Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Satran Bran Olmal

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Standart Satran Bran Olmal

Amatr bran olarak Satran ideal bir spor. Genlerimizin kendilerini gelitirebilmeleri iin en byk zeka sporlarndan olan satran, kulplere de az masraf kartmasyla dikkat ekiyor.

Bir masa, bir satran takm ile gerekletirilebilen bu spora umarm yneticilerimiz sahip kar ve en ksa zamanda Satran ubesi aarlar

Satran sporcusu yetitirmenin yan sra ahsen ben ilerde yetitirilecek her trl brantan sporcularmzn satran renmesinin, onlar daha nitelikli sporcular yapacana inanyorum

Bu konuda Beikta atlmn yapt, ge kalmayalm. Bu maliyeti ucuz ve stn yararlara vesile olacak sporumuz muhakkak ki Trabzonspor'umuza yakacaktr
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

aslnda gzel olur byle branlarn almas.....mesela bri de eklenebilir bu ubelere.....ama bence isim duyurabileceimiz branlar amamz daha iyi olur

Trabzonspor Kongre yesi
    Uurtan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.02.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    34

Satran desteklerim...Bu genlik okey tavla bilardoyla byyor satran herkez ok zeka isteyen oyun olarak waw diye karlar renmeye gelince kaar..Yada oynamaya ok tembel milletiz..Ama kesinlikle satranc destekliyorum...Ayrca oynamak isteynlede oynarz rakip ok kolay bulunmuyo da
    Bir Gn Mutlaka Aslna Dneceksin. Dnmek Zorundasn. Bu Senin Genlerinde var...

slam Sezer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

ocuklarda zekay arttrmak,yetikinlerde zekay diri tutmak iin satranca destek vermek lazm.Tamam bilardo branmz dahi varm, iyi, ho ama satranta olmal...
    Adam aldrmada ge git, diyemem aldrrm.
    inerim, inenirim, hakk tutar kaldrrm!

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Aslnda byle bir giriim Trabzonda olmutu. Ben ortaokulda iken il milli eitim mdrlnn projeleri arasnda vard.. Trabzonspor iin altyap olarak ise olmas gzel olur.. rnein Ankarada Avrupa ampiyonu Tuba var hemen sponsor olup yeni bir takm kurup Avrupada bzizm takmmz adna yarmmas nasl olur???

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Bjk onu transfer etti bile Ama ellerinden almak ayr gzel olur

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt Travelair Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bjk onu transfer etti bile Ama ellerinden almak ayr gzel olur
    Hadi ya!!! Ama dediin gibi ellerinden almak gzel olur.. Futbol dndada baz konularda baar salamalyz.. Satran bunun iin byk bir frsat.. takm baznda pek profesyonel seviyede deil...bu yzden kolaylkla baar salanabilir..

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    34

Bildiim kadaryla milli eitim bakanl ilkretim okullarnda satran derslerine balad (tabi imkan olan okullarda).Meb le ortaklaa yaplacak organizasyonlarla rahatlkla bu dalda da faaliyet gsterilebilir.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Trkiye Kyoto'yu imzalad
    "7"

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt eys_61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bildiim kadaryla milli eitim bakanl ilkretim okullarnda satran derslerine balad (tabi imkan olan okullarda).Meb le ortaklaa yaplacak organizasyonlarla rahatlkla bu dalda da faaliyet gsterilebilir.
    Trabzonsporun alt yap takm olarak faaliyet gstermesi daha iii deil mi

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

TRABZONSPOR olarak kurulacak olan branlarda gsteriliyordu ama uan ne durumda onu bilmiyorum

Forumdan Uzaklatrlmtr YIKILMAZ_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.08.2006
    Ya
    33

var m salam satran bilen beyler kapalm..sicilya,italyan,vezir hint ah hint ortaokuldayken iyi oynardm imdi paslandk oynamyoz artk fazla ama genede iyi saylrm

Kobalas61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

eveta bi bence de olmas gereken bir bran
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

aslnda bir de go klub kurup Trkiye de ilk takm olabiliriz..

Kobalas61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

go ne yav
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

aga in damas bea ya...

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Arkadalar satranc atk da kald go

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt Travelair Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadalar satranc atk da kald go
    herkes satran oynarken biz "go" ya balamalyz...her zaman bir adm nde...eh satranc aamadk ama hemen balanrsa byk bir atakla onuda aarz...

Trabzonspor Kongre yesi
    Hekimolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    40

go went gone bunu niye yazdm bende bilmiyorum.
    Hayat bir gndr o da bugndr.

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Kardeim o ne ya...imdi sende farkl bir boyut kazandrdn...

Bu arada satrancn Trabzon temsilcisini buldum sonunda...

Avni HALLOLU
    0462 224 01 04
    326 75 30
    326 75 30
    0542 255 58 76
    info@fanusgida.com
    Niyazi ahinbey Alt Geidi No:17
    TRABZON

...dipnot

Bu sene Ar ve Kars da bile satran ampiyonas varken Trabzon da olmamas durumun vehametini bir nebze olsada gsteriyor galiba...
    Konu sweetrose tarafndan (04.11.2006 Saat 15:07 ) deitirilmitir.

