Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Milan'li Kaka Ýslam'ý seçti ...

Altan 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    41

Ya benim atirladim su kaka her golden sonra ellerini havayi kaldiriyor ,yane benim bildim christian'mis su oyuncu,su haber bence dogru degil.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr poetricus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Belki de FB'yi rezil rüsvay etmenin mükafaatý olarak Allah hidayet nasip etmiþtir. Bir gün benzeri bir haberi Shevchenko'dan da duyabiliriz.
    Konu poetricus tarafýndan (16.10.2006 Saat 19:49 ) deðiþtirilmiþtir.

Oðuuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Yaþ
    39

Alýntý sheva Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Peki bize ne?? Allah'la kendi arasýnda bir þey deðil mi bu?
    niye bize ne olsun ki þeva, insan seviniyor týpký mus'ab bin umeyr'in müslüman oluþuyla efendimizin sevindiði gibi...
    yok bir sitemim hayatta hersey kýsmet...

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Hayýrlý olsun. Ýslamýn tanýtýlmasý açýsýndan çok iyi bir atýlým. Keþke daha çok kiþi böyle müslüman olsa. Ýnþallah haber doðrudur...
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

keramiya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

haber gerçekse bu çocukta o ýþýðý görmüþtüm..bu çocuðu çok seviyordum þimdi dahada sevdim..sanki içime doðuyordu..helal olsun..
    TS yaz 6761 e gönder..

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

helal olsun ona doðru yolu bulmuþ

Sir vancoach
    Ziyaretçi

aferun uþaðuma

Altan 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    41

Kaka müslüman olmadý" !..

Milan'ýn yýldýz futbolcusu Kaka'nýn, Hýristiyanlýðý terkederek Müslüman olduðu biçimindeki iddia yalanlandý. Konuyla ilgili olarak Milan kulübü ile görüþen Anadolu Ajansý, Kaka'nýn Müslüman olduðu yönünde çýkan haberlerin doðrusunu ilk aðýzdan öðrendi.

18 Ekim 2006, 18:35

Yaklaþýk 4 günden bu yana kimi internet sitelerinde dedikodu konusu olan haber konusunda bir AC Milan Kulübü yetkilisi, AA muhabirine yaptýðý açýklamada, ''Kaka'nýn Müslüman olduðu doðru deðil. Kaka, konuya iliþkin haberlerden kendisine sözettiðimizde de gülüp geçmeyi yeðledi'' dedi.

AA muhabirinin kendisine telefonla ulaþtýðý AC Milan Kulübü yetkilisi, bu haberin yalnýzca bir söylentiden ibaret olduðuna deðinerek, konuya iliþkin AC Milan Kulübü veya oyuncu tarafýndan resmi bir yalanlama yapýlmasýna gerek duyulmadýðýný da bildirdi.

Yetkili, ''Bu nedenle ismimin açýklanmasýný da istemiyorum. Ama o söylenti, asýlsýz bir haberden ibaret olduðunu rahatlýkla söyleyebilirim'' diye konuþtu.

Kaka'nýn Müslüman olduðuna iliþkin iddia, ilk kez 14 Ekim'de Suudi Arabistan spor gazelerinden El Riyadiyye'de, Ýbrahim El Radiyani imzasýyla yayýmlanan bir haberde ortaya atýlmýþtý. El Arabiyye Televizyonu'nun internet sayfasý tarafýndan da alýntýlanan haberde, Kaka'nýn geçen haftalarda Kuveyt Club takýmýyla yapýlan özel maç nedeniyle Kuveyt'te bulunduðu sýrada Ýslam konusunda okuduðu kitaplardan etkilenerek Müslüman olduðu ileri sürülmüþtü.

Haberlerde, Kaka'nýn Müslüman olduðunu kendi internet sitesinde de duyurduðu iddia edilmekle birlikte, söz konusu internet sayfasýna iliþkin herhangi bir adres de verilmemiþti. Kulüp yetkilisi, ''Zaten Kaka'nýn herhangi bir resmi internet sayfasý da yok'' dedi.

Kaka'nýn Müslüman olduðuna iliþkin Suudi Arabistan çýkýþlý iddia, Ýngiliz ve Ýtalya'daki bazý spor portallarýna da konu olmuþtu. Haber portallarý, genel itibarýyla söz konusu iddiayý sayfalarýna taþýmakla yetinmiþlerdi. Ýtalyan haber portallarý ise haberi aktarýrlarken, iddianýn inandýrýcý olmadýðýna da dikkati çekmiþlerdi. ''Kaka'' lakabýyla tanýnan Ricardo Izecson dos Santos Leite adlý 24 yaþýndaki Brezilyayý yýldýz oyuncu, dindar bir Katolik olarak biliniyor. Halen AC Milan'da 22 numaralý formayla top koþturan Kaka, Brezilya'daki dindar Katolik oyuncularýn oluþturduklarý ''Tanrý'nýn Atletleri'' adýyla bilinen grubun üyelerinden biri olarak da tanýnýyor. Grubun üyeleri, dinsel inançlarýný sportif yaþamlarýa da yansýtan, maç öncesinde dua ve ýstavroz çýkarmaya da özen gösteren tutumlarýyla dikkati çekiyorlar.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Kaka her golden sonra ýstavroz çýkarýrdý ama dün dikkat ettim çýkarmadý, hatta ellerini göðe açýp þükür hareketi yaptý..Þimdi de bu açýklamayý okuyunca kafam karýþtý.. Kaka'nýn kendi aðzýndan bir açýklama duymak gerek..
    Güçlülerin Ýktidarýna Karþý; Trabzonspor!

