Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Apollon Kalamarias

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Apollon Kalamarias

Trabzon'lu Rumların, Selanik'te kurduğu futbol takımı. Maçlarını 7000 kişilik Kalamaria Stadyumunda oynuyorlar. İç saha maçlarında Trabzonspor flamaları asarlar. Tribünlerinden bir görüntü:

[/url]

Bu da kemençeli marşları: https://www.youtube.com/watch?v=gZe7Pkevc54
    Konu OYılmaz tarafından (09.11.2013 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Ahahahha Yeni favorim olabilirler
    9 # Osvaldo'

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çok iyiymiş.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    DNA-TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

youtube da kemençeli horonlu videolar var paok ta da var galiba öle bişiler izlemiştim maçlarda kemençe falan çalınıyor.
    bir de dün bir haber paylaşmıştım
    aek athina takımının yeni stadında 30 kapı var her kapıya bir şehir ismi vereceklermiş, bir de Trabzon kapısı olacakmış

http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1917942493
    2 sene önce böyle bir şey yazmışım
    Konu DNA-TS tarafından (09.11.2013 Saat 16:05 ) değiştirilmiştir.

unique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Bizden biri adamlar yahu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kardeş takımımız olsun.
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Ne gerek var, tarih bizi yargılar falan.
    9 # Osvaldo'

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Teşekkürler OYılmaz
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Adamlar bizden olduğu için değil, bizden çok önce burada yaşayıp, horon oynayıp kemençe çaldıklarından dolayı bu görüntüler
    Konu Samet Türkmen tarafından (09.11.2013 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Haha
    Tahrip gucu yuksek bombanin etkisi gecmemis. Durmak yok, sayiklamaya devam :-)
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mukemmell

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    zαFєя kєskiη --- !!!!αVη! αkєя αskiηα!!!!

"Bugün Trabzonspor için ne yaptın?"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Komedi...

Adamlar her türlü pisliği yapsın bizde bu tip şeylere tav olalım...

Almiyim, yemezler...

Kardeş olmak isteyen olsun ama Trabzonspor'u kardeş ilan ettirmeye çalışmayın...

İzmir'in tecavüzcülerini unutmayız...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komedi...

Adamlar her türlü pisliği yapsın bizde bu tip şeylere tav olalım...

Almiyim, yemezler...

Kardeş olmak isteyen olsun ama Trabzonspor'u kardeş ilan ettirmeye çalışmayın...

İzmir'in tecavüzcülerini unutmayız...
    Kardeş olmak istiyorlar ya belki de Karadeniz'de gözleri vardır değil mi

Öyleyse o dönemin en canlı şahitlerinden olan Falih Rıfkı Atay'ın Çankaya romanından bir kısım aktarmayı bir borç bilirim:

"batı anadolu'yu türkler için oturulmaz bir çöle çevirmek isteyen yunanlılar, gerçekte kendi ırklarının, mitoloji masallarından son tarihi günlerine kadar, bu topraklardaki yaşayışlarına son vermişlerdi. rum halkı köklerine kadar sökülüp atılmakta idi. onlarla beraber izmir'in, bütün batı anadolu'nun her türlü ekonomisini de köklerinden söküp atıyorduk. bir merkezde kasabalılar bize gelmişler: - arabamızı tamir ettiremiyoruz, giden hıristiyanlardan sanat sahibi olanları geri gönderseniz... demişlerdi.

yanmamış yerlerde çarşılar kapalı idi. ticaret ve iyi tarım onların elinde olduğundan, türkler alışmadıkları bir hayat tarzını yeni baştan kurmaya mahkûm idiler."

