Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 17. Divan Kurulu Toplantısı

Nereden
    Hakkari

Sadece konuşmuş olmak için konuşmuş bence.ç.bunları bizde hemen hemen biliyoruz..yapacağız edeceğizle peynir gemisi yürümnüoor..

Nereden
    İstanbul

secimlerden once sicak bakmiyordum albayrak'a hukumetle ilgili yakinliktan dolayi,ama sonra gorduk ki bununla ilgili bi sorun olmadi simdiye kadar. suan ise benim icin atay aktug'tan farklı degil,bundan onceki bircok baskandan da farkli degil,yani ortalama.eger stad isini kotarabilirse o zaman benim icin iyi bir baskan olur.bir yandan da baskan icin uzulmuyor degilim,adam agziyle kus tutsa da bir kismimiza yine yaranamayacak bu cok belli.

MahmutHSO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Ben stad la alakalı adam gibi bir açılama bekliyordum.Hala ortada doğru düzgün somut bişey yok malesef.Görünen o.Artık staddan da ümidimi kestim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Başkanın açıklamalarında kafama takılan bir konu oldu. Lazaroni konusunda aşağıdaki açıklamaları yapmış :

"...o günkü koşullarda Lazaroni tercihi yanlış değildi ama uyum sorunu olduğu için biz bu kararı verdik. Bazen hoca ile takım veya hoca ile camia arasında uyuşmazlık oluyor. Devamında ciddi sakıncalar gördüğümüz için bu yola gittik. Tazminat meselesinde haksızlık yapıldığını düşünüyorum. 1.5 ay hoca arayışında bulunduk. Burası 200 bin nüfuslu şehir. Kaliteli hocalarla görüştük. Görüşmelerde ön plana çıkan şehrin sosyal yapısı oldu. Ailelerini çocuklarını okutacak yer olmadığı için tercih etmediler. Lazaroni ile anlaştık ama uyuşma olmadığı için yollarımızı ayırdık.''

Yukarıdaki açıklamalardan da net bir şekilde anlaşılıyor ki, yönetim sırf yabancı hoca almak için Lazaroni'yi getirdi. Kaliteli hocalarla görüştüğümüzde, Trabzon şehrinin sosyal yapısından tutun da başka engellerin ortaya çıkacağı zaten belliydi, bu yeni birşey değil. O zaman da yabancı hocada ısrar etmenin anlamı yoktu.

Lazaroni tercihinin doğruluğuna nasıl karar verilmiş merak ediyorum. Yani geçmişte Brezilya Milli Takımını çalıştırmış olması bu tercih için yeterli miydi? Brezilya Milli Takım'ı sonrası kariyerine ne demeli peki? Basınından tutun da taraftarına kadar Lazaroni tercihini doğru bulan kaç kişi vardı? Sırf yabancı hoca getirme uğruna TS'un şu an neler kaybettiğini görmemek için saf olmak gerekir. Bu tercih doğru yapılsaydı şu an hem Avrupa'da yolumuza devam ediyor olurduk hem de ligin tepesindeydik. Ama maalesef yıllardır aynı hataları tekrarlayıp duruyoruz. Kaybeden de hep TS oluyor.
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

arkadaşlar şu özümüze dönüş meselesini fazla abartmatın.özümüze dönelim ama, alt yapıdan iyi oyuncu olursa alınır.ırf oyuncu aldık demek ıcın oyuncu almak dogru olmaz.oncelıklı yapılması gereken alt yapıyı duzeltmek sonra ordan oyuncu almak.

yoksa iş dostlar alış verılte gorsunden ılerı gıdemez.

Tahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yapılan açıklamalar yetrli gözükmese de başkanın haklı olduğu noktalar var.eleştirileri yapıcılık boyutnun dışına çıkmamasına dikkat etmek her trabzonsporlunun yükümlülüğü
    İstanbul basını ne bizi sevdi ne de TRABZONUMUZU.....

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Exclamation

"KONGRENİN TÜM AYRINTILARI…"

Trabzon Kulübü Divan Kurulu’nun 17. Olağan Genel Kurulu dün Yunus Emre Anadolu Lisesi Murat Mollaoğlu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Kulüp Başkanı Nuri Albayrak’ın da katıldığı Divan Genel Kurulu beklenildiği gibi bol eleştirili ve tartışmalı bir ortamda gerçekleştirildi. Divan Genel Kurulu üyeleri mevcut yönetim kurulunu özellikle kulübün mali durumu ve transferlerin bu durumu etkilemesi konusunda yoğun eleştiri bombardımanına tuttular. Kongre divanının Özer Atalay başkanlığında oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından söz alan eski yönetici Kenan Atalay, denetleme kurul raporunun gündemde yer almamasını eleştirdi ve bunun tüzüğün 45. maddesinin (a) bendine aykırı olduğunu hatırlattı.

