Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TBL 16. Hafta Torku Konyaspor 74-92 TRABZONSPOR MP | Maç Sonucu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Standart TBL 16. Hafta Torku Konyaspor 74-92 TRABZONSPOR MP | Maç Sonucu

TBL'de ikinci yarıya Konya deplasmanıyla başlayacağız. İlk devreyi üçlü averaj neticesinde 8. sırada tamamlamıştık.

TBF Puan Durumu: http://www.tbf.org.tr/ligler/turkiye...gi/puan-durumu

Sezonun ilk maçında evimizde Konya'ya 70-76 kaybetmiştik. İlk iki çeyrekte üstün olduğumuz oyunu kendi ellerimizle vermiştik. Maç sonunda M. Usta koç Hakan Demir'i twitter hesabı üzerinden eleştirmişti.

Şimdi öncelikle bu maçı kazanmalıyız, hatta yapabilirsek 7 farka ulaşıp avantaj yakalamalıyız.

Torku Konya TBL'de maç başına 77,7 sayı atarken 80,3 sayı yiyor.

Torku Konya ligin en az şut atan ikinci takımı (Ort. 58 pozsiyon). Torku

Konya;
    %42,2 ile en iyi üçlük atan ikinci takım.

Ligin en az ribaund alan ikinci takımı. Ancak ligin en yüzdeli şutlayan üçüncü takım (%50,1).

Ligin sayı kralı T. DeVries'in sakatlığından dolayı çıkmadığı 6 maçın 5'ini kaybettiler.

Ayrıca ilk devre iyi oynayan oyun kurucuları Mayo'yla diplomatik mevzulardan dolayı yollarını ayırdılar. Eski NBA oyuncusu atletik forvet H. Warrick'i kattılar.

DeVries oynamazsa büyük avantajımız olacaktır. Sanıyorum oynatırlar.

Ancak pota altında Velickovic'siz rotasyonumuza karşı üstünler. Hele Lawal böyle ruh gibi dolaşırken...

Takımımıza başarılar dilerim.

Konya ve civarındaki Trabzonsporlular'a da selam olsun.

Biletler: http://www.mybilet.com/event/17837/t...-medical-park/

Çarşamba günü Eurocup oynayacak Banvit ve KSK TBL maçlarını cumartesi oynuyor. Bizse Konya maçından iki gün sonra (SALI) Belçika'da Eurochallenge'da Belfius Mons-Hainut ile karşılaşacağız. TBF bunu bilmesine rağmen maçı nasıl pazar gününe koyuyor? Trabzonspor idarecileri nasıl ortalığı ayağa kaldıramıyor?

Ben bunu dile getiriyorum diye niye hain oluyorum?

Trabzon spor kamuoyu da olan bitenden habersiz. Ne de olsa Erkan geldi, bir yerleri tavana vurdu. Ama TRABZONSPOR'un menfaatleri sadece futbolda değil, basketbolda da korunmalı.

Şunun hesabını soramıyorsan TBF'den, neyi soracaksın...

Şakşakçılık yapmamı kimse beklemesin. Bugünkülerden öncekilere de Altarla, Beobasketle, Bornova maçıyla ilgili neler yazdım. Trabzonspor'a hizmet için göreve gelip ondan beslenenlerin yanlışlarını sonuna kadar yazacağım.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (22.01.2015 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

barisb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

İnşallah bizim çocukların eli soğumamıştır.
    Vurdu, gol olduuuu...

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Oğuz abi, bu ara transfer dönemi ne zaman başlıyor baskette
    Bost yerine bize daha iyi bir adam lazım
    Enisey maçını izlemişsen adamlarda white diye bir adam vardı çok çok iyidi eleman.

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İlk maçı nasıl kaybettik hala onu düşünüyorum..
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz abi, bu ara transfer dönemi ne zaman başlıyor baskette
    Bost yerine bize daha iyi bir adam lazım
    Enisey maçını izlemişsen adamlarda white diye bir adam vardı çok çok iyidi eleman.
    Sondan başlayayım: White Detroit Psitons tarafından draft edilmiş bir oyuncu. Geçen sene Antep'e gelmişti, All-Star smaç şampiyonu olmuştu. Bu seviyelerdeki takımlara atletizm katabilecek türde bir kanat oyuncusu.

