Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dinle Trabzonlu (Ziya Dogan Açiklamalari)

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı CeSS Nickli Üyeden Alıntı

?Yattara?yi kullaniyorlar?
    ?Yattara?yi yi kullanarak Trabzonspor?u vurmak isteyen 4-5 kisi var. Ama onlar 400 bin kisiyi etkiliyorlar. Yattara?yi rahat biraksalar Avrupa?nin en önemli takimlarinda oynayacak duruma gelecek. Ama profesyonelligi bilmiyor. Kendine bakip sadece futbolu düsündügünde takimi kurtarir. Oynatilmamasina çok takiliyorlar. Geçen yil Besiktas?i 3-0 yenerken de, kupa finalinde de yoktu. Yine de en çok benim dönemimde oynadi, en çok golü benim dönemimde atti...?
    olmaz böle bise bizim teknik direktör bilmiyomu trabzonspor'un en az 5 milyon taraftari var!!!!!!!!!

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

O dörtyüzbin söylemini Trabzon sehri için kullandiina eminim. Yoksa Ziya DOGAN gibi biri Trabzonspor' un ne kadar taraftari olmadiini bilemicek kadar cahil biri diil ya. Hem Firtina61 in dedii gibide 5 milyon taraftarimiz diil en asaa 7 - 8 belkide 9 milyon taraftarimiz olduunu düsünüyorum...

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ziya hoca fenerbahçe maçinda yanlis bir taktik anlayisla sahaya çikmis ve malesef trabzonspor maçi kaybetmistir. ama arkadaslar, abilerim kardeslerim ya güzel günler sabirla gelir.

ziya hoca mantalite olarak trabzon insanina çok yakin. onu seviyoruz. bazen kizsak da seviyoruz. tabiki de sevdigimiz kadar elestirdigimiz de olacak. ama daha dogru kelimeler seçerek elestirelim.

biraz da gerçekçi olalim. ideal 11in 4ü milli takimimizda direkt oynuyorlar. yabanci fulbolcularimizda keza öyle. toplan, bir araya gel, maça konsantre ol. bunlar zor istir. fenerbahçenin görev adamlari milli takimda oynarken, bizim yildiz oyuncularimiz kendilerinden çok sey beklenmek suretiylemilli takimda oynuyor.

tekrar ediyorum bu maglubiyet bir kazadir. gs maçi da bir kazaydi. çok denk bir maç oldugu halde, net pozisyonlar buldugumuz halde kaybettik. takim kötü degil. iyi isler yapiyor. gelin destegimizi sürdürelim.

ben baktigim zaman görüyorum. siz de iyi bakarsaniz göreceksiniz: güzel günler bizi bekliyor..

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı bodozlama Nickli Üyeden Alıntı

Artik bu transfer saçmaliklarina son verilsin türkiyenin en iyi yerlileri bizdeyken sampiyon olamaz isek yönetim bunun hesabini ödemeli.

Çok dogru bir tesbit,zaten 4 oyuncumuz Milli takimin bankosu,bunlardan baska,bence,Erdinçservet'ten,Volkan deniz'den daha iyi ve Milli takimi hak ediyorlar.Bunlardan baska Mehmet Yilmaz çok faydali bir forvet,Ibrahim ege gelecekte tartismasiz büyük bir yildiz olacak.Bu kadroyu bir daha nerede bulacagiz?..Yönetim bunu göremiyor mu?Ülkedeki en iyi yerli futbolcular bizde,bunlarin yanina iki tane saglam yabanci becerip de alamiyorsaniz,isinizi yapamiyorsunuz demektir.Özkan Sümer Yattara'yi,Aurelio'yu,Da Silva'yi nasil buldu?Zamaninda Cyzio,Shota,Archil,Vugrinec,Campbell nasil bulundu?Bu kadar mi zor bu is?

Bakin,Sampiyonlar Ligi'nin kaçmasinin tek sebebi transferdeki beceriksizliktir.Sampiyonlar Ligi gitti,UEFA gitti,liderlik gitti,liderligi ele geçirme firsati?O da gitti...Ama henüz SAMPIYONLUK GITMEDI...Zamanimiz var,akilli olunursa gitmeyecegine inaniyorum.Borç mu bulursunuz,kadroya giremeyenleri mi satarsiniz,olmadi kiralik mi bakarsiniz,ne yaparsaniz yapin,böyle bir kadroyu heba etmeyin,su takima Allah rizasi için iki tane,fazla degil iki tane direk oynayabilecek futbolcu alin.O zaman bedava puanlar dagitmayiz,liderligi de aliriz,arayi da açariz,SAMPIYON DA OLURUZ...Ben buna inaniyorum...

CeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ziya Hoca'ya tepki veren arkadaslara pek hak veremiyorum. Daha düne kadar adam gibi adam ve Laz Ziya diye bagrimiza bastigimiz hocamizi bir maç sonucuna göre yerden yere vurarak yipratmayalim lütfen.

Ziya hoca Trabzonspordaki misyonunu tamamladiktan sonra elbette Trabzonspor'umuzdan ayrilacaktir. Ancak henüz o misyon tamamlanmadi. Trabzonspor'umuzu karistirmak isteyenlerin ekmeklerine yag sürecek sekilde Ziya hoca istifa seslerinin yükselmesini hos bulmuyorum. Bu isler sadece hocada çözümlenmiyor, olay hocada bitiyorsa biz neden futbolcu transfer ediyoruz ? her yenilgide hocayi degistiririz olur biter. Böyle bir mantik olabilirmi ?

iddia ediyorumki fenerbahçe hayatinin en ezik futbolunu Trabzon'a karsi oynadi ve sansinin yardimiyla kazandi. Maçi seyretmemis bir kisiburaya yazilanlardan sanki futbolu biz degilde fenerbahçe oynamis gibi hissedebilir. Futbolun adaleti yok derler ya aynen öyle bir maç oldu. 96 senesinde Vanspor'a kendi sahamizda 1-0 yenilip sampiyonlugu kaybettigimizde bile hocamiz Senol Günes'e bu kadar yüklenmemistik.

Istifa seslerinin yükselmesi için henüz çok erken . arada sadece 5 puan var ve kapanmayacak bir fark degil. Geçen senekac puan farkin kapandigini hatirlayin.

besiktas taraftararinin del bosque'ye yapmadigini bizler adam gibi adam olan Ziya hocamiza bir maç sonucuna göre yapmayalim. Sorun sadece asçida degil, asçiya malzemeyi saglayanda, malzemede . Malzemeyi saglayan ve malzeme iyi olmazsa kaliteli yemek bulamazsiniz. Bunun içinde gidip asçinin yakasina yapisamazsiniz. Yine iddia ediyorumki tüm bunlara ragmen bu Teknik ekiple önümüze çok güzel yiyecekler sunulacaktir. Buna inaniyor ve güveniyorum. Sizlerden istegim herkes biraz daha sabirli ve sagduyulu olmasidir.

400.000 rakamina bende takildim. ama Gölge_oyunu nickli arkadasimizinda söyledigi gibi, Ziya Hoca taraftarimizin rakamini bilmeyecek kadar cahil birisi degil, Trabzon sehri için kullandigini zannediyorum. Fakat sunuda gözardi etmemek gerekirki bu açiklamalar fanatik gazetesinden alinmadir. Istanbul boyali basinindan her sey beklenebilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iddia ediyorumki fenerbahçe hayatinin en ezik futbolunu Trabzon'a karsi oynadi ve sansinin yardimiyla kazandi.

Iddiali olmak güzel de, biraz da gerçeklere dayandirmak gerekli diye düsünüyorum. Bence de biz tarihimizdeki en kötü (ezik demeye dilim varmiyor)maçlardan birini çikardik. Adamlar 10 kisiydi ve organize bir tek pozisyonumuz yok (Varsa ve hatirlatan olursa sevinirim). Hadi Febe de çok iyi degildi dense anlamaya çalisirim da, yok ezik oynadilar, yok sans yardim etti, bana biraz abartili geldi. Bizden daha organize, daha hirsli, daha inanmis, daha iyi motive olmustu bence adamlar. En azindan sahada hiç pislik yapmadan efendi efendi oynadilar, kazandilar ve gittiler...

Hatalari görmek ve yanlislari kabul etmek lazim...

400 bin olayina takilmamak lazim... Iyi niyet esastir.Edited by: perhaps

Arkadslar lütfen lütfen. Ziya Hoca'mizin yazisinda da belirttigi gibi o pek serefli ortalik karistiricalar çanak tutmayalim. Elestirmek hepimizin hakki, burasida onun için var dogrudur ama emin olunki burada yazilan güzel seyler 1 yayinlaniyorsa yapilan olumsuz elestiriler ortaligi karistirmak için 10 yayinlaniyor.

