Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6
Toplam 136 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 136 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Yabancý Kuralý Açýklandý... | Yabancý Sýnýrý Kaldýrýldý...

HasanTezel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Yerli futbolcu teþvik sistemi geliyor

Tam anlaþýlamadý mý acaba kural? 2021 de 8 yabancý 11 de toplam 14 kadroda, 2022 de 7 yabancý 11 de, 2023 de 6 yabancý.

Ýstanbul çetesine niye yarasýn bu iþ? Artýk kýyrýtýk Alanya 1,5 m euro maaþa adam alýyor, gs 9 Milyona ve elde patlýyor( Falcao)... 1,5 lüks adam bazen 9 lüks adamý dümdüz ediyor, eskiden bu fark 150 bin euroya 9 milyon idi, bence TFF YAVÞAKÇA KENDÝ ALSA DA karar kötü deðil...

Bizde direk 11 olabilecek yabancýlar: Hugo-Edgar-B Peres-Nwakaeme-Bakasetas-Gervinho kaldý 2 kiþi, Hamsik + Sörloth

Ekuban-Djaniny kesin satýlmalý, Koita yedek, kaleci mutlaka yerli olmalý, basit...
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile þampiyonluk gibi artýk!

faysal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

bu kural bana göre mantýksýz ya nebilim böyle biþey yapýyon alt liglerde yap eskiden topçularýmýz yurtfýþýna transfer olamiyordu þimdi gidiyorlar, zaten potansiyelin varsa o kadroya girersin bu kuraldan sonra beðenmediðin yerli topçu bile birken beþe çýkýcak.

wakaeme - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

aðaoðlu da yabancý sýnýrý isteyip duruyordu alsýn þimdi yerlileri 6-7 milyon euro lara

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Bu ülkenin her konuda eski hastalýklarýna dönmesine þaþýrýyorum. Rezil bir karar...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Kemal Duru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu ülkenin her konuda eski hastalýklarýna dönmesine þaþýrýyorum. Rezil bir karar...
    Baþka hangi konuda döndü mesela? 30 sene geri gitsek 100 sene ileri gitmiþ olacaðýz da ondan soruyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý Kemal Duru Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþka hangi konuda döndü mesela? 30 sene geri gitsek 100 sene ileri gitmiþ olacaðýz da ondan soruyorum.
    30 sene önceyi özel kýlan durum nedir merak ettim. 1923'e dönsek bence de 100 sene ileri gitmiþ oluruz...

Çok siyasete girmek istemediðim için örnek vermek istemiyorum açýkçasý. Bekçi vs.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Kemal Duru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    30 sene önceyi özel kýlan durum nedir merak ettim. 1923'e dönsek bence de 100 sene ileri gitmiþ oluruz...

Çok siyasete girmek istemediðim için örnek vermek istemiyorum açýkçasý. Bekçi vs.
    30 sene yerine 20 sene de diyebiliriz, fark etmez. Bu arada verdiðin örnek hiç olmadý abi, eskiden Bekçiler hastalýk falan deðil gerçekten iþe yarayan devlet görevlileriydi. Eðer bunu eleþtireceksen þimdiki durum çerçevesinde eleþtir. Eski Türkiye Yeni Türkiye kavramsallaþtýrmasýna gönül vermiþ biriysen diyecek bir þey yok tabii.

HasanTezel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Basketbolda yabancý sýnýrý kaldýrýlýnca Türk oyuncularýn oynama süresi % 44'ten %27'ye düþtü.

AMAÇ NE?

Amaç SPOR iþinde Milli baþarý ise, 11 kiþilik takýmda 11 yabancý kanýna dokunmayan kim varsa konuþmaya hazýrým...

Beyler, SPOR-OLÝMPÝYATLAR neden oluþturuldu? Her ülke BEN ÝNSANIMI ÝYÝ EÐÝTÝYORUMU ispatlamak için, müsabaka yapýyordu, RAKAMLARLA konuþmayan herkes ezberletilmiþ aptalca siyasi ÝZM leri görüþleri savunur, cehalet içinde farký olmayan hýrsýz izmlerin peþine koþar, sað sol farketmeden...

Oysa, bir ülke insaný þuna bakar:

https://www.transfermarkt.com.tr/statistik/weltrangliste

Dünyada 17. ekonomi iken futbolda 33. olmanýn tek açýklamasý, ülkendeki ortalamanýn 2 katý rezillik-pislik-þike futbolu yönetenlerde var, futbol olarak sen ekonomisi 33. olan G Afrika-Nijerya seviyesindesin, zaten geri kalmýþ ülken futbol olarak daha rezil durumda demektir...

Peki ne yapmak gerekir?
    10 yýllýk bir plan ile taraftara güven vermek gerekir, þike teþvik hakem ayartma tüm filmler belli yazmaya gerek yok, tek yasa çýkar-uygula 3 sene sonra kafadan 17. sin, al Þenol hoca kýzsam da geldi-liyakatle seçti þu an dünyanýn 1. si Fransayý ezdik, sýralamada uçtuk, þimdi 3 büyütülmüþe yanaþtý patinaj çekiyoruz...

Sað sol bakmayýn beyler, konu apaçýk belli, liyakat-adamlýk... Çýkarsýn erkekçe, en az 7 si yerli bir takýmla gider Avrupada baþarýlý olursun, gerisi Katarlý PSG ye doldurur adamý, Fransýzlar þampiyon oldu der, öyle mi...
    Konu HasanTezel tarafýndan (03.06.2021 Saat 16:47 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile þampiyonluk gibi artýk!

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

yapanci sinirlandirmasi getiriyorsan ozaman yerli oyuncuya da bonservis maas sinirlandirmasi getirmelisin 1 kuruslukoyuncuya Anadolu takimlari 10 istiyor 100 binlik oyuncu milyonleri istiyor bizdeki eskiden örnekler Ishak,musa vs ler daha niceleri var. Birde artik TFF basina futboldan anliyan gelmeli is adami tuccar dogalgazcilar futbolda isi yok Türk futboluna faydalari bile yok
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

angraf - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Futbol basketbol bir showdur. Amaç baþarý ve paradýr.
    Oyuncu yerli olsun yabancý olsun iyiyse oynar.
    Nasýl uðurcan oynuyorsa berat oynuyorsa ayný þekilde.
    Yabancý sýnýrý gerizekalýlýktýr.

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

Yabancý sýnýrý 8+6 olarak kalacakmýþ nihat öyle dedi.

ülke futbolu þantiyecilerin elinde çocuk oyuncaðý oldu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)