Tahmini Açık 22 Milyon YTL
    Bunun ardından denetleme kurulu raporunun okunması açık oylama sonucunda genel kurul gündemine eklendi. Bu istek ve raporun okunması genel kuruldaki tartışmaların mali konular üzerinde yoğunlaşacağının da işareti oldu. Denetleme Kurulu raporunda 10 Aralık 2005-21 Ağustos 2006 tarihli gelir gider tablosu üyelere aktarıldı. Kulübün gelir gider dengesi 49 milyon 324 bin 308 YTL olarak aktarıldı. Bundan sonra söz alan üyeler genel olarak kulübün 2007 Mayıs ayı sonu tahmini açığının 20-22 milyon YTL arasında olacağını seslendirip yönetimi eleştirdiler. Eski Asbaşkanlardan Nevzat Şakar, "İstikrarlı kulüpler 3-4 oyuncu transfer ederler, 16 oyuncu alıp 15 tane yollamazlar" diyerek transfer politikasını eleştirdi.

‘Depremin İçindeyiz’
    Sonrasında ise "2006 mayıs ayı itibariyle 25 milyon YTL gelir var, sezon sonu için 65 milyon YTL gider söz konusu olacak. Fatih’tin satışından gelen ve transfer döneminde yeni harcamaların yapılacağı da eklendiğinde gelecek mayıs sonunda 28-30 milyon YTL eksi bakiyeyle bütçe bağlamak zorunda kalınacak" dedi. Ardından söz alan Serdar Bali de kongredeki sözlere atıfta bulunarak, "Başkanımız 1 yıldız ben 1 yıldız da Ali Ağaoğlu alacak demişti" uyarısında bulundu. Bali ayrıca, "Mali açıdan böyle devam edersek konuşacak Trabzonspor kalmayacak. Depremin içerisindeyiz. Kumbaraları doldurmaya başlayın. Lazım olunca kullanırız" ifadesini kullandı.

‘Kendi Gelirleriyle Yaşamalı’
    Eski Mali Sayman Kenan Atalay da ekonomik yöndeki eleştirileri sürdüren bir diğer isim oldu. Açığın 2007 Mayıs sonunda 22 milyon 700 Bin YTL olacağının tahmin edildiğini hatırlatarak, "Bir önceki yönetim tarafından 2006 yılı sonundaki tahmini açığın 4-5 milyon YTL olacağı belirtilmişti. Tomas Jun konusunda topluma yansıtılan 7.5 milyon avroluk zararın da gerçeği yansıtmadığını düşüyoruz. Trabzonspor kendi gelirleriyle yaşayabilmelidir. Başkan ise kendi parasıyla Trabzon içinde istihdam yaratmalıdır" diye konuştu. Eski yöneticilerden Metin Atasoy ise en ağır eleştirilerden birini yaparak, "Trabzonspor borçlandırılıyor. Bu yönetim tarafından bilmeden yapılıyorsa hatadır ve bundan vazgeçilmelidir" dedi.

Atasoy’dan Ağır Cümle
    Atasoy sözlerine devam ederken, "Eğer bilerek borçlandırılıyorsa bu idari bir yetersizliktir, bu işi yapmaktan vazgeçiniz. Genel kurulda her yönetimin olduğu gibi aklanabilirsiniz ancak tarih önünde bunu gerçekleştiremezsiniz" ifadelerini kullandı. Eski yöneticilerden Ali Özbak da çeşitli konulara temas ederken maddi konulara değinmeden geçmedi. Özbak, "Başkanımız yıldız alacağını söyledi ama yıldız alırken kredi kullanacağını söyledi mi? Kulüp iki olguyla yönetilir. Biri kurum diğeri ise takımdır. Takımı yönetmeyi artık bıraksınlar, kurumu yönetsinler. Kurumu iyi yönetirseniz takım da yönetilmiş olur" diye konuştu. Bazı rakamsal bilgiler de veren Özbak, bir önceki sezon 8 milyon YTL olan açığın bu sezon sonunda 20 milyon YTL’ye çıkacak olmasını eleştirdi.

"BAŞKAN ALBAYRAK'TAN SAVUNMA"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Trabzonspor'un mazisi başarılarla dolu bir takım olduğunu belirterek, ''Trabzonspor, gücünü tarihinden alıyor. Nice şampiyonluklar aldı ve almaya devam edecek'' dedi. Yapıcı eleştirilerden faydalanmak istediğini ifade eden Albayrak, "Kimseye hakaret etmeden görüş bildirenlerin yanı sıra kişisel hakaret yapanlar da var. Benimle dünya görüşü bağdaşmadığı için eleştiri yapanlar var'' diye konuştu.

