Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 136 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Yabancý Kuralý Açýklandý... | Yabancý Sýnýrý Kaldýrýldý...

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

yine sacmalamislar
    arkadas cocuklar oyunu degil bu
    futbolun kurallari bellidir
    herseyi serbest birakacan
    nedemek herkes iflas edecek
    bütcesini kullanan yasar beceremeyen ölür

tekrarliyorum 3 yasindaki cocuklarin oyununu oynamiyoruz
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

DEEP BLUE
    Ziyaretçi

Çok geç kalýnmýþ bir karar... Türk futbolu batarmýþ.. Ulan dünya sýralamasýnda Mozambik filan bile geçmiþ bu ülkeyi zaten. Ha, yemiþim Türk futbolunu ayrý konu... Ben futbol izlemek istiyorum... Nazlý gelinler gibi "FB'den baþka takýmda oynamam" diyen varoþ oðlanlarýndan gýna geldi...Gidip kürek takýmýnda oynasýnlar artýk.

Derin Trabzon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alýntý bc_lazo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yabanci serbestligi demek kalitesiz yabancinin ülkemizde olacagi ve milyonlarca paranin yurtdisina akitilmasi demek.. bunun finansal yönden kisitilmasi ve düzenlenmesi lazim, yoksa kulüp kalmaz..
    Ne alakasý var, karabük emenikeye kaç para verdi ?

git kaliteli yabancý al, yerlilere 6 milyon 8 milyon euro lar havada uçuyor, o zaman milyonlarca para havaya uçmuyormu finansal sýkýntý olmuyormu.

Tüm klüpler borç bataðýnda yabancý kuralý varken sanki ekonomik rekor kýrýyorduk.
    Tengri Biz Menen

-Aga önemli olan memleket meselesi yani, yoksa varya...
    -Tabi lan manyakmýsýn.

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

seneye de deðiþir bu merak etmeyin.
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

toksoy61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

alt yapýdan oyuncu bulundurma sayýsý bence çok az. en az 1 tanesi ilk 11 de olmak üzere; ilk 18 de 3 tane alt yapýdan oyuncu bulundurulmalý kuralý getirilmeliydi. bence eksik yönü bu kuralýn. gelecek sene zengin takýmlar özellikle þikebahçe basar yabancýlara parayý getirir. alt yapý ile ilgilenmez bile.

ayrýca transfer için mali kriterler getirilmiþ. bu kriterleri hangi kulüp karþýlýyor? biz hiç karþýlayamýyoruz
    Dünyada Ýsrail ne ise; Türkiyede fenerbahçe o'dur! Dünyada Türkiye ne ise; Türkiyede Trabzon O'dur!

Nereden
    Amasya

Alýntý toksoy61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    alt yapýdan oyuncu bulundurma sayýsý bence çok az. en az 1 tanesi ilk 11 de olmak üzere; ilk 18 de 3 tane alt yapýdan oyuncu bulundurulmalý kuralý getirilmeliydi. bence eksik yönü bu kuralýn. gelecek sene zengin takýmlar özellikle þikebahçe basar yabancýlara parayý getirir. alt yapý ile ilgilenmez bile.

ayrýca transfer için mali kriterler getirilmiþ. bu kriterleri hangi kulüp karþýlýyor? biz hiç karþýlayamýyoruz
    nedemek cok az
    hic olmasin
    her kulüp nasil isterse öyle yapsin

zaten altyapindan, kendi halkindan insanin oldumu taraftar kulübe daha bagli olur
    takimla kendini tanimlamasi kolay olur, ruhdan bahseder
    hep yabanciylan oyniyanda lejyoner grubu olur
    sevimsiz gelir insana

ama herkes buna kendi karar versin
    neden böyle seylere kural konulurki

Ünal Karaman

Levent Kara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

birde þuradan bakmak lazým. artýk anadolu takýmlarý ortaya çýkardýklarý deðerleri satmayýp kendileri kullanacaklar. bu sayede daha güçlü ve rekabete açýk olacaklar. seneye daha çetin bir lig bizi bekliyor diye düþünüyorum. örneðin ozan ve þener, bursa bu futbolcularý satýnca anýnda yerini dolduramayacaktý ama þimdi seneye çok daha güçlü bir bursaspor olacak

Emre Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Anadoludan yeni þampiyon çýkar bu karardan sonra....

