Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 150 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elif Şafak ve Benzerleri

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı sheva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kürtlere poziitf hak verilsin diyen herkes vatan haini değil arkadaşlar. ya da ermeniler de çok fala acı çekmiş oalbilir ama bu soykırım değil başka bir şeydir diyenler de öyle. hele bu vatan haini yaftası 301. madde gibi ucu açık ve keyfe göre yorumlanmaya pek müsait bir maddeyle yapıştırılıyorsa vay bu ülkenin ,vay düşünce özgürlüğünü haline. bu durumda ben kalksam "bu meclis çalışmıyor kardeşim yatıyor hepsi " desem hapse atılabilirim,düşündünüz mü hiç bunu?
    Yok Gülcan, "bu meclis çalışmıyor kardeşim yatıyor hepsi" desen hiçbir şey olmaz. Bunun daha ağırlarını söyleyenler var ve hala özgürce görüşlerini bildiriyorlar. Abartmaya gerek yok 301'i. Kaldırılacak bir durum söz konusu değil. Al işte Elif Şafak özgür yazsın, çizsin.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

sheva
    Ziyaretçi

Elif Şafak özgür çünkü AB'ye girmek istiyoruz. yoksa 301. maddenin saçma sapan yorumlanmaya müsait bir madde olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu. nokta.
    Konu sheva tarafından (04.10.2006 Saat 13:45 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Elif Şafak özgür çünkü AB'ye girmek istyiyoruz. yoksa 301. maddenin saçma sapan yorumlanmaya müsait bir madde olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu. nokta.
    Avrupa ülkeri değiştirsin, bizde değiştiririz o zaman...
    Malik bin Dinar

sheva
    Ziyaretçi

niye? göbeğimiz mi bir ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

niye? göbeğimiz mi bir ?
    Bak bu çok anlamlı oldu. AB'ye girmeden Gümrük Birliği antlaşmasını imzalayan tek ülke olan Türkiye'ye yakışır bir soru.
    Malik bin Dinar

sheva
    Ziyaretçi

MADDE 301. - (1) Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisini alenen aşağılayan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (2) Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini, Devletin yargı organlarını, askerî veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (3) Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi hâlinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.
    (4) Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

MADDE 301. - (1) Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisini alenen aşağılayan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (2) Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini, Devletin yargı organlarını, askerî veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (3) Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi hâlinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.
    (4) Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.
    Gayet yerinde. Hiçbir eksik görmüyorum.
    Malik bin Dinar

sheva
    Ziyaretçi

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak bu çok anlamlı oldu. AB'ye girmeden Gümrük Birliği antlaşmasını imzalayan tek ülke olan Türkiye'ye yakışır bir soru.
    gümrük birliği anlaşması 1995'te imzalanmak zorundaydı zira Ankara anlaşmasıyla çizilen yol haritasına göre Türkiye'ye gerekli düzenlemeler yapılması için zaman tanınmıştı. ama Biz Türkler son dakika adamı olduğumuz için hiçbir düzenleme yapmayıp yapmayıp ondan sonra da küt diye bütün gümrük duvarlarımızı kaldırdık. hırsızın hiç mi suçu yok yani.

sheva
    Ziyaretçi

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayet yerinde. Hiçbir eksik görmüyorum.
    eksiği yok fazlası var zaten. kime göre aşağılamak neye göre aşağılamak. yapma KAya Allah aşkına hukuk devletine yakışıyor mu bu madde? evet diyorsan hukuktan nasıl geçtin sen

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

301. madde gayet güzel.türklüğe hakaret edilemez bu topraklarda.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

gümrük birliği anlaşması 1995'te imzalanmak zorundaydı zira Ankara anlaşmasıyla çizilen yol haritasına göre Türkiye'ye gerekli düzenlemeler yapılması için zaman tanınmıştı. ama Biz Türkler son dakika adamı olduğumuz için hiçbir düzenleme yapmayıp yapmayıp ondan sonra da küt diye bütün gümrük duvarlarımızı kaldırdık. hırsızın hiç mi suçu yok yani.
    Hikaye...

