Sayfa 2 Toplam 34 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 850 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2014 FIBA Erkekler Dünya Kupası

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yok bu takım olmamış ben beğenmedim, takımda şutör denebilecek oyuncumuz yok.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok bu takım olmamış ben beğenmedim, takımda şutör denebilecek oyuncumuz yok.
    ikili oyunlar ve ömer aşık benim tek umudum..cenk'le preldzicle olacak iş değil...

Mustafa Yılmaz.20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu kötü takım bile ergin ataman ve lokum kura etkisiyle grupta 2. olur, ikinci turu da -zorlu bi rakip gelmeyeceğini düşünürsek- geçer. Ama son 8'den ilerisi çok zor.

Dünkü maça biraz bakabildim. Şu kadroda iyi oynamalarına çok ihtiyaç duydugumuz Kerem'ler formsuz gözüktü. Dışarıdan istikrarlı katkı verecek oyuncu olmayınca hücumda çok tikaniyoruz. Preldzic 4'e geçince hücum bi nebze rahatlıyor ama bu defa savunma çok düşüyor. Bu kadrodan dengeli bir takım çıkarmak kolay değil. Ataman hedefimiz madalya falan diyor ama -şu an da- gerçekçi durmuyor. Yarın ki ispanya maçı nasil geçecek bakalım takım biraz umut verebilecek mi?
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çok kötü bir jenerasyon var şu anda A milli takımda. Bunların yerine ümitlerden 3-5 oyuncu alınsa en azından gençlerin gelişimi için katkı olurdu.

Takımın şu haliyle gruptan çıkması bile başarı olur bence.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Nereden
    Ankara

Bundan sonraki dünya basketbol şampiyonası, dünya kupasıyla çakışmaması için beş yıl sonra 2019'da yapılacak. Dünya kupasında Asya, Afrika takımları çok kötü, bazı Amerika takımları da iyiden hallice olduğumuz için gruptan çok rahat çıkacağımıza inanıyorum.

Bir anektod daha, 2019'da şampiyona 24 yerine 32 takımla yapılmaya başlanacak.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İstatistikler: http://baloncestoenvivo.feb.es/Game/1380673#boxscore

Ataman'ın sihri 4 kısa. Fakat bu kadro mecbur çift uzun oynamalı. Çünkü elindeki kadroda kuvvetli dış oyuncular yok. O yüzden 4 kısadan randıman alamayacaktır.

4 numara meselesi... Yani dün yine gördük ki Furkan yerinde sayıyor. High posttan o boş şutları sokacaksın artık. Sokacaksın ki savunmacını tepeye çıkarasın, 5 numarana gömülmesinler. Aynısı Hersek için de geçerli.

İspanya baktı ki bizim şut tehdidimiz yok, iyice gömüldüler. Pnr bile oynatmadılar.

Preldzic meselesi... Bu çocuğu Tunçeri'yle değil de Barış'la oynatmakta fayda var. Ender'i saymıyorum bile, sadece dünkü maçtan dolayı değil, Ender bu düzenin oyuncusu değil. Ataman ne demişti:"Eline bakacağımız belirgin skorerimiz yok, o zaman topu dolaştırıp paylaşarak hücum edeceğiz." Ender bu sistemde 20 saniye top elinde sonra kaldır at yaparak mı top paylaşacak?

O yüzden Barış diyorum. Onu da 2 numara gibi kullanmalıyız. Emir yarı sahada point forvet oynamalı. Emir-Barış- Serhat dış döngüsü daha uyumlu olacaktır.

Diğer üçlü ise Tunçeri - Sinan - Cenk...

Cedi'yi de bu rotasyonda kullanabilirsin. Ender ve Doğuş'a güle güle...

(Sonradan not: Ataman NtvSpor'a verdiği röportajda Ender'in oyuna girmesiyle hücumların akışkanlık kazandığını söylemiş. Peki. Öyleymiş...

Ama ne gariptir ki, dün Gs Ender'le anlaştığını duyurdu.

Bir de bu tarafı var olayın, oyuncu milli takım kampında kulüp sözleşmesi görüşmeleri yapıyor [menajer de yürütse işlemleri]).

Dünkü maç için (özellikle ilk devre) şunları söyleyebilirim: Penetre yok, iç dış dengesi yok, pas alışverişi yok...

*

Yabancı kuralı, Langford Rusya'ya gittikten sonra devşirme meselesinin çözülmesi, Emir'in kamp öncesi sakatlığı, sonra bir anda iyileşmesi...