Ha diyeceksinizki kendi taraftar sitemizde bile takimimizi gönlümüzce elestiremeyeceksek nerede yapacagiz bunu? Ama su da bir gerçekki bu kadar çok, adaletsiz ve her türlü dalaveraya basvuran güçler karsisinda bir seylerin mücadelesinin veriyorsaniz bazen bogaziniza kadar gelecek sözler ama orada tutup asagi yutmaniz gerekebilecek. Biz bosuna mi diyoruz TRABZONSPOR'LU olmak baska hiçbirseye benzemez, öyle pohpohlanan takimlari tutmak gibi kolay biri is degildir.

Saygilar...

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

?Bu nasil korkaklik!?
    ?Geçen sene Galatasaray maçini Fatih, Gökdeniz, Mehmet Yilmaz, Yattara?yla oynarken kaybettik. Bu yil yine Galatasaray maçini Fatih, Gökdeniz, Mehmet Yilmazli oynayip kaybettik. Fenerbahçe?ye karsi 60 dakika yine 4 forvetliydik, gol atamadik. Oyuncu seçimiyle ilgili elestiriler dogru degil. Fenerbahçe bize karsi tek forvetle oynadi. Biz 2 forvetle sahaya çiktik. Peki kim korkak? Türkiye liginin en az gol yiyen ve en çok gol atan 2?nci takimiyiz...?

bende bunu anlayamiyorum GÖKDENIZ forvet degil niye zorla forvetmis gibi oynatilip yorum yapiliyor........ hadi gökdeniz forvet degil ve biz 2 forvetle maça çiktik ozaman onlarda serhat ve tuncayida sayarsan 3 forvetle oynadi bize karsi ayni mantikla alex bile forvet sayilir etti 4 biz sadeve fatih ve gökdeniz

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Çebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Golge_Oyunu Nickli Üyeden Alıntı
    O dörtyüzbin söylemini Trabzon sehri için kullandiina eminim. Yoksa Ziya DOGAN gibi biri Trabzonspor' un ne kadar taraftari olmadiini bilemicek kadar cahil biri diil ya. Hem Firtina61 in dedii gibide 5 milyon taraftarimiz diil en asaa 7 - 8 belkide 9 milyon taraftarimiz olduunu düsünüyorum...

ya adam öyle bi rakam söylediki simdi Trabzonun tüm ilçelerini merkezle birlikte düsünsen en az 1 milyona yakin Trabzonsporlu var...Sadece merkezi kastetti desek bu sayi 250.000 degil zaten...Bu rakami neye dayanarak söyledigini bilmedigimiz için böyle yaklastik olaya...Trabzonspor'u suan büyük olmus bi kulüp gibi göstermesi, kendi dönminde büyümüs gibi göstermesi ayri yanilgi...Trabzonspor'a kim gelirse gelsin basarili olmak zorundadir...Ben onu yaptim bunu yaptim, o zaman öyleydi simdi böyle gibi söylemlerle basarili oldugunu kabul eden insanlara mutlaka geçmiste yasanan zaferler ve sekillde yasandiklari gösterilir...Hepimiz Ziya Hoca'ya destek veriyoruz ama bazen söyledikleriyle sadece kendini ön plana çikaran her basariyi tek basina sahiplenen, basarisizlikta ise farkli kisi ve olaylari ortaya atipüzerine düseni almayan bi Ziya Hoca var karsimizda...Daha dikkatli olmasi lazim....Oumarli Ermanli kadro, Tolga'li,Erdinç''li,F.Tekke'li,Gökdeniz'li,Hüseyin 'li,Emrah' li kadrodan daha iyi degildi heralde bu arada...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ziya Hoca asla kendini ön plana çikaran bir yapisi yoktur. Megaloman degildir. Yapilan amansiz elestirilere cevap vermistir. Bir anlamda kendini savunmustur zira üstüne çok fazla gidildi. Ziya Hoca ana hatlari ile durum tespiti yapti. Takimi devraldigimda ligte su konumdaydi ve benim dönemimde su konuma geldi ve bunu bu futbolcular basardi heykelleri dikilmeli dedi. Çünkü rakiplerimizle esit sartlarda mücadele etmiyoruz dedi. Kadroda zaaflarimiz var dedi. Transferde istedigim adamlar alinmadi dedi bunu da bahane etmiyroz dedi. Cümle içerisinde siritmayan bir kelimeyi cimbizla alip bunu bir handikap gibi gösterip elestirmek kimse kusura bakmasin ama bizans medyasinin yaptigini yapmaktir. Trabzon'da yerel medya biraz kendine çeki düzen vermeli seçimlerden önce birilerinin borozanligini yapayim diye takima zarar vermemeli herkes kendisine çeki düzen vermeli.

