Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 136 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Miguel Peiro Ýle Anlaþtý

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Doðan Þahin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Standart Trabzonspor Miguel Peiro Ýle Anlaþtý

Ýstifa eden kaleci antrenörü Alper Boðuþlu'nun yerine Scott Piri, Trabzonspor'a geliyor. Teknik direktör Mustafa Reþit Akçay'ýn daha önce Galatasaray'da çalýþan ABD'li teknik adama onay verdiði belirtildi. Piri, kondisyoner olarak çok baþarýlý olmuþtu.

http://www.61saat.com/futbol/trabzon...er-h81902.html

Takýmýmýzýn en büyük eksikliði gideriliyor gibi. Sezon baþýnda yabancý kondisyoner alabilseydik takým bu kadar sahada gezinmezdi. Zararýn neresinden dönülse kardýr. Ýnþallah transfer olumlu sonuçlanýr.
    Konu Doðan Þahin tarafýndan (11.12.2013 Saat 10:49 ) deðiþtirilmiþtir.
    Versinler Ýade-i Ýtibar, Ufukta Þampiyonluk Turu Var, Bunu Gören Rakipler, Elbette Kudururlar

Antonio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Yaþ
    37

Bu habere sevindim, scoot piriyi forumda çok yazmýþtým boþta adam diye

Nereden
    Almanya

iyi olur neden olmasýn...
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Tayfun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Ýyi olduðu söyleniyordu sürekli.
    .

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ýyi bir kondisyonere ihtiyaç var. Kalecilerin ihtiyacý olan ise iyi bir Hoca'dan fazlasý. Alper Hoca'nýn yeri öyle iyi hoca getirmekle dolmaz.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Samet GÜVEN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Þu an için isim önemli deðil. Böyle bir görev tanýmý ve bununla görevli herhangi biri þart. Biliyorsunuz kulübümüzde böyle bir yapý yoktu.
    Oscar CARDOZO
    Alýntý Manu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gerçek deðeri gittikten sonra anlaþýlacak olan bir sanatçý. Ortaçað döneminde ''farklý'' olduðu için idam edilen insanlar gibi.

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

inþallah doðrudur

Tayfun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Scott Piri :Performansýn Piri

Milli Takýmýmýz Euro 2008 finallerinde bazý yönleriyle eleþtirilse bile hiç kimse takýmýn performansý hakkýnda tek kelime edemedi. Tüm rakiplerimiz karþýsýnda daha fazla koþan, oyunun son bölümlerinde baskýn çýkan taraf olduk hep. Bu geliþmede, 2006 Dünya Kupasý'nda Almanya'nýn performans direktörlüðünü yapan uzmanýn da payý vardý. Önce ABD Kolej Ligi'nde, sonra da Avrupa'da forma giymiþ eski bir futbolcu olan Amerikalý performans uzmanýyla mesleðin detaylarýný ve Milli Takýmýmýzdaki çalýþma metotlarýný masaya yatýrdýk.

Bir performans uzmaný olarak spora ve futbola nasýl baþladýðýnýzý anlatýr mýsýnýz?

Spor benim için her zaman büyük önem taþýyordu. Kendimi mutlu hissetmemi saðlayan bir faktör benim için. California State University Northridge takýmýnda futbol oynamaya baþladým. Yarý profesyonel bir seviyedeydi. Bu sýrada "Atletik burs" kazanmýþtým. Hem futbol oynuyor hem eðitimime devam ediyordum. Hem de kitaplar, eðitim ücreti ve evimin kirasý burs sayesinde ödeniyordu. Okulu bitirince LA Valley Eagles, Arizona Sahuaros, Chico Rooks takýmlarýnda futbol oynamaya devam ettim. Sonra menajerim bana Avrupa'da kulüp buldu. Danimarka'da Köge ve Finlandiya'da TPS Turku takýmlarýnda forma giydikten sonra futbolu 31 yaþýnda býraktým. Her iki kanatta da oynayabilen ve iki ayaðýný da kullanabilen bir ofansif kanat oyuncusuydum. Çoðunlukla sol kanatta görev aldým.

