Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 129 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Önemli Olan 1 (Bir) Puandı!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart Önemli Olan 1 (Bir) Puandı!..

Ligimizin sponsorunun reklamlarında diyordu ya hani ‘’bir adam vardı canı sıkılan’’; bu aralar mevsim geçişinden midir nedir halet-i ruhiyemiz hep o yönde gidiyor. Bahaneyi mevsimlere atarken tabii ki asıl sebeplerin farkındayız,yani suç kesinlikle Mikail’de değil…

Bir zamanlar bir takım vardı bu liglerde. Hani şu rakip futbolcuların kabus saydığı, bırakın Avni Aker’i deplasmanda bile fırtına gibi esen,oynadığı takıma işkence çektiren bir takım. O takımın ülkeyi sallayan efsane oyuncuları sıradan Anadolu takımlarını geçtik, İstanbul’un üçlüsünden bile gol yiyince kahırlanır, gururlarına yediremezlerdi kazanamamayı.

Önceki akşam bir maç oynandı Ege’de…Ve Trabzonspor’un değerli (!) 2.kaptanı maç sonrası yaptığı açıklamada ‘’Önemli olan puan almak’’ diyordu mikrofonlara. Tüylerimiz diken diken oldu, ne kazanılamayan maça takıldı kafamız, ne de oynanan kötü futbola. Zihnimizi bırakın kaptanlığı, Trabzonspor formasını giymesi bile hata olan şahsın sıradan bir Anadolu takımı oyuncusunun yapacağı açıklamalar yordu. Düşünüyoruz iki gündür, Ali Kemal abinin Kocaeli kupa maçı sonrası ‘’Rövanşta bizim sahaya geçmelerine izin vermeyeceğiz’’ demesini, beraberlikte utancından sokakta yürüyemeyen büyüklerimizi ve Onlar gibi koca yürekli insanlardan sonra böyle ucuz iki ayaklılara mahkum oluşumuzu..

Oysa bizler büyüklerimizin bize anlattığı savaşan, yılmayan, kazanmak için varını yoğunu ortaya koyan ağabeylerin hikayeleriyle büyümüştük. Hırçın sayardık ağabeylerimizi Karadeniz gibi, kahramandı Onlar bize göre. İsim önemli değildi, o formayı giyen savaşmalıydı, yenilgiyi kabullenmemeliydi. En azından aklımızda öyle kalmıştı. Nerden bilirdik ki bir gün sıradan bir Anadolu takımı gibi beraberliğe sevineceğimizi.

Yıllardır değerlerimizi kaybetmekteyiz. Önce bu takımın ‘’Trabzonlu’’ oluş kimliği yitirildi. Sonra yarışan, savaşan takım kimliği gitti. Aslında çok da bir şeyler kalmadı elimizde. Müzede kupalar,tarihin tozlu sayfalarında 80lerden maçlar. Bir de ‘’Trabzon İmparatorlukların Çökertildiği Yerdir Aslanım’’ lafı…

Önemli olan bir (yazıyla bir ;rakamla 1 ) puandı,onu da aldık önümüzdeki maçlara bakacağız artık. Kaptan F.Akyel, başkan da Ali Şen olursa neden olmasın dimi?

Fatih ŞAHİNOĞLU
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

az önce okumuştum ben de bu yazıyı...doğru söze ne hacet..

teşekkürler fatih...(kuzey_lee)

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ey gidi eyy bee daha neler gorcegiz bakalım..
    "t®ß" Biz TRABZON'luyuz; Susarsak Güneş Doğar, Konusursak Ay yanar, İsyanımızda Kıyamet Kopar

Forumdan Uzaklaştırılmıştır MrbLack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Takımı bu şartlar altına sürende bu şartlara sükür edene de yazıklar olsun demeden geçemiyecegim.Fatih yüregine sağlık kardeş

bu zihniyetteki insanlardan takımı temizleyip yerlerine ali kemaller gibi şenollar gibi düşünen futbolcuların geçmesi gerek...
    “Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türküm diyene.” M.Kemal Atatürk

kutoz
    Ziyaretçi

Fatih, bu yazdıkların bir çok genç arkadaşımız için, yabancı dilden tercüme gibi gelecek. Malesef, Trabzonspor kimliği birçok alanda tuka kaka edilmiştir. Sevdiğimiz, baştacı etmeye hazır olduğumuz yöneticilerimizde bunun önüne geçememiş, hata yapanı savunur hale gelmişlerdir.