*

Basketbolda transfer sezonu hep açık. 27. Haftaya kadar yabancı alabiliyor takımlar. Yerli kiralama ise yarın bitiyor diye biliyorum. Zaten kiralanacak yerli de kalmadı.

*

Bost'a gelirsek... Daha da onunla bir şey demem.

Koç onu eleştirenlerin gerçek taraftar olmadığını söyledi.

Genel menajer "40 sayı atmadı diye oyuncu eleştirilmez" dedi.

Dün gece de Bay Usta oyuncusunu savundu.

Eee, bize diyecek bir şey kalmadı. Bardağın dolu taraflarını görmeye bakalım.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Valla artık futboldan komple soğuduğum için baskete attım bende kendimi son 3-4 maçtır gitmeye başladım baskete hafif ilgim vardı şimdi artık komple döndüm basketbola
    Senin kadar basket bilgimiz yok o yüzden ara ara soruyorum böyle,ama bizim takım da hardy futol takımının cardozosu.Adama top gelince rahatlıyor insan

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla artık futboldan komple soğuduğum için baskete attım bende kendimi son 3-4 maçtır gitmeye başladım baskete hafif ilgim vardı şimdi artık komple döndüm basketbola
    Senin kadar basket bilgimiz yok o yüzden ara ara soruyorum böyle,ama bizim takım da hardy futol takımının cardozosu.Adama top gelince rahatlıyor insan
    Estağfurullah, heyecan varsa yeter Cem. Seyrettikçe, maçları takip ettikçe kimin neyi yapıp neyi yapamadığı, rakibin artıları eksileri anlaşılıyor.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sondan başlayayım: White Detroit Psitons tarafından draft edilmiş bir oyuncu. Geçen sene Antep'e gelmişti, All-Star smaç şampiyonu olmuştu. Bu seviyelerdeki takımlara atletizm katabilecek türde bir kanat oyuncusu.

*

Basketbolda transfer sezonu hep açık. 27. Haftaya kadar yabancı alabiliyor takımlar. Yerli kiralama ise yarın bitiyor diye biliyorum. Zaten kiralanacak yerli de kalmadı.

*

Bost'a gelirsek... Daha da onunla bir şey demem.

Koç onu eleştirenlerin gerçek taraftar olmadığını söyledi.

Genel menajer "40 sayı atmadı diye oyuncu eleştirilmez" dedi.

Dün gece de Bay Usta oyuncusunu savundu.

Eee, bize diyecek bir şey kalmadı. Bardağın dolu taraflarını görmeye bakalım.
    Oğuz Markovic'in açıklamalarını dinleme fırsatım olmadı, ancak Bost'u eleştirenlerden kastı salonda onu yuhalayan taraftarlar olabilir mi?

Olumlu düşünmeye çalışıyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz Markovic'in açıklamalarını dinleme fırsatım olmadı, ancak Bost'u eleştirenlerden kastı salonda onu yuhalayan taraftarlar olabilir mi?

Olumlu düşünmeye çalışıyorum.
    Olabilir, bilmiyorum. Antrenmanda protesto edenler oldu demişti Markovic.

Ben ilk başta tercüme hatası demiştim, değilmiş.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Olabilir, bilmiyorum. Antrenmanda protesto edenler oldu demişti Markovic.

Ben ilk başta tercüme hatası demiştim, değilmiş.
    Ben hala hatalı tercüme olduğunu düşünüyorum.Bir de o cümlenin üstüne Mala'nın dediği gibi oyuncuya twitterdan haraket eden, defol diyen tipler var. Bence onları kastetti.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Maçın hakemleri

Mehmet Keseratar, Kaan Büyükçil, Serdar Ünal

Teknik Komiser

Alaeddin Atsal

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

YA KAZAN YA KAZAN BAŞKA ALTERNATİFİ OLMAYAN BİR MAÇ
    Play-off oynamak gibi bir gayesi varsa bu takımın işte sana hedef maç,
    kazan ne yap et kazan
    ondan sonra haftaya A.Efes'e yenilmişsin çokta önemli olmaz muhtemel kayıp maçlardan biri olur sadece ( tabi yenersek hem prestij açısından çok iyi olur hem de Play_off yolunda dev bir adım) ama yenilsekte çok şey kaybetmeyiz...
    ama Konya maçı öyle değil
    Play-off yarışındaki muhtemel rakibimiz ilk maçı kaybettik bu maçı da kaybedersek ikili averajda altında kalırız
    2 galibiyet önümüze geçmiş olurlar

Playoff için 7 takım zaten belli gibi ( Gs liv'de hala şüphelerim var maddi sorunları aşamazlarsa hem EL hemde ligi zaten dar olan kadroları ile götüremeyebilirler) 8. sıra için mücadele edecez tek takım 5 aday Konyanın 2 galibiyet önümüze geçmesi kalan haftalarda işimizi çok zorlaştırır.....

