Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 273 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ülker ile Sponsorluk Anlaþmasý Ýçin Görüþmeler Baþladý

Nereden
    Ýstanbul

kapasitesi önemli 5 yýlda bir stad yapýlmýyo stadýn yetersizlik gibi bi durumu olmamalý en azýndan bizim için , 30-40 bin aralaðýnda olmalý(daha fazlada olabilir ama ne kadar gerekli olur bilemem ) olasý þampiyonlar ligi maçlarý yada ülkemizdeki þampiyonalar falan düþünülmeli her yönüyle bize yakýþmalý

stadýn kapasitesi konusunda bilgisi olan varmý ???

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Alýntý stichus Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ...........................stad hesabý basittir..
    hem de çok basit..
    koltuk baþýna bin eurodur bu hesap.
    ben yirmidörtbinlik bir stad haya ediyorum. kale arkalarý 4.5*2 den dokuzbin kiþi, diðer tribünler de yedibuçuk*2 den onbeþ... etti yirmidörtbinkiþilik nefis trabzon arena tadýnda cep stadýmýz! yirmidörtmilyon eurodur bedeli.. .............................
    neden bu kadar ufak býr stad.bence stad bu kadar ufak yapýlacagýna 40 (1300*2 + 7000*2) þuan için buyuk gorunebýlýr ama 5-10 yýlda býr satad yapýlmýyo bu satadýn omru 40-50 yýl olabýlýr.oda dusunulmelý..24 býnlýk býr stad artýk 2 lýg takýmlarý býle yapmaz yenýsýný yapacak olsa.

ama mantýk kucuk olsun býzým olsun.kendý kendýmýe eylenelýmse o zaman tabýký ufak olmasý ýyý.bizbize yani.

ayrýca ben yonetýmden o kadar býr satad beklemýyorum.40 býn ýstegým ama yonetým 20-25 býn arasý býr stad yapar herhalde. oda zaten locaydý numarýlýydý derken.adam gýbý bagýran 10 býn ýcerý gýrer eh ýste.

ama býde ucuk hayalým var.61.000 kiþilk býr stad nasýl ama.
    Konu Gürkan tarafýndan (13.09.2006 Saat 13:23 ) deðiþtirilmiþtir.

oguzkoc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

stadýn taraftar sayýsýndan çok iþlenirliði çok önemlidir... yapýlacak stadýn kapasitesi 28000 geçmemelidir. fakat stada maç dýþýnda gelir saðlayacak bir çok þey eklenmelidir... büyük bir alýþveriþ merkezi, lokantalar, spor kompleksi vs. 200 milyon eurodan az bir maliyetle iyi bir stad yapýlmaz. yönetim bu maliyetin altýndan kalkabilirmi onuda bilmiyorum. fakat stada sponsor bulunursa þuanki mevcut stada bir düzenleme yapýlabilir. buda stadýn isminin deðiþmesi demektr...

özet: ülker reklam anlaþmasý kulübe iyi bir gelirdir... stad yada transferde kullanmazlar...
    VERENA (KIRANKAÞ)

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

En fazla 35- 40 bin yeterli bence.daha fazla olursa stad boþ görünür.

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

24 bin cok yetersiz en azindan 30 bin olmali
    tabbiki bana sorarsaniz en azindan ezikbahcenin stadindan 3 bin fazla olmali prestij yani
    sonra 24 binde ne avrupa sampiyonasinda nede dünya sampiyonasinda oynanir yani türkiyeye böyle bi sampiyona getirildiginde böyle ufak stadimiz olmasindan trabzonda mac oynanmaz

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý sulo61gun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    En fazla 35- 40 bin yeterli bence.daha fazla olursa stad boþ görünür.
    Ben de ayný fikirdeyim. Ýdeali bu. Daha fazlasý dolar mý Trabzon'da her maç bilemiyorum. Ama modern bir stad olmalý. Akustik iyi hazýrlanýrsa muhteþem olur
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

sarman61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

verena senin söylediklerini baþkanýmýz zaten söylemiþti. Baþbakýnýmýz yeni yapýlacak stadý yalnýzca futbol oynanacak bir yer gibi görmüyor. Çok geniþ görüyor. Alt katlara alýþveriþ merkezleri ile dolduracaksýn. Yemek yeme yeri sinema olcak herþey olacak. Yani gelecek kiþi sabahtan gelecek filmini izleyecek yemeðini yiyecek sonra akþam vakti maçýný izleyecek yani içeri giren kiþiyi oraya hepsedeceksin kopamayacak. Süper olur. Bu klübe sürekli gelir saðlar.