Yerli oyunclarýný satmayacak ve 3-4 sezon birlikte oynamýþ takýmlar görücez ilerleyen dönemlerde...

Bursa satmasa kadrosunu antep kayseri bir dönem sivas hepsi futbolcu satmanýn peþinde baþkanlarýnýn kendi verdiklerini çýkarmanýn peþine düþmüþtür..
    Yok, öyle umutlarý yitirip, karanlýklara savrulmak;
    Unutma ayný gökyüzü altýnda,bir direniþtir yaþamak..
    Nazým Hikmet

Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Alýntý DEEP BLUE Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok geç kalýnmýþ bir karar... Türk futbolu batarmýþ.. Ulan dünya sýralamasýnda Mozambik filan bile geçmiþ bu ülkeyi zaten. Ha, yemiþim Türk futbolunu ayrý konu... Ben futbol izlemek istiyorum... Nazlý gelinler gibi "FB'den baþka takýmda oynamam" diyen varoþ oðlanlarýndan gýna geldi...Gidip kürek takýmýnda oynasýnlar artýk.
    yýne formundasýn abi soyledýgýne aynen katýlýyorum yurtdýsýndan herhangý bý yerden getýrecegýn yabancý býzým bu varoþ oglanlar gýbý konusmazlar,adam formasýný gýyebýlmek ýcýn elýnden gelený yapar istanbul-trabzon dýye ayýrým yapmazlar....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Alýntý Emre Ýskender Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Anadoludan yeni þampiyon çýkar bu karardan sonra..
    buna gercekten inaniyormusun? bu pis düzen devam ettikce 3 eziklerden baska sampiyon cikmaz.

ha bursaspor oldu dersin. onlari biz sampiyon ettik

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

"öz evlatcilar" birden yabancilara sardi

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Turk futbolu zaten bitmisti azize.terim.ve tupcu son hamleyiyapip benzini doktuler.artik milli takim pttden okusur.gerci zaten birsey beceremiyorlardi.lig yabanci coplugune doner ve kisa zamnda bircok kulup batar.bu kurl en cok gs ve fbye yarar.onlar kaliteli yabani getirir.anadolu takimlari artik oyuncuda pazarlayamayacagi icin figuranliktan daha asaguya gecer.oylesine lig oynanir gider.zaten oyleydi orasi ayri konu.

toksoy61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Anadoludan yeni þampiyon çýkar bu karardan sonra....

Yerli oyunclarýný satmayacak ve 3-4 sezon birlikte oynamýþ takýmlar görücez ilerleyen dönemlerde...

Bursa satmasa kadrosunu antep kayseri bir dönem sivas hepsi futbolcu satmanýn peþinde baþkanlarýnýn kendi verdiklerini çýkarmanýn peþine düþmüþtür..
    anadoludan þampiyon çýkacak!!! her þeyi býraktým Anadolu takýmý þampiyon olmak istemiyor ki? onlarýn tek derdi ceplerini doldurmak ve tuttuklarý takýmýn þampiyon olmasý. çoðu da zaten kendi baþkaný olduklarý takýmý tutmuyor. bursa-Eskiþehir hariç.

biz asýl mali kriterleri nasýl yerine getiririz bunu düþünelim bence
    Dünyada Ýsrail ne ise; Türkiyede fenerbahçe o'dur! Dünyada Türkiye ne ise; Türkiyede Trabzon O'dur!

faysal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Çok güzel bir kara türk futbolu için hayýrlý olsun hiç olmazsa yerli topçulara artýk bir dünya para bayýlmicaz iyi oldu avrupai oldý avrupa futbolunda adamlar baþarýsýný buna borçlu bu durum bzim ligi daha izlenilebilir vede güzel yapcak..

