Sayfa 1 Toplam 23 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 553 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Medical Park 2016-2017

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Trabzonspor Medical Park 2016-2017

Geçen gün Oğuz abinin yazdığı bir şey kafamı karıştırdı ve bu başlığı açma gereği duydum.

FİBA yetkilileri Eurocup konusunda bizim yöneticilere olumsuz konuşmuş. Bu tip konularda aramızda en bilgili olan kişi Oğuz abi. Eurocup'a katılamama gibi bir durum olabilir mi? Olursa neden?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

ULEB gecen gun formatlarda gelecek sezon icin bir degisiklik yapilmayacagini acikladi.
    Eger durum buysa gecen sene kupada finali Reggio Emilia ile Triumph Lybersty oynadi ve Italyan takimi kazandi. Iki takimda Eurocup oynadi (Triumph Lybersty adini Zenit St. Petersburg yapti). Bizimde o zaman oynamamiz lazim. Eger oynayamazsak gelecek sene Avrupa'da olmanin tek yolu Play-Offa kalmak...
    Bir sezon sonrasi ise buyuk muamma cunku FIBA Euroleague'i tekrar kontrolune almak istiyor ve 150 miyon eurolar varan bir pay dagitimini gerceklestirecegini soyluyor. Rakam cok gercekci degil ancak FIBA Avrupa Baskani Turgay Demirel bu rakamlari konusurken sanirim uc buyuk Turk Sponsordan (THY, Efes ve Beko) bir garanti aldi. Bu kontrole almanin ilk adimi olarak Adriatic Lig'e takim gonderecek ulkelere, ulke olarak FIBA organizasyonlarina katilmama cezasina kadar varacak cezalar uygulayabileceklerini acikladilar...
    Eger 2016-2017 sezonu kupa organizasyonu FIBA'ya gecerse o zaman liglerin siralamasi cok onemli olabilir... Bekleyip gormek lazim...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Biz de bu şans varken her sene finale kalan Eurocup'a giderken biz gidemeyiz..
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Cihan Kocaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen gün Oğuz abinin yazdığı bir şey kafamı karıştırdı ve bu başlığı açma gereği duydum.

FIBA yetkilileri Eurocup konusunda bizim yöneticilere olumsuz konuşmuş. Bu tip konularda aramızda en bilgili olan kişi Oğuz abi. Eurocup'a katılamama gibi bir durum olabilir mi? Olursa neden?
    Eurochallenge'a katılacağımız açıklandığından beri kupayı kazanmaktan çok finale kalmak ve Eruocup'a gitmek üzerine sıkça yazmıştık. Bunu gündemde sıcak tutmak gerekiyordu.

Olay şöyle oldu: Cumartesi akşamı FIBA'nın verdiği yemeğe katılan ve geçen sene kulüpte hizmet etmiş bir yöneticimizle konuştuk. FIBA yetkilileri ULEB'le aralarındaki sorunlardan bahsetmiş. Dolayısıyla gelecek sezonki Eurocup durumumuzun net olmadığını söylemişler. On esnada Uğur Ağabey'in de yazdığı gibi en son geçen sene hem Emilia hem de Zenith Eurocup'a terfi ettiğini hatırlattım.

Fakat FIBA-ULEB ikilemi yeni değil. Böyle olumsuz bir karar alınırsa şaşırmam. Yine de tatlıya bağlanır. Sene başında Eurochallenge'a katılma kaosumuza benzer bir süreç yaşanır, kahramanımız Turgay Demirel olayı çözer. Biz de resmi siteden kendisine ve TBF'ye teşekkür mesajı yayınlarız.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

olumlu tarafından bakarsak yine Eurochallenge'a kalır bu sefer kupayı alırız tabi final organizasyonu başka şehire kalır

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Eurocup'a katılacak takımların kesin listesi 8 Temmuz 2015'te açıklanacak.

Format değişmeyeceği için (katılırsak);

İlk turdaki rakiplerimiz Rusya - Sırbistan - Litvanya - Letonya - Slovenya - Karadağ - İsrail - Polonya - Yunanistan - Romanya - Macaristan - Bosna Hersek - Makedon - Ukrayna - Bulgaristan - Estonya - Finlandiya arasından gelecek.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (29.04.2015 Saat 10:33 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Başkan dün ULEB'e Eurocup katılım başvurusu yaptığımızı açıkladı.