Lazaroni Konusu
    Lazaroni’ni konusuna Albayrak, "Vahid hoca çalışmayacağını söyleyince iyi bir kariyeri olan, Avrupa’da başarılar kazanan Lazaroni’yi göreve getirdik. Kan uyuşmazlığı oldu. Verilmesi zor bir karardı ama doğru bir karar olduğu için bu kararı verdik. Neşteri zamanında vurduk" dedi. Fatih Tekke konusunda ise Albayrak, "Sezon sonu sözleşmeyi uzatmayacağını söyledi. Kendimin değil Trabzonspor’un menfaati için satmaktan başka çare kalmadı" dedi.

Transferde Zarar Yok
    Albayrak, ''Transferde maddi açıdan zarar verildiği, aracılara para verildiği kesinlikle doğru değildir. Marcelinho kendisi imza atmıştır. Elinde belge olmadan basın mensupları haber yapmasınlar. Marcelinno, Hertha Berlin takımında yılın sporcusu ödülünü aldı. Kongrede yıldız oyuncu sözümüz vardı. Bu sözümüzü bu oyuncuyu alarak yerine getirdik. Her türlü bedelini biz karşılaşacağız. Karşılamaya da devam edeceğiz'' diye konuştu.

Yeni Stadın Durumu
    Stadın fizibilite çalışmalarının bittiğini kaydeden Albayrak, ''Biz tek firmayla görüşmüyoruz. Trabzon kentine yakışır, alışveriş, sinema ve VIP salonlarıyla 5 yıldızlı stat için çalışıyoruz. Akçaabat ile Beşirli arasındaki yerin dolgu alanı yapılıp oralara taşınması için de teklif var. Bu konuyu görüşüp neticeye bağlamak istiyoruz ki bir an önce kazmayı vuralım. Bu konuda da yine sizlerden görüş alacağız'' ifadelerini kullandı.

Bütçe Denkleşecek
    Albayrak, cevap konuşması için kürsüye ikinci kez geldiğinde ise önce kongrelere bugüne kadar katılamadığı için helallik istedi. Albayrak şunları söyledi: "2006-2007 bütçe dengesini sağlayacağız, Sezon sonunda bütçe dengesi için 15 Milyon YTL gerekecek. 2 ayda bu para elimize geçecek." Bu arada Albayrak, Ülker’le yaptıkları anlaşmanın üç yıllık olduğunu ve performansa dayalı olarak 4 milyon dolar gelir elde edileceğini söyledi. (Günebakış)
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Nereden
    Aydın

Exclamation

-KONGREDEN NOTLAR-
    İstanbul’dan ilk başkan
    Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, İstanbul’da yaşayan başkanlar içerisinde Divan Genel Kurulu’na katılan ilk başkan oldu. 2 Şubat 1980’den bu yana yapılan ve dün 17. gerçekleştirilen Divan Genel Kurulu’na Bordo-Mavili kulübün eski başkanları ilgi göstermedi. Genel kurula eski başkanlardan sadece Salih Erdem katıldı.

Özkan Sümer gelmedi
    Baykan Nuri Albayrak’ın son kongredeki rakiplerinden birisi olan ancak sonrasındaki dönemde Albayrak yönetimindeki Trabzonspor’da Gençlik Geliştirme Merkezi Sorumluluğu’nu üstlenen eski Başkan Özkan Sümer genel kurula katılmadı. Daha önceki genel kurullara katılımı ve yaptığı konuşmalarla bilinen Sümer’in, dün toplantı salonuna gelmemesi dikkat çekti.

Kahraman doğruladı
    Trabzonspor Kulübü Mali Saymanı Emin Kahraman, yapılan eleştirileri doğrular bir açıklama yaptı. Mali açık konusundaki eleştirilerin ardından cevap için kürsüye gelen Emin Kahraman, bilançonun gerçeği yansıtmayan tahmini bilgiler olduğunun altını çizerek, "Transfer konusunda alınıp gönderilen oyuncularla ilgili olarak bonservislerde 7 Milyon 150 Bin YTL, oyuncu söyleşmeleriyle ilgili ise 6 Milyon 600 Bin YTL eksi bakiye oluştu. Eski yönetimden devreden yükümlülükler 14 Milyon YTL. (kasadaki 7 milyon YTL’lik hisse senedi hariç) Bütçe açığının ise sezon sonu itibariyle 20-22 Milyon YTL olması bekleniyor.

