Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon Valiliği'nin Fıkra Rezaleti

Nereden
    İstanbul

Standart Trabzon Valiliği'nin Fıkra Rezaleti

TRABZON'DA FIKRA REZALETİ

İğrenç fıkra şöyle;

Temel ile Cemal çok sıkı arkadaştır. Birgün Temel, Cemal'in evinin önünden geçiyormuş. Cemal'in hanımı da bu sırada cam siliyormuş.
    Temel;
    -"O Cemal evde mi?" diye sormuş.
    Cemal'in hanımı da;
    -"Yok" cevabını vermiş.
    Temel;
    - "Aç kapıyı ben celiyrim" deyince,
    Cemal'in hanımı;
    - "Hes len. Sen beni orospu mu zannettin?" sözleriyle çıkışmış.
    Temel de bunun üzerine;
    -"Para vereceğimi kim söyledi!" şeklinde karşılık vermiş
    Kitaptan sorumlu olan Yrd Doç Dr Mevhibe Coşar, Yrd Doç Dr A.Hilmi İmamoğlu ve Cemal Üçüncü'yü şiddetle protesto ediyor ve istifaya davet ediyorum.

Valisi Yavuzdemir olan kentin fıkrası da böyle olur arkadaslar bu fıkra valiligin cıkarmıs oldugu trabzon tanıtımı kıtapcıgında yer almaktadır ben burdan kendi adıma bu rezaleti protesto etmek için mail attım sizleride bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum ayrıca kitabın yayınlanmasından sorumlu kişiler ktu de ögretim uyesidirler valilikbim@trabzon.gov.tr
    Konu Mesut AKYILDIZ tarafından (20.09.2006 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yuh tanıtım kitabında hemde bu millet kendinde degil ya

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu kadar da olmaz aynen buşekildemi var bu fıkra.Bunların haberi yok galiba bir fıkra yüzünden trabzon il sınırları için sabah gazetesine boykot yapıldığının.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Yuh artık. Kepazelik...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

korsan61
    Ziyaretçi

oradakiler trabzonlu değil galiba... böyle fıkralarıda hiç bir zaman sevmedim...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kesinlikle rezalet.
    Fanatik Pacci

ts_fan
    Ziyaretçi

Konu ile ilgili Sedat Tunalı'nın yazısı;
    http://www.internetspor.com/v3/yazar.php?yaziID=2115

Benim o habere yorumum;
    Fıkradaki bayanı bu fıkrayı hazırlayanların eşleri veya yakın bayan akrabaları; Temel karakterini de tüm Trabzon'lu erkekler olarak kabul ediyorum.Şimdi bu fıkrayı tekrar okusun bu fıkrayı hazırlayanlar, hoşlarına gittiyse sorun yok, fıkra çok güzelmiş.Gitmediyse geçmiş olsun eşlerine ve bayan akrabalarına.Azıcık utanmanız varsa acil istifa edersiniz oturduğunuz makamlardan, şeref yoksunu insanlar.İnsan mı dedim?İnsan vasfını sadece görüntü olarak değil, davranış olarakta gösteren herkesten özür dilerim...
    Konu ts_fan tarafından (21.09.2006 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Valiliğin telefonu varmı.Vali olmuş ama adam olamamış.Büyük bir ihtimalle trabzon halkına garezi var ve kendini böyle tatmin etmeye çalışıyo.Temelin karadeniz erkeğini fadimeninde karadeniz kadınını temsil ettiğini öğretmek lazım o karakter yoksununa...
    Özkan SÜMER

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Ya bu kadar mı kepazelik,şe..sizlik olur.Kitabı hazırlayanların arasında bayanda varmış buna inanasım gelmiyor.Bir bayan hemcinslerinin bu şekilde aşağalanmasına nasıl tahammül edebilir.Kendi karekterini kitabamı yansıttı dememek için hiç bir sebep görünmüyor.

LAZTOLGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu fikrta bir tanitim kitabina degil bir sex kitabina yakisir ama bizim temel dursun cemal ile diyil. mübarek aylarda yiz önümüz ramazan gel bak su serefsiz lere
    BEREM BORDO GÖZÜM MAVI.
    TRABZON Kelle verir mac vermez

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Edep ya Hu !
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu kadarı da pes terbiyesizlik valla
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon Valiliği'nden, 'müstehcen' fıkra açıklaması, ''Önemli bir kaynak eserden alınan fıkra herhangi bir şahsi tercihle sansüre tabi tutulamaz''