Özkan Şentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İsmail Şenol'un verdiği bilgiye göre Eurocup katılma hakkımız iptal edilmiş

Ogün' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Trabzonspor Medical Park 2015-2016

Alıntı Özkan Şentürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmail Şenol'un verdiği bilgiye göre Eurocup katılma hakkımız iptal edilmiş
    Eskişehir'i yenersek direkt olarak ligden gidiyoruz.
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. KAZIM KOYUNCU

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diğer

Orasi da karisti. Su anda Euroleague ve Eurocup icin toplam kontenjan olarak 5 verildi.
    Bunlardan 3 tanesi Euroleague 2 tanesi Eurocup. Belki ilave olarak Eurocup'a 1 wild card alabiliriz...
    Hayirlisi...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Lig Tv 3 teki Euroleague programında Murat Murathanoğlu GS, Daçka, Karşıyaka ve bizim wild card başvurusu yaptığımız yönünde birşeyler söyledi. Tahmin mi, temenni mi yoksa bilgi mi tam anlayamadım. Bu yönde bir duyumu olan var mı??

Ek olarak onlar da eurocup katılım sayımızın az olduğu konusunda hemfikir ama salonlar boş kalıyor dendi. Örneğin Belçika da her maç full çekiyormuş, İngiltere ve adriyatik ligini bu heyecanın içine çekmek istiyorlarmış vs. en önemli hedef seyirci sayısını arttırmakmış falan filan..
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Tunç Tosun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lig Tv 3 teki Euroleague programında Murat Murathanoğlu GS, Daçka, Karşıyaka ve bizim wild card başvurusu yaptığımız yönünde birşeyler söyledi. Tahmin mi, temenni mi yoksa bilgi mi tam anlayamadım. Bu yönde bir duyumu olan var mı??

Ek olarak onlar da eurocup katılım sayımızın az olduğu konusunda hemfikir ama salonlar boş kalıyor dendi. Örneğin Belçika da her maç full çekiyormuş, İngiltere ve adriyatik ligini bu heyecanın içine çekmek istiyorlarmış vs. en önemli hedef seyirci sayısını arttırmakmış falan filan..
    Abiş Hopikoğlu (28 veya 29 Nisan'da) ULEB'e resmi katılım başvurusu yaptığımızı söyledi.

Murathanoğlu'nun sıraladığı sebeplere katılıyorum. Diğer başlıkta yazmıştım, Almanya'da salonlar dolu. En büyük oyuncu kaynağı ABA. İngiltere de pazar açısından önemli.

Şimdi FIBA'nın, Avrupa Basketbolu'nu ikiye bölme pahasına bir hamle yapması gerek. Suproleague tarzı iddialı bir oluşumla ULEB'e rakip olmalı. Bunu yapabilecek kozlar elinde var. ULEB'e katılanlara lisans vermemekle tehdit edebilir, FIBA hakemlerine ULEB organizasyonlarında izin vermeyebilir...vs.

ULEB'in keyfiliğine son demek FIBA'nın elinde. Despotluk önermiyorum. Ha, Turgay Demirel bu iradeyi gösterebilir mi? Zor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiş Hopikoğlu (28 veya 29 Nisan'da) ULEB'e resmi katılım başvurusu yaptığımızı söyledi.
    Bu başvuru Euroleague, eurocup farketmiyor mu?? Muratanoğlu euroleague için başvurduğumuzu söyledi gibi geldi bana.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Eurocup olmazsa Eurochallenge'a katılmalı mı sizce?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Dün tbl 3. 05 te Murathanoğlu yine euroleague e katılma ihtimalimiz olduğu yönünde konuştu. Çok isim vermiyor ama daçka nın salonu yok, seyircisi yok vs. kesin gözüyle bakmasınlar, bu şartları sağlayan diğer takımlar ön plana çıkabilir dedi ve bizim eurochallange organizasyonumuzun çok önemli olduğuna değindi. Çok düşük ihtimal ama olursa tabi gidilsin, bizim camiamız bu durumu kaldırabilecek kapasitede.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eurocup olmazsa Eurochallenge'a katılmalı mı sizce?
    Avrupa maçı candır, gazoz kupası da olsa gidelim.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Nereden
    Ankara

