Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Gözlem, Bir kaç Düsünce..

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

son zamanlarda dikkatimi çeken bir konu var takimda.. aslinda geçen hafta barizdi bu.. yattara gol atinca tek basina seviniyor.. fatih-gökdeniz atinca özellikle basta trabzonlu oyuncular olmak üzere komple seviniliyor... bu hafta gökdenizin golünde de baktim hasan-hüseyin-fatih-gökdeniz hemen dörtlüyü kurmuslardi...

thijs i basindan beri elestiriyorum...yabanci dedigin kalbur üstü olmali, o oynayacagina adem i tercih ederim.. ama hasan üçüncüyü degil... ben nedense özellikle trabzonlu oyuncularin hasan üçüncü oynasin diye çogu zaman thijs e pas atmadiklarini düsünüyorum.. hatta mehmet yilmaz için de yattara yi makaslamaya çalisiyorlar da tabi o aradaki bariz yetenek farkindan dolayi pek tutmuyor.. ha su yönden bakarsak demek ki adam kaliteli olduktan sonra isterse 10 kisi de pas atmasin o buldugu 1-2 pozisyonla kendisini herkese ispatlar...belki de bizim futbolcular dathijs gibi siradan bir adam oynayacaginaalt yapidan yetisen kendi yörelerinin çocugu olan hasan oynasin istiyorlar... belki de haklilardir ama onlara düsen herkese esit muamele, karar ise hocanin...

bu konuyla alakali söylenecek çok sey var aslinda... mehmet yilmaz meselesi çok daha derin... bu çocuk çok sans buldu zamaninda her maç oynadi.. oynamasa ve gökdeniz le fatih bozuk oldugunda ariyoruz sadece.. ama iste a.gücü maçi kim sordu m. yilmaz i? zira sonuç iyi.. bir çogumuz -ki arada ben de söyledim- mehmet in hücum presinden bahsediyoruz, rakip savunmayi çikarmiyor diyoruz v.s.. ama biraz objektif bakalim.. hakan sükür ün veliahtiyim falan demisti en son.. bence hiç bir zaman olamaz.. bir kere o boyla 10 toptan sadece 1 ine vurabiliyorsa olamaz... arti kendini son vuruslarda hiç gelistiremedi... açik yüreklilikle söyleyim ben mehmet in suan ki halinden öteye geçecegini hiç bir zaman düsünmüyorum.. zira hüseyin dahi ziya hocanin elinde ne hale geldi ama mehmet de bir degisiklik yok...

bir oradan bir buradan gidiyorum.. aslinda ankaragücü maçindaki arkadaslara takimda benim gördügüