Sayfa 69 Toplam 70 Sayfadan BirinciBirinci ... 19 59 67 68 69 70 SonuncuSonuncu
Toplam 1739 adet sonuctan sayfa basi 1,701 ile 1,725 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gençlerbirliði 3 - 2 Trabzonspor | Maç Sonucu!

samway - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

defansa artýk suc bulmýcam hatta ýddaa edýyorum ýyý býle dayanýyolar onur da kalede oldugunda o da olmasa ýnanýn her mac yerýz fark .

neden mý nedený cok basýt forvet ayagýnda top tutamaz ortasaha ýký pas yapamaz eee pres desen hýc yok topu kaptýrýnca adrýan beyfendý yuruyo trýplere gýrýyo cýldýrýyorum o hallerýne henrýgue adamýn ýcýnde gecmeye calýsýyo gecemýyo atýyo kendýný yere malouada emeklýlýk tatýlýne geldýgýnden kosmasý fýzýksel olarak aykýrý eee oynadýgýnda yusufda cýzgýye yapýsmýs gýbý gerý býle kosmuyo her ýlerýye atýlan top gerý gelýyo 90 dk baský yýyoruz pres yapamýyoruz adrýan ýn fýzýký yapýsý baleye cok uygun bence yanlýs meslek yapýyo henrýgue de gures e yollamak lazým yaný 2 senedýr ayný manzara yaþasýn zokora !!!

jacek cyzýo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    52

ziya doðan'a haksýzlýk yapmýþým hocam mra yý gördükten sonra senden özür diliyorum.hakkýný helal et.
    haramilerin saltanatýný yýkacaðýz.bekle bizi istanbul.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

5 hafta önce adiran neden sahadan çýkarýlýyor diye hocaya sallayanlar bugün neden çýkarýlmýyor diye sallýyor, adrian ise ayný adrian... Ýlginç taraftar kitlemiz var..
    her daim düþleri peþinde koþan sabýrsýzlýk zamanýnýn güzel çocuklarýna....

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bu deyimi doðru mu kullanýyorum ama haftalardýr görünen "Eþek terli". Malouda'yý dolapçý beygiri gibi oynatmadýðýn mevki kalmadý, adam motivasyonunu yavaþ yavaþ yitiriyor. Onur top kurtarmaktan nefes alamýyor sonunda sakatlandý. En son Bosingwa isyan etti... Öyle bir yük biniyor ki yükü paylaþtýrmazsan bir yerden çatlak veriyor. Çoðu, zekasýný kullanmayan, zaten yetenek fakiri, bazýlarý da keyfen oynayan oyuncularýn cefasýný birkaç futbolcu çekmeye çalýþýyor
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Ayhan Yüksek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    51

Hala baþým aðýrýyor stresten sinirden, staddaki atmosfer gerçekten harikaydý,lig tv gösterdimi sesi kapattýmý bilmem ama hep full doldurduk bize ayrýlan yerleri hemde susmadýk desem yeridir,herþeye raðmen kötü futbola raðmen taraftar takýmýnýn yanýnda ama bizim ruhsuzlarda gram kýpýrdama hýrs yok, inanýn 2-0 olduðunda hepimiz þaþkýndýk çünkü ortada bu skoru doðuracak oyun yoktu sonundada gerçekle yüzleþtik zaten,sürekli üstümüze gelen Gençler her ataðý tehlikeli olan Gençler ve pozisyona giremeyen ne yaptýðý belli olmayan biz. Akçay kendini sorgulamalý ne oyun içi müdahalesi yeterli ne de oyuna müdahalesi oyuncu bile deðiþtirmiyor,orta sahamýzýn yol geçen hanýna döndüðünü görmedi bir türlü, herþeye raðmen taraftar alkýþladý takým çýkarken ama Henrike ve Akçay geçerken yuh sesleri yükseldi,ayrýca hernekadar oyuna isyandan ötürü sinirlenip kýrmýzý kart gördü deyip aklamaya çalýþsakta Bosingwanýn yaptýðý tasvip edilemez onu alkýþlamakta doðru deðildi. Adam isyan etti gerçi ilk golden sonrada bitiþ düdüðü çalýnca nasýl dövünüyordu kýzýyordu stoperlere o aný gördüm hýrsý iyi tabi ama bizi yalnýz býrakmasý doðru olmadý Zeki Yavruya kaldýk yine malesef.
    KADER BEYAZ KAGIDA SÜTLE YAZILMIS YAZI ELINDEYSE BEYAZDAN GELDE SIYIR BEYAZI
    Necip Fazýl Kýsakürek

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Alýntý TekfurÇayýr 61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Cyzio aðabey, Liverpool'a 3-0 yenildiðimiz maçta Necâti'nin kendi kalesine attýðý golü hatýrlar mýsýn? Sanýrým 3. goldü, ayakla uzaklaþtýrýlacak yükseklikte gelen topa Necâti gibi bir adam kafayla vurmuþtu. O maçýn atmosferini ve o golü dikkatine sunmak istedim.

