Sayfa 9 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci ... 7 8 9 10 11 19 ... SonuncuSonuncu
Toplam 518 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 225 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avrupa'dan Basketbol

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Alıntı Kirk_Cooley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon Efes'i unutmuşum Efes'i de severim bir kinim yok onlara karşı. Benim kendini sürekli öven olmayan başarılarını bağıra çağıra kutlayan takımlara kişilere karşı inanılmaz bir sinirim var.

Mesela her turnuva başladığında Milli takımı favori gösterenler falan oluyor çok iyi hatırlıyorum 2013 Avrupa şampiyonası başlarken Ntvsporda Türkiye bu kupanın favorilerindendir denilmiş ve grupta sonuncu olunmuştu, her yenilgiden sonra hakemler diye ağlayan salak spikerler ve yorumcular maçlarda sayı yememek üzerine konuşulan sıkıcı sohbetler bu ülkenin basketboldan anladığına inanmıyorum. Emir Preldzic günlerce kral ilan edildi Avustralya macından sonra.

Neyse mesela Gs'nin geçen euroleagude gruptan çıkışı efsaneleştirildi ulan Gs ne kadar eksik olursa olsun son 2-3 maça kadar hiç de eksik değildi ayrıca grupta neredeyse arkasında kalacağı takım Neptunas'tı bu takım belkide Arroyu'nun tek başına aldığı yıllık ücreti zor alıyor ve maçtan sonra bakıyorsun İsmail Şenol'un manşetine yürek nasıl ölçülür

Nefret ediyorum bu ülkeden ve insanlarından.
    Anladim ben hem de çok iyi anladim, aslinda ben de asagi yukari ayni duygulari besliyorum, ama yine de senin kadar degil
    gs bjk fb bunlar hep kendilerini asiri derecede pohpohlarlar bu dogru, taraftarlarindan neredeyse nefret ederim, ama yine de bizi temsil ediyor o takimlar, onun için yenmelerini isterim, karsilarindaki avrupa takimlarini destekleyecek halim yok, ama tarafsiz da kalabilirim, öyle yapanlar var, saygi duyarim hele bu dönemde

Milli takimi sevmemeni biraz anladim simdi sanki, 85 bin tl olayi var

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Biri anket açsın Vtb ligi mi daha kaliteli Türkiye mi diye gerçi Türkiye çıkar yüksek ihtimal.

Türkiye o kadar başarılı bir ülke ki takım bazında en büyük başarısı Efes'in Koraç kupası ve 2 kez final four oynaması başkada bir halt yok, pardon pardon Bjk'nin efsanevi Eurochallange şampiyonluğunu unutuyordum az daha

Arkadaşlar ben Türk insanı kadar kendini övmesini seven bir ırk görmedim bu sadece basketbol için değil her konuda bu böyle atıyorum en güçlü ordu Türk ordusudur bir efsanedir herkes bunu söyler bu topraklarda
    Cok ta haksiz sayilmazsin ama, bence bazen hakliyiz kendimizi övme konusunda, abartsak ta
    Yalniz euroleague sampiyonlugumuzun bulunmamasi da düsündürücü, Efes alsin su kupayi artik

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Markoviç bu gidisle takimi sampiyon yapar, Oguz abi pek te sevinmemisti onun gelmesine, daha dogrusu Pashutin'den sonra onun takima gelmesi biraz hayal kirikligi yasatmisti ona
    Eurochallenge'i alanbilsek iyi olur yaa, 27 Ocak'ta Mons'a gitmeye çalisacagim takimimizi desteklemeye
    F4 derken eurochallenge f4'ü daa ?
    Gerçi ligde f4'ün bir sehirde oynanmasi gibi bir olay yok galiba, onun için evet eurochallenge'i kast ettin
    Doğru, Pashutin ve Zouros'la anılıp Markovic'le anlaşmak şaşırtıcıydı. Sadece ben değil sanırım hemen herkes benzer reaksiyonu göstermişti. Ancak geldikten sonra araştırdım, eski takımlarını seyrettim, bizim takımdaki etkilerini objektif biçimde ortaya koydum. Başta rotasyon uygulamaları olmak üzere hakkını teslim ettiğimi düşünüyorum.

Düşüncede bağnaz değilimdir.

