Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Firtina Dizisi

Terzioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Standart Firtina Dizisi

Bu Dizi hakkinda ne düsünüyorsunuz? Bence cok güzel bir Dizi ve hicbir Bölümünüde kacirmam...
    "CHAMPIONS AREN'T MADE IN THE GYMS. CHAMPIONS ARE MADE FROM SOMETHING THEY HAVE DEEP INSIDE THEM - A DESIRE, A DREAM, A VISION" - MUHAMMAD ALI -

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yayın günü değiştirilene kadar beğenerek izlediğim iki diziden biriydi.Maalesef cumartesi gününe aldıkalrı için maç izlemeyi tercih ediyorum.Kısa özetlerinden anladığım kadarıyla komedi dizisini dramatik aşk dizisine çevirmişler.

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bende izliyordum ama gününü değiştirdikleri çok kötü oldu hep maç saatlerine geliyor tekrarlarını izliyorum gerçekten çok güzel
    -1461 TRABZON-

galyanlim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

ben hiç beğenmeyrum bizum gibi konuşamayler

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı galyanlim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hiç beğenmeyrum bizum gibi konuşamayler
    bugüne kadar yapılan karadeniz dizileri içinde şiveyi en iyi kullanan dizi.Şivede de başarılar yöremize ait kullandıkları kelimelerde de.

galyanlim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı sevgi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugüne kadar yapılan karadeniz dizileri içinde şiveyi en iyi kullanan dizi.Şivede de başarılar yöremize ait kullandıkları kelimelerde de.
    kelimeler bize ait olabilir ama becerip söleyemeyince osözler hiç bir anlam kazanmıyor zaten ben ilk bölümlerini izledikten sonra daha izlemedim çünkü beğenmedim

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu diziye gıcık oluom yaa bence oynuyanlar beceremiorlar karadeniz insanının özeliklerini şivelerini ii yapması lazımm mesela ismail türüt erkan ocaklı gibi vb. karadenizli insanlar oynuyabilir fırtına dizisinde oynuyanların yüzde 90 ı karadenizli deil ama bir yönünü seviorum memleket hasreti giderior o yeşillikleri ve 61 plakalı arabaları görünce
    Kazimişi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı sevgi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum...

Gülbeyaz ve ondan sonra gelen bir dizide şive içler acısıydı...

Bunda gayet iyi...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

her yapılan dizi o yörenin insanını oynatacaklar diye kural mı olur. böyle saçmalık mı olur.hem şiveyi taklit etmek kolay bir iş de değildir. ayrıca sırf şivesi var diye herkesi de dizide oynatmak olmaz.
    ben diziyi beğeniyorum.

atv de kuş dili vardı onuda beğenirdim.hele oradaki nine çok matraktı.ama yayından kaldırıdılar o dızıyı.

furtuna da da hasan dı galıba evın babası o çok matrak.

asıl benım takıldıgım Karedenız dızılerınde Trabzonspora çok az yer verılıyo.Sağolsun bızım dızıdekı tıpler hepsı futbola uzak.

"çocuklar duymasında baba ogul bjk lı ıdı ıkı de bır mac muhabbetı oluyodu."
    Konu Gürkan tarafından (06.10.2006 Saat 17:41 ) değiştirilmiştir.

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bence Karadeniz şivesini bugüne kadar en iyi kullanan dizi... Beğenerek ve hiç kaçırmadan izlemeye çalışıyorum... Hele Hasana bayılıyorum...
    HEPİMİZ TRABZONLUYUZ...!!!

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben severek izliyorum bence güzel bir dizi

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya cumartesi olması kotu oldu seyredemiyorum artık ama kardeşim cok kalite dizi
    "t®ß" Biz TRABZON'luyuz; Susarsak Güneş Doğar, Konusursak Ay yanar, İsyanımızda Kıyamet Kopar

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

C.ertesiLeri evde maç izLendiği için izLeyemiyorum artık

SaLı günLeri veriLdiği zaman hiç kaçırmazdım haLbuki
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

cok süper bir dizi

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

gerçekten çok güzel bir dizi vede bizim köyde çekiliyor.ancak kanal d büyük bi hata yaptı ve gününü değiştirdi.cumartesi maç oluyo tatil günü insan dışarı çıkıyo ne biliyim izlenmiyor.ancak tekrarlarını yakalarsak izliyebiliyoz
    inadına TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

mavic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya ben çok seviyorum ya fırtına dizisini.valla her bölümünü gözümü kırpmadan izledim ama bi geçen haftaki bölümünü kaçırdım ve de sanırım çok şey kaçırdım asıl iplerin koptuğu bölümdü heralde.sanırım bitmesine de az kaldı, hele bu kaybana sevdaluk alacak canumizi parçası çok güzel.velhasıl bence harika bi dizi.e bi de memleketi gözler önüne serince daha da bi güzel oluyo
    Ne hasta bekler yatağı,
    Ne bir ölüyü mezar,
    Ne de şeytan günahı,
    Seni beklediğim kadar...

