Sayfa 21 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci ... 11 19 20 21
Toplam 517 adet sonuctan sayfa basi 501 ile 517 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avrupa'dan Basketbol

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursaspor'un Partizan'ı elemesine sevindim. Andrew Andrerws'i beğeniyle seyrediyordum. Günümüzde çift gardla oynamaya çalışan takımlar için bulunabilecek bütün yetenek setine sahip. Savunma, atletizm, topla yaratıcılık, şut...

*

Bahçeşehir ise umarım İstanbul'da vermez kupayı. Son çeyrekte sadece üç isabetleri var. Yaklaşık yedi dakika topu potaya atamadılar. Savunmada ise çok ribaund verdiler. Ve Erhan Ernak sadece durumu seyretti. 18 fark tek topa indi. Rakibin rüzgarını keseyim, oyunculara soluk aldırayım demeden seyretti. Evet, finale onunla geldiler, saygı duyuyorum. Ancak son çeyrek koç açısından tam bir akıl tutulması. Bunu söylerken Bahçeşehir lige geldiğinden beri en iyi sezonunu onunla oynadı. Dün akşam da harika hücum setleri seyrettik ilk üç set. Riskli bir savunmayla uzun-kısa eşleşmelerine kaldılar. Seyrederken keyif aldım. Ancak dediğim gibi son çeyrek (Maçın heyecanından mı artık bilemiyorum) berbattı.
    İlk maçın sonundaki krizi, bu sefer ikinci çeyrekte yaşadılar.

Altı dakika sayı atamadı Bahçeşehir. 0-20 seri yediler.

Ve Erhan Ernak seyrediyor.

30-11 öndeyken 30-31 geri düştüler.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Şampiyon oldu Bahçeşehir.

Bu kupa için oldukça pahalı ve iyi kadrosu vardı. Tebrikler...

*

Asıl iş Bursa'nın yaptığı. Eurocup yarı finali... Partizan ve Olimpija'yı deplasmanda geçtiler.

Şimdi rakip Andorra.

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bursa gerçekten tarih yazıyor. Partizan'dan sonra yine çok iyi bir kadroyu deplasmanda elediler.

2 zorlu turdan sonra görece daha kolay bir rakip olsa da, kafa olarak bu maçı oynamak daha zor bence. Rakibi küçümseme yanlışına düşmezse finalde muhtemelen Valencia ile şampiyonluk için kapışırlar.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Şampiyon oldu Bahçeşehir.

Bu kupa için oldukça pahalı ve iyi kadrosu vardı. Tebrikler...

*

Asıl iş Bursa'nın yaptığı. Eurocup yarı finali... Partizan ve Olimpija'yı deplasmanda geçtiler.

Şimdi rakip Andorra.
    Andorra'yı da yep finale çıktılar. Sezonun Sindirella Masalı...

Nereden
    Ankara

Finaldeki Bologna'nın kadrosu çok ürkütücü gerçekten. Bakalım o salondan da çıkıp peri masalını taçlandırabilecek mi Bursa?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Eurocup Finali'nde Telekom ilk devreyi 17 sayı geride kapadı. Maçın bitmesine beş dakika kala farkı ikiye indirdi Telekom.

Taylor'ın erken üçlemesi, Grant'in 6 top kaybı, Jones'un kaçan faullerine rağmen maçın buraya gelmesi mucize.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Taylor'un 1-1 hücumda kolunu açıp beşinci faulü alması, Sestina'nın yine 1-1 hücumda hücum faul yapması, maç topunu Erkan'la kullanmak, zorlama el üstü şutlara gitmek... Sakin kalamadı Telekom. 64-62'ye kadar getirdi, sonrasını oynayamadı.

Tam bunu yazarken, Grant saçma bir top kaybı yaptı. Maçın özeti gibiydi...

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

bu sipanyollar var ya tam serefsiz ya, haberlere göre maç öncesi takimi götüren otobüsün dolanmasi ve bilerek âni fren yapip takimin koçunun sakatlanmasina sebep olmasi falan rezillik ötesi (koçu çok da sevmem, azili bir fbli, shike savunucusu)
    sipanyollar simardi, bunlarin havalarini biri söndürmeli, serefsizler
    artizan ve hocasini pek sevmesem de, umarim madrid'i elerler
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Böylelikle bir İspanyol takımını daha seneye Euroleague'de izleyeceğiz. Gerçi Gran Canaria deplasmanı için pek İspanya deplasmanı diyemiyoruz. Malum bir hayli uzak bir coğrafyada. Geçen yıl Valencia, bu yıl Gran Canaria. İki yıldır İspanyol-Türk eşleşmesinde statünün de yarattığı dezavantajla kaybeden taraf olduk. Umarız gelecek yıl kupa Türkiye'ye gelir.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sipanyollar var ya tam serefsiz ya, haberlere göre maç öncesi takimi götüren otobüsün dolanmasi ve bilerek âni fren yapip takimin koçunun sakatlanmasina sebep olmasi falan rezillik ötesi (koçu çok da sevmem, azili bir fbli, shike savunucusu)
    sipanyollar simardi, bunlarin havalarini biri söndürmeli, serefsizler
    artizan ve hocasini pek sevmesem de, umarim madrid'i elerler

Maç öncesi yaşananlar aslında çok şaşırtıcı değil. İspanyol Adaları'nda görgüsüzlük, kabalık had safhada... Balear da öyle. Yine de organizasyonun bu olan bitene tedbir alması gerekiyordu. Eurocup finali oynanıyor, süt kupası değil.

