Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman ve Hami Mandýralý

BDiler61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

ikisi yan yana bencede yapamazlar ama þu anda tecrübe bakýmýndan ünal daha iyi konumda olduðu için olabilir
    SAMPIYONLUGU GETIRIN BIZE
    CANIMIZI VERELIM SIZE

madheart61--->BDiler61

asem61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu yönetimin hicbir konuda gelecek icin plani olmadigi gibi antrönerlik konusundada bir plani yok ki kendi degerlermizden birini ilerisi icin egitmiyor tecrübe kazansin diye yardimci antröner yapmiyor. bunlar gelismis, her isi tamamen profesyonel yapan ülkelerde olur. biz ancak günü kurtarmaya calisiriz.

örnegin ilerde bize cok katki saglayacak genc futbolculari ikinci lige kiralar bütün hayallerini söndürürüz,yillarini bu takima harcamis degerli futbolcularimiza jübileyi bile cok görürüz,onlara altyapida dahi olsa kendilerini yetistirme imkani vermeyiz. düsünün altyapidaki genclerin hayal ettikleri hami mandiralinin onlarin antröneri olmasinin verecegi motivasyonu. onlara sut cekmeyi ögretse yeter. biz hep söyleriz ama degisen birsey olmaz. yillardan beri ayni terane. 23 senede bir arpa boyu yol alamadik, gittikcede kötüye gidiyoruz
    seninle dogdu seninle yasiyor sensiz olamaz olamaz bu sehir
    asigiz rengine bordoyla mavine Trabzon ismine asik bu sehir

Tevfik Kýlýç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Trabzonspor'un baþýnda Ünal Karaman olsaydý eminim ki takým takým daha üst sýralarda olurdu.Ama Hami Mandýra ile iyi bir ikili olacaklarýna inanmýyorum.

highlander - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    43

Çok fevri davranýyoruz yine.Teknik direktör deðiþtirmek adet oldu bizde. Bir teknik direktörün etkisi 1,2,3 ayda belli olmaz.Rijkaard'ýn ismini okuyunca yukarýda aklýma geldi hemen.Rijkaard'ýn Barcelona kariyeri çok çok kötü baþlamýþtý.Üst üste yenilgiler alýyordu hem içerde hem dýþarda.Barcelona ligde 13.lüðe kadar düþmüþtü.Toparlanýp ligi 2. bitirmesi, ikinci devre aldýðý 13 maçlýk seride gizlidir.(Ronaldinho'nun La Liga'ya iyice uyum saðlamasýný da unutmamak lazým) Burada bir paralellik kurmak gerekirse,Þenol Güneþ'li Trabzonspor'un hem kazanan hem de izlemesi keyif veren futbol oynamasýnýn temel sebebi Ziya Doðan'ýn çalýþtýrdýðý dönemin etkilerinin iyice takýmda belirmesiydi.Þenol Güneþ bu çok önemli etkilerin üzerine biraz daha hücum varyasyonu katmýþtý.Ve neredeyse þampiyonluðu Karadeniz'e getiriyordu.(burada futbol dýþý etkenlerin araya girdiðini hepimiz biliyoruz)
    Mourinho ile ilgili olarak da, Porto'nun baþýna tecrübesiz geçti diyip üzerine fikir yürütmek ve kendimize bir sonuç çýkarmak son derece hatalý olur diye düþünüyorum.Çünkü Mourinho Boby Robson'ýn yardýmcýlýðýný yapmýþtý.Barcelona'da yardýmcý antrenör olarak çalýþmýþtý.Portekiz liginde adý esamesi okunmayan bir takýmý alýp yukarýlara taþýmýþtý.Üstelik üniversitede fizik-kondisyon,metabolizma,antreman teknikleri üzerine master dersleri almýþtý.Ve tabi Allah vergisi olaðanüstü bir yeteneði vardý futbolun teknik-taktik detaylarýna.Mourinho teorisyen teknik direktörlerden biridir.Bu tip hocalardan bir elin parmaðýný geçmeyecek kadar vardýr.Uzun lafýn kýsasý, daha sakin olup,Ziya Doðan'a ciddi,sürekli ve samimi desteðimizi vermeliyiz.
    Sadece bizim destek vermemiz yetmez,yönetimin de desteðini tam anlamýyla vermesi gerekir.Umarým onlar da Ziya Doðan hakkýnda olumlu düþünmeye devam ediyorlardýr.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

