Sayfa 3 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 319 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2015 Avrupa Basketbol Þampiyonasý l Þampiyon Ýspanya

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Valanciunas'in olmadigi Litvanya'ya karsi duzen kuramadik. Ersan savunmada yok, kafa olarak buralarda degil. Lige boyle girerse SVG gozunun yasina bakmaz.

Litvanya dort hazirlik maci oynadi. Iki defa Avustralya, Finlandiya ve Avusturya'yi ortalama 84 atarak yendiler.

Goksenin'e deginmistim yukarida, bugun Birkan sure almadi. Goksenin 3 numarayi savunuyor. Ben begeniyorum acikcasi.

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Valanciunas'in olmadigi Litvanya'ya karsi duzen kuramadik. Ersan savunmada yok, kafa olarak buralarda degil. Lige boyle girerse SVG gozunun yasina bakmaz.

Litvanya dort hazirlik maci oynadi. Iki defa Avustralya, Finlandiya ve Avusturya'yi ortalama 84 atarak yendiler.

Goksenin'e deginmistim yukarida, bugun Birkan sure almadi. Goksenin 3 numarayi savunuyor. Ben begeniyorum acikcasi.
    Hiç hazýr deðiliz maalesef. Dixon ile kan uyuþmazlýðý var þu an için.

Semih iyi durumda turnuvaya kadar umarým bu formunu korur.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Manu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hiç hazýr deðiliz maalesef. Dixon ile kan uyuþmazlýðý var þu an için.

Semih iyi durumda turnuvaya kadar umarým bu formunu korur.
    Her mac ekstra katki veren birini bulmak zorundayiz. Ozellikle Ersan sorumluluk almali, cembere daha yakin oynamali. Yay gerisinden eline gelen her topu gondererek sonuc alamayiz.

Bu arada Birkan girdi.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Hazirlik Maclarimiz

Turkiye 81 - 92 Tunus

Turkiye 77- 72 Tunus

Turkiye 66 - 58 Bosna Hersek

Turkiye 76 - 50 Tunus

Turkiye 73 - 64 Yunanistan

Turkiye 74 - 86 Litvanya

Turkiye 66 - 74 Hirvatistan

Gecen yaz oldugu gibi, hucumda kisitliyiz. Potamizda 80leri gorup mac kazanmamiz zor.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (19.08.2015 Saat 15:39 ) deðiþtirilmiþtir.

slmn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    33

Oðuz Bey, Enes Kanter olmalý mýydý sizce bu takýmda?
    Mustafa Yumlu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UðurB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Milli takýmýn oyun kurucu sýkýntýsý tam gaz devam ediyor. Dixon skor anlamýnda etkili olmadýðý anlarda diðer noktalarda da düþüyor. Takýmýn birleþtirici faktörü Sinan Güler çok formsuz. Ayný konu Ersan için de geçerli. Benim anlamadýðým konu bu takýmýn skor üretme konusunda en büyük fark yaratacak adamýný kadroda olmasýna raðmen kullanmýyoruz. Furkan Korkmaz neden kullanýlmýyor? Pivotlarýmýz form olarak tek iyi durumda olanlar ama üçünün de konsantrasyon ve süreklilik problemleri var.
    Kadromuz için benim fikrim:

Dixon-Kartal
    Sinan-Melih-Furkan
    Cedi-Birkan
    Ersan-Barýþ
    Semih-Furkan-Oðuz
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý slmn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Oðuz Bey, Enes Kanter olmalý mýydý sizce bu takýmda?
    Enes alt yas gruplarinda milli takimda yer almisti cunku cemaat-iktidar iliskisinde sorun yoktu. Zaman gecti ve Enes kapinin onune kondu. Tipki Hakan Sukur gibi... Baslarda gizlenmeye calisildi ancak Hidayet ve Ergin Ataman'in son aciklamalari olayin politik tercihle alakali oldugu ortaya cikti. Cenk Akyol da benzer dislanmayi yasadi.

