Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 77 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avni Aker'in Taşları

Engenius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart Avni Aker'in Taşları

AVNİ AKER’İN TAŞLARI
    Bu sıralar herkeste bir heyecan bir galeyan; bir an önce yıkalım Avni Aker’i. Endüstriyel futbolun yeni yemi; Avni Aker. Çoğumuz utanmasa, dili varsa “tiksiniyorum o ucube stadtan” diyecek. Yeni stad, yeni stad, yeni stad... Başka bir şey yok dilimizde... Şurasında şu olsun burasında bu olsun. Olsun da olsun. Tamam ben de istiyorum güzel modern bir stadımız olsun. Ama...
    Hiç unutmam ilk gittiğim maçı; 86 yılıydı ve ben daha 11 yaşındaydım. Diyeceksiniz ki “o yaşa kadar neredeydin?” El cevap “Bayburt’taydım”. Çoğunuz benden önce gitmiştir oraya eminim. Ama benim beklemem gerekti sevgiliye kavuşmak için. Bir Boluspor maçıydı ve 3-0 yenmiştik. Eve doğru giderken hala başımın döndüğünü hatırlıyorum. Şimdiye kadar tv’lerde gazetelerde gördüğüm stad gerçekti, vardı, yaşıyordu. Gözlerimle görmüştüm. Deniz tarafı kale arkasında başlayan hikayemiz ekonomik durumum ve yaşım ilerledikçe önce maraton sonra kapalıda devam etti, ediyor. Bir sonraki yerim protokol olacak inşallah. Bu stadın her yerinde hizmet etmiştim bu takıma. Sıra oraya da gelecek.
    Bursa’yı 5-1 yendiğimizde Şehmuz ambulansın camlarını yumruklarken oradaydım tellerin hemen arkasında; Beşiktaşa’a 5-0 yenildiğimizde de... Hamdi rövaşata ile Barcelona’nın façasını bozarken de; 96’da yıkıldığımız maçta da. İlk defa gözyaşlarım o maçta değmişti taşlarına Avni Aker’in. Üzülme dedi. Daha var görecek günlerimiz. Lyon maçında tüm stad zıplarken ben durmuştum. Altımda zangır zangır sallanıyordu Avni Aker. Coşkumuza katılmıştı o da. Titriyordu bizimle birlikte... Ne günler ne topçular ne maçlar ne zaferler ne üzüntüler gördü emektar Avni Aker. Şarkılar söyledik, eğlendik, üzüldük, sinirlendik onunla. Kimileri kumar oynadı kimileri namaz kıldı üzerinde. Binlerce kişiyle aynı anda oruç açtığımız da oldu. Birbirine pide, hurma uzatanlar; hiç bu kadar fazla kişiyle birlikte iftar açamadım bir daha...
    Gözyaşlarım da terim de çok aktı o stadta. Soğuk taşlarına, sinesine çekmişti hepsini. Bir Maraş maçında yağmurda o kadar çok ıslanmıştım ki ( ki o zamanlar üstü açıktı Avni Aker’in) iç çamaşırlarımdan bile su damlıyordu eve gittiğimde. Çok kızmıştım ona o gün.
    Bazen maça giderken stada yaklaştığımda Avni Aker’inde bana doğru geldiğini sanardım. Birbirine yaklaşan iki sevgili gibi. Bazen de ben gittikçe o kaçardı. Niye bu kadar uzadı stada varmamız derdim. Uğultusu ve ihtişamı ile beni vantuz gibi kendine cekerdi. Can atardım ona kavuşmak için. Ama içeri girdiğimde hep o dünya güzeli yeşili ile kocaman sarılırdı bana. Öylece o güzel çimlerine bakarım o yüzden her Avni Aker’e girdiğimde hala.
    Telleri ile tuttu bizi çok sinirlendiğimizde; ıslanınca üstünü örttü; sıkışınca bir kat daha cıktı kapalıda. Ama biz ona çok kötü davrandık ona; gün oldu koltuklarını kopardık, gün oldu taşlarını kırdık; gün oldu tellerini yıktık hatta ateşe verdik. Yine de bize hiç gücenmedi kızmadı. Hep o heyecanıyla süslenip püslenip karşıladı bizi bir sonraki hafta. Ne de çok kahrımızı çekti...
    Şimdi yıkacaklar onu. Büyük makineler saldıracak üstüne. Paramparça edecekler etlerini kemiklerini.
    Ben Engenius o stadın taşlarından küçük bir parça istiyorum. İçinde onbinlerce taraftarın gözyaşlarının, terlerinin, sevinçlerinin, acılarının saklı olduğu tribün taşlarından küçük bir parça istiyorum. Çok birşey değil. Sadece cam bir kaidenin içine küçücük bir taş koyun ve üzerine Avni Aker’in yapılma ve yıkılma yıllarını yazın. Biliyorum çok birşey değil bu. Çünkü Barcelona taraftarlarının öldükten sonra yakılarak küllerinin Neu Camp stadına serpilmesini gerçekleştiriyor.
    Hatta alın size fikir; Bu taşlardan binlerce onbinlercesini cam kaidelerin içine koyun ve TSClub’larda satın. Karşığını ödemeye hazır ne kadar taraftar fazla olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız. Ben iki tane almaya hazırım. Biri ofiste masamın üstüne; diğeri evime. Onu gören yabancılar sadece bir taş sanacak. Ama olmadığını sadece ben ve benim gibi olanlar bilecek. Belki gönlünü birazcık alırız emektar Avni Aker’in
    KAZIM YAŞIYOR, KAVGA DEVAM EDİYOR...