Önce insanlık, yaşasın kardeşlik
    Konu OYılmaz tarafından (11.11.2013 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Alıntı OYılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş olmak istiyorlar ya belki de Karadeniz'de gözleri vardır değil mi

Öyleyse o dönemin en canlı şahitlerinden olan Falih Rıfkı Atay'ın Çankaya romanından bir kısım aktarmayı bir borç bilirim:

"batı anadolu'yu türkler için oturulmaz bir çöle çevirmek isteyen yunanlılar, gerçekte kendi ırklarının, mitoloji masallarından son tarihi günlerine kadar, bu topraklardaki yaşayışlarına son vermişlerdi. rum halkı köklerine kadar sökülüp atılmakta idi. onlarla beraber izmir'in, bütün batı anadolu'nun her türlü ekonomisini de köklerinden söküp atıyorduk. bir merkezde kasabalılar bize gelmişler: - arabamızı tamir ettiremiyoruz, giden hıristiyanlardan sanat sahibi olanları geri gönderseniz... demişlerdi.

yanmamış yerlerde çarşılar kapalı idi. ticaret ve iyi tarım onların elinde olduğundan, türkler alışmadıkları bir hayat tarzını yeni baştan kurmaya mahkûm idiler."

Önce insanlık, yaşasın kardeşlik
    Karadeniz'de gözü oldukları kesin...
    Malik bin Dinar

Ender Kuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bu adamlar Trabzonlu. Belki Türk ya da müslüman değiller ama sonuç olarak bizimle aynı kültürden gelen insanlar.

Bence olabilir, hatta gayet de güzel olur.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR Taraftarı

Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Ender Kuyumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu adamlar Trabzonlu. Belki Türk ya da müslüman değiller ama sonuç olarak bizimle aynı kültürden gelen insanlar.

Bence olabilir, hatta gayet de güzel olur.
    Daha ileri gideyim. kendini Türk sanıpta aslında soyu pontusa dayanan binlerce insan var.

Loading %61..

Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin

Ender Kuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Hakan Genç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha ileri gideyim. kendini Türk sanıpta aslında soyu pontusa dayanan binlerce insan var.

Loading %61..

Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin
    Yüzyıllar boyu bir arada yaşayıp kanların karışmamış olmasına imkan yok zaten ki bu insanların bir kısmı da Rumluklarını gizleyerek bir Türk gibi yaşamış bizimle karışmışlardır.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR Taraftarı

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Alıntı Hakan Genç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Loading %61..

Ya da öyle diyelim...

Ben Türklüğümü seven biri olarak sen beni araştırdın ve dedin ki; "Kaya sen Rumsun gördün mü"

Ben de sana derim ki "Ne farkeder?"

Yani demem o ki; Ben Rum çıktım; kim benim "Ben Türküm" dememe laf edebilir?

Hepimiz Allah'ın kuluyuz... Biriz, eşitiz...

Ben ne hissediyorsam oyum...

Ve ben kendimi Türk kültürüne yakın hisseden biri olarak TÜRKÜM diyorum... Varsın özüm Rum ya da başka bir şey olsun...

Benim bir Gürcü arkadaşımın sözü vardı... "İslamiyete en çok hizmet eden bir millettir Türkler ve ben de o yüzden Ne mutlu Türküm Diyene" sözünü kullanmaktan mutluluk duyarım...

Olay burada bitiyor...

İslamiyete en büyük hizmeti vermiş, "insanlık" açısından diğer ırkların çok önünde olan ve gerektiğinde ezilen Yahudiler'e bile sahip çıkmış bir Türk milletinin parçası olmaktan son derece mutluyum...

Özün ne olursa olsun; ne hissediyorsan ve ne en çok doğru ise ben oyum...

Siz Rum ile kardeş muhakkak olabilirsiniz; ama ben de olmama hakkımı kullanıyorum...

Trabzonspor herkesin değeri ise ona göre hareket etmek gerekli...
    Malik bin Dinar

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Çanakkale

...
    Konu Kirk_Cooley tarafından (13.11.2013 Saat 14:25 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Mesajını silmişsin "Kirk_Cooley" ama kötü örnekleri gösterip Türklüğü bırakacaksan bu senin sorunun... Her toplum içinde iyi ve kötü vardır... Benim için önemli olan bir toplumun iyi ve kötü yüzdesidir... Ben bu yüzdeliğe baktığımda Türk olmaktan mutluluk duyuyorum köküm nereye dayanırsa dayansın...

