Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurtlar Vadisi (Geri Dönüyorlar!..)

Nereden
    Trabzon

bu dizinin içerdiği mafya jargonundan ve dozu aşırıya kaçmış şiddet görüntülerinden dolayı eleştirilmesini haklı bulmakla beraber bu denli eleştirilmesini vede her türlü şiddet ve kötülüğün müsebbibiymiş gibi gösterilmesini çok samimi bulmuyorum.. dizi bayabi süredir yok işte .. ne oldu okullardaki ve tolumdaki şiddet bittimi!... ve hayut azalmamı gösterdi! acaba eleştirilerdeki tek neden şiddet ve mafya konusundaki hassasiyetmi !! belli bir süredir sistematik bir şekilde törpülünen milli hislerin vede hassasiyetlerin bu dizi vede Irak filmi aracılığıyla tekrar gün ışığına çıkması vede daha önce başlarına çuval geçirilen insanların kendine olan inancını bir nebzede olsun yeniden sağlaması da bir eleştiri nedeni mi acaba!! Hollywood'un CIA güdümünde çalıştığı gerçeği düşünüldüğünde sinemanın toplumlar üzerindeki etkisi daha da iyi anlaşılacaktır..

Zugasi Berepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

mafyalıkla olan bir şiddet istemiyoruz sokaklarda 2 veya 3 kişi bir araya geldimi kendilerini kurtlar vadisinde oynayan film kahramanı zannediyolar. ve de toplumda silahlanma iyi ce arttı.
    bu adam ıraka gitmiş film çevirmiş başına çuval geçirenlerin öcünü almış falan filan daha neler
    millet bu adamı örnek alacagına mustafa kemalli ve bunca zamandır gerçekten savaşıp şehitolan insanları örnek alsınlar. polatdenen adamı film yolu ile halk kahramanı yaptılar. ülkemizde hala bu tip film yolu ile insanlara mesaj veriliyo diyenlerede şaşırıyorum
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. "KAZIM KOYUNCU"
    Ben ONUR demekten yoruldum o kurtarmaktan yorulmadı "ONUR RECEP KIVRAK"

Nereden
    Ankara

ya hala kimsenin etkilenmediğinin söylüyorsunuz aşağıdaki alıntıya bakarsanız nasıl etkilendiği bariz görünüyor, bu dizide anlatılanların hiç biri izlencek kadar önemli ve eğitici değildir tam tersine insanların özellikle gelişim çağında olan her gördüğünden etkilenen gençlerin kafasını bulandırmaktan ve yanlış yönlendirmekten başka hiç bir etkisi ve katkısı yoktur tam tersine zararı vardır.
    diziden çıkarılan ana öğe nedir biliyormusunuz. bu ülkenin adaleti ,yasaları ve kanunlarıyla hiç bir yere varamazsınız tak beline silahı düş mafyaynın peşine bak o zaman gör lüxs evler cipler anlatılan ve empoze edilmek istenen budur .
    tabi ki tek suçlu o diziyi izleyen çocuklar değil dir . Bunları izlemelerine izin veren ailer, bunu yayınlayan televizyon kanalları , filimlerine koşarak giden koca koca insanlar hatta hiç düşünmeden yanına çocuğun katıp gidenler, hala bu dizinin yayınlanmasına izin veren RTÜK denilen kurum bunlara sayfalarca övgü yazan gazteler, yazarlar velhasıl kelam bu işte hepimiz şuçluyuz.

Alıntı Erdogdu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    memati geliyor ha
    baslar yine "dostum olmaz, düsmanim yasamaz"
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. "KAZIM KOYUNCU"

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Zugasi Berepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pardon konu ile ne alakası var acaba
    haklisin, ne alakasi var....
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

golebshera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kurtlar vadisi dizisi birtakım belgesel verileri hikayeleştirirken, evet, popülerlik kaygısıyla mafyaya özendirici bir yapıya bürünmüştür. Bazı insanları olumsuz etkilemiştir. Doğru mu? Doğru.

Bu toplumu bozan bu dizimi peki? Magazinler, haberler, mankenler, sosyete çapkınları, kevaşe şarkıcılar, kevaşe çocuğu erkek şarkıcılar embesiller, ahlaksızlar, kimliksizler, şerefsizler VE ONLARIN İĞRENÇ ŞAHSİYETLERİ, KOKUŞMUŞ İLİŞKİLERİ VE BUNLARI MEŞRU GÖSTEREN ASIL HAİNLER...

Bunlarla tıklım tıklım dolu tv kanalları, medya.. HERGÜN TÜRK MİLLETİNİN ŞEREFİNE HAYSİYETİNE TECAVÜZ EDİYOR!

5 - 10 sene sonra aileler, kızları akşam dışarıya çıkarken, mutlaka korunun! diye öğütler veren batılı aileler gibi olacak. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Kafasına bişey takılan varsa çıksın sokaklara ortamları incelesin..
    SADECE DİK DURAN, CESUR BİR TRABZON..

Nereden
    Ankara

ortamları iyi incelesin bu tip ortamda olanların hepside okuyan adamlar degil konumuz yine mafyalıga geliyo kendini bisey zanneden mafya ruhuna bürünmüs insanlar.

