Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 6 7
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 156 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Davor Vugrinec

yaranozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Az önce 39 yaşında koprivnica takımında splite karşı golünü atarak skoru 1-1e getirdi.
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

DEEP BLUE
    Ziyaretçi

Yerinde vasat bir adamın oynaması halinde bile, ciddi ciddi şampiyonluk hayali kurabileceğimiz vasat altı adamdı... Yalan yok gittiğinde çok sevinmiştim. Vugrineç, Adrian gibi oyuncuları sevmem... Yetenekli oldukları zannedilen, ancak ipiyle kuyuya inilemeyecek derecede kısır futbol yetenekleri olan halı saha topçularıdır bunlar. Gözümüze inen perdedirler...

yaranozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bugün 2 gol daha attı, tarihimizdeki en iyi 5 yabancıdan biridir. Hala oynaması gerçekten inanılmaz!
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

Muhammet Yazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ilk formamı onun sayesınde almıstım 7 numara
    ....

El_Matador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hayret ...ad,amin 10.Kasim 2011 röportaji bu baslikda yok.

Genç yaşında geldiği Trabzonspor'da hemen kendini kabul ettirmişti. Sonra İtalya'ya yelken açtı. Burada başarılı sezonlar geçiren Davor Vugrinec ülkesinin önemli kulübü Dinamo Zagreb'e döndü.

36 yaşındaki golcü, futbol hayatını Varazdin'de sürdürüyor. Artık tek amacı var: Hırvat futbol tarihine geçmek. Hırvat lig tarihinde 123 golü bulunan Vugrinec'in bu alandaki rekoru egale etmesi için 4 gole ihtiyacı var. "İnanmasam, oynamazdım" diyen Vugrinec iddiasını ortaya koyuyor. Golcü futbolcu akıcı Türkçesiyle dikkat çekiyor. Davor Vugrinec aslında Türkçesi'nin çok daha iyi olduğunu; ancak sık kullanmadığı için gerilediğini belirtiyor. Röportajın Türkçe kısmını olduğu gibi aktarmak daha güzel olacak:

Türkçen çok güzel?

Şu anda çok zor. Önceden daha güzeldi.

Özlüyor musun Türkiye'yi?

En çok Trabzon'u. Çok özledim. Arkadaşlar, hamsi, Akçaabat köfte. Hepsini çok özledim.

Kim kazanacak?

Çok zor maç olacak. Türkiye ve biz de iyi takım. Yüzde 50-50. Biz kazanmak istiyoruz. İnşallah biz kazanalım.

Vugrinec 1997-2000 yılları arasında 85 maçta 29 gol attı Trabzonspor adına. Trabzon'u çok sevmesinin sebebi bu kentin Split'e benzemesi. Split Hırvatistan'ın en hareketli sahil şehri. Vugrinec'in Türkiye'yle bağı hiç kopmamış. "Büyük Orhan" olarak bilinen sol açık Orhan Çıkrıkçı geçtiğimiz sene Vugrinec'i ziyarete gelmiş. Öncesinde de Ünal Karaman, Hırvatistan'a gelmiş. O dönemin Trabzonlu yıldızlarının şu anda neler yaptığını soruyor bize: Ogün, Hami, Abdullah, Tolunay, Ünal... Çoğunun milli takımlarda ve kulüp takımlarında kariyerlerini sürdürmelerine çok seviniyor.

Konu Türkiye ile Hırvatistan'ın oynayacağı kritik maçlara geliyor. "Bu sefer daha iyi oynayıp kazanmak istiyoruz. Bence şans yüzde 50-50. Çok zor ama güzel maç olacak. Türkiye liginin profili son yıllarda çok yükseldi. Bu tabii milli takıma da yansıdı. Arda ve Nuri'yi çok beğeniyorum. " diyor Vugrinec. İki takımın da "duygusal" olduğunu anlatan Hırvat yıldız, Türk oyuncuların hırslarını sahaya yansıtması durumunda Türkiye'nin çok tehlikeli bir ekip olacağını vurguluyor. Vugrinec bu durumun kötü yanı olarak ise Türk takımının bazen kırılgan bir yapıya büründüğünü belirtiyor. Hırvat golcü Arda ve Nuri dışında Volkan Demirel ve Servet Çetin'in adını sayıyor. "Volkan çok iyi. Takıma maç kazandırabilecek kalitede." diyor.

ŞİKE İDDİALARINA ŞAŞIRMADIM!

Vugrinec, Türkiye'deki şike iddiaları konusunda, "Buna şaşırmadım elbette. Böyle şeyler futbol camiasında hep konuşulur. Belki benim oynadığım dönemde de olmuştur. Ama ben hissetmemiştim." yorumunda bulunuyor. Kendisi için en unutulmaz anların Türkiye Kupası'ndaki Galatasaray maçları olduğunu belirten golcü, "Ama Trabzon için her zaman Fenerbahçe maçları başka olmuştur. Şampiyonluğu onlara kaybettiğimizden (1996 sezonunu kastediyor, Vugrinec o sezondan sonra Trabzon'a geldi) takım Fenerbahçe maçlarına hırslı çıkardı." diye konuşuyor. "Türkiye'ye mesajın var mı?" diye sorduğumuzda mütevazı ve vefalı ifadeler kullanıyor: "Trabzon'a geldiğimde gençtim. Herkes bana çok yardımcı oldu. Türkiye'de geçirdiğim zamanlar hep özel olarak kalacak, o günleri hep hatırlayacağım."

Hırvatistan'da fair-play hakim

Kritik maçlar öncesi Hırvat seyirci dernekleri, Türkiye'nin Zagreb Büyükelçisi Burak Özügergin'i makamında ziyaret etti. Özügergin kendisine hediye edilen Hırvat Milli Takım formasıyla poz vererek Hırvatların gönlünü kazandı. Hırvatistan Cumhurbaşkanı Ivo Josipovic de Zaman'a verdiği mülakat esnasında kendisine hediye edilen Türk Milli formasıyla poz vermişti.

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)