Sportif cercevede bakarsak... Cok yetenekli bir cocuk ancak kotu profesyonel. Attigi tivitler bunun ornegi. Takimdaslik ruhunu zedeleyecek davranislar sergilemesi hos olmamisti.

Ilk maddeyi onemsemiyorum fakat ikinci maddeyi goz onunde bulundurarak takima katilmamasini yadirgamiyorum.

Ancak Enes topa tutulurken Omer Asik'in sessiz sedasiz takimi reddetmesine kimsenin ses cikarmamasina sasiyorum. Bence yaptigi, Enes'inkinden daha terbiyesizce.

Alýntý UðurB Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Milli takýmýn oyun kurucu sýkýntýsý tam gaz devam ediyor. Dixon skor anlamýnda etkili olmadýðý anlarda diðer noktalarda da düþüyor. Takýmýn birleþtirici faktörü Sinan Güler çok formsuz. Ayný konu Ersan için de geçerli. Benim anlamadýðým konu bu takýmýn skor üretme konusunda en büyük fark yaratacak adamýný kadroda olmasýna raðmen kullanmýyoruz. Furkan Korkmaz neden kullanýlmýyor? Pivotlarýmýz form olarak tek iyi durumda olanlar ama üçünün de konsantrasyon ve süreklilik problemleri var.
    Kadromuz için benim fikrim:

Dixon-Kartal
    Sinan-Melih-Furkan
    Cedi-Birkan
    Ersan-Barýþ
    Semih-Furkan-Oðuz
    Agabey Furkan'in ilk antrenmanda dizi donmus.

slmn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    33

Enes alt yas gruplarinda milli takimda yer almisti cunku cemaat-iktidar iliskisinde sorun yoktu. Zaman gecti ve Enes kapinin onune kondu. Tipki Hakan Sukur gibi... Baslarda gizlenmeye calisildi ancak Hidayet ve Ergin Ataman'in son aciklamalari olayin politik tercihle alakali oldugu ortaya cikti. Cenk Akyol da benzer dislanmayi yasadi.

Sportif cercevede bakarsak... Cok yetenekli bir cocuk ancak kotu profesyonel. Attigi tivitler bunun ornegi. Takimdaslik ruhunu zedeleyecek davranislar sergilemesi hos olmamisti.

Ilk maddeyi onemsemiyorum fakat ikinci maddeyi goz onunde bulundurarak takima katilmamasini yadirgamiyorum.

Ancak Enes topa tutulurken Omer Asik'in sessiz sedasiz takimi reddetmesine kimsenin ses cikarmamasina sasiyorum. Bence yaptigi, Enes'inkinden daha terbiyesizce.

Agabey Furkan'in ilk antrenmanda dizi donmus.
    Alt yaþ gruplarýnda yeteneðe bakýlmayýp bahsettiðiniz düzene göre alýnýyorsa durum vahim. Enes olmalý mý, olmamalý mý bence milli menfaate bakýlmalýydý. Yarýn bir gün bu iktidar gittiðinde onlarla sarmaþ dolaþ olanlar kapýnýn önüne mi konulacak? Ömer Aþýk olayýný yeni duydum. Kimseden ses çýkmadýðýna göre düzene ayak uyduran birisi.
    Mustafa Yumlu.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý slmn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Alt yaþ gruplarýnda yeteneðe bakýlmayýp bahsettiðiniz düzene göre alýnýyorsa durum vahim. Enes olmalý mý, olmamalý mý bence milli menfaate bakýlmalýydý. Yarýn bir gün bu iktidar gittiðinde onlarla sarmaþ dolaþ olanlar kapýnýn önüne mi konulacak? Ömer Aþýk olayýný yeni duydum. Kimseden ses çýkmadýðýna göre düzene ayak uyduran birisi.
    Tam ifade edemedim, alt yas gruplarinda Enes yetenegiyle kadroda yer almisti. Cogu turnuvaya damga vurdu. Hem milli takimda hem de ABD'deki yetenek karmalarinda ciddi veriler yakalamisti.

Sorun yeni yani. Ve yeteniginden bagimsiz.

