Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2015-2016 Sezonunda Trabzonspor'un Kadrosu Nasıl Olmalı?

Nereden
    Trabzon

Teknik direktör kesinlikle Ersun Yanal
    Gerçekte kurulabilecek bir kadro yazıyorum.
    Benim 11:
    Kalede: onur ( hakan)
    Sağ bek : bosingwa (şener)
    Solbek : tosic (ishak)
    Sol stoper: andrea barzagli( medjani)
    Sağ stoper: uğur demirok( aykut demir)
    Kesici ön libero: Stéphane mbia ( aytaç kara)
    Oyun kurucu ön libero: Tino costa( bourceanu)
    Ofansif orta saha: ekici (özer)
    Sol kanat: Danny( erkan)
    Sağ kanat: yusuf(sefa)
    Forvet: cardozo (belfodil, Adem büyük, deniz)

Savunmaya barzagli ve orta sahaya tino costa benim kilit transferlerim. Kısa vadede başarı için bu oyuncular çok önemli. Galatasarayin ilk senesinde ujfaluji ve melonun takıma yaptığı etkiyi hatırlayın.
    Danny de çok önemli. Ama sol kanat için düşündüm. Bence tosic ile beraber sol tarafta arda turan filipe luiz ikilisi gibi olabilirler.
    Tino costa veya bourceanunun daha etkili olabilmesi için partnerleri hava toplarinda etkili,kesici orta saha olmalı. mehmet topal gibi. Bizde suan aytaç var. Ancak sevilladan mbia nokta transfer olur. Sağ taraf bosi ve yusuf a emanet. Forvet icin cezayirli belfodil uzun ve hızlı 2. Burak yılmaz olabilir bizim için. Adem büyük ilerde her yerde oynar lider bir oyuncu.
    Şimdi bedelsiz olarak tosici aldık zaten. Danny, mbia,belfodil alınabilir bedelsiz olarak. Burada barzagli 2 meuro, tino costa 4 meuro. Şener 4 me. Özer ve Adem toplam 4 me. Hakan arikan 1.5 me. Yuvarlarsak 16 me gider var. Waris, yatabare, constant 3 lusunden en kötü toplam 9 me gelir. Aradaki 7 me ile bu kadro olur. Toplamda 24 oyuncu 3 kulvarda da yeter. diger oyuncuların hepsi satılabilir veya genç olanlar kiralanabilr. Gerçekten inanıyorum ki bu kadroyu yapmak zor değil ve şampiyonluk için yeterli olur.

Nereden
    Trabzon

Stoper ve orta sahaya yabancı oyuncu alınmalı. Ve bunlar tecrübeli oyuncular olmalı. Kanat oyuncuları genç olabilir. Alinabiliyorsa boşta olan ron vlaar alınsın. Ben de isterim ama bize kalmaz. O yüzden suan juvede yedek olan barzagli dedim. Almak kolay olur ve yıllık ücreti de bizi zorlamaz. En az vlaar kadar kalitedir.Tino costa da aynı şekilde bonservisi Spartak moskovada Genoa a kiralamislar. Şuan alması zor olmaz. 30 yaşında. orta saha için tam aradığımız oyuncudur. De jong bize katkısı olmaz sadece ortalığı karıştırıyor. Verdigimiz parayla kaliriz.Bize hem defans hem ofans da iyi olan tecrübeli bir oyuncu lazım. O da tino costa dır bence. Ayrica zamaninda fenerbahcenin isteyip de alamadigi oyuncudur. Topal ile beraber gelecekti ama alamadilar onun yerine meireles geldi
    Van der vaart in ismi geçiyor benim gözümde de jong dan farkı yok. Bizim 10 numara pozisyonu ekicinin dır. Danny sol taraf için alınıyorsa çok iyi transfer olur. Ekicinin yerine alınacaksa hiç alınmasın ekiciye yazık olur çünkü ekici ön libero değil.
    Olmazsa olmazlarım barzagli, tino costa ve danny dır. Bourceanu da kesinlikle takımda olmalı. Takım olma yolunda çok faydası olur. Trabzonda sadece yetenekli değil koca yürekli adamlar görmek istiyoruz.

