Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cem Papila'dan Þok Açýklamalar...

Trabzonspor Kongre Üyesi

DÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    52

Standart Cem Papila'dan Þok Açýklamalar...

Cem Papila, Futbol Extra Dergisi'nin Kasým sayýsýnda yer alan röportajýnda, FIFA listesinde görünen Kuddusi Müftüoðlu'nun Ocak ayýnda liste dýþý kalacaðýný, bunun Çulcu tarafýndan planlý bir þekilde yapýldýðýný belirterek, ''Çulcu'nun bu yaptýðý þark kurnazlýðý. Kuddusi Müftüoðlu liste dýþý kaldýðýnda MHK ile federasyonun birbirlerine ne diyeceðini merak ediyorum'' dedi.

Papila, FIFA listesiyle ilgili iddialarýný þu sözlerle sürdürdü: ''Bakýn ortadaki kriterlere göre listenin yedinci sýrasýna yazýlmasý gereken Bülent Yýldýrým altýya, altýya yazýlmasý gereken Müftüoðlu da yediye yazýldý. Þimdi Haluk Ulusoy düþünüyor ki, Kuddusi Müftüoðlu FIFA oldu. Aslýnda olmadý. Kimse farkýnda deðil, kimse 1 Ocakta Türkiye'nin FIFA kadrosu 6'ya indirilirse þaþýrmasýn. 1 Ocakta bu liste 6 kiþi olarak belirlendiðinde, Müftüoðlu liste dýþý kaldýðýnda o zaman Ulusoy Federasyonu ile Çulcu MHK'sý bakalým birbirlerine ne yapacak? Çünkü kadronun aslýnda 6 kiþi olduðunu Çulcu biliyor ama Ulusoy bilmiyor. Kim kimi kandýrýyor burada? Mustafa Çulcu'nun bu yaptýklarý hep þark kurnazlýðý, baþka bir þey deðil?''

Olayýn üzerinden zaman geçmesine raðmen karþýlaþtýðý yanlýþý hala unutamadýðýný belirten Cem Papila, ''Ben MHK'nýn baðýmsýz olmasýný ümit ediyordum ama son geliþmeler hiçbir þekilde baðýmsýz olmadýðýný gösteriyor. Yani kendi iradesiyle kararlar veremediðini gösteriyor. MHK Baþkaný dik duramadý bu olayda. MHK Baþkaný ve yönetimi en baþtan federasyon baþkanýnýn bu þekilde bir hakký olduðunu kabul edip de o göreve gelmiþlerse onu bilemem. Ama bunu kabul etmeden geldilerse dik duramadýlar demektir. Ne yapmalarý gerekirdi? Ýstifa edeceklerdi. Çulcu dik durup istifa edecekti ama bir sonraki dönem yine MHK Baþkaný olabilecekti. Ýnsanlar söylemleriyle deðil yaptýklarýyla anýlýr. Herkes tarihte yerini alacak'' þeklinde konuþtu.

-''PATRONUN GEREKÇE AÇIKLAMASI HER ÞEYÝ ANLATIYOR''-

Federasyon baþkaný Haluk Ulusoy'un, performansýndan dolayý FIFA listesine alýnmadýðý yönünde gösterdiði gerekçeye katýlmadýðýný belirten Papila, ''Bu inandýrýcý ve doðru bir gerekçe de deðil. Futbolun patronu kim? Haluk Ulusoy. Peki, patronun savunma verdiði nerede görülmüþ? Federasyon Baþkaný'nýn, MHK'nýn bir tasarrufunu onaylarken FIFA listesinde neden deðiþiklik yapýldýðýný açýklamak zorunda kalmasý aslýnda birçok þeyi anlatýyor. Çünkü ben gerçeði biliyorum. Bu gerçek, geçmiþte genel baþkan seçiminde Mustafa Çulcu ile karþý karþýya gelmemizdir'' diye konuþtu.