Kesin hatýrlamýyorum, çok büyük ihtimalle Necâti'nin futbol hayatý boyunca kendi kalesine attýðý ilk ve tek goldü.
    Sanýyorum Liverpool deðil de, ondan yaklaþýk 8 sene sonra oynanan Dnyeper Petrovsk maçýydý. Siz de haklýsýnýz. Her ikisi de 3-0 bittiði için karýþtýrýlabilir. Ama o maçta Necati'nin konsantrasyonu nasýldý, onu maalesef hatýrlayamayacaðým.

Bana kalýrsa, ben hâlâ çok iyi oynayan bir oyuncunun "þanssýzlýk eseri" kendi kalesine gol atabileceðine inanýyorum.

Öyle olmasa, ben atmazdým .

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

...

Akhisar, Kasýmpaþa, Gençlerbirliði örnekleri dururken aptalca "kadro bu kadar" söylemine sýðýnanlarýn olmayacaðýný var sayýyorum.

...
    Aman Metin Bey, ne yaptýnýz? "Kadro bu, adam ne yapsýn?" söylemi, son iki yýldýr, kötü sonuçlanan her maçtan sonra ÞG destekçilerinin en büyük savunma silahlarýydý.

Acýdým þimdi adamlara. En güvendikleri silahý ellerinden aldýnýz.

.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý wonderTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gözünü seviyim, sýk uðra þu sayfalara. Rica ediyorum.

Bu kadro yapýsý bu oyunu gerektirir, eldekini en iyi kullanma sanatý, istatistikler mükemmel diyip rüyasýnda raks edenleri göre göre forumdan soðumuþtum.
    Buralardayýz keþke imkanlarýmýz el verse de daha sýk yazabilsek.

Alýntý Cyzio Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aman Metin Bey, ne yaptýnýz? "Kadro bu, adam ne yapsýn?" söylemi, son iki yýldýr, kötü sonuçlanan her maçtan sonra ÞG destekçilerinin en büyük savunma silahlarýydý.

Acýdým þimdi adamlara. En güvendikleri silahý ellerinden aldýnýz.

.
    Bende sizin tabirinizle Þenol Güneþ destekçilerinden biriyim. Elde var olan kadrodan en azami verimi alan iki tane Türk teknik direktör var bana göre birisi Þenol Güneþ'tir.

Ancak hemen belirteyim, Þenol Güneþ gibi deðerin Trabzonspor'da artýk teknik direktörlük yapmasýna þiddetle karþýyým. Hiç o konulara girmeyelim.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    ibilek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    50

Bizim sorunumuz aslýnda ülkemizin sorunlarý ile birebir ayný maalesef.Ülke olarak bizler sevdiðimizi canýmýz pahasýna doðru/yanlýþ ayýrt etmeden koruruz, korumaya çalýþýrýz.Ama olurda sevmediðimiz/istemediðimiz biri olursa tetikde hazýr bekleriz.En ufak hatasýnda da üstüne çullanýrýz.

Bu çok yanlýþ bir durum bana göre, sevdiklerimizi eleþtirip sevmediklerimize hak vermeye baþladýðýmýzda doðru yolu buluruz.
    Ben sadece Trabzonspor u severim...Ýsimler gelir gider...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Çekirge bu kez sýçrayamadý ama neredeyse yine baþarýyordu.Attýðýmýz ilk golü bir Ýstanbul takýmý atsa sayfalarca konuþurduk.Kaleci Ramazanýn ayaðý kaydýktan sonraki lakayt tavýrlarý, Henriquenin kaleye girmeyecek topunu ayaðýnýn ucuyla içeri býrakýveriþi, maçýn bir önemi olsa uzun süre konuþulacak tuhaflýkta bir goldü.Sanki adam bir akýl tutulmasý yaþadý.Bu kadar bedava ve saçma bir gole ve buz gibi penaltýyla gelen ikinci gole raðmen,üstelik de tek marifeti oyunu öldürüp konraatak yapmak olan bir takýma karþý,ikinci yarýda yaþananlarýn futbolda izahý yok.Takým kötü ama el insaf Gençlerden de kötü deðil.Kadronun yetersiz olduðunu iddia edenlerdenim,bu kadro ile Avrupaya falan gidemeyiz ama bu liðin hatýrý sayýlýr kadrolarýndan birine sahibiz.Bu takýmýn ölüsü,ligde 5-8 arasý biryerlerde dolanýr ama çapý da ancak o kadar.

duyurukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevþehir

arkadaþ yenilebilirsin ama defans yapýp yenilme bari,,avrupada bu taktik tutar ama ligde tutmaz..Þenol Hocayý sýrf bu yüzden seviyordum , hücum yapan bir takým anlayýþý vardý yensekte yenilsekte

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

"Yenilebiliriz ama maðlup olmayýz" tarzý bir þey söylemiþti Mustafa hoca. Maçý resmen Yýlmaz Vural tabiriyle kaybettik. Yediðimiz goller okullarda ders diye okutulur.

Maçtan önce Þifolarýn Mehmet'in takýmlarý bize ters geliyor demiþtim. Korktuðum baþýma geldi. Þu elemanýn bizim maçlarda bu denli sevinmesine tahammül edemiyorum. Sanki uzay aracýna koordinat verirmiþ gibi havalarý zaten cinayet sebebi.

Akhisar, Kasýmpaþa, Gençlerbirliði hadi ilk maçta kaybettiðimiz Beþiktaþ'ý da sayalým; hangisinden nasýl ders çýkaracak acaba Mustafa hoca?
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sýrf adýn TRABZONSPOR diye.. sýrf asaletin BORDO MAVÝ renginde diye sesimi çýkaramýyorum..
    Bakalým ne zaman patlarým !
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Bayraktaroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    34

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "Yenilebiliriz ama maðlup olmayýz" tarzý bir þey söylemiþti Mustafa hoca. Maçý resmen Yýlmaz Vural tabiriyle kaybettik. Yediðimiz goller okullarda ders diye okutulur.

Maçtan önce Þifolarýn Mehmet'in takýmlarý bize ters geliyor demiþtim. Korktuðum baþýma geldi. Þu elemanýn bizim maçlarda bu denli sevinmesine tahammül edemiyorum. Sanki uzay aracýna koordinat verirmiþ gibi havalarý zaten cinayet sebebi.

Akhisar, Kasýmpaþa, Gençlerbirliði hadi ilk maçta kaybettiðimiz Beþiktaþ'ý da sayalým; hangisinden nasýl ders çýkaracak acaba Mustafa hoca?

Ýlhan o açýklama zaten çok tuhaftý yenilebiliriz ama maðlup olmayýz sözlüðü açýp baksa ikisinin de ayný anlama geldiðini anlayacak
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsýn Eren Bülbül...
    Ýyi ki varsýn Arslan Kulaksýz...

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Alýntý muts61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýlhan o açýklama zaten çok tuhaftý yenilebiliriz ama maðlup olmayýz sözlüðü açýp baksa ikisinin de ayný anlama geldiðini anlayacak
    "Yeniliriz ama ezilmeyiz" demek istedi sanýrým.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

cerasus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Konusmasini dinlemedim ama tahmin üzere sunu demek istemistir.
    Savaslarda cepheleri kaybedebilirsiniz ama önemli olan savasi kaybetmemektir.
    Yani bu maci yenilebiliriz ama uzun vadede bu bizi etkilemez.

Jackdaniels - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Dün akþam baþkanýn açýklamalarýný izledikten sonra teknik direktörün böyle saçmalamasýný gayet normal karþýladým açýkcasý.
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

TekfurÇayýr 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Cyzio Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sanýyorum Liverpool deðil de, ondan yaklaþýk 8 sene sonra oynanan Dnyeper Petrovsk maçýydý. Siz de haklýsýnýz. Her ikisi de 3-0 bittiði için karýþtýrýlabilir. Ama o maçta Necati'nin konsantrasyonu nasýldý, onu maalesef hatýrlayamayacaðým.

Bana kalýrsa, ben hâlâ çok iyi oynayan bir oyuncunun "þanssýzlýk eseri" kendi kalesine gol atabileceðine inanýyorum.

Öyle olmasa, ben atmazdým .

.
    Hâfýza-i beþer nisyan ile mâlûldür demiþler,yazýyý yazarken maç konusunda emindim, ama iddiacý da olmayayým. "Çok iyi oynamaya" örnekler verelim:

Fiziksel olarak formda bir futbolcu gol atmaya odaklanmýþ olabilir ve güzel goller atar.

Fiziksel olarak formda bir futbolcu rakibe geçit vermemeye odaklanmýþ olabilir ve çok baþarýlý defans yapar.

