Sonuç: 2014 FiFA Dünya Kupasýnda Þampiyon Kim Olur ?

Katýlýmcý sayýsý
464. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Almanya

183 39.44%
  • Arjantin

79 17.03%
  • Belçika

10 2.16%
  • Brezilya

53 11.42%
  • Fransa

17 3.66%
  • Hýrvatistan

1 0.22%
  • Hollanda

51 10.99%
  • Ingiltere

9 1.94%
  • Ispanya

11 2.37%
  • Italya

15 3.23%
  • Kolombiya

18 3.88%
  • Portekiz

2 0.43%
  • Diðerleri

15 3.23%
Sayfa 103 Toplam 127 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3173 adet sonuctan sayfa basi 2,551 ile 2,575 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2014 Dünya Kupasý Þampiyonu Almanya!

Muhteva - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    35

Güzel bu skor çok iyi oldu Arjantin'in önü açýldý finalde Messi þov olacak Hollanda maçý cepte zaten

nakzo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Alýntý h@msi61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Almanya dunya kupalari tarihinin en buyuk takiminin kim oldugunu gosterdi Brezilya'ya. Gidin kumda oynayin lan bu utanctan sonra...
    Dunyalar kupasý tarihinin en buyuk takýmý brazilyadýr dunyada tartismasiz en cok desteklenen takimda brazilyadýr yanlizca cok kotu bir hoca ve berbat bir kadro secimi sebebiyle bu hale geldi brazilya bu kadro temizlenir brazilya tekrardan ayaga kalkar yoksa 24 yýldýr kupa alamayan almanya nasýl en buyuk takým olacak.
    Konu nakzo tarafýndan (09.07.2014 Saat 02:38 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ayþema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çýkmadan çiçekler açmayacak
    Atýn beni ateþe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayþemla uyuyayim ......

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý Mert Oðuzlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu gece brezilya rezil olacak gibi bir his var içimde ama bakalým

neymar ve silva da yok, hiç þans vermiyorum.

içime doðmuþtu..

not : mesut yaptý yapacaðýný, Türk iþte o golü atsa suudi araplarýn rekoru kýrýlacaktý, 8-0 2002 de araplarý yenmiþlerdi en farklý skordu. dönen top gol oldu, 7-0 biteydi bari yaw. alman olsam mesut a saydýrýrdým. bu skor tarihi bir skordur ama en çok kupa kaldýran takým olan brezilya, kupanýn en farklý yenilgisini alsa ve suudi arabistan ile rekora ortak olsa ne komik olurdu

not 2 : bernard, jo, fred vs.. hücum gücüne þu orta sahaya bak bu nedir yaw ? pato, lucas moura, robinho ve aklýma gelmeyen diðer isimler, 40 yaþýndaki ronaldinho bile son þovunu yapardý, oynardý bu takýmda. scolari hoca felan deðil.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý nakzo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dunyalar kupasý tarihinin en buyuk takýmý brazilyadýr dunyada tartismasiz en cok desteklenen takimda brazilyadýr yanlizca cok kotu bir hoca ve berbat bir kadro secimi sebebiyle bu hale geldi brazilya bu kadro temizlenir brazilya tekrardan ayaga kalkar yoksa 24 yýldýr kupa alamayan almanya nasýl en buyuk takým olacak.
    en büyük denilen takýma dünya kupasýnda, yarý finalde ve brezilya da yarým saatte 5, maçýn tamamýnda 7 gol atarak.

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Tekrarý baþladý 30 dakikasýný izlemek lazým
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Samsun

içime doðmuþtu..

not : mesut yaptý yapacaðýný, Türk iþte o golü atsa suudi araplarýn rekoru kýrýlacaktý, 8-0 2002 de araplarý yenmiþlerdi en farklý skordu. dönen top gol oldu, 7-0 biteydi bari yaw. alman olsam mesut a saydýrýrdým. bu skor tarihi bir skordur ama en çok kupa kaldýran takým olan brezilya, kupanýn en farklý yenilgisini alsa ve suudi arabistan ile rekora ortak olsa ne komik olurdu

not 2 : bernard, jo, fred vs.. hücum gücüne þu orta sahaya bak bu nedir yaw ? pato, lucas moura, robinho ve aklýma gelmeyen diðer isimler, 40 yaþýndaki ronaldinho bile son þovunu yapardý, oynardý bu takýmda. scolari hoca felan deðil.
    1982 Dünya kupasý Macaristan : 10 El Salvador : 1 belki daha farklýsý bile vardýr benim bildiðim bu.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    en büyük denilen takýma dünya kupasýnda, yarý finalde ve brezilya da yarým saatte 5, maçýn tamamýnda 7 gol atarak.
    Hemserim sen hatýrlamazsýn besiktas bizi 7-1 yendi istanbulda o zaman besiktas senden onkat buyuk takým boyle duz bir mantýk olurmu brazilya dunyada en fazla sempazitaný olan takýmdýr 5 kere dunya kupasý kazýnmýstýr 20 yýlda 2 kupa almýstýr almanya 24 yýldýr ne yapmýstýr ?????Hem daha kupayý alýp almayacagýda belli degilki bence yine alamayacak.