Senin formülüne göre tüm Rumlar'a iyi demiş oluyorsun misal... Ha bu arada, bahsettiğin adamlar bence de kötü karakterli... Ve Evet Türkler ve aynı zamanda da müslümanlar... ? Bu durumda ne yapacaksın?

Dediğim gibi Allah'ın yarattığı kullarız ve birbirimizden bir farkımız yok. Ama yaşantılar ve kültürel miras insanları bir araya getirmektedir. Bu nedenle de Türk toplumunun bir parçası olarak hissediyorum kendimi...

Başkası da Rum hissedebilir, itirazım yok...

Bir insan müslüman doğdu diye müslüman olmak zorunda değil... Kendi tercihini kullanarak dilerse dinini bile değiştirebilir... Bu kişinin kendi kararıdır...
    Konu Kaya tarafından (13.11.2013 Saat 16:01 ) değiştirilmiştir.
    Malik bin Dinar

Nereden
    İstanbul

Mesajını silmişsin "Kirk_Cooley" ama kötü örnekleri gösterip Türklüğü bırakacaksan bu senin sorunun... Her toplum içinde iyi ve kötü vardır... Benim için önemli olan bir toplumun iyi ve kötü yüzdesidir... Ben bu yüzdeliğe baktığımda Türk olmaktan mutluluk duyuyorum köküm nereye dayanırsa dayansın...

Senin formülüne göre tüm Rumlar'a iyi demiş oluyorsun misal... Ha bu arada, bahsettiğin adamlar bence de kötü karakterli... Ve Evet Türkler ve aynı zamanda da müslümanlar... ? Bu durumda ne yapacaksın?

Dediğim gibi Allah'ın yarattığı kullarız ve birbirimizden bir farkımız yok. Ama yaşantılar ve kültürel miras insanları bir araya getirmektedir. Bu nedenle de Türk toplumunun bir parçası olarak hissediyorum kendimi...

Bir insan müslüman doğdu diye müslüman olmak zorunda değil... Kendi tercihini kullanarak dilerse dinini bile değiştirebilir... Bu kişinin kendi kararıdır...
    Aynı anlayışa göre bir Rum, "Rum" olmasıyla, Hristiyan olmasıyla da gurur duyuyor. Ama önceki mesajlarda "İzmir'in tecavüzcüleri" demek şoven çağrışımlar içermiyor mu ?

Eğer tarihten örnek verirsek Anadolu'nun Türklerden önceki halkları Rumlar, Ermeniler veya Kürtler. Bu yazdığım hiç bir şeyi değiştirmeyecek. Bizim onlara tecavüzcü deme hakkımız varsa onların da bize tecavüzcü deme hakları yok mu ?

Kaldı ki geçmişte yaşanmış birtakım olaylardan ötürü kin tutmanın hiçbir mantıklı açıklaması yok. Eğer ki onların bu topraklarda gözü olacak şekilde emperyalist anlayışa sahiplerse, bizim de Kerkük, Musul veyahut Batı Trakya dediğimiz topraklarda gözüm olacak kadar emperyalist anlayışa sahip değil miyiz ?

Kaynak vermek gerekirse eğer İttihat ve Terakki geleneğine sahip insanlar Anadolu'daki Hristiyan veya diğer bazı etnik, dini grupları tekleştirip, ötekileştirerek köklerini kazıdıklarını görebiliriz.

Tek çare sınırlar kalsın, herkes kardeş kardeşe yaşasın
    Konu OYılmaz tarafından (15.11.2013 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Çanakkale

Seni anlıyorum abi ama emin ol bu ülkede kötü ve gerizekalı insan sayısı iyilere göre çok daha fazla.Ben yaşadığım ülkeden nefret ediyorum.

