Sayfa 14 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 12 13 14
Toplam 349 adet sonuctan sayfa basi 326 ile 349 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anadolu Efes 85-56 Trabzonspor Medical Park | Maç sonucu | Play-Off YF 1.Maç

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Normal sonuc.

Macla ilgili yorum yapmayacagim. Sadece sunu soyleyeyim: Oyunu aciklarken bile futbol terimlerine basvurmak zorunda kaliyorsak, katetmemiz gereken yol cok cok cok uzun.

Darussafaka'yi elemek, Eurochallenge finali oynamak, play-off yapmak iyi guzel seyler. Fakat bunun bir surec oldugunu unutuyoruz. Atletico Madridsiz basketbol yorumlari yapildigi gun bu is olur, o zamana da daha cok var. Her sporun dogasi ayri. Neden baz olarak futbolu goruyoruz? Yabanci dil ogrenirken ana dile donmek gibi, siklikla futbola atif yapiyoruz. Ana dilimiz futbol olmus. Merak ediyorum; aticilik, judo veya yuzme branslarimiz gundemde olsa onlarla ilgili degerlendirmelerimiz de buna benzer mi olacak?

(Atleticolu mesaji yazan arkadasim yanlis anlamasin, ornek vermek icin kullandim.)
    Oguz atletico örneğinde şunun için verdim. Efes çeyrek finalde eurleguede real madride elendi diyen futbol takımıda çekrek finalde şampiyonlar liginde a madridi eledi onu baz aldım. Yoksa futbol oynunu basketbolla baz alacak değiliz herhalde. Orda amacım güç dengesinden bahsetmek

Nereden
    Ankara

Efes bu sene abuk sabuk takımlara 3-4 maç kaybetti. Ama final serisinde tam konsantre oynadıkları için bize şans tanımıyorlar.
    Küme düşmekten play off'a oradan da yarı finale çıktık, süper başarı. Demek biraz yerli katkısı olsa ciddi final oynayacaktık! Seneye umutluyum.
    Kayıp Geçmişin izinde...

Ozzyfast52

cyberentalpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Gayet başarılı bir takımız. Ki henuz Efes kalitesinde bir takım olmamamız çok zor. Futbol ile hiç kıyaslamayın. Basketbolda henuz Ts nin bir sistemi yok. Ve bu çok önemli.

Bir mac bile alsak basarıdır Efesten. Zaten biz olmuyorsak onlar olsun. Sonnucta bu ulkede basketbol varsa Efes Diye bir takım oldugu icin var.
    13 Vitor Hugo

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

maçı efes tribünlerinden izlemek zorunda kaldım.inanılmaz bir taraftar kitlemiz vardı.takımımız sahaya çıkarken öyle bir coşku ortaya çıktı ki tüylerim diken diken oldu.maç içerisinde sürekli geride oynamamıza rağmen bile bir dakika enerjileri düşmedi.ikinci yarıda benim kaçırdığım bir olay oldu lasme'nin ismi geçiyor burada.ne olduysa ondan sonra oldu ama dünki taraftara laf atarak haksızlık edilmesin.yarın da salondayım inşallah aynı kalabalıkla orada oluruz.

Gulzar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu sene yarim final oynamamizin tadinin cikaralim, ve gercekten cok cok iyi sezon geciriyoruz. Yavas yavas olacak bu is, bence dogrusu da bu. 4. kez gidiyorum bizimle-efes maclarina ve galibiyet alamadik(( insallah yarinki mac farkli olacak(cok zor gibi ama.. oynanmadan hicbir mac kazanilmaz ya)
    lasmi olayini gormedim, ama sise atmalar, kufur,sahaya inmeye calismalar... gerek yok bunlara

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Bence normal sonuç.Ama bu kadar fark yemeyebilirdik.Katedeceğimiz çok yol var.Attığımız üçlükler demirleri dövdü.Onlar ise peynir ekmek gibi attılar.Türk oyuncularımızın katkıları yok gibiydi.
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Muhammet Hacısalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Basketbol kültürüymüşte bilmemneymiş.. Ne çok biliyosunuz ya..

Görüyoruz olympiakos ve panathinaikos maçlarını..

Gayette iyiydik takımı destekledik, canları saolsun, daha yolun başındayız..