Deveye demişler boynun niye eğri, oda "nerem doğru ki" demiş... Fatih Akyel 1 puana sevinir, Marcelinho Ziya Doğan'a tepki vermek için, bizlerin uğruna zamanımızı, paramızı, eşimizi, çoluk çocuğumuzu bırakıp koştuğumuz formayı yere atarsa, hem devenin boynunun eğimi artar, hemde bizim yere doğru boynumuz eğilmeye...

schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

eee balık baştan kokarmış.. ne zamanki yönetimler küçük olsun ama benim olsun mantığını güdmeye başladılar o zamandan beri Trabzonsporun büyüklüğü tartışılır oldu orda burda.. daha geleli bir yıl olmadan kaptanlık rütbesi verilen oyuncunun; geçmişi, mazisi, futbol altyapısı, taraftarı olmayan bir takımdan aldığı bir puanı başarı sayması çok da şaşırtmadı beni.. şaşırdığım tek şey marcelinho olayından çok daha vahim olan bu durumun henüz farkına bile varılmaması!
    75 en hizli tur, 68 pole pozisyon, 154 podyum, 91 grand prix zaferi ve 7 dünya sampiyonlugu.. yasayan en büyük efsane MICHAEL SCHUMACHER

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Teknik direktörün kafasında bir puan almak vardı, takımını buna inandırdı ve bu düşünceyle takımını hazırladı. Neticede kendi arzuladığı sonuca da ulaştı. Kaptan ne yapsın yani? Önlerine konulan bir hedefi daha başarıyla aştılar(!) Şimdi sıra diğer beraberlik hedeflerinde!

ts_fan
    Ziyaretçi

Fatih Akyel'in, maç sonrası yaptığı açıklamalardan sonra burada tukaka yapılması bana çok saçma geliyor.Fatih Akyel'in bu açıklamasına kadar Trabzonspor'un kaybedilmiş ne kadar çok şeyi oldu, önce bir onlar ortaya koyulup konuşulmalı.Bence burada Fatih Akyel'i bu açıklamasından dolayı eleştirmek çok ucuz ve talihsiz bir değerlendirme olarak görünüyor, şahsi fikrimdir.Saygılar.

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

fatih kardeşim çok önemli bir yere değinmiş bence teşekkürler fatih uzun zamandır yzı yazmanı bekliyorduk ama ancak
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

..................Önceki akşam bir maç oynandı Ege’de…Ve Trabzonspor’un değerli (!) 2.kaptanı maç sonrası yaptığı açıklamada ‘’Önemli olan puan almak’’ diyordu mikrofonlara. Tüylerimiz diken diken oldu, ne kazanılamayan maça takıldı kafamız, ne de oynanan kötü futbola. Zihnimizi bırakın kaptanlığı, Trabzonspor formasını giymesi bile hata olan şahsın sıradan bir Anadolu takımı oyuncusunun yapacağı açıklamalar yordu. Düşünüyoruz iki gündür, Ali Kemal abinin Kocaeli kupa maçı sonrası ‘’Rövanşta bizim sahaya geçmelerine izin vermeyeceğiz’’ demesini, beraberlikte utancından sokakta yürüyemeyen büyüklerimizi ve Onlar gibi koca yürekli insanlardan sonra böyle ucuz iki ayaklılara mahkum oluşumuzu........................

Fatih ŞAHİNOĞLU
    [/quote]

yani ne diyelim bilen biliyor söyleyen söylüyor ama görün bak bir gün gelir bu adam 1. kaptan da olur. en çok da gençlere üzülüyorum onlarda fatih akyel i Trabzonsporlu biri olarak tanıyacak ya ne diyiim ben artık

