Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 167 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Artık Hücum Futbolu Oynayan Bir Trabzonspor İstiyorum!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Standart Artık Hücum Futbolu Oynayan Bir Trabzonspor İstiyorum!

oynan maclar gösterdi ki ziya dogan ana konseptinden asla ödün vermiyor ve defansif anlayisli hucum futbolu denebilecek bir oyun tarzi gelistirme yolunda emin adimlarla ilerliyor. simdi kimileriniz bu topici elestiri topici falan zannedecek. bunun önne gecebilmek icin bastan yazayim bu bir elestiri topici degildir. evet defansif anlayisli hucum futbolu dedim cogunuz sacmalamissin diyebilir o yüzden konuyu acarak devam edeyim. elinde bizim kadromuza benzer özellikler gösteren oyunculari olan takimlarin en büyük zorlugu sahaya tam anlamiyla kadronun hakkini veren bir takimla cikabilmektir. yillar sonra defansif ve ofansif olarak hatta ortasahamizla dahi tam bir takim olduk diyebilecegimiz bir kadromuz var. ancak anlasilan o ki hocamizin bu kadrodan en iyisini degilde kendi istedigini cikarma ya da yaratma egilimi var.
    örnekle aciklarsak hocamiz -diger gelen tüm hocalar gibi hasandan asla vazgecemiyor-oyuncu degisikliklerinde dahi hasani oyundan cikarmayip ondan sag bek yaratarak oyuna devam ediyor. ya da elimizde yeterli sayida sol kanat oyuncusu oldugu halde marcheyi solda tutarak ortasahayi savaskan ancak teknik yönü zayif oyunculardna kuruyor. yine ortasahayi "saglam" tutmak icin huseyindenn her ne sartta olursa olsun vazgecmiyor ve cogu maclarda bir zorunluluk oldugu halde-bkz. ankaragüc maci ikinci yarisi- cift santrafor oynatamiyor takimina!yine savasci kimliginden dolayi hocamiz takima bu yil katlan musa büyükten vazgecemeyecege benziyor! ancak bunlara karsin takimin kkulubesinde symkowiak kiki umut gibi üc tane ilk onbirde oynamasi gereken hadi zorunlulugu birakalim oynayabilecek ofANSIF yönleri de gelismis oyuncu varken sirf kendi taktigine sadik kalacak diye sahaya defans agirlikli bir kadroyla cikiyor ki bu durumda da gol atmamiz kisitli taktik varyasyonlara sikisip kaliyor. yattaranin yoklugunda tüm yük belirli oyuncularin sirtina yükleniyor. ve olasi kaza gollerinde ya da rakibin can havliyle saldirdigi durumlarda-dünkü gibi- iki golu bulmamiza ragmen iki gol yiyoruz. buradan cikacak sonuc; hocam korkunun ecele faydasi yok! yani ne kadar defansif oynarsak oynayalim ne kadar defansif oyuncumuzla sahada yeralirsak alalim gol yiyioruz. bu pek de bizimle ilgili degil futbolun dogasinda varolan bir sey.

biz büyügüz ona göre oynamaliyiz gibi populer ya da beylik laflarin arkasina siginmadan futbol neyi gerektiriyorsa onu yapmak gerekiyor demek zorundayiz. bunu da bir örnekle aciklarsak mesela chelse de kimi zaman tek forvetle sahaya ciksa da oyun anlayisi bu taktigin aslinda cok uzaginda ofansif bir özellik tasiyor. yani bu örnekten yola cikarak hocamizin yapmasi gereken tamamen kendi taktigine sadik kalmak yerine tkaimin oyuncu profilni de takim kurmada gözönüne almasi gerekliliigini görmesidir ve buna göre de takim kurmaya yönelmesi. simdi hicbirimiz iddia edmeeyiz ki bizim kadronun chelsinin kadrosuyla bir karsilastirilmasi yapilabilsin ancak biz de ingiliz liginde oynamiyor ve cl de mucadele etmiyoruz yani haddimizi bilmekle hayal kurmak arasindaki cizgiyi belirleyecek olan bizler yani hocamizdir.
    bu sadece takim icin degil kendisi icin de bir zorunluluk haline gelmistir. evet geldiginden bu yana mac kaybetmemis olabiliriz ancak en sonunda puan durumu ve siralamadiki yer futbolun bir sonuc oyunu oldugunu bize hatirlatmaktadir. cok yakinda cicim haftalari bitecek ve icimizden homurtular yavas yaas yükselmeye baslayacaktir. bu taraftatarin futbol bilgisi her ne olursa olsun diger eziklerin taraftarinin futbol bilgisinden genel anlamiyla daha fazla oldugunu hocanin bilmesi gerekmektedir. ve tepkisini de veririken futbol üzerien verdigini en iyi hocamizin bilmesi gerekir.

ben buradan hocamiza daha fazla futbol ve oyun icin sesleniyorum...

gercekci ol imkansizi iste... yani sampiyonlugu...