Mesajımı silme nedenim diğer taraftar gruplarının buralarda gezinirken mesajı görüp sosyal ağlarda paylaşmasını engellemektir yoksa düşüncelerim o yönde.

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Biz onlar gibi insanları odalara sokup canlı canlı yakmadık.Bunun ırkçılıkla alâkası yok. Bazı şeylerin gerçekleşmesi için çeşitli şartların olgunlaşması gerekiyor. Yunan ve Rum halkı her seferinde bize karşı kinlerini dile getirirken bu tip şeyleri düşünmek yanlış.Daha Kıbrıs'ta yeni soykırım yaptılar.Üstüne bizi işgalci görüyorlar.Kardeş kulüp edinebileceğimiz onlarca ülke var.

1071'den önce de kesinlikle bu topraklarda olduğumuza inanıyorum. Selçuklular'ın o tarihte gelmiş olması daha önce burada Türk olmadığı anlamına gelmez.

Hatta Atatürk Hititleri,Sümerleri vb bazı uygarlıkları dahi Türkler'in kurduğunu iddia ediyor. Çeşitli kütüphanelerde bu araştırmaları mevcut.
    Konu Samet Türkmen tarafından (15.11.2013 Saat 18:16 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Alıntı OYılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı anlayışa göre bir Rum, "Rum" olmasıyla, Hristiyan olmasıyla da gurur duyuyor. Ama önceki mesajlarda "İzmir'in tecavüzcüleri" demek şoven çağrışımlar içermiyor mu ?

Eğer tarihten örnek verirsek Anadolu'nun Türklerden önceki halkları Rumlar, Ermeniler veya Kürtler. Bu yazdığım hiç bir şeyi değiştirmeyecek. Bizim onlara tecavüzcü deme hakkımız varsa onların da bize tecavüzcü deme hakları yok mu ?

Kaldı ki geçmişte yaşanmış birtakım olaylardan ötürü kin tutmanın hiçbir mantıklı açıklaması yok. Eğer ki onların bu topraklarda gözü olacak şekilde emperyalist anlayışa sahiplerse, bizim de Kerkük, Musul veyahut Batı Trakya dediğimiz topraklarda gözüm olacak kadar emperyalist anlayışa sahip değil miyiz ?

Kaynak vermek gerekirse eğer İttihat ve Terakki geleneğine sahip insanlar Anadolu'daki Hristiyan veya diğer bazı etnik, dini grupları tekleştirip, ötekileştirerek köklerini kazıdıklarını görebiliriz.

Tek çare sınırlar kalsın, herkes kardeş kardeşe yaşasın
    Türkler'den önce diyorsunuz ya; gerçekten tartışmamız boşa kürek çekmek olacak...

Bunun bu yönde olmadığına dair bir sürü kaynak ortaya çıktı... Bu ezber üstünden ne desek boş...

Türkler'in ve Rumlar'ın savaşları arasında ister görün ister görmeyin dağlar kadar fark vardır... Çünkü ben "tecavüz" kelimesini laf çarpmak için değil gerçekten de askerleri bunu yaptığı için yazdım...

Selametle...

Ki şu da unutulmasın; Türkler kendilerine zarar vermeyen kimseye dokunmazlar...
    Malik bin Dinar

Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Samet Türkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha Kıbrıs'ta yeni soykırım yaptılar.Üstüne bizi işgalci görüyorlar.
    Kıbrıs'ta doğmuş, büyümüş ve hâlâ yaşayan bir Trabzonlu olarak bu konu bu kadar basit ve anlatıldığı gibi değil. O konuda bizde çok masum değiliz.

Vakti zamanında bir hataylı (Arap) arkadaş bana Hz Adem araptı demişti
    Size tavsiyem devletin resmi tarihine her zaman şüphe ile bakmanız. Bize kalsa dünyadaki bütün iyilikler, güzel şeylerin kökeni Türkler kötü şeyler ise başka milletler.

Loading %61..

Konu omondoles tarafından (16.11.2013 Saat 09:21 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)