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

geçen sene Kayseriden 3 tane yediğimiz için çıkamadık gruptan...Gruptaki en büyük rakibimizden deplasmanda beraberlik aldık.Yenemiyorsak yenilmedik.Fatih Akyel bunu dile getirmiş.Ne var bunda bu kadar abartılacak.Evet önemli olan bir puandı.Keşke Kaybettiğimiz Kayseri,Gençlerbirliği ve Antep maçlarında da o birer puanı alabilseydik.Önemlidir 1 puan.Bakınız 95- 96 sezonu...Bakınız geçen yılki Türkiye Kupası grubumuz,bakınız Milli takımımızın Ukraynanın 1 puan gerisinde kaldığı ve isviçreyle play - off oynayıp elendiği 2006 Dünya Kupası elemeleri...Bence Fatih (Akyel) doğru söylemiş.Yenemediğin müddetçe önemli olan yenilmemektir yani o 1 ( yazıyla "bir") puanı alabilmektir. Hani Fatih daha önce Gs de Fb de oynamış ya, hani onun adı Hasan Hüseyin değil ya Asın adamı bakalım...Fatih benim için O bordo mavi yi giydikçe Hasan kadar Hüseyin kadar Tekke kadar kutsaldır.Ne zaman aleni biçimde takımımızı satar ya da herhangi bir hıyanette bulunur ozaman bizden kopar...Uğraşıcak başka şeyler bulalım lütfen...
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ıloveyouszymek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene Kayseriden 3 tane yediğimiz için çıkamadık gruptan...Gruptaki en büyük rakibimizden deplasmanda beraberlik aldık.Yenemiyorsak yenilmedik.Fatih Akyel bunu dile getirmiş.Ne var bunda bu kadar abartılacak.Evet önemli olan bir puandı.Keşke Kaybettiğimiz Kayseri,Gençlerbirliği ve Antep maçlarında da o birer puanı alabilseydik.Önemlidir 1 puan.Bakınız 95- 96 sezonu...Bakınız geçen yılki Türkiye Kupası grubumuz,bakınız Milli takımımızın Ukraynanın 1 puan gerisinde kaldığı ve isviçreyle play - off oynayıp elendiği 2006 Dünya Kupası elemeleri...Bence Fatih (Akyel) doğru söylemiş.Yenemediğin müddetçe önemli olan yenilmemektir yani o 1 ( yazıyla "bir") puanı alabilmektir. Hani Fatih daha önce Gs de Fb de oynamış ya, hani onun adı Hasan Hüseyin değil ya Asın adamı bakalım...Fatih benim için O bordo mavi yi giydikçe Hasan kadar Hüseyin kadar Tekke kadar kutsaldır.Ne zaman aleni biçimde takımımızı satar ya da herhangi bir hıyanette bulunur ozaman bizden kopar...Uğraşıcak başka şeyler bulalım lütfen...
    Uzun uzun yazıp hiçbir şey ifade edememenin özetini yapabildiğin için teşekkürler.En azından mesajlarına baktığım zaman tek bir şeyi anlayabilmekteyim.Biraz bakış açısı lütfen.Yazıyı yazanın ne demek istediğini anlamaya çalışmalı lütfen.
    keyif adamı ..

Oğuuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas

bence olayı abartmanın bi anlamı yok, oynadığımız kupa maçı, burda üst tur için ilk iki yetiyor, bunun içinde deplasman maçlarından bir puan içerdeki maçlardan üç puan almamız yetiyor.. kaldıki bu liderlik içinde yeter ve oynadığımız rakip grubumuzun en güçlü takımı ve şu an lig lideri.. yani sadece o maç için bir puan hedefi koymuş olabilir ziya hoca bencede gayet doğal...
    yok bir sitemim hayatta hersey kısmet...

Nereden
    İstanbul

Alıntı jakobieen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence olayı abartmanın bi anlamı yok, oynadığımız kupa maçı, burda üst tur için ilk iki yetiyor, bunun içinde deplasman maçlarından bir puan içerdeki maçlardan üç puan almamız yetiyor.. kaldıki bu liderlik içinde yeter ve oynadığımız rakip grubumuzun en güçlü takımı ve şu an lig lideri.. yani sadece o maç için bir puan hedefi koymuş olabilir ziya hoca bencede gayet doğal...
    Eveeet yeni moda cümleciğimiz:
    "Bence olayı abartmayalım"
    keyif adamı ..

Özkan Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon rakip gözetmeksizin her beraberliğinde benim için asla 1 puan kazanmamıştır, 2 puan kaybetmiştir.
    BORDO MAVİ

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Alıntı #10 Fietra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun uzun yazıp hiçbir şey ifade edememenin özetini yapabildiğin için teşekkürler.En azından mesajlarına baktığım zaman tek bir şeyi anlayabilmekteyim.Biraz bakış açısı lütfen.Yazıyı yazanın ne demek istediğini anlamaya çalışmalı lütfen.
    Eveeet yeni moda cümleciğimiz:
    "Bence olayı abartmayalım"
    senin modan da ortamı germek olsa gerek....