Omer sezon kapandiktan sonra gecen surede hic sakatligindan bahsetmedi. Kontrat aldi ve kendini sezona sakladi. Yuzu masum diye kimse ses cikarmadi. Hakkini yemeyeyim, Ataman Istanbul'dan Bormio'ya gitmeden once ince bir sitem gonderdi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Omer Asik konusunda birseyler dondugu kesin. Ancak ben bunun Pelicans kaynakli bir durum oldugunu dusunuyorum. Belki gruba bakti, takima bakti, birsey olmayacagini anlayinca kendimi neden riske edeyim demis olabilir.
    Enes Kanter olayinde her iki tarafta cok hatali. Ancak Enes, sessiz kalsaydi, agir ol molla desinler tarzindan destek alabilirdi. Ama o kadar cok konustu ki nefret edilme seviyesine yaklasti. Cok konusunca eski defterler de acildi. Akil hocalari kim bilmiyorum ama 16-17 yasindan beri yanlis yonlendiriyorlar bu cocugu. Bu sekilde giderse basini cok taslara vurur...
    Furkan'in sakatligini bilmiyordum. Ne kadar ciddi bilgin var mi Oguzcum?
    Bir de takimin durumuna ve oyun kurucu sorununa bakinca aklima Engin Atsur geliyor, yine sinirleniyorum...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Omer Asik konusunda birseyler dondugu kesin. Ancak ben bunun Pelicans kaynakli bir durum oldugunu dusunuyorum. Belki gruba bakti, takima bakti, birsey olmayacagini anlayinca kendimi neden riske edeyim demis olabilir.
    Enes Kanter olayinde her iki tarafta cok hatali. Ancak Enes, sessiz kalsaydi, agir ol molla desinler tarzindan destek alabilirdi. Ama o kadar cok konustu ki nefret edilme seviyesine yaklasti. Cok konusunca eski defterler de acildi. Akil hocalari kim bilmiyorum ama 16-17 yasindan beri yanlis yonlendiriyorlar bu cocugu. Bu sekilde giderse basini cok taslara vurur...
    Furkan'in sakatligini bilmiyordum. Ne kadar ciddi bilgin var mi Oguzcum?
    Bir de takimin durumuna ve oyun kurucu sorununa bakinca aklima Engin Atsur geliyor, yine sinirleniyorum...
    Yunanistan maci sonrasi Ataman soylemis agabey. "Kartal ve Furkan'i Istanbul'da oynatamadik sakatliklarindan dolayi. Litvanya'ya goturecegiz. Durumlarini orada göreceði."

Su anki kadro 16 oyuncudan olusuyor:

Dixon - Dogus - Kartal - Kenan

Sinan - Melih - Furkan

Cedi - Birkan - Goksenin

Ersan - Baris - Samet

Semih - Furkan A. - Oguz

*

Kesilmesi muhtemel oyuncular;

Samet
    Kenan/Kartal'dan biri
    Furkan/Birkan/Goksenin'den ikisi

Dogus'un kesilmesi surpriz olur.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (18.08.2015 Saat 11:20 ) deðiþtirilmiþtir.

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ender'in olmamasý büyük kazanç

Nereden
    Samsun

Alýntý Hakan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ender'in olmamasý büyük kazanç
    Kenan gelip bizi Ender'den kurtaracak diyordum ama hayal kýrýklýðý sürüyor. Kaybolup gidecek böyle devam ederse.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Kenan gelip bizi Ender'den kurtaracak diyordum ama hayal kýrýklýðý sürüyor. Kaybolup gidecek böyle devam ederse.
    Hazýrlýk maçlarýný izlemedim çok mu kötü ?

Nereden
    Samsun

Alýntý Hakan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hazýrlýk maçlarýný izlemedim çok mu kötü ?
    Çok çok kötü benim gördüðüm kadarýyla. Bugün 5 sayý atarak baþladý bakalým.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Samsun

Murat Kosova'nýn bahsettiði basket https://www.youtube.com/watch?v=lCIAgDLRDgY
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Goksenin ve Baris sure almadi bugun.