Ýþâret etmeye çalýþtýðým "þey" bunlar deðil.

Yetersiz olacak ama "maçý kazanmaya odaklanmak" diyelim.

Ýngilizcedeki mindfullness kelimesinin dilimizde tatmin edici karþýlýðý yok ne yazýk ki.
    7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

Samet Yildirim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

1. ve 3. gol elvere senlik...resmen amatörlük...

Mustafa Resit Akcay hoca ise bir facia...böyle futbol olmaz olsun...
    ...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

Cafer Bulur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

Alýntý Samet Yildirim Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1. ve 3. gol elvere senlik...resmen amatörlük...

Mustafa Resit Akcay hoca ise bir facia...böyle futbol olmaz olsun...
    `1.gol de aykut 2.golde tüm takim suclu,resmen ellerinin tersiyle verdiler maci.

Bu futbolcularla bir yere varamayacagimiz acikca ortaya koymustur,artik nester vurulmalidir devre arasinda en gec sezon sonunda.
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fýrtýna Denir Çýkmayýn Yolumuza..."

Samet Yildirim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý Cafer Bulur Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    `1.gol de aykut 2.golde tüm takim suclu,resmen ellerinin tersiyle verdiler maci.

Bu futbolcularla bir yere varamayacagimiz acikca ortaya koymustur,artik nester vurulmalidir devre arasinda en gec sezon sonunda.
    1.gol önce Giray herzamanki gibi bos hamle denemesi ve olmadi...Sonra Kadir cok kolay gecirdi oda olmaz...Ama en büyük Aykut oda ne öyle ya...

2.gol fazla birsey demem duran top gol olur olmaz futbol bu ama faul yine cok gereksizdi Sanirim olcandi...Ceza alan cevresinde bizim kadar gereksiz faul yapan yok heralde..

3.gol Zokora cok büyük hata...

-----------

Nester vurmakla olmuyor bu is..Acilen yerli oyuncular lazim normal oyuncular degil iyi oyuncular lazim...takimda iyi yerli oyuncusu yok neredeyse...Iyi yerlin yok ise bu sistem 6-0-4 kuralinda sansin yok istersen 6 tane cok iyi yabanci oynat yine yukarida oynayamazsin....
    Yerli 2-3 cok iyi isim lazim...

Yabanci mi yerli problemi mi ? kesinlikle yerli...

Bamba-Bosingwa defansdan cikar resmen rezalet bir 4 lü oluyor...zeki-giray-mustafa-aykut-kadir....buna anca yuh denir...

Zokora-Colman yedekleri kötü..
    Adrian yedege yok...

haydi 2 tane yerli acik var..

golcu zaten yok yerli isim olarak..

Yani yerli lazim bu takima acil.

Millet takmis yabanciya...
    ...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

Mert M. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Çok deðil, bundan üç-dört yýl önce bir kahraman vardý hatýrlýyor musunuz; "Trabzonspor'da transfer bitmez!" deyip dururdu.
    Sanýrým bu gizemli sözün asýl anlamý "Trabzonspor'da deðiþim bitmez!" olacak ki deðiþime tam uðramadan bir baþka deðiþime gitmemiz gerekiyor. Yoksa yazýk olacak.
    Zaten çalýnan þampiyonluktan da artýk haber eser veren yok bizden baþka.
    Fanki tonki zonki...

CEMEFKER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Yaþ
    48

Futbol ile ilgili söylenecek fazla birþey yok.....

....Daha düne kadar bu yapý ile ( defans futbolu , ya da hiç birþey veya sadece saha 11 adet bedenin mücadele gücünün üzerine rakip takýmlarýn sunduðu fýrsatlarý deðerlendiren takým hüviyeti) avrupa'daki baþarýlarý konuþulan, MRA takýmýn gücüne göre yine de ii futbol oynatýyor diye tüm yerli malý köþeyazarlarýnýn hemfikir olduðu bir takým vardý... ( baþtan beri kötü futbol oynatýyor ya da bu MRA ne oynatýyor diyenleri dýþarýda býrakarak)

.... dün ki takým inanýn ayný takýmdý 0:2'ye kadar.... (yani maçýn galip bitirseydik "Sihirbaz MRA Ýþ Baþýnda" yý konuþacaktýk ) ve bana göre artý olarak özgüveni yüksek bir takým var sahada ta ki Aykut'un bu özgüveni abartan hareketi sonrasý gençlerin 1. golü gelene kadar....