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Alıntı QuakeviL61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzon rakip gözetmeksizin her beraberliğinde benim için asla 1 puan kazanmamıştır, 2 puan kaybetmiştir.
    fazla söze gerek yok..teşekkürler..

Nereden
    Sivas

Alıntı QuakeviL61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    96 yılında f.bahçe maçında da bizim topçular böyle düşünmüştü
    çoğu zaman iki puan kaybedilir kabulüm ama öyle zamanlar vardır ki kazanılan bir puan bi takımın 10 yılını mahveder, bu zamanlar 22 yılda bir olsada...

Nereden
    İstanbul

Alıntı GaMZe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin modan da ortamı germek olsa gerek....
    Forumdaki bayanlar bana artık kompleks kelimesini çağrıştırmaya başladı,sayın toz pembe.
    keyif adamı ..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Forumdaki bayanlar bana artık kompleks kelimesini çağrıştırmaya başladı,sayın toz pembe.
    kompleks kelimesinin tam manasını yanlış yerde arıyorsun demektir..!

kapkara olacağıma toz pembe olmayı her daim tercih ederim!!

QuakeviL61 tarafından yazılan

Nereden
    Sivas

başlattığın modanın öncülüğünü iyi devam ettiriyorsun, cinsiyet gözetmeksizin. bravoo..

Nereden
    İstanbul

Alıntı jakobieen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başlattığın modanın öncülüğünü iyi devam ettiriyorsun, cinsiyet gözetmeksizin. bravoo..
    Bravo dediğine göre bi de + rep versen iyi olacak
    keyif adamı ..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır erdal6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Red face DoĞru SÖze Ne Haced

Belkİ Fatİhe Kizicaz Ama Maalesef Bunu SÖyledİĞİ Gercek. Adam DoĞruyu SÖylÜyor. O Duruma Geldİk. Kacimiz Bu Skordan Sonra Tama Ya Bu Gruptan Cukariz Yorumu Yapmadi Kİ. DÜŞÜnÜn Grubtan Cikip Cikamama Hesabini Yapiyoruz. Gecen Sene Cikamdik

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

konu dağılmadan belirteyim konu fatih akyel in ettiği laflardı. bakalım kendisi daha önce ne laflar etmiş. bunları zaten önemsemedik dimi o yüzden bundan sonra ettiklerini de önemsememize gerek yok.

fenerbahçe formasıyla gs'li futbolculara söven adamı tartaklamasının ardından, star'daki futbol programında şöyle bir diyalog geçmiştir:
    - fatih, dövmüşsün adamı ?
    - evet vurdum, o arkadaş fener formasıyla geldi gs'lilere küfür etti, hiç bir gs'li bunu yapmaz, kusura bakmayın, o arkadaşa daha iyi vurmak isterdim, ordan iyi vuramadım, o arkadaşı bir güzel dövmek isterdim...
    işte bu lafları sarfettiği görüntüler
    http://www.youtube.com/watch?v=T1yR2pumMFA

bir maçta ibrahim üzülmez in üstüne kramponuyla basmıştır
    bir diyarbakırspor maçında kırmızı kart görüp, bu karttan sonra hakeme küfür etmiş, el kol hareketleriyle seyirciyi tahrik etmiş, maç sonrası diyarbakırsporlu celaleddin'e ( bizim celaleddin ) ve teknik direktör ümit kayıhan'a saldırmış, daha da ileri giderek kayıhan'ı maç çıkışı düelloya davet etmiş
    2 kasım 2003 akçaabat sebatspor fenerbahçe maçı sonrasında kolundaki kaptanlık pazubandına bakmadan sağa sola küfür sallayan, trabzonlu seyircilere yönelik "burada aslan kesilip kadıköy'de kedi olmak olmaz. delikanlı her yerde delikanlıdır. delikanlıysa oraya gelsinler" biçiminde tehditvari açıklamalarda bulunan bir futbolcu
    bjk seyircilerine elindeki telefonun şarjını fırlatırken "o.... çocukları sizi!" diye söylenmiş, otobüste kaleci volkan'la beraber, beşiktaşlı taraftarlarla karşılıklı küfürleşmiştir
    türkiye'den kovulurcasına gittiği bochum'da da rahat durmamış, idmanda kavga çıkarması üzerine kadro dışı bırakılmıştır

bir de şu videoyu ekleyeyim
    http://www.youtube.com/watch?v=nDH0WRd0L9c
    Konu bordoylamavi tarafından (29.10.2006 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)