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı
    Ziya Hoca asla kendini ön plana çikaran bir yapisi yoktur. Megaloman degildir. Yapilan amansiz elestirilere cevap vermistir. Bir anlamda kendini savunmustur zira üstüne çok fazla gidildi. Ziya Hoca ana hatlari ile durum tespiti yapti. Takimi devraldigimda ligte su konumdaydi ve benim dönemimde su konuma geldi ve bunu bu futbolcular basardi heykelleri dikilmeli dedi. Çünkü rakiplerimizle esit sartlarda mücadele etmiyoruz dedi. Kadroda zaaflarimiz var dedi. Transferde istedigim adamlar alinmadi dedi bunu da bahane etmiyroz dedi. Cümle içerisinde siritmayan bir kelimeyi cimbizla alip bunu bir handikap gibi gösterip elestirmek kimse kusura bakmasin ama bizans medyasinin yaptigini yapmaktir. Trabzon'da yerel medya biraz kendine çeki düzen vermeli seçimlerden önce birilerinin borozanligini yapayim diye takima zarar vermemeli herkes kendisine çeki düzen vermeli.

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Ben yerel basini takip etmedemiyorum ama anladigim kadariyla ist basini ya fazl afbartiyo yada gerçekten abartilacak olaylar dönüyo fb bjk ye yenildiginde onkar hoca degistirdimi fener sallaniyo fener eriyo dendimi ama trabzonda yattara ceza verildi olay yenildik olay berabere kaldik olay anlamadim bu isi bence basin ts izerinde bi yipratma politikasi izliyo ve taraftarda bilmiyerek buna alet oluyor bende fb yenilgisinden sonra ziya hocayi elestirdim yanlisti kadro bana göre dedim ama gitmeli dedim avrupada teknikdirektörlerle 4 yillik hatta daha üzeri sözlesmeler imzalaniyo biz bi senede 3 teknik hoca degistiriyoruz bence ziya hoca besiktas teklifleri gündeme geldiginde kisiligini gösterdi ve bizlere 'adam gibi adam ziya dogan' yazdirdi

üzerine fazla gidildigini ve transfer ihtiyaci hissettigini düsünüyorum ama bence profoisyenel insanlar kendi taraftarlarinin yaptigi elestirileri böyle lanse etmemelidir basina sonra kulübüne zarar veren taraftar durumuna düsmemiz söz konusu oluyor ben ziya hocaya güveniyorum ve bizim yeni hocaya degil yeni futbolcuya ihtiyacimiz var diyorum tabiki elimizdekilerdende son verimi almamz gerektigine inaniyorum

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ziya Dogan'in öncelikle sunu bilmesi gerekir-di.Bu takim degil sampiyonluk birinci lig tecrübesi olmayan amatör ruhlu futbolcularla sampiyon oldu.Ve Liverpool gibi devrin efsane takimini yenebiliyordu.

Egerhoca olarak elindeki futbolculari bu sekilde baskidan uzaklastiracagini saniyorsa yine yanlis yapiyor.ZiyaDogan sunu deseydi daha dogru bir is yapmis olurdu 'Ben futbolcularimdan bu maçta kendine güvenmis ve sorumluluk alarak oynamasini beklerdim' futbolcu kendinitakimina vermeli.Profosyonel futbolcu terimi nedense hep transfer ayinda ortaya çikiyor.Peki Tolga nasil profosyonel veya Celaleddin veya diger futbolcular adeta rakip cezasahasina veya Rüstü'nün kucagina ortalar yaparak kaçak güresen futbolcular eger bu maglubiyette bile kendi üzerine düseni almayacaksa bosuna nefes tüketmeyelim.Bu maçta benI.ege'nin cezasahasina dalmasi disinda diger maçlardan farkli bir sey izlemedim.I.egeo pzisyona kafa olarak kendini hazirlamis fenere gol atacagina inandirmis ama digerleri adeta bu maçta nerden çikti seklinde oynadilar 2-0 dan sonraki bosalim da bunun kaniti 1-0 olsa bastirmanin manasi var ama 2-0 olunca ne yapalim ki oluyor.