Dün tbl 3. 05 te Murathanoğlu yine euroleague e katılma ihtimalimiz olduğu yönünde konuştu. Çok isim vermiyor ama daçka nın salonu yok, seyircisi yok vs. kesin gözüyle bakmasınlar, bu şartları sağlayan diğer takımlar ön plana çıkabilir dedi ve bizim eurochallange organizasyonumuzun çok önemli olduğuna değindi. Çok düşük ihtimal ama olursa tabi gidilsin, bizim camiamız bu durumu kaldırabilecek kapasitede.
    Açıkçası Euroleague olmasını istemem, bu ligde hakeden bir takım varsa o da taraftarıyla Karşıyaka'dır.

OĞUZHAN061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane

Daçka'ya elensek bile gitme şansımız var mı peki

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası Euroleague olmasını istemem, bu ligde hakeden bir takım varsa o da taraftarıyla Karşıyaka'dır.
    Karşıyaka konusuna katılıyorum zaten Murathanoğlu Karşıyaka yı ön planda tutuyor ama maddi hususlar sebebiyle bizim adımız da devreye giriyor. Zaten gideceğimize şahsen hiç ihtimal vermiyorum.

Alıntı OĞUZHAN061 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daçka'ya elensek bile gitme şansımız var mı peki
    Bu işleri pek çözemedim ama anladığım kadarıyla "uslu bir çocuk olursanız bir gün siz de şirinleri görebilirsiniz!" gibi bir durum var avrupa basketbolunda Yani büyük paralar yatıracaksan, seyircin varsa ve euroleague e değer katacaksan alabiliyorlar, adına da wild card diyorlar. Tabi para harici lobi de lazım, lobi olmazsa sen önce yatırımını yap liginde başarılı ol da öyle gel derler adama.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diğer

Basketbolda durum biraz paran varsa istedigin her yere katilabilirsin durumu.
    2006 ve 2014 Dunya Sampiyonalarina biz parayi bastirip gittik. Bir derecemiz olmadan...
    ULEB Euroleague ve Eurocup'a her sene degisen sayilarda wild card veriyor.
    2013-2014 sezonunda daha yeni lige cikan Bayern Munich'e Eurocup icin Wildcard verdiler, proje oldugu icin.
    Yani sportif basarinin yerine paran varsa, yatirim yapacaksan ben seni kupalara alirim mantigi var...
    Daha once Besiktas'in, bu sene de Galatasaray'in yasadigi finansal problemler, ustune bu sene Galatasaray'in seyirci kaynakli sorunlari eklenince ULEB bu sene Turkiye'ye Euroleague icin B lisansi vermek yerine Wild Card verdi. Simdi normal olani Anadolu Efes ve FB Ulker direk bu hakki kazanacagi icin onlar disarida birakildiktan sonra sezon sonunda en iyi dereceye sahip takima, TBF'nin kardesim gel istenen sartlar bu saglayabiliyor musun demesi lazim. Bu takim evet derse o zaman bu hak ona verilir, yoksa bir sonraki takima gecilir. Ancak tahmin ediyorum bu hak secim malzemesi yapilip kimden oy gelecekse ona verilecektir... Yani yine binbir oyun donecektir...

Nereden
    Ankara

Birkaç tane avatar hazırladım.

Takımıza destek olmak için avatarlarımızı değiştirelim ve oyuncularımıza ve koç Markovic'e yer verelim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Telekom'un ardindan Gs de eleniyor. Bunhn anlami, Eurocup'tayiz!

Nereden
    Ankara

Evet artık yüzde 100 Eurocup'tayız.

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hayırlı olsun
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Karşıyaka Banvit maçı sonrası iki koçun da açıklamalarını izledim. Ufuk Sarıca özetle EL için çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Banvit koçu ise seneye hem Avrupa hem de Ligi kaldıracak daha derin bir kadro kurulacağını belirtti..

GS, Ergin Ataman ı yatırım sözü ile tuttu deniyor, Daçka iyi transferlere başladı bile. Hangi kupaya gidecek bunca takım???
    Konu Tunç Tosun tarafından (28.05.2015 Saat 03:14 ) değiştirilmiştir.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)