Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Apollon Kalamarias

gerenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu bir ırk meselesi değil, kültür meselesi. yunanistanda bu toprakların kültürünü almış ve yaşatan insanların varlığı elbette sempati toplar.bu sempatiden de nefret devşirmek,ırk yarışına girmek manasız.

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı gerenimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bir ırk meselesi değil, kültür meselesi. yunanistanda bu toprakların kültürünü almış ve yaşatan insanların varlığı elbette sempati toplar.bu sempatiden de nefret devşirmek,ırk yarışına girmek manasız.
    Olayı buraya getirenler biz değil o sözde sempati duyulanlar. Belirtmemize rağmen ırkçılık olarak algılanması manasız.

Irkçılık olmasın diye değerlerimizi,geçmişimizi yok sayamayız. Yok sayanlar gidip kardeş olabilirler. Kulüp değil.

Bilmiyorum forumda Artvin vb yerlerden Trabzonspor'u tutanlar illaki vardır. Şu bilinsin ki Trabzon şehrinin ve Trabzonspor'un kapısı böyle saçma sapan kardeşlik naralarına kapalıdır.
    Konu Samet Türkmen tarafından (16.11.2013 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkler'den önce diyorsunuz ya; gerçekten tartışmamız boşa kürek çekmek olacak...

Bunun bu yönde olmadığına dair bir sürü kaynak ortaya çıktı... Bu ezber üstünden ne desek boş...

Türkler'in ve Rumlar'ın savaşları arasında ister görün ister görmeyin dağlar kadar fark vardır... Çünkü ben "tecavüz" kelimesini laf çarpmak için değil gerçekten de askerleri bunu yaptığı için yazdım...

Selametle...

Ki şu da unutulmasın; Türkler kendilerine zarar vermeyen kimseye dokunmazlar...
    Hocam kusura bakmayın da asıl boşa kürek çekmek resmi tarihe inanmaktır. Dünya'daki çoğu ülkelerin resmi tarihi yalandır. Her ülke insanlarının resmi tarihi toplumsal narsizmlerle doludur. Yunanlıların, Anadolu topraklarında milattan önceye dayanan bir geçmişi vardır. Entellektüel derecede tarih bilgisine sahip değilim bu konuda çok derin tartışmalara da giremem belki fakat bildiğim ve en sağlam kaynaklara sahip bilgiler Türklerin Anadolu'ya 1000'li yıllarda Oğuz Türklerinin, Orta Asya'dan gelip Maveaünnehir, Horasan ve İran bölgelerine yerleştiğidir. Anadolu'da 12 bin yıl öncesine kadar insanlar yaşıyordu. O sıralarda Türklerin Orta Asya'da yaşadığını hatta o yıllarda "Türk" diye bir kavramın olmadığı yıllardan bahsediyoruz. Kaldı ki Türklerden çok daha önce bu topraklarda Hitit, Frig, Urartu, Lidya, Yunan, Roma ve Bizans gibi uygarlıklar yaşadı. Bu uygarlıklardan hangileri Türk ? Asıl ezber resmi ideolojinin milliyetçilikle sentezlenmeye çalışıldığı resmi tarihtir.

Anadolu topraklarının her karışında bizim bilmediğimiz vahşet dolu olaylar yaşanmıştır. Çünkü Anadolu coğrafyası herkesin ele geçirmek istediği önemli bir bölgedir. Haçlı seferlerinin en kanlı olayları da bu topraklarda yaşanmıştır. veya bir başka uygarlığın bir başka uygarlığı başından atmak istemesinden dolayı da kanlı vahşetlere şahit olmuştur. "Türkler kendilerine zarar vermeyen kimseye dokunamazlar" cümlesi objektiflikten uzak yanlı bir görüştür.

Rumlar tecavüz etmiş şunlar şunu yapmış diye de kin besleyecek değilim. Bu konuyu açma sebebim ortak bir kültürün zenginliğidir. Eğer gerçekten rahatsız olan varsa rica ediyorum konuyu kapatabilirsiniz. Ben içten içe Apollon Kalamarias taraftarlarıyla kardeş olurum, görüşürüm, forumlarındaki insanlarla tanışırım. Burda sadece güzel olan şeylerden bahsediyorum. Saygılar.
    Kazimişi gzas vorert

Nereden
    İstanbul

Yine Trabzon'a son 20 yılda peyda olan Türklük-Rumluk tartışmaları ve herkesin kendine göre yazdığı tarih tartışmaları bu başlığa da sirayet etmiş. Bugün Türkiye Cumhuriyeti, miladi 1461'den sonra da Osmanlı toprağı olan Trabzon'da Rumlar'dan önce de devlet ve kavimler yaşadı. Persler'den Kimmerler'e, Pontos'dan Kolhisler'e kadar değişik kavim ve devletlerin hakimiyeti vardı. Hatta Pontos Krallığı'nın da Rumluk'la bir alakası olmayıp, İran kökenli bir devlettir. Roma ile yaptıkları savaşı kaybettikten sonra krallıkları yıkılmıştır.