Mustafa Çulcu'nun MHK baþkanlýðýna geldiði gün FIFA kokartýný kaybettiðini belirten Cem Papila, ''Hakemliði býraktým, üzülmedim mi, biraz üzüldüm tabii. Bunca yýl emek harcamýþým çünkü. Ama bir kere öldüm. Beni 10 defa daha öldürmelerine izin vermedim. Çünkü bundan sonra 10 defa daha öldürürlerdi beni'' açýklamasýný yaptý. Mustafa Çulcu ile aralarýndaki olayýn sadece Eskiþehir'deki seçim olayý olmadýðýný belirten Papila, ''Bizim Çulcu ile ilk kavgamýz bundan 1,5 yýl öncesine dayanýyor. Aramýzda kötü bir þekilde bir telefon mesajý olayý yaþandý. Bunu sadece dört kiþi biliyor. Mustafa Çulcu'nun cep telefonuna hakemlik müessesesiyle ilgili bir mesaj geliyor, altýnda Cem Papila yazýyor. Ama telefon numarasý bana ait deðil. O da mesajý alýr almaz beni aramasý gerekirken, hemen yetkilileri aramýþ. Sonradan o telefon mesajýný çekenin de kim olduðunu buldum ve kendilerine gösterdim. Bu benim için çok acý bir olaydý. Ondan beri aramýz gergindi zaten'' dedi. Papila, kendisine karþý bu tür talihsiz olaylarýn bir çok defa meydana geldiðini belirterek, mazeretini bildirmesine raðmen Mustafa Çulcu'nun kýz kardeþinin düðünü olduðu gün kendisine 2. Lig (B) kategorisi maçý verdiðini söyledi.

-''ÝKÝNCÝ BÝR ÞENES ERZÝK OLMAK ÝSTEMÝÞTÝM''-

Faal hakemken hedefinin hakemliði býraktýktan sonra Türkiye'yi Avrupa'da FIFA ve UEFA'da önemli bir görevde temsil eden ikinci bir Þenes Erzik olmak olduðunu belirten Papila, þunlarý söyledi: ''Bende bunu yapacak bilgi ve birikim var. Ama bugünkü federasyon bunu düþünecek kapasitede deðil, bunu görecek vizyona da sahip deðil. En büyük üzüntüm, sadece kiþisel sebeplerden dolayý bana bu fýrsatý vermediler. Yine ayný þekilde geçen sene de Metin Aydoðan'a FIFA listesi konusunda haksýzlýk yapýldý. Ben bunu o günkü MHK Baþkaný Ufuk Özerten ile paylaþmýþtým. (Þýk olmadý) dedim. Onu, Ýstanbul medyasýnda eski hakemlere yakýn bir grup istemedi. Onlar birilerinin menfaatini kollamak amacýyla birilerini FIFA yapmak için Aydoðan'ý yediler.''

-''SERDAR TATLI'NIN BIRAKMA NEDENÝ SAKATLIK DEÐÝL''-

Serdar Tatlý'nýn hakemliði býrakma nedeninin açýklandýðý gibi sakatlýk olmadýðýný belirten Papila, þöyle devam etti: ''Serdar Tatlý'ya en yakýn hakem bendim. Serdar'ýn býrakmasýndaki gerçek neden farklýydý. Bu bizim kendi aramýzdaki özel bir þey. Bunu ben açýklayamam. Yani hakemlikten mutlu olarak ayrýlan hiç yok gibi. Mustafa Çulcu 45 yaþýnýn ve FIFA kariyerinin sonuna kadar hakemlik yaptý, o bile mutlu ayrýlamadý. Biz o kadar gidemedik. Çulcu nasýl gitti, bilemem. O ayrý bir yetenek olsa gerek. Hem 45 yaþýnýn sonuna kadar hem de FIFA'da dördüncü kategoride kalarak bu kadar sürdürebilmek çok büyük bir yetenek. Biz 39 yaþýnda, hem de üçüncü kategoride kalamadýk.''

Hakemlik hayatýnda ''keþke olmasa'' dediði hatalarýn olduðunu belirten Papila, ''Mesela Vestel Manisaspor-Galatasaray maçýnda ofsayt gerekçesiyle iptal ettiðimiz bir gol var. Yine Fenerbahçe-Trabzonspor maçýnda yardýmcýnýn yanlýþ tespit edip ofsayttan gol verdiðimiz bir pozisyon var. Keþke yaþanmasaydý dediðim kararlardý bunlar'' itirafýnda bulundu.