Ziya Hoca her kritik maç sonrasi bazi tedbirler alip oyun planini degistirmeyi düsünmek yerine bizi bize anlatmaya kalkiyor.Ilk önce Trabzon camiasi cabuk panikliyor diyordu,cabuk panikleyen ve 20.ve 30. dakikalarda oyuna Yattarayi alarak ispatlayan yetmezse 4 forvetle sahaya çok önemli müdahale yapiyor gibi görünerek aslinda hiç bir sey yapmayan kendisiydi.Eger Trabzon camiasi panikleseydi onu deplasmanda 2-1 galip gelinen ve ucunda ilk defa katilacagimiz samp.ligi rövans maçi sonrasi gönderirdi.

Simdi de elimdeki kadro tecrübesiz diyor ve simdi bende sunu anliyorum elimdeki kadro tecrübesiz ama onlara bu tecrübeyi aktaracak tecrübeden yoksun oldugum için bu konudaki açigi kapatamiyorum.Bunun baska bir tarifi yoktur.Olmasida mümkün degildir.Sahada çok sey bekledigi futbolcu ruh gibi geziniyor maçin altinda eziliyorsa veZiya Hocabunu onlarin tecrübesizligine daha önce sampiyonluk yarisi vermemis olmasina bagliyacaksa bu is profosyonellik isi degildir.Aldiklari paralari gerçekten haketmiyorlar.

Isi sürekli baska yerlere havale etmeye gerek yok.Ziya Hoca elindeki adamlarlarin ne oldugunu sene basinda biliyordu ve geçen sene hiç hesapta yokken sampiyonluk yarisi verdik üzerlerinde en ufak bir baski yoktu.Bundan daha iyi tecrübe edilecek yer var miydi kendisine sorulsun.Tecrübesi olmayan adamlarla yarisip sampiyon olacagim diyen kendisiydi fb maçi sonrasi degisen ne oldu anlamiyorum.

Z.Dogan elindeki firsatin farkinda olmalidir.Eger Trabzonspor gibi bir takimi ve Trabzonspor taraftarigibi sevdigi insanin hatasina bile katlanan bir taraftari bu demeçleriyle rencide ederse yarin kimse ne söyledigine bile bakmaz.Istanbul'a benzemez bu insanlar egriyi de dogruyuda yüzüne söylerler.Ipler tamamen kendisinin elindedir.Trabzonspor onun hayatinda bulabilecegi en iyi firsattir.Ve kendisini bu firsattan mahrum birakmasin sonra yazik olur.

Ziya hoca biraksin artik konusmayi

isine baksin

Ben bildim bileli bu adam konusur, konusur

büyük takimlari yenmeden sampyion olunmaz

biri bunu ziya hocaya söylesin [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

aksam haberlerde hocanin 2 ortasaha 1 forvet istedigini söyledi kanal d.. acaba dogru mu ki? sayet dogruysa sene basinda en güçlü hattimiz forvet fakat defansla ortasahada alternatifim yok diyordu... bu forvet ihtiyaci nereden çikti ki? bana sorarsaniz sene basinda da forvetimiz yoktu hala yok... fatih in yaninda hava toplarina hakim bir kule olmaliydi ki kenarlardan orta yapinca biri kafa vursun.. antep maçinda hoca bu sorunu tolga ile çözmeye çalismisti hatirlayin... sanirim ziya hoca kendine güvenini yitiriyor önemli maçlari kaybettikçe...kim ne derse desin her takima lazim söyle uzun boylu hava oplarina hakim bir golcü.. kontra oynarken oynatmazsin ama içerde kapanan takimlara ilaç gibi gelir.. mehmet yilmaz var demeyin aman! o kafaya çikmayi bilmiyor yahu.. firsat verilmiyor, sonradan oyuna giriyor da demeyin çünkü geçen sene sürekli oynuyordu ama nafile.. bir tek denzilispor u son 5 dk da 1-0 yendigimiz maçta kafa golünü hatirliyorum...

neyse... ziya hoca forvet istediyse bir yanlisindan daha döndü demeliyim.. yani sene basinda istememe yanlisindan... ha istedikleri alindi mi derseniz o da ayri konu tabi..

iyi olur insallah iyi olur ne deyim...