TRABZON 20.09.2006 TSI 20:00
    Trabzon Valiliği, Trabzon 2006 adlı kitapta yer alan fıkranın Şalpazarı Çepni Kültürü adlı kitaptan alındığını belirtti.
    Trabzon Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Trabzon 2006 kitabında fıkra ile ilgili bölümünü hazırlayan ve akademisyenlerden oluşan komisyonun, 'müstehcen' olduğu ileri sürülen fıkrayla ilgili olarak verdiği bilgiler aktarıldı.
    Açıklamada, kitabın "Trabzon'da Edebiyat" adlı bölümünde yer alan fıkranın, başka bir kitaptan alındığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:
    "Sözü edilen fıkra Şalpazarı Çepni Kültürü adlı eserin 219. sayfasından alınmıştır. Bu eser ise sahada derleme yapmak suretiyle meydana getirilmiş bilimsel bir çalışmadır. 1999 yılında Trabzon Valiliği İl Kültür Müdürlüğü yayınları arasında, Kültür Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir yayın kurulu tarafından değerlendirilerek yayınlanmıştır. Bu fıkra uydurma yoluyla imal edilen bir örnek olarak metne konulmamıştır. Üstelik bu fıkrayı anlatan bir Türkmen-Çepni köylü kadındır. Ayrıca bu kitap Türkiye'de bu alanda çalışan halk bilimciler ve tarihçiler tarafından bilinen, tanınan, değerlendirilen, sahası için önemli bir kaynak eserdir."
    Kaynak incelendiğinde bu fıkranın Trabzon'un Şalpazarı ilçesinin Doğancı köyünden okur ve yazar olmayan bir kadından derlendiğinin görüleceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
    "Fıkra bir edebi türdür. Belli bir geleneği, icra töresi ve aktarım şartları vardır. Fıkralar bütün bu nitelikleri dikkate alınarak değerlendirilir. Folklor ürünleri bilgilendirme amacı taşımazlar. Mesajı belli bir metaforlara, dikte ederek değil hissettirerek verirler. Bu anlamda üzerinde çalışan kişiler tarafından herhangi bir şahsi tercihle sansüre tabi tutulmaları mümkün değildir. Kendi bütünlükleri içinde ele alınmaları şarttır. Bölgemiz halk bilim ürünleri üzerine yazılan ulusal ve uluslararası makale ve kitaplarda çok eski tarihlerden itibaren bu meselelerin ele alındığı ve bu anlamda onlarca metin yayınlandığı görülür."
    Trabzon Valiliği Kültür ve Turizm müdürlüğünce hazırlanan "Trabzon 2006" adlı kitapta yer alan Temel fıkrası, 'müstehcen' olduğu gerekçesiyle tepki almıştı.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yuh be bukadar terbiyesizlik olmaz. Bu Adam kendini ne zanediyor. Seref...
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

pierre_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

asıl boykot şimdi yapılmalı..öyle ülkere falan diil..herkes aklını başına toplasın..bu nası şey ya
    Konu Kaya tarafından (21.09.2006 Saat 09:02 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bunu yapan devletin resmi makamı - trabzon valiliği.!...

bu vali hala o koltukta nasıl oturuyor bilemiyorum1'..

ve bu fıkrayı yazan kişi oraya koyan kişi herkimse derhal görevinden uzaklaştırılmalı!...

bu sorumluluğu kim almışsa üstüne (biz yaptık demeyi severler hava atmak için) şimdi hava atmayı bırakıp bu rezilliğin hesabını vermeli.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Rezillik.Hemde tanıtım kitabında bu fıkra anlatılır mı?

Naim
    Ziyaretçi

Papaz cinayeti
    gökdeniz Fatih olayı
    Trabzonda ki fuhuş ve mafya işleri
    Türkiye-İsrail maçı
    fıkra rezaleti
    valinin görevden alınması için daha ne bekleniyor??
    Sedat tunalının Dediği gibi

fıkra aslında Şöyle Başlamalı

Valinin hanımı o sırada Cam siliyormuş.yoldan Geçen Temel.....
    Konu Naim tarafından (21.09.2006 Saat 09:47 ) değiştirilmiştir.

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Daha kötüsü olamazdı.Rezil olduk.

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı smart61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha kötüsü olamazdı.Rezil olduk.
    Yahu biz niye rezil olalım
    Rezil olan validir
    ilde ki mülki idari amirliktir
    Bizi hiç bağlamaz
    fıkra isteyene bundan sonra fıkrayı yukarıda bahsedildiği gibi anlatırım
    daha bi keyif olur

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fıkra bir edebi türmüş. Edepi tür olsa daha iyi olmaz mıydı? Kaynak esermiş. Sizin kaynağınız okuma yazma bilmeyen ne idüğü belirsiz bir kadın mı? Yok sansürleyemezlermiş... Yuh Size!!

Ahlaksızlık ahlak olmuş YAZIK!!!
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

no NAME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

arkadaşlar teklifim şudur; fıkranın yapısına dokunmayalım sadece CEMAL "out" vali "in" olsun. ne dersiniz. herkes fıkrayı böyle anlatsın. haaaaaa valinin kimolduğunu anlatana bırakalım oda onun nüktesi olsun.
    selam ve hürmetle
    Konu no NAME tarafından (21.09.2006 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.
    .

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Asıl fıkra bu olsa gerek...
    Böyle edepsizlik olmaz...
    Temel"inde mokunu çıkardılar...
    Trabzon'un imajı bu gibi olaylarla çok kötü yönde etkileniyor...
    Sabah gazetesinde Selanaddin Duman denen bir dangalak vardı köşesinde sözde bir fıkra yayınladı... İstanbul'da Sabah gazetesi basılmış Trabzon'da baskı tesisleri kurşunlanmış, yazar diye geçinen zat uzun süre ortalıklarda görününememişti... Trabzon toplumu bu tepkiyi verirken kende Valiliğince basılan fikra kitabına bakın Allah aşkına bu ne ciddiyetsizlik iş bilmezlik rezillik...
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Adam olamazsınız

Bu aptallığı savunmaya kalkmışlar,insan özür dileyip kitabı toplatır,yaptık bir öküzlük der,babalarınızın size vali veya mülkü amir olamazsınız değil adam olamazsınız lafını hatırlar.Adam olmaya çalışır.Yok ama zeytinyağı gibi üste çıkıyorlar bide.

Böyle bir fıkra olur mu?Neresine güldünüz bunun onuda çözemedim açıkcası.Bu tür bir diyalogun o bölgede geçmesi ihtimal dışı.
    Amatör ruh,profosyonel düşünce
    İnsanların yaşaması için gerekli olan üç şey;Hava,su,DEMOKRASİ

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

e yuh artık

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)