Ülker gibi bir kaç büyük firma ile anlaþacaksýn. Mesela türbünlere isim vereceksin Avea türbünü, ülker türbünü vs. Bu tarz bir anlaþma ile stad parasýnýn büyük bir kýsmý çýkar. BENÝM DÜÞÜNCEM YENÝ DEDÝÐÝM GÝBÝ BU PARA GAYET ÝYÝ PARA ÜLKER BÝZE GAYET ÝYÝ PARA VERDÝ. Avea ile karþýlaþtýrýnca avea göðüs reklamýna çok komik para verdi.
    (Ýtalya'da Bologna teknik patronu Mihajloviç'in "Mourinho ile futbol konuþmam Futbol oynamamýþ biri bazý þeyleri anlayamaz" lafýna cevabý) " Jokey olmak için önce at mý olmak gerekir?"

Nereden
    Amasya

stichus un dedigine bakilirsa yönetim en ufagini en kolayini yapmaya calisiyorbenim düsüncem bu

Nereden
    Ýstanbul

Stadýmýzýn þimdiki yerine yapýlmasý çalýþmalarýnda bazý eksiklikler var bildiðim kadarý ile düþünülen proje de etrafýn yüzölçümü eksik kalýyor onun için bir takým m2 anlamýnda sorunlar var ..sanýyorum proje 27 000 kiþilik idi ama tabii ki locasý basýn tribünü vs dahil ...sezon sonu baþlama amacý var sanýrým kýþ aylarýnda ciddi hazýrlýklar baþlayacak ...stad baþkanýnda dediði gibi yaþayan bir stad olacak ...alýþveriþ merkezi ( armada ya da akmerkez deðil hiper marketler sinema anlamýnda ) formatýna uygun olacak ..kaynak konusunda ise düþüncem belki çok kiþiye yanlýþ gelebilir ama yukardaki bir arkadaþýn dediði gibi iþte fatih in parasý ülkerin parasý yayýn parasý ile yapýlmasý mümkün deðil o kadar yani yazýldýgý gibi 9 10 milyon gibi euro eksik kalmasý mümkün deðil ..çok daha fazla eksik kalýr ... o yazýlan gelirler takýma illaki harcanacak bu takýmýn ciddi giderleri var sadece transfer bedelleri anlamýnda ve geçen seneye göre en az 4 5 milyon euro daha fazla ödeme yapýlacak þöyle bir düþünün hak verirsiniz .. ayrýcaaaaaaaaaaaa çok kiþi belki farkýnda deðil ama bizim kulubun borsadaki þirket yapýsý her sene temettü ödemeye yönelik bu sene sanýrým 4 5 trilyon civarýnda ödeme yapýlacak karý yanlýþ hatýrlamýyorsam 25 trilyon idi.... bizim hisse senedi yapýmýz digerlerinden deðiþik yatýrýmcýya korrumaya dayalý zaten 7 8 kat teklif gelmesinin de altýnda bu yatýyor .. bu konuda çok teknik detaylar vermek istemiyorum çok arkadaþ sýkýlabilir ...atay aktug yönetiminin müthiþ takdir ettiðim bir davranýþý idi ama sonraki bazý iþlemlerrde çok acemi olduklarý ortaya çýkmýþtý ( paranýn kullanýlmasý anlamýnda deðil ya da yapýlan iyileþtirmeler anlamýnda deðil dediðim borsa anlamýnda )...trabzonspora saglam sayýlabilecek gelir istanbuldaki araziden yýllýk 10 milyon eurro civarýnda gelecek olan gelir .. aslýnda en büyük iþ o iþ baþkanýn stad kadar önemli olan bu iþi çözmesi lazým ...ki sanýrrým da çözecek ... gelecek sene transfer bütçesinde ekstýra 10 milyon euro yakýný olabilir ... ya da bu hiç takýma koymadan direk stada havale edecekler...ben baþkanýn cebinden 15 milyon eoru çýkarýp hibe edecegini sanmýyorum ...zaten bunu beklemek de ne kadar dogru tartýþýlýr .. yeter ki gerekli izin ve çalýþmalarý yapýp stada baþlayabilsin .... benim bu anlamda kaynagým hala açýk olan % 15 hissemizi ikinci halka arz yaparak % 30 a çýkarmak .. sanýrým hiç bir mantýklý trabzonspor taraftarý buna hayýr demez ... bu en son yol olmalý ama ...son cümlem stadýn kapasitesi ile ilgili ... trabzonda 40 000 kiþilik stad yapmanýn hiç bir anlam ve mantýgý yok eger proje olursa 27 000 kiþi olacak ki bence akustiði çok iyi olan bir stad için yeterli bir sayý ...stadýn kapasitesi deðil rakibi bogmak önemli ve 40 bin kiþi olup boþ olacagýna 25 bin kiþi her maç full olsun ...

