Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6
Toplam 144 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 144 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TBL 19. Hafta TRABZONSPOR MP 98-75 BJK IF | Maç Sonucu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyordum bir şey daha öğrendik ama bizim aldığımız basket faulünün birinde 2 adım attı diye gördüm neyse
    PaZartesi gunu videolu ornekler paylasirim Sefa. Aslinda aramizda basketbol hakemi arkadaslar var, onlarin yaninda bize soz dusmez. :-)
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Mesele 2 adım atması değil Sefa

Faul 2. adımda da gelmiş olabilir.

Biraz futboldaki avantaja bırakma mevzusuna benziyor da farklı tabii...

NBA'de çok daha değişik uygulanıyordu bu en son değişmemişse tekrar. Oğuz?

Galibiyete çok sevindim. Hele de böyle ezici şekilde galip gelmeye...

Oh be nihayet bir İstanbulluyu sonunda baya baya ezdik parkede.

Eğer gard transferi olursa hedef yükselebilir. İlginç bir lig oluyor zaten.
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Nereden
    İstanbul

Eze eze yenmek dünkü maç için doğru bir tabir olur herhalde.

Dün yaptığımız hücumlar alt yapılarda eğitim olarak gösterilebilir.Özellikle hücumda her şey kusursuzdu.Bu kadar hareketli hücum setleri oynayan,sürekli çembere giden bir takım görmek çok keyif verdi.Tebrik ve teşekkürler.
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

sanirim basketball dan pek anlamdigimi yazmisdim

yinede
    sanirim steps sorunumuz var
    bir oyunun basic kurallarindan birinden bukadar siklikda top kayip edilmesinin normal olacagini sanmiyorum

topu ilerlerken yerle sektirmenin bukadar zor oldugunu sanmiyorum
    Konu selcuk tarafından (15.02.2015 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    İstanbul

Bost'un son haftalarda toparlandığını görüyoruz.

Umarım o kötü oyunu alışma döneminden kaynaklanmıştır bundan sonra iyi bir Bost görmeye devam ederiz.
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine bu sezonun ilk devresinde kendi sahamızda Galatasaray'ı yenmiştik, o maç ilk galibiyetimizdi, bu da ikinci oldu.

Anadolu Efes, Fenerbahçe ve Banvit'i ise hiç yenemedik.
    Bu takımlarla birlikte TBL'de karşılaşıp yenemediğimiz iki takım daha var Murat: Darüşşafaka ve Hacettepe Üniversitesi.

Alıntı Uğurtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesele 2 adım atması değil Sefa

Faul 2. adımda da gelmiş olabilir.

Biraz futboldaki avantaja bırakma mevzusuna benziyor da farklı tabii...

NBA'de çok daha değişik uygulanıyordu bu en son değişmemişse tekrar. Oğuz?

Galibiyete çok sevindim. Hele de böyle ezici şekilde galip gelmeye...

Oh be nihayet bir İstanbulluyu sonunda baya baya ezdik parkede.

Eğer gard transferi olursa hedef yükselebilir. İlginç bir lig oluyor zaten.

NBA'de neye ne çaldıkları belli değil Uğurtan. Geçenlerde Corey Brwer fast break'i 7 adımla bitirdi, bir şey çalmadılar. Oyun kuralları açısından NBA çok fikir vermiyor.

http://www.ligtv.com.tr/lig/turkiye-...tbol-mac-ozeti

Buradaki özet görüntülerden bakalım:

İlk basket faul Stipanovic'in pozisyonu (21.-22. saniye): Pick and roll sonrası Stipanovic devrilip topa sahip oluyor ve çembere doğru adımlıyor. Yani hareket başlamış. O top girmese iki atış verilecek. Veya Holland tutup indirse, şut imkanı tanımasa yine iki atış.

