Sayfa 7 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 6 7 8 9 17 ... SonuncuSonuncu
Toplam 518 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 175 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avrupa'dan Basketbol

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Çanakkale

Arkadaşlar yine uçmuş, Türk takımları bu kadar para harcamalarına rağmen bana göre Avrupa'da en fazla 6. olur Türkiye ligi.

1-VTB

2-İspanya

3-İtalya

4-Fransa

5-Almanya

6-Türkiye

Sıralama bu şu an.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok be hocam okadarda degil..turkiyede bir tek fb ve efes var..fb zaten turkiye standardlarinin uzerinde bir takim..
    ispanya.italya.yunanistan.almanya ve turkiye seklinde bence..
    Abi Italya Almanya falan bunlarin bizim önümüze geçmesi için bir 10 yilin geçmesi lazim, yoksa Fransa'yi da yazalim oldu olacak
    Ille rekabet diyorsak fransa'da bayagi var, pek üstün olan takim yok, ama kalite yerlerde...
    Bizde Banvit te var gs de var bjk de sayilabilir, avrupa'da da basariliyiz, Italya Almanya bunlar 0

Alıntı Mustafa Yılmaz.20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vtb dediğin gibi 2 ya da 3 senedir oynanıyor. İlk kurulduğunda Rusya ligiyle birlikte oynaniyordu ama sonradan Rusya ligiyle birleşti. Rus takımları dışında Litvanya, Letonya,Belarus vs takımları(Zalgiris,Rytas,Vef Riga,Minsk...) var.

İspanya, Türkiye ve Vtb konusunda katılıyorum. Ama Yunanistan konusunda emin degilim. PAO ve OLY dışında rekabet yok. Yükselişteki Almanya ve İtalya rekabet konusunda daha ilgi çekici diyebilirim.
    Rusya ligiyle birlikte oynaniyordu dedin de tam anlayamadim, yani hem Rus ligi hem Vtb vardi demek istiyorsun degil mi ?
    Litvanya falan da varsa isin içinde, nasil ve neye göre katiliyorlar bunlar euroleagu'e, play off yapmadan ilk 6 falandir herhalde o zaman

Rekabete gelirsek hakli olabilirsin evet, ama kalite anlaminda Almanya yükseliste olsa da yetersiz, Italya da eskiden daha basariliydi avrupa'da sanki, nerede montepaschi sienna, armani milano, kayboldular gittiler gibime geliyor...

Nereden
    Çanakkale

Vtb dediğin gibi 2 ya da 3 senedir oynanıyor. İlk kurulduğunda Rusya ligiyle birlikte oynaniyordu ama sonradan Rusya ligiyle birleşti. Rus takımları dışında Litvanya, Letonya,Belarus vs takımları(Zalgiris,Rytas,Vef Riga,Minsk...) var.

İspanya, Türkiye ve Vtb konusunda katılıyorum. Ama Yunanistan konusunda emin degilim. PAO ve OLY dışında rekabet yok. Yükselişteki Almanya ve İtalya rekabet konusunda daha ilgi çekici diyebilirim.
    Vtb liginde Litvanya takımları yer almıyor bu sene.

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

En üst düzey, en gözde oyuncular Türkiye Ligi'nde, kimsenin uçtuğu yok.
    İkincilik kesin, İspanya'yla kapışır

Nereden
    Çanakkale

Alıntı Hakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim peki o oyuncular ?

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Alıntı Kirk_Cooley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yine uçmuş, Türk takımları bu kadar para harcamalarına rağmen bana göre Avrupa'da en fazla 6. olur Türkiye ligi.

