Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Yönetimi TFF'ye Yanlış Başvuru mu Yaptı?

Ender Kuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart Trabzonspor Yönetimi TFF'ye Yanlış Başvuru mu Yaptı?

TFF'nin kulübümüzün yapmış olduğu başvuruyu reddetmesi üzerine çeşitli hukukçular tarafından TFF'ye yapılan başvurunun yanlış yapıldığı yönünde açıklamalar geldi.

Bu yönde çıkan haberleri değerlendirmesi için sürecin başından beri doğru bilgiler verip doğru yönlendirmelerde bulunan Atilla Dilaver'i telefonla aradım ve görüşlerini sordum.

Bildiğiniz üzere Atilla Dilaver Şike davasının seyrini değiştiren ve Trabzonspor kulübünün davaya müdahil olmasını sağlayan kişidir. Bu güne kadar da bu mücadeleye kattıklarıyla hukuksal anlamda yaşanılan başarının baş mimarlarındandır.

Atilla Dilaver yapılan bu başvurunun zarar vermediğini ama süreci uzattığını söyledi ve bundan önce de bildirilerimizde belirttiğimiz üzere başvurunun TFF Hukuk Müşavirliği'ne yapılmasının daha doğru olacağını söyledi.

TFF'ye yapılan başvurunun işin kolayına kaçmak olduğunu ve bunun sebebinin de davaya ve dosyaya hakim olmamaktan kaynaklandığını düşündüğünü belirtti.

Hala geç olmadığını, Trabzonspor kulübü'nün ek bir başvuru ile TFF Hukuk Müşavirliği'nden 'Yargılamanın Yenilenmesini' istemesi gerektiğini belirtti.

Nedenlerini de şöyle açıkladı;

PFDK kararı sonrası T.C. Mahkemelrinin verdiği şike kararı, UEFA Disiplin Kurulu ve UEFA Temyiz Kurulu kararları ve nihayetinde de CAS kararı yargılamanın yenilenmesini gerektirecek yeni delillerdir.

Peki Trabzonspor Kulübü başvuruda neleri öne sürmelidir;

1) Yukarıda isimlerini verdiğimiz kurulların kararlarının yeni delil teşkil ettiğini ve yargılamanın yenilenmesi gerektiğini belirtmelidir.

2) TFF, UEFA ve FIFA'nın talimatnamelerinde yer alan şike tanımı ve cezaları üzerinden karar verilmesini istemelidir.

3) Etik Kurulu raporunda yer alan ama daha sonra mahkemede çürütülen tezleri delil olarak göstermelidir.

4) Etik Kurulu'nun gizlemiş olduğu deliller dilekçeye eklenmelidir.

5) PFDK tarafından yapılan şike tanımının ve şikeden kurumların zarar göremeyeceği belirtilen kararın hukuka ve talimatnamelere aykırılığının belirtilmesi gerekir.

6) PFDK'nın kasıtlı olarak CAS kararlarını yanlış tercüme ettiğinden ve UEFA tarafından daha önce verilmiş olan şike cezalarının çarpıtılarak yorumlandığından bahsedilmelidir.

Bunlar ve buna benzer bir çok madde ilgili dilekçede yer almalı ama bu yönetim şike mücadelesine çok uzak olduğu ve davaya hakim olmadığı için bunları yapacak bilgi ve donanıma sahip değildir.

Şike davalarına katılmış olan dönemin kulüp avukatı Nusret Yılmaz da artık kulüpte görevli değildir. Belli ki yeni avukatın da konu ile ilgili bir bilgisi yok ve işler acemice yürütülmektedir.

Trabzonspor başkan ve yönetimine tavsiyem başta Atilla Dilaver, Nusret Yılmaz ve Erdem Egemen olmak üzere konuya vakıf olan kişilerden yardım almalarıdır.

Adalet mücadelesi gelişigüzel yürütülebilecek bir mücadele değildir. Hukuk ve yasalar maksimum bilgi ile kullanılmalı ve haklarımız doğru zeminlerde aranmalıdır.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR Taraftarı

Mert' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Doğruda yapsalar reddedilecekti ama ben güvenmiyorum başkana
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Forumda konuşarak biryere varılmaz icraatın olmadı trabzonspor yönetimini nası şikayet ediyorsak bende sizden şikayetciyim daha etkili bir şekilde baskı yapabilirdiniz

TekfurÇayır 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TFF Hukuk Müşâvirliği, TFF'nin hukuk konusunda danıştığı bölüm değil mi?

Hukukî bir konuyu ancak TFF sevk edebilir oraya diye biliyordum.
    7

"Her fikri savunma hakkın yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkın vardır. Hiçkimse câhil kalma hakkına sâhip değildir." Harlan Ellison

Nereden
    İzmir

Alıntı TekfurÇayır 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TFF Hukuk Müşâvirliği, TFF'nin hukuk konusunda danıştığı bölüm değil mi?

Hukukî bir konuyu ancak TFF sevk edebilir oraya diye biliyordum.