Taraftar da konuştu!
    Genel Kurul Üyesi olmamasına rağmen kongre salonuna gelen Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt konuşma talep etti. Ancak bu talep üye olmaması nedeniyle geri çevrildi. Bir ara Serdar Bali’ye, "Televizyon programında Beşiktaş taraftarının içinde oturup, içimde Beşiktaşlılık da var dedin" şeklinde serzenişte bulundu. Bu eleştiriye önce, "Ben Trabzonspor için ölürüm" diye cevap veren Bali, ikinci konuşmasında alaycı bir tavırla "İlkinde hata yaptım. Trabzonspor’un olmadığı yerde sapına kadar Beşiktaşlıyım" dedi. Adem Söğüt yerinden, "Biz ekonomiyle ilgilenmiyoruz. Trabzonspor’u şampiyon görmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Sebat’tan cevap bekleniyor
    Ali Özbak’ın Akçaabat Sebatspor’a yardım edilmesi konusundaki isteğine cevap veren Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, "Sebatspor’un mali durumu pek iyi değil. Borçların yüzde ellisi yönetime, 1 milyon YTL devlete, 2.5 milyon YTL de futbolculara. Biz gerekli görüşmeleri yaptık. Son olarak da bayramın ikinci günü Temel Kazancı’yla görüşüp rakamlar belli seviyleye getirilirse yardımcı olacağımızı söyledi. Şimdi kendilerinden pazartesi-salıya kadar cevap bekliyoruz" dedi.

Öksüz’den sert yanıt
    Trabzonspor Başkan Nuri Albayrak’ın konuşmalarında özellikle yerel basını hedef alarak yaptığı bir takım eleştirilere TSYD Trabzon Şube Başkanı ve Divan Genel Kurul Üyesi İhsan Öksüz sert bir yanıt verdi. Son bölümde yerinden söz alan Öksüz, "Bütün suçlu basın mı? Musampa ve Marcelinho’ya basın mı para verdi. Hiçbir gazetecinin Trabzonspor’un mağlubiyetinden memnun olacağını söylemek şerefsizliktir" dedi.

Kaptanlık iması!
    Trabzonspor yönetim Kurulu’nun sessiz sedasız bir şekilde takımın ikinci kaptanlığına getirdiği Fatih Akyel de genel kurulda imalı bir şekilde nasibini aldı (!) Genel Kurul Üyesi Metin Atasoy, Fatih Akyel’in takım kaptanlığını ima ederek eleştirel bir bakış açısıyla kürsüden, "Bir geminin su alıp almadığı birinci ve ikinci kaptanından belli olur. Trabzonspor gemisinin su alıp almadığını size bırakıyorum (!)" yorumunda bulundu.

‘Soyunma odasında prim arttırılmaz’
    Genel kurulda yönetimin yaptığı yanlışlardan birisi olarak da maçlardan sonra primin yükseltilmesi gösterildi. Mali durumun kötüleşmesinde bunun da etkili olduğu belirtip, "300 Bin YTL’lik primi 1 milyon 200 Bin YTL’ye çıkartmasınlar" dedi. Serdar Bali de bu konuda, "Primi soyunma odasında dörde katlamayıp Trabzonspor hissesi alsaydık belki de daha iyi durumda olabilirdik. Süper Lig kupası o soyunma odasına girdiğinde sadece yöneticiler değil hep beraber gireriz" diye konuştu. (Günebakış)
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Tevfik Kılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı galyanlim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Liglerde 250'nin üstünde Trabzon kökenli oyuncu var. Dışarıdan çok fazla medet ummamak lazım. Gerçeğe dönmeliyiz'' dedi.
    bu söz herşeyin açıklamasıdır bence
    Evet artık lütfen özümüze dönelim artık

caykarali_erdal
    Ziyaretçi

evet hebsini okudum ama bu toplantinin amacini anlamis degilim neyin aciklamasini yapdilar bildiklerimizi bir daha bize soylemek icinmi .
    bence anlamsiz bir toplantiydi yeni stad icin gorusmeler ve kaynak yollari plan projeleri uztunede az cok konusuldu ama net bir aciklama ben okuyamadim duyamadim malesef.
    ayni tas ayni hamam hayirlisi diyorum

kutoz
    Ziyaretçi

Trabzonspor'umuzu göz göre göre batırıyorlar. Ne zaman paralı başkan gelse başa, giderken hep borçlu olan Trabzonspor oluyor. Yeter artık... Düşün yakamızdan...

Gülşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O, Trabzonspor'u sevmeyi kimselere bırakmayıp "paralı başkan, paralı başkan" diyenler, bilet için yöneticilerin kapılarında bekleyenler, biletleri alıp sonra da satıp, taraftar olduğunu iddia edenler de onlarla beraber yakamızdan düşsünler!
    Sadece Trabzonspor!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

bir keresinde bir yönetici "hiç bir yöneticini klüpte 1 kurusu kalmaz,alırlar demıstı kendısıde dahıl" yanı paralı baskan gelse bıle gıdderken verdıklerıbı alıyolar unutmayın.

ahmetansu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

parasal olaylara bi yana bırakırsak genel kurlda konuşanların başkana yaptıkları öneriler göz önüne alınması lazım. alt yapı olsun akçaabat olsun müze olsun stad olsun. bence en önemlsi trabzon spor koleji olsun, vakıf olsun trabzonspor tv olsun hepsi cok detaylı ela alınıp incelenmesi gereken hususlar.
    son zamanlardaki divan kurullarına bakarsak cok olumlu bi havada gerçekleşti bence.
    trabzon taraftarının sesi oup divanda sıkıntıları ve önerileri trabzonspora yakışır şekilde dile getirdikleri için konuşan herese bi trabzonspor taraftarı olarak teşekkür ediyorum.
    "Bizi asagiya çekmeye çalismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." Özkan Sümer

BMN l TRABZON

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazılanları üzüntüyle okudum.

Neredeyse gelir kalemi kadar açık veriyoruz. Ama

Borç üzerinden hava atmasını biliyoruz
    3 aylık td ve tayfasına 1,5 milyon ytl peşin veriyor gönderiyoruz, Sözleşmesi bitmiş oyuncunun opsiyonuna 750 bin usd sayıyoruz, Musampa'nın yıllık ücretini peşin ödüyoruz garanti paraya boğuyoruz. Primleri kafaya göre 4e katlıyoruz.
    Brezilyada aylarca yaz tatili yapıyoruz.
    Diğer yıldız sözünün sahibi sözünden cayıyor.
    30 yaşının üstünde yıldız oyuncuyla işimiz olmaz diyoruz.
    Gece hayatı yüzünden talip olduğumuzdan vazgeçiyoruz
    Ardından söylenenlere tezat Marcelinho alınıyor
    Gelirimiz artsın diye yeni stad yapmaya koyuluyoruz, gelecek gelir stadın maliyetine gidiyor nasıl bir mantıksa?

Sonrada çıkıp iyi yöneticilik yaptık diyoruz. Ne oldu lider mi olduk? Kalitemiz mi arttı? Önümüzde duran mı yok? Trabzonspor'da para ne zaman bol olsa mutlaka böyle savurganlıklar yaşanıyor
    Bu arada sevgili başkan, Fatih kendi ağzından 7,4 milyon dedi bonservisini 7,2 nerden çıktı?
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı galyanlim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Liglerde 250'nin üstünde Trabzon kökenli oyuncu var. Dışarıdan çok fazla medet ummamak lazım. Gerçeğe dönmeliyiz'' dedi.
    bu söz herşeyin açıklamasıdır bence
    madem onu söylüyor Ali güzeldal ve Ergin Keleşi niye satıyor. Yok kardeşlerim bu nuriden yönetici olmaz.... iyi niyetli olmak başka yönetici ruhuna sahip olmak başka..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

fatih tekkenin bonservis bedelinin nerelere harcandığı dünkü taka gazetesinde madde madde yazıyor....
    aralarında musambanın transferi , marcelinyonun taksitleri ,apoel maçının uçak biletleri gibi onlarca kalemin ödemesi bu transferle yapılmış... yani buna rağmen 15 milyon dolar borç yapılmış ise ve bugün avrupada yoksak ligdede idare eder bi konumda bulunuyorsak buna başarı denemez heralde....

başkan marcelinyonun parasını kendi cebinden vereceğini idiia ediyor ama taksitleri fatihin parasından ödeniyor.... ben bunuda bir türlü anlamadım....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Erdinç Dilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı metehan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkanın açıklamalarında kafama takılan bir konu oldu. Lazaroni konusunda aşağıdaki açıklamaları yapmış :

"...o günkü koşullarda Lazaroni tercihi yanlış değildi ama uyum sorunu olduğu için biz bu kararı verdik. Bazen hoca ile takım veya hoca ile camia arasında uyuşmazlık oluyor. Devamında ciddi sakıncalar gördüğümüz için bu yola gittik. Tazminat meselesinde haksızlık yapıldığını düşünüyorum. 1.5 ay hoca arayışında bulunduk. Burası 200 bin nüfuslu şehir. Kaliteli hocalarla görüştük. Görüşmelerde ön plana çıkan şehrin sosyal yapısı oldu. Ailelerini çocuklarını okutacak yer olmadığı için tercih etmediler. Lazaroni ile anlaştık ama uyuşma olmadığı için yollarımızı ayırdık.''