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

bence degil artik neye inaniyorsa inansin kendi secenegi tartismayi bosuna görüyorum ve avrupalilar gibi bu manyakmi nedir demiyecegimiz inaniyorum hristiyansada
    müslümansa hayiri saaten kendine degilsede cezasinida o cekecek

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Suudi gazetesi, Kaka’nýn Müslüman olduðunu iddia etti. Karþýlýk 4 gün sonra geldi: “Nereden çýktý?”
    19.10.2006

ÝNTERNET medyasý son birkaç gündür, Milan’ýn yýldýz futbolcusu Brezilyalý Kaka’nýn Hristiyanlýðý terkederek Müslüman olduðu þeklindeki iddialanla çalkalanýyor. Ancak dün bir Milan yetkilisi açýklama yaparak “Kaka’nýn Müslüman olduðu doðru deðil. Kaka, konuya iliþkin haberlerden kendisine sözettiðimizde de gülüp geçmeyi yeðledi” dedi. Kaka’nýn Müslüman olduðuna iliþkin iddia, ilk kez 14 Ekim’de Suudi Arabistan spor gazelerinden El Riyadiyye’de, yayýmlanan bir haberde ortaya atýlmýþtý.

‘TANRININ ATLETLERÝ’
    EL Arabiyye Televizyonu’nun internet sayfasý tarafýndan da alýntýlanan haberde, Kaka’nýn geçen haftalarda özel maç nedeniyle Kuveyt’te bulunduðu sýrada okuduðu kitaplardan etkilenerek Müslüman olduðu ileri sürülmüþtü. “Kaka” lakabýyla tanýnan Ricardo Izecson dos Santos Leite adlý Brezilyalý yýldýz oyuncu, dindar bir Katolik olarak biliniyor. Kaka, Brezilya’daki dindar Katolik oyuncularýn oluþturduklarý “Tanrý’nýn Atletleri” adýyla bilinen grubun üyelerinden biri olarak da tanýnýyor.

vatan gazetesindede bu haber var.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

yav yavvv yavvvv adamýn dininden imanýndan bize ne yav.her koyun kendi bacaðýndan asýlýr.þimdi bütün futbolcular müslüman olsa müslümanlara ne faydasý olacak.hepsi hristiyan olsa ne olacak.

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Eðer Kaka gerçekten müslüman olduysa helal olsun. Allah ondan razý olsun. Allah onun günahlarýný baðýþlasýn. Allah onu inananlardan eylesin. Allah þaþýrtmasýn (Amin)

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

bu haber yalan dün bi internet sitesinde okudum kakanýn iyi bi katolik olduðunu.
    Bir Gün Mutlaka!!

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý tigin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yav yavvv yavvvv adamýn dininden imanýndan bize ne yav.her koyun kendi bacaðýndan asýlýr.þimdi bütün futbolcular müslüman olsa müslümanlara ne faydasý olacak.hepsi hristiyan olsa ne olacak.
    katýlýyorum... yani bu kadar "sakýz" olmamasý gerekli bence de... yok olmuþ, yok olmamýþ... tesbit doðru: "her koyun kendi bacaðýndan asýlýr"...

yalnýz gözden kaçýrmamamýz gereken bir durum var ki o da; kendi alanlarýnda baþarýlý ve önde olan kiþilerin bu tip seçimler yapmalarý neticesinde, seçim yaptýklarý "þey"in daha çok duyulmasýný ve ilginin o "þey" in üstünde toplanmasýný saðladýðý da bir gerçek... bu kiþilerin hayran kitleleri ister istemez bu durumdan etkilenecektir... en azýndan merak edip araþtýrýp bakacaktýr... bu bahsettiðim "þey" ille de bir din olmayabilir...

mesela bir futbol takýmý da olabilir... düþünsenize dünyaca ünlü birisinin (þarkýcý/oyuncu vs.) "ben Trabzonspor'luyum" demesini... bu seçim her ne kadar O'nu ilgilendirecek bir seçim olsa da; hoþumuza gitmez miydi?...

elbette ne Ýslamiyet'in, ne baþka bir dinin, ne de Trabzonspor'un bunlara ihtiyacý yok... ama bu kiþilerin seçimleri de diðer insanlarý etkilemiyor deðil hani... sevgilerimle...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

yaw yattara yeter tüm islam alemine
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

BOZOHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

aferin ona doðru yolu buldu. bundan sonra kaka hayraný oluyorum.

