Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Yönetimi TFF'ye Yanlýþ Baþvuru mu Yaptý?

Ender Kuyumcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    46

Standart Trabzonspor Yönetimi TFF'ye Yanlýþ Baþvuru mu Yaptý?

TFF'nin kulübümüzün yapmýþ olduðu baþvuruyu reddetmesi üzerine çeþitli hukukçular tarafýndan TFF'ye yapýlan baþvurunun yanlýþ yapýldýðý yönünde açýklamalar geldi.

Bu yönde çýkan haberleri deðerlendirmesi için sürecin baþýndan beri doðru bilgiler verip doðru yönlendirmelerde bulunan Atilla Dilaver'i telefonla aradým ve görüþlerini sordum.

Bildiðiniz üzere Atilla Dilaver Þike davasýnýn seyrini deðiþtiren ve Trabzonspor kulübünün davaya müdahil olmasýný saðlayan kiþidir. Bu güne kadar da bu mücadeleye kattýklarýyla hukuksal anlamda yaþanýlan baþarýnýn baþ mimarlarýndandýr.

Atilla Dilaver yapýlan bu baþvurunun zarar vermediðini ama süreci uzattýðýný söyledi ve bundan önce de bildirilerimizde belirttiðimiz üzere baþvurunun TFF Hukuk Müþavirliði'ne yapýlmasýnýn daha doðru olacaðýný söyledi.

TFF'ye yapýlan baþvurunun iþin kolayýna kaçmak olduðunu ve bunun sebebinin de davaya ve dosyaya hakim olmamaktan kaynaklandýðýný düþündüðünü belirtti.

Hala geç olmadýðýný, Trabzonspor kulübü'nün ek bir baþvuru ile TFF Hukuk Müþavirliði'nden 'Yargýlamanýn Yenilenmesini' istemesi gerektiðini belirtti.

Nedenlerini de þöyle açýkladý;

PFDK kararý sonrasý T.C. Mahkemelrinin verdiði þike kararý, UEFA Disiplin Kurulu ve UEFA Temyiz Kurulu kararlarý ve nihayetinde de CAS kararý yargýlamanýn yenilenmesini gerektirecek yeni delillerdir.

Peki Trabzonspor Kulübü baþvuruda neleri öne sürmelidir;

1) Yukarýda isimlerini verdiðimiz kurullarýn kararlarýnýn yeni delil teþkil ettiðini ve yargýlamanýn yenilenmesi gerektiðini belirtmelidir.

2) TFF, UEFA ve FIFA'nýn talimatnamelerinde yer alan þike tanýmý ve cezalarý üzerinden karar verilmesini istemelidir.

3) Etik Kurulu raporunda yer alan ama daha sonra mahkemede çürütülen tezleri delil olarak göstermelidir.

4) Etik Kurulu'nun gizlemiþ olduðu deliller dilekçeye eklenmelidir.

5) PFDK tarafýndan yapýlan þike tanýmýnýn ve þikeden kurumlarýn zarar göremeyeceði belirtilen kararýn hukuka ve talimatnamelere aykýrýlýðýnýn belirtilmesi gerekir.

6) PFDK'nýn kasýtlý olarak CAS kararlarýný yanlýþ tercüme ettiðinden ve UEFA tarafýndan daha önce verilmiþ olan þike cezalarýnýn çarpýtýlarak yorumlandýðýndan bahsedilmelidir.

Bunlar ve buna benzer bir çok madde ilgili dilekçede yer almalý ama bu yönetim þike mücadelesine çok uzak olduðu ve davaya hakim olmadýðý için bunlarý yapacak bilgi ve donanýma sahip deðildir.

Þike davalarýna katýlmýþ olan dönemin kulüp avukatý Nusret Yýlmaz da artýk kulüpte görevli deðildir. Belli ki yeni avukatýn da konu ile ilgili bir bilgisi yok ve iþler acemice yürütülmektedir.

Trabzonspor baþkan ve yönetimine tavsiyem baþta Atilla Dilaver, Nusret Yýlmaz ve Erdem Egemen olmak üzere konuya vakýf olan kiþilerden yardým almalarýdýr.

Adalet mücadelesi geliþigüzel yürütülebilecek bir mücadele deðildir. Hukuk ve yasalar maksimum bilgi ile kullanýlmalý ve haklarýmýz doðru zeminlerde aranmalýdýr.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Þampiyonu TRABZONSPOR Taraftarý

Mert' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Doðruda yapsalar reddedilecekti ama ben güvenmiyorum baþkana
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Forumda konuþarak biryere varýlmaz icraatýn olmadý trabzonspor yönetimini nasý þikayet ediyorsak bende sizden þikayetciyim daha etkili bir þekilde baský yapabilirdiniz

TekfurÇayýr 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

TFF Hukuk Müþâvirliði, TFF'nin hukuk konusunda danýþtýðý bölüm deðil mi?

Hukukî bir konuyu ancak TFF sevk edebilir oraya diye biliyordum.
    7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    46

Alýntý TekfurÇayýr 61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    TFF Hukuk Müþâvirliði, TFF'nin hukuk konusunda danýþtýðý bölüm deðil mi?