1-VTB

2-İspanya

3-İtalya

4-Fransa

5-Almanya

6-Türkiye

Sıralama bu şu an.
    Ben basketboldan çok anlamam, buradaki arkadaslarin çogu benden çok daha iyidir bu konuda, onu belirteyim
    Amaaaa
    Italya Fransa Almanya ligleri bizden daha iyi demek, ilginç dogrusu
    Fransa liginin en iyi basketbolcusunu Trabzonspor'a getir yildiz olmaz siradan normal bir oyuncu olur, nasil daha iyi oluyorlar ?
    Italya desek avrupa'da bizden kesinlikle iyi degiller
    Almanya desek onlar da 0, Bayern var o da euroleague'de averaj takimi oldu
    Biz para harciyoruz tamam ama hep son 16'ya falan kaliyoruz, son 8'e de kalabiliyoruz, sonrasina cska pana olym real barce macca falan girince isler karisiyor, ki bunlar çok çok güçlü takimlar
    Eurocup Eurochallenge'de zaten favorilerdeniz hep

Basit bir karsilastirma, Fransa'dan Nanterre ve Le Mans euroleague/eurocup takimlaridirlar, eurochallenge'de de favorilerdenler
    Peki ya biz, ilk 2 kupayi geçtim eurochallenge tecrübesi olan bir takim bile degiliz, yeni yeni çiktik üst lige, buna ragmen favorilerden 1'i de biziz
    Yani biz fazla kasmadan öyle ve ya böyle favori olabiliyorken, kupanin tek namaglup takimiyken, nasil oluyor da dandik fransiz alman italyan takimlari bizden iyi olabiliyorlar ?
    Bizi yenebilirler ama o kadar da olsun adamlar yillardir avrupa kupalarindalar
    Ha adamlarda para yok para saçmiyorlar o ayri ve beni ilgilendirmez, ama bu onlari bizden iyi yapmaz
    Konu Sefer A. tarafından (21.12.2014 Saat 01:10 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Standart TBL 11. Hafta | İstanbul Bşb 69-78 TRABZONSPOR | Maç Sonucu

Kim peki o oyuncular ?
    Dario Saric, Krstic, Bjelica,Bogdanovic, Lasme, Erceg, Hickman..

Nereden
    Çanakkale

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Italya Almanya falan bunlarin bizim önümüze geçmesi için bir 10 yilin geçmesi lazim, yoksa Fransa'yi da yazalim oldu olacak
    Ille rekabet diyorsak fransa'da bayagi var, pek üstün olan takim yok, ama kalite yerlerde...
    Bizde Banvit te var gs de var bjk de sayilabilir, avrupa'da da basariliyiz, Italya Almanya bunlar 0

Rusya ligiyle birlikte oynaniyordu dedin de tam anlayamadim, yani hem Rus ligi hem Vtb vardi demek istiyorsun degil mi ?
    Litvanya falan da varsa isin içinde, nasil ve neye göre katiliyorlar bunlar euroleagu'e, play off yapmadan ilk 6 falandir herhalde o zaman

Rekabete gelirsek hakli olabilirsin evet, ama kalite anlaminda Almanya yükseliste olsa da yetersiz, Italya da eskiden daha basariliydi avrupa'da sanki, nerede montepaschi sienna, armani milano, kayboldular gittiler gibime geliyor...
    Milano geçen sene Maccabi faciasını yaşamasa kendi evinde euroleague alabilirdi klasik Türk övünmeleri, Türk halkı hiç bir spor dalında başarılı değildir hele hele ilk 2'ye 3'e falan asla giremez.

İlk 6'ya girmesinin tek sebebi ise para yetiştirdiği oyuncular falan değil.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Litvanya'da 1 2 takim zaten bayagi güçlü, Vtb'de olmalari bayagi çekismeli bir lig yapardi ama böyle olmasi dogal, sasirmistim zaten Litvanya'nin da isin içinde oldugunu okuyunca...

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Milano geçen sene Maccabi faciasını yaşamasa kendi evinde euroleague alabilirdi klasik Türk övünmeleri, Türk halkı hiç bir spor dalında başarılı değildir hele hele ilk 2'ye 3'e falan asla giremez.