Yukarıdaki açıklamalardan da net bir şekilde anlaşılıyor ki, yönetim sırf yabancı hoca almak için Lazaroni'yi getirdi. Kaliteli hocalarla görüştüğümüzde, Trabzon şehrinin sosyal yapısından tutun da başka engellerin ortaya çıkacağı zaten belliydi, bu yeni birşey değil. O zaman da yabancı hocada ısrar etmenin anlamı yoktu.

Lazaroni tercihinin doğruluğuna nasıl karar verilmiş merak ediyorum. Yani geçmişte Brezilya Milli Takımını çalıştırmış olması bu tercih için yeterli miydi? Brezilya Milli Takım'ı sonrası kariyerine ne demeli peki? Basınından tutun da taraftarına kadar Lazaroni tercihini doğru bulan kaç kişi vardı? Sırf yabancı hoca getirme uğruna TS'un şu an neler kaybettiğini görmemek için saf olmak gerekir. Bu tercih doğru yapılsaydı şu an hem Avrupa'da yolumuza devam ediyor olurduk hem de ligin tepesindeydik. Ama maalesef yıllardır aynı hataları tekrarlayıp duruyoruz. Kaybeden de hep TS oluyor.
    Türk insaın için demiyorum tüm insanlar için geçerli bir olaydır başına gelmedikten sonra anlamama durumu.. o yüzden daha önceden görünse dahi başına gelmediği için bildiği doğru yolda yürür insan oğlu, bu ona zarar mı verir bilinmez ama kar verse zarar da verse insanoğlu bu durumlardan ders çıkarmasını bilirse iki durumdada karlı çıkar. şimdi lafı uzutmadan ve yeri geldiği için söyliyeyim, evet bir hata yapılmış başımıza geldiği için ders alınmış ve gerekli önlemler alınmaya çalışılmıştır, bu arada bir arkadaş stadyum için ümidi kestim diyor ben de senin gibi bir taraftarım ve ümidimi kesmedim, divanda söz edilmemiş olabilir ama gerekli somut adımlar atılmıştır ümidini kessende o stad yapılacaktır. en azından yapılması için bir adım atılmıştır. saygı ve sevgiyle
    TrabZonguldaklı...

Naim
    Ziyaretçi

Başkan Çok güzel Konuşmuş
    Ama Hiç bir şey Söylememiş
    Sanırım artık birileri yönetim kuruluna Konuştukları ile söyledikleri arasında ki farkları daha gür sesle anlatması gerekiyor
    bunun bir yolu divan kuruludur dedik
    gördüğümüz kadarıyla divanda ne ciddi bir eleştri yapılmış nede ciddi konular gündeme getirilmiş

Anlamamız gereken Anadolu İhtilali olarak başlayan Trabzonspor Serdar Bali gibi zaferlerden pay kasalardan Kasalardan nasip bekleyenmuhalefet zümresiyle muhalefet yapamayacaktır
    bundan sonra mulafete yol yönetime akıl vermek konusunda da sazı elimize
    almak gerekmektedir

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ya bu şekilde klübü bende yönetirim.....

canlı yyaın gelirlerinden 15 milyon dolar
    fatihini satışından 10 milyon dolar
    diğer gelirlerden 5-6 milyon dolar......

buna rağmen yapılan 15 milyon dolar borç alınan yıldız yok..... gereksiz transfer çok..... yönetimin takıma kattığı herhangi bir şey yok şimdiye kadar.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

galyanlim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı ultrats Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem onu söylüyor Ali güzeldal ve Ergin Keleşi niye satıyor. Yok kardeşlerim bu nuriden yönetici olmaz.... iyi niyetli olmak başka yönetici ruhuna sahip olmak başka..
    ben zaten bu sözü aldım sadece
    o konuşma bana görede hava
    mühim olan o suporcuları toplamak zaten
    medicina humaniem veterineria humatitem

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yılmaz Şenol

Hiç unutmayın!

