Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 150 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elif Şafak ve Benzerleri

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Elif Şafak ve Benzerleri

Arkadaşlar izninizle böyle bir başlık açmayı uygun gördüm. Bilindiği gibi "Baba ve Piç" adlı romanından sonra hakkında Türklüğe hakaretten dava açılan Avrupa genişlemeden sorumlu komiser zatın da ilgilenmesinin ardından 1. celsede davası düşen birisi olarak bu sıralar gündemi oldukça meşgul ediyor

Ondan önce Orhan Pamuk'un da yaptığı gibi "Ben tutuyorum sen vur" anlayışında olan, yazar kisvesi altında ne idüğü belirsiz bu hasta insanları sizim yorumlarınıza sunuyorum

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp...kw=&a=&v=&p=14

http://www.8sutun.com/node/20757

Son olarak, Amerika'daki fanatik Ermeni kuruluşlarından kendine kanıt toplayabilmek ve romanını yazabilmek için defalarca ABD'ye uçtuğu belirlenen bu insanın yazdığı kitabı okuyanlar, kitap hakkında görüşlerini de yazarsa memnun olurum

Yorumlarınızı bekliyorum
    Konu Travelair tarafından (02.10.2006 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Naim
    Ziyaretçi

Kitabı okumadım
    ama
    Nihat Gencin anlattıkları ve gördüklerimizden sonra
    Böyle bir Koalisyonun ortaya çıkması benim gibi birisini dahi dehşete düşürdü

birde Arka Perdelerini biliyoruz diye geçiniyorduk bu piyasada

Arka duvarında Arkası varmış
    Taşnaklar- 12 Eylul maduru Eski Marksistler- 28 Şubat Madurları
    Süper bir Ortaklık

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Kitabı bir bütün olarak ele almakta fayda var. Çünkü sadece kızdığımız bölümü okursanız gerçekçekten tepki vermeniz doğal ama ardından gelen yazıları okursanız tamam diyebilirsiniz. Benim de açıkçası hoşuma gitmedi yazılanlar. Türk tarihi için hassasiyeti büyük olan bu konunun bu şekilde işlenmesi bana çirkin geliyor.

Bu konudan daha çok önem vermemiz gereken hadise adliye de yaşananlardır. Resmen AB tarafından zibidiler gönderiliyor duruşmayı izlesinler diye. Bu resmen iç işlerimize karışıldığının resmidir. Türklüğe hakaret ile ilgili bir sonuç alınamayacağı açıkça belli olmuştur. Artık yeni bir dava açmaya hiç gerek yoktur.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    İstanbul

Olayın tek tarafının propagandasını yapması hiç de iyi niyetli bir davranış değil. Türkler katledilmedi mi orda?? Türkiye'nin imajını ayaklar altına alırken reklamını yakmaktan başka bir işe yaramıyor Yazıklar olsun diyorum hiçbir yabancı basının röportaj teklifini kaçırmıyor. Dünyaca ünlü oldu ne de olsa.

O bir aydın mı? Hiç sanmıyorum. Olsa olsa vatanını, milletini sömürgeci aşağılık devletler karşısında zor duruma düşürmekten çekinmeyen, onların yaptıklarını görmezden gelip, kendi milletinin aleyhinde propaganda yapıp adımızı "Soykırımcı millet"e çıkartmak isteyenlere çanak tutan aşağı bir insandan başka bişey değil gözümde
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Erdogdu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

daha okumadim ama okuyacam, anlattiklariniza göre bu insan disarda taninsa linc edilir bence...
    bayraklari bayrak yapan üstündeki kandir, toprak eger ugrunda ölen varsa vatandir!!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Orhan pamuk gibi bir intihalcinin ilham vermesi beni hiç şaşırtmadı. Hırant dink gibi, elif şafak gibi diğerleri de gelecektir. Yeni trend bu nasıl olsa. En çok satan romanlar listesine bakalım isterseniz.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

nihat gençten duyduğum kadarıyla ermeni propagandalı bir kitapmış

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı Metin Külünk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan pamuk gibi bir intihalcinin ilham vermesi beni hiç şaşırtmadı. Hırant dink gibi, elif şafak gibi diğerleri de gelecektir. Yeni trend bu nasıl olsa. En çok satan romanlar listesine bakalım isterseniz.
    Peki metin abi

Elif Şafak ın Zaman gazetesinde Yazmasına
    Kitaplarının Editöryalini Eski Marksistlerin yapmasına
    bu kadına Kitap Siparişinin Taşnak Partilerinden olmasına
    Ne diyeceksiniz Görüşünü merak ediyorum doğrusu

