Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýþte Dünyanýn Sonunun Baþlangýcý!

Sinan Akyýldýz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Alýntý KuGu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    amerikan propagandasý yapýyorlar diyelim sende hayranlýk uyandýrdý mý?

Tabiki türkiyede böle biþeyi yapmaya kim cesaret edebilir ama adamlar kendi otokontrol sitemleri var ve sorgulayabiliyolar , siz türkiyede ne zaman böle bi sorgulama gördünüz , burda dikkatini ve dikkatinizi çekmek istediðim þey yaptýklarýna hayran kalmadým sadece kendilerini eleþtirebilmelerine ve bunu bütün dünyaya yaymaya , insanlarý bilgilendirmeye çalýþmalarýna hayran kaldým

Bu nasýl biþey biliyomusun senin hiçbir þekilde sorugulama yapmadan o avatarý kullanman gibi biþey ?

O avatarý daha öncede gördüm ve þimdide sölüyorum hiç bir þirketin böyle bir politikasý olamaz , þahsi görüþüm o tamamýyla bu firmaya oluþacak tepkiden rant saðlayacak kiþiler tarafýndan düzenlenmiþ bi oyundur ! daha önce bu ve bunun gibi firmalarýn böyle bi aktivitesini yada kampanyasýný gördük mü ? ki görsek bile türkiyede yada herhangi bi müslüman ülkede görecekleri tepkileri hiç mi tahmin edemiyolar , þirketlerinin bi geleceðe bakýþý yok mu acaba ?

Sorgulamalýyýz , sürekli çekinemden amerikalýlar bunu yapýyolar , biz de ne zaman yaparsak biraz daha ileriye gideriz ...
    " Biz dalkavuk bir aydýnlýðýn yerine onurlu bir karanlýðý seçtik "

KuÐu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Alýntý l@st_cowboy Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bu nasýl biþey biliyomusun senin hiçbir þekilde sorugulama yapmadan o avatarý kullanman gibi biþey ?

O avatarý daha öncede gördüm ve þimdide sölüyorum hiç bir þirketin böyle bir politikasý olamaz , þahsi görüþüm o tamamýyla bu firmaya oluþacak tepkiden rant saðlayacak kiþiler tarafýndan düzenlenmiþ bi oyundur ! daha önce bu ve bunun gibi firmalarýn böyle bi aktivitesini yada kampanyasýný gördük mü ? ki görsek bile türkiyede yada herhangi bi müslüman ülkede görecekleri tepkileri hiç mi tahmin edemiyolar , þirketlerinin bi geleceðe bakýþý yok mu acaba ?

Sorgulamalýyýz , sürekli çekinemden amerikalýlar bunu yapýyolar , biz de ne zaman yaparsak biraz daha ileriye gideriz ...
    iyi baþladýn ama bu kýsýmda beni þaþýrttýn? avatarým beni çok güldürdü, müthiþ bir ince zeka ürünü mizah gördüðümden avatar yaptým ve tepkiler hep gözümden yaþlar geldi þeklindeydi, yani herkes eðlenmiþ. Senin sýkýntýn bu konuda nerede baþladý pek anlayamadým! Oruç tutmayan biriysen zaten oruç olayýný sallamadýðýn için avatarýda sallanaman gerekir. Konu burgerking ise ve bu rakiplerinin bilmem nesi þeklinde düþünüyorsan bence yanýlýyorsun olay sadece harika bir mizah, baþka birþey deðil! bilmeyenler için Burgerkingin sloganý odun alevinde ýzgara ve ATEÞ SENÝ ÇAÐIRIYOR sloganýdýr! Bu ti ye alýnarak çok güzel bir espiri yapýlmýþ. belki bunu burgerkingin önünden geçen ve o sýrada içeride yiyenleri gören oruçlu birinin camda gördüðü resim ve slogan üzerine aklýna gelmiþ birþey olabilir. Abartmamak lazým þahsen bunu ben yapmadým ama bahsettiðim olayý yaþasaydým mutlaka aklýma böyle birþey yapmak gelirdi. Tamamiyle bakýþ açýsýyla alakalý birde mizah anlayýþý
    0II0II0I I00I0I0I 0III00II0 00II0I0I II0I0II0