Seriyi kaybetsekte sorun değil, ama bu iş daha bitmedi..
    Başkalarını affet, ama kendini asIa..

umitçebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı PortoDeGalinhas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efes bugün kusursuz oynadı. Bırakın bizi karşısinda Real Madrid olsa bile dayanamazdi. Bench i bile bizim ilk 5 ten 2 gömlek üstün olan takımdan fark yedik diye oyuncuları suclayamayiz. Onlar bu sene elinden gelenin cok daha fazlasını yaptı, hepsini tebrik ediyorum. 60 sayı fark yeseler bile canlari sagolsun. Bu maçta tek üzüldügum olay, hangi taraftar grubu bilmiyorum ama yanımızda olan grubun 3. Periyottan sonra sürekli küfür etmesi oldu. İlk 2 periyot takıma çok güzel destek verdik, 20 sayı fark yemem ize rağmen, o atmosferi yaşamak zevkliydi. Ama bu taraftar grubu işin içine girince, utancimdan yerime oturdum ve tek kelime bile etmek gelmedi icimden. İnanılmaz moralim bozuldu. Gittiğimiz her yerde rezil olmak zorundamiyiz arkadaş biz. Eğer böyle taraftarlar olacaksa küme düselim, kimse maça gelmesin daha iyi.
    R.Madrid bu akşam olsa Efes e fark atardı.Çunku uçluk konusunda bır suru fırsat verdıler bıze ama sokamadık..R.Madrıdde ne uçlukçuler var ahhh ahh..

Ama dıger soyledıkelrıne bende katılıyorum..Çok utandım kufurlerde ve sahaya atılan cısımlerde..

Ya Allah Bısmıllah Allahuekber ı benım bıldıgım savaşa gıderken soyluyorduk..Baket maçında ne alakası var neden soylenır bılmıyorum..

Neyse umarım dıger maçlar zevklı olurda bu maç gıbı daha ılk yarı bıtmez..

umitçebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Muhammet Hacısalihoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basketbol kültürüymüşte bilmemneymiş.. Ne çok biliyosunuz ya..

Görüyoruz olympiakos ve panathinaikos maçlarını..

Gayette iyiydik takımı destekledik, canları saolsun, daha yolun başındayız..

Seriyi kaybetsekte sorun değil, ama bu iş daha bitmedi..
    Tamam goruyoruz,ama onlarda yaptıklarında hata yapıyorlar..

Neden ıyıyı ornek almak varken kotuyu şıddetı ornek alalalım??

İlkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hemen bir havalara giren taraftarlarımıza duyurulur;

Biz söylüyoruz. Bu takım EL seviyesinde değil. Acele etmeyin, merdiven basamaklarını teker teker çıkalım diye. Buyrun EL seviyesinde A.E bizi haşat etti. EuroCup'a gidip sonraki sene EL düşünmek daha mantıklı değil mi allah aşkına?

Sabırsız olduğumuzu(olduğunuzu aslında) her yerde gösteriyoruz arkadaş...

Takım genel olarak normal oynamaya çalıştı ancak A.E'nin savunması, hücumu ve konsantrasyonu sebebiyle engellendik. Doğaldır. Kızamayız bu takıma. Tebrik etmek, alkışlamak gerek.

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Lasme açıklamalarda bulunmuş.

Maç anında Lasme'ye tepkiler gösterilirken ben de bunun aynısını söylemiştim.

“Çok büyük bir şey değildi. İyi şeyler yaptım, hep yaptığım hareketi yaptım, yumruğumla göğsüme vurdum ve muhtemelen deplasman takımının seyircileri bu hareketi onlara yaptığımı düşündüler. Bu olur. Bu sadece kendim için yaptığım bir şey. Kimseyi provoke etmem. Bu yapmak isteyeceğim bir şey değil. Oyuna, rakiplere ve taraftarlara saygı duyuyorum. Sadece talihsiz bir andı. Bence Trabzonspor taraftarlarının kafası karıştı çünkü benim maçta heyecanlandığım zaman bu hareketi yaptığımdan haberleri yoktu.”
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Anadolu Efes 85-56 Trabzonspor Medical Park | Maç sonucu | Play-Off YF 1.Maç

Alıntı İlkhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen bir havalara giren taraftarlarımıza duyurulur;

Biz söylüyoruz. Bu takım EL seviyesinde değil. Acele etmeyin, merdiven basamaklarını teker teker çıkalım diye. Buyrun EL seviyesinde A.E bizi haşat etti. EuroCup'a gidip sonraki sene EL düşünmek daha mantıklı değil mi allah aşkına?