2:26'da C. Korkmaz'ın Reynolds'a yaptığı faul var. Reynolds driplingi kesiyor. Bence karar doğru. Orada asıl sorgulanması gereken, çemberden böylesine uzak yerden turnikeye giren oyuncuyu bekleyen iki Nusret ve Velickovic neden topu kesmeye çalışmıyor?

4:47'de yine C. Korkmaz'ın Enes'e yaptığı faul var. Hareket başlamış. Böyle durumlarda Huertas'ın yaptığı gibi rakibin elindeki topa bastırmak, elinden çıkarmasına izin vermemek gerek. Tecrübe işte...

4:41'de Ivanov'un asistiyle Marshall'ın üçlük attığı pozisyon istatistik kağıdında görünmüyor.

Recep Ankaralı da üçlük kaldırıyor. Sayı Ivanov'a yazılmış (İkilik).
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (15.02.2015 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

TBL'de dün oynanan beş maçta en yüksek verimlilik puanına Stipanovic ulaştı.

Sadece 22 dk. oynayarak 11/12 FG ile 24 sayı - 8 rib - 4 ast üretti.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu sezon bütün resmi maçlarda (TBL, Türkiye Kupası, EC) en az ribaund (22) verdiğimiz maç oldu.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kullandığınız kelimelere biraz olsun dikkat edin lütfen.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Adam dk da 1.10 sayı atmıs

Oguz tutkunun durumu ne alemde ? Gelse nasıl bi katlı sağlar yoksa gelmese daha mı iyi?

Bi sorum daha olacak sence nokta atışı transfer hangi mevkiye yapılabilir şu kadro içerisinde?

4-5 numara sıkıntısı yaşar mıyız artık?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam dk da 1.10 sayı atmıs

Oguz tutkunun durumu ne alemde ? Gelse nasıl bi katlı sağlar yoksa gelmese daha mı iyi?

Bi sorum daha olacak sence nokta atışı transfer hangi mevkiye yapılabilir şu kadro içerisinde?

4-5 numara sıkıntısı yaşar mıyız artık?
    Hasan Aktaş canlı yayında ikinci yarının 3.-4. haftası dönecek demişti. Ses yok hala...

Efes maçını saymazsak (sezonun en kötü oyunuydu) kaybettiğimiz Uşak, Banvit ve Fb maçlarında bile dönem dönem direnç gösterdik. İnce işleri yapamadık, maç sonlarında akıllı hücum edemedik, enerjimiz yetmedi. Onun dışında takım halinde ritm yakaladık, son 19 maçta 15 galibiyetimiz var. Bir maç savunmada ekstra şeyler yapıyoruz (Mesela Antwerp maçının ikinci yarısı), bir maç hücumda (Mesela dün)... Bu düzeni değiştirmek kolay değil.

Bost son dönemde (Özellikle Antwerp maçı gayet iyiydi) toparlıyor gibi. Dış şut performansı yükseliyor. Yine de eğer bir değişiklik olacaksa oyun kurucu pozisyonunda yapılabilir.

Uzun meselesine bir örnek vereyim: Banvit takımında net beş numara yok fakat sistemleri işliyor. Stipanovic - Velickovic - Ivanov ve Nusret dörtlüsü mükemmel değil fakat Markovic'in sisteminde iş yapıyor.

Princeton offense tercih ediyor Markovic. Bütün oyuncular yay gerisine açılıyor. Top sürekli el değiştiriyor. Pasör uzunlarımızla kısaların katlarını ödüllendiriyoruz.

Markovic döneminde;

Stipanovic'in asist ortalaması: 2,4
    Velickovic'in asist ortalaması: 2,1
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (15.02.2015 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence bir oyuncu alınacaksa bu 3 numara olmalı.. herhalde tutku iyileşecektir artık.. bostun da grafiğinin düzeleceğini varsayarsak 3 numara daha acil ihtiyaç gibi görünüyor..
    Attan inip eşeğe bindik!