Nereden
    Trabzon

Benden şimdilik bu kadar. Yorumlarınızı bekliyorum.
    Konu s.ayaz tarafından (08.05.2015 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

kagit üzerine fena gözükmüyor
    tino ve barzagli soru isareti benim icin
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Trabzon

Ne açıdan? Yani performans olarak mı yoksa sakatlık sorunu olabilir diye mi ?

yattarinho61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Standart 2015-2016 Sezonunda Trabzonspor'un Kadrosu Nasıl Olmalı?

Alıntı s.ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benden şimdilik bu kadar. Yorumlarınızı bekliyorum.
    Yusufla olmaz o sağ kanat, bakambu olur, baska oyuncu olur ama yusuf olmaz
    Borussia Dortmund---- Napoli-----Deportivo La Coruna

Nereden
    Amasya

Alıntı s.ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne açıdan? Yani performans olarak mı yoksa sakatlık sorunu olabilir diye mi ?
    performans da potansiyelde
    italyanlar yurtdisinda genellikle hayal kirikligi yaratiyorlar, cünkü futbolcular italyada kozmik hayat olarak tabir edilebilecek bir yasam sürüyorlar
    ..........
    italyada uzun süre futbol oynamis isimlere genel olarak karsiyimdir
    bu tutumumu constanta göstermesemde sonucu ortada
    gassarayinda transferleri ortada

Ünal Karaman

Nereden
    Trabzon

Yusuf konusunda fikirlerine saygı duyuyorum. Ama benim fikrim şu ki yusuf a mutlaka yer açılmalı. Yusuf tan kesin ne olmaz dersek bence sol bek olmaz. Ve ters ayakla sağ kanatta sol kanata göre daha başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Nereden
    Trabzon

Selcuk hocam İtalyada uzun süre oynamış oyuncular konusunda haklı olabilirsin çünkü örnekler gerçekten çok fazla. Ama her transfer bir risktir. Ayrica ben mutlaka barzagli demiyorum. Stopere mutlaka tecrübeli bir yabancı alınmalı diyorum. Alinabilecek oyuncular zaten belli.Bu fikirden yola çıkarak araştırdım bana göre en uygun barzagli ve luisao du. Oraya barzagli yazdım.
    Ama tino costa konusunda son derece eminim. Bence mutlaka alınmalı bu oyuncu.
    Gs konusu da şöyle benim kastım fatih terimin ilk geldiği dönemde yapılan transferlerdi. O dönemde yeni kurulan takıma ujfaluji melo ebue elmander gibi transferler yapıldı ve şampiyonluk için bence en önemli faktör olan tecrübe açığı kapatilmisti. Yoksa daha sonraki dönemde özellikle son dönemlerde yapılan transferleri ben de tasvip etmiyorum kesinlikle.
    Benim vurgulamak istediğim şey kale stoper on libero ve Forvet gibi mevkilerde en az birer tane üst düzey tecrübeli yabancı oyuncu bulunması gerekliligidir tabi kısa vadede şampiyonluk için. Şu dönemde ihtiyaç var çünkü. Tabi ki dersen ki benim acelem yok ben 3 4 yılda yapilanacam o zaman genç oyuncu transferi yap. Genç oyuncular ile önerilerim de var ilgili başlıklar altında yazıyor zaten. Ama bize acilen kısa vadede başarı lazım bunu unutmayın.

Nereden
    Trabzon

Benim düşüncem bu şekilde. Fikirlerinize saygı duyuyorum. Yorumlariniz için ayrıca teşekkür ederim.

Nereden
    Amasya

galatasarayin sadece italyadan transferlerini örnek göstermek istemisdim, 2011 deki vurgunlari belkide futbol tarihinde öyle bir yapilndirmanin o derece basarili oldugu görülmemisdir, bunda tabiki terimin konusurum tehditlerinin pyai var
    yusufa bende güveniyorum, sürekli sans verilmese kazanilamaz, yusufda kazanilmaya deger oyuncu

Ünal Karaman

Mellih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

Nereden
    Düzce

https://www.youtube.com/watch?v=IPccmfBekUU

özellikle bu tabanca gibi cocuk.