onlarda þenol güneþ gibi harcanýr bu takýmda.
    Özkan SÜMER

Kasým Hilal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Benim bu takým baþýnda görmek istediðim yegane isimdir Ünal KARAMAN..
    Hami ile bir ikili oluþturamayacaklarý yönündeki kanaat ise pek gerçekçi görünmüyor bana.
    Birbirlerini sevip sevmemeleri önemli deðil. Fulbolcu iken de sevmezlerdi belki kendilerini ama maçlarda oynuyorlardý deðil mi?
    Belli mi olur belki gelirlerse kendi aralarýndaki bu fikir ayrýlýklarý büyük bir katký da saðlayabilir..
    Neyse bunlar asýl diyeceklerim deðil.

Aslýný sorarsanýz Ünal Karaman'ýn Lazaroni gönderildiðinde gelmesi lazýmdý. O zaman O bir teknik direktör olarak görülür ve desteklenirdi. Ama bugün gelirse ondan küçük çaplý bir mucize bekleyeceðiz. Takýmý iki hafta içinde derleyip toparlamasýný, iyi futbol oynatmasýný, galibiyetler serisi yakalamasýný be bunlarý yaparken hiç bocalamamasýný bekleyeceðiz ki þu anda takýmýn genel havasý (teknik heyet, yönetim, futbolcular, taraftar.. her bir þeyi dahil) buna pek müsaitmiþ gibi durmuyor. Yani þu anda gelirse aldýðýmýz sonuçlar birden deðiþmeyecektir büyük ihtimalle. Hatta deðil Ünal Karaman, kim gelirse gelsin bugünden sonra bu takýmýn durumu birden düzelmez. Onun için en azýndan bu sezon Ziya Doðan'da ýsrar edilmeli ve o adam desteklenmeli.

En güzeli Ünal Karaman'ý yardýmcý antrenör olarak almak. Böylece ona hem tekýmý tanýmasý için de bir süre verilmiþ olur. Sene sonunda da Ziya Doðan yerine onunla anlaþýlabilir pek'ala!
    Facebook

Sakin çocuk KHE

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

biþe olmaz onlardan bence belki biraz ünal dan olurda hami antrönörlük yapmaz hami en sevdiðim futbolcuudr yattarayla beraber ama yapmaz gibime gelio

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýyi de Ünal ile Hami'nin tecrübesi yok ki bizi çalýþtýracak? Ona bakarsanýz Orhan Çýkrýkçý'nýn tecrübesi ikisinden fazla. Bunlar efsane oyuncular ama teknik direktörlük ayrý bir meslek. Bence bize Türk futbolunun yapýsýný bilen hocalar lazým. Ziya hocaya zaman gerek. Olmazsa da yine iþini bilen ve dinamik Samet Aybaba, Abdullah Avcý, hatta kendisine gýcýk olsam da futbol bilgisine saygý duyduðum Yýlmaz Vural (Yýlmaz Vural'ýn geçmiþte aleyhimize söylediði sözler yüzünden hiçbir zaman istemem ama teoride iyi bir hoca)

Ziya hoca ile devam edilecek görülüyor. O zaman ona asgari 2 sene vermemiz lazým ki o da kendi kadrosunu þekillendirsin. Ýcraatlarýna (futbolcu alma satma) karýþmadan
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

oguzkoc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

bir takýmda yýldýz oyuncular varsa o takýmda böyle hocalarla çalýþamazsýnýz. bu ersun yanalýn anadolu takýmlarýnda baþarýlý olup milli takýmda ve hatta olasý bi fener macerasýnda baþarýsýz olmasýna benzer.