-''TAÞI SEVERÝM DEDÝM, BEÞÝKTAÞLI OLDUM''-

Ýyi bir Beþiktaþ taraftarý olduðunu belirten Cem Papila, ''Beþiktaþlý oluþumda çok ilginç. O zaman 8-9 yaþýndayým. Komþumuzun oðlu Turgay aðabey bana gelip (Sarayýmý seversin, bahçeyi mi, yoksa taþý mý?) diye sordu. Ben de (Taþý) cevabýný verdim. O da o zaman (Tamam sen Beþiktaþlýsýn) dedi ve öyle Beþiktaþlý oldum. Ýstanbul'da okudum, bir sene Dikilitaþ'ta oturdum. Kaldýðým ev Ýnönü Stadý'nýn hemen üstündeydi. Sürekli Ýnönü Stadý'na maçlara giderdim. Hiçbir zaman fanatik olmadým ama sýký bir Beþiktaþ taraftarýydým. En beðendim futbolcu ise o dönemde Gökhan Keskin'di'' diye konuþtu.

-''KENDÝMÝ TRABZONLU OLARAK GÖRÜYORUM''-

Kendisini en çok üzen olaylardan birinin Trabzonspor taraftarlarýnýn yaptýðý yürüyüþ olduðunu belirten Cem Papila, ''Çünkü ben Trabzonluyum. Býrakýn annemin ve eþimin Trabzonlu olmasýný, ben Zonguldak'ta Trabzon kültürüyle büyümüþ biriyim. Ben o yörenin insanýyým, benim memleketim orasý, kendimi Trabzonlu olarak görüyorum. Babam Hopalý. O yörenin insaný olarak bu þekilde protesto edilmek beni üzdü. Ama bunda bana göre baþka faktörler vardý. O yürüyüþ siyasi rant amacýyla yapýlmýþ bir yürüyüþtü. O olayý organize eden insanlar bana göre siyaseti kullanarak bu iþi yaptý. Tabii vatandaþ onu bu þekilde görmedi'' iddiasýnda bulundu.

-''HEDEFÝM SPOR BAKANI OLMAK''-

Beþiktaþ-Samsun maçýný hatasýz yönettiðini tekrarlayan Papila, o maçýn devre arasýnda Sinan Engin'in soyunma odasýna gelerek, verdiði kýrmýzý kartlarla ilgili kendisine, (Hocam kartlarýnda, kararlarýnda haklýsýn) dediðini söyledi. Bundan sonraki hedefinin CHP'den milletvekili olarak meclise girmek olduðunu söyleyen Papila, ''Daha öncede siyasetin içindeydim. Profesyonel lig hakemi olunca siyasete ara vermek zorunda kaldým. Þimdi kaldýðým yerden yoluma devam edeceðim. CHP'nin üyesiyim. En büyük idealim de spor bakaný olarak bilgi ve birikimimle ülkeme hizmet etmek'' dedi.

Papila, Fenerbahçe Kulübü Asbaþkaný Þekip Mosturoðlu ile sýnýf arkadaþý olduðunu doðrulayarak, ''Sayýn Þekip Mosturoðlu ile Hukuk Fakültesi'nden arkadaþtýk. 1984-88 yýllarý arasýnda ayný sýnýfta okuduk. Federasyon baþkan vekili olduktan sonra kendisiyle yüz yüze gelmedik dersem yalan olmaz. Sadece bayramlarda ve kandillerde birbirimize mesaj atardýk, o kadar. Bu konuda hem kendisi hem de ben büyük özen gösterdik'' þeklinde konuþtu.

-''PAPÝLA'YI PAPÝLA YAPAN DÝK DURUÞUDUR''- ''

Cem Papila'yý Cem Papila yapan dik duruþudur'' diyen Papila, ''Ben hatalar yapmadým mý yaptým ama yapmadýðým bir tek þey var, kimse için santim eðilmedim. Çok da büyük konuþmak istemiyorum ama eðilirsem sadece çocuklarým için eðilirim. Belki onlar için de eðilmeyebilirim, sýnýrlarýmý zorlarým. Ama etrafýmda çok eðilen insan gördüm. Hele o Eskiþehir'deki benim dik durduðum seçimde çok insan vardý eðilen'' dedi.