Başkan Albayrak açıkladı; Trabzonspor özüne dönecek... Bu kararı bordo-mavili renklere gönül verenlerin ayakta alkışlayacakları kesin. Ancak Trabzonspor'un özüne dönmeyi düşündüğü dönemlerin "kasanın boş" olduğu zamanlara denk gelmesi de onları bir o kadar üzecek... Trabzonspor'da öze dönüş demek "başarı, istikrar ve özveri" demek... Bunu Trabzon'un evlatları yıllar öncesinde "efsanevi kadro"yu oluşturup şampiyonluklar yaşandığı dönemlerde tüm Türkiye'ye göstermişti. Geriye dönüp 2000-01 sezonuna, yani Trabzonspor'un maddi, manevi dibe vurduğu Özkan Sümer'in başkan olduğu yıla bakarsanız "öze dönüş"ün en büyük operasyonunu görürsünüz. O dönem de kasa bomboştu.

Tarihte benzeri yok
    Futbolcular Trabzon'dan bir bir kaçarken Sümer; Fatih Tekke'yi, Hüseyin'i, Selahattin'i, M. Yılmaz'ı Trabzon'a getirtti. Altyapıdan da takviyeli tam 17 Trabzon kökenli futbolcu A takıma alındı. Trabzon'un evlatları boş mukavelelere hiç pazarlık yapmadan imza atarken Türkiye'de hiçbir kulüpte yaşanmamış bir olayı da Trabzon tarihine hep birlikte yazdılar. Trabzonspor o dönem öz evlatlarıyla toparlanıp ayağa kalkmıştı. Şimdi 2006-07 sezonunda Trabzonspor'un yıllık 15 milyon YTL açık verdiği bir dönemde de yine öze dönüş projesi gündemde... Başkan "Liglerimizde 250 Trabzon kökenli futbolcu var" diye hatırlatıp "öze" döneceklerinin sinyallerini veriyor. Anlaşılan o ki yabancılara çuvalla parayı veren Trabzon- spor, verim alamayınca doğru yolu gördü. Zaten tarihe bakarsanız Trabzonspor'a Trabzonludan başkasının hiç "yar" olamadığını görürsünüz. Dileğimiz kasa doluyken de öz evlatların hep hatırlanıp hiç unutulmaması.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı erdinç67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk insaın için demiyorum tüm insanlar için geçerli bir olaydır başına gelmedikten sonra anlamama durumu.. o yüzden daha önceden görünse dahi başına gelmediği için bildiği doğru yolda yürür insan oğlu, bu ona zarar mı verir bilinmez ama kar verse zarar da verse insanoğlu bu durumlardan ders çıkarmasını bilirse iki durumdada karlı çıkar. şimdi lafı uzutmadan ve yeri geldiği için söyliyeyim, evet bir hata yapılmış başımıza geldiği için ders alınmış ve gerekli önlemler alınmaya çalışılmıştır...
    İyi de güzel kardeşim, bu hatalar yıllardır yapılıyor ama maalesef ders alan yok. TS'un son 4-5 yılda yakaladığı büyük şans, hep birbirine benzeyen hatalarla heba edilmedi mi? Transferlerdeki gecikmelerin TS'a zarar verdiği açıkça ortada iken bu sene aynı hata tekrar edilmedi mi? Apoel ile oynadığımız maçta Musa, Ersen ve Marcelinho oynayamadı. Tıpkı geçen yıl Tomas Jun'un Anorthosis maçlarında oynayamaması gibi. Hoş oynasa ne değişirdi diyeceksin ama mesele o değil.

Tamam Lazaroni yanlışından dönülmesi önemli bir hamledir ama Lazaroni tercihine ne demeli? Bu tercihin TS'u başarıya götüreceğine kim inanmış? Sırf yabancı hoca almak uğruna Lazaroni ile anlaşmak kabul edilebilir mi? Bir hatayı düzeltmek önemli bir iştir ama bu yapılan hatayı sorgulamayı engellemez.

Bir de Fatih Tekke'den gelen para olayı var. Marcelinho transferinin başkan tarafından karşılanacağı açıklandı ama bu transferin , Fatih Tekke'nin satışının kesinleşmesinden hemen sonra gerçekleşmesi kafalarda soru işareti yarattı. Fatih Tekke'den gelen para TS'un parasıdır ve klüp ihtiyaçları doğrultusunda harcanması kadar doğal birşey olamaz. Yani bu paranın turşusunu kuracak değiliz, elbette klüp için harcanmalı. Ama önemli olan sadece bu paranın değil TS'un her kuruşunun doğru harcanması ve TS'a zarar verilmemesi. Yani olaya sadece Fatih'ten gelen para olarak değil TS'un tüm gelirleri olarak bakmak lazım.
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

Nereden
    Aydın

Yılda 22 milyon lira açık veren bütçeyi bizim kaldırmamız mümkün değil. Başkan öze dönüşten bahsetmişte; har vurup harman savuran bir yönetim için bu ne alaka bir açıklama olmuş açıkçası kafam karıştı. Korkarım seneye bu açığı kapatmak amacıyla, öze dönüşüde bahane ederek Stepanov, Yattara gibi yıldızları satacaklar. Bunada öze dönüş söylemleriyle zemin hazırlıyorlar heralde.