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hucum futbolu oynadık ama biraz şans biraz kazmalık ve yattaranın olmayışı bunu etkiliyor

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

önemli olan gol yememek golü nasıl olsa atarsın gol yemeyeceksin.arkadaşlar yanlış anlamayın 3 lü önliberolu ortasahayı savunuyor değilim.Ama iyi savunma yapmak çok önemli
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Nereden
    İstanbul

savunma yapmayı bilmeyen takımlar başarılı olamaz istisnalar hariç önemli olan kaç öçnliberonun değil oynayan oyuncuların kalitesidir 3 tane son derece sıradan oyuncu yerine 2 tane sağlam oyuncu yeterlidir
    Konu champions tarafından (03.10.2006 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizim takım ezik oynamıyo ki .Dünkü maçta ezdik ama yorgunluk ve beceriksizlik, defans hatalarımız yüzünden bedava goller yedik...Ben oyundan memnunum sadece bazı oyuncular biraz daha çeki düzen verse kendine herşey tamam
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeteri kadar hücum oynamasak bile inanılmaz goller kaçırdık.Bazı anlarda duruyoruz.Ankaragücünü bile baskı kuramadık uzun süre.Bu eksiklikleri gidermemiz lazım.

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

valla ben de ortasaha futbolu oynayan takım istiyorum.
    en azından ortasaha futbolcusu olan takım istiyorum.

orta sahasız bir takım ne defans yapabilir ne de hücum.
    :::TS:::

oflu2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

takım dün iyiydi...ama eksik çok tabi ki..keşke diyorum adem koçak ı göndermesseydik..neyse ben szymek,yatttar ve kiki hazır olduğunda takımın daha iyi olacağını düşünüyorum..musa sağ bek oynamaz..ilerde takımımızın ilk onbirini yazmak istiyorum..
    KARADENİZ,
    DEV BİR DALGADIR,
    ÖZGÜR BİR SUDUR.

firidin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hücüm futbolu gol atmak üzerine kurulan herkesin bildigi bir futbol anlayısdır.yanlız dünyada artık bu anlayıs yerini daha çok 2 önliberolu önce gol yememeyi hedefleyen oyuna bıraktı...ewet 3 ön liberoyle oynuyoruz fakat defasif oyunun kötü tarafı olan gol pozisyonu üretememe gibi bi sıkıntımız yok nitekim savunmasıyla sampıyonluk kazanmıs gese,ve bjk önünde çok gol pozisyonuna girip 3 er tanede gol attık konya karsısında 10 kişi kalmasak yine aynı pozisyonları üretebilicektik ve dünkü ankaragücü maçı....3lü on liberoya karsı deilim benim karsı oldugum şey 3lü on liberonun 3 ününde çift özellikli futbolcu olmayısı(defans hücüm)!!oysa TRABZONSPORumuzun kadrosun 3lü on liberoda oynayabilicek çift yönlü futbolcular var(m.keçeli ferhat musampa szymek gibi)oysa biz bu söyledigim çift yönlü oyuncular yerine 1 yönü bile oldugu mechul hepimizin bildigi ve çogumuzunda böyle bi kadroyla sahaya çıktıgımızdan dolayı kınadıgı futbolcularla hala oynamaktayız...kadro yapımız 3 lü ön liberoyla oynayacak ve bi sıkıntı yasamayacak tipte...fakat yanlıs olan şey kesinlikle ve kesinlikle OYUNCU SEÇİMLERİ!!!!!

oflu2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

1. Jefferson
    2. Ufukhan
    3. Kiki Musampa
    4. Fatih
    5. Stepanov
    6. Hüseyin
    7. Szymek
    8. Gökdeniz
    9. Ersen Martin
    10.Marcelinho
    11.Musa Büyük

12. Tolga
    13. Çağdaş
    14. Murat Ocak
    15. Umut Bulut
    16. Mustafa Keçeli
    17. Yattara
    18. Ömer Rıza

Yattara ikinci yarılarda yararlanılması gereken bir oyuncu..zamanında lıcescu sergeni nasıl kullanıyosa biz de öyle yattrarı kullanmalıyız...
    KARADENİZ,
    DEV BİR DALGADIR,
    ÖZGÜR BİR SUDUR.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