samet,ziya,hami,orhan vs. hocalarý yýldýz oyuncular takmaz, takýmda kendini önplana çýkarýr.. elinde gökdeniz, marce,yattara,musampa gibi dünya standardlarýnda oyuncular varsa bunlara söz geçirecek bir hoca lazým.. bu ya fatih terim olur ki onun taktik anlayýþý artýk tozlu raflarda kaldý ya da bize gelmesi en muhtemel lucescu gibi hocalar...

lucescu baþarýlý olurmu o ayrý bir konu tabi..
    VERENA (KIRANKAÞ)

trapesus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

bu baþlýðý açanýn zekasýndan þüphe ederim. ünal dediðiniz adam trabzonspordayken ne yapmýþtýr? çok yetenekli bi adam olmasýna raðmen trabzonsporu kendisine çiftlik yapmýþtýr. vermesi gerekenden çok azýný tarabzonspora verip ona buna aðalýk yapmýþtýr.ve en nefret ettiðim olayýda yakýn zamanda rastladýðým bi yerde trabzonsporu kendisine sorduðumda hiç umursamaz tavrýyla ve beni ilgilendirmez edasýyla cevap vermemesidir (o an tiksindim ondan-biz bu adamlarý vefalý delikanlý falan sanýyoruz). bu olaydan sonra bu baþlýk beni çileden çýkardý.
    hem diðer bi saçmalýk yönetimin bile meþruiyetini ve otoritesini kaybettiði bi dönemde ünal-hami þeklinde bir t.direktör tavsiyesi abesle iþtigal diyorum.
    Ýnsan sevdiðini býrakmaz... FATÝH AKIN

Tansu Onur Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    39

hami tek gecerim ama teknik direktörlük su durumda aþar hamiyi

trapesus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

deneyimsiz olduklarýný söyleme gereði bile duymadým...
    Ýnsan sevdiðini býrakmaz... FATÝH AKIN

Nereden
    Ýstanbul

önce arkadaþlara hami yi yakýndan tanýyan kiþilere sormalarýný öneririm .... hani sorsunlar bir önce liderlik vasfý var mý yapabilir mi ? dedikodu kulis iþlerine ne kadar meraklý toparlayacý yapýsý var mý ? önce gidip bir bunlarý sorsunlar eger bu cvp samimi olursa ve tatmin olurlarsa sonra konuþalým .....

HAMÝ YÝ KAPIDAN SOKMAM BEN YÖNETÝCÝ VEYA T. D. OLARAK ....

ünal farklý bir olay .... bazý yapýsý hami den iyi .... ama o da yerli nin yerlisi deðil ya olmaz .... zaten tecrübesi de yok ...niyetinin de oldugunu sanmýyorum ...

Ugur Kurucelik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    36

bencede bu sezon yatti hatta gelecek sezonda yatti, artik sagdan soldan futbolcu topliyacagimiza kendi altyapimizdaki oyunculari kulanalim. 2008 sezonun kadrosunu simdiden kurulmali ve basinada ünal yada hamiyi getirilmeli 2008 yine iyi bir takim oluruz diye düsünüyorum. artik su formayi degerini bilenlere teslim edelim. simdiki takimdan birsey olmaz. Yeni stadimizla yeni Kadromuz bir olsun. Bu sezonu ve gelecek sezonu genclere tecrübe kazandirma anlamiyla feda edelim. Ali g. gibi futbolculari satipta harciyacagimiza egitelim...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

ünalla hami de harcanýr bu takýmda þenol güneþ nasýl harcandýysa.Gerenk yok.Onlar bizim efsanelerimizdir.Her zaman öyle kalsýnlar.Yýllar sonra çoluk çocuðumuza anlatýrýz bir zamanlar bu takýmda hami diye bir futbolcu vardý diye..
    Özkan SÜMER

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

gelip kariyerlerine böyle bi kötü tecrübeyle baþlamalarýný istemem 1 ay dayanamazlar onlar arkadaþýmýn dedii gibi efsane kalsýnlar

Tahir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

þenolu harcayanlar ayýklandý mý ki aramýzdan bu admlar isteniyor.býrakýn efsane kalsýnlar
    Ýstanbul basýný ne bizi sevdi ne de TRABZONUMUZU.....