Başvuru yapılabiliyor. Bunu Atilla Dilaver de diğer hukukçular da söylüyor. Yanlış bildiklerini zannetmiyorum.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Ender Kuyumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başvuru yapılabiliyor. Bunu Atilla Dilaver de diğer hukukçular da söylüyor. Yanlış bildiklerini zannetmiyorum.
    Doğrudur öyleyse.
    7

"Her fikri savunma hakkın yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkın vardır. Hiçkimse câhil kalma hakkına sâhip değildir." Harlan Ellison

Nereden
    İzmir

Doğrudur öyleyse.

Yanlış anımsamıyorsam Atilla abi bir konuşmamızda o kurul üyelerinin bir nevi savcı statüsünde olduklarını ve TFF'den ziyade kamunun görevlileri olduğunu söylemişti.

TFF Hukuk Müşavirliği de başvuruyu reddedecektir büyük ihtimalle ama bu red onlardan yasal olarak hesap sorulması yolunu açacaktır.

Bu yüzden Etik Kurul, PFDK ve Tahkim Kurulu üyeleri hakkında kulüp olarak suç duyurusunda bulunup dava da açmalıyız aslında.

TFF topu kurullara atıp onlar karar verdi ben uyguluyorum deyip işin içinden çıkıyordur muhakkak.

Her halükarda iş UEFA kanalıyla sonuçlandırılacak ama UEFA bir ceza verdi suçun karşılığı olarak. Yani lig tescilini iptal yerine yargılamanın yenilenmesini istersek UEFA kararıyla da paralel hareket olmuş oluruz.
    Konu Ender Kuyumcu tarafından (16.11.2013 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Ender Kuyumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anımsamıyorsam Atilla abi bir konuşmamızda o kurul üyelerinin bir nevi savcı statüsünde olduklarını ve TFF'den ziyade kamunun görevlileri olduğunu söylemişti.

TFF Hukuk Müşavirliği de başvuruyu reddedecektir büyük ihtimalle ama bu red onlardan yasal olarak hesap sorulması yolunu açacaktır.

Bu yüzden Etik Kurul, PFDK ve Tahkim Kurulu üyeleri hakkında kulüp olarak suç duyurusunda bulunup dava da açmalıyız aslında.

TFF topu kurullara atıp onlar karar verdi ben uyguluyorum deyip işin içinden çıkıyordur muhakkak.

Her halükarda iş UEFA kanalıyla sonuçlandırılacak ama UEFA bir ceza verdi suçun karşılığı olarak. Yani lig tescilini iptal yerine yargılamanın yenilenmesini istersek UEFA kararıyla da paralel hareket olmuş oluruz.
    Valla artık nereye ne başvuru yapılacaksa gerekli de olsa gereksiz de olsa yapsınlar, hiç açık kapı bırakmasınlar ki UEFA konusunda işi uzatıcı bir aksilik, atlanılmış bir detay çıkmasın. Olası bütün iç hukuk yollarını deneyip başvuralım UEFA'ya. Bu zor bir şey olmasa gerek.

Tek çözüm yerimiz UEFA.
    Konu TekfurÇayır 61 tarafından (16.11.2013 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir.
    7

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ne demokrasiymiş, ne hukukmuş arkadaş!
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    İstanbul

Alıntı Travelair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne demokrasiymiş, ne hukukmuş arkadaş!
    Vallaha öyle, şaka gibi.
    7

Nereden
    İstanbul

Denildiği gibi, yönetimin kibir yapmadan, ben bilirim demeden hukukçulardan, bilgi sâhibi olanlardan da destek alması, fikir alması gerek. Bu yönetimin şahsi dâvâsı değil, hepimizin dâvâsı. Ortak akılla hareket edilmeli.
    Konu TekfurÇayır 61 tarafından (16.11.2013 Saat 13:52 ) değiştirilmiştir.
    7

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yanllış başvuruyla falan ne alakası var. istediğin şekilde başvur demirören kupa vermez.
    Önce TRABZONSPOR

Nereden
    İstanbul

Alıntı Vkgz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanllış başvuruyla falan ne alakası var. istediğin şekilde başvur demirören kupa vermez.
    Demirören'den kupa istemiyoruz, UEFA'da gerekecek belgeleri istiyoruz. Yâni iç hukuk yollarının doğru bir şekilde kullanılıp tükendiğini kanıtlayan belgeleri.
    Konu TekfurÇayır 61 tarafından (16.11.2013 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.
    7

Ömer_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

usülen tahkime,vakit kaybetmeden uefa ile fifaya başvuru yapılmalıdır,şişko tüpçü ıle eşek tayfası avarelerının vereceklerı cevabı önceden kestırmek zor değildi,asıl film şimdi başlıyor,başrollerde platını ıle blatter.

salihismet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Denildiği gibi, yönetimin kibir yapmadan, ben bilirim demeden hukukçulardan, bilgi sâhibi olanlardan da destek alması gerek. Bu yönetimin şahsi dâvâsı değil, hepimizin dâvâsı. Ortak akılla hareket edilmeli.
    Sizin dediklerinize katiliyorum, ancak baskan ve yöneticilerin kupayi alma konusunda samimi olup olmadiklarina
    bakmak lazim, ben bu konuda samimi olduklarina inanmiyorum, neden inanmiyorum?
    1 kupa icin yanlis adreslere basvuruluyor, 2 aziz yildirimla dalasarak bir yere varilamiyacagini bile bile
    hala onun askerllik konusuyla ugrasiliyor, buna benzer bir sürü alakasiz seyler var.