-''TEK ÜZÜNTÜM ÝNÖNÜ STADI'NA ÇIKAMADAN DÜDÜÐÜ BIRAKMAK''-

Hakemliði býrakýrken en büyük üzüntülerinden birinin Ýnönü Stadý'na çýkamadan düdüðünü asmak olduðunu belirten Papila, þöyle konuþtu: ''Vestel Manisaspor-Galatasaray maçým baþarýlý geçseydi ertesi hafta Ýnönü Stadý'na gidecektim. Ama iyi geçmediði için gidemedim. Ýçimde býrakýrken ukde olarak kalan tek þey o Beþiktaþ-Samsunspor maçýndan sonra Ýnönü'ye gidemeden düdüðü býrakmak. Ýstenmediðim yere baþým dik çýkmak isterdim. O atmosferi yaþamak isterdim. Beþiktaþ seyircisi bu konuda bana göre yöneticisinden daha saðduyulu. Beþiktaþ seyircisi çok saðduyulu bir seyirci. Hiç de tepki göstermezlerdi. Beþiktaþ taraftarý yönetiminden daha saðduyulu, o kesin. Ortadaki somut beyanlara göre konuþuyorum, herkes görüyor, duyuyor bunlarý.''

-''TRABZONSPOR VE BEÞÝKTAÞ'IN ÞAMPÝYONLUK ÞANSI YOK''-

Bu sene þampiyonluðun Fenerbahçe, Galatasaray ve Vestel Manisaspor arasýnda geçeceðini, Beþiktaþ ve Trabzonspor'un þansý olmadýðýný belirten Papila, ''Çünkü Beþiktaþ takým olamadý. Bu konuda çok önemli zaaflarý var. Kayseri Erciyesspor maçý sonrasý yaþananlarý televizyondan izledim, arkadaþlýðýn olmadýðý yerde baþarý olmaz. Galatasaray'ý geçen sezon þampiyon yapan en önemli faktör takým olmaktý. Ama Beþiktaþ takým olamadý'' diyerek sözlerini tamamladý.

Kaynak: http://www.internetspor.com/v3/futbo...?haberID=35388
    Konu DÝNÇ tarafýndan (30.10.2006 Saat 16:43 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Hakkari

Papila yý papila yapan dik duruþuymuþ... þ...siz adam... Senin dik duruþun ancak virgül kadar olur...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Emeðimize kan doðradýktan sonra deðil Trabzonlu nereli olursan ol. Benim için farketmez. Ýnsan önce insan olmalý
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

tamuð yamtar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Güzel bir benzetme var böyle insanlar için ama neyse.

Sitenin kalitesine yakýþmaz.

Bu kadar düþer mi bir insan.

Sokak bilmemneleri gibi konuþmalar.

Nasýl insan bunlar?
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

it iti ýsýrmaz derler ama bunlar býrbýrlerýne dýslerýný bayagý gecýrýyorlar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

- Ýyi bir beþiktaþlýyým beþiktaþ taraftarýyým,
    - kendimi Trabzonlu olarak görüyorum,
    - Trabzonspor ve Beþiktaþ'ýn þampiyonluk þansý yok.

Bir yazý içerisinde bu kadar metcezirler yaþayan ruhuna tükürseler yeridir. Sadece seni deðil tff'yide protesto ettik ve niye ettiðimizi de gayet iyi biliyorduk emek hýrsýzý karaktersiz !

Þekip mosturoðlu gerçeðini açýklamamýþ nihayet ama geç ve eksik açýklamýþ, sen o katliamlarý yaparken adam fb yönetici deðil, tff yetkilisi idi. Yani senin arkanda saðlam bir torpi vardý deðil mi Papila ! Seni hiçbir zaman affetmeyeceðiz !
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

benim izlediðim anlarda,dini simgelerle ilgili olarak,çýkamayacaðý bir konunun dibine dalmýþtý,araya konular ve aybaba,gökmen,ziya falan girdide kurtardýlar papili...

mahmuter61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    54

Ulan senin dik duruþunu ....pis herif!Senin yedi sülalen Trabzonlu olsa ne yazar kavþak herif.Kancýktan ta aþaðasýn cin papila...

