Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Satranç Branþý Olmalý

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Satranç Branþý Olmalý

Amatör branþ olarak Satranç ideal bir spor. Gençlerimizin kendilerini geliþtirebilmeleri için en büyük zeka sporlarýndan olan satranç, kulüplere de az masraf çýkartmasýyla dikkat çekiyor.

Bir masa, bir satranç takýmý ile gerçekleþtirilebilen bu spora umarým yöneticilerimiz sahip çýkar ve en kýsa zamanda Satranç þubesi açarlar

Satranç sporcusu yetiþtirmenin yaný sýra þahsen ben ilerde yetiþtirilecek her türlü branþtan sporcularýmýzýn satranç öðrenmesinin, onlarý daha nitelikli sporcular yapacaðýna inanýyorum

Bu konuda Beþiktaþ atýlýmýný yaptý, geç kalmayalým. Bu maliyeti ucuz ve üstün yararlara vesile olacak sporumuz muhakkak ki Trabzonspor'umuza yakýþacaktýr
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

aslýnda güzel olur böyle branþlarýn açýlmasý.....mesela briç de eklenebilir bu þubelere.....ama bence isim duyurabileceðimiz branþlarý açmamýz daha iyi olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uðurtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Satranç ý desteklerim...Bu gençlik okey tavla bilardoyla büyüyor satranç ý herkez çok zeka isteyen oyun olarak waw diye karþýlar öðrenmeye gelince kaçar..Yada oynamaya çok tembel milletiz..Ama kesinlikle satrancý destekliyorum...Ayrýca oynamak isteynlede oynarýz rakip çok kolay bulunmuyo da
    Bir Gün Mutlaka Aslýna Döneceksin. Dönmek Zorundasýn. Bu Senin Genlerinde var...

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Çocuklarda zekayý arttýrmak,yetiþkinlerde zekayý diri tutmak için satranca destek vermek lazým.Tamam bilardo branþýmýz dahi varmýþ, iyi, hoþ ama satrançta olmalý...
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

Nereden
    Hakkari

Aslýnda böyle bir giriþim Trabzonda olmuþtu. Ben ortaokulda iken il milli eðitim müdürlüðünün projeleri arasýnda vardý.. Trabzonspor için altyapý olarak ise olmasý güzel olur.. Örneðin Ankarada Avrupa þampiyonu Tuba var hemen sponsor olup yeni bir takým kurup Avrupada bzizm takýmýmýz adýna yarýþmmasý nasýl olur???

Nereden
    Ýstanbul

Bjk onu transfer etti bile Ama ellerinden almak ayrý güzel olur
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Hakkari

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bjk onu transfer etti bile Ama ellerinden almak ayrý güzel olur
    Hadi ya!!! Ama dediðin gibi ellerinden almak güzel olur.. Futbol dýþýndada bazý konularda baþarý saðlamalýyýz.. Satranç bunun için büyük bir fýrsat.. takým bazýnda pek profesyonel seviyede deðil...bu yüzden kolaylýkla baþarý saðlanabilir..

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Bildiðim kadarýyla milli eðitim bakanlýðý ilköðretim okullarýnda satranç derslerine baþladý (tabi imkaný olan okullarda).Meb le ortaklaþa yapýlacak organizasyonlarla rahatlýkla bu dalda da faaliyet gösterilebilir.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Nereden
    Hakkari

Alýntý eys_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bildiðim kadarýyla milli eðitim bakanlýðý ilköðretim okullarýnda satranç derslerine baþladý (tabi imkaný olan okullarda).Meb le ortaklaþa yapýlacak organizasyonlarla rahatlýkla bu dalda da faaliyet gösterilebilir.
    Trabzonsporun alt yapý takýmý olarak faaliyet göstermesi daha iii deðil mi

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

TRABZONSPOR olarak kurulacak olan branþlarda gösteriliyordu ama þuan ne durumda onu bilmiyorum

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr YIKILMAZ_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36

var mý saðlam satranç bilen beyler kapýþalým..sicilya,italyan,vezir hint þah hint ortaokuldayken iyi oynardým þimdi paslandýk oynamýyoz artýk fazla ama genede iyi sayýlýrým

Kobalas61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

eveta bi bence de olmasý gereken bir branþ
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Nereden
    Hakkari

aslýnda bir de go klubü kurup Türkiye de ilk takým olabiliriz..