3 ön libero ile oynuyoruz ama yine salakça goller yiyoruz ve pozisyon veriyoruz.en iyi savunma hücumdur.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

abbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

_______________jefferson_________________

__musa___fatih____stepanov____m.keçeli____

________szmkoviak____gattuso hasan________

___gökdeniz____marcelinho______musampa___

______________ersen martin________________

şu an için bundan daha iyi bir ilk 11 sahaya sürülemeyeceğini düşünüyorum.. önliberosuz taktik kalmadı artık.. çift forvet hakeza oda öyle.. çift forvetle oynayamayız buda bi gerçek.. ki zaten marcelinho gökdeniz hatta sakatlığı bitince yattara da forvet sayılır..
    yattara iyileşene kadar en ideal 11 budur... ama yattara iyileştikten sonra ziya hoca ne yapar ne eder hiç tahmin yürütemiyorum açıkçası...
    sürmene

Nereden
    İstanbul

nicotine61
    musadan sağbek olmaz feridun oynar ama o oynamaz onun dışında herhalde en iyi kadrodur

abbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

biliyorum hemşerim haklısın.. defansif yönü cok zayıf.. ama gs maçında adam bütün sağ alan boyunca oynadı.. gitti geldi... yani sana hak veriyorum.. ama elimizdekilere bakınca bende ziya hoca gibi musa yı tercih ediyorum açıkçası...
    Konu abbas tarafından (03.10.2006 Saat 15:36 ) değiştirilmiştir.
    sürmene

frango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bencede musadan sağ bek olmaz evet bende saldıracak hucum oynayacak bı takım ıstıyorum 1 tanbe yesekde 2 tanbe atıp kazanmalıyız bende 95 tekı gıbı saldıran bı takım ıstıyorum o gunden beri malesef ıyı takım gorduk belkı ama saldıran bı takım goremedık
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandıralıııııııı...

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hücum futbolu oynamak istiyorsunuz ha.Ziya Hoca var takımın başında alooo.3 ön libero!
    keyif adamı ..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hüseyini çıkarsın hoca hücum futbolu otamatik olarak oynarız zaten...
    hüseyine ileri vermesi için çıkarılan paslar ortasaha gelmeden boğuluyorlar..
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

3 ön libero ile daha yarım saatte 3-0 öne geçebilirdik. ferhat, düz adam gibi duruyor ama bence daha fazla ofansif görev verilse başarılı olur. hasan zaten sürekli ceza sahasına inen, yoklayan bir adam.

hoca 3 ön libero için eleştirilebilir ama bu adamlarla fark da atabilirdik, bence yılda bir veya iki kez yenebilecek saçma goller yedik.sonuçta hocanın seçimi böyle. 2+2 de 4 eder, 3+1 de..yani iki ön libero ile oynasaydıkta aynı sonucu alabilirdik.

hocanın kadrosuyla hiç pozisyona girmeseydik, inanılmaz goller kaçırıp (direkler de cabası) saçma goller yemeseydik ben de hocayı kadro konusunda eleştirirdim.

15 günlük arada defans elemanlarına kademe anlayışını, nerde durmalarını gerektiğini, altı pasın içinde boş adam bırakmamaları gerektiğini anlatsın yeter.
    Rüyaları gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktır...

oguzkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ziya doğanı en çok biz istedik burada en çok biz tartıştık. bilmiyormuyduk ziya doğan defansif oynatıyor. hepimiz biliyorduk. ozaman susup bekleyecez. olay defansif oynamakta değil zaten. 3 önliberoyla çıkmak başlı başlına bir hata. 2 önlibero çıkarakta defansif oynarsın ve maç kaybetmeden namağlup şampiyon olursun. ziya hocanın tek hatası bu önliberodan kaynaklanıyor, defansif oynamaktan değil. 2 önliberoyla oyna gene defansif oyna...
    VERENA (KIRANKAŞ)

Nereden
    İstanbul

Hocanın bu takımı defansif oynattığı yönündeki yaygın kanıya katılmıyorum. Bugün dünyada sürekli rakibi yarı alanına hapsedip sağlı sollu ortalarla baskı altına alan hiçbir takım yok (Bizim taraftarımız bunu istiyor). Eğer yeterince gol pozisyonuna giriyorsan yeteri kadar hücüm oynuyorsun demektir. Ziya hoca dönemindeki tüm maçlarda olduğu gibi dün de bolca gol pozisyonuna girdik, ama atamadık. Bunda da en önemli sebep yorgunluktu.