Oyunculuk kariyerinizi erken sayýlabilecek bir yaþta sonlandýrmýþsýnýz. Bunun nedeni neydi?

Oyunculukta geldiðim noktada doyuma ulaþtýðýmý hissettim. "Daha önce yaptýðýmdan daha baþka bir þey yapmalýyým" dedim kendime. Futbolu býraktýktan sonra bu spordan hiç kopmadým. Bu yüzden, benim için kolay bir geçiþ oldu.

Profesyonel futbol oynadýktan sonra bu iþin eðitmeni ve uzmaný olmaya nasýl karar verdiniz?

Kendimi bildim bileli futbolun içindeyim. Amerika'da Kolej Futbol Ligi'nden baþlayýp Avrupa'ya uzanan futbolculuk kariyerimde cevaplarýný ne kadar arasam da bulamadýðým sorular vardý. Mesela, "Nasýl daha hýzlý koþarým? Nasýl daha yükseðe sýçrarým? Daha güçlü ve çevik nasýl olurum?" gibi sorular. Gerek taktiksel gerekse teknik yönden çok iyi antrenörlerle çalýþsam da bu sorularýn cevaplarýný alamadým. Oyunculuk dönemimde bu konularla ilgili çalýþmalar yapan kiþiler vardý ancak yaptýklarý çalýþmalar bilimsel þekilde kanýtlanamayan performans iyileþtirme metotlarýný içeriyordu. O zaman kimse performans geliþtirme yönünde uzmanlaþmamýþtý. Bu konu benim çok ilgimi çekti. Futbol sezonlarý bittikten sonra Amerika'ya gidip okula yazýldým ve bu konuda eðitim almaya baþladým. Futbolu býraktýktan sonra Ýngiltere'ye gittim. Burada çalýþmaya baþladým ve Türk Milli Takýmý'na da yardýmcý olan Joe Gomes ile tanýþtým. Londra'da Synergy isimli kendi þirketimizi kurduk. Futbol ve rugby takýmlarýna performans alanýnda danýþmanlýk yapmaya baþladýk. Ýlgi alanýmýz sadece takýmlar deðildi. Kendi performansýný geliþtirmek isteyen atletler ya da diðer bireylere de hizmet veriyorduk. Burada üç yýl çalýþtýktan sonra 2004'te ABD'ye gittim. 3 sene fitness hocasý olarak salonlarda görev aldým ve bazý performans firmalarýna danýþmanlýk yaptým. 2007 yýlýnda 1999'da kurulmuþ olan ve performans alanýnda uzmanlaþmýþ Athletes' Performance firmasýna girdim. Burada halen Futbol Performans Direktörü olarak çalýþýyorum. Firmamýzýn 2002 yýlýnda Los Angeles'ta açtýðý tesiste Amerika'nýn gerek erkek, gerekse bayan tüm yaþ kategorilerindeki milli takýmlarýna ve diðer branþlardaki spor kulüplerine de hizmet veriliyor.

Türk Milli Takýmý ile birlikte çalýþmaya baþlamanýz nasýl oldu?

Aslýnda çok kolay oldu. Milli Takým yetkilileri firmamýzla temasa geçmiþ. Bana söylenene göre, Fatih Terim 2006'daki Dünya Kupasý'ndan beri Almanya Milli Takýmý'ný izliyormuþ. Onlarý fiziksel açýdan çok kuvvetli ve hýzlý bulmuþ. "Sanki bütün gün koþabilecek enerjileri var" diye bir yorumda bulunmuþ. Dünya Kupasý öncesi ve sýrasýnda Almanya'nýn bizim firmamýzdan danýþmanlýk hizmeti aldýðýný öðrenmiþ. 2008'in baþýndan beri iliþkilerimiz sürüyor.

Alman Milli Takýmý'nda da Performans Direktörü Joe Gomes ve Beslenme Uzmaný Megan Mengano ile birlikte mi çalýþtýnýz?

Hayýr, orada farklý arkadaþlarýmýz vardý.

Milli Takým oyuncularýyla ilk olarak çalýþmaya baþladýðýnýzda onlarý fiziksel açýdan nasýl buldunuz?