Sabırsız olduğumuzu(olduğunuzu aslında) her yerde gösteriyoruz arkadaş...

Takım genel olarak normal oynamaya çalıştı ancak A.E'nin savunması, hücumu ve konsantrasyonu sebebiyle engellendik. Doğaldır. Kızamayız bu takıma. Tebrik etmek, alkışlamak gerek.
    Sabırla merdivenle ne alakası var?
    Sen ne sanıyosun her maç 60 sayı fark mı yiyeceğiz?
    Euroleague'den bahsediyoruz ya,öyle bir ihtimal varsa sonuna kadar zorlamalısın.Doğru takviyelerle Top 16'yı zorlarsın. Eurocup'ta şampiyonluğa oynayacağız sanki.
    Biz sanki kadromuz yederli falan dedik,bu kadro Eurocup seviyesinde de değil ayrıca.
    O heyecanı yaşamak için beklemek istemiyoruz olay bu.

Nereden
    İstanbul

Alıntı M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lasme açıklamalarda bulunmuş.

Maç anında Lasme'ye tepkiler gösterilirken ben de bunun aynısını söylemiştim.

“Çok büyük bir şey değildi. İyi şeyler yaptım, hep yaptığım hareketi yaptım, yumruğumla göğsüme vurdum ve muhtemelen deplasman takımının seyircileri bu hareketi onlara yaptığımı düşündüler. Bu olur. Bu sadece kendim için yaptığım bir şey. Kimseyi provoke etmem. Bu yapmak isteyeceğim bir şey değil. Oyuna, rakiplere ve taraftarlara saygı duyuyorum. Sadece talihsiz bir andı. Bence Trabzonspor taraftarlarının kafası karıştı çünkü benim maçta heyecanlandığım zaman bu hareketi yaptığımdan haberleri yoktu.”
    Berke; bu adam oyun alanı dışına çıkıp, benim bulunduğum tribünün dibine kadar gelip gözümün içine baka baka ortamın gerilmesine sebep olan hareket yaptı, bu adamı Allah aşkına savunmayın. Maalesef Trabzonspor taraftarı olduğu kadar Efes'e sempati duyan arkadaşlar var ve yapılan yanlışları görmezden geliyorlar. Lasme'nin olduğu kadar saha içinde oturan pota arkasındaki Efes taraftarlarından da tahrik oldu vallahi.

Küfür elbette olmasın, benim de ailemden insanlar geldi dün oraya, pazar da gelecek ama topluluk psikolojisi. Bir adam birşey yapınca, buna 10 kişi küfretmeye başlayınca maalesef yüzlercesi katılabiliyor. Zamanla yeneceğiz inşAllah.

Zamanında aramızda kavgalar oluyordu, iki senedir bunları yendik, küfürü de zamanla yeneceğiz. İnsanlar yeter ki destek olsun.
    Gurbetçi Gençler.

Nereden
    İstanbul

Alıntı memmedaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüseyin elbette güzel yönleri oldu dün akşamın,

Taraftar gruplarını eleştirmek en kolayı ama onlar olmadan da tribün olmuyor.

Gurbetçi Gençlere saygımız sevgimiz sonsuz sonuçta her yere gidip hiç susmadan destekliyorsunuz ama mesela küfüre karşı ve özellikle anneye kutsala vs olan küfüre karşı tavır almamız gerekiyor ve GG buna önayak olmasi lazim sonuçta taraftarı GG yönlendiriyor. G.G'nin ileri gelenleri her ne olursa olsun her bu konuda tavır gösterip bu şekilde kural koymaları lazım böyle bir şey olduğunda susturmaları uyarmaları hiç olmazsa "anaya bacıya" küfür olmaması lazım.

Sırf bu meseleden deli gibi isteyipte maça gelmeyen onlarca aile tanıyorum, bugün arkadaşımın eniştesi çoluğu çoçuğu üzerine yemin etti ve asla çoçuklarımı da göndermicem dedi örneğin.

Evet lasme ve birkaç taraftar çok ciddi tahrik etti ama en azından bana göre "insanlık dışı" olan o küfürleri etmeyelim.. ve önemlisi TS taraftarı hiç bir şekilde kendi arasında kavga etmesin...

Kavga, gürültü,küfür,taşkınlık olmadan da kral Tribün olur...