Özal demedi mi kardeşim AB'ye giremesekte Gümrük Birliği'ne gireceğiz. Tansu'da çaktı imzayı.

Hangi zorunluluktan bahsediyorsunuz siz. Mustafa Kemal'i biraz okuyun. Neler yaptı neler etti. Nasıl bir bataktan çıkarttı.

Yol haritası dediğiniz şey Türkiye'nin sömürülme planıdır.
    Malik bin Dinar

sheva
    Ziyaretçi

Arkadaşlar ben de herkes Türklüğe ana avrat sövsün demiyorum. ama bu madde kişisel yoruma ve kötüye kullanmaya çok müsait bir madde. az sağduyu yahu!

sheva
    Ziyaretçi

Kaya ya şimdi beni 4 kat çıkartıp Türk dış politikası kitabını aldırma. cilt 1 ab ile ilş. Ankara anlaşması! oku bir zahmet. 1995 yılında değil tansu çiller babam olsa gümrük birliğe girmek zorundaydık. ha evet bu özal'ın uluslararası kapitalizmle eklemlenme politikasına cuk oturmuş olabilir ama o ayrı bir keyfiyet.
    bir de anlamadığım niye her konuda mustafa kemal'in yaptıklarına bakmak zorundayız! adamın atıcılık ve inkılapçılık diye 2 ilkesi var. yok herşeyin en iyisini ben biliyorum deseydi sizin ona yakıştırdığınız gibi statükoculuk olsun derdi ve de ben ne dediysem o kalacak. çivi çakılmayack benden başka derdi. her durumda Atatürk'ü öne atmak sizi haklı çıkarmıyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Kaya ya şimdi beni 4 kat çıkartıp Türk dış politikası kitabını aldırma. cilt 1 ab ile ilş. Ankara anlaşması! oku bir zahmet. 1995 yılında değil tansu çiller babam olsa gümrük birliğe girmek zorundaydık. ha evet bu özal'ın uluslararası kapitalizmle eklemlenme politikasına cuk oturmuş olabilir ama o ayrı bir keyfiyet.
    Kitaplarla olacak iş değil bu Gülcan. Kitaplar insanı bir yere kadar götürür. İnsan analiz yaparak sonuçları kendi ortaya koyar.

Zorundaydık felan deme. Çünkü çok kötü bir kelime bu. Şimdi nelere zorlandığımızın farkında mısın?
    Malik bin Dinar

Naim
    Ziyaretçi

Derki Yazar
    3 çeşit cehalet vardır
    birincisi bilmez ama bilmediğini bilir bu cehaletin en hafifidir en zararsızıdır
    ikinci bir cehalet vardır ki bilmez bilmediği gibi bilmediğinin de farkında değildr
    bu cehaletin orta basamağıdır
    üçüncüsü ise bilmez bilmediğini bilmez ama kendini biliyormuş zanneder bu da cehaletin 3. katıdır cehaletin en üst noktadısıdır
    Sanırım Sizin Cahil olmaya Cahil yaftası takma çalışmanız 3.derecenizden geliyor
    Ziyani yok

Okumadığımız bir Kitabı eleştrilmekle suçlanıyoruz hemde okuduğunu anlayamayan dostlarımızca
    Zararı yok
    Dostların Letafeti Kadar cehaletine de katlanıcaz
    Heyhat
    defaatle anlatmaktan ben biraz bezdim
    Ama sizin için tekrar tekrar anlatıcaz mühim değil inşallah derecenizi 2.ye alırız hem biz rahat ederiz hem de siz

1) Kitapla içeriği ile alakalı bir yazı yazmadım
    2) Kitabın Yayın heyeti ile alakalı bir yazı yazdım
    3) Bu birlikteliğin entresanlığı ile ilgili Tespitleride Alt kısımlarında anlattım