Alıntı Mustafa Yılmaz.20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes benim şu rekabet kelimeme takıldı İlla iyice açmam mı lazım Rekabet derken kimin şampiyon olacağı belli değil olarak bakıyorsunuz sadece. Öyle bakınca saçma sapan ligleri ilk sırada söyleriz tabi.

Benim söylemek istediğim güçlü takımlar arasında rekabet. Simdi Barcelona-Real Madrid rekabetiyle Limoges-Strasbourg rekabetini bir mi tutuyorsunuz. Buraya gelip basketbol konuşan herkes zaten aradaki farkı biliyor. Neden ısrarla bir kelimeye takılıp ayni şeyleri söylüyorsunuz
    Ha, açıklayın işte kardeşim kriterlerinizi.

Dün gece mesajlarınızın hepsini okudum ama yeterli vaktim yoktu. Tartışma çok güzel. Rekabet meselesi tabii ki tek noktadan görülemez, benim söylemek istediğim "ligin sürprize açık olması mı, yoksa efsane rivaller mi?" gibi...

Biri anket açsın Vtb ligi mi daha kaliteli Türkiye mi diye gerçi Türkiye çıkar yüksek ihtimal.

Türkiye o kadar başarılı bir ülke ki takım bazında en büyük başarısı Efes'in Koraç kupası ve 2 kez final four oynaması başkada bir halt yok, pardon pardon Bjk'nin efsanevi Eurochallange şampiyonluğunu unutuyordum az daha

Arkadaşlar ben Türk insanı kadar kendini övmesini seven bir ırk görmedim bu sadece basketbol için değil her konuda bu böyle atıyorum en güçlü ordu Türk ordusudur bir efsanedir herkes bunu söyler bu topraklarda
    Irkıma laf yok

Oralara girmeyelim...

Şaka bir yana, herhalde İspanya konusunda hemfikiriz. Sonrasındaki sıralama çok da önemli değil. Türkiye ise gerçekten büyük bir pazar. Ekonomik olarak büyük ama GARANTİ OLMAYAN bütçelerle yola çıkılıyor. Bu da devamlılığı önlüyor.

İyi pazarlar...
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Liga Endesa'da 2014 yılındaki en iyi 7 imkansız basket

Konu Murat' tarafından (25.12.2014 Saat 12:42 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Liga Endesa'da 2014 yılının en iyi 7 hareketi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Badalona - Tenerife maçını seyrettim şimdi.

88-83 öndeydi Joventut. 14 saniye kala moladan sonra kenardan topu oyuna soktu Tenerife. Süreyi erittiler. Sonra Sekulic'le çembere gidip faul aldılar. 2/2 attı. Fark üç, faul yapamadılar.

Bizim dünkü maç sonundan daha kötü oynayan bir takım izleyince içim ferahladı.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Trabzonsporking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İlgilisi varsa bu akşam 20:00'da Barcelona-Real Madrid maçı var sports tvde.Liga Endesa
    TRABZON İMPARATORLUKLARIN ÇÖKERTİLDİĞİ YERDİR ASLANIM

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Barcelona ikili oyunlarla kazandı.

Bakalım Madrid yönetimi Laso'yu gönderecek mi?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Veysel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Gondersin artik sunu
    # Fırtınam bu yolda hep seninle !

Nereden
    Ankara

Real Madrid'e bir darbe de Unicaja Malaga'dan.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Şanlı Unicajam Granger ve Vazquez'in özlediğimiz oyunlarıyla kazandı.

Darısı Euroleague'in başına...

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanlı Unicajam Granger ve Vazquez'in özlediğimiz oyunlarıyla kazandı.

Darısı Euroleague'in başına...
    Bu sefer olmadı.Spanoulis fena harcadı son periyot.2 kritik üçlük + 1 asist.Çok büyük adam çok.