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý sümela61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    katýlýyorum... yani bu kadar "sakýz" olmamasý gerekli bence de... yok olmuþ, yok olmamýþ... tesbit doðru: "her koyun kendi bacaðýndan asýlýr"...

yalnýz gözden kaçýrmamamýz gereken bir durum var ki o da; kendi alanlarýnda baþarýlý ve önde olan kiþilerin bu tip seçimler yapmalarý neticesinde, seçim yaptýklarý "þey"in daha çok duyulmasýný ve ilginin o "þey" in üstünde toplanmasýný saðladýðý da bir gerçek... bu kiþilerin hayran kitleleri ister istemez bu durumdan etkilenecektir... en azýndan merak edip araþtýrýp bakacaktýr... bu bahsettiðim "þey" ille de bir din olmayabilir...

mesela bir futbol takýmý da olabilir... düþünsenize dünyaca ünlü birisinin (þarkýcý/oyuncu vs.) "ben Trabzonspor'luyum" demesini... bu seçim her ne kadar O'nu ilgilendirecek bir seçim olsa da; hoþumuza gitmez miydi?...

elbette ne Ýslamiyet'in, ne baþka bir dinin, ne de Trabzonspor'un bunlara ihtiyacý yok... ama bu kiþilerin seçimleri de diðer insanlarý etkilemiyor deðil hani... sevgilerimle...
    ya tamam trabzonsporla alakasý yok ama kakanýn müslüman olmasý büyük bir þeydir sadece kakanýn deil bir hristiyanýn müslüman olmasý büyük bir olaydýr yabana atmamak lazým
    Kazimiþi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

bu haber gerçeði yansýtmýyor
    -1461 TRABZON-

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Müslümana bak hizaya gel...

Futbolcuyla taraftar el ele versin, þampiyonluk kupasý TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Alýntý Can basten Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

bu resim müslüman olmadan önce cekilmi$ can abi
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Analyzer
    Ziyaretçi

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

zaten haber yalanlanmýþ ama yine de bu fotoðrafa bakýp "Müslümana bak hizaya gel" demek özellikle de ülkemizi düþününce garip geldi bana. Herhalde ülkemizdeki Müslüman gençlerin birçoðu benzer fotoðraflar çektiriyordur ama hiç kimse çýkýp da onlarýn müslümanlýðýný sorgulamýyor. Evet belki dinimizce yasaktýr ama hangimiz tüm yasaklara harfiyen uyabiliyoruz ki? bayan taraftarlar gidip fotoðraf istediðinde bizim oyuncularýmýz da onlarla fotoðraf çektir miyor mu? yoksa onlar da mý müslüman deðil?

yahu büyütecek biþey yok onlar Kaka'nýn kuzenleriymiþ
    Konu A.Hilal Çakýroðlu tarafýndan (22.10.2006 Saat 00:29 ) deðiþtirilmiþtir.
    Fanatik Pacci

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

O da güzel bir düþünce fakat sonradan müslüman olanlar genelde Ýslam'ýn gereklerini daha layýðýyla yerine getiriyorlar bilindiði gibi. Bu konuda yapýlan bir film vardý hatta, bir Türk'le evlenerek müslüman olan Avrupalý bir kadýn müslümanlýðý eþinden ve onun ailesinden çok daha iyi yaþamaya baþlýyordu, hatta kocasýnýn karþý çýkmasýna raðmen türban takýyordu falan.

Ýþte bu örnekteki gibi bizim Kaka da "Erkek avratla ayný karede fotoðraf çektirmez" hatta "Hiç fotoðraf çektirmez, günahtýr" diyebilirdi.

Not: Açýklamaya raðmen yine de bu baþlýk altýnda yazdýðým hiçbir þeyi ciddiye almayýn lütfen.
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, þampiyonluk kupasý TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Hüda Topaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    41

O da güzel bir düþünce fakat sonradan müslüman olanlar genelde Ýslam'ýn gereklerini daha layýðýyla yerine getiriyorlar bilindiði gibi. Bu konuda yapýlan bir film vardý hatta, bir Türk'le evlenerek müslüman olan Avrupalý bir kadýn müslümanlýðý eþinden ve onun ailesinden çok daha iyi yaþamaya baþlýyordu, hatta kocasýnýn karþý çýkmasýna raðmen türban takýyordu falan.
    filmin ismi danimarkali gelin, cok guzel film tavsiye ederim,

bu arada bizene musluman olusundan diyenlere sumela61 cok guzel bir aciklama yapmis, yinede bize azda olsa ilgilendirmesi lazim bu tur durumlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)