Adnan Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

artýk sýra yönetimde kimse hocaya bok atmasýn yalandan bu takýmdan bu kadar olur....

Mehmet Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Teknik Direktör: Hami Mandirali
    Menejer: Ünal Karaman
    Bugün dünden akýllý deðilsen kayýptasýn!

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

babamýn fikrini de söyliyim hamin daha bilmez ama dedi ünal fatih terimin 10 adamýndan biri olacaðýna gelip takýmýnýn baþýnada 1 numara olabilir dedi.tecrübeli de diyor.katýldým ben de ona
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

ünal gelmesin kesimlikle karþýyým.bize yýlmaz vural gibi bi adam lazým. yeri geldiðinde futbolcuyu tokatlayacak yeri geldiðinde sahaya elindekini fýrlatacak.gelsede þu musanýn keline 2 tokat patlatsa yeter )
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi

Enes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    38

arkadaslar unal hamý bunlar býzlerýn kalbýndeký ýnsanlar ama onlar ýcýn daha cok erken yýlmaz vural fýkrýne bý nebzede olsa katýlýyorum su halýmýzden daha ýyýye goturebýlýr belký ama beným gonlumde aslýnda ERTUÐRUL SAÐLAM var kýsýlýgýyle de oldukca ön planda asla kafasý karýsmayacaktýr baskalarý gýbý ký zaten kendýsýde anadoludan trabzondan baska sampiyon cýkmayacagýný söylemekte, camýanýn beklentýlerýnýde yakýndan býlýyor bence býrazda bunu tartýsmak lazým ama suanda begenýlmesede zýya hocanýn arkasýnda durmalýyýz ertugrul saglam ýlersý ýcýn bence enguclu aday
    Konu Enes tarafýndan (06.11.2006 Saat 21:23 ) deðiþtirilmiþtir.

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Alýntý adrenalinn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    arkadaslar unal hamý bunlar býzlerýn kalbýndeký ýnsanlar ama onlar ýcýn daha cok erken yýlmaz vural fýkrýne bý nebzede olsa katýlýyorum su halýmýzden daha ýyýye goturebýlýr belký ama beným gonlumde aslýnda ERTUÐRUL SAÐLAM
    Degerli kardesim, Ertugrul Saglam'i istiyorsun madem o zaman niye Ziya Dogan istifa etsin? Samet Aybaba, Ziya Dogan, Yilmaz Vural, Hikmet Karaman... Bunlar ayni paradigmanin insanlari, hayatlarinda bir kere sampiyonluk gormemisler, akillarinda hep once yenilmemek olan ya da kafalari düsme hattinda takim kurtarmakla mesgul olmus, ne bilsinler Trabzonspor'u sampiyon yapmayi? Bu onlara da bize de haksizlik degil mi?

Ha dersin ki Ertugrul genc adam, ogrenir calistikca. E niye ona sans verelim de bizim camiamizdan, bu davadan isimleri bir kenara atalim? Takimi Ertugrul'a teslim edecegime Hami'ye Unal'a veririm, kac sene gerekirse de sabrederim daha iyi.

Adam gibi adam diyoruz ama adamlik bir de yapamayacagin islere söz vermemektir. Ziya Dogan'a yonetim illa ki "Hoca, sampiyonluk istiyoruz" demistir. Bazen durmak gereken yeri iyi bilmeli insan.
    Konu Erman tarafýndan (06.11.2006 Saat 21:26 ) deðiþtirilmiþtir.
    Çok yaþa Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi

Enes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    38

kardeþ hami ünal bunlar herzaman bizim gönlümüzde zaten gönül isterki onlar calýstýrsýn trabzonu sampýyon yapsýn ama su anda bu býze býraz uzak gýbý bende trabzonluyum trabzonun karadenýzýn ýnsaný kendý ýnsanýný zaten tutar suna emýn olký bende en az senýn kadar hamýyý unalý sonerý hamdýyý kemalý vs. sevýyor ve ozluyorum ama gercekcý olalým býrazz..ertugrul saglama gelýnce adam avrupada gelecek vaadeden teknýkdýrektorlerden secýlýyor zaten kayserýyle yaptýklarýda ortada kýsýlýgýde oldukca saglam kaldýký karadenýz ýnsanýnýnn hýrsýný heyecanýný karakterýný yakýndan tanýyo bu adamýn bu takýmýn basýna gecmemesý ýcýn ne sebep var bu takýmýn basýna halilhodzýc lazaroný brýegel vs tarzýnda hocalarý yakýstýrýyosunuzda ertugrul saglamýmý yakýstýramýyosunuz turkýye lýglerýnde en basarýlý teknýk adam saysanýza kendý kendýnýze 2 tane benm aklýma ýlk etapta ertugrul saglam ve ersun yanal gelýyooo kým var baska ....fenerbahce rýdvaný oguzu takýmýn basýna tecrube kazanmadan getýrdýde ne oldu nerdeler kýmse bana barcelona lyon vs örnegi vermesin kardeþ burasý ne ispanya ne ingiltere ne fransa nede italya burasý türkiyenin içinde bile ayrý býyer burasý trabzon burda hersey farklý olmak zorunda

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Alýntý adrenalinn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kardeþ hami ünal bunlar herzaman bizim gönlümüzde zaten gönül isterki onlar calýstýrsýn trabzonu sampýyon yapsýn ama su anda bu býze býraz uzak gýbý bende trabzonluyum trabzonun karadenýzýn ýnsaný kendý ýnsanýný zaten tutar suna emýn olký bende en az senýn kadar hamýyý unalý sonerý hamdýyý kemalý vs. sevýyor ve ozluyorum ama gercekcý olalým býrazz..ertugrul saglama gelýnce adam avrupada gelecek vaadeden teknýkdýrektorlerden secýlýyor zaten kayserýyle yaptýklarýda ortada kýsýlýgýde oldukca saglam kaldýký karadenýz ýnsanýnýnn hýrsýný heyecanýný karakterýný yakýndan tanýyo bu adamýn bu takýmýn basýna gecmemesý ýcýn ne sebep var bu takýmýn basýna halilhodzýc lazaroný brýegel vs tarzýnda hocalarý yakýstýrýyosunuzda ertugrul saglamýmý yakýstýramýyosunuz turkýye lýglerýnde en basarýlý teknýk adam saysanýza kendý kendýnýze 2 tane benm aklýma ýlk etapta ertugrul saglam ve ersun yanal gelýyooo kým var baska ....fenerbahce rýdvaný oguzu takýmýn basýna tecrube kazanmadan getýrdýde ne oldu nerdeler kýmse bana barcelona lyon vs örnegi vermesin kardeþ burasý ne ispanya ne ingiltere ne fransa nede italya burasý türkiyenin içinde bile ayrý býyer burasý trabzon burda hersey farklý olmak zorunda
    Bana cevap verirken sadece benim dediklerimle beni sorgularsan dogru olur. Bak ben Halilhodzic, briegel, lazaroniyi yakistirdim demedim.

Ertugrul Saglam'i tercih edecegim hic bir neden yok ortada henuz. Bana Trabzonspor'u sampiyon yapacak izlenimi de vermiyor. Verecek neden de bulamiyorum. Bir cok Hoca Kayseri gibi takimlarda buyuk is yapti ama otesini goremedik. Trabzonspor bu hocalar icin yap-boz tahtasi olmamali.

Benim dedigim sey acik: Unal'in tecrubesi var. Deneyeceksek, sabredeceksek onu deneyelim. Bak sen de diyorsun ki burasi Trabzon, burasi farkli. Iste o yuzden Ertugrul falan filan fesmekan degil, Unal diyorum.

Aslinda en guzeli Senol Hoca'nin yanina Unal ya da Hami'yi koymak. Keske Senol Hoca kafasini tamamen bu ise odaklayabilse de o gelse. O da ne yapiyor, ne düsünüyor, ne hedefliyor böyle kendini futboldan soyutlayarak, anlayamiyorum. Anlam vermek de istemiyorum.
    Çok yaþa Trabzonspor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)