İlk 6'ya girmesinin tek sebebi ise para yetiştirdiği oyuncular falan değil.
    Ee simdi neredeler ? bakalim ne yapacaklar, 40 yilda bir gelen ufak tefek basarilar pek bir sey ifade etmez
    Hangi avrupa takimi, 2 takimini final ya da yari finalde oynamistir herhangi bir avrupa kupasinda ?
    Yanilmiyorsam bjk ve gs yari final ya da final oynamisti eurocup'ta bir kaç sene önce
    Biz buralari geçtik, takimlarimiz eurocup'u sallamiyor bile neredeyse...
    Hepsini geçtim Banvit tüm fransiz takimlarini eze eze yener, geçtim bjk gs fb efes gibi takimlari

Nereden
    Çanakkale

Dario Saric, Krstic, Bjelica,Bogdanovic, Lasme, Erceg, Hickman..
    Teodosic,Sonny Weems,Sasha Kaun,Viktor Khryapa,Kyle Hines,Nando De Colo bunlar Türkiye liginin daha iyi olduğunu iddia ettiğin Vtb liginin sadece bir takımın kadrosunda bulunan yıldızlar.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Bence de, kesinlikle
    Ayrica futboldaki gibi de degil altyapimiz, gerçekten iyi gençler çikartiyoruz bence
    Furkan Aldemir mesela, fransa'da zorlasan da oynatamazsin onu, onlarin da gücü yetmez onu almaya, ki büyüük bir yildiz da degil kendisi

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Teodosic,Sonny Weems,Sasha Kaun,Viktor Khryapa,Kyle Hines,Nando De Colo bunlar Türkiye liginin daha iyi olduğunu iddia ettiğin Vtb liginin sadece bir takımın kadrosunda bulunan yıldızlar.
    Vtb de Rusya'yi içine alan karma bir lig
    Biz de sadece Yunanistan ile ortak bir lig yapalim, bakalim nerede oynuyor o oyuncular
    Düsünsenize, pao olymp efes fb banvit gs bjk Trabzonspor falan filan amaniin

Nereden
    İstanbul

Ben burda oyuncuların kariyerlerini yarıştırmıyorum.Teodosic de, Hines da seneye Türkiye Ligi'nde oynayabilir. Popülaritesi oldukça yüksek, gelmeyecek oyuncu yok

Nereden
    Çanakkale

Ee simdi neredeler ? bakalim ne yapacaklar, 40 yilda bir gelen ufak tefek basarilar pek bir sey ifade etmez
    Hangi avrupa takimi, 2 takimini final ya da yari finalde oynamistir herhangi bir avrupa kupasinda ?
    Yanilmiyorsam bjk ve gs yari final ya da final oynamisti eurocup'ta bir kaç sene önce
    Biz buralari geçtik, takimlarimiz eurocup'u sallamiyor bile neredeyse...
    Hepsini geçtim Banvit tüm fransiz takimlarini eze eze yener, geçtim bjk gs fb efes gibi takimlari
    Kardeşim basketbolla ilgin olmadığı ve tarihi şampiyonları bilmediğin açık ve belli o yüzden tartışmayacağım

Bence de, kesinlikle
    Ayrica futboldaki gibi de degil altyapimiz, gerçekten iyi gençler çikartiyoruz bence
    Furkan Aldemir mesela, fransa'da zorlasan da oynatamazsin onu, onlarin da gücü yetmez onu almaya, ki büyüük bir yildiz da degil kendisi
    Kardeşim senin Fransa'ya karşı bir antipatin olduğu bariz belli adamlar 2013 yazında Avrupa şampiyonu oldu, dünya şampiyonasında ise favorilerden İspanya'yı devirdi biraz fazla küçümsüyorsun Fransızları.