saygýlarýmla ...

MahmutHSO - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

stadýn kapasitesi deðil rakibi bogmak önemli ve 40 bin kiþi olup boþ olacagýna 25 bin kiþi her maç full olsun ...

Bu fikire katýlýyorum.Stad büyük ve boþ olacaðýna küçük ve dolu olsun her maç.
    30-35 tam ideal bence

Nereden
    Ýstanbul

tamam önemli olan kapasite deðil stadýn oluþturduðu etki ama 27 bin bana göre yetersiz kalýr ilerde þampiyonlar ligini ve türkiyedeki þampiyonalarý falan düþünürsek bu kapasite daha yüksek olmalý bence sonra sorun çýkabilir

Abdallý61
    Ziyaretçi

koþu yolu olmasýn, tribünler yakýn olsun stada ses izolasyonu iyi olsunki ses dýþarýya taþmasýn

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

bi kere 30 bin psikolojik bi sýnýr bu aþýlmalý.35 bin ideal bence derbi maçlarda dolar stad .zaten fener de her maçýný dolduramýyor.avrupa maçlarý ve derbilerde doluyor

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

stadýn daha geniþ kapasiteli olmasýný dileyen arkadaþlara;

bunu hangimiz istemezki.. ama orasý istanbul deðil, trabzon... 40 bin kiþilik bir stadý yýlda anca bir iki sefer doldurabilirsiniz. lig maçlarý zaten ortalama 13 bin kiþiyle seyredilirken 40 bin kiþilik bir stadda 20 bin kiþi bile her hafta gelse yarýsýnýn boþ olmasý çok daha kötü bir durum... geniþ kapasiteli bir stadý full dolduramazsanýz ters teper. stadda ses kaybolur hiçbir iþe yaramaz... ayrýca yeni bir stadýn bilet fiyatlarý daha pahalý olacaktýr. trabzonun ekonomik durumuna da bu stad terstir.. 27 bin olsun taraftar hem daha rahat eder hemde karþý rakip daha fazla rahatsýz edilir..
    VERENA (KIRANKAÞ)

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý sulo61gun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bi kere 30 bin psikolojik bi sýnýr bu aþýlmalý.35 bin ideal bence derbi maçlarda dolar stad .zaten fener de her maçýný dolduramýyor.avrupa maçlarý ve derbilerde doluyor
    evet 35 bin çok iyi olur ne az ne de çok

haylaz.com
    Ziyaretçi

Alýntý volkanferhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    resmi sitede görmediðim müddetçe ülker mallarýna boykotum dewam edecektir...
    hocam ülker in mallarýný boykot edip ne alacaksýn ? israil mallarýný mý ?
    Adamlarýn iyi veya kötü, reklamýný taþýmýyor muyuz ? Bedava deðil ya bu da...