Analyzer
    Ziyaretçi

Cenk (BesinciMevsim), bu kadar sig bir yorumu senden beklemezdim açikçasi. Istanbul basininin artniyetli yazilarinin bu kadar mi esiri olduk? Artik anlayin be. Yalan yaziyorlar YALAN! Ziya Dogan sampiyonlugun en güçlü adayi oldugumuzu açiklamis. Açin okuyun resmi siteyi. Dünyanin en alçak gazetelerinden biri olan fanatik gazetesinin yazdigi yazilari ciddiye almayalim lüften. Bunlarin para için satmayacaklari bir tane bile ilkeleri yoktur.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

ben biraz farkli bir konu uzerinden gitmek istiyorum!

takimdaki oyunculara bakiyorum birde oynadigimiz sisteme! hoca takimin iskeletini sokabilecegi bnir kalip yok. ne 4-4-2 ne 4-3-3 ne de 4-1-2-1-2

garip bir oyuncu profilimiz var!

yani klasik bir oyun sistemi oturtmanin bu takima olanagi yok yada biz uzun zamandan beri bunu seyredemedigimiz icin bize bu uzak geliyor!

yattarayi oyuna alirsan ne 4-4-2 ne de 3-5-2 oynayabilirsin.

yada fatihin oldugu takima 4-4-2 oynatamazsin gokdenizlede bunlarin hicbirisi olmuyor!

yani bizim artik takkeyi onumuze koyup dusunmemiz gerekiyor! ya fatihten yada gokdenizden tekrar bir ortasaha oyuncusu cikarip ikisinden biri ortasahanin onunde ileriye yonelik oynatacagiz ve cift santraforla maca baslayacagiz yani oyun sistemi 4-3-1-2 gibi bir sey olacak ancak bu kez de huseyin gibi bir supurucuden mahrum kalmak gibi bir sorun doguyor!

cesitli alternatifler uretilebilir ancak sorun oyuncu profilinin cok renkli olmamasi. biz iki uc yildir hep fizik gucu yuksek oyuncular almisiz simdi ortasahada yaraticilik gerektiginde bu oyuncunun eksikligini hissediyoruz! bence hocanin en buyuk yanlisi oyunculari yeterince kullanamamasi! ornegin takimin defansi de haene ve tayfun oynarken bu kadar hata yapmiyordu bir tolganin kaprisi hocayi iki haftada de haeneden vazgecip tolgaya donmesini sagladi sonra bizim sistem gume gitti ki dsikkatinizi cekerim biz tolganin oynamaya basladigi maca kadar mac kaybetmedik puan vermedik! yattaranin oynayip oynamama sorunsali basli basina bir mesele! onu oynatamiyorsan takimda ben daha bir sey demiyorum! bu isin kolayini yapiyor bizim son iki hocamiz hatta uc hocamiz! mantelitesi baska deyip gecistiriyorlar!

ne demek bu! bunu anlayabilmis degilim! bu adam ne zaman koysan oynuyor caba gosteri<yor! eger bizim takim en azindan bir tembel oyuncuyu kaldiramiyorsa bizde bir sorun var demektir! bir yandan biz trabzonuz biz buyuguz diyecegiz ote yandan saha icinde yattara gibi bir cevheri tasiyamayacagiz!

hocam seni dinledik umarim sende bizleri dinliyorsundur!

kirmak dokmek olmadigini derdimizin gorursun! bizler gorduklerimizi soyluyoruz! fb macini seyrediyorum sahaya bakiyorum sikintidan patliyorum! 20 dakika boyunca bekledim ne zaman gol yiyecegiz diye! neden mi! gorunen koy kilavuz istemiyor!takimi yanlis kurma sorunu degil sorun! sonra duzelttin takima yilmaz i ve yattarayi aldin ancak takimin asil sorunu taktik olarak geriye gitmesi! geriye gidiyoruz goz gore gore turkiyenin en iyi top oynanyan takimi diyordu tarafli tarafsiz herkez simdi diyebiliyor muyuz bunu! kendini gelistiremeyen insan is yasaminda soklara ve yenilgilere hazir olmaalidir!

simdilik burda yada sehirde yada taraftar arasindaki kredin tukenmedi hatta yerinde duruyor ancak bu kredinin sonsuz olmadigini gormen gerekli! bir seyler yapmak gostermek zorundasin! ben guzel futbol oynayan trabzonu ozledim hoam. umarim yakinda bulurum takimimi yine...