Kenan oyundayken duraganlasiyoruz. Dixon'in da bu duzende verimli olmasi zor. Daha yuksek tempo yapmaliyiz, daha serbest olmali.

Bugun en faydali gard Kartal oldu. Ayrica Ersan da kipirdadi. Sutlari girdi.

*

Oyun kurucu yetistirme uzerine sunu yapamaz miyiz?

Milli takim kamp doneminde takim staffinin yaninda oyuncu gelistirme koclari dahil edilmeli. Mesela Levent veya Orhun (gerci simdi takim calistiriyor) genc gardlarla bire bir calismali. Yabanci ariyorsak Karasev veya Naumoski dusunulemez mi?

Nba'de cogu oyuncu oyununun eksik taraflarini kapatmak icin eski oyuncularla bir-iki ay calisiyor. Sezon aciliyor, bir bakmissin adam sut sokuyor, post up oynuyor, dripplingi gelistirmis...

Serbest atis konusu da oyle. Ergin Ataman'a sordular koc ozel olarak calistiniz mi, verdigi cevap su: "Ya clistik desem yalan olur. Taraftar bizi havaya soktu."

Demek ki taraftar gelmezse kotu faul atacagiz!

Yillar once Diebler 'in mezun olmadan once bir sut calisma videosunu paylasmistim. O makinayi Yalcin Granit Hurriyet'te yazmisti. Biz de taraftar gaziyla sut sokmaya calisalim. 10 yildir oyun kurucu neden yetistirrmedik diyelim...
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (18.08.2015 Saat 18:14 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Samsun

Goksenin ve Baris sure almadi bugun.

Kenan oyundayken duraganlasiyoruz. Dixon'in da bu duzende verimli olmasi zor. Daha yuksek tempo yapmaliyiz, daha serbest olmali.

Bugun en faydali gard Kartal oldu. Ayrica Ersan da kipirdadi. Sutlari girdi.
    Oðuz Furkan için ne düþünüyorsun turnuva kadrosuna seçilir mi? Sakatýðýnýn çok daha korkutucu olduðunu düþünüyordum bugün oyuna girince þaþýrdým.

Dixon'ý kullanamýyoruz dediðin gibi. Böyle giderse sadece Crawford tarzý kullanarak verim alacaðýz. Organizasyon konusunda þu an Kartal önde gibi.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Oðuz Furkan için ne düþünüyorsun turnuva kadrosuna seçilir mi? Sakatýðýnýn çok daha korkutucu olduðunu düþünüyordum bugün oyuna girince þaþýrdým.

Dixon'ý kullanamýyoruz dediðin gibi. Böyle giderse sadece Crawford tarzý kullanarak verim alacaðýz. Organizasyon konusunda þu an Kartal önde gibi.
    Dizi bandajliydi ama cift el smaca rahat kalkti.

Saglikliysa alirlar kadroya dostum. Gencleri kazaniyoruz diyebilir boylece Ataman. Enes konusunda kendisine gelen tepkileri savusturabilir.

Eger Sinan'in yedegi Melih olacaksa ve son oyuncuyu Cedi'nin yedegi olarak 3 numara gibi kullanacaksak Furkan orada fizik olarak zorlanacaktir diye endise ediyorum. Yoksa Birkan'dan da Goksenin'den de daha faydali olur hucumda. Kaldi ki bu takima hucumda kilit cozecek adam lazim. Pasor veya sutor...

Bu arada Furkan'in Fshaber.com'daki soylesisini okudunuz mu bilmiyorum ama tavsiye ederim.

Nereden
    Samsun

Biraz önce okudum Furkan'ý biraz daha sevdim diyebilirim. Umarým beklediði gibi kadroya seçilir kendisi için müthiþ bir tecrübe olacaktýr.

U18 turnuvasýna neden katýldýðýný hala sorguluyorum aslýnda.