Konunun loose change kýsmýna gelecek olursak, abd 250 milyon nüfusu olan bir ülke ve ülke nüfusunu oluþturan insanlarýn ýrklarý soyu sopu vs. emin ol Türkiyeden farklý deðil. Sonuçta insan bir birey kendi aklý olan düþünebilen ve doðuþtan sahip olduðu ahlak, vicdan muhasebesi olan bir canlý. Bu belgeseli yapan ve bu belgeselin içeriðiyle ilgili benzer fikirleri olan milyonlarcasý vardýr. Bu belgeseli yapanýn senin yattara klibi yapýp youtube ye koymandan farklý bir þey yaptýðý yok, tasarlamýþ montajlamýþ. Elden ele dolaþarak gündeme oturmuþ, abd de ulusal kanallarda çýkýpta þimdi birde bunu izleyelim ilginç iddialar var falan denmemiþ, net üzerinden kendini tanýtmýþ bir belgesel olmuþ zamanla medya ilgi göstermiþ. Türkiyede de sorgulamalar oluyor ama böyle ses getirecek çalýþmalar çýkmýyor, abartmamak lazým ABD nin durumu çok daha farklý, savaþan bir ülke ve savaþý istemeyen halký da var baþkaný istemeyen memnun olmayan insanlar, elbette açýðýný arayacaklardýr iþin siyasi kýsmýda söz konusu. Bizde konu herzaman bellidir, ya irtica geliyo mafolduk yaygarasý, ya din elden gidiyor yaygarasýdýr.

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

iyi baþladýn ama bu kýsýmda beni þaþýrttýn? avatarým beni çok güldürdü, müthiþ bir ince zeka ürünü mizah gördüðümden avatar yaptým ve tepkiler hep gözümden yaþlar geldi þeklindeydi, yani herkes eðlenmiþ. Senin sýkýntýn bu konuda nerede baþladý pek anlayamadým! Oruç tutmayan biriysen zaten oruç olayýný sallamadýðýn için avatarýda sallanaman gerekir. Konu burgerking ise ve bu rakiplerinin bilmem nesi þeklinde düþünüyorsan bence yanýlýyorsun olay sadece harika bir mizah, baþka birþey deðil! bilmeyenler için Burgerkingin sloganý odun alevinde ýzgara ve ATEÞ SENÝ ÇAÐIRIYOR sloganýdýr! Bu ti ye alýnarak çok güzel bir espiri yapýlmýþ. belki bunu burgerkingin önünden geçen ve o sýrada içeride yiyenleri gören oruçlu birinin camda gördüðü resim ve slogan üzerine aklýna gelmiþ birþey olabilir. Abartmamak lazým þahsen bunu ben yapmadým ama bahsettiðim olayý yaþasaydým mutlaka aklýma böyle birþey yapmak gelirdi. Tamamiyle bakýþ açýsýyla alakalý birde mizah anlayýþý

Ýþte burda ayrýlýyoruz bunu sen öle algýlýyo olabilirsin ama bu figürü diðer forumlarda kahrolsun amerika , yada bilmem ne israil gibi iþlerde kullanýyolar belki sen bunu yaparken eðleniyosun ama herkes senin gibi yada beným gibi düþünmüyor !

Yani kýsacasý bir çok forumda bu yada buna yakýn formatlarda bu awatarý yada resmi gördüm ve hemen herkes biyerleri biþeyleri lanetlemek için kullanýyo bunu beným tepkim onaydý

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Konunun loose change kýsmýna gelecek olursak, abd 250 milyon nüfusu olan bir ülke ve ülke nüfusunu oluþturan insanlarýn ýrklarý soyu sopu vs. emin ol Türkiyeden farklý deðil. Sonuçta insan bir birey kendi aklý olan düþünebilen ve doðuþtan sahip olduðu ahlak, vicdan muhasebesi olan bir canlý. Bu belgeseli yapan ve bu belgeselin içeriðiyle ilgili benzer fikirleri olan milyonlarcasý vardýr. Bu belgeseli yapanýn senin yattara klibi yapýp youtube ye koymandan farklý bir þey yaptýðý yok, tasarlamýþ montajlamýþ. Elden ele dolaþarak gündeme oturmuþ, abd de ulusal kanallarda çýkýpta þimdi birde bunu izleyelim ilginç iddialar var falan denmemiþ, net üzerinden kendini tanýtmýþ bir belgesel olmuþ zamanla medya ilgi göstermiþ. Türkiyede de sorgulamalar oluyor ama böyle ses getirecek çalýþmalar çýkmýyor, abartmamak lazým ABD nin durumu çok daha farklý, savaþan bir ülke ve savaþý istemeyen halký da var baþkaný istemeyen memnun olmayan insanlar, elbette açýðýný arayacaklardýr iþin siyasi kýsmýda söz konusu. Bizde konu herzaman bellidir, ya irtica geliyo mafolduk yaygarasý, ya din elden gidiyor yaygarasýdýr.