Nereden
    İstanbul

Bence de artık edebiyatçılar meşhur 301. maddeye aykırı eserler yazarak kamuoyundaki popülaritelerini artırma yoluna başvuruyorlar. Böylece kendileri bırakın Türkiyede tanınmayı onlar artık uluslararası kamuoyunun yakından takip ettigi yazarların en başında geliyorlar ve bu yazar müsvetteleri bunun için bizlerin birçok degerini hiçe sayıyorlar. Burda aslında AB nin de bu konudaki samimiyetini sorgulamak gerekir birçok ülkede ermeni soykırımı olmadıgını ifade etmek suçken bizde böyle birseyin oldugunu söylemek kaydıyla türklüğe hakaret edilmesinin şuç olması kadar dogal birsey olamaz. AB birçok konuda oldugu gibi bu konuda da Türkiyeye farklı muamele uygulamaktadır. Burda önemli olan 301. maddeye aykırı eserler cıkaran veya tutum ve davranışlarda bulunan kişileri yasaların öngördügü şekilde mahkum etme basiretini gösterebilmektir. Her kim olursa olsun herkes yazdıgı eserin söyledigi sözün nereye gidecegini ölçüp biçmeli ve bir ulusun degerlerinin bu kadar kolay yok sayılmasının önüne geçilmelidir. Bırakın 301. maddenin kaldırılmasını veya kapsamının tekrar gözden geçirilmesini bence kapsamı bu iki yazar müsvettesinin berat etmesinin önüne geçecek kadar genişletilmelidir. Ulusumuzun degerlerine kimse bu kadar saygısızlık edemez ve bu degerler üzerinden nemalanmaya çalışılabilecek kadar basit degildirler.....

kutoz
    Ziyaretçi

Elif Şafak, Perihan Mağden gibileri ben Nihat Genç'e havale ediyorum. O onların dilinden iyi anlıyor...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ironmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki metin abi

Benim görüşümün ne önemi var ? Ama illede merak ediyorsan yarına kadar bekleyeceksin. Paydos saati.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

301 diye bişey çıkmıarttılar yook bu yazarları kısıtlıyor diye yaaa bi türk yazar neden türklüğe hakaret etsin bu kadın bence türk bile değil

Nereden
    İstanbul

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elif Şafak, Perihan Mağden gibileri ben Nihat Genç'e havale ediyorum. O onların dilinden iyi anlıyor...
    O aydın geçinen kesimin hakkından bir nihat GENÇ geliyor zaten. Bu ermeni konferansı düzenlemek isteyenlerle orhan pamuk ve elif şafagın agızlarının payını bir o veriyor. Bu arada böylesine ülke gündemini meşgul eden konulara umarım site olarak bundan sonrada kayıtsız kalmayız.

Nereden
    İstanbul

İşin komiği 301 kaldırılsın diyen ülkelerde 301 maddesi bulunuyor Burda amaç ülkemizi yıpratmak. Belki farkında değiliz ama bu olayların dışında, ülkemiz hiç olmadığı kadar büyük ve ciddi tehditlerin altında

Nereden
    İstanbul

amaçları ülkemizi bölmek..kim YÜCE TÜRK MİLLETİNE hakaret etse, kim bebek katilini savunsa, kim soykırım var dese ab den birileri geliyor mahkemeye gidiyorlar ve bu hainleri(elif piçi, hırant, orhan pamuk(bunlarda başka piçler)) tek celsede beraat ettiriyorlar..ama şunu kafalarına iyi sokcaklar BU ÜLKENİN HER KARIŞ TOPRAĞI KANLA SULANMIŞTIR BU TOPRAKLAR HEP TÜRKTÜ ve ÖYLEDE kalacak..TRABZON da bizim HAKKARİDE bizim, KARS ta bizim her yer bizim..hepsi bizim vatanımız..

Nereden
    İstanbul

Alıntı MuratDinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    301 diye bişey çıkmıarttılar yook bu yazarları kısıtlıyor diye yaaa bi türk yazar neden türklüğe hakaret etsin bu kadın bence türk bile değil
    kardeşim kadının TÜRK olmadığı çok açık..hangi TÜRK evladı elif piçinin, dink, pamuk piçinin yazdıklarını yazar

sheva
    Ziyaretçi

Kitabı okumadım
    ama

Süper bir Ortaklık
    vay beeee. neymiş şu Nihat Genç. nasıl bir insan kendi okumadığı bir kitabı ve bu kitapla beraber bir dolu insanı başka birisinin okuduğu ve yorumladığı şekliyle kabul eder dahası yargılar suçlar??. bu nasıl bir ideolojidir anlamak mümkün değil. kusura bakmayın belki haddimi aşıyorum ama sizden bu cahilliği beklemezdim.