Öncelikle, Türk Milli Takýmý'nýn gerçekten çok kaliteli ve yetenekli oyunculardan kurulu olduðunu söylemeliyim. Onlarla ilk çalýþmaya baþladýðýmda yorucu bir sezondan çýkmýþ olmalarýna raðmen iyi durumdaydýlar. Bu da benim iþimi kolaylaþtýrdý. Kýsa sürede performans ilerlemesi kaydetmeye odaklanabildim böylece. Örneðin, stabilite, koordinasyon gibi konularda yetersizlikleri olsaydý, bunlarla uðraþmak iþimizi sekteye uðratabilirdi.

Burada futbolculara yaptýðýnýz çalýþmalarda sanki daha önceden hiç yapýlmamýþ hareketler gördük. Baþkalarýna kendine özgün metotlarýyla bir þeyler öðretmeye çalýþan bir eðitmen olarak, uðraþýnýzýn karþýlýðýný alabildiniz mi? Çalýþmalar istenilen hedefe ulaþtý mý?

Bence hedefe ulaþtý. Çok kýsa süren çalýþma dilimimiz içerisinde oyuncularýn performans anlamýnda geliþim gösterdiklerini söyleyebilirim. Ýster futbol olsun ister baþka bir spor dalý, bizim amacýmýz oyuncularýn kendilerini geliþtirmeleri ve performanslarýnýn nasýl artacaðýný öðrenmeleri. Hareketleri düzgün yapmalarý da önem taþýyor. Futboldan beysbola, basketboldan hokeye kadar birçok takýmla iç içeyiz. Ne zaman bir takýmla ilk kez çalýþmalara baþlasak onlar da hep "Bu hareketleri hiç görmemiþtik" diye yorumlar yapýyor. Kendimize has performans geliþtirme yöntemlerimiz var ve bunlarýn iþe yaradýðýna eminiz. Amacýmýz performansý yükseltmek ve sakatlýklarý en asgari seviyeye indirmek.

Sakatlýklarý en az seviyeye indirmek amaçlarýnýzdan bir tanesi ancak Avrupa Þampiyonasý boyunca takýmýmýz birçok sakat verdi. Bu sadece þanssýzlýk mý yoksa yorucu bir sezondan çýktýktan sonra en ciddi rakiplere karþý savaþ vermenin doðal bir sonucu mu?

Bence her vakaya ayrý ayrý bakmak gerekir. Ama her ikisinin de rolü olduðunu söyleyebiliriz. Sakatlýklardan bazýlarý temasa baðlý sakatlýklar ve bu konuda sizin herhangi bir önlem almanýz imkânsýz. Ýstatistiklere bakýldýðýnda futboldaki sakatlýklarýn yüzde 25'i darbe kaynaklý oluyor. Bizde de böyle sakatlýklar oldu. Diðer kýsým ise uzun bir sezonu bitirdikten sonra üç zorlu rakibe karþý birbirine çok yakýn tarihlerde maç oynamanýn bir sonucu. Oyuncularýn maçtan maça saha içinde kat ettikleri mesafenin giderek arttýðýný görüyoruz. Bu bakýmdan, yaþanan sakatlýklar benim için sürpriz olmadý diyebilirim. Milli Takým'daki saðlýk ekibimizin çok iyi çalýþmasý sayesinde sakat oyuncularýn büyük bir kýsmýný maçlarýn oynanacaðý zamanda hazýr hale getirebildik.

Milli Takým'da sizi þaþýrtan bir þey gözünüze çarptý mý?

Takým ruhu! Eski bir futbolcu olarak, onlarla geçirdiðim sürede aralarýndaki kimyanýn nasýl olduðunu anlayabildim. Burada oyuncularýn birbirleriyle olan dayanýþmalarý, takýmda yer alabilmek için gösterdikleri fedakârlýklarý takdir ettim.

Türk Milli Takýmý'yla çalýþmaya devam edecek misiniz?