Nereden
    Çanakkale

Ben burda oyuncuların kariyerlerini yarıştırmıyorum.Teodosic de, Hines da seneye Türkiye Ligi'nde oynayabilir. Popülaritesi oldukça yüksek, gelmeyecek oyuncu yok
    En üst düzey, en gözde oyuncular Türkiye'de demişsin ve Vtb'den önde tutmuşsun Türkiye ligini bende sana Vtb liginden sadece Cska'yı örnek vererek bu yıldız diye saydığın oyunculara cevap verdim.

Ayrıca ben seneye Teodosic Türkiye'ye gelemez demiyorum ama biz günümüzü konuşuyoruz. Yıldız diye saydığın Erceg odunu Cska'da 12-13 dakika zor alıyordu

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Kardeşim basketbolla ilgin olmadığı ve tarihi şampiyonları bilmediğin açık ve belli o yüzden tartışmayacağım

Kardeşim senin Fransa'ya karşı bir antipatin olduğu bariz belli adamlar 2013 yazında Avrupa şampiyonu oldu, dünya şampiyonasında ise favorilerden İspanya'yı devirdi biraz fazla küçümsüyorsun Fransızları.
    Biz su andan ve son bir kaç seneden bahsediyoruz, 10 20 yil öncesini çikartacaksan evet bilmeyebilirim

Antipati olabilir de, biz ligden bahsediyoruz, o basarilari kendi liglerinde dogru dürüst oynamayip nba'de oynayanlarla aldilar, çogu da zaten dogustan basketbola meyilli "siyahi" oyuncular
    Ligleri o kadar dandik ki liglerinde 1 dk durmuyorlar, cezbediciligi 0
    Milli takimlari da hep sömürge çocuklari, 1 tane Fransiz ya var ya da yok
    Bizde Bosnak asilli Makedon asilli var derseniz, adamlarin dedeleri 100 sene önce buralara gelmis bildigin Türk adamlar, Fransa'dakilerin babalari Fransizca'yi konusamayan Senegalli bilmem nereli insanlar, sorsan Fransiz, nasil Fransiz ise...
    Öyle karmalarla herkes basari yakalar
    Fransizlar da o kadar kolpadir ki, islerine yaramayan yabancilara "Senegalli" falan derler, islerine gelince "Fransiz" olur 100% Afrikali da olan....
    Basketbolcu olmasa soytari diye yaftalayacaklari insanlarla basari yakalayip övünen 2yüzlülerdir bu Fransizlar

Neyse konu disina çiktik yahu, ben de kaptiriyorum kendimi bu konuda her zaman
    Konu Sefer A. tarafından (21.12.2014 Saat 01:32 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

En üst düzey, en gözde oyuncular Türkiye'de demişsin ve Vtb'den önde tutmuşsun Türkiye ligini bende sana Vtb liginden sadece Cska'yı örnek vererek bu yıldız diye saydığın oyunculara cevap verdim.

Ayrıca ben seneye Teodosic Türkiye'ye gelemez demiyorum ama biz günümüzü konuşuyoruz. Yıldız diye saydığın Erceg odunu Cska'da 12-13 dakika zor alıyordu
    Cska'yı çıkarsan seviye Jerrels'lara falan inecek zaten.Hepsi hemen hemen aynı seviyedeki oyuncular
    Türkiye Ligi'nde rekabet daha yüksek.

Mustafa Yılmaz.20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Doğru bu sezon katılmadılar. Kazak takımı(Astana), Finlandiya takımı(Nilan Bisons), Estonya takımı(Kalev), Çek takımı(Nymburk) var.

Evet iki lig ayni an da oynanıyordu demek istedim

Sadece rekabet açısından İtalya ve Almanya demedim. Almanya'da Bayern Münih, Brose Baskets, Alba Berlin gibi eurolegue seviyesinde Ulm, Artland, Bonn gibi eurocup seviyesinde takımlar var. Büyüme halindeler. Bu takımlardan birkaçı PAO ve Olympiakos dışındaki Yunan takımlarından daha üstünler.