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Taner Uykuçeken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YA KAZAN YA KAZAN BAŞKA ALTERNATİFİ OLMAYAN BİR MAÇ
    Play-off oynamak gibi bir gayesi varsa bu takımın işte sana hedef maç,
    kazan ne yap et kazan
    ondan sonra haftaya A.Efes'e yenilmişsin çokta önemli olmaz muhtemel kayıp maçlardan biri olur sadece ( tabi yenersek hem prestij açısından çok iyi olur hem de Play_off yolunda dev bir adım) ama yenilsekte çok şey kaybetmeyiz...
    ama Konya maçı öyle değil
    Play-off yarışındaki muhtemel rakibimiz ilk maçı kaybettik bu maçı da kaybedersek ikili averajda altında kalırız
    2 galibiyet önümüze geçmiş olurlar

Playoff için 7 takım zaten belli gibi ( Gs liv'de hala şüphelerim var maddi sorunları aşamazlarsa hem EL hemde ligi zaten dar olan kadroları ile götüremeyebilirler) 8. sıra için mücadele edecez tek takım 5 aday Konyanın 2 galibiyet önümüze geçmesi kalan haftalarda işimizi çok zorlaştırır.....
    Taner Ağabey,

Bizim 7 galibiyetimiz var. Konya da bizi yenmesine rağmen 7 galibiyette.

Yani kazandığımız takdirde, Konya'ya +1'imiz olacak.

Nereden
    İstanbul

Taner Ağabey,

Bizim 7 galibiyetimiz var. Konya da bizi yenmesine rağmen 7 galibiyette.

Yani kazandığımız takdirde, Konya'ya +1'imiz olacak.
    Oğuz'cum
    kazanırsak tamam da ama kaybettiğimiz takdirde 2 maç önümüzde olmuş olmuyorlar mı...
    2li averaj onlardan yana olacak....
    o yüzden Ya kazan Ya kazan başka çare yok
    Konu Taner Uykuçeken tarafından (23.01.2015 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

...
    Doğru, haklısınız. Benim söylemek istediğim sizinkine ekti. Yani kazandığımız durumda hesabı kapatmış ve Konya'yı geriye atmış oluyoruz. Böylece asıl rakibimiz Telekom olur.

Çünkü Telekom'u yenmemize rağmen galibiyet sayılarımız aynı.

Nereden
    İstanbul

Doğru, haklısınız. Benim söylemek istediğim sizinkine ekti. Yani kazandığımız durumda hesabı kapatmış ve Konya'yı geriye atmış oluyoruz. Böylece asıl rakibimiz Telekom olur.

Çünkü Telekom'u yenmemize rağmen galibiyet sayılarımız aynı.
    1 sıra 5 aday (TSMP, Konya, RHGBB, Telekom, Ted)

çok zor bir yarış olacak
    evet Telekom Sunter'le iyi bir çıkış yakaladı, A.Efes'i geriden gelip devirdiler çok ciddi rakiplerde,

bu Konya maçı beni çok korkutuyor orada maç seyretmiştim Konya Seyircisi etkili hem hakemi hem rakibi baskı altına almayı iyi biliyorlar 2 galibiyet geriye düşmek 15 maçlık periyotta işimiz çok zorlaştırır...

ama tabi GS livi burayada not düşeyim alt grupla son iki sıra için bir playoff yarışı yapmak zorunda kalabilirler...

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Çarşamba günü Eurocup oynayacak Banvit ve KSK TBL maçlarını cumartesi oynuyor. Bizse Konya maçından iki gün sonra (SALI) Belçika'da Eurochallenge'da Belfius Mons-Hainut ile karşılaşacağız. TBF bunu bilmesine rağmen maçı nasıl pazar gününe koyuyor? Trabzonspor idarecileri nasıl ortalığı ayağa kaldıramıyor?

Ben bunu dile getiriyorum diye niye hain oluyorum?