Forma rekabeti yaþadýðý Birkan ve Göksenin'den daha çok katký saðlayacaðýna eminim sadece senin dediðin gibi savunma konusunda sýkýntý yaþayabilir.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Furkan konusunda soyleyebilecegim tek sey cok karakterli bir oyuncu.
    Bence Allllllllllllh krusu kryerini engeleyen bir sakatlik yasamazsa, Turk basketbol tarihinin bugune kadar gordugu en iyi kisa oyunu olacak. Oyununun en zayif yonu su anda savunma. Ancak bunu bu sene Ivkovicle kapatacaktir. Ben onun bu seneEfes'te 15-20 dakika arasi surealacagini dusunuyorum.
    Milli takima gelince kesinlikle secilmeli. Skor tikandigi zaman sorumluluk almaktan kacmayacak bir oyuncu...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Furkan konusunda soyleyebilecegim tek sey cok karakterli bir oyuncu.
    Bence Allllllllllllh krusu kryerini engeleyen bir sakatlik yasamazsa, Turk basketbol tarihinin bugune kadar gordugu en iyi kisa oyunu olacak. Oyununun en zayif yonu su anda savunma. Ancak bunu bu sene Ivkovicle kapatacaktir. Ben onun bu seneEfes'te 15-20 dakika arasi surealacagini dusunuyorum.
    Milli takima gelince kesinlikle secilmeli. Skor tikandigi zaman sorumluluk almaktan kacmayacak bir oyuncu...
    her turnuvadan sonra genç bir ismin adýný duyuyoruz, bu çok mutluluk verici..inþallah Furkan sakatlýk vb. yaþamaz da Türk basketboluna damga vurur

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Ulkede ciddi bir algi sorunu var. 2001 ve 2010'daki ev sahibi oldugumuz sampiyonalardaki finalleri takip eden coluk cocuk, amca teyze herkes milli takimi Avrupa'nin en iyi takimi saniyor. Bunda yoneticilerimiz ve basinimizin da payi var, her turnuva oncesi her takimdan iyiyiz guzellemesini izliyoruz.

97 Eurobasket'ten beri gunumuze kadar olanlari takip ettim. Yukaridaki iki finali saymazsak 2006 Japonya ve 2009 Polonya disindakiler bence husran. 99 da fena degildi diyelim. Ee, digerleri ne olacak?

Potansiyelimiz var ama haddimizi bilmiyoruz. Eksikleri gidermek yerine polemik uretip gundem saptiriyoruz. Acik konusmuyoruz.

Grup zor, kadro zayif... Hala "final oynar miyiz koc" diye soruyor muptezel. Bir kere de deseler ki; sartlar boyle boyle, gruptan cikalim, sonrasina bakariz. Ama yok...

Hedef gercekci olmayinca, bahaneler de sacma oluyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Oðuz 94-95-96-97 jenerasyonlarýnda takýmlarýmýz derece üstüne derece yapýyor, bir sürü oyuncumuz yýldýz adayý..inþallah 10 sene sonra da ayný þeyleri konuþmayýz

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Oðuz 94-95-96-97 jenerasyonlarýnda takýmlarýmýz derece üstüne derece yapýyor, bir sürü oyuncumuz yýldýz adayý..inþallah 10 sene sonra da ayný þeyleri konuþmayýz
    Agabey, bir tutmuyorum ama biz gecmiste de alt yas gruplarinda boyle basarilar yakaladik. Ilk kez degil ki...

Mesela 84 neslinden Pastal buyuk oyuncu olacakti.

Hele 86-87-88 efsaneydi. Cenk, Serhat, Oguz, Ersan, Emre Bayav, Baris Hersek...

Dediginiz gibi yildiz adayi durumundalar. Otesine gecmeleri lazim.

Tek ornek: Egemen. Gecen yaz ne kadar dominantti. Bu sene sakatlik, NCAA vs derken ne oynadi? Hic.

Simdi Colton Iverson ve Palacios'un arkasinda kaldi yine.

Olumlu ornek de vereyim. Alper Yilmaz diyor ki, Cedi-Okben-Furkan'i oynatmak icin o bolgeye hamle yapmadik.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)