Adamlar Yunanistan'a göç ettikten sonra horon ve Karadeniz geleneklerini yaşatıyorlar, ne var bunda ? Ayrıca Karadenizli Rumlar'ın Türkiye'den Yunanistan'a göçenler içinde Yunanistan topraklarında en az sevilen, hatta en çok nefret edilen topluluk olduklarını hatırlatırım. Bugün kemence eşliğinde Türkçe bir Karadeniz türküsü dinleyip de hala gözlerinden yaş gelen insanlar varsa,o gözyaşlarını değersiz kılmaya kimsenin hakkı olmasa gerek.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

OĞUZHAN061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane

Pontus'un karadenizin bir parçası olması Trabzon'u Trabzon yapan etkenlerden birisidir bence.Kültür birliğinin dünyadaki en güzel örneği..Bir enstrüman iki milleti bir ortak payda da buluşturuyor.Geçmişte yaşananlar yaşandı onlarda acılar çekti bizlerde.Artık işin güzel taraflarına bakma vakti.Ben severim ''Karadenize hayran olan rumları''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Gerilerde kalmasın.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bir kemençe sesi duyup "aynı kültürdeniz, gerisi hikaye" demek en hafif tabiriyle cehalettir, kusura bakmayın (Veya bakın).

Hem tarih hem de sosyoloji bilgisizliğine sos olarak Tevfik Fikret misali "Vatanım yeryüzü, milletim insanlık" eklemek de günün modası zaten.

LAZIO kelimesinden "aha bunlar da laz, yaşasın, kardeşiz" diyenler de gerçi benzer tipler.

Daha geçenler de Avraam'a dair ne hikayeler türetildi: Yok Tonyalı'ymış, yok Maçkalı'ymış... Hatta bir rivayete göre Oflu'ymuş... Yalandan kim ölmüş!?

Kabahat sizde değil, sizi köksüz bırakanlarda. Daldan kopan yaprak gibi bir o yana bir bu yana uçun durun, bakalım nerede duracaksınız...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kemençe sesi duyup "aynı kültürdeniz, gerisi hikaye" demek en hafif tabiriyle cehalettir, kusura bakmayın (Veya bakın).

Hem tarih hem de sosyoloji bilgisizliğine sos olarak Tevfik Fikret misali "Vatanım yeryüzü, milletim insanlık" eklemek de günün modası zaten.

LAZIO kelimesinden "aha bunlar da laz, yaşasın, kardeşiz" diyenler de gerçi benzer tipler.

Daha geçenler de Avraam'a dair ne hikayeler türetildi: Yok Tonyalı'ymış, yok Maçkalı'ymış... Hatta bir rivayete göre Oflu'ymuş... Yalandan kim ölmüş!?

Kabahat sizde değil, sizi köksüz bırakanlarda. Daldan kopan yaprak gibi bir o yana bir bu yana uçun durun, bakalım nerede duracaksınız...
    bir kültürün,yemeklerin,müziğin,dansın,renklerin başka ülkelerde farklı dine milliyete sahip insanları buluşturması,heycanlandırması kimin kökünü kaybettiğini gösterir. burdan göç etmek zorunda kalan ama bunları unutmayanların mı, o gidenleri yok sayan, andığında yüzlerce yıllık komşuluğu nefrete dönüştürüp sürdürenlerin mi?

Emre İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kardeşlik insanlar arası olur... Irkıyla milletiyle diniyle diliyle arkadaşlık kardeşlik olmaz...

Bir rum insanıyla bir yahudi insanıyla bir ermeni insanıyla bir alevi ile bir kürt ile aynı dünya görüşüyle dünyaya bakıyor aynı hissiyatı hissediyorsam kardeş olurum.

Benle aynı bakmayan bakamayan görmeyen görmek istemeyen müslüman, Türk, Trabzonlu ve Trabzonsporlu ile de kardeş olmayacağım gibi.