Nereden
    Bursa

Hemserim sen hatýrlamazsýn besiktas bizi 7-1 yendi istanbulda o zaman besiktas senden onkat buyuk takým boyle duz bir mantýk olurmu brazilya dunyada en fazla sempazitaný olan takýmdýr 5 kere dunya kupasý kazýnmýstýr 20 yýlda 2 kupa almýstýr almanya 24 yýldýr ne yapmýstýr ?????Hem daha kupayý alýp almayacagýda belli degilki bence yine alamayacak.
    abi senin dediðine göre, anket yaparsak beþiktaþýn sempatizaný da bizden fazla çýkar

Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

abi senin dediðine göre, anket yaparsak beþiktaþýn sempatizaný da bizden fazla çýkar
    Benim demek istediðim her takým farklý kaybedebilir ozellikle buyuk takýmlar þok olur ve hayalkýrýklýgý onlarý yýkýma goturur bu tip skorlar olur biz akhisardan 100 kat buyuk takýmýz ama 4 tane yedik sahamýzda tarih bunu yazacak ama biz hep akhisardan buyuk kalacagýz brazilyada almanyaya kaybetti ama futbol dunyada oynandýgý surece dunyanýn en buyuk takýmý brazilyadýr bu gercekte aynen boyle kalýr.

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý Manu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1982 Dünya kupasý Macaristan : 10 El Salvador : 1 belki daha farklýsý bile vardýr benim bildiðim bu.

vay be aklýmda almanya-arabistan maçý rekor olarak kalmýþ bilmiyordum, neyse keþke 8-0 olsaydý. bunu brezilya sempatizaný olarak söylüyorum efsane 2002 kadrosuyla brezilyalý oldum ben ama yapacak birþey yok, belliydi bunlarýn gümleyeceði almanlar dünyaya rezil etti ama harbi fena aldýlar 2002 intikamýný, brezilyalýlar bu þoku uzun süre atlatamaz.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Nereden
    Bursa

Benim demek istediðim her takým farklý kaybedebilir ozellikle buyuk takýmlar þok olur ve hayalkýrýklýgý onlarý yýkýma goturur bu tip skorlar olur biz akhisardan 100 kat buyuk takýmýz ama 4 tane yedik sahamýzda tarih bunu yazacak ama biz hep akhisardan buyuk kalacagýz brazilyada almanyaya kaybetti ama futbol dunyada oynandýgý surece dunyanýn en buyuk takýmý brazilyadýr bu gercekte aynen boyle kalýr.
    o brezilya eskide kaldý, yeni nesil almanya yý bilecek ve brezilya ya 7 attýklarý maçý efsane olarak anlatacaklar

h@msi61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    39

En fazla sampiyonluk Brezilya'nin bunda bir skinti yok. Fakat Brezilya'dan 2 kupa eksik oynamasina ragmen en fazla dunya kupasi maci oynayan, dunya kupalarinda en cok gol atan, en cok finale cikan, 16 kupa ust uste ceyrek final goren, en cok ust uste final oynayan ve bunun gibi bir dizi rekorun sahibi Almanya'dir. Ve bu gibi rekorlar da Almanya'yi dunya kupalari tarihinin en iyi takimi yapiyor benim gozumde kuskusuz... Adamlar her kupada belli bir noktaya geliyorlar ve her zaman yarisiyorlar.