Nereden
    Amasya

Alýntý verena Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    stadýn daha geniþ kapasiteli olmasýný dileyen arkadaþlara;

bunu hangimiz istemezki.. ama orasý istanbul deðil, trabzon... 40 bin kiþilik bir stadý yýlda anca bir iki sefer doldurabilirsiniz. lig maçlarý zaten ortalama 13 bin kiþiyle seyredilirken 40 bin kiþilik bir stadda 20 bin kiþi bile her hafta gelse yarýsýnýn boþ olmasý çok daha kötü bir durum... geniþ kapasiteli bir stadý full dolduramazsanýz ters teper. stadda ses kaybolur hiçbir iþe yaramaz... ayrýca yeni bir stadýn bilet fiyatlarý daha pahalý olacaktýr. trabzonun ekonomik durumuna da bu stad terstir.. 27 bin olsun taraftar hem daha rahat eder hemde karþý rakip daha fazla rahatsýz edilir..
    bence yeni stad oldumu en azindan 10 bin kisi her maca fazla gelecektir
    bunu burda bi arastirmada okumusdum ortalama bütün yapilan futbol stadlarina böyle bi artis oldugunu
    nedenleri yeni bisey daha rahat olmak eglenme güzellesiyor ve böyle nedenlerden dolayi
    yani ortalamamiz 23 bine cikar
    sen 27 bin diyorsun burada cogu kiside 30 bine razi tabiiki 35 daha iyi olur ve saaten avrupa maclarinda uefa bütün stadi doldurtmuyor yani 35 binlik stada 30 bin hak veriyor yani stichusun dedigi gibi 24 binlik olursa 19 binlen cikilir o maclara yani buna denilir bilmem biraz utanc verici
    yani en iyisi bence 35 bindir ve inanki o stad yapilsin trabzon insani 25 bin ortalamayi yapar

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ve inanki o stad yapilsin trabzon insani 25 bin ortalamayi yapar
    inþallah umduðun gibi olur...
    VERENA (KIRANKAÞ)

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

nedir bu stad konusu arkadaþlar anlayamadým vede bu ülker anlaþmasýdoðruysa çok süper olur az para deðil

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

24 binlik bir stad olucaksa hiç yapmasýnlardaha iyi.

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

en az 28 bin kiþilik bi stad olmasý lazým ama en ideali 32 bin veya 30 bin kiþilik.Çünkü bu stad 5 senede bir yapýlmýyo.Ayrýca ilerde çeþitli organizasyonlarada ev sahipiliði yapabilir.
    Bir Gün Mutlaka!!

Ugur Kurucelik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    36

ya bizim hedefimiz avrupa arenasinda trabzonsporun büyüklügünü göstermek degilmi, avrupada kendini ispartlamis hangi kulübün 24 bin kisilik stadi var, eger güzel bi stad stad yapilrsa bizim taraftarimiz o stadi doldurur. eger 24 bin kisilik stad yapilacaksa hic yapilmasin daha iyi. en az 35 binlik stad yapilsin...

Telha TANYILDIZI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazýð
    Yaþ
    39

arkadaþlar villereal'in stadý kaç kiþilik ve nüfusu ne kadar bi araþtýrýn geçen bi maçta duymuþtum tam bilgim olmadýðýndan dolayý net rakamlar söyleyemiyorum size zahmet bi araþtýrýn
    adak adýyorum ne zaman þampiyon olursak bi kurban kesecem

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Allah aþkýna yahu. Daha haber bile teyid edilmedi, paranýn nereye harcanacaðý belli deðil, siz burada stadý tartýþýyorsunuz. Onun baþka baþlýðý yok muydu?

Konuya dönseniz de, bu haber gerçek mi, tutar ne kadar, þartlar neler, alabildiðiniz haberleri verseniz.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Vkgz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

fazla büyük bir stad yapmaya gerek yok mevcut taraftar ortalamasýnýn bi miktar üzerinde stad yapýlsa kafidir. önemli olan stadýn tasarýmý
    Önce TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)