Özüne inelim meselenin dış kabuğu dış etiketi ile meyve sebze bile alınmıyor, biz insan seçmeye kalkıyoruz....
    Yok, öyle umutları yitirip, karanlıklara savrulmak;
    Unutma aynı gökyüzü altında,bir direniştir yaşamak..
    Nazım Hikmet

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gerenimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kültürün,yemeklerin,müziğin,dansın,renklerin başka ülkelerde farklı dine milliyete sahip insanları buluşturması,heycanlandırması kimin kökünü kaybettiğini gösterir. burdan göç etmek zorunda kalan ama bunları unutmayanların mı, o gidenleri yok sayan, andığında yüzlerce yıllık komşuluğu nefrete dönüştürüp sürdürenlerin mi?
    Gidenler barış meleği, beyaz güvercindi zaten... Hamsili pilavları, ne de güzel oynadıkları horonlarını ve bir de LAZ böreklerini başlarına çalarak gönderdik, durup dururken... Üstelik çok masumdu onlar. Dünyada eşi benzeri bulunmaz, Pontus kumaşıydılar. Biz, her zamanki gibi BARBAR'dık! Kötü biz, kaka biz...

Kemençe sesine tav olanlar, İskoçya'daki gaydayla Artvin'deki tulumdan da yeni bir kardeşlik senaryosu yazsınlar, gülerek okurum. Artık Hibernian'la mı kardeş takım olursunuz, Keltler'in anavatanının Hopa olduğunu mu iddia edersiniz, bilemiyorum.

1993 Ağustos'u... Sümela Meryem Ana Vakfı...

Yunanistan Başbakanı Mitsotakis: " Dedelerimiz PONTUS topraklarına dönüş hayalini bize miras bırakarak öldüler. Bu mirası koruyun. Pontus'u, KÖKENİNİZİ asla unutmayın."

1999, 15 Ağsutos (Yeniden ibadete açılan Sümela'daki ayinin tarihi)... Karaferge'deki Sümela Kilisesi...

Hristodulos: "Tanrı bana Pontus'taki tarihi Sümela Meryem Ana Manastırı'nın kilidini açmayı da nasip etsin".

Yunan Meclis Başkanı Kaklamanis: "Yunan Meclisi soykırımı tanımakla üzerine düşeni yaptı. Şimdi siz Pontuslulara da bir görev düşüyor: Şu soykırımı kanıtlamak".

Devam edebilirim ama dedelerinize saldıran bu güruhun gerçek yüzünü görmek romantik hayallerinizi yıkacak diye endişeleniyorum. Belki de bağnaz taassuplarınız buna engel olacak, mantığınız bu gerçekleri reddedecektir. Gerçi bunları bilmeden, "resmi tarih yalanları" diye nitelendirenler de çıkacaktır, ne de olsa zihinlerde peşin hüküm verilmiş: "Gürcü, laz, rum, kürt, ermeni her durumda haklıdır; Türk kötüdür."

Ve o halkların kardeşliği jargonu: "Biz kardeşiz, Türkler ırkçı".

Oldu paşam, başka emrin?

Her neyse, yüzyıllık sorunsuz komşuluğu nefrete dönüştürdüğüm için en yakın ortodoks rum kilisesine gidip günah çıkartayım. Hazır gitmişken, Athenagoras, Haralambidis, Papathamelis ve Naksakis için hayır duası edeyim de kardeşliğimiz yara almasın...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Gidenler barış meleği, beyaz güvercindi zaten... Hamsili pilavları, ne de güzel oynadıkları horonlarını ve bir de LAZ böreklerini başlarına çalarak gönderdik, durup dururken... Üstelik çok masumdu onlar. Dünyada eşi benzeri bulunmaz, Pontus kumaşıydılar. Biz, her zamanki gibi BARBAR'dık! Kötü biz, kaka biz...

Kemençe sesine tav olanlar, İskoçya'daki gaydayla Artvin'deki tulumdan da yeni bir kardeşlik senaryosu yazsınlar, gülerek okurum. Artık Hibernian'la mı kardeş takım olursunuz, Keltler'in anavatanının Hopa olduğunu mu iddia edersiniz, bilemiyorum.

Yunanistan Başbakanı Mitsotakis: " Dedelerimiz PONTUS topraklarına dönüş hayalini bize miras bırakarak öldüler. Bu mirası koruyun. Pontus'u, KÖKENİNİZİ asla unutmayın."

1999, 15 Ağsutos (Yeniden ibadete açılan Sümela'daki ayinin tarihi)... Karaferge'deki Sümela Kilisesi...