TBF kulüplere göre yönetmelik değiştirince, Langford'a güvenip sonra verdikleri sözü tutmayınca, yıllardır yabancılarla doldurdukları liglerinden şimdi bir tane skorer çıkaramıyorlar.

Herkes masum, bir tek biz suçluyuz!
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (13.08.2014 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

14 Ağustos Perşembe Saat:21 00
    @ Abdi İpekçi Spor Salonu
    Yayın: NtvSpor

TÜRKİYE - İspanya

Biletler http://www.biletix.com/etkinlik/RBB77/TURKIYE/tr
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    14 Ağustos Perşembe Saat:21 00
    @ Abdi İpekçi Spor Salonu
    Yayın: NtvSpor

TÜRKİYE - İspanya

Biletler http://www.biletix.com/etkinlik/RBB77/TURKIYE/tr
    karşımızda ispanya değil de başka bir takım olsaydı bu maça para ile girilmezdi, rakip ispanya bile olsa bana biletler pahalı geldi...maça gidelim mi Oğuz?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karşımızda ispanya değil de başka bir takım olsaydı bu maça para ile girilmezdi, rakip ispanya bile olsa bana biletler pahalı geldi...maça gidelim mi Oğuz?
    Arayacağım abi sizi.

Ümit AVCI, Langford meselesi üzerine yazmış:

http://www.basketdergisi.com/kacan-b...umit-avci.html

KAÇAN BALIK BÜYÜK OLDU

A Milli Takım, ilk üç hazırlık maçında özellikle skor konusunda sıkıntı yaşayınca akıllara Langford geldi. Türk vatandaşlığına geçmeyi önce kabul eden Euroleague sayı kralı acemice kabul edilip, sonra da iptal edilen kural nedeniyle vazgeçmişti.

İspanya’da düzenlenecek Dünya Kupası’na katılacak A Milli Basketbol Takımı’nın hazırlık maçlarındaki performansı akıllarda soru işareti uyandırdı.

Özellikle hücumda yaşanan sıkıntı nedeniyle takımın 3 maçını da kaybetmesi, İspanya karşısında ilk yarıda 24 sayı atıp, karşılaşmayı 55 sayı ile bitirmesi, akıllara son anda Türk vadandaşlığına geçmekten vazgeçen Keith Langford’ı getirdi.

Aslında teklife çok sıcak bakmıştı Euroleague sayı kralı. Milli Takım’da oynayarak, ligde de Türk statüsünde oynamayı hedefliyor, bunun da Türkiye’de değerini artıracağını biliyordu.

Her şey tersine döndü

Ancak o dönemde Türkiye Basketbol Federasyonu yabancı kuralında değişiklik yaptığını duyurdu. Kulüplerin 5 yabancıyı aynı anda sahada bulundurabileceğini, ancak devşirme uygulamasının kalkacağını, sadece alt yapı sezonlarında Türkiye’de oynamış isimlerin yerli statüsü kazanacağı açıklandı. Bu kural her şeyi karıştırdı. Langford, bu durumda Türk Milli Takımı’nda oynamanın kendisine hiçbir avantaj getirmeyeceği düşüncesi ile son anda fikir değiştirdi. Bu Ergin Ataman’ın kafasındaki planları da büyük ölçüde sekteye uğratmıştı, çünkü kendi pozisyonunu yaratan bir skorer bu takımın en büyük ihtiyacıydı. Hatta geçen yıl milli formayı giyen Emir Preldzic de Türk statüsünde oynayamaması durumunda milli takıma gelmeyeceğini federasyon yetkililerine söylemişti.

Hukukçulara danışılsaydı

Bu kural Federasyon’un gelecek yılları düşünerek aldığı bir hamle olarak yorumlanabilir, milli takıma bu yıl için vereceği zarar kabul edilebilirdi. Ancak işin kötü yanı, Langford gelmekten vazgeçtiğini açıkladıktan sonra, kuraldan da vazgeçildi! Basketbol Federasyonu’na hukuk kurullarından kazanılmış hakların iptal edilemeyeceği bilgisi gelince, karar geri çekildi, daha önce devşirme statüsünde oynayan isimler ile milli formayı giyenlerin aynı haklarının devam edeceği bildirildi. Yani kuralın son şekli, sadece 1 hafta önce kesinleşse Langford şu anda Türk Milli Takımı ile hazırlık dönemindeydi. Kısa bir süre yürürlükte kalan kuralın hukukçulara danışılmadan alınması Türk Basketbolu için büyük bir sıkıntı yarattı. En önemli soru, 24 yıldır Türk Basketbolu’nu yöneten Federasyon’un böyle basit bir hatayı nasıl yaptığı!