Nereden
    Ýstanbul

Anadolu takýmlarý iflasýný açýklar...
    Eminmisin dostum ben iç sanmýyorum

Niasse
    Emenike

gibi adamlarý mýlyonlara sattýlar ki 6 yabancýnýn olduðu ligde

6 yabancýda 1 tane bulup 5-6 ya bir senede satmak demek
    14 yabancýda en az 2-3 oyuncuyu bu paralara satmak demek

Alýntý bc_lazo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yabanci serbestligi demek kalitesiz yabancinin ülkemizde olacagi ve milyonlarca paranin yurtdisina akitilmasi demek.. bunun finansal yönden kisitilmasi ve düzenlenmesi lazim, yoksa kulüp kalmaz..

Vala büyükleri bilmem ama anadolu takýmlarý artýk coþar rusya varken hayatta zarar etmezler
    “Bir gün birileri gelecek TRABZONSPOR’umu þampiyon yapacak.”
    HAMÝ AYAZ

Nereden
    Ýstanbul

Ýstanbul takýmlarý yabancýya yöneleceklerdir paralarý çok

Ligin kaliteli yerlileri bize kalabilir, öz evlatçýlýk trabzon dýþýna çýkabilir

Eðer bu anlayýþý seçersek hem kaliteli yerliler bize gelecektir hemde ileride milli takýmý oluþturma þansý elimizde olacaktýr (gerçi milli takým umrumda deðil ama futbolcu piyasasýný artýrýyor iþte )

Bu anlayýþla yola çýkarsak yerlilerin tercihi oluruz ki þu durumda ozan þener gibi transferler hedefimizin bu olduðunu gösteriyor

Eski Þampiyon kadrolar Yerlinin yerlisiyle (Öz evlatlarla ) þampiyon olmuþtu.

Þimdi istanbullular yabancý, biz yerliler olur bu lig

Bu teori gerçek olursa

Þampiyonluk çok yakýn....

Not: Sadece Teori
    “Bir gün birileri gelecek TRABZONSPOR’umu þampiyon yapacak.”
    HAMÝ AYAZ

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    73

Alýntý Sibel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýstiklal Marþý'ný kim okuyacak?
    Sana yüzbin kere helâl olsun; Sibel...

Nasýl uyutuluyoruz... ilk önce ben hatýrlamalýydým... eyvah.

Allah nazardan saklasýn Âmîn...

kadiryeter
    Konu Kadir Yeter tarafýndan (06.01.2015 Saat 11:00 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    73

Konuþalým diye bu da yeni bir sakýz mý!?...

Maksat, meþgul etmek deðil mi... üç hafta önceki gündem ne idi?... dün yediðimiz yemeði unutturdular... sürekli dinleyen oldukça, ayçiçeði çekirdeði konularý konuþuruz... öbür taraftan ne götürülüyor?...

Millî Mes'eleleri gençler konuþmasýn!.

60 Yýllýk esnaf Þiþko Kemâl(rahmetli) abiye sordum: abi, köyde nasýl yaþayabiliyorsun... Sen hep þehirde yaþamaya alýþýksýn?

Dedi ki; "Ne yapalým Kadir, bir elektrik makbuzunu alýyoruz ele(köy kahvesinde), akþama kadar o'nu konuþuyoruz!."

Önümüzdeki sâlý günü neyi tartýþacaðýz?... bilen parmak kaldýrsýn. Yanlýþ bilene, bi' maç cezâ...

Saðlýkla kalýn... bordomavi kalýn... Türk Bayraðýna Sarýlýn.

kadiryeter 6 OCAK 2015 Sâlý.
    Konu Kadir Yeter tarafýndan (06.01.2015 Saat 11:12 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Amasya

bu kural en cok kasimpasa ve sotaya yarar

kasimpasada para, sotada portföy
    simdiden saglam takimlari var

Ünal Karaman

Onur Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Hökümetin yüce divan olayýný unutturmak için halkýn aðzýna verdiði sakýz iþte.