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

ya býrakýn þunu kendisini iyi trabzonlu görüyorsa yaptýklarý ne

Fanatik28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    50

Gereken tepkinin aslinda simdi verilmesi gerek. Yok Trabzonluymus, yok dik dururmus. Biz adama nasil durulmasi gerektigini gösteririz ama bunu burada kelimelere dökmeye terbiyem müsaade etmiyor.

Eger gereken tepkiyi vermezsek, bu adam yakinda Trabzon`u yorumlamayada baslar, ahan buraya yaziyorum.

empty61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38

Dik duruyormuþ
    7
    TrabzonSporluyum Derken Daha Bi Gururluyum Þu Günlerde !!

Ali Özcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Yaþ
    41

Eðri oturup doðru konuþmaya çalýþmýþ...saçmalamýþ...
    "Ya biz 2010-2011 Þampiyonluk Kupasýný alacaðýz, ya da o bizi"...

ts_fan
    Ziyaretçi

Bu baþlýkta adý geçen mahluða, onun söylediklerine, onun yaptýklarýna, ... v.s herþeyine sadece kusulur.Baþka birþey gelmiyor aklýma, çok aðýr kelimeler geçiyor içimden yazmak için ama yazmýyorum.Dünyanýn en adi, .....siz varlýklarýndan biri olan adam, sen bizim için ömür boyu, kara gömlekli, verilmiþ infaz görevini layýkýyla yapmýþ, vicdansýz biri olarak akýllarýmýzda ve kalbimizde yer alacaksýn.Sen hiçbir Anadolu þehrinin insaný olamazsýn, ki Trabzon'lu olarak kendini hissettiðini söylemen demogojiden baþka birþey deðildir, Anadolu insaný delikanlý olur.Sen belkide Dikilitaþ'(t)a otura otura!!! kendine ben dik duruþ sahibiyim imajýný yakýþtýrýyorsun, dediðim gibi Dikilitaþ'(t)a oturarak dik oldum diyorsan, evet diksin hemde dim diksin (yalnýz o taþa tam oturabilmiþ olman kaydýyla).Çok sayýlacak!, çok sevilecek! mahluksun ama burasý yeri deðil.Birçok Trabzonspor muhabbetinde, birçok ortamda zaten fazlasýyla seviliyorsun!!!, bir daha burda senin gibi deðersiz bir mahluk için günaha girmeye deðmez.Tüm Trabzonspor'lular öteki tarafta yakana yapýþacak, orada hesaplaþacaðýz seninle
    Konu ts_fan tarafýndan (30.10.2006 Saat 17:56 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

papila aslýnda herþeyi anlatmamýþ.. mesela trabzonspor-fb maçýný!
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

degok - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    49

Alýntý bmteam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Kendisini en çok üzen olaylardan birinin Trabzonspor taraftarlarýnýn yaptýðý yürüyüþ olduðunu belirten Cem Papila, ''Çünkü ben Trabzonluyum. Býrakýn annemin ve eþimin Trabzonlu olmasýný, ben Zonguldak'ta Trabzon kültürüyle büyümüþ biriyim. Ben o yörenin insanýyým, benim memleketim orasý, kendimi Trabzonlu olarak görüyorum. Babam Hopalý. O yörenin insaný olarak bu þekilde protesto edilmek beni üzdü. Ama bunda bana göre baþka faktörler vardý. O yürüyüþ siyasi rant amacýyla yapýlmýþ bir yürüyüþtü. O olayý organize eden insanlar bana göre siyaseti kullanarak bu iþi yaptý. Tabii vatandaþ onu bu þekilde görmedi'' iddiasýnda bulundu.

Kaynak: http://www.internetspor.com/v3/futbo...?haberID=35388
    Bu kadar da sallanmaz ki. Adam 30 binlerin yürüyüþünü siyasi bir rant yürüyüþü diye deðerlendirmiþ. Ne tip bir siyasetse söylediði her düþünceden insanýn katýldýðý bir yürüyüþtü bu.