Hocam; bunun mücadelesini veriyoruz, yıllardır birçok şeyi sonlandırdık. Şuanda tribünde küfürden öte birşey yok. Onu da yeneceğiz ama küfür ne bileyim Uganda'da bile vardır yani. Ortam gerilir, 10 kişi başlar yayılır vs. Kötü olan şu münferit insanlar bağırdığında da kabak bize patlıyor. Yarın ki maçta inşAllah sıfır küfürle, galibiyetimizle tamamlanır maç. Bizim de istediğimiz o.

Basket takımı şuanda tavan yaptı ve tribün potansiyeli oluşmaya başladı. Biz bu basket takımından vallahi Trabzonspor'luların %70 inin haberi bile yokken 3. lig deplasmanlarına gidiyorduk. Ya aileme anlatamıyordum basketbol ve 2. lig, 3. lig maçı için Bandırma'ya Bursa'ya gidiyorsun 100-150 kişi. Şimdi internette birkaç sayfa şunlar maça gelmesin, bunlar maça gelmesin gibi şeyler yazıyor. Bunlar üzüyor bizi, bu grup 35 senedir Diyarbakır'a da gitti, Malatya'ya da. Kimsenin ricasıyla değil, Trabzonspor sevdasıyla. Yarın da gelecek, elinden geleni yapacak.

Bunların hepsi ikinci lig, üçüncü lig maçları. Biz vardık sadece, şimdi bize kimse gelmesin demesin.
    Gurbetçi Gençler.

Haber Editörü Abdülkadir Kılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dün bir ara Fenerbahçe'ye bile küfür edildi. Basketbola alışmamız uzun sürecek.

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tribün ortamında küfür olur. Bunu engellemek çok ama çok zordur. Çünkü kitle psikolojisi etkindir. Hele ki bir de rakip seni tahrik etmişse küfürü engelleyemezsin. Burada önemli olan bunu grup halinde yapmamaktır. Böyle bir girişim olduğunda onlara grubun liderleri tarafından tepki gösterilmesi gerekir. Ama bizde çoğu zaman grup liderleri oluyor o küfürü başlatan(dünkü maç için değil, genel anlamda.) Basketbol taraftarlığını öğrenmek için daha yol almamız gerek. Bunu da maçlara gide gide öğrenecek bilmeyenler. O yüzden maçlara gelmeyin demek bana göre yanlış bir çözüm. Dedigim gibi, grubun liderlerine çok büyük iş düşüyor burada..
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı Hüseyin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam; bunun mücadelesini veriyoruz, yıllardır birçok şeyi sonlandırdık. Şuanda tribünde küfürden öte birşey yok. Onu da yeneceğiz ama küfür ne bileyim Uganda'da bile vardır yani. Ortam gerilir, 10 kişi başlar yayılır vs. Kötü olan şu münferit insanlar bağırdığında da kabak bize patlıyor. Yarın ki maçta inşAllah sıfır küfürle, galibiyetimizle tamamlanır maç. Bizim de istediğimiz o.

Basket takımı şuanda tavan yaptı ve tribün potansiyeli oluşmaya başladı. Biz bu basket takımından vallahi Trabzonspor'luların %70 inin haberi bile yokken 3. lig deplasmanlarına gidiyorduk. Ya aileme anlatamıyordum basketbol ve 2. lig, 3. lig maçı için Bandırma'ya Bursa'ya gidiyorsun 100-150 kişi. Şimdi internette birkaç sayfa şunlar maça gelmesin, bunlar maça gelmesin gibi şeyler yazıyor. Bunlar üzüyor bizi, bu grup 35 senedir Diyarbakır'a da gitti, Malatya'ya da. Kimsenin ricasıyla değil, Trabzonspor sevdasıyla. Yarın da gelecek, elinden geleni yapacak.

Bunların hepsi ikinci lig, üçüncü lig maçları. Biz vardık sadece, şimdi bize kimse gelmesin demesin.
    size birisi gelmeyin demez
    demiyorda
    küfür etmeyin diye rica ediliyor
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

memmedaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Hüseyin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Emeğe saygı mücadeleye devam,sizin gibi pozitif insanlar olsun yeter...

