Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksel Þiþman

slmn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    33

Goldeki payý büyük, kendini geliþtirmeye bak.
    Mustafa Yumlu.

diskus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    48

Bugünkü durumu orta göbek oyuncusu olmadigi!Kaliteli oyuncu o baska bir durum,baska yerde denenmeli.

Giallorossi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    31

Up
    .

Francesco
    Totti

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

ÞÝMDÝ YÜKSEL’Ý DÝNLÝYORUZ..

Takýmýmýzda forma giyen 1995 doðumlu orta saha oyuncusu Yüksel Þiþman Trabzonspor’un Aralýk sayýsýna konuk oldu.

Saha içi ve saha dýþý yaþadýklarý zorluklara da deðinen Yüksel, her þeye raðmen yýlmadan basari basamaklarýný týrmanmaya devam ediyor.

Yüksel Þiþman kimdir? Kendini ve aileni tanýtýr mýsýn?
    1995 doðuluyum. Doðma büyüme Trabzonluyum. Üç kardeþiz. En küçükleri benim. Benden büyük bir abim ve ablam var. Ýkisi de evliler. Babam emekli, annem ise ev hanýmý.

Futbolcu olmaya nasýl karar verdin?
    Ýlkokula giderken arda kalan zamanlarýmda mahalle aralarýnda arkadaþlarýmla futbol oynuyordum. Bu yeteneðimi ilkokul öðretmenlerimden Yakup Býrasoðlu gördü ve beni okul takýmýna aldý. Daha sonra okul turnuvalarýna katýldýk. Bu turnuvalardan sonra amatör ligde mücadele eden H.Doðanspor beni renklerine baðladý. Sonrasýnda 1461 Trabzon’a transfer oldum. Burada bir yýl kaldýktan sonra o zamanýn Trabzonspor altyapý koordinatörü Sadi Tekelioðlu beni Trabzonspor altyapýsýna aldý ve ondan sonrada futbola olan ilgim daha da arttý. Çünkü her çocuðun hayali Trabzonspor’da forma giymektir. Böylelikle futbolcu olmaya karar verdim ve bu günlere kadar geldim.

Ailen futbola baþlama ve devam ettirme konusunda destek oldu mu sana?
    Ailem her zaman beni desteklerler. Babam ve annem zaten futbol hastasý. Beni her zaman izlemeye gelirler. Destekleri o anlamda çok büyük.

Ailede senden baþka sporcu var mý?
    Ailemde benden baþka spor yapan kimse yok.

Sana futbol hayatýnda profesyonel anlamda destek olan oldu mu?
    Futbol hayatým boyunca profesyonel anlamda bana destek olanlar çok oldu. Bunlarýn en baþýnda eski antrenörlerimden Yakup Býrasoðlu ve Kadir Çelik geliyor. Bu hocalarýmýn yaný sýra eski takým arkadaþlarýmdan kalecimiz Kubilay Anteplioðlu da bana en büyük destek verenlerden biri olmuþtur. Fakat her zaman yanýmda olan ailem benim en büyük destekçim oldu.

Takým çalýþmalarý dýþýnda izin ya da tatil günlerinde antrenman yapan birisin bunun ne tür faydalarýný görüyorsun?
    Bireysel anlamda çalýþmayý seven biriyim. Futbol yaþantým boyunca da bundan vazgeçmeyi düþünmüyorum. Ayný zamanda bunun getirilerini de alýyorum almaya devam edeceðimi umuyorum. Þahsi fikrim; iþi futbol olan kiþinin ekstra çalýþmasýnýn gerektiðini düþünüyorum. Boþ zamanlarýmda, ailemden kalan zamanlarda kendimi geliþtirmek için çaba sarf ediyorum.

Geçen sezon Türkiye kupasýnda Beþiktaþ’a attýðýn gol sonrasýnda neler hissettin ve seni ilk arayan kim oldu?
    1461 Trabzon Kulübü geçmiþ yýllarda bunun örneklerini büyük kulüplere karþý göstermiþtir. Bizde bunun tekrarý istiyorduk. Her takým gibi biz de kazanmak için sahaya çýktýk. Karþýlaþmada 1-0 gerideyken beraberlik golünü attým. O andaki mutluluðum çok farklýydý. Maç benim attýðým golle 1-1 berabere bitti. Telefonumu soyunma odasýnda açar açmaz beni ilk arayan annem ve babam oldu. Daha sonrasýnda hocalarým, arkadaþlarým aradý.

En kuvvetli bulduðun yanýn nedir ?
    Saha içinde dayanýklý ve kuvvetli olmak.

Hangi takýmlarda forma giydin ve 1461 Trabzon’a gelmende en büyük etken neydi ?
    Amatör olarak Doðanspor’da lisansým çýktý. Sonrasýnda 1461 Trabzon’a transfer oldum. Bir yýl 1461 Trabzon’da oynadýktan sonra Trabzonspor’a geçiþ yaptým. Trabzpnspor’dan tekrar 1461 Trabzon’a gelmendeki büyük etken ileriye dönük bir þekilde profesyonel hayata atýlmaktý. Bunun düþüncesiyle yeniden 1461 Trabzon’a geldim ve 3 yýldýr Bordo-Mavi formayý giyiyorum ve bundan da mutluyum.

Orta saha oyuncusu olarak hangi özelliklerin var ?
    Dayanýklý ve dikine top sürebilen bir oyuncuyum. Bence en büyük özelliðim topu iki yönlü oynayabilmem.

Sence bir modern orta saha oyuncusu için en önemli özellik ne olmalý?
    Bence orta saha oyuncusunun olmazsa olmazý öncellemedir. Sadece topun olduðu yer deðil, ayný zamanda topsuz alanlarý da görebilmelidir.

Þuan kendine bir hedef koydun mu?
    Her futbolcu gibi benimde hedeflerim var tabi ki. 3 sezondur 1461 Trabzon formasý giyiyorum. Öncelikli amacým PTT Birinci Lig’e tekrar çýkmak ve sonrasýnda hayallerimi süsleyen Trabzonspor’da oynamak istiyorum. Bunun için de daha çok çalýþýyorum.

Örnek aldýðýn futbolcu var mý varsa neden o futbolcu?
    Her futbolcu gibi benimde örnek aldýðým oyuncu var. Benim için Ronaldinho. Futbolculuðu ile karakteri saha içi davranýþlarý ile sadece futbolda deðil, normal yaþantýda örnek alýnmasý gereken biri olduðu düþünüyorum.

Futbol dýþýnda neler yaparsýn?
    Bisiklet ile uzun mesafeli sürüþler yapmayý seviyorum. Bunun dýþýnda film izlemeyi seviyorum, zaman buldukça sinemaya gidiyorum.

Senin gibi iyi bir futbolcu olma yolundaki gençlere bir tavsiyen var mý? En önemli þey ne bu konuda?
    Antrenmanlarýný yüzde yüz yapmak, düzgün beslenmek, disiplinli ve saðlýklý olmak. Ne olursa olsun hep kendine güvenmek lazým.

"Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)