Yazınızın ikinci kısımıyla ilgili bölümlere cevap verme gereği duymadım
    Cünki;
    5 cümleden 2 cümlesini anlarım onuda yanlış anlarımcıysınız şimdi oturup uzun uzun makale yazıp kendimi yazmaktan yorup sizide okumayıp anlamamaktan yormayayım istedim

sheva
    Ziyaretçi

alla alla Ankara anlaşmasının imzalanması ve bu imzayla 1995 yılında gümrük birliğine girilmesi taahhüdü verilmesini ben kendi kıçımdan nasıl yorumlayabilirim Kaya? tabiki bu bir bilgi gerektirir.

sheva
    Ziyaretçi

Alıntı ironmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Derki Yazar
    3 çeşit cehalet vardır
    birincisi bilmez ama bilmediğini bilir bu cehaletin en hafifidir en zararsızıdır
    ikinci bir cehalet vardır ki bilmez bilmediği gibi bilmediğinin de farkında değildr
    bu cehaletin orta basamağıdır
    üçüncüsü ise bilmez bilmediğini bilmez ama kendini biliyormuş zanneder bu da cehaletin 3. katıdır cehaletin en üst noktadısıdır
    Sanırım Sizin Cahil olmaya Cahil yaftası takma çalışmanız 3.derecenizden geliyor
    Ziyani yok

Okumadığımız bir Kitabı eleştrilmekle suçlanıyoruz hemde okuduğunu anlayamayan dostlarımızca
    Zararı yok
    Dostların Letafeti Kadar cehaletine de katlanıcaz
    Heyhat
    defaatle anlatmaktan ben biraz bezdim
    Ama sizin için tekrar tekrar anlatıcaz mühim değil inşallah derecenizi 2.ye alırız hem biz rahat ederiz hem de siz

1) Kitapla içeriği ile alakalı bir yazı yazmadım
    2) Kitabın Yayın heyeti ile alakalı bir yazı yazdım
    3) Bu birlikteliğin entresanlığı ile ilgili Tespitleride Alt kısımlarında anlattım

Yazınızın ikinci kısımıyla ilgili bölümlere cevap verme gereği duymadım
    Cünki;
    5 cümleden 2 cümlesini anlarım onuda yanlış anlarımcıysınız şimdi oturup uzun uzun makale yazıp kendimi yazmaktan yorup sizide okumayıp anlamamaktan yormayayım istedim
    evet anlamamışsınız. benim bahsettiğim cahillik nihat gençi referans gösterip onun dedikleriyle hareket eden cahillikti. yoksa ben de cahil olduğumu kabul ederim. sorun değil.

Naim
    Ziyaretçi

evet anlamamışsınız. benim bahsettiğim cahillik nihat gençi referans gösterip onun dedikleriyle hareket eden cahillikti. yoksa ben de cahil olduğumu kabul ederim. sorun değil.
    Beni Tanımadağın için zannediyorsun ki

Nihat hıyar Dedi ,
    bizde
    hadi tuzumuz alalım koşa koşa gidelim dedik.
    Malisef düşündüğün gibi değil en azından benim olaylara bakış açım
    Nihat Gencin tek katkısı bu konuda;
    Uzaktan Takip etmekle yetindiğim bir konu da daha derin araştırma yapmamı sağladı bu işde olmaması gerekir diye bakılan bir tarafın niyetini biraz daha derinde kurcaladık hepsi bu kadarcık
    ama anlıyorum senin bu olaya neden böyle baktığını

Neyse Tanışırız birgün Derdimizi yüz yüze daha rahat anlatırız

Belki sende anlarsın

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tamda tartışma uslubunuzu düzeltirseniz iyi olacak diye mesaj atacaktım. Arkadaşlar kendi aralarında halletmişler.