İtalya'da da Siena hükümdarlığı bitti ama EA Milano büyük yatırım yapıyor. Cantu, Sassari, Roma gibi Yunan takımlarından daha güçlü takımlar var.

Bu liglerde asla bi Olympiakos ya da PAO yok ama daha dengeli bi çekişme var. Avrupa'da da var olmaya çalışıyorlar. Eğer sadece güç olarak söylüyorsan İspanya, Yunanistan ve Vtb bana göre en üstte. Euroleague şampiyonu zaten buralardan çıkıyor. F4 de sürekli en az 3 takım bulunduruyorlar
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Cska'yı çıkarsan seviye Jerrels'lara falan inecek zaten.Hepsi hemen hemen aynı seviyedeki oyuncular
    Ben de aynisini demek istiyorum
    1 takimla örnek vermek mesele degil
    Bizde Efes var fb var gs de var Banvit de basit bir takim degil euroleague seviyesine yakin, bayern'den falan daha iyi is yapar kesinlikle

Benim samimi olmasam da eski bir arkadasim, 2 metre boyunda, gençliginde yillarca basketbol oynamis birisi de degil yani 15 yasinda falan baslamistir, sirf "zenci" ve uzun diye basketbolcu oldu, su an ümit milli galiba ve pro a liginde nanterre'de oynuyor yanilmiyorsam, belki bir uzun olarak iyi basketbolcudur ama siradan birisi, bakiyorsun fransa'nin en yüksek liginde oynayabiliyor
    Bizim takimlarda is bulamayan Erman Kunter miydi neydi, fransa'da almanya'da kolay takim bulabiliyor, neresi iyi bu triska fransa liginin ?

Nereden
    Çanakkale

Biz su andan ve son bir kaç seneden bahsediyoruz, 10 20 yil öncesini çikartacaksan evet bilmeyebilirim

Antipati olabilir de, biz ligden bahsediyoruz, o basarilari kendi liglerinde dogru dürüst oynamayip nba'de oynayanlarla aldilar, çogu da zaten dogustan basketbola meyilli "siyahi" oyuncular
    Ligleri o kadar dandik ki liglerinde 1 dk durmuyorlar, cezbediciligi 0
    Milli takimlari da hep sömürge çocuklari, 1 tane Fransiz ya var ya da yok
    Bizde Bosnak asilli Makedon asilli var derseniz, adamlarin dedeleri 100 sene önce buralara gelmis bildigin Türk adamlar, Fransa'dakilerin babalari Fransizca'yi konusamayan Senegalli bilmem nereli insanlar, sorsan Fransiz, nasil Fransiz ise...
    Öyle karmalarla herkes basari yakalar
    Fransizlar da o kadar kolpadir ki, islerine yaramayan yabancilara "Senegalli" falan derler, islerine gelince "Fransiz" olur 100% Afrikali da olan....
    Basketbolcu olmasa soytari diye yaftalayacaklari insanlarla basari yakalayip övünen 2yüzlülerdir bu Fransizlar

Neyse konu disina çiktik yahu, ben de kaptiriyorum kendimi bu konuda her zaman
    Yukarıdaki yazdıklarını bir oku istersen 40 yılda bir gelen başarılar Türk takımları artık bunları aştı falan yazmışsın, şimdi ise günümüzden konuşuyoruz diyosun gerçekten ilgin

Madem Fransızlar sömürdükleri Senagal'li,Gine'li yani afrika kökenli oyuncular sayesinde başarılı oluyor, o halde Afrika takımları neden hiç bir basketbol turnuvasında başarıyı yakalayamıyor ?