Nereden
    İstanbul

Yedekler: Hakan, Salih, Uğur, Aykut, Musa, Aytaç, Okay, Sefa, Erkan, Özer, Yusuf, Martin Zuniga,Deniz Yılmaz

İlk 11 transferlerinin çoğu bonservissiz transferler. Danny ve vdv tarz olarak yakın futbolcular olsalarda tecrübeleriyle hücum organizasyonlarımıza güç katarlar. Aatıfta ligimiz bilen bi oyuncu olarak katkısı olur. Mbia kesici mehmette defans önünden oyun kurucu olarak orta sahamızı domine ederler.
    Yedeklerdeki Martin Zuniga ise yabancı serbestliğinde ucuz ama ya tutarsa mantığı ile alınabilecek bi risk olabilir. Kendisi meksika liginde oynamakta. Ben 1 tane genç bu tarz ucuz ya tutarsa transferi istiyorum şahsen.

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu sezonun bursasporunu analiz etmek gerekirse...

iki hücuma çıkan bek var.şener ve aziz behich

orta saha ikilisinden biri cm ozan tufan diğeri ise orjini om olan bellushi (klasik dm yok orta sahada.ozan da gerektiğinde ileri çıkıyor.colman-selçuk gibi)

orta sahanın solunda kanat forvet bakambu orta sahanın sağında ise dripling özelliği olan volkan şen

forvet arkasında josue

forvet fernandao

kadroya ve oyun düzenine baktığımızda oldukça ofansif bir yapılanma var.klasik şenol güneş düşüncesi bursasporda da hakim.dm yok bekler hücuma çıkar.sonuç.en çok gol atan takım bursaspor.

trabzonspora baktığımızda sorunun nerede olduğunu çok rahat görebiliriz.

bekler defansif orta ikili üretken değil.kanat forvet waris yedek.dar alanda dripling yapabilen oyuncu yok.

bursadaki oyuncu profiline baktığımızda elde cardozo, waris (kanat forvet) ekici (bellushi yada josue pozisyonunda) bosingwa (hücumcu bek)kalıyor.

yusuf erdoğan dripling yapar lakin dar alanda bunu fazla yapamaz.fazla inceci değil volkan şen gibi.yada yasin öztekin gibi.haliyle profile fazla uymuyor.
    Konu jairzinho tarafından (28.05.2015 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Düzce

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sezonun bursasporunu analiz etmek gerekirse...

iki hücuma çıkan bek var.şener ve aziz behich

orta saha ikilisinden biri cm ozan tufan diğeri ise orjini om olan bellushi (klasik dm yok orta sahada.ozan da gerektiğinde ileri çıkıyor.colman-selçuk gibi)

orta sahanın solunda kanat forvet bakambu orta sahanın sağında ise dripling özelliği olan volkan şen

forvet arkasında josue

forvet fernandao

kadroya ve oyun düzenine baktığımızda oldukça ofansif bir yapılanma var.klasik şenol güneş düşüncesi bursasporda da hakim.dm yok bekler hücuma çıkar.sonuç.en çok gol atan takım bursaspor.

trabzonspora baktığımızda sorunun nerede olduğunu çok rahat görebiliriz.

bekler defansif orta ikili üretken değil.kanat forvet waris yedek.dar alanda dripling yapabilen oyuncu yok.

bursadaki oyuncu profiline baktığımızda elde cardozo, waris (kanat forvet) ekici (bellushi yada josue pozisyonunda) bosingwa (hücumcu bek)kalıyor.

yusuf erdoğan dripling yapar lakin dar alanda bunu fazla yapamaz.fazla inceci değil volkan şen gibi.yada yasin öztekin gibi.haliyle profile fazla uymuyor.
    Herşey tamam da bu Bursaspor ligi bizim altımızda tamamladı

bize cok daha sert bir ortasaha lazım.Ayrıca kanat oyuncularımız skor uretmeli(bunu bursaspor kısmen yaptı).