Tarih, belgeler, rakamlar üzerinden tartışılırsa daha mantıklı bir iş yapmış olacağız.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

niye? göbeğimiz mi bir ?
    Bizden bunu düzeltmemizi isteyen AB'nin köklü(!) üyelerinden Fransa ve İtalya'nin kanunlarında benzer hatta daha sert yasalar varken bizden 301. maddeyi değiştirmemizi istemeleri tamamen yeni bir bahane bulana kadar Türkiye'yi AB yolunda biraz da bu konu ile oyalamaktır..Başka hiçbirşey değil..

Siz değiştirin dediğimizde biz uygulamıyoruz diyen İtalya,uygulamadığımız halde bizde idam cezası var diye Abdullah Öcalan'ı iade etmemişti bize..

Nerde bizde dik bir duruş ve istikrarlı ve gurulu bir yol ve siyaset izleyebilecek politikacılar???
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Türkiye 1963'te Ankara Anlaşması'nı imzalarken, 1970'te katma protokol'ü yaparken öngörülen hedef; "diğer üyeler statüsünde AB'ye girmekti" Ayrıca, o zamanki "(1963'teki) AET, bugün, bir ticari ve ekonomik ortaklık olmaktan çıkmış özellikle 1991 Maastricht Anlaşması'ndan sonra, hem siyasi; hem de ekonomik bir konfederasyon haline gelmişti. 1991'de Maastricht Anlaşması yapılınca AT üyeleri, yeni yapılanma doğrultusunda derhal ulusal parlamentolarına gitmişler ve yeniden karar çıkartmışlardır. Bunun siyasi anlamı şudur: AT, Avrupa Birliği olarak yeniden yapılanmaya gidiyordu, siyasi ve ekonomik birlik alanında yeni adımlar atılıyordu, biz yolumuza devam edeceksek, ulusal parlamentonun yeniden karar vermesi gerekirdi.

Türkiye ise, 1963'te yapılan ve hedefi tam üyelik olan bir çerçeve anlaşmaya dayanarak, 6 Mart 1995 belgesini imzalmış ve tam üye olmadığı bir birliğe bazı hükümranlık haklarını devretmiştir. Bir taraftan tam üye olmadığı için, AB'nin üst karar organlarında yer almıyor, öte yandan bu organların yönettiği ve yönlendirdiği mekanizmalara ve politikalara uyma yükümlülüğü altına giriyordu.

Diğer tarafatan 1970 Katma Protokolü'nde yer alan ve tam üyeliğe gidiş için geçiş dönemi taşıyan dönemde Avrupa Topluluğu, (4) esastan (3)'ünü ortadan kaldırmıştır. 1973-1995 döneminde;

- Malların serbest dolaşımı
    - İşgücünün serbest dolaşımı
    - Sermayenin serbest dolaşımı
    - Mali yardım (özellikle 1981, 4.Mali Protokolü)

Topluluk tarafından yükümlülüklerini yerine getirilmesi gereken temel unsurlardı. Bunlardan sadece bir tanesi (sanayi mallarında gümrüksüz ithalat) yerine getiriliyor, diğerleri gerçekleştirilmiyordu. 6 Mart belgesi de aynı niteliklidir. Geçiş döneminde topluluğun yükümlülüklerini yerine getirmesi için, başta serbest işgücü dolaşımı olmak üzere diğer yükümlülüklerini de yerine getirmesi gerekirdi.

Dolayısıyla 6 Mart belgesi, ne 1963 anlaşmasının, ne de 1970 protokolünün öngördüğü ekonomik, sosyal ve siyasal unsurları içermektedir. Türkiye lehine olan bütün unsurlar ayıklanmış, tam üyelik ise tamamen gündemden çıkartılmıştı. O halde Türkiye neyi imzalamıştı? İşte bu sorunun karşılığının, açık ve net verilmesi gerekir: Türkiye kendisini tek yanlı olarak AB'ye bağımlı kılan bir anlaşmayı imzalamıştı. Türkiye'nin tam üyeliğinin sözü bile edilmemektedir. em
    Malik bin Dinar