Hristodulos: "Tanrı bana Pontus'taki tarihi Sümela Meryem Ana Manastırı'nın kilidini açmayı da nasip etsin".

Yunan Meclis Başkanı Kaklamanis: "Yunan Meclisi soykırımı tanımakla üzerine düşeni yaptı. Şimdi siz Pontuslulara da bir görev düşüyor: Şu soykırımı kanıtlamak".

Devam edebilirim ama dedelerinize saldıran bu güruhun gerçek yüzünü görmek romantik hayallerinizi yıkacak diye endişeleniyorum. Belki de bağnaz taassuplarınız buna engel olacak, mantığınız bu gerçekleri reddedecektir. Gerçi bunları bilmeden, "resmi tarih yalanları" diye nitelendirenler de çıkacaktır, ne de olsa zihinlerde peşin hüküm verilmiş: "Gürcü, laz, rum, kürt, ermeni her durumda haklıdır; Türk kötüdür."

Oldu paşam, başka emrin?

Her neyse, yüzyıllık sorunsuz komşuluğu nefrete dönüştürdüğüm için en yakın ortodoks rum kilisesine gidip günah çıkartayım. Hazır gitmişken, Athenagoras, Haralambidis, Papathamelis ve Naksakis için hayır duası edeyim de kardeşliğimiz yara almasın...
    Oguz kardesim deger verdigim insanlardan birisin. Yazdigin yazilardan milliyetci biri oldugunu da biliyorum. Ancak yukaridaki yazdigin satirlarla düpe düz irkciliktir.
    Bu topraklarda Osmanli devlet kurdu diye, bu topraklar Türkiye'nin bir parcasi diye kimsenin, ne senin ne benim ne de baskasinin tapulu mali degildir.
    Bu topragi toprak yapanda siz degilsiniz, havaya hava katanda sizler degilsin. Ne de bizleriz.
    Bu topraklar gecmis milletlerin mirasidir bizlere.
    Bu insanlar bu topraklarda yasamis insanlar. Tabi ki gelip gorebilir ve hatta duzen icinde yasamaya haklari var. 3-4 savas yanlisinin ya da toprak isgal etmek isteyenlerin sozlerini alintilayarak bunu genele yayamazsin. Diledigin kadar bana savas sucu örnegi de versen bu gercekleri degistirmez.
    Gecmiste milletler arasi anlasmazliklar, savaslar yasanmis olabilir. Ileri de yasanacaktir bugun oldugu gibi. Ancak baris icinde gelen birine hele ki gecmiste yasadigi topraklari ziyaret etmek isteyen birinin boyle yolunu kesemezsin.
    Atatürk bile 1930'larda sadece cehaletle degil Atsiz gibi irkcililarla da, irkcilikla da savasmistir.
    Milliyetcilik tabi ki olabilir ancak irkcilik dunyanin en buyuk suclarindan biridir.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Nereden
    İstanbul

Oldu paşam, başka emrin?

sanırım bir kültürü yaşatmak ortaklaştırmak bunun sürüdürlmesini istemek tarih karşısında kimseyi melekleştirmez. kendisini de tarihin melek milleti sananlar en iyi tabiriyle de saftır.

din üzerinden hiç bir şey söylemeden günah çıkarma önerinin amacını anlamadım. ülkenin en ucuz siyaseti konuyu din ve ırk temeline çekmek,ve bu ucuzluk bizde oldukça rağbet görüyor. üstelik katılmasamda yazdıklarını okuduğum önemsediğim kişiler de bunu yapıyor. ne ben karadenizden göçen rumlar için yazdığımda ortodoks olurum ne de sen...
    Konu gerenimo tarafından (26.09.2014 Saat 17:35 ) değiştirilmiştir.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

apollon takımının kardeş takımımız olması konusunu daha önce kulübe iletmiştim ama yanıt alamadım şimdi yeni yönetime birkez daha ileteceğim umarım gerekli adım atılır sizlerdende destek bekliyorum arkadaşlar
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı adiloş bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    apollon takımının kardeş takımımız olması konusunu daha önce kulübe iletmiştim ama yanıt alamadım şimdi yeni yönetime birkez daha ileteceğim umarım gerekli adım atılır sizlerdende destek bekliyorum arkadaşlar
    Misal, sen sempati duyuyorsun "kardeş" takım olmak istiyorsun...

Bense sempati duymuyorum ve "kardeş" takım olmak istemiyorum...