.,..bir de sahada eyyam yapan siyah gömlekli biri vardý....medyadan, gazetelerden etkilenmiþ olacak ki "Trabzonspor falan zamandýr penaltý kullanmýyor" un üzerine balýklama atladý ve bunun etkisinde kaldý ki saniyesinde penaltý hareketini yapan adamý 2. sarýdan atamadý.....

....Aykut'un el hareketine sarý çýkartan siyah gömlekli ayný hareketi daha önce sarý kartý bulunan Gosso'ya (hem de 3 kez yapmasýna raðmen ) ikince sarýyý gösterip sahadan atamadý....

...zaten siyah gömlekli bize verdiði penaltý ve ardýndan gelen ardý arkasý kesilmeyen gençlerbirliði sarý kartlarýnýn diyetini 2. yarý adeta bizim üzerimize çullanarak verdi.....

Dünki maçýn özeti ;

1- Aykut'un müthiþ/abartýlý özgüveni ürünü ayaðýnýn tersi ile savurmaya çalýþtýðý topu Stancu'nun golle sonuçlandýrmasý ,

2- Bize yýllardýr verilmeyen penaltýlara "alýn benden hediye olsun" iþgüzarlýðý ile atlayan, daha sonra da "eyvah ben ne yaptým" der gibi o dakikadan sonra kontrolü kaybeden, sarý kartlarý "al sana al sana.... , al sana da bir sarý...., gerçek sarý Rize Turist Çayý" diyen bir hakem.
    Konu CEMEFKER tarafýndan (11.11.2013 Saat 20:46 ) deðiþtirilmiþtir.
    ''Küçük insanlar kiþileri, normal insanlar olaylarý, büyük insanlar fikirleri tartýþýr''Hyman G. Ricover

okan6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

maça girmek ölümdü maçýn ancak 20 dk sýnda girebildik kucaðýmýzda çocuklarla o maluda onca yýl ingilterede nasýl top oynamýþ alanzinho bunun kýrk katý top oynuyor adrian desen öyle henriqeye ben hiç suç bulmuyorum 4 5 kiþiyle mücadele ediyor bu topçularla bu ruhsuzlukla olmaz arkadaþ
    iþkenaz

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Kýçý kýrýk gençlerbirliði bile td deðiþtirdikten sonra coþtu.Üstelik bizi de eze eze yendiler.
    Sezon baþýndan beri dökülüyoruz. Her hafta daha iyi olacak umuduyla ekran baþýna geçiyoruz ama daha da dibe vuruyor futbolumuz.
    4-0 lýk Elazýð maçýnda bile Onur o penaltýyý kurtarmasa sonuç ne olurdu kestirmek güç.
    Futbolculardaki oyuna isyaný görmek için alim olmaya gerek yok.
    Ersun Yanal'dan bugüne atak futbol oynayamadýk ve maalesef onun da kýymetini bilemedik. Bu takýma kesinlikle Ersun Yanal- Fatih Terim tarzýnda futbol oynatacak bir teknik direktör lazým.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Hâfýza-i beþer nisyan ile mâlûldür demiþler,yazýyý yazarken maç konusunda emindim, ama iddiacý da olmayayým.
    Liverpool maçýnýn ayrýntýlarýný buldum: Burada. Gördüðünüz gibi 3 gol de Ýngilizler'den gelmiþ.

Dinyeper Petrovsk maçýna ait bilgilere ise maalesef ulaþamadým. Ama 3-0 bittiðine ve Necati'nin bir gol attýðýna hemen hemen eminim. Büyük bir ihtimalle o maç olmalý. Ama ayakla attý diye hatýrlýyorum. Bittabi bunda da benim yanýlmýþ olabilme ihtimalim yüksek.

"Çok iyi oynamaya" örnekler verelim:

Fiziksel olarak formda bir futbolcu gol atmaya odaklanmýþ olabilir ve güzel goller atar.

Fiziksel olarak formda bir futbolcu rakibe geçit vermemeye odaklanmýþ olabilir ve çok baþarýlý defans yapar.

Ýþâret etmeye çalýþtýðým "þey" bunlar deðil.

Yetersiz olacak ama "maçý kazanmaya odaklanmak" diyelim.

Ýngilizcedeki mindfullness kelimesinin dilimizde tatmin edici karþýlýðý yok ne yazýk ki.
    Bu kýsýmda neyi iddia ettiðinizi hâlâ çözebilmiþ deðilim ama fazla ýsrarcý da olmayacaðým. Taraflardan biri (ben) bir konuda kilitlenirse, ileri gitmenin beyhûde olacaðýný düþünüyorum. Sizin gibi izah güzü yüksek birinin bile anlattýðýný anlayamadým. Eksikliðime verin. Selamlar .

.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)