Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rize Belediyesi yýldýz kýz takýmý Türkiye 4. oldu

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Standart Rize Belediyesi yýldýz kýz takýmý Türkiye 4. oldu

bu baþlýk çok önemsenmez ama benim çok ilgimi çekti haber...
    http://basketfaul.com/makale/42596/r...p-kapanli.html

Mehmet Kaputoðlu ile yolda karþýlaþsak birbirimizi tanýr mýyýz? Bilmem... Ama son günlerde sesini en çok duyduðum kiþi de Mehmet Kaputoðlu...

Yýldýz Kýzlar Türkiye Þampiyonasý'nda Rize Belediye'nin çeyrek finale kaldýðý gün TED Ankara Kolejliler'in menajeri Eþber'i arayýp sormuþtum... "Bu Rize iþi nedir? Basketboldan uzak kalmýþ, küçücük bir ilden çýkan takýmý anlat. Baþka illerden transfer mi yapmýþlar? Yaþlarý mý büyük?"

Eþber, "Yok be abi. 5 kiþiyle oynuyorlar, uzunlarý yok ama müthiþ savaþýyorlar, üçlükleri atýyorlar. Saygý duyulacak bir takým."

Yine Eþber'in yardýmýyla Rize Belediye takýmý Mehmet Kaputoðlu'nun telefon numarasýný buldum. O günden beri de neredeyse her gün konuþuyoruz. O tabii farkýnda deðil ama baþarý öyküsünü anlatýrken karþýsýndaki yaþlý adamýn gözleri nemlenmiþti. Okullarýna ve antrenmanlara gidebilmek için ilçe merkezine kadar 25 dakika yürüdükten sonra Rize dolmuþuna binen, harçlýklarýný biriktirip doðum günlerinde birbirlerine basketbol ayakkabýsý alan kýzlar... Ayný evden çýkan iki kardeþ ve bir kuzen... Yani takýmýn yarýsý Topçu'lar...

Baþlarýnda antrenörlük kariyerinin ilk yýllarýnda sayýlabilecek Mehmet Kaputoðlu... Bir basketbol misyoneri, bir adam...

Sayfamýzda Rize Belediye'nin öyküsünü verdiðimizde çok kiþi bizi aradý ve Mehmet Kaputoðlu'nun telefon numarasýný istedi. Basketbol camiasý bu takýma yardým etmek istiyordu. (Oyunculara ayakkabý hediye eden TBF'ye de teþekkürler). Kaputoðlu geçenlerde beni aradý, "Hocam, antrenörlerin baþý bana ulaþtý (TÜBAD Baþkaný Mehmet Baturalp'ten bahsediyor), saðolsun çok ilgilendi. Benim ise bir korkum var. Eðer camia birþey yapmak istiyorsa, çocuklarýn elinden tutsun. Ben kendim için hiçbir þey istemiyorum, herþeyi yapan o çocuklar. (TBF'ye gönderdiði ayakkabý numaralarý arasýnda kendi ayak numarasý olmadýðýný biliyorum. Kaputoðlu kadrosu bulunmayan, ücretli olarak çalýþan bir öðretmen)

Mehmet Kaputoðlu bize çok büyük dersler veriyor. Adamlýk dersi veriyor, liderlik dersi veriyor... Verdiði en büyük ders ise baþarmanýn yolunun istemekten ve azimden geçtiðini anlatmasý. Büyük kentlerde yýllardýr basketbol altyapýsý olduðunu iddia eden, salonu, malzemesi, ulaþým için servisi, her türlü olanaðý, geliri, antrenörleri, oynadýklarý liglerde rakipleri bulunan kulüpler... O kulüplerin antrenörleri... Sizde olan çok þeye sahip olmayan Rize takýmý sizi geçiyorsa... Utanmak en doðal hakkýnýzdýr... Bu hakkýnýzý kullanýn... Onlarda olup da sizde olmayaný ise siz bulun...

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Tebrikler Rize takimina ve emegi geçenlere
    Üstelik uzunsuz oynayan ve 3lüklerle isi götüren bir takim, tam benlik
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

üstelik bir oyuncusu da mvp seçilmiþ

Sercan Keleþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Helal olsun
    Dozer Cemil sezonunda bize düþen baþka takým kaptanlarýnýn kupa kaldýrmamasýdýr.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)