Hukukî bir konuyu ancak TFF sevk edebilir oraya diye biliyordum.

Baþvuru yapýlabiliyor. Bunu Atilla Dilaver de diðer hukukçular da söylüyor. Yanlýþ bildiklerini zannetmiyorum.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ender Kuyumcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþvuru yapýlabiliyor. Bunu Atilla Dilaver de diðer hukukçular da söylüyor. Yanlýþ bildiklerini zannetmiyorum.
    Doðrudur öyleyse.
    7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    46

Doðrudur öyleyse.

Yanlýþ anýmsamýyorsam Atilla abi bir konuþmamýzda o kurul üyelerinin bir nevi savcý statüsünde olduklarýný ve TFF'den ziyade kamunun görevlileri olduðunu söylemiþti.

TFF Hukuk Müþavirliði de baþvuruyu reddedecektir büyük ihtimalle ama bu red onlardan yasal olarak hesap sorulmasý yolunu açacaktýr.

Bu yüzden Etik Kurul, PFDK ve Tahkim Kurulu üyeleri hakkýnda kulüp olarak suç duyurusunda bulunup dava da açmalýyýz aslýnda.

TFF topu kurullara atýp onlar karar verdi ben uyguluyorum deyip iþin içinden çýkýyordur muhakkak.

Her halükarda iþ UEFA kanalýyla sonuçlandýrýlacak ama UEFA bir ceza verdi suçun karþýlýðý olarak. Yani lig tescilini iptal yerine yargýlamanýn yenilenmesini istersek UEFA kararýyla da paralel hareket olmuþ oluruz.
    Konu Ender Kuyumcu tarafýndan (16.11.2013 Saat 13:26 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ender Kuyumcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yanlýþ anýmsamýyorsam Atilla abi bir konuþmamýzda o kurul üyelerinin bir nevi savcý statüsünde olduklarýný ve TFF'den ziyade kamunun görevlileri olduðunu söylemiþti.

TFF Hukuk Müþavirliði de baþvuruyu reddedecektir büyük ihtimalle ama bu red onlardan yasal olarak hesap sorulmasý yolunu açacaktýr.

Bu yüzden Etik Kurul, PFDK ve Tahkim Kurulu üyeleri hakkýnda kulüp olarak suç duyurusunda bulunup dava da açmalýyýz aslýnda.

TFF topu kurullara atýp onlar karar verdi ben uyguluyorum deyip iþin içinden çýkýyordur muhakkak.

Her halükarda iþ UEFA kanalýyla sonuçlandýrýlacak ama UEFA bir ceza verdi suçun karþýlýðý olarak. Yani lig tescilini iptal yerine yargýlamanýn yenilenmesini istersek UEFA kararýyla da paralel hareket olmuþ oluruz.
    Valla artýk nereye ne baþvuru yapýlacaksa gerekli de olsa gereksiz de olsa yapsýnlar, hiç açýk kapý býrakmasýnlar ki UEFA konusunda iþi uzatýcý bir aksilik, atlanýlmýþ bir detay çýkmasýn. Olasý bütün iç hukuk yollarýný deneyip baþvuralým UEFA'ya. Bu zor bir þey olmasa gerek.

Tek çözüm yerimiz UEFA.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (16.11.2013 Saat 13:36 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ne demokrasiymiþ, ne hukukmuþ arkadaþ!
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ne demokrasiymiþ, ne hukukmuþ arkadaþ!
    Vallaha öyle, þaka gibi.
    7

Nereden
    Ýstanbul

Denildiði gibi, yönetimin kibir yapmadan, ben bilirim demeden hukukçulardan, bilgi sâhibi olanlardan da destek almasý, fikir almasý gerek. Bu yönetimin þahsi dâvâsý deðil, hepimizin dâvâsý. Ortak akýlla hareket edilmeli.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (16.11.2013 Saat 13:52 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Vkgz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

yanllýþ baþvuruyla falan ne alakasý var. istediðin þekilde baþvur demirören kupa vermez.
    Önce TRABZONSPOR

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Vkgz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yanllýþ baþvuruyla falan ne alakasý var. istediðin þekilde baþvur demirören kupa vermez.
    Demirören'den kupa istemiyoruz, UEFA'da gerekecek belgeleri istiyoruz. Yâni iç hukuk yollarýnýn doðru bir þekilde kullanýlýp tükendiðini kanýtlayan belgeleri.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (16.11.2013 Saat 13:54 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Ömer_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

usülen tahkime,vakit kaybetmeden uefa ile fifaya baþvuru yapýlmalýdýr,þiþko tüpçü ýle eþek tayfasý avarelerýnýn vereceklerý cevabý önceden kestýrmek zor deðildi,asýl film þimdi baþlýyor,baþrollerde platýný ýle blatter.