geronimo_61
    Ziyaretçi

yazanlar, çizenler
    edebiyatçı olamadan tarih için hüküm vermeye çalışanlar bu memlekette her daim olacaktır.
    asıl olmaması gereken, afedersiniz ama türk yargısını müstemleke mahkemesi gören ab zihniyeti ve uşaklarının konuşulmaması,,, konuşturulmaması

olaya tepki gösteren ve bence çok haklı tepki gösteren bir kısma demokrasi düşmanı yaftası yapıştırılarak Lagendjik gibilerinin mahkemelerde dolaşmasını unutturmaya çalışanlar var...

ayrıca sheva kardeşime...

hükümde bulunmak her zaman mümkün olmamaktadır. baba ve pi. adlı eser hakkında hükümde bulunmak için o kitabı okuyacak hiç değilim. ama bu konu hakkında içtihat kaynağı olarak görebileceğim Nihat Genc'e de güveniyorum.

bilinmeli ki güvenilenler en azından yol gösterebilirler. bunun ideolojiyle veyahut kitabı hatim etmeyle alakası yok kanımca. kesin olan şu ki prim yapmanın uşaklıkla ele alındığı -edebiyat dünyası demeye elim varmıyor- şaşkın ördekler dünyasında elif şafak gibiler okunmaya bile layık değil aslında.

bilgi için araştırınız. orhan Pamuk adlı şahsın kendine göre milat sayılan konuşmasından sonraki ABD satışlarına ve kitap pazarlamalrına.

derin bir ermeni diasporası kokusu gelmekte

fincher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

konuyu açan arkadaş dahil kaç kişi bu kitabı okudu?kitapta belirtildiği gibi hangi sözlerle Türklüğe hakaret edilmiş ve daha önemlisi bu sözleri kim söylemiş?kitaptaki ermeni karakterin ermeni soykırımı iddialarına kitaptaki diğer karakterlerin ağzından cevap verilmiş mi?ve son olarak kitap bir bütün olarak okuyucuya nasıl bir mesaj veriyor?
    Eleştirdiğiniz şey Avrupa temsilcilerinin bu tür davalara temsilci göndermesi ve davaları takip etmesiyse buna karşı çıkabilirsiniz.ama burda tamamen farklı bir eleştiri ve hakaret görüyorum.davayı açan reklam meraklıları gibi kitabı okumadan insanlar için ne idüğü belirsiz,ermeni,Türk düşmanı gibi ifadeler kullanılıyor.Orhan pamuk'la bir tutulması zaten başlıbaşına bir yanlışlık.Orhan pamuk kendi fikirlerini söylemiştir ve fikirlerinden dolayı eleştirilmesi normaldir.ancak burada durum tamamen farklıdır.ne yani kitabında Türkleri çok seven bir ermeni karakteri mi kullansaydı.ayrıca eserinde ermeni karakter kullanan birinin Amerikada fanatik ermeni kuruluşlarıyla görüşmesini tam bilmiyorum,ama öyle birşey varsa bunu son derece normal hatta olması gereken birşey olarak görüyorum.işine saygı duyan her insanın yapması gereken bir hareket,tıpkı filminde seri katil kullanan bir yönetmenin veya senaristin gerçek hayattaki seri katillerle görüşmesi gibi.edebiyatta ve sanatın diğer kollarında kötü yada sevmediğimiz karakterler bulunabilir.ancak bu bize o karakteri ortaya çıkaran insana hakaret etme veya karakterin yaptıklarından dolayı kişiyi sorumlu tutma hakkı vermez.bu sanatın doğasında vardır.mühim olan eser bir bütün olarak insanlara ne mesaj veriyor?
    zaten bu davanın açılması başlıbaşına bir komediydi.burda tepki gösterilmesi gereken kitabı dahi tam okumadan 301. madde çığırtkanlığı yaparak dava açanlardır.böyle saçmasapan davalar açarsan eloğlu da senin mahkemene gelip seni denetler.AB 'ye üyeysen oyunu kuralına göre oynayacaksın,birkaç kendinibilmeze bizi dünyaya rezil etme fırsatı vermeyeceksin.
    son olarak kitaptan bazı alıntılar yazacağım,gelen eleştiriler hakaret boyutunda olmazsa sevinirim.Türk'lüğümle ilgili spekülasyon yapılmaması en büyük temennim.Türkoğlu Türküm ve gurur duyuyorum.(tartışma çıkması durumunda butürlü forumlarda böyle hassas konuları tartışmak istemememden dolayı karşıt görüş gelirse cevap vermeyeceğim,bu yüzden önceden gelebilecek tepkilere karşı tedbir olarak yazdım son yazdığım kısmı)