Hepsini geçtim trabzonluyum demesi trabzon kelimesini aðzýna almasý bile beni iðrendirdi.

HAYDE HAYDE.ISTANBULU BIRDAHA GETIR DIZE TRABZON.EZE EZE KUPA KARADENIZE TRABZON HAYDE HAYDE VUR HAYDE TRABZON

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bu adam Trabzon'luysa ben deðilim vallahi.Bir insanda hiç mi þeref, haysiyet, yüz kýzarmasý olmaz?Siyaset varmýþ yürüyüþte geç Papila bunlarý geç.

Nereden
    Hakkari

Trabzonlu olarak görüyormuþ...30 bin kiþi ile protesto edildi þimdi kuruðu kaptýrmama telaþýnda... þ....siz...

Enes Berfin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36

Bu Adam Ne Hakla Hala Bizim Takimimizin Ismini Agzina Aliyor, Sen Kimsinde Trabzonun Lafini Agzina Aliyoruz Defolll...
    Sensizlik ölüm kadar acý varlýgýn yasam kadar kutsal sen ise nefes kadar önem li caným kadar degerlisin Trabzonum.

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý ts_fan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sen belkide Dikilitaþ'(t)a otura otura!!! kendine ben dik duruþ sahibiyim imajýný yakýþtýrýyorsun, dediðim gibi Dikilitaþ'(t)a oturarak dik oldum diyorsan, evet diksin hemde dim diksin (yalnýz o taþa tam oturabilmiþ olman kaydýyla).Çok sayýlacak!, çok sevilecek! mahluksun ama burasý yeri deðil.
    Ben de Dikilitas ta oturuyorum, burasi Karadenizliler in cogunlukta oldugu bir semt, oyle adam cikarmaz. Oturmussa bile Kadikoy de buyumustur..

ts_fan
    Ziyaretçi

@Cenkhan
    Vallahi bunu yazarken emindim böyle bir çýkýþ olabileceðini ama sonra yok olmaz dedim.Lafýn zaten gittiði yer belli diye düþündüm, zaten orada yazýmda bariz bir dokundurma var ve dokundurduðum adamda belli, bu yüzden gerek yoktu bu yaptýðýn açýklamaya

D.N: Benim tuhafýma gitti, keþke bu ayrýntýyý not düþseydin diyorsan, yazdýklarým ve dokundurmam gayet açýk ve nettir ve o mahluðadýrÝçinde birþey kalmasýn gadam, saygýlar

Küçükalioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Nasiiiii ne satýyomuþ bu adam anlayan varmý. Avel'in sevmediði takým yok heryere bi kulptan yapýþmýþ. spor bakaný olacakmýþ olsan olsan boþbakan olursun.
    Trabzon'dan Çiktum Yola Vardum Geldum Ýstanbul'a
    Bu Ne Biçim Yermiþ Ula Hiç Bir Þeye Benzemeyi..!
    WWW.BORDOMAVI.NET

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Bir de kendimi Trabzonlu olarak görüyorum diyo.Trabzonu aðzýna alamaz bu adam

Ertan 51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

Standart kullanýlmýþ insanlar hakkýnda

cem papila trabzon lafýný aðzýna almasýn kendine þekiller vermeye çalýþan fakat içi boþ kullanýlýp bi köþeye atýlan adam.bu laflarýna aldanýp bi tane trabzonlu buna sahip çýkarsa ve affederse fenerli olsun.biz kenarda durup bunun bi yerlere yamanmaya çalýþmasýný acýyarak seyredelim.daha içimden neler geçiyor ama sitemize yakýþmaz.niðdeden trabzona saygýlarýmla.

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

BU ADAMIN YUZUNDEN OLUYORDUM OLUYORDUM YA!!!!!!!!!!! NE KONUSUYOR PIS HERIF, A BELLASINI VERSIN , SAMPIYON OLMA SANSIMIZ BIRAZ DAHA YUKSELDI boyle bir serefsiz hakemligi birakti hakem dunyasindan ilerleme var..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Alýntý sweetrose Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Papila yý papila yapan dik duruþuymuþ... þ...siz adam... Senin dik duruþun ancak virgül kadar olur...
    Evet çok dik durdun çokkkkkkkkkkkk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)