Kobalas61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

go ne yav
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Nereden
    Hakkari

aga çin damasý bea ya...

Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþlar satrancý açtýk da kaldý go

Nereden
    Hakkari

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar satrancý açtýk da kaldý go
    herkes satranç oynarken biz "go" ya baþlamalýyýz...her zaman bir adým önde...eh satrancý aþamadýk ama hemen baþlanýrsa büyük bir atakla onuda aþarýz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

go went gone bunu niye yazdým bende bilmiyorum.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Nereden
    Hakkari

Kardeþim o ne ya...þimdi sende farklý bir boyut kazandýrdýn...

Bu arada satrancýn Trabzon temsilcisini buldum sonunda...

Avni HALÝLOÐLU
    0462 224 01 04
    326 75 30
    326 75 30
    0542 255 58 76
    info@fanusgida.com
    Niyazi Þahinbey Alt Geçidi No:17
    TRABZON

...dipnot

Bu sene Aðrý ve Kars da bile satranç þampiyonasý varken Trabzon da olmamasý durumun vehametini bir nebze olsada gösteriyor galiba...
    Konu sweetrose tarafýndan (04.11.2006 Saat 14:07 ) deðiþtirilmiþtir.

dr.muhsin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Satrançta deyince hiç kuþkusuz akla gelen ilk ülke Rusyadýr. Hemen aklýnýza Kasparov ya da hatýrlayanlar için bir önceki Rus þampiyon (þimdi parlamenter) Karpov gelmiþtir. Zaten Kasparov-Karpov mücadelesi 1984-2007 hala devam etmektedir. Ama burda benim vurgulamak istediðim konu farklýdýr. Ýlgilenenler bilir Rusya bugüne kadar gelmiþ geçmiþ dünya satranç þampiyonlarýnýn % 80 ine sahiptir. Mesela bu þampiyonlardan Michail Botvinnik rusya'da bir satranç okulu açmýþ (Botvinnik Satranç Okulu) ve zamanýmýzýn bir çok büyükustasý buradan yetiþmiþtir.( ÖR:Kasparov) Ayrýca Rusyada ilkokullarda satranç zorunlu bir derstir. Yani Bu þu anlama gelmektedir: Rusyada satrancýn nasýl oynandýðýný herkes aþaðý yukarý bilmektedir. Gelelim bizim konumuza. Zaten Satranç adlý baþlýkta ilgilenenler bilir mini bir turnuva düzenleyelim istedim ama sadece 7 kiþi katýlým gösterdi. Þimdi bir anket düzenlesek ve BMN de kaç kiþi satranç oynamayý biliyor diye sorsak ? emin olun durumun vahameti ortaya çýkar. Kaldý ki satranç branþý tabi olmalý ama çok çok gerilerde kaldýðýmýzý bilmemiz þartýyla. Ama þu da bir gerçektir ki satranca olan ilgi çok az da olsa gün geçtikçe artmaktadýr. Gönül ister ki bir gün Rusyayý yakalayalým hatta bir Türk dünya þampiyonu çýkaralým. Bu arada yeni baþlamayý düþünenler için eski dünya þampiyonu kübalý Capablanca'nýn Satrancýn Esaslarý kitabýný ve birazda kafa dinleyip eðlenmek isteyenler için Satrançta Dünya Þampiyonluðu kitabýnda (H.Sertaç Dalkýran) bugüne kadarki satranç þampiyonlarýnýn hayatlarýný okumalarýný tavsiye ederim.
    Konu dr.muhsin tarafýndan (11.04.2007 Saat 15:12 ) deðiþtirilmiþtir.
    '' Ýnsanoðlunun deðeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payý gerçek kiþiliðini gösterir, paydasý da kendisini ne zannettiðini,payda büyüdükçe kesrin deðeri küçülür... ''

bence bizim eðitim müfredatýnda da olmasý gerekiyor.bu ruslar iþi biliyor.aslýnda benim de satranca olan merakým ruslardan gelmekte.votkasýýndan tut da mafyasýna kadar adamalar ilgimi çekecek hemen her konuda muvaffak
    doktorumuzun dedikleri de harfiyen doðru
    ......mutedil dalgalý..
    fýrtýna ihtilal efsane

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Bizim insanýmýz korkar.