ülkemizdeki bütün pis ortamlarda hep yeni polatlar yeni çakırlar var

televizyondaki bütün dizilere karsıyım ozaman çünkü egitim veren bir dizi yok
    magazin prog ramlarınada hata su son zamanlarda çıkan türk yunan iliskisini bozmaya yönelik yapılan yarışma programınada

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu diziyi çok sıkı takip eden biri değildim ama devamını merak ettiğim bölümleride oldu oturdum izledim, dizi başlayacağı zman baya bi reklamı yapıldığından ilk bikaç bölümü denk geldiğinde izlemiştim,

konu mafyacılık üzerine yıkılmamıştı aslında verilen farklı mesajlar vardı nezamanki çakır karakteri diziye damgasını vurdu işler değişti. Reytingi çakır karakteri getirdiğinden dizi bu mafya lideri üzerine yazılmaya başladı dolayısıyla mafyacılık ve sokak kanunlarının bolca yer aldığı bir dizi haline geldi, dizide bir önceki haftada yer alan gündem belirleyen gerçek olayların kurgulu bir şekilde işlenip yeralması bazı insanlara haberleri izlediklerinde alt mesajları görebilme yeteneğini kazandırdığını düşünüyorum bu yönüyle faydalıydı, fakat herkesin isyan ettiği sokakalrda türeyen eşkiyalarıda bu dizi ortaya çıkardı.

Sonuçta işleniş biçimi önemlidir bir diziyle filimle bir çok şeyin propagandası yapılıp insanları yönlendirebilirsiniz. Bu dizi bu kadar tutmuşken kullanmamak neden? pekala yeni bölümlerde devlet görevlisi olarak çalışan resmi kahramanlar ortaya çıkarabilirler, insanların öldürülmesi sorun oluyorsa tv leri açtığınızda hangi amerikan filminde bu yok! tek başına bunu diziyi kötülemek için yeterli olmdığını düşünüyorum. bu diziyi bukadar tutan izleyen gençler varken onları düzgün şeylere yönlendirecek projeler yapmamak ahmaklık olur bence.
    0II0II0I I00I0I0I 0III00II0 00II0I0I II0I0II0

Nereden
    Ankara

tamam peki dizide adam öldürmeyi geçtik ben zaten öyle bir şey kullanmadım ama neyse
    ülke gerçegi denen dizi de adam herkeze dayılanıyo helaya bile hesap vermeden giriyo ve bu filmden sonra adamın gerçek hayadaki karakteri bile film ile aynı oluyo bunu nedeni nedir acaba yoksa bunun nedenide yine bu film degilmi
    sokaklardaki eşkiyalar bu adama özenmiyomu
    hı birde gençleri düzgün şeylere yönlendirecek projeler ahmaklık olur diyosun sen insanlara hiç deger vermiyomusun insan lar bu diziyi izleyecegine ülke için iyi bir şeyler yapsa iyi degilmi yani çamura batmış insanları bir yerden alıp başka bir yere yönlendirmek ahmaklıkmı???

Nereden
    Ankara

Alıntı MuratDinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana soruyorum eğitimli aklı yerinde olan bir insan bunları örjnek alır mı????alan varsa bence onların kafasında bi sorun varr
    Al işde bir tane daha zaten egitimli kisi bunları örnek almıyo cuma asıl sorunda orda işde beyni daha gelişmemiş kisi örnek alıyo daha yeni egitim alan kişiler örnek alıyo ve hayatı böyle kişilere özenmekle geçiyo
    insanlarımız bir kitap okumuyo ama kurtlar vadisi diyince akan sular duruyo benim savundugum sey bu bakın dostlar ben burda bir şey savunuyorum ve bunu her zaman arkasındayım
    ülkemizde bir krallık var birde halk var ya halkın oldugu yerde krallık olmayacak yada krallıgın oldugu yerde halk olmayacak
    krallıgın oldugu yerde herzaman sömürü ve eziyet var
    halkın oldugu yerde dayanışma var
    sizce hangisi

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Zugasi Berepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam peki dizide adam öldürmeyi geçtik ben zaten öyle bir şey kullanmadım ama neyse
    ülke gerçegi denen dizi de adam herkeze dayılanıyo helaya bile hesap vermeden giriyo ve bu filmden sonra adamın gerçek hayadaki karakteri bile film ile aynı oluyo bunu nedeni nedir acaba yoksa bunun nedenide yine bu film degilmi
    sokaklardaki eşkiyalar bu adama özenmiyomu
    hı birde gençleri düzgün şeylere yönlendirecek projeler ahmaklık olur diyosun sen insanlara hiç deger vermiyomusun insan lar bu diziyi izleyecegine ülke için iyi bir şeyler yapsa iyi degilmi yani çamura batmış insanları bir yerden alıp başka bir yere yönlendirmek ahmaklıkmı???

sevgili dostum yazdığım yazıyı tekrar okursan yanlış anladığını farkedeceksindir gecenib bu saatinde dikkatinin dağınık olması normaldir tekrar okursan sevinirim. Yazdığın şekilde şeyler ifade etmedim ben
    0II0II0I I00I0I0I 0III00II0 00II0I0I II0I0II0

Nereden
    Ankara

cuma sana gülüyorum
    güzel espiri yapıyosun

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ne zaman çıktı hayatımızdan bu delikanlı arkadaşlar ki geri dönüyorlar? Para tatlı tabii.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)