dr.muhsin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

Satranta deyince hi kukusuz akla gelen ilk lke Rusyadr. Hemen aklnza Kasparov ya da hatrlayanlar iin bir nceki Rus ampiyon (imdi parlamenter) Karpov gelmitir. Zaten Kasparov-Karpov mcadelesi 1984-2007 hala devam etmektedir. Ama burda benim vurgulamak istediim konu farkldr. lgilenenler bilir Rusya bugne kadar gelmi gemi dnya satran ampiyonlarnn % 80 ine sahiptir. Mesela bu ampiyonlardan Michail Botvinnik rusya'da bir satran okulu am (Botvinnik Satran Okulu) ve zamanmzn bir ok bykustas buradan yetimitir.( R:Kasparov) Ayrca Rusyada ilkokullarda satran zorunlu bir derstir. Yani Bu u anlama gelmektedir: Rusyada satrancn nasl oynandn herkes aa yukar bilmektedir. Gelelim bizim konumuza. Zaten Satran adl balkta ilgilenenler bilir mini bir turnuva dzenleyelim istedim ama sadece 7 kii katlm gsterdi. imdi bir anket dzenlesek ve BMN de ka kii satran oynamay biliyor diye sorsak ? emin olun durumun vahameti ortaya kar. Kald ki satran bran tabi olmal ama ok ok gerilerde kaldmz bilmemiz artyla. Ama u da bir gerektir ki satranca olan ilgi ok az da olsa gn getike artmaktadr. Gnl ister ki bir gn Rusyay yakalayalm hatta bir Trk dnya ampiyonu karalm. Bu arada yeni balamay dnenler iin eski dnya ampiyonu kbal Capablanca'nn Satrancn Esaslar kitabn ve birazda kafa dinleyip elenmek isteyenler iin Satranta Dnya ampiyonluu kitabnda (H.Serta Dalkran) bugne kadarki satran ampiyonlarnn hayatlarn okumalarn tavsiye ederim.
    Konu dr.muhsin tarafndan (11.04.2007 Saat 16:12 ) deitirilmitir.
    '' nsanolunun deeri bir kesirle ifade edilecek olursa; pay gerek kiiliini gsterir, paydas da kendisini ne zannettiini,payda bydke kesrin deeri klr... ''

Fatih Efe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.11.2006
    Ya
    35

bence bizim eitim mfredatnda da olmas gerekiyor.bu ruslar ii biliyor.aslnda benim de satranca olan merakm ruslardan gelmekte.votkasndan tut da mafyasna kadar adamalar ilgimi ekecek hemen her konuda muvaffak
    doktorumuzun dedikleri de harfiyen doru
    ......mutedil dalgal..
    frtna ihtilal efsane

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    53

Bizim insanmz korkar.

lkokul 4. snftan korkar.

Orta 2. snftan korkar.

Lise 1.snftan korkar.

Matematikten korkar.

Yabanc dilden korkar.

Ksaca, dnmekten korkar. Tabii bunun doal bir sonucu olarak satrantan da korkar. Satrancn imaj nedir? zerinde garip ekilli talar bulunan rahmetli dedemin tabiriyle “alaca bir tahta”nn iki kenarnda gzlerini bile krpmadan ve tek kelime etmeden oturan, saatlerce dnp bir hamle yapan iki kafay syrm adam…

Ne kadar rktc, deil mi? Tabii ki deil. Satran son derece elenceli ve keyifli bir oyundur. Eskisi gibi de deil artk, hzl da oynanabiliyor. 200 yl kadar nce belki yukarda tasvir ettiimiz gibiydi satran, imdi yle deil… Mutlaka derin stratejiler gelitirmek, ona gre oyun tarz belirlemek gibi mecburiyetler yok. Satranca ister sadece oyun gzyle bakabilirsiniz, ister bilim, ister sanat, isterseniz spor… sterseniz de yaam biimi…

Tarihte parlak dnemlerini yaayan lkelere baklrsa, satrancn o lkelerde yaygn olarak oynand rahatlkla gzlemlenebilir. Ben de lise ve niversite yllarmda epeyce oynadm ve bir ok faydasn grdm, gryorum. Geri Can ve Muhsin gibi derecelerim yok ama olsun, hi nemli deil.

dr.muhsin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

Alnt Blent irin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben de lise ve niversite yllarmda epeyce oynadm ve bir ok faydasn grdm, gryorum. Geri Can ve Muhsin gibi derecelerim yok ama olsun, hi nemli deil.
    Blent Abi artk ben de liseli deilim ve sanrm sizin gibi ben de eskisi gibi ilgilenmemeye baladm. nemli olan gemite derece elde etmek deil bu sporu sevmek ve sevdirmek. ok sevdim ama bir trl sevdiremedim.
    Spor dedim nk birka yl ncesine kadar spor saylmyordu satran ama artk resmen spor kapsamnda bunu da bilmeyen arkadalarla paylaaym.
    '' nsanolunun deeri bir kesirle ifade edilecek olursa; pay gerek kiiliini gsterir, paydas da kendisini ne zannettiini,payda bydke kesrin deeri klr... ''

kamyoneti - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.04.2008
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    48

Satran artk mfredatta var ve okullarn satran labaratuvarlar var.Bu iyi bir gelime.Geen yl balad uygulama galiba.Benim olum satran kolu bakanyd ordan biliyorum

Armaan Dere - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

hala oynarm mynetten ortaokul alarmda kupalarm vard..imdi de ilgileniyorum kendimce brakm deilim..dr.muhsin abinin son mesajn okuyunca eski gnlerim aklma geldi..karpov-kasparov malarn notasyonuyla denerdik ve hata bulmaya alrdk br dedii insanlar da biliyorum...blent abinin dedii gibi ses etmeden dnen kafay syrm adam...ok nemli bi oyundur...osmanl devletinde duyduum kadaryla Yavuz Sultan Selim bayaa iyi satran oynarm ve bi gn kle klna girip ah smail'i yendiini duymutum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)