15 milyon lira 2 ay sonra elimizde diyor Başkan. Anlaşılan yine kredi borçlarına boğulacağız. Bunu nereden, nasıl, hangi koşullarda alacaklar? Ben hiçbiryerde bununla ilgili birşeyler okumadım. Açıklama yaptıda basına mı yansımadı acaba?

Ülker'le sponsorluk anlaşmasına varmışız. Burada 6 7 milyon dolar telafuz edilince 3 yıllık bir sürece yayıldığında bunun düşük olduğundan dert yanmış diğer İstanbul kulüplerine bu konuda son derece bonkör davranan Ülker'i hep beraber eleştirmiştik. Anlaşılan bulguru beklerken pirinçtende olduk!... Anlaşmanın 4 milyon dolar üzerinden 3 yıllık vede performansa bağlı olduğunu açıkladı başkanımız. Bu çok aşağılayıcı birşey. 4 milyon bile performansımıza bağlı demekki. Diğerlerine ülke sporu gelişsin diye milyon milyon dolarlar akıtılırken bize sıra gelince at pazarlığı yapar gibi binbir dereden su getiriliyor. Tam bizler buna ses çıkaracakken de bizleri frenleyen başkanın böylemesine adaletsizce, ayrımcı bir anlaşmaya varmasınıda anlayabilmiş değilim. Başkanımız kime hizmet etti burada. Bize mi yoksa Ülker'e mi?

Ayrı bir konuda Taraftarlar Birliği Başkanı Adem SÖĞÜT. Yazıdan anladığım kadarıyla Adem SÖĞÜT kulübe üye dahi değil. Ve söylediği bir cümle varki oldukça düşündürücü. SÖĞÜT ''Biz ekonomiyle ilgilenmiyoruz. Trabzonspor’u şampiyon görmek istiyoruz'' diyor. Bence Birlik Başkan'ı olmuş birisinin kulübün ekonomisinin kendisini ilgilendirmeğini söylemesi biraz abes olmuş. Hemen hemen herkes kulübün bütçesinden endişe duyarken Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı olmuş birisinin bu konuya bu kadar alakasız davranması son derece düşündürücü.
    Murat

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı My Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılda 22 milyon lira açık veren bütçeyi bizim kaldırmamız mümkün değil. Başkan öze dönüşten bahsetmişte; har vurup harman savuran bir yönetim için bu ne alaka bir açıklama olmuş açıkçası kafam karıştı. Korkarım seneye bu açığı kapatmak amacıyla, öze dönüşüde bahane ederek Stepanov, Yattara gibi yıldızları satacaklar. Bunada öze dönüş söylemleriyle zemin hazırlıyorlar heralde.

15 milyon lira 2 ay sonra elimizde diyor Başkan. Anlaşılan yine kredi borçlarına boğulacağız. Bunu nereden, nasıl, hangi koşullarda alacaklar? Ben hiçbiryerde bununla ilgili birşeyler okumadım. Açıklama yaptıda basına mı yansımadı acaba?

Ülker'le sponsorluk anlaşmasına varmışız. Burada 6 7 milyon dolar telafuz edilince 3 yıllık bir sürece yayıldığında bunun düşük olduğundan dert yanmış diğer İstanbul kulüplerine bu konuda son derece bonkör davranan Ülker'i hep beraber eleştirmiştik. Anlaşılan bulguru beklerken pirinçtende olduk!... Anlaşmanın 4 milyon dolar üzerinden 3 yıllık vede performansa bağlı olduğunu açıkladı başkanımız. Bu çok aşağılayıcı birşey. 4 milyon bile performansımıza bağlı demekki. Diğerlerine ülke sporu gelişsin diye milyon milyon dolarlar akıtılırken bize sıra gelince at pazarlığı yapar gibi binbir dereden su getiriliyor. Tam bizler buna ses çıkaracakken de bizleri frenleyen başkanın böylemesine adaletsizce, ayrımcı bir anlaşmaya varmasınıda anlayabilmiş değilim. Başkanımız kime hizmet etti burada. Bize mi yoksa Ülker'e mi?

[/FONT][/COLOR]
    Bu konular çok önemli konular arkadaşlar
    dikkatten kaçmaması gereken şeyler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)