He 5+1'den, 6+0+3'den, 9+1-1*1/2'den filan daha mantýklý elbet.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UðurB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Kadir Bey, milli mars konusundaki hassasiyetinizi anliyor ve size katiliyorum.
    Milli marsimizi duydugum her yerde gururlanirim.
    Fakat her mac oncesi milli marsi okumak, milli marsimizi siradanlastirmak olmuyor mu? Uzun zamandir tribunlerde olmasamda, insanlarin yapmis olmak icin yapmasi beni rahatsiz ediyor.
    Eskiden hancerleri yirtilarak okunan milli marsimizin yerini, guc bela ayaga kalkarak , gorev savma gibi yapilan bir eyleme birakti.
    Ben lig ve kupa maclarindan once milli marsimizin okunmamasi dusuncesindeyim.

Geleyim yabancinin serbest birakilmasina. Aslinda burada UEFA'nin Avrupa kupalari icin getirdigi kriterleri uygulamak yeterliydi. Boylece sorun cozulmus olabilirdi. Biz bu sene kriterlere uymadigimiz icin 22 oyuncu bildirmek zorunda kaldik.

Size getirilen kurallarin sakat taraflarini soyleyeyim.

1. 18 kisilik kadroda yerli kaleci bulundurulmasi - akillari sira yerli kaleciyi koruyacaklar. 14 yabanciya izin var. Zaten sadece mac kadrosuna 11 yabanci alabiliyorsun. 3 tanesi 18 disinda. Bunlardan birisini yabanci kaleci yaptin mi, birinci yabanci kalecin sakatlandi ya da cezali mi oldu. Diger kalecini getir, Turk kalecin yedek kulubesini isitmaya devam etsin.
    2. 2 kendi altyapindan, 4 tane de Turkiye'de alt yapisini almis oyuncu 28 kisilik kadroda olacak. 22 kisilik iyi kadro olduktan sonra bu oyuncular siradan oyuncular olabilir. Halbuki bunlarin belirli sayida olani mac kadrosunda olmasi saglansa belki fayda olabilirdi.
    3. Yabancilara hicbir kriter olmamasi.
    4. Mesut Ozil, Serdar Tasci gibi oyuncularin yabanci sayilmasi. Turk pasaportu olan hicbir kisiyi yabanci sayamazsiniz. Bu konular cok mahkemelik olur...

Detaylari ogrenince daha detayli seyler yazilabilir ancak basketbolda oldugu gibi iyi olan formayi alir. Onur varken, Ekici varken neden o pozisyona yabanci arayacaksiniz ki? Ancak yedegi olarak bakarsiniz...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Ertan1982 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Gurbetciler iin Yabanci milli takim icin oynuyorsalar yabanci sayilacaklar.Oynamiyorsalar veya Türkiye icin oynuyorsalar yerli sayilacak.Zaten nerdeyse 99% A Milli olarak yabanci milli takiminda oyniyamiyorlar gelende olsa 30 yas sonra gelecek cebi doldurmak icin.gelmeseler de olur o yastan sonra.
    çalýþmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaþamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Bence yabanci konusunda yanlis yaptilar
    Izin verilen 14 yabancinin en az 10'unda avrupa birligi pasaport zorunlulugu olmaliydi. Takimlarimizin amaci basarili olmak degil, para kazanmak. Istanbula nasil satarim kafasindalar. Ayrica bu kararla ligimiz Avrupa takimlarinca köle pazari gibi bakilacakta. Cunku eften püften yabancilara da bu ligte tutar diye forma giydirecekler.
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Alýntý Sibel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýstiklal Marþý'ný kim okuyacak?
    Kolayi var Sibel. Osmanlica okunur. Türkçe yetersiz bi dilmis ya. Osmanlicayla artik marþ okumuþ gibi yapariz
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Serdar A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Anil Cevik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Osmanlica okunur.
    Ýstiklal Marþýný zaten Osmanlý Türkçesi ile okuyoruz.
    Konu Serdar A tarafýndan (06.01.2015 Saat 12:47 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)