Ayrica 70 ile 94 arasinda kupa alamayan bir brezilya da var, yani senin degiminle 24 sene kupa alamamis, o nasil en buyuk takim olacak o zaman

Brezilya'ya 7-1'lik utan bir 50 sene gider, daha agizlarini acamazlar.
    Konu h@msi61 tarafýndan (09.07.2014 Saat 03:03 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Bursa

En fazla sampiyonluk Brezilya'nin bunda bir skinti yok. Fakat Brezilya'dan 2 kupa eksik oynamasina ragmen en fazla dunya kupasi maci oynayan, dunya kupalarinda en cok gol atan, en cok finale cikan, 16 kupa ust uste ceyrek final goren ve bunun gibi bir dizi rekorun sahibi Almanya'dir. Ve bu gibi rekorlar da Almanya'yi dunya kupalari tarihinin en iyi takimi yapiyor benim gozumde kuskusuz...

bak bunlara hiç girmiyorum

nasýl ronaldo gerd müller den gol rekorunu alýrken brezilya dünya nýn en büyük takýmý olmuþsa,, bugün de klose rekoru ronaldo dan alýrken dünya nýn en büyük takýmý almanyadýr dedi, sýrada da müller var yine

Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

o brezilya eskide kaldý, yeni nesil almanya yý bilecek ve brezilya ya 7 attýklarý maçý efsane olarak anlatacaklar
    Almayanýn görup gorecegi nimet bu. finalde kaybedecekler eger arjantin finale kalýrsa bu fýrsatý mutlaka degerlendirip kupayý alacatýr. ikincisi ispanya diyordu milllet ne oldu ispanyaya fýs yok oldu gitti aynen fransa gibi almanyada ayný kaderi paylasacak bu jenerasyonun son sansý kupayý aldý aldý alamadý almanyanýn olayý bitmistir.

Nereden
    Bursa

Almayanýn görup gorecegi nimet bu. finalde kaybedecekler eger arjantin finale kalýrsa bu fýrsatý mutlaka degerlendirip kupayý alacatýr. ikincisi ispanya diyordu milllet ne oldu ispanyaya fýs yok oldu gitti aynen fransa gibi almanyada ayný kaderi paylasacak bu jenerasyonun son sansý kupayý aldý aldý alamadý almanyanýn olayý bitmistir.
    alttan canavar çýkýyor sürekli ne bitmesi, dünyanýn en köklü futbol reformunu yaptýlar alt yapýlarda, konuþmuyor çalýþýyorlar. adamlar yapýyor yani.

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    39

Sen saka yapiyor olmalisin ya da cidden futbol tarihi bilgin super kisitli. Ispanya'ninki jenerasyon isiydi ve zaten gecen kupada ancak ilk finallerini oynadilar ve kazandilar. Bahsettigin Almanya ise 8. finaline cikacak pazar gunu ve bunu basaran baska bir takim yok. 8 finalin ilki 1954, sonuncusu da 2014. En uzun finale cikamadiklari 12 sene. Amma jenerasyon isi degil mi, 54'ten beri bitmediler

Almanya'nin Ispanya gibi bir jenerasyon takimi ile kiyaslandigini gordum ya, olsem de gam yemem artik. Adamlar son 16 turnuvada en az ceyrek final oynuyor, bazi kafalar hala Almanya bu kupadan sonra bitmistir diyor

Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

En fazla sampiyonluk Brezilya'nin bunda bir skinti yok. Fakat Brezilya'dan 2 kupa eksik oynamasina ragmen en fazla dunya kupasi maci oynayan, dunya kupalarinda en cok gol atan, en cok finale cikan, 16 kupa ust uste ceyrek final goren, en cok ust uste final oynayan ve bunun gibi bir dizi rekorun sahibi Almanya'dir. Ve bu gibi rekorlar da Almanya'yi dunya kupalari tarihinin en iyi takimi yapiyor benim gozumde kuskusuz... Adamlar her kupada belli bir noktaya geliyorlar ve her zaman yarisiyorlar.

Ayrica 70 ile 94 arasinda kupa alamayan bir brezilya da var, yani senin degiminle 24 sene kupa alamamis, o nasil en buyuk takim olacak o zaman

Hemserim beni gecmis alakadr etmez benim yasým 32 almanyanýn bir halt yedigini gormedim bu yasima kadar brazilyanýn 2 sampiyonluk ve bir finalini gordum dedigim gibi yine alamaz kupayý ozellikle arjantin finale kalýrsa brazilyada okupayý arjantin almanyaya vermez ayrýca senin mantýgýnla ispanyada fransada almyandan son yýllarda kat be kat basarýlý onlar almayanyadan daha buyuk takýmlar.

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    39

Hemserim beni gecmis alakadr etmez benim yasým 32 almanyanýn bir halt yedigini gormedim bu yasima kadar brazilyanýn 2 sampiyonluk ve bir finalini gordum dedigim gibi yine alamaz kupayý ozellikle arjantin finale kalýrsa brazilyada okupayý arjantin almanyaya vermez ayrýca senin mantýgýnla ispanyada fransada almyandan son yýllarda kat be kat basarýlý onlar almayanyadan daha buyuk takýmlar.
    senin bu kafayla bursa filan da bizden buyuk ne diyim sana kendi hayal dunyanda mutluluklar dileyeyim ben, kal saglicakla....

