Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Bordo? Neden Mavi?

sheva
    Ziyaretçi

Standart Hangi Bordo? Neden Mavi?

Son zamanlarda Trabzonspor'umuzun renkleri hakkında birbirinden farklı pek çok hikaye duydum ve aklım karıştı. Bilenler anlatabilir mi? Neden bordo ve mavi?

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Nizamettin Algan'ın dediğine göre renkler Aston Villa'dan geliyormuş çünkü kuruluştan sonraki ilk maçlara onların formalarıyla çıkmışız.

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

sanmayrum??

idmangücü ve idmanocagının renklerinin deiştirilmesiyle oluştu die biliorum. yani birisi sarı kırmızı diğeri yeşil beyaz yeşil maviye kırmızı bordoya cevrildi die biliorum. ama yanlış olabilir..
    Hadi eyvallah..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Nereden
    İzmir

abi saol doğru biliomuşum ama renk cevrilmemiş secilmiş ilginch
    Hadi eyvallah..

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Artık bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra sıra gelmişti Trabzonspor'un renklerine. Renk bulmak öyle kolay olmadı. Trabzon'da uzun yıllar süren İdmanocağı-İdmangücü rekabetinde Sari-Kırmızı ve Yeşil-Beyaz renkler hakimdi. Trabzonspor'un renkleri bu renklerin dışında olmalıydı. Trabzon'u ve Karadeniz'i simgeleyen renkler aranıyordu. Bu konuda yarışma açılması da gündeme geldi ancak sonra vazgeçildi. Renk için geceli gündüzlü toplantılar düzenleniyordu. Dört toplantıdan sonuç alınamamıştı. Beşinci toplantıda her şey bitecekti. Artık taraftarın da sabrı kalmamıştı. Dönemin Federasyon Başkanı Orhan Şeref Apak sorunu çözmeye çalışırken Federasyon Genel Müdürü Ulvi Yenal'ın makamında toplanan taraflar iki kulübün renklerinden farklı bir rengin seçilmesi üzerinde yoğun tartışmalar gerçekleştirirler. Yaşanan gelişme üzerine sabrı taşan Yenal iki kulübün temsilcilerinden birer renk seçmesini talep eder. Böylelikle İdmanocağı grubu "koyu bordo", İdmangücü ise "açık mavi" üzerinde görüş bildirir. Sonuçta Trabzonspor'u kuran iki köklü kulüp renk konusunu "BORDO-MAVİ" diye karara bağlarlar. Böylece bir haftadır şehirde süren renk kavgası sona erer ve Trabzonspor Bordo-Mavi renklerine kavuşur.
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

sheva
    Ziyaretçi

Alıntı saglam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih Sultan Mehmet'in Pontus Rum İmparatorluğu'nu yıktığında surlara diktiği sancağın renginin bordo-mavi olduğunu duymuştum. Bununla alakalı olduğunu söyleyen bir arkadaşım da var. Hadi bakalım

Nereden
    İzmir

auhauhuha oooOoOOo fatih sultaaaaannn tekkeeee oooOoOOoO
    Hadi eyvallah..

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hamsinin renklerini taşıdığı için verilmiş dien bi arkadaşım vardı

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hamsinin gözleri bordodur doğru bu.Renklerini hamsidenmi almış bilmem ama öyle bir efsanede var.
    Özkan SÜMER

Nereden
    İzmir

auhauhuha trabzonda hamsinun ne işi var olsa olsa kaplandan almişuzdur
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Şahinoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı husolee61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hamsinin renklerini taşıdığı için verilmiş dien bi arkadaşım vardı
    3 sene evvel resmi sitedede böyle yazıyodu Trabzon'da simge olmuş hamsinin sırtındaki gümüş mavisinden ve gözlerinin bordoluğundan insana komik geliyo ama kendim bizzat okumuştum bunu resmi sitemizde.
    DOZER CEMİL

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Egemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    auhauhuha trabzonda hamsinun ne işi var olsa olsa kaplandan almişuzdur
    Ya bu kaplan lakabınıda 4-5 yıldır yakıştırdılar bize , neyin kaplanıdır merak ediyorum ve karadeniz kaplanı diyilince uyuz oluyorum , Trabzonspor'un ismi bir yerde geçecekse vede anılcaksa Karadeniz Fırtınası olarak anılmalıdır , kaplan lafı gerçekten son 4-5 yıldır çok anımsanıyo , benim kanıma dokunuyo açık söyliyim , burdada bir istanbul medyasının payı var diye düşünüyorum , hani ormanların kralı aslan misali , bize kaplanı layık gördüler yani aslanın olmadığı yerlerde geçer sözünüz misali bu konuyu böyle yorumluyorum ve Karadeniz Fırtınası'ndan başka bir kelimeyle anılmamalı Trabzonspor'umuz diye düşünüyorum.
    DOZER CEMİL

Nereden
    İzmir

abi kinayeyi onun için yaptım bende
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Serhat ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı atemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 sene evvel resmi sitedede böyle yazıyodu Trabzon'da simge olmuş hamsinin sırtındaki gümüş mavisinden ve gözlerinin bordoluğundan insana komik geliyo ama kendim bizzat okumuştum bunu resmi sitemizde.
    kuzenim haklidir bu konuda...bende okumustum...
    "Futbol basittir zor olan futbolu basit oynamaktır" demiş Johan Cruyff
    Trabzonspor da Türkiye gibidir. İkisi de bağımsız değil malesef.
    Rabbim TÜRKÜ korusun!

Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'un kuruluşu renk yüzünden geçikmiş ve ilk olarak kırmızı beyaz renk ile lige katılmış ve TRABZON karışmış ve bu takım lav edilerk 1967 de ,bordo mavi renkler bulunmuştur, kısacası bu forma rengi üzerine çok münakaşalar olmuş ve sonunda ,TÜRKİYE de kimsede olmayan bize has bu renkler seçilmiş ,renkle ilgili birçok yorum yapılmakta ancak gerçek olarak renk nereden geldi derseniz. Aynı TRABZON isminin nerden geldiği gibi birçok farklı görüş vardır.İDMANGÜCÜ , YEŞİL BEYAZ, İDMANOCAĞI, SARI-KIRMIZI , karıştıralım bakalım nasıl bir renk bulunur.( TURUNCU çıkarmı?)
    TRABZONSPOR ÜYE NO:12458

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ozcilingir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor'un kuruluşu renk yüzünden geçikmiş ve ilk olarak kırmızı beyaz renk ile lige katılmış ve TRABZON karışmış ve bu takım lav edilerk 1967 de ,bordo mavi renkler bulunmuştur, kısacası bu forma rengi üzerine çok münakaşalar olmuş ve sonunda ,TÜRKİYE de kimsede olmayan bize has bu renkler seçilmiş ,renkle ilgili birçok yorum yapılmakta ancak gerçek olarak renk nereden geldi derseniz. Aynı TRABZON isminin nerden geldiği gibi birçok farklı görüş vardır.İDMANGÜCÜ , YEŞİL BEYAZ, İDMANOCAĞI, SARI-KIRMIZI , karıştıralım bakalım nasıl bir renk bulunur.( TURUNCU çıkarmı?)
    Abi bırak gözünü seviyim karıştırmayalım, yaşasın idman gücü , idmanocağının rengi bozukmuş hakketen , geçen sene bi programda Aziz üstel Trabzonspor'u galatasaraylılar kurmuştur diyerek Ahmet Ağaoğlu'na takılmıştı İdman Ocağın'dan sebeple uyuz olmuştum iğrenç bi renk sarı kırmızı hiç bişeyle karışmasın
    DOZER CEMİL

Nereden
    İzmir

Alıntı ozcilingir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi turuncu ve su yeşili formalar o takımların hatrına çıktı die biliyorum ben. sarı kırmızı= turuncu
    yeşil beyaz = su yeşili

sanki baa öle gelii
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Egemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi turuncu ve su yeşili formalar o takımların hatrına çıktı die biliyorum ben. sarı kırmızı= turuncu
    yeşil beyaz = su yeşili

sanki baa öle gelii
    Yok be o formalar Kappa'nın hatırına çıktı aynı şeyi Werde Bremen'ede yaptılar yeşil beyaz olan Werder'in renklerine Turuncuyu koydular adamların artık ana rengi gibi bişe oldu Kappa'yı bırakırlarsa Turuncu'nun esamesi okunmuycaktır onlardada, Puma'ya gelince aynısını oda yapıyo ve her takıma beyaz forma yapıyo bundan önceki puma anlaşmamaızda beyaz formalar vardı uyuz olmuştum yıl 2006 bu sene giydiğimiz ilk forma rengi beyaz rezillikti, yani turuncu ve su yeşili formalar tamamen Kappa'nın ürün gamından kaynaklanmıştır idman ocağı ve idman gücü hatırına bişey sözkonusu değildir.
    DOZER CEMİL

Nereden
    İstanbul

"Aston Villa'dan esinlendiği de söyleniyor?
    Aston Villa'nın rengi diye alınmadı. Açık mavi ve koyu bordo birleşen hiçbir takımda yoktu. "
    Yukarıdaki açıklama AHMET SUAT ÖZYAZICI' aitdir.

Kısacası tarihimizi yazan kişilerden biri , bu sebeple sorunun cevabı netleşmiştir.
    TRABZONSPOR ÜYE NO:12458

Tüysüzoğlu Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

bende astonvilladan alındığını biliyorum.bunu yetkili bi ağızdan duymuştum.anlatılanlara göre ozamanlar aston villayla ilişkiler çok iyimiş.hatta bi kaç sene onların formalarıyla sahaya çıkmışız.bu yüzdenderrenkler bordo ve mavi.ama hernerden gelirse gelsin bizim için kutsal renkler
    fener'i tutacagima ''aklimdan bir sayi tutarim'' daha iyidir

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

inadına Bordo!
    Alayına MAVİ
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasında başlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ts1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nizamettin Algan'ın dediğine göre renkler Aston Villa'dan geliyormuş çünkü kuruluştan sonraki ilk maçlara onların formalarıyla çıkmışız.
    Aston Villa mevzu benim bildiğim kadarıyla onların formalarını kullanmışız bi süre.Ama renklerimize etkisi olduğunu sanmıyorum.
    keyif adamı ..

oskanonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sonuc olarak sunu diyebiliriz:

YER BORDO GOK MAVİ SAMPİYON TARBZON!!!!!
    "AİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFINA BAKILMAZ"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Büyüklüğe bakarmısınız renkleri için bile onlarca hikaye var.birbirinden farklı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.