Kendi içimizde bile seveni ve sevmeyeni varken nasıl kardeş takım olacağız?

Kardeş takım olmak için taraftar bütününün duygularına cevap vermesi gerekmektedir. Ancak bu tamamen sizin o takıma değil o takımın yer aldığı ülkeye veya kültüre sempatinizden kaynaklanıyor bu çıkış...

Bu nedenle de ben ortada "kardeş" olunabilecek bir durum görmüyorum. Misal, sen bu yönde talebini iletiyorsan ben ve ben gibi düşünler de istenmediği yönünde talebimizi iletebiliriz...

“Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Misal, sen sempati duyuyorsun "kardeş" takım olmak istiyorsun...

Bense sempati duymuyorum ve "kardeş" takım olmak istemiyorum...

Kendi içimizde bile seveni ve sevmeyeni varken nasıl kardeş takım olacağız?

Kardeş takım olmak için taraftar bütününün duygularına cevap vermesi gerekmektedir. Ancak bu tamamen sizin o takıma değil o takımın yer aldığı ülkeye veya kültüre sempatinizden kaynaklanıyor bu çıkış...

Bu nedenle de ben ortada "kardeş" olunabilecek bir durum görmüyorum. Misal, sen bu yönde talebini iletiyorsan ben ve ben gibi düşünler de istenmediği yönünde talebimizi iletebiliriz...

Tabikide dilediğinizi yapmakta özgürsünüz sizin düşüncenizede saygım sonsuz ama benim o ülkeye olan sempatimden kaynaklanmıyor bu durum, benim Apollon takımı ile kardeş takım olmamızı istememin sebebi her defasında ırkçı ve aklı çalışmayan insanlar etiketini bizlere yapıştıranlara inat bu topraklarda hala birlikte yaşamasını bilen insanların olduğunu göstermekti. Umarım birgün bu konularda uzlaşırız ve hep birlikte Avni Akerde Trabzonspor-Apollon maçını omuz omuza seyrederiz
    Karl Marx
    анархія-мама

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Omuz omuza seyredetiz muhakkak. Hatta çiçeklerle karşılayıp iyi bir ev sahipliği de yaparız. Ben sadece kardeş takım için başka faktörlerin de devreye girmesi gerektiğini düşünüyorum...

Sevgiler...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Muhteva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Alıntı adiloş bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanındayım, bende ileticem şöyle 50-100 kişi bulup çaktırmadan bu işi halledelim, ama açıklandığı zaman
    kan çıkar onu söyliyeyim
    Adalet,Eşitlik,Özgürlük..
    Komünar..

Nereden
    İstanbul

Alıntı Muhteva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanındayım, bende ileticem şöyle 50-100 kişi bulup çaktırmadan bu işi halledelim, ama açıklandığı zaman
    kan çıkar onu söyliyeyim
    o zaman saman altından su yürüteceğiz desene bence biz bu işi kansız bir şekilde hallederiz şaka bir yana destek olduğunuz için teşekkürler, bir farkındalık yaratabilirsek ne mutlu bize
    Karl Marx
    анархія-мама

tonya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

apollon kalamaria karadenizli kardeşlerimizdir kültürümüzü orda yaşatıyorlar.birkez maç izledim ve kalamaria mahallesine bir kac kez gitmişligim vardır.kendimi memleketimde hissettim bu konuyla alakalı hiç kimse siyaset yapmasın birçok dostum var yıllar önce üniversite dönemlerinde rumcayı geliştirmek için kurs dışında pratik için tanıştıgım dostluk kurdugun hatta akraba oldugum bir sürü insan var apollon takımıyla ilişkiler dahada gelişmelidir

Nereden
    İstanbul

bu yıl da üst lig hayal oldu
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Trabzonspordan sonraki ikinci takımım kalamaria ya insallah gelecek yıllarda layık oldugu yere gelirler.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Seviyorum bu kulubü. Ama neden bu sene 6 puan ceza almislar bilmiyorum. Epey zayif bir kulüp.
    Konu Anıl C tarafından (18.01.2020 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Nereden
    İstanbul

kalamaria trabzon kardesligi dahada büyümeli.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Arkalarda kalmasın.
    Elazığ'lı.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Eğer bu kulüp, kardeş kulüp olmak için ortak bir değer taşımıyorsa Trabzonspor'a dünya üzerinde başka bir kardeş kulüp bulamazsınız. fb düşmanlığı yapıyor diye uyduruk bir sebeple anca Urfaspor'la kardeşlik yapılır.
    Elazığ'lı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)