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok güzel bir yazı ve fikir. Bakalım bizim yönetim düşünebilecek mi böyle bir şeyi.

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

+ 1967 cok güzek bir tespit. Avni Aker Stadin'da yasadiklarimiz unutulmaz.

Engenius:
    Hatta alın size fikir; Bu taşlardan binlerce onbinlercesini cam kaidelerin içine koyun ve TSClub’larda satın. Karşığını ödemeye hazır ne kadar taraftar fazla olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız. Ben iki tane almaya hazırım. Biri ofiste masamın üstüne; diğeri evime. Onu gören yabancılar sadece bir taş sanacak. Ama olmadığını sadece ben ve benim gibi olanlar bilecek. Belki gönlünü birazcık alırız emektar Avni Aker’in.

Cok güzel bir Fikir. Yönetime bildirilmesi lazim.
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

la duygulandım yaaaaaaaaaa
    valla doğru karar
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

mükemmel bir yazı olmuş ama bir şekilde avni akerin yenilenmesi lazım
    SAMPIYONLUGU GETIRIN BIZE
    CANIMIZI VERELIM SIZE

madheart61--->BDiler61

Enes Berfin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne mutluki bende oranin havasini birkerede olsa yasadim sükürler olsun...
    Sensizlik ölüm kadar acı varlıgın yasam kadar kutsal sen ise nefes kadar önem li canım kadar degerlisin Trabzonum.

oguzkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

satmak trabzona yakışmaz... bunun üzerinden para kazanmak gibi bişey olur bu. manevi değeri olan hiç birşey maddiyat ile alınamaz. konuyla ilgili farklı fikirler atılabilir...
    VERENA (KIRANKAŞ)

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

fikir çok güzelde bizim taraftarımızda bu kültür ne gezer!!ama inşallah uygulanır...
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bambaşka bir açıdan bakmamıza vesile oldun, eline sağlık... Evet, öyle ya da böyle çok güzel günlermiz oldu Avni Aker'de. Üzeri açıkken güneşin altında kavrulduğum maratonda, yani eski açıkta ilk kez tanışmıştım Avni Aker'le. Aston Villa'yı, Barcelona'yı görmüştüm. Lemi'nin bejeke'ye attığı golden sonraki timsah yürüyüşünü, Şota'nın Hayrettin'i yerlerde gezdirmesini, meşela dumanları nedeniyle 10-15 dakika geç başlayan maçları yaşamıştım.

İyi ki varsın Avni Aker! Çok güzel günler geçirmişiz birlikte. 96'daki febe maçından sonra oturup yarım saat ağlamak bile güzeldi. Seni unutmayız!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yavv bak şimdi içim cız etti yaaaa....Harbiden ne günler geçirmişiz o stadda bee
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

çok güzel yazı tebrik ederim. ama ben stadın yıkılmasına karşıyım. açıkçası yıkılacak mı baştan mı düzenlenecek onu da tam bilmiyorum ama bence yıkılmamalı şükrü saraçoğlu stadı gibi yenilenmeli. bir kere önemli bir insanın ismini taşıyor bu stad. o yüzden ana yapısını bir şekilde korumalı

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bende avniakerde 4-5 kere bulundum iykide bulunmuşum o stad bizim her şeyimiz ona sahip çıkmalıyız

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Serhat ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

eline yuregine saglik... super yazmissin...
    "Futbol basittir zor olan futbolu basit oynamaktır" demiş Johan Cruyff
    Trabzonspor da Türkiye gibidir. İkisi de bağımsız değil malesef.
    Rabbim TÜRKÜ korusun!