Aslýnda sözleþmemiz Avrupa Þampiyonasý'nýn sonuna kadardý ama iki tarafýn da memnun olmasý halinde iþbirliðimiz devam edecektir diye düþünüyorum. Milli Takým'ý belki de 2010 Dünya Kupasý'na hazýrlarýz. Performans artýrýmý uzun vadeye yayýldýðýnda daha çok verim alýnabilecek bir alan. Tabii bunun yanýnda oyuncularýn eðitilmiþ olmasý da önemli. Vücutlarýný daha iyi öðrendiklerinde ve tek baþlarýna olduklarýnda bile kendilerini geliþtirebilecek duruma gelmeleri de önem taþýyor.

02.07.2008 / Röportaj: Türker Tozar /TamSaha
    .

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Kaleci Antrenörünün yerine kondisyoner mi gelecekmiþ? orasýný pek anlamadým
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Sevindirici bir haber.
    Ýnþallah bir aksilik çýkmaz.
    Hamiþ

Ibrahim Gaygusuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    35

Balon haber cikmaz umarim.

Elazig kadar bile kosmuyoruz, bu takimi canlandiracak biri lazim.
    Futbolcularin sirtindan inin artik, bu takim icin ter doken her futbolcu degerlidir
    HEP
    DESTEK TAM DESTEK

Hüseyin Baþoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Kaleci antrenörü yerine kondüsyoner getirmek mantýksýzlýðýný bir kenara býrakarak eðer gerçekleþirse çok iyi olur..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Sene baþýnda Yannick fiyaskosunu yaþadýðýmýzda önlem almayan bay filozofun etekleri tutuþtu. Artýk bol bol forse eder...

http://forum.bordomavi.net/showpost....&postcount=153
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

DEEP BLUE
    Ziyaretçi

Bu takýma Scott Piri'den önce, orta alan piri lazým... Göbeðe iki saðlam adam alýnmadan ister Scott Piri gelsin, ister Piri Reis... Sonuç hüsrandýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Alýntý DEEP BLUE Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bu takýma Scott Piri'den önce, orta alan piri lazým... Göbeðe iki saðlam adam alýnmadan ister Scott Piri gelsin, ister Piri Reis... Sonuç hüsrandýr.
    Üstadým, saygýlar.

.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Doðrudur.
    Ama takým biraz olsun canlanýr diye ümit ediyorum.
    Hamiþ

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Standart Kondisyoner Scott Piri Söylentisi

Aynen.

Loading %61..

Niçin mi fikir deðiþtiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi deðil! Cenap Þahabettin

DEEP BLUE
    Ziyaretçi

Alýntý Cyzio Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Üstadým, saygýlar.

.
    Saygýlar bizden sayýn hocam...

Cihansev - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Adrian kendine gelir.. sayakta duramýyordu adam

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Onun ekibi ile eðitim yapan arkadaþýmýz der ki, kendisi ABD'de, arkadaþlarýnýn böyle bir tekliften haberi yok ve kabul etse bile en az 1 milyon $ ister.

BMN Haber bildirdi.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Mert' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Ýnþallah doðrudur.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

En azýndan bazý açýklarýmýzý koþarak kapatýrýz. þikeciler böyle yapýyor misal...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Doðan Þahin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý Mollasalihoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Onun ekibi ile eðitim yapan arkadaþýmýz der ki, kendisi ABD'de, arkadaþlarýnýn böyle bir tekliften haberi yok ve kabul etse bile en az 1 milyon $ ister.

BMN Haber bildirdi.
    Koþmayan adamlar sürüsüne dünya kadar para harcayacaðýma, onlarý koþturabilecek çobana para vermeyi yeðlerim. 90 hatta 120 dakika koþabilecek bir takým olursak elimizdeki yeteneksiz oyunculardan bile maksimum verim alabiliriz.
    Versinler Ýade-i Ýtibar, Ufukta Þampiyonluk Turu Var, Bunu Gören Rakipler, Elbette Kudururlar

Ilelioglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    33

Profesyonel bir anlayis sezona eksizsiz baslar. Bizdeki anlayis ise kafasina göre.

..
    Ýstanbul Saltanatýný 7 kez yýktýk, yine yýkacaðýz, Bordo kanýmýzla Mavi göklere Þampiyon TRABZONSPOR yazdýracaðýz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)