Daha iyi olacaktır

Takımın ilk hazırlık maçlarındaki performansı mutlaka daha yukarıya çıkacaktır. Ergin Ataman herkese süre vererek ne yapacaklarını görmek istiyordu, artık roller belirginleşmeye başlar. Bu da takıma olumlu yansır, daha iyi basketbol oynanır. Savunma ve mücadele konusunda bir sıkıntı olmayacağı zaten ortada. Hücumda da Cenk, Serhat, Melih gibi net şutörlere doğru pozisyonlar hazırlayarak, ikili oyunları daha fazla kullanarak sıkıntı aşılabilir. Ancak şampiyonada yaşanması muhtemel hücum sıkıntılarında yine akıllara Keith Lagford gelir.

Devler İpekçi’de

A Milli Basketbol Takımı,İspanya ile bir kez daha, bu kez Abdi İpekçi’de karşılaşacak. İki gün önce Granada’da oynanan karşılaşmayı İspanya 77-55 kazanmıştı. Karşılaşma saat 21.00’de başlayacak ve NTV Spor’dan yayınlanacak.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Tunceri gonlum oguz sinan cenk

Su anda hayatımda gördüğüm en yeteneksiz basketbol 5 lisi milli takımda

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Oğuz

Oğuz savasın nasıl bi yeteneği var yani özellikleri neler açıklar mısın?

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

En azından nasıl oynamamız gerektiğini bu akşam biraz olsun hatırladık. Jedi Knight büyük adam olacak.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tunceri gonlum oguz sinan cenk

Su anda hayatımda gördüğüm en yeteneksiz basketbol 5 lisi milli takımda
    Sonuna kadar katılıyorum. Bu milli takım insanı basketboldan soğutuyor.

İspanyanın pota altı NBA seviyesinin üstünde

Ibaka / M.Gasol (ilk beşteki 4-5 çok iyiler zaten)
    P. Gasol / Reyes (yedekler)

Muhtemelen USA - İspanya finali olacak zaten. USA alır ama her türlü, adamların oyunu zevk veriyor insana.
    Yahsi Bati 51:28

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Maşallah Cedi Osman'a her geçen gün biraz daha katıyor oyununa bu turnuvanın kazanımı olacak

Nereden
    Ankara

Dün İspanyol bir arkadaşla konuştuk maç oynanırken, en çok beğendiği oyuncu Cedi Osman oldu, her gün üstüne katıyor bu çocuk, inşallah nihai kadroda olur.

Nereden
    Ankara

Mehmet Yağmur ve Serhat Çetin kadrodan çıkartılmış, kadro 14 oldu iki kişi daha gidecek.

İspanya maçının ardından teknik ekiple toplantı yapan Ergin Ataman, Mehmet Yağmur ile Serhat Çetin'in kadrodan çıkarıldığını bildirdi.

14 kişiye inen kadrodan şampiyona öncesinde 2 isim daha çıkarılacak.

Kadroda devam eden oyuncular şunlar:
    Kerem Gönlüm
    Cedi Osman
    Doğuş Balbay
    Sinan Güler
    Ender Arslan
    Cenk Akyol
    Furkan Aldemir
    Melih Mahmutoğlu
    Oğuz Savaş
    Emir Preldzic
    Barış Hersek
    Barış Ermiş
    Kerem Tunçeri
    Ömer Aşık

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

ne yapıp edip Enes Kanter şampiyonaya yetiştirilmeli, uzun konusunda da sıkıntılıyız..elimizde doğru dürüst bir tek ömer var..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Çanakkale

Bu basketbol katili takım yüzde 80 gruptan çıkamaz, çıksa bile 4. olarak çıkıp diğer turda 20 sayı farkla evine döner.

Nereden
    Samsun

Porto Riko karşısında 77-66 kazandık.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Serhat'ın kadrodan çıkarılmasına şaşırdım.

Nereden
    Ankara

Diğer iki isim kim olur sence Oğuz, Cedi kadroda kalabilir mi?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Doğuş dururken serhatın çıkarılması beni de şaşırttı...

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer iki isim kim olur sence Oğuz, Cedi kadroda kalabilir mi?
    Şaka mı yapıyorsun murat cedi kadroya ilk yazılacaklardan

Nereden
    Samsun

Doğuş Balbay kadrodan çıkartılacak büyük ihtimalle.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Valla merak ediyorum, Emir olmasa ne yapacak kenar yönetim.

Maçları izlerken hiç heyecanlanmıyoru , kadro çok yetersiz.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ataman, 4 kısalı sistemini elindeki kadroda uygulayamıyor. Ona en yakın düzen, B. Hersek'i stretch 4 gibi kullanması.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)