*

İkinci çeyrek ve maç sonu Telekom'un aklı, eli, ayağı tutuldu. Halbuki geri dönüş muazzamdı. O devre bitimindeki hata, sonra yukarıda yazdığım Taylor ile Sestina'nın Albicy'yi geçememesi ve son pozisyonda Grant'in top kaybı... Telekom sezon genelinde iyi iş çıkardı. Bursa de geçen sene öyleydi. Asıl buradan sonrası önemli.

*

Telekom'un menajeri Önder Külçebaş, oyuncuyken bizde de forma giymişti.

https://forum.bordomavi.net/showthre...C3%A7eba%C5%9F
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (04.05.2023 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Eurocup formatı dünyanın en saçma formatı. Takımlar 20'şer maç yapıp knocout turlarına çıkıyorlar, sonrasında her tur tek eleme ve tarafsız saha bile değil.

Yapsana kardeşim BO3 turu.

Sonra bu final four işi de iş değil, hem Euroleague hem de diğer organizasyonlar artık yarı final için BO5 ve final için BO7 uygulamasına geçmeliler.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

BCL başladı. Katılan takımlarımız:

KSK
    GS
    Darüşşafaka
    TOFAŞ
    Bursaspor

Darüşşafaka, Riga deplasmanında ilk çeyrekte 33 sayı buldu.

Allman
    Mason Jones
    Timma
    Whitters
    McCormack beşi fizikli, tempo yapabilen ve şutör bir beş.

McCormack için aynı şeyleri yazıyorum. Geçen sezon Beşiktaş'ta oynatmayıp harcadılar. Muazzam bir potansiyel Avrupa için... Whitters bana göre Covington'ın replikası. Mason Jones NBA için hayal kırıklığı oldu ama kariyerini toplamak için fırsat. Timma'nın Baskonia dönemini hatırlayanlar hangi seviyede oynadığını bilir. Sırtı dönük, yüzü dönük... Sadece Allman saf gard değil. Fakat o da her şekilde skor yapabiliyor.

Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Telekom eşine zor rastlanır bir mağlubiyete imza attı.

Litvanya'da Lietkabelis karşısında son 1:49'a 11 sayı önde girmelerine rağmen yakalandılar. Uzatmaya gitti. Uzatmada iki takım da dört dakika isabet bulamadı. Son dakikada Orelik'le maçı aldı rakip.

Oyun kurucu zekası nasıl arandı? Tyrone Wallce ve J. Adams isterse 50 sayı atsın...Selçuk Ernak'ın işi, bu gardlarla zor.

Ligde altıncı hafta bir maç dışında geride kaldı. Kısa bir değerlendirme yapayım:

* Galibiyetsiz tek takım Merkezefendi. Heidegger, Rogkavopulos gibi yabancıların yeri henüz dolmadı.

* Düşük bütçeli takımların üç gardlı sisteme yönelmesi ilginç. Bu akımın öncüsü Büyükçekmece.

* Telekom da üç fizikli gardla oynuyor. Ancak net oyun kurucusu yok.

* Üç gardlı Aliağa ise geçen sezon olduğu gibi bu sezona da iyi girdi. Yerli beşlisi de fena değil: Yunus Emre - Tayfun - Yavuz - Emre - Mahir

* Darüşşafaka'da McCormack çok formda. Beşiktaş bu çocuğu nasıl kullanamadı geçen yıl, hâlâ aklım almıyor. Bu sezon sadece onu seyredebilirim. Kolejde de çok severdim.

* Beşiktaş'ın maçları çekişmeli geçiyor. Lider skorerleri yok. Ve dış şutlarda sıkıntı yaşıyorlar. 31%'le atabiliyorlar. Buna rağmen en çok deneyen ikinci takım onlar. Sezonun erken dönemindeyiz, belki düzelir.

* Çekmece sakatşıklardan çok etkilendi. Dar rotasyonları, özellikle yabancıların oynayamadığı maçlarda zorlanıyor. Üç kısayla yay gerisini savunamıyorlar. Rakipler 43% atıyor. Alex Perez'le, daha önce oynadıkları ve alışık oldukları yüksek tempoya çıkamadılar.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Telekom eşine zor rastlanır bir mağlubiyete imza attı.

Litvanya'da Lietkabelis karşısında son 1:49'a 11 sayı önde girmelerine rağmen yakalandılar. Uzatmaya gitti. Uzatmada iki takım da dört dakika isabet bulamadı. Son dakikada Orelik'le maçı aldı rakip.

Oyun kurucu zekası nasıl arandı? Tyrone Wallce ve J. Adams isterse 50 sayı atsın...Selçuk Ernak'ın işi, bu gardlarla zor.
    Videosunu buldum:

https://youtube.com/shorts/U_A9LNX5k...rVwTxhTIeroyaF

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Murcia'ya kaybeden TOFAŞ koçu Orhun Ene ilginç şeyler söylemiş:

"Altyapımızda birçok genç oyuncumuz var. Kadromuzda birçok Türk oyuncu var ve şans buluyorlar. Rakibimizin kadrosunda İspanyol oyuncu yoktu. Bu tür şeyler istatistik kağıdında yer almaz ama Türk basketbolu için bunun önemli olduğunu düşünüyorum."

İspanya, neredeyse yirmi yıldır hem kulüp hem milli takımlarda en başarılı ülke. Oyuncu üretiyorlar. EL ve BCL'de en kötü final oynuyorlar. İstikrarlılar. Kaybedilen maçlardan sonraki bu tarz ifadeler biraz züğürt tesellisi sanki...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Gs, son çeyreğe 20 sayı önde girip kaybetmiş. Üstelik evinde. Koç da "İstifalık bir durum yok" demiş.

Avcı'nın Sırp versiyonu...

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gs, son çeyreğe 20 sayı önde girip kaybetmiş. Üstelik evinde. Koç da "İstifalık bir durum yok" demiş.

Avcı'nın Sırp versiyonu...
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)