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Küfür mazur gösterilemez. Şiddet mazur gösterilemez. Bunların taraftarlıkla ilgisi yok. Gurbetçi Gençler Trabzonspor'u destekliyorsa tebrik ederim ama onun dışında bir şey yapıyorsa (Küfrediyorsa, kavga ediyorsa, kırıp döküyorsa, Trabzonspor'dan imtiyaz bekliyorsa, Trabzonspor üzerinden çıkar elde ediyorsa...) bunu yapan her gruba herkesin olması gerektiği gibi ben de karşıyım
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Muhammed Ayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Basketbol seyircisinin bir profili vardır. Basketbol seyircisi basketbol kültürü taşımalıdır. Eğer futbol seyircisi basketbol maçlarına geliyorsa adam gibi maçı seyretmelidir. Efes seyircisi yok denecek kadar az, adamlar hiçbir taşkınlık yapmadılar ama tutup sahaya gireriz A...... S... Gibi terbiyesizce küfür ettiler yazıktır günahtır böyle destek olamaya geleceksiniz gelmeyin arkadaş siz geldiğiniz sürece biraz ivme kazandığımız basketbolda da ileri gidemeyeceğiz malesef 😕
    & ONUR RECEP KIVRAK &
    ^^KELEBEK^^

Oğuzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Takımımız çok kötüydü gerçekten. Darüşşafaka maçlarında gösterdiğimiz duruşu gösteremedik, çok basit hatalar yaptık, ilk yarı boyunca 1 tane üçlük isabetimiz vardı yanlış hatırlamıyorsam. Rakibin en az 6-7 tane vardı. Boş sayıları kaçırdık, saçma pas hataları yaptık.

Ekstra bir şey yapmadan, ekstra sayıları da kaçırmadan bile oynasak maçta en fazla 10 puan fark olurdu. Gerçekten oyuncularımız fazlasıyla gözlerinde büyütmüşler rakibi. Efes muhteşem bir takım olabilir ama geçen maçta gösterdiğimiz dik duruşu göstermeliydik en azından.

Rakip oyuncu da tam önümde tribünlere doğru yaptı hareketi kimseyi kandırmasın. Gözlerimize baka baka yaptı hem de.
    7 tertemiz şampiyonluk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Takıma tek kelam etmem. Sadece alkışlarım.

Üzülüyor insan yine de tabii.

Ama olsun güzel gelişimler bunlar.

Gelenlerin ayağına sağlık, demeden geçemem çok daha hassas olmalı salona gidenler.

Ben dün akşam duyduğum bazı şeyleri duymak istemiyorum. Yeterince futbolda bunlardan bıktık.

Umarım basketbol seyircisi oluşturabilmek nasip olur.
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Yılmaz Korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hayatımda ilk kez taraftar gruplarının arasında maçı izledim. Taraftarlar arasında birlik-beraberlik maalesef yok. Eskiden neden bizim tek bir taraftar grubumuz yok derdim. Dün anladım neden olmadığını. Ben Vira pankartının hemen üstündeydim. Bizim takım serbest atış atarken bir taraf sessizlik isterken diğer taraf tezahüratlara devam etti. Bir taraf küfür etmeyin madde atmayın derken birkaç dengesiz bu hareketleri yaptı. Basketbolcunun o hareketinden sonra da olanlar oldu zaten.

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maç boyu bağırabilen taraftar grubu gayet rahatlıkla onlar atak yaparken ıslıklayıp biz atak yaparken biraz sakin olmayı başarabilir sanıyorum.

Bizimkilerse; biz atak yaparken Efes taraftarı Efes ritmi tutuyor diye onları yuhalayalım derken bizim atağın içine ediyorlar, çoluk çocuğun üstüne basa basa arada dışarı çıkmaya çalışıp bir de üstüne kavga çıkarıyorlar, bu kavgayı gören ergen ruhlu taraftarlar kendini güvenlik görevlisi zannedip tribünden tribüne koşturuyorlar, ağzını açmayan Efes taraftarına ana bacı küfrediyorlar. Açıkçası maçın sonuna doğru tribünün önüne gelen güvenlik şefi midir nedir ona verilen tepki hariç tüm tepkiler taraftarımızdan utanma sebebiydi.

Ne güzel azmimiz, desteğimiz var takımımıza nerede olursa olsun; bunu böyle saçma sapan hareketlerle mahvetmeyelim. Basketbol salonunda desteğin nasıl olması gerektiğini bilen büyüklerimize de "Ne çok biliyorsunuz" gibi saygısızca konuşmak yerine onları dinleyelim de salonların doluluğu bir işe yarasın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)