Nereden
    Samsun

Tekrarýný izlerken bile inanamýyorum. Bir takým neden bu kadar çabuk daðýlýr. Bunu sadece Almanya'ya baðlamak çok zor. Almanya'nýn kazanacaðýný söylemiþtik ama Brezilya nasýl bu hale gelir anlamak zor. Kötü olduklarýný söylemiþtik ama bu çok ayrý. Hayatýmda gördüðüm en kötü Brezilya kadrosu bu çok net. Kupayý alsalar bile aynýsýný söylerdim. Türk insanýnýn desteklediði tüm dünyanýn hayranlýk beslediði Brezilya bu deðil. Arkadaþýn söylemek istediði bence buydu. Bu kupa dönüm noktasý olmuþ olabilir.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Sen saka yapiyor olmalisin ya da cidden futbol tarihi bilgin super kisitli. Ispanya'ninki jenerasyon isiydi ve zaten gecen kupada ancak ilk finallerini oynadilar ve kazandilar. Bahsettigin Almanya ise 8. finaline cikacak pazar gunu ve bunu basaran baska bir takim yok. 8 finalin ilki 1954, sonuncusu da 2014. En uzun finale cikamadiklari 12 sene. Amma jenerasyon isi degil mi, 54'ten beri bitmediler

Almanya'nin Ispanya gibi bir jenerasyon takimi ile kiyaslandigini gordum ya, olsem de gam yemem artik. Adamlar son 16 turnuvada en az ceyrek final oynuyor, bazi kafalar hala Almanya bu kupadan sonra bitmistir diyor
    Senden futbol bilgisimi ogrenecegim mantýga bak dunya kupasýnda basarý kupayý almaktýr yok bilmem kac kere c.final oynamýs kim sallar ceyrek finali kupayý aldýn mý almadýn mý olay budur kupayý alamazsa almanyayine bir hictir ikinciysen futbolda bir hicsin dahada polemige girmeye gerek yok oturp seninle brazilyanýn buyuklugunu tartýsmaya niyetim yok brazilyanýn buyuklugunu tartýsacak adamada millet kýcýyla guler hadi iyi geceler.

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

koskoca Brezilya da fred disinda forvet bulamamislar inan su bbizim eski kazma bile fred den 2 gömlek üstün ya nasil milli takima almislar Allah da bizde degil fred Ramirez de bambadan varki yoktu bügün. Bundan sonra Brezilya dan ne forvet nede defans transfer edilir

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Thiago Silva ve Neymar olmadan Brezilya boku yedi resmen. Zamanýnda golcü cenneti olan Brezilya'nýn forvetinde 1. eleman Fred yedek Jo olursa böyle olur bu takým ve eyyy Scolari sen kimsin de Ronaldiho Reis'i kadroya almazsýn bre hain!

Courage - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýþinin bitip bitmeyeceðini finalde kaybetmesine göre deðerlendiremeyiz. Ülke takýmlarý girdikleri her organizasyonda fýrtýnalar estiriyorlar keza altyapýlarý fabrika gibi futbolcu çýkarmakla meþgul. Liglerinin deðeri yeryüzü sýralamasýnda neredeyse ilk2'de .

Almanya bu sistemli haliyle giderse daha onlarca ''jenerasyon'' çýkartýr defalarca final oynayýp kupalarý kazanýr. Bence yanlýþ düþünüyorsunuz.

...

Maçla ilgili bir ayrýntý ; Thiago Silva olaydý Almanya yine kazanardý ama bu kadar atamazdý. Stoperlerin birlikte oynama alýþkanlýðýnýn ne kadar önemli olduðu bir kez daha görülmüþtür.
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduðunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

Standart 2014 FÝFA Dünya Kupasý | Bu Akþam! Brezilya 1 - 7 Almanya | Maç Sonucu

Hakikatten tarihe tanýklýk ettik ...
    9 # Osvaldo'

muratt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

içime doðmuþtu..

Golden sonra schweinsteiger bayaa bi saydýrdý mesuta zaten... mesut takýmýn yancýsý resmen, adam bitik...

Bu arada küçük bir çeviri, schweinsteiger domuz çobaný, müller de deðirmenci demek.
    Ýnadýna Trabzonspor !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)