sheva
    Ziyaretçi

neyi tartışıyoruz anlamadım Kaya. katma protokolle Türkiye gümrük birliğie girmeyi taahhüd etmiştir dedim. ve evet bu süre boyunca gümrük birliğie katıldığında zarar görmemesi için bazı uygulamalar yapması gerekiyordu. yapmadı ve evet 95 te bence Batı'nın açık pazarı haline geldik ve evet ekonomik olarak çevre ülke olan bir ülkenin AB 'ye alınması için bir sebep kalmadı. hatta AB Türkiye'ye özgü yeni kararlar çıkardı mesela tarım politikası TR için işletilmeyecek vs vs. ama AB ayrı bir konu 301. maddenin değiştirilmesi ayrı bir konu. Ne Fransa ne İtalya ne de başka herhangi bir devlet istediği için değil. kendimiz için. ayrıca 82 anayasasının da değiştirilmesi gerek. ve yine birileri istediği için değil. öyle olması demokratik,laik,insan haklarına saygılı bir hukuk devleti olduğunu idda ettiği için Türkiye. ha ama diyorsanız ki bu Batı'nın üst yapısıdır. ben Şarklıyım. demokrasi ya da insan hakları beni bağlamaz o sizin sorununuz - ki bugün Çin de dahil olmak üzere pek çok evlet bunu söylüyor- ne ala. o zaman BAtı'yla entegre olmaya çalışmaya bir son verirsiniz. ama bu başa dönecek olursak kendi vatandaşından korkan bir devleti haklı çıkarmazzzzz.
    Konu sheva tarafından (04.10.2006 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

öncelikle.... kusura bakmayın ama evet cahilsiniz...

ikinci olarak... ermeni diasporasının lobi çalışmaları yüzünden anayasasına soykırım maddesi eklemek zorunda kalıyor....

....çıkıp "evet. osmanlı zamanında böyle bir şey olmuş. ama o zamanlar azınlık hakları ya da insan hakları gibi kavramlar yoktu. bunlar osmanlının tebaasıydı ve padişahın kullarıydı. istediğini de yapardı padişah bunlara. biz ise Tükiye Cumhuriyeti'yiz ve Osmanlı'nın yaptığı bir şey yüzünden suçlanmak istemiyoruz" desek ne olacak?? 2. dünya savaşından sonra Almanlar çıkıp " evet hitler 6 milyon yahudiyi yaktı,kesti,biçti ama o başka bir rejimdi biz de onaylamıyorduk. biz yeni bir almanyayız. pardon" dedi de noldu?? hitleri hitler yapan alman halkıyken hem de ??...

kürtlere poziitf hak verilsin diyen herkes vatan haini değil arkadaşlar....

.....Elif Şafak'ı tanımam etmem ama Sezar'ın hakkı Sezar'a,Tanrı'nın hakkı da Tanrı'ya.
    ha bir de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak var ki bu da pek sevdiğim başka bir vrcizzz sözdür.....
    saygılar.
    Valla dostum hayli aydınlık bir yazı yazmışsın. Saygı tarafı müstesna, yazılarında önemli gördüğüm noktalara 2 söz etmek isterim

Birincisi, konu Elif Şafak'ın kitabı değil, bu tip insanların düşünce yapısı ve niyetleri

İkinci olarak vah vah diyorum. Unutma ki ülkeler çıkarları birleşmediği hiçbir yerde adım atmazlar

Diğer konu hakkında; sen Nazilerle 1915'i karıştırıyorsun. Padişah'ın emri dahilinde değerlendiriyorsun. Oysa ki Ermenilerin bu olaylardan kimleri suçlu tuttuğu çok açık

Kürtlere pozitif haklar verilsin de ne demek? Hepimiz vatandaşız, hepimiz eşit haklara sahibiz. Devlet hizmetinin standartlaştırılması dersen anlarım pozitif hak ne demek? Muğlak işlerden berrak sonuçlar doğmaz

Elif Şafak kim? Tanımadan hak nasıl verebiliyorsun? Kitabını okudun diye mi tanıdığını farzediyorsun? Benim bildiğim Amerika'dan ithal bir yazar. Daha ötesindekiler kimlerin ekmeğine yağ sürdüğü ile ilgilidir.

Bu arada veciz sözüne katıldığımı da belirtmek isterim. Olaylara bakmayın bence, olayların ilerisine, doğurduğu ve boşta bıraktığı sonuçlara bakın

Son olarak burda konumuzun Elif Şafak'ın "Baba ve Piç" adlı romanı olmadığını da tekrar belirtmek isterim. Bizim gelişmeleri tartışmamız değil Kaya dostumun dediği gibi, analiz etmemiz lazım
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

neyi tartışıyoruz anlamadım Kaya. katma protokolle Türkiye gümrük birliğie girmeyi taahhüd etmiştir dedim. ve evet bu süre boyunca gümrük birliğie katıldığında zarar görmemesi için bazı uygulamalar yapması gerekiyordu. yapmadı ve evet 95 te bence Batı'nın açık pazarı haline geldik ve evet ekonomik olarak çevre ülke olan bir ülkenin AB 'ye alınması için bir sebep kalmadı. hatta AB Türkiye'ye özgü yeni kararlar çıkardı mesela tarım politikası TR için işletilmeyecek vs vs. ama AB ayrı bir konu 301. maddenin değiştirilmesi ayrı bir konu. Ne Fransa ne İtalya ne de başka herhangi bir devlet istediği için değil. kendimiz için. ayrıca 82 anayasasının da değiştirilmesi gerek. ve yine birileri istediği için değil. öyle olması demokratik,laik,insan haklarına saygılı bir hukuk devleti olduğunu idda ettiği için Türkiye. ha ama diyorsanız ki bu Batı'nın üst yapısıdır. ben Şarklıyım. demokrasi ya da insan hakları beni bağlamaz o sizin sorununuz - ki bugün Çin de dahil olmak üzere pek çok evlet bunu söylüyor- ne ala. o zaman BAtı'yla entegre olmaya çalışmaya bir son verirsiniz. ama bu başa dönecek olursak kendi vatandaşından korkan bir devleti haklı çıkarmazzzzz.
    Gülcan sen "gümrük birliğine girmeyi taahhüd" diyorsun. Ben tam üyelikten bahsediyorum. (Daha sonra Avrupa tarafından sözü edilmeyen tam üyelik)

Daha fazla uzatmaya gerek yok...
    Malik bin Dinar

BOZOHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Türkiye?nin gündemine yeniden 301. madde oturtuldu. Peki, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında yer alan ve AB tarafından kaldırılması istenen 301. madde ne diyor:

"Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni alenen aşağılayan kişi, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, devletin yargı organlarını, askerî veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır. Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz."

301 Maddeden yargılanan insanların şu sözleri iyice okuyun:

"Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1 milyon Ermeni, Türkiye'de 30 bin Kürt öldürüldü. Türkiye'de kimse bunları söylemeye cesaret edimiyor."
    (Orhan Pamuk?un Züricher Taggesanzeigfe gazetesine demeci.)

"Türk'ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur."
    (Türkçe ve Ermenice yayımlanan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink?in, gazetesindeki yazısı)

"Ben diyorum ki, hayır kardeşim, her Türk asker doğmaz. Her Türk asker doğmak, askerlik yapmak, asker ölmek, askerde ölebilmek mecburiyetinde değildir. Nasıl her Türk nükleer fizikçi, baraj mühendisi, balet, narenciye üreticisi, son ütücü doğmuyorsa, doğmayacaksa, doğmaması tercih nedeniyse; her Türk asker de doğamaz, doğmayacaktır, doğmaması gerekir"
    Perihan Mağden'in yazısı.

Dün beraat eden Elif Şafak da "Baba ve Piç" adlı romanının karakterlerinden birinin sözde "Ermeni soykırımı'na değiniyor.

Şimdi arkadaşlar bu insanlar beraat etti varın siz karar verin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)