Ersan-Özbek

Emir-Sloven

Cedi-Makedon

Hidayet-Boşnak

Dusan Cantekin-Sırp

Aklıma gelen isimlerin ırkları Hiç birisinin dedesi 100 senedir burda değil ayrıca.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Veysel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

1-VTB

2-İspanya

3-İtalya

4-Fransa

5-Almanya

6-Türkiye

Sıralama bu şu an.
    Yok artık

İspanya
    Türkiye
    Almanya
    Vtb
    sıralama bile gereksiz ya neyse madem sıralandı aralarından böyle olsun
    # Fırtınam bu yolda hep seninle !

Nereden
    Çanakkale

Kazan'dan Jerrels'ı söylemek yerine Langford,Zizis,Kaimakoglou,White'ı neden tercih etmedin acaba

Veya Kuban'dan Kalnietis,Khimki'den Koponen ???

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Doğru bu sezon katılmadılar. Kazak takımı(Astana), Finlandiya takımı(Nilan Bisons), Estonya takımı(Kalev), Çek takımı(Nymburk) var.

Evet iki lig ayni an da oynanıyordu demek istedim

Sadece rekabet açısından İtalya ve Almanya demedim. Almanya'da Bayern Münih, Brose Baskets, Alba Berlin gibi eurolegue seviyesinde Ulm, Artland, Bonn gibi eurocup seviyesinde takımlar var. Büyüme halindeler. Bu takımlardan birkaçı PAO ve Olympiakos dışındaki Yunan takımlarından daha üstünler.

İtalya'da da Siena hükümdarlığı bitti ama EA Milano büyük yatırım yapıyor. Cantu, Sassari, Roma gibi Yunan takımlarından daha güçlü takımlar var.

Bu liglerde asla bi Olympiakos ya da PAO yok ama daha dengeli bi çekişme var. Avrupa'da da var olmaya çalışıyorlar. Eğer sadece güç olarak söylüyorsan İspanya, Yunanistan ve Vtb bana göre en üstte. Euroleague şampiyonu zaten buralardan çıkıyor. F4 de sürekli en az 3 takım bulunduruyorlar
    Büyüme halindeler dersen katilirim da, gördük Bayern'i ayni euroleague'deki fransiz takimlari gibi oynadiklari maçlarin neredeyse hepsini kaybettiler, daha çook firin ekmek yemeleri gerek bunlarin
    Rekabete girersek fransa kadar rekabetlisi yok, hepsi birbirine yakin, strasbourg nanterre levallois falan, ama kalite yerlerde sürünüyor, euroleague'de boy gösterenleri ancak eurocup'ta biraz ilerleyebiliyor ve eurochallenge'de favori olabiliyor, yetersizler yani
    Yunanistan'da pao ve olymp hariç takim yok diyorsun, dogrudur, çok bilmiyorum gerisini, ama bir kaç yil öncesine kadar aris falan da vardi, paok ta var aslinda fena olmayan, çok da rezil sayilmazlar, ama ülkeyi vuran kriz onlari da vurdu, pana bile eskisi gibi degil futboldaki gibi baskette de yedi darbeyi, bir tek olympiakos pek darbe yemedi...
    Mesela brose ve almba berlin, bizim orta sinif takimlarimiz bunlari yenemez mi ? Bizim takim 2 düzgün adam alsa onlari da yener, bence yetersizler almanlar falan, ilerleyen zamanda bilmem ne olur o ayri mesele

Nereden
    Çanakkale

Alıntı Veysel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok artık

İspanya
    Türkiye
    Almanya
    Vtb
    sıralama bile gereksiz ya neyse madem sıralandı aralarından böyle olsun
    Türkiye ligi Vtb liginden iyi diyen bir insan basketbol takip ediyorsa bile anlamıyordur.

Ayrıca Sefer kardeşim şimdi de Erman Kunter Türk takımlarında iş bulamıyor demişsin Erman Kunter geçen sene Bjk genel koordinatörüydü kendisi bırakıp gitti, değerli bir isimdir ve çok rahat iş bulur Türkiye'de.
    Konu Kirk_Cooley tarafından (21.12.2014 Saat 01:47 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)