Ziya Hoca defansif oyuncularla sahaya çıkmıyor, savaşan oyuncuları tercih ediyor. Çıkan oyunculardan da savaşmalarını, adama basmalarını istiyor. Bu yüzden Murat Ocak oynamıyor, bu yüzden Marce sürekli gerilere gelip bize göre üzerine vazife olmayan işlere giriyor, bu yüzden HHF oynuyor.

Evet bence de HHF yanyana oynamaz ama söyler misiniz dün siz olsanız ilk onbirde sahaya sürebileceğiniz hangi çift yönlü orta saha oyuncunuz vardı? Mevcut kadroda bu tanıma uyan ve ilk onbirde olmayan iki tane adam var: Szymek ve Musampa. Her ikisi de hazır değil. Eğer Szymek'in gücü kuvveti yerinde olsa ben Ziya Hoca'nın onu gözü kapalı ilk onbirde başlatacağını düşünüyorum. Zaten bu özelliğinden dolayı Szymek'i Trabzona isteyen de oydu. Ama henüz öyle değil işte.

Dahası transfer mevsiminde burada bas bas bağırdık, orta sahaya üst düzey bir veya iki adam şart diye. Sonuçta Szymek(ki dün iyi oynadı) ve Musampa toparlansa bile hala en az bir tane böyle adama ihtiyacımız da devam ediyor. Ne zaman gerek içeriden gerek dışarıdan alternatifler çoğalır, o zaman HHF'ı birer birer yedek kulübesine giderken görürüz.

Eleştirmek çok kolay ama hadi deyince o kadar kolay değil işler. Ziya Hoca bilmiyor mu Musa'dan sağbek olmayacağını? Düne kadar rakip hocaların salaklığı yüzünden sorun olmuyordu ama dün ilk kez Hikmet hoca bu eksiği tespit ederek atakları oraya yönlendirdi ve sonucu da aldı. Ziya Hoca da sıkıntıyı gördüğü için Gökdeniz'i sürekli geriye yardıma çekti. Baktı olmayacak, ikinci devre Hasan'ı oraya çekti. Bu değişiklik bile eleştiriliyor, gerçekten anlamak mümkün değil, ya ne yapsaydı söyler misiniz?

Sonuç itibarıyla takım iyi yolda; devre arasına kadar idare edebilirsek arada yapılacak 3 doğru transferle hala herkes kadar şansımız mevcut.

Ama lütfen sahada ne olup bittiğine biraz daha dikkat edelim, her olumsuz sonuçtan sonra körü körüne yıkıcı eleştiri yapmayalım.

Nereden
    Hakkari

Bu konuda defaten yazmıştım.. Şimdi bu konu üzerinde detaylı bir şekilde tartışılmasını istiyorum.. Çünkü bu takım defansif futbola mağlup olmamamlıdır..

diskus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ya arkadaslar bizim takimda dün jefferson haric gol pozisyonuna girmeyen futbolcu kalmadi hala burada hucüm futbolu istiyoruz diye yakiniyoruz.ilk 25 dakikada 3-0 olabilecek bir mactan zor la berabere ayrildik hoca ne yapsin buna.olmadimi olmuyor iste.

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vahid geldi gitsin dedik savunma oynatıyor.Lazaroni geldi ondan beter çıktı.Son çare bizi ve Türkiye'yi tanıyan bir teknik adama sarıldıK.Eldeki kadroya bakarsan hücumun hücumunu oynar ama nerdeee?Yattara ve Musampa tam hazır olduğunda nereye kaçacaksın Ziya Doğan çok merak ediyorum.

İlk gediğindeki gibi taraftar bağırdıktan sonra Yattara'yı oyunu alırsan ömrün ilkinkinden kısa olur.

Yamaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence dün akşamki maçda iyi oynadık. oyunun büyük bir bölümünü rakip sahada oynamamıza rağmen galibiyet golünü bulamadık. ama yattara iyileşince
    ve musampa hazır oldugunda nasıl bir kadro sahaya sürecek merakla bekliyorum.
    İnşallah bir daha konya maçına başladığı kadro gibi bir kadro çıkarmaz...

irfanköse276 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

konu sadece dün akşamki maçla sınırlı kalmamalı. bence eleştirilmesi gereken nokta defansif oynaması değil, defansif oynarkn ligin kalbur altı takımlarından olan a.gücünden 2 tane yemesi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)