Mustafa Yılmaz.20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Avrupa'dan Basketbol

Top 16 maçları normal sezon maçları gibi başladı. Alba Berlin Barcelona'yı, Nizhny deplasmanda Milano'yu yere serdi. Milano'nun 2/26 üç sayı denemesi euroleague tarihinin en kotulerindendir herhalde..
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

http://www.ligtv.com.tr/haber/banvit-macinda-buyuk-olay

Rowland fena vurmuş sahaya giren elemana.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

"En iyi lig" tartışmasını alevlendireyim:

(Eurohoops'tan alıntıdır)

(Kopyala -Yapıştır'dan kaynaklanan imla hatalarını vaktim olmadığı için düzeltemedim. )

Avrupa’daki yerek ligler arasında hazırladığımız geleneksel rating sıralamasının üçüncüsünde bir sürpriz var diyebiliriz. Son yıllarda ilk defa İspanya liderliği kaybetme tehlikesi yaşıyor. Ancak bunu yapabilecek en büyük aday olan Türkiye’nin birinci sıraya ulaşabilmesi için daha çok istikrara ihtiyacı var.

Eurohoops olarak sadece saha içi başarıları değil diğer birçok etkeni (çekişme, sürpriz olma olasılığı, bütçeler, kadro kaliteleri, pazarlama, yetişen genç yetenekler, salonlar ve tesisler) de dikkate alarak hazırladığımız Avrupa ligleri için top 10 listesini hazırladık. Ukrayna’nın bölgedeki politik problemlerden dolayı listemizin dışında kalmasından sonra yeni bir giriş olmadı yine listemize. Belçika’nın Oostende’den daha fazlasına ihtiyacı var ve Polonya ise Eurolig normal sezonunda bir takımı ile mücadele etse de henüz top 10’u zorlayacak elementlere sahip değil.

Burada 2013 ve 2012 sıralamarını da görebilirsiniz.

TOTAL RANKING

İspanya – Liga Endesa (-)
    Türkiye – TB (+1)
    VTB Brileşik Ligi (+1)
    Almanya – BBL (-2)
    Fransa – ProA (-)
    İtalya – LegaBasket (-1)
    Adriyatik Ligi – ABA (+1)
    Yunanistan – ESAKE (-1)
    Litvanya – LKL (-)
    İsrail – Winner’s Ligi (-)
    Liga Endesa

İspanya ligi bu yaz Bilbao’da yaşanan maddi problemler nedeniyle bir takımdan yoksun olarak sezona başlama tehlikesini yaşadı. Bu karar değiştirilmiş olsa da kesin olan bir şey var o da takımların bir çoğunun maddi problemleri olduğu. İşte bu nedenle ülkenin en zengin iki kulübü Real Madrid ve Barcelona son yıllarda ligi domine ediyorlar, 3 yıldır üst üste finalde karşılaşıyorlar. Ancak kulüp yapıları, seyirciler, salonlar ve pazarlama gibi etkenlerin karışımı bakımından İspanyollardan daha iyi bir lig bulabilmek halen mümkün değil.

TBL

Türkiye’de basketbol müthiş bir patlama yapmış durumda, lige yeni katılan takımların dahi iyi bütçeleri var ve efsanevi koçlar Obradovic ve Ivkovic’in de ligde bulunması istenen saygınlığı lige getirmiş durumda. Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker en değerli iki kadroya sahipler, Galatasaray da önemli bir şampiyonluk adayı ve genel anlamda basketbola olan ilgi hayli artmış durumda. Türkiye şuanda sahada oynanan basketbol açısında baktığımızda İspanya ligi ile başa baş durumda diyebiliriz ancak halen ACB’nin sahip olduğu gelenek ve uygun alt yapıya sahip değiller. Ve umuyoruz bu sene gerek olduğu takdirde final serisinde “7.maç†oynanabilecek.

VTB Birleşik Ligi

Sanırım Avrupa’nın en zengin ligi diyebiliriz, 3 Eurolig takımları var, Eurocup’da iki şampiyonluk adayları var ve sahada mücadele eden bir çok büyük yıldızları var. Peki neden halen sıralamada 3.sıradalar? İki problem var. VTB bu sezon sadece Ukrayna değil Litvanya takımlarını da kaybetti ancak Zalgris Kaunas ve Lietuvos Rytas olmasa da ligin yıldız gücü halen çok etkileyici. Bunun yanın da bir de büyük bir problem var ki sadece görselliği değil finansal parametreleri de etkiliyor. Seyircilerin lige olan ilgisi tahmin edilemez bir şekilde çok düşük – ve bu gerçekten konu hakkında söylenebilecek en kibar cümle – ve büyük olasıkla da yakın zamanda değişmeyecek. Yeni sezon için yapılan sunumu izleyin ve kendiniz görün.

BBL

Almanya son sezonlarda önemli gelişimlere imza attı ve sağlam bir lige ve sağlam kulüplere sahipler. Bayern Munich ligin lokomotifi ve herkesi ilerlemeye, gelişmeye teşvik ederlerken en çok ilgiyi toplayan takımların da başınad geliyorlar. Ancak lig de büyük ve yıldız isimlerin gerçekten çok az yer alması dikkat çekiyor. Bunun en önemli kanıtı da Alman liginden Eurolig yıldızı olarak ilk oyuncu olan Malcolm Delaney’i Bayern Munich’in kaybetmesiydi. Tabiki bu durum BBL’yi kötü bir lig yapmıyor. Bu durumun tersine Bayern, Alba ve Brose Basket izlemesi çok keyif veren takımlar fakat yetenek ve prestij açısından İspanya,Türkiye ve VTB ligin üst sıralarındaki takımları ile henüz başa baş mücadele edecek durumda değiller.

ProA

Aynı şekilde Fransa liginde de yıldız oyuncu yer almaması önemli bir problem. David Andersen belki de bu sezon ligde oynayan en büyük isim. Bununla beraber ProA’nın halen Avrupa’daki en çekişmeli liglerden biri olduğunu da belirtmem gerekiyor. Sonuçlar açısından tahmin edilmesi en zor lig belki de. İnsanların basketbola ilgisi her zamankinden çok daha fazla ki bunda en büyük etken milli takımın başarısı ve düzenlenecek olan Eurobasket. Bunun yanında ProA sezon başında takımların net bütçelerini açıklayan Avrupa’daki tek lig. Bu konu en azından Eurohoops adına büyük bir artı olarak hanelerine yazılıyor.

LegaBasket

İtalya ligi Siena’nın yaşadığı skandal yüzünden büyük bir darbe aldı ama EA7 Milano duruma acil destek olarak müdahele etmek için hazırdı ve bunu da yaptılar, ellerinde NBA’de forma giymeyen İtalyan oyuncuların en iyileri var ve bir de Linas Kleiza’yı kadroya dahil ettiler. Milano’nun arkasında bir grup sağlam takım var, Sassari, Brindisi, Roma, Varese ve Cantu gibi ki bu takımların arkasındaki taraftar desteği bir çok ligde yok. Bu ligin 1980lerin ya da 1990ların gölgesinde kaldığı ve gelişme göstermediği tartışılabilir belki ama İtalya ligi halen sağlam bir basketbol vaat ediyor.

ABA

ABA’in 4 takımlı playoff formatına dönmesi küçük bir gelişme olarak kabul edilebilir ama küçük beklentilerle. ABA, NBA ve Avrupa’daki büyük kulüpler için en iyi “oyuncu yetiştirme ligi†olarak düşünülebilir. Ama bu kadar yeteneğe ve potansiyele rağmen para ve salonlar her zaman sorun. Geçen yılın şampiyonu Cibona finansal problemleri nedeniyle Eurolig’de oynamama kararı aldı. Partizan yeniden yapılanmaya gitti ve Cedevita ile Kızıl Yıldız şuanda ligin prestijini Eurolig’de temsil ediyorlar. Eğer bir oyuncu gözlemcisiyseniz ABA izlemeniz gereken lig, ama bir seyirciyseniz…

ESAKE

Panathinaikos ve Olympiakos ligdeki diğer takımlarla karşılaştırıldığında net olarak başka bir dünyadalar. Belki kulağa gerçek dışı gibi gelebilir ama Avrupa kupalarında Yunanistan sadece 3 takımla temsil ediliyor,PAOK Eurocup’da mücadele eden tek Yunan takımı. Ayrıca gelen haberlere göre ligin ana sponsoru yaptığı anlaşma sonrası vereceği parayı geçen seneye göre yarıya düşürmüş durumda, Panionios’un yaşadığı lisans problemi ve çıkmaz sokak. Belki de tek güzel haber yaz döneminde efsane oyuncu Nick Galis’in Aris BC’e yardım etme kararıydı ama şuana kadar bu kararın da sadece sözde kaldığı, taraftarların bu hareketi yaptıklarıyla desteklemedikleri görülüyor.

LKL

Yeni bir format, yeni bir web sitesi ve ligin yenilenmesi yeterli olmadı. Zalgris halen “Mad Vlad†Romanov vakasından aldığı yaraları sarmaya çalışıyor, finansal problemlerle boğuşuyorlar, 11 takımlı format uygun değil, Lietuvos Rytas vasat bir durumda ve Neptunas ön plana çıkarak Eurolig’de oynamak durumunda. Ülkenin basketbola olan aşkı bir çok durumu kurtarabiliyor fakat ligi daha başarılı hale getirebilmek artık Avrupa’nın geri kalanın da ilgisini çekebilmek adına daha çok şey yapılması gerekiyor.

Winner’s Ligi

Belki de bir çoğunuz son Eurolig şampiyonun olduğu ve nihayet onunla mücadele edebilecek iyi bir rakibin, Hapoel Jerusalem, olduğu bu ligin daha üst sıralarda olması gerektiğini savunacaksınız ancak bazen dış görünüş aldatıcı olabilir. Bu yaz doğru bir gelişme gösteren taraf Hapoel’di ki Maccabi bu sırada şampiyon takımdan bir çok oyuncusunu kaybetmişti. Ayrıca bu bir sır değil, ligde oynanan basketbolu en iyi tanımlayan kelime vasat olacaktır. Bunun da en büyük sebebi ligdeki yerli oyuncuların kalitesinin düşük olması. Gerçek şu ki Maccabi artık parkta yürür gibi rahat edemiyor ligde ve evet bu bir tür gelişim olabilir ama bu bir lig oluşturabilmek için yeterli değil.

http://www.eurohoops.net/tr/2015/02/trademarks-tr/70618

Nereden
    Ankara

İspanya'da maçın son saniyelerinde kavga çıkmış, dünkü Hasan Yiği Seçkin vakasına benziyor biraz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Eurosport 2 de Khimki - Valencia maçı başladı, 20:45 te ise trtspor da Karşıyaka nın maçı başlayacak.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Tunç Tosun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eurosport 2 de Khimki - Valencia maçı başladı, 20:45 te ise trtspor da Karşıyaka nın maçı başlayacak.

Karsiyaka elendi.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Banvit Khimki yi 83-82 yenmiş. Ama ikinci maçta işi çok zor.

Salon : Kara Ali Acar
    Hakemler: Paolo Taurino (İtalya), Vecenta Bulto (İspanya), Carlos Cortes (İspanya)
    Banvit: Rowland 21, Candan, Şafak 3, Davis Chuck 15, Mejia 11, Veremeenko 6, Simmons 3, Dragicevic 8, Can Maxim 16
    Khimki Moskova: Rice 22, Augustine 11, Koponen 16, Vyaltsev 6, Ilnitsky, Monia 6, Davis Paul 14, Sheleketo 7

1. periyot: 22-19
    Devre: 40-36
    3. periyot: 60-59
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yılda 2 M $'ın üzetrinde kazanan ve bizim Bay Beyaz Band'ın kolejden arkadaşı Tyrece Rice,

İtalya'daki çocukluk yillarını hatırladığımız ve gelişimine şapka çıkardığımız P. Kopponen,

Şanlı Michigan State tarihinin en önemli oyuncularından pivot Paul Davis...

Efsane sarışın, koç Kurtinaitis'in liderliğinde Khimki'yi yenmek önemli işti Banvit adına.

Ve Maxim'i seyrederken 90lar'da kaldırıp atan Ufuk - Harun - İbo geldi aklıma.

Nereden
    Ankara

Bu Jawai hangi ara Andorra'ya gelmiş.

Dünyadan haberimiz yok vallahi.

Nereden
    Ankara

Unicaja Malaga hayvan barınağına gitmiş ve ortaya şöyle bir video çıkmış.

Nereden
    Ankara

Bu sene Eurochallenge'a bir tane İspanya takımı gelebilir yüksek ihtimalle.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Arkadaslar,

Petr Naumoski neler yapiyor, bileniniz varmi ?
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,

Petr Naumoski neler yapiyor, bileniniz varmi ?
    Makedonya basketbol federasyonu başkanı oldu, daha yeni, 1 ya da 2 haftalık olay

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)