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Hasan Aktaş canlı yayında ikinci yarının 3.-4. haftası dönecek demişti. Ses yok hala...

Efes maçını saymazsak (sezonun en kötü oyunuydu) kaybettiğimiz Uşak, Banvit ve Fb maçlarında bile dönem dönem direnç gösterdik. İnce işleri yapamadık, maç sonlarında akıllı hücum edemedik, enerjimiz yetmedi. Onun dışında takım halinde ritm yakaladık, son 19 maçta 15 galibiyetimiz var. Bir maç savunmada ekstra şeyler yapıyoruz (Mesela Antwerp maçının ikinci yarısı), bir maç hücumda (Mesela dün)... Bu düzeni değiştirmek kolay değil.

Bost son dönemde (Özellikle Antwerp maçı gayet iyiydi) toparlıyor gibi. Dış şut performansı yükseliyor. Yine de eğer bir değişiklik olacaksa oyun kurucu pozisyonunda yapılabilir.

Uzun meselesine bir örnek vereyim: Banvit takımında net beş numara yok fakat sistemleri işliyor. Stipanovic - Velickovic - Ivanov ve Nusret dörtlüsü mükemmel değil fakat Markovic'in sisteminde iş yapıyor.

Princeton offense tercih ediyor Markovic. Bütün oyuncular yay gerisine açılıyor. Top sürekli el değiştiriyor. Pasör uzunlarımızla kısaların katlarını ödüllendiriyoruz.

Markovic döneminde;

Stipanovic'in asist ortalaması: 2,4
    Velickovic'in asist ortalaması: 2,1
    Fakat bu sistemde gördüğüm su benim: hoca uzunları dısarı cıkararak kısaları içeri salıyor ve bu sistemde doğal olarak uzunların asist katkısı artıyor dün 21 asistle oynamısız ve bunun 10 asisti de uzunlardan geldi böyle büyük maçlarda gayet iyi bi rakam.

Fakat bana göre net bi şutör lazım bize.baskı altında skor üretebilecek perperoğlu gibi hem savunması hem hucumu takımı dengeleyecek nokta bi adam

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fakat bu sistemde gördüğüm su benim: hoca uzunları dısarı cıkararak kısaları içeri salıyor ve bu sistemde doğal olarak uzunların asist katkısı artıyor dün 21 asistle oynamısız ve bunun 10 asisti de uzunlardan geldi böyle büyük maçlarda gayet iyi bi rakam.

Fakat bana göre net bi şutör lazım bize.baskı altında skor üretebilecek perperoğlu gibi hem savunması hem hucumu takımı dengeleyecek nokta bi adam
    Aynen öyle. Yunanistan'da da böyle oynatıyordu.

http://forum.bordomavi.net/showpost....61&postcount=7

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Oğuz bu sistem bana efsane Sacramento'yu hatırlatıyor.Onlarda tepede topu Divac ve Webber buluşturup kısaları içeri penetre yaptırırlardı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz bu sistem bana efsane Sacramento'yu hatırlatıyor.Onlarda tepede topu Divac ve Webber buluşturup kısaları içeri penetre yaptırırlardı.
    Evet, Adelman bu hücumu oynatan koçlardandı.

Bost ve Can Altıntığ'ın şut performansını ve Velickovic'in yüzdesini bu sistemin verimliliği açısından sık sık yazıyordum.

Can'dan şut katkısı alamasak da, boş koridoru görünce penetreyle bitirebiliyor.

Bost da son yedi maçta 13/27 (%48) üçlük atıyor.

İnşallah Velickovic de yüzdeli atmaya başlar. Bu oyuncular hücumda tehdit oluşturunca, rakip savunmalar gömülemeyecek. Oyun alanı genişleyecek. Topsuz katlar rahatlayacak.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

MVP oldu.

http://www.eurobasket.com/Turkey/new...y-for-round-19

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bjkyı yenmişiz ne güzel

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)