"...Ama o zamanlar savaş zamanıydı iki taraftan da insanlar öldü. Ermeni isyancıların ne kadar Türk öldürdüğünü biliyor musun? Hikayenin öteki tarafını düşündün mü hiç? Eminim düşünmemişsindir. Acı çeken Türk ailelerine ne diyeceksin?...Türk Devleti bile yokmuş (Sayfa 215)...Ermeni iddiaları abartı ve çarpıtma üzerine kurulu yapmayın bazıları iki milyon Ermeni öldürdüğümüzü bile söylüyor. Aklı başında hiçbir tarihçi bunu ciddiye alamaz (Sayfa 216)...Küçük Şuşanı'yı yakınlardaki bir Türk köyünden iki kadın buldu....Altı ay boyunca bu ana kız ona kendi çocukları gibi baktılar (sayfa 247)...Günümüzde Türklere laf eden bir sürü Ermeni'nin olması Osmanlıların onları fazla rahat bıraktığının açık bir kanıtıydı (sayfa 269)."
    Konu fincher tarafından (03.10.2006 Saat 04:28 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

misyoner çocukları
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ironmaster Nickli Üyeden Alıntı
    Peki metin abi

İyi bir karışım gibi durmuyor. Afaki konuşmamak için elimizde belge olması lazım. Eğer Nihat Genç abimiz iddalarını ispatlarsa bende ona katılırım. Şu anda benim için tek gösterge Canım Türkiyem'de sahnelenen ilk ucuz roman olmamasına rağmen en çok satanlarda kimin 1 numara olduğu.
    Konu Külünkoğlu tarafından (03.10.2006 Saat 09:38 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor √
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Naim
    Ziyaretçi

Kitabı okumadım
    ama

Süper bir Ortaklık
    Alıntı sheva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay beeee. neymiş şu Nihat Genç. nasıl bir insan kendi okumadığı bir kitabı ve bu kitapla beraber bir dolu insanı başka birisinin okuduğu ve yorumladığı şekliyle kabul eder dahası yargılar suçlar??. bu nasıl bir ideolojidir anlamak mümkün değil. kusura bakmayın belki haddimi aşıyorum ama sizden bu cahilliği beklemezdim.
    1)Ortaklığın Tehlikeli boyutlarını anlamak için Elif hanıma okumak gerekmiyor

2)Kitapla ilgili Ne Edebi nede siyasi yazım manasında bir eleştri getirdim bu nedenle Kitabın okunmamış olması beni cahil yapmaz bir resmi anlamanız için illaki elinize bir anlama kılavuzu verilmesi gerekiyor sanırım?

3)Yargıladığım ve/veya Suçladığım bölüm kitabın içinden geçen yerler değil kitabın oluşturulma ve üzerinde kopartılan fırtınalara sebep olan bir kitabın faillerinden bahsediyoruz

vel hasılı
    Bir arabanın Pekinde Çin-Tayland-Hongkong Ortak Yapımı olduğunu söylemek için arabayla bir tur atmayı gerektirmiyor?

Umarım anlamışsınızdır
    yok anlamadıysanız söyleyin bir daha anlatayım

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı Metin Külünk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bir karışım gibi durmuyor. Afaki konuşmamak için elimizde belge olması lazım. Eğer Nihat Genç abimiz iddalarını ispatlarsa bende ona katılırım. Şu anda benim için tek gösterge Canım Türkiyem'de sahnelenen ilk ucuz roman olmamasına rağmen en çok satanlarda kimin 1 numara olduğu.
    Ben Sana İddiaları ispat edeyim
    Çok uzağa Nihat gence Falan gitmeye gerek yok
    Neydi iddia
    1)Elif Şafak Zaman'da Yazıyor iddiasi :buyrun ispatı
    http://www.zaman.com.tr/?bl=yazarlar...1003&hn=355325

2)Kitap Editöryalını eski Marksistlerin yapması iddiası :
    Metis Yayınlarının yapısını bilen biliyor bilmeyenler içinde :
    http://www.metiskitap.com/Scripts/AboutMetis/
    bu kadar net eski Marksist olduklarını söyleyemezlerdi her halde

3)Kitap Finansmanının Ermeni Lobici Taşnaklar Tarafından Yapıldığı iddiası:
    Bununla ilgili Açık istihbarat manasında bir çok nokta var
    Elif şafakın kitabı yazma sürecinde ABD de bulunduğu,çeşitli düşünce kuruluşlarında eğitim ve belge desteği aldığı , Kitabı Aslen İngilizce Yazdığı ve Sonra Türkçeye Çevirdiği bunlar açık istihbaratlar
    Kapalılar konusunda da sana bire bir bildiklerimi anlatırım en yakın zamanda

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeni moda Türk düşmanlığı...
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Nereden
    İstanbul

Emorfo / Yeni moda Türk düşmanlığı...

Evet katılıyorum
    Konu Travelair tarafından (03.10.2006 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)