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Bu yazıyı yazan arkadaşın yüreğine sağlık...Avni Aker in çimento kırıntılarına bile paha biçilemez...Bir destanın yazıldığı,Tarih ırmağının yolunun değiştirildiği,bir devrin kapatılıp bir devrin açıldığı bir stadyum orası...Bizansın çökertildiği mekan...

Avni Aker İmparatorlukların Çökertildiği yerdir Aslanım...
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

evet bazı avrupa takımlarıda yaptı bunu inşallah bizde de olur ama olmasa bile ben gidip alacağım ordan yıkıldığı zaman..
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Pazarlama müdürü olmayan ve belki de Türkiye'nin en kötü yönetilen markalarından birisi olan,en basit örnekle; daha çubuklu forması bile piyasaya çıkarılamayan Trabzonsporumuzun mabedindeki taşlarla ilgili değil mi bu düşünce?? Düşünce çok güzel ama uygulanacağına olan inancım yok denecek kadar az..
    Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

CeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Fikir çok güzel ve destekliyorum.

Azıcık ticari zihniyeti olan , bu düşünceyi paraya çevirebilir. Ve Türkiye'dede bir ilki gerçekleştirebiliriz.
    Sevgili Engenius , bu yazını yönetime ve dergiyede yollamanı istiyorum.
    Dergide mutlaka yer bulacağını düşünüyorum.
    Taraftarlık ; Geçim kaynağı değil , Yaşam kaynağıdır ...
    Fırtınasız denizde , herkes Kaptan ...

Erman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Güzel arkadaşımla aynı duygulara sahibim Avni Aker konusunda ama yazmaya kalksam bu kadar zarif betimleyemezdim.

Onun yazdıkları aklıma şu soruyu getiriyor: Çok mu maddiyatçı bakıyoruz biz de? Gerçekten de yeni stadyum projesi çok güzel gözüküyor, havalı, klas, etkileyici... Ama Nuri Albayrak'ın elinde tuttuğu resimde onu Avni Aker'in üzerinde görünce benim de içim burkulmadı değil.

Başka bir başlıkta da yazmıştım: Bu Avni Aker bir şampiyonluk daha görmeyi hak ediyor.
    Çok yaşa Trabzonspor

ahmetansu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

valla denilcek laf yok. zaten yıkılmasına yada trabzon dışında trabzonsporun maçlarını yapması hiç hoşuma gitmiyo ama bu böyle olcak.
    onun için bende istiyorum o taşlardan. hatta mümkünse ilkkattan olsun.
    "Bizi asagiya çekmeye çalismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." Özkan Sümer

BMN l TRABZON

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mükemmel bir yazı ve ilginç bir fikir.Parayla mı satılır,isteyen mi kapar bilmem ama bende evimde isterdim ondan bir parça.Trabzonda okuyan hala oğlu 5-0 lık bjk maçında taraftarın parçaladığı bordo mavi koltukları istanbula benim için getirip hediye etmişti.Güzel bir duygu gerçekten...
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

ARAF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

çok güzel anlatmışsın avni akerin öyküsünü
    BANA HER YER TRABZON
    ALPER DALKIRAN

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Taraftarıyla futbulcusuyla yönetimiyle gelin bu stadı şampiyonlukla uğurlayalım. Avni Aker bunu fazlasıyla haketti. Gelin canlar bir olalım
    ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''

cabri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Duygu yüklü güzel bir yazı olmuş, tebrik ederim. Yaşayan bir efsanenin yıkılıp yok edilmesi hepimizin yüreğini acıtacak, olayın manevi yönü çok önemli... Tarihiyle, geçmiş başarılarıyla ayakta duran Trabzonspor. Şampiyonluklara, avrupa devlerinin yıkılışına tanıklık eden efsane stad Avni Aker.. Yıkılırsa tarihin en önemli tanığı artık olmayacak...

Avni Aker in taşları bizim için manevi olarak altın değerindedir.. Ancak bu işin ticari yönü belki stadın 1000:1 küçültülmüş maketleri olabilir. Hep gözümüzün önünde olur efsane stad...
    syg

ibrahim_yattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

bencede iyi fikir bende alırım
    Bir Güneş Doğar Neler Değişir!

Volkan Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

mükemmel fikir
    Haciosmanoglu ISTIFA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)