Trabzon spor kamuoyu da olan bitenden habersiz. Ne de olsa Erkan geldi, bir yerleri tavana vurdu. Ama TRABZONSPOR'un menfaatleri sadece futbolda değil, basketbolda da korunmalı.

Şunun hesabını soramıyorsan TBF'den, neyi soracaksın...

Şakşakçılık yapmamı kimse beklemesin. Bugünkülerden öncekilere de Altarla, Beobasketle, Bornova maçıyla ilgili neler yazdım. Trabzonspor'a hizmet için göreve gelip ondan beslenenlerin yanlışlarını sonuna kadar yazacağım.

takımı olumsuz etkilemez inşallah bu olay çok iyi gidiyoruz nazar değmesin ama federasyon olsun basın olsun siyasiler olsun bize karşı acaip kin dolular bunu her fırsatta değerlendiriyorlar valla ben daha fazla hırs yapıyorum daha fazla suratlarına tükürmek geliyor içimden..
    sadece aşk bizimkisi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

1 sıra 5 aday (TSMP, Konya, RHGBB, Telekom, Ted)

çok zor bir yarış olacak
    evet Telekom Sunter'le iyi bir çıkış yakaladı, A.Efes'i geriden gelip devirdiler çok ciddi rakiplerde,

bu Konya maçı beni çok korkutuyor orada maç seyretmiştim Konya Seyircisi etkili hem hakemi hem rakibi baskı altına almayı iyi biliyorlar 2 galibiyet geriye düşmek 15 maçlık periyotta işimiz çok zorlaştırır...

ama tabi GS livi burayada not düşeyim alt grupla son iki sıra için bir playoff yarışı yapmak zorunda kalabilirler...
    O günü hatırlıyorum. Şirkette yalnızdım, aramıştınız, "Dolmuş bulamadım, otoyolda yürüyorum" demiştiniz.

O maçı kazansaydık play-off'u zorlardık belki.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Enisey maçında 25 asist yapmısız

bu sayı cok ıyı bence..en azından bizi gibi bi takım ortlama 20-23 bandında gidip gelmek lazım

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enisey maçında 25 asist yapmısız

bu sayı cok ıyı bence..en azından bizi gibi bi takım ortlama 20-23 bandında gidip gelmek lazım
    TBL'de en fazla asist yapan takım Banvit, ortalama 18,6. Ortalama 20 asist lig standartlarının çok üstünde dostum.

Bizim ortalamamız 15,9.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mustafa YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takımı olumsuz etkilemez inşallah bu olay çok iyi gidiyoruz nazar değmesin ama federasyon olsun basın olsun siyasiler olsun bize karşı acaip kin dolular bunu her fırsatta değerlendiriyorlar valla ben daha fazla hırs yapıyorum daha fazla suratlarına tükürmek geliyor içimden..
    Galiba yönetim TBF ile görüşmüş ama Konya maçı cumartesiye çekmemiş. İlk maç sonrası M. Usta Konya'yı küçümseyen açıklamalar yapmıştı, bence onun için böyle davrandılar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Veysel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mayo şutlanması güzel haber
    # Fırtınam bu yolda hep seninle !

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı oğuz zeytin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tbl'de en fazla asist yapan takım banvit, ortalama 18,6. Ortalama 20 asist lig standartlarının çok üstünde dostum.

Bizim ortalamamız 15,9.
    cıkmak lazım dostum ..dikkat edersen 2 yıldır doğru düzgün pg olmadan oynuyoruz..neden olmasın yıllardır böyle düşünüyorum

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cıkmak lazım dostum ..dikkat edersen 2 yıldır doğru düzgün pg olmadan oynuyoruz..neden olmasın yıllardır böyle düşünüyorum
    Ligin sertliği ve temposu buna çok uygun değil.

Bir başka veri göstereyim: Aynı kadroyla Eurochallenge'da 20,3 asist yapıyoruz.

Çünkü oyun seviyeleri TBL ile çok farklı.

Nereden
    Kuzey Amerika

Ligin sertliği ve temposu buna çok uygun değil.

Bir başka veri göstereyim: Aynı kadroyla Eurochallenge'da 20,3 asist yapıyoruz.

Çünkü oyun seviyeleri TBL ile çok farklı.
    Oğuz bizim gibi bütçeli takımların tbl ve avrupada iş yapabilmesi için sence hangi takımı örnek alabiliriz ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)