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

dizi şive olarak genelde iyi.fakat yıllardır karadeinz dizilerinde yapılan en büyük yanlış orjinak karadeinzli kullanmamaktır.

Fakat özellikle dizideki bir duruma kıl oluyorum.Karadeniz erkekleri biraz kaba ve argo bir tabir olacak ama "Azmış" gibi lanse ediliyor.Kadın delisi gibi gösterilmeye çalışılıyor.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

haskiz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bilmiyorum ama yine de güzel bir dizi...Ama şöyle bir durum var farkındaysanız tüm kanallarda bir doğu aşiret dizileri yığılması var ama nedense karadeniz dizisi yapmaya cesaret edemiyorlar arada böyle çok naidr yapılıyor bizde başka bir diziyle bunu kıyaslayacak olmuyoruz.Acaba başka bir karadeniz dizisi olsaydı ve karşılaştırma şansımız olsaydı ne derdik.Ayrıca ilginç bir durum var o dizide ufacık çocuk bile şive ile konuşmaya çalışıyor ama başrol oyuncuları diziden anlaşıldığı kadarıyla orada büyümelerine rağmen hemen hemen istanbul türkçesi ile konuşuyor çok nadir bizim kelimelerimizden katıyor...Yine de başta dediğim gibi güzel bir dizi...
    ...you can't break my spirit it's my dreams you take...(canımı alamazsın,aldığın hayallerimdi)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

pek tv izlemem maç harıç hiç birşekilde tv ye bakmam. ama burda yazılanları okudum.
    akşam vakıt bulursam izlicem.
    __________________SÜRMENE'Lİ______________________

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bence arkadaşlar şive işine pek takılmayın...bu sene bi dizi vardı kuş dili mi neydi onda o kadar yapmacık bi şive vardıki seyredilmiyordu hiç...bu dizide hiç olmazsa biz karadenizlilerin de doğru dürüst konuşabileceğimizi gösteriyorlar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Alıntı Misina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizi şive olarak genelde iyi.fakat yıllardır karadeinz dizilerinde yapılan en büyük yanlış orjinak karadeinzli kullanmamaktır.

Fakat özellikle dizideki bir duruma kıl oluyorum.Karadeniz erkekleri biraz kaba ve argo bir tabir olacak ama "Azmış" gibi lanse ediliyor.Kadın delisi gibi gösterilmeye çalışılıyor.
    Kanal 7 de ismail türüt bir program yapıyor orda orjinal karadenizliler kullanılıyor.Bilmiyorum izledinmi ama ben izlerken yüzüm kızarıyor.Başkaları oynasın daha iyi.

Nereden
    Ankara

Alıntı lazanist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanal 7 de ismail türüt bir program yapıyor orda orjinal karadenizliler kullanılıyor.Bilmiyorum izledinmi ama ben izlerken yüzüm kızarıyor.Başkaları oynasın daha iyi.
    yaa ben orjinal karadenizli görmek istemiyorum ben oyunculuk görmek istiyorum ismail türüt erkan ocaklı oscarlık oyuncular sanki..benbim de yüzüm kızarıyor arkadaşım o programda

Nereden
    Ankara

Alıntı Ts_oSe_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu diziye gıcık oluom yaa bence oynuyanlar beceremiorlar karadeniz insanının özeliklerini şivelerini ii yapması lazımm mesela ismail türüt erkan ocaklı gibi vb. karadenizli insanlar oynuyabilir fırtına dizisinde oynuyanların yüzde 90 ı karadenizli deil ama bir yönünü seviorum memleket hasreti giderior o yeşillikleri ve 61 plakalı arabaları görünce
    çok saçma düünüyorsun yok ismail türütmüş yok erkan ocaklıymış onlar türkücü bu iş oyuncu işi...hem dediğim gibi eğer yapamayacaksan hiç yapma bu dizidede öyle yapılmış..karadenizlilerinde düzgün kullanabileceğini göstermiş

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

her bölümünü kaçırmadan izliyorum bu akşamki bölümü çok güzel
    ama bi kötü tarafı yakında istanbula gelecekleri orda çekilen her dizi sonunda istanbula geliyo dizinin işi bitiyo

uquR Ayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçenlerde bir arkadaşım dile getirmişti. Bırakın ya Karadenizin neresinde kızla erkek köyün ortasında öpüşüyor diye. Hak vermedim de değil yani çocuğa. Bu tarz bazı farklılıklar olmasına rağman gerçekten hoş bir dizi...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)