Ýlkokul 4. sýnýftan korkar.

Orta 2. sýnýftan korkar.

Lise 1.sýnýftan korkar.

Matematikten korkar.

Yabancý dilden korkar.

Kýsaca, düþünmekten korkar. Tabii bunun doðal bir sonucu olarak satrançtan da korkar. Satrancýn imajý nedir? Üzerinde garip þekilli taþlar bulunan rahmetli dedemin tabiriyle “alaca bir tahta”nýn iki kenarýnda gözlerini bile kýrpmadan ve tek kelime etmeden oturan, saatlerce düþünüp bir hamle yapan iki kafayý sýyýrmýþ adam…

Ne kadar ürkütücü, deðil mi? Tabii ki deðil. Satranç son derece eðlenceli ve keyifli bir oyundur. Eskisi gibi de deðil artýk, hýzlý da oynanabiliyor. 200 yýl kadar önce belki yukarýda tasvir ettiðimiz gibiydi satranç, þimdi öyle deðil… Mutlaka derin stratejiler geliþtirmek, ona göre oyun tarzý belirlemek gibi mecburiyetler yok. Satranca ister sadece oyun gözüyle bakabilirsiniz, ister bilim, ister sanat, isterseniz spor… Ýsterseniz de yaþam biçimi…

Tarihte parlak dönemlerini yaþayan ülkelere bakýlýrsa, satrancýn o ülkelerde yaygýn olarak oynandýðý rahatlýkla gözlemlenebilir. Ben de lise ve üniversite yýllarýmda epeyce oynadým ve bir çok faydasýný gördüm, görüyorum. Gerçi Can ve Muhsin gibi derecelerim yok ama olsun, hiç önemli deðil.

dr.muhsin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Alýntý Bülent Þirin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben de lise ve üniversite yýllarýmda epeyce oynadým ve bir çok faydasýný gördüm, görüyorum. Gerçi Can ve Muhsin gibi derecelerim yok ama olsun, hiç önemli deðil.
    Bülent Abi artýk ben de liseli deðilim ve sanýrým sizin gibi ben de eskisi gibi ilgilenmemeye baþladým. Önemli olan geçmiþte derece elde etmek deðil bu sporu sevmek ve sevdirmek. Çok sevdim ama bir türlü sevdiremedim.
    Spor dedim çünkü birkaç yýl öncesine kadar spor sayýlmýyordu satranç ama artýk resmen spor kapsamýnda bunu da bilmeyen arkadaþlarla paylaþayým.
    '' Ýnsanoðlunun deðeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payý gerçek kiþiliðini gösterir, paydasý da kendisini ne zannettiðini,payda büyüdükçe kesrin deðeri küçülür... ''

kamyonetçi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    51

Satranç artýk müfredatta var ve okullarýn satranç labaratuvarlarý var.Bu iyi bir geliþme.Geçen yýl baþladý uygulama galiba.Benim oðlum satranç kolu baþkanýydý ordan biliyorum

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

hala oynarým mynetten ortaokul çaðlarýmda kupalarým vardý..þimdi de ilgileniyorum kendimce býrakmýþ deðilim..dr.muhsin abinin son mesajýný okuyunca eski günlerim aklýma geldi..karpov-kasparov maçlarýný notasyonuyla denerdik ve hata bulmaya çalýþýrdýk öbür dediði insanlarý da biliyorum...bülent abinin dediði gibi ses etmeden düþünen kafayý sýyýrmýþ adam...çok önemli bi oyundur...osmanlý devletinde duyduðum kadarýyla Yavuz Sultan Selim bayaa iyi satranç oynarmýþ ve bi gün köle kýlýðýna girip Þah Ýsmail'i yendiðini duymuþtum...
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)