Bence loose change ' yi yattara klibiyle bir tutmak olmaz ben 5-6 sefer tamamýný izledim ve çok güzel bi araþtýrma , kurgu ve anlatýmla yapýldýðýný fark ettim , eminimki anlatýmý izleyen herkesi etkilemiþtir , oldukça güzel ve akýcý anlatýmý var , bilgi belge kýsmý ise anlatýmýn bile önünde ve bunu elimden geldiðince izlemeye izlettirmeye çalýþýyorum , ayrýca ilk izlediðimde tam hatýrlamamakla beraber sanýrýn 110 bin küsür izleyeni vardý fakat þu anda 137 , 172 yani izleniyo izlettiriliyo , tabiki bunu izlediken sonra kimse birleþik devletlere açýkla bu iþi bize demicek ama bunlarý bilmemiz gerekiyo ...

Alýntý l@st_cowboy Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýþte burda ayrýlýyoruz bunu sen öle algýlýyo olabilirsin ama bu figürü diðer forumlarda kahrolsun amerika , yada bilmem ne israil gibi iþlerde kullanýyolar belki sen bunu yaparken eðleniyosun ama herkes senin gibi yada beným gibi düþünmüyor !

Yani kýsacasý bir çok forumda bu yada buna yakýn formatlarda bu awatarý yada resmi gördüm ve hemen herkes biyerleri biþeyleri lanetlemek için kullanýyo bunu beným tepkim onaydý
    kimsenin abd yada ürün lanetlediði yok bence bukadar fazla büyütme bunu avatar kendini ve neye kinaye yaptýðýný gayet açýkça belli ediyor, dediðim gibi burgerkingin önünden geçerken içeride yiyenleri görseydim ve ayný anda camda hamburger resmialtýnda ateþ seni çaðýrýyooo yazýsýný farketseydim aklýma bu espiri gelirdi, çýkýþ noktasý bence böyle birþey ben bu avatarda faþizm yada benzeri hoþgörüsüzlük hazýmsýzlýk reklam maniplasyon vs. hissetmiyorum sadece eðleniyorum herkes gibi, bu konuda farklý bir eleþtiri yapan ilk kiþisin, oruç tutmayanlarýn bile çok güldüðü tepkilerle karþýlaþtým. Neyse

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

kimsenin abd yada ürün lanetlediði yok bence bukadar fazla büyütme bunu avatar kendini ve neye kinaye yaptýðýný gayet açýkça belli ediyor, dediðim gibi burgerkingin önünden geçerken içeride yiyenleri görseydim ve ayný anda camda hamburger resmialtýnda ateþ seni çaðýrýyooo yazýsýný farketseydim aklýma bu espiri gelirdi, çýkýþ noktasý bence böyle birþey ben bu avatarda faþizm yada benzeri hoþgörüsüzlük hazýmsýzlýk reklam maniplasyon vs. hissetmiyorum sadece eðleniyorum herkes gibi, bu konuda farklý bir eleþtiri yapan ilk kiþisin, oruç tutmayanlarýn bile çok güldüðü tepkilerle karþýlaþtým. Neyse
    Tamam da ben anlatamadým galiba ben buna benzer bi kaç formatý baþka forumlarda gördüm ve hiç iyi konuþulmuyodu herkes böle algýlamýyo beným anlatmak isteidðim konu sadece bu , neyse konuyu amacýndan saptýrmayalým

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

biz burada 11 eylülün ne kadar kötü bir þey olduðunu ve ilk defa böyle bir kurgunun olduðunu düþünüyoruz.. ama tarih kitaplarýný ve bu tip komplolarý yazan kitaplarý okuduðumuz zaman abd.deki þahinler grubunun bu konularda tecrübeli olduðunu görebiliriz... bir kaç örnek..

---küba'da domuzlar körfezi operasyonu (sözde küba saldýrýsýna karþýlýk abd kübayý iþgal etmeye çalýþtý)
    ---afganistanýn iþgali
    ---1.dünya savaþýnda kitaplardan okuduðumuz kadarýyla almanlar bir abd yolcu gemisini vurdu.. ama gerçek öyle miydi?
    ---kenedy'nin öldürülmesi olayý (içeriden bir komplo)
    ----chigago kentinde bir alýþveriþ merkezinin havaya uçurulmasý...

bu olaylarýn ve buna benzer þu anda aklýma gelmeyen olaylarýn çoðunda abd'nin içindeki bazý gruplarýn haberleri vardý... kimse bu tip olaylarý tek baþýna yapamaz . mutlaka yardýmcýlarýnýn olmasý gerekiyor.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

düþündükçe bunlar insan olamaz diyorsun binlerce insan ve onlarý kurtarmak için binada ölümle savaþan yüzlerce itfaiyeciler görevli memurlar ve bum! bina baþlarýna çöküyor ve talimatý verenler izliyor! ve evet sanýrým cehennem denilen yerin varolma sebebi gayet açýk!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)