Nereden
    İstanbul

Alıntı salihismet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin dediklerinize katiliyorum, ancak baskan ve yöneticilerin kupayi alma konusunda samimi olup olmadiklarina
    bakmak lazim, ben bu konuda samimi olduklarina inanmiyorum, neden inanmiyorum?
    1 kupa icin yanlis adreslere basvuruluyor, 2 aziz yildirimla dalasarak bir yere varilamiyacagini bile bile
    hala onun askerllik konusuyla ugrasiliyor, buna benzer bir sürü alakasiz seyler var.
    Bunlara ben de katılıyorum da onları yapılması gerekenleri yapmaya ittirmekten, zorlamaktan başka çâre de yok elimizde ne yazık ki. Resmî süreç kulüp üzerinden yürümek zorunda olduğu için.

Aralıkta seçim olacaksa ve yönetim değişecekse bile onu beklemek zaman kaybı. Ben seçim sonrasında gelebilecek yeni bir yönetimden de çok umutlu değilim açıkçası. Siyâsi kuşatma altındayız, Viyana kuşatması gibi. Genel kurul, yapılacak bir seçimde kuşatmayı yarabilecek donanıma, yeterliliğe sâhip mi, pek emin değilim.
    Konu TekfurÇayır 61 tarafından (16.11.2013 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir.
    7

Nereden
    İstanbul

devrimin diğer adı trabzonspordur.bır devrim daha gerçekleştirip $ikeci ile koruyucularına dünyanın gözü önünde ahlâk dersi vermektedır,kararlı duruşumuzu bozmaya allahtan başka kımsenın gücü yetmeyecek.

Nereden
    İstanbul

kupayı uganda futbol federasyonundanmı ısteyelım,nereye başvurmak gerekıyor bunuda anlatsanız.

Nereden
    Almanya

Alıntı Ömer_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kupayı uganda futbol federasyonundanmı ısteyelım,nereye başvurmak gerekıyor bunuda anlatsanız.
    Türkiye cumhuriyeti basbakani sayin Recep Tayyip Erdogana basvurmaniz yeterlidir.

Nereden
    Almanya

Bunlara ben de katılıyorum da onları yapılması gerekenleri yapmaya ittirmekten, zorlamaktan başka çâre de yok elimizde ne yazık ki. Resmî süreç kulüp üzerinden yürümek zorunda olduğu için.

Aralıkta seçim olacaksa ve yönetim değişecekse bile onu beklemek zaman kaybı. Ben seçim sonrasında gelebilecek yeni bir yönetimden de çok umutlu değilim açıkçası. Siyâsi kuşatma altındayız, Viyana kuşatması gibi.
    Her seyde oldugu gibi Trabzonsporda siyasi kusatma altindadir, size yüzde yüz katiliyorum. Borclari
    hükümet destegi olmadan ödeyemeyiz dedigin andan itibaren siyasete teslimiyetin basliyor cekektir.

Nereden
    İstanbul

geçiniz efendim,onun stratejısınde yerel seçimden önce kupa vermek yok,kanımca genel seçimlerıde bekleyecek,kestırme yol fıfa ıle uefa,kımseye yardaklık yalakalık yapmadan ecnebi haçlılar türkıyeye adalet dersı versın temennım tek beklentim bu.

Samet Yildirim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Farkemez...Sonuc ayni olur.
    ...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    şenol.08.borçkalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

adamların niyeti bize kupayı vermemek...
    süper ötesi bir zamanlama yapsak bile ne önemi var..
    bence klubümüzün resmi acıklama yapıp, ''TFF yi dikkate almadığını muhatab bile görmediğini'' söylemesi azım..
    hatta tahkime başvururken bile ''sadece usulen başvurduğunu '' açıklaması lazım..
    şike alemine meze olmayacağız..!!

Nereden
    Almanya

Sevgili Haci;
    Nasilsin iyimisin? Bizi soracak olursan hamd olsun iyiyiz. Senden baska bir derdimiz yok cok sükür.
    Bir asker kacagindan kupa istedigini duyunca kahrolduk, hic hirsizdan kupa istenir mi hacim? biz arkadaslar
    toplanip sana bir kupa gönderdik, o gelene kadar elindekilerle idatre et, bu konuda sakin yokluk
    cekmeyesin, biz yeterince yokluk cektik sen cekme bari.
    Mektubuma son veririken o kupa bekleyen ellerinden ve gözlerinden öperim.

Ali Turhal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Beyhude koşuşturmalar aynı koşuşturmayı takım için yapsaydınız. Bu gün takım istenilen seviyeyeydi
    TEMİZE ÇIKTIKÇA KİRLENİR İNSAN

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)