Hoca her mac standard 11 ile oynamamalı.Tamam 7-8 banko oyuncu olmalı ancak deplasman macları icin mesela farklı taktikler denemeli.

bekler konusuna katılıyorum.

forvet arkası ise bence gereksiz.Uc tane box to box ortasaha yada cift forvetle maclara cıkmalıyız.

Nereden
    Kayseri

Kalede: Onur(Hakan)

Sağ bek: Bosingwa(yedek lazım Salihle olmaz bu iş)

Stoperler: Uğur Demirok ve iyi bir stoper lazım (Aykutla olmaz bu iş Medjani iyi bir yedek belki Uğur ile ikisi oynayabilir)

Sol Bek: iyi bir sol bek artık alalım lütfen, hatta 2 3 tane alalım elbet biri iyi çıkar bu sayede on yıllardır yaşadığımız sol bek eksikliğini kapatmış oluruz

eğer 3 lü orta saha olacaksa yani 4-3-3te ki gibi şöyle olabilir; Mbia, Ekici, Özer(Aytaç)

Ileri üçlü: Cardozo, Waris ve iyi bir kanat lazım(Yusuf ve Erkan yedek olabilir ancak sefa yetersiz)

Eğer 4-2-3-1 şeklinde olcaksa:

Ikili orta saha: Mbia, Ekici

ileri üçlü: solda Waris olur, Jaja gibi bir 10 numara ve yattara gibi bir kanat lazım

ilerde Cardozo.

Ersun Yanal a olan güvenim sonsuzdur, yönetimimiz zaten şampiyon olmak için eminim 4 5 çok iyi yabancı transfer yapacakdır. Umutlar yüksek hayaller 2015/2016 yılında şampiyonluk yaşamak Ya Allah Bismillah...

scayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

--------------------------------onur-------------------------------

şener------kaan.ayhan/s.taşçı----medijani----m.jansen/ruben
    bosinqwa---uğur demirok---------aykut-------alper

-------------mbia-------m.ekici----------------
    -------------aytaç------okay-------------------

pione sisto------danny/b.ruiz/vart----------yusuf
    deniz yılmaz------özer----------------------erkan

-------------------cardozo--------------------------
    -------------------gignac---------------------------

Oğuzhan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

çok güçlü olmalı

Nereden
    Afyon

selamun aleyküm arkadaşlar yönetimden arkadaştan aldıgım habere göre mbia ile sözleşmeyi imzaladık

racing santanderin oyuncusu Valletta ile anlaştık.

cardozoya çok ciddi teklif gelirse satılacak

basket takımına nba yıldızları geliyor. O salon dolmalı artık.

Kemal Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onur
    Cavanda Mustafa Zambrano Bedimo
    Mbia Okay Mehmet
    Marin Waris
    Cardozo/Cisse
    #11Yattara | 97 Tellioğlu

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

A kadroya mustafa olmalı diye yazanlar var yapmayın arkadaşlar beşiktaş maçında geçen sene belkalem ile mejdaniyi de gördük süperler stoperlerimiz şahane ya offf
    Konu erenslash tarafından (17.07.2015 Saat 18:27 ) değiştirilmiştir.
    "Annuit cœptis"

Forumdan Uzaklaştırılmıştır TSercaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Nasil mi olmali?

Bunun cevabini dusundum fakat bulamadim. Cunku ortada kadro yapabilecek yonetim yok.

Ilgilenmedigimiz oyuncularin sayisi, superligdeki tum futbolcularla es deger neredeyse.

Bizim ne ile ilgilendigimizi bilmemiz gerek. Ilgi alanimizin ne oldugunu cok merak ediyorum sinyor hurma.

Nereden
    İstanbul

onur
    cavanda zambrano medjani constant
    mbia ekici
    özer toivonen yusuf
    cardozo

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)