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

ya savas ben de benim her yorumumu yanlis yorumlamani anlamiyorum... her yerde karsima çikan bir haber üzerine kirip dökmeden bir yorum yapmaya çalistim.. sene basindan beri bu takimin forveti yeterli denilirken de inanmiyordum buna hala daha inanmiyorum.. gökdeniz in, yattara nin forvet olmadigini hepimiz biliyoruz.. bir mehmet ve fatih var.. fatih bile forvet arkasi olarak degerlendirilebilir.. sadece hoca ile ilgili degil yorumum.. sene basinda bu sayfalarda gol rekoru kirar miyiz diye konular vardi.. sadece gelinen noktada camiamizda bir çok kisinin yanildigini düsünüyorum o kadar.. gs-bjk-kiew-fb.. bu 4 önemli maçta attigimiz gol sayisi sadece 1.. bunun 2 önemli nedeni ortasahada oyunu açacak bir oyun kurucu ve santraforda özellikle yan toplara hakim bir santraforumuz olmayisi diyorum.. ayni milli takim ukrayna maçinda oldugu gibi.. kaldi ki orada ortasahada bir emre vardi yani...

eger yorumumu sig görüyorsan bir sey demiyorum yine de..

selamlar..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

çok düsündüm 2 gundur yazsam mi yazmasam mi diye..

yazinin hep ''ben geldigimde 86(!)dan beri sampiyon olamamis siradan bir anadolu takimiydi'' cümlesine takildim...

acaba ben mi yanlis anliyorum hocnin soylediklerini

FEDAİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Belki konuyla ilgili degil ama fotomaçta ZELENKA yaziyor arkadaslar PRag'li.Iyi fuleli bi oyuncu.Bize yarar saglar diye düsünüyorum.Tabi dogruluk derecesiolmayabilir de çünki fotomaç

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Istatistik bilimi en güvendigim bilim dallarindan biridir,,bu yüzden Ziya Hocayi elestirenlere bu bilim vasitasiyla bazi hatirlatmalar yapayim ; deplasmanda 15 maçta 13 galibiyet 2 beraberlik,kendi sahamizda 3 maglubiyet ki bunlarin tümü maalesef BIzans takimlarina..

bu tabloya göre Ziya hocayi "basarisiz,küçük takim çalistiricisi" gibi sifatlarla yargilamak büyük bi talihsizliktir..Bizansa karsi yaptigimiz derbi diye adlandirilan büyük maçlarda ( avrupa maçlarinda da bu sorunu yasadik) bi sorunumuz oldugu kesin,,ama bence bu sorun sadece Ziya hocadan kaynaklanmiyo,,futbolculardan da kaynaklaniyo,,çogu bööle maçlari kaldirabilecek mantalitede degil bence,,iste bu noktada Ziya Hocanin hatasi var,,onlarin bu maçlari kaldiracak düzeye gelmeleri Ziya hocanin isi ama maalesef basaramiyor,,ayrica takim tertibinde yanlisliklar yaptigina ben de katiliyorum (son örnek febe maçi) yani ben de Ziya Hoca sütten çikmis ak kasik degil,,mutlaka onun da hatalari olabilir..Ziya Hocanin gönderilmesinde yana olan arkdaslar "0" hata ile çalisacak biri varsa söölesinler..

ayrica Ziya Hocanin gtmesini isteyenlere( büyük maç kazandiramadigi için) bi teklifim var ; Turhan Sofuoglu'nu getirelim..Fb'nin en kötü döneminde bütün derbileri kazanmisti,,ne dersiniz(!)??

ayrica son olarak ta sunu hatirlatmak istiyorum : Ziya Hoca'nin Malatyasporu çalistiriyoken bi röportajini okumustum,en büyük hedefiniz ne sorusuna su yaniti vermisti; "bir Anadolu takimini sampiyon yapmak"..yani hocamiz da Türkiyedeki sisteme,adaletsizlige isyan eden,,buna karsi büyük bi zafer kazanip Türkiyede güçsüzlerin (!) daha dogrusu güçsüz görülen,hor görülen,dis destekleri olmayan insanlarin da basarili olabileceklerine inanan ve bunu kendisine yasam felsefesi yapan bi insan,,lütfen sahip çikalim,,hatalarini elestirelim ama yargisiz infaz yapmayalim..Hirsini anlamak için gözlerine bakin yeter....

TORUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar bu yazi bir roportajmi yoksa haber diyemi verilmis. Kaynak ne? Yoksa çokca okudugumuz demis, söylemis, ögrenilmis, tarzindan olusturulan bir yazimi.

Ziya Hocanin gerçek manada böyle basit, üstün körüaçiklamalar yapacagina ihtimal vermiyorum.onun içinde yorum yapmiyacagim.