salihismet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Denildiði gibi, yönetimin kibir yapmadan, ben bilirim demeden hukukçulardan, bilgi sâhibi olanlardan da destek almasý gerek. Bu yönetimin þahsi dâvâsý deðil, hepimizin dâvâsý. Ortak akýlla hareket edilmeli.
    Sizin dediklerinize katiliyorum, ancak baskan ve yöneticilerin kupayi alma konusunda samimi olup olmadiklarina
    bakmak lazim, ben bu konuda samimi olduklarina inanmiyorum, neden inanmiyorum?
    1 kupa icin yanlis adreslere basvuruluyor, 2 aziz yildirimla dalasarak bir yere varilamiyacagini bile bile
    hala onun askerllik konusuyla ugrasiliyor, buna benzer bir sürü alakasiz seyler var.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý salihismet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sizin dediklerinize katiliyorum, ancak baskan ve yöneticilerin kupayi alma konusunda samimi olup olmadiklarina
    bakmak lazim, ben bu konuda samimi olduklarina inanmiyorum, neden inanmiyorum?
    1 kupa icin yanlis adreslere basvuruluyor, 2 aziz yildirimla dalasarak bir yere varilamiyacagini bile bile
    hala onun askerllik konusuyla ugrasiliyor, buna benzer bir sürü alakasiz seyler var.
    Bunlara ben de katýlýyorum da onlarý yapýlmasý gerekenleri yapmaya ittirmekten, zorlamaktan baþka çâre de yok elimizde ne yazýk ki. Resmî süreç kulüp üzerinden yürümek zorunda olduðu için.

Aralýkta seçim olacaksa ve yönetim deðiþecekse bile onu beklemek zaman kaybý. Ben seçim sonrasýnda gelebilecek yeni bir yönetimden de çok umutlu deðilim açýkçasý. Siyâsi kuþatma altýndayýz, Viyana kuþatmasý gibi. Genel kurul, yapýlacak bir seçimde kuþatmayý yarabilecek donanýma, yeterliliðe sâhip mi, pek emin deðilim.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (16.11.2013 Saat 14:14 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

devrimin diðer adý trabzonspordur.býr devrim daha gerçekleþtirip $ikeci ile koruyucularýna dünyanýn gözü önünde ahlâk dersi vermektedýr,kararlý duruþumuzu bozmaya allahtan baþka kýmsenýn gücü yetmeyecek.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

kupayý uganda futbol federasyonundanmý ýsteyelým,nereye baþvurmak gerekýyor bunuda anlatsanýz.

Nereden
    Almanya

Alýntý Ömer_ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kupayý uganda futbol federasyonundanmý ýsteyelým,nereye baþvurmak gerekýyor bunuda anlatsanýz.
    Türkiye cumhuriyeti basbakani sayin Recep Tayyip Erdogana basvurmaniz yeterlidir.

Nereden
    Almanya

Bunlara ben de katýlýyorum da onlarý yapýlmasý gerekenleri yapmaya ittirmekten, zorlamaktan baþka çâre de yok elimizde ne yazýk ki. Resmî süreç kulüp üzerinden yürümek zorunda olduðu için.

Aralýkta seçim olacaksa ve yönetim deðiþecekse bile onu beklemek zaman kaybý. Ben seçim sonrasýnda gelebilecek yeni bir yönetimden de çok umutlu deðilim açýkçasý. Siyâsi kuþatma altýndayýz, Viyana kuþatmasý gibi.
    Her seyde oldugu gibi Trabzonsporda siyasi kusatma altindadir, size yüzde yüz katiliyorum. Borclari
    hükümet destegi olmadan ödeyemeyiz dedigin andan itibaren siyasete teslimiyetin basliyor cekektir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

geçiniz efendim,onun stratejýsýnde yerel seçimden önce kupa vermek yok,kanýmca genel seçimlerýde bekleyecek,kestýrme yol fýfa ýle uefa,kýmseye yardaklýk yalakalýk yapmadan ecnebi haçlýlar türkýyeye adalet dersý versýn temenným tek beklentim bu.

Samet Yildirim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Farkemez...Sonuc ayni olur.
    ...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    þenol.08.borçkalý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

adamlarýn niyeti bize kupayý vermemek...
    süper ötesi bir zamanlama yapsak bile ne önemi var..
    bence klubümüzün resmi acýklama yapýp, ''TFF yi dikkate almadýðýný muhatab bile görmediðini'' söylemesi azým..
    hatta tahkime baþvururken bile ''sadece usulen baþvurduðunu '' açýklamasý lazým..
    þike alemine meze olmayacaðýz..!!

Nereden
    Almanya

Sevgili Haci;
    Nasilsin iyimisin? Bizi soracak olursan hamd olsun iyiyiz. Senden baska bir derdimiz yok cok sükür.
    Bir asker kacagindan kupa istedigini duyunca kahrolduk, hic hirsizdan kupa istenir mi hacim? biz arkadaslar
    toplanip sana bir kupa gönderdik, o gelene kadar elindekilerle idatre et, bu konuda sakin yokluk
    cekmeyesin, biz yeterince yokluk cektik sen cekme bari.
    Mektubuma son veririken o kupa bekleyen ellerinden ve gözlerinden öperim.

Ali Turhal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Beyhude koþuþturmalar ayný koþuþturmayý takým için yapsaydýnýz. Bu gün takým istenilen seviyeyeydi
    TEMÝZE ÇIKTIKÇA KÝRLENÝR ÝNSAN

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)