Hocanin resmi sitediki açiklamalarina bakiyorum bunlarla alaksi yok.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı arveladze0261 Nickli Üyeden Alıntı

Istatistik bilimi en güvendigim bilim dallarindan biridir,,bu yüzden Ziya Hocayi elestirenlere bu bilim vasitasiyla bazi hatirlatmalar yapayim ; deplasmanda 15 maçta 13 galibiyet 2 beraberlik,kendi sahamizda 3 maglubiyet ki bunlarin tümü maalesef BIzans takimlarina..

....

Kardes, bilgilerin için sagol ama istatistik parmak hesabindan farkli birseydir. Chi-square, correlation vb. gibi yüzlerce farkli analiz tekniginden hangisini yaptin da elestirenleri (karalayan demiyorum, bence de çok basarili oldugu birçok alan var) aydinlatiyorsun? Ukalalik olarak algilamasin kimse lütfen ama burdaki herkes ZD'nin kaç maç kazanip kaç maç kaybettigini biliyordur zaten.

Bilgisi olan arkadaslardankendi sahasinda oynadigi derbilerden 3 puan çikartip sampiyon olan takim var mi diye de bir bilgi rica etsem...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Daha önce Fatih Terim'i örnek verdim. Görev aldigi 4 sene boyunca 3 ya da 4 tane derbi kazanmistir. Bunlarin da çogunu bize karsi elde etti. Hatta bir senesi derbi kazanamayan gs sampiyon olmayi basarmistir. Gs maçi olsun fb maçi olsun bence bir talihsizlik Ziya Hoca'nint abiki hatalari olmustur o direklerden dönen toplar gol olsa maçlari kazsansak kimse konusmayacak haliyle. Ziya Hoca görev aldigi geçen sezon gibi oynatmiyor takimi nedense bu sene garip bir defansif anlayisla oynuyoruz. Geçen sene önde pres yapan takim oyunu oynayan Trabzonspor bu sene yildiz oyuncularimizin kisisel berecirileriyle buraya kadar gelebildi. Oyun sistemimiz ezberlendi ve rakiplerimi artik bize karsi daha dikkatli oynuyor. 3 maç kaybetti diye Teknik Direktör gönderilmez. Gönderilirse de emin olun gelen gideni aratir. Kadromuz dar bence Ziya Hoca'dan çok yönetimin transferde yanlislari tartisilmali. Zira Ziya Hoca'nin verdigi listede istedigi adamlar alinmadi. Listenin birinci sirasindaki adamla 15. siradaki adam arasinda kelite farki var haliyle. Ziya Hoca bakti ki istedigi oyuncular alinmayacak bari su an transfer edilenler alinsin dedi. Sene basinda 15 milyon dolar transfere harcasaydik bir sekilde o para bulunsaydi. Ziya Dogan'in listesinin ilk sirasindaki oyuncular alinsaydi emin olun simdi sampiyonlar ligindeydik ligtede lider durumundaydik. Ziya Hoca'nin günahi yok kimse yüklenmesin.. Trabzonspor'un siradan bir takim oldugu gibi bir cümle kullandigina inanmiyorum. Ziya Dogan Trabzon'daki Trabzonsporlu geçinenlerden daha çok bu takma sahip çikiyor daha da delikanlidir..

geronimo_61
    Ziyaretçi

sormak lazim ve cevap vermek lazim nerede geçen seneki volkan vallaha da billaha da volkan lee'den 10 kat daha iyi futbolcu degilse... arsenal psv maçindaki korelileri görünce bosa para vermisiz dedim yine

kadro kötü diyor ziya hoca el insaf hocam el insaf fatih, gökdeniz, hüseyin,tolga,erdinç, celalettin, adem koçak, emrah eren, volkan, yattara bi oyuncular türkiye ligi için çok üst seviyede oyuncular ve verimliler bence;

verimsizlere gelince anlasilmaz bir sekilde sommerse tercih edilen d'haene, yardimcilarinin çok begendig adam thijs, güney korden bosa kontenjan leee, senede yatarak 700.000 dolar kazanan augustine, büyük maçlarin kamikaze adami petkoviç, yazik bu yabancilara verilen paralara,

tam 10 tane üst düzey futbolcu saydim dacece bir tanesi yabanci

eldeki kalan yerlilere bakalim mehmet yilmaz, hasan üçüncü, tayfun cora,ibrahim ege,ufuk bayraktar, emre aygün türkiye'de bir çok takoimda rahatlikla oynarlar. bu kadronun neresi yetersiz beeee...

madem yetersizdi neden ligin 3, haftasinsa sakatlar iyilesince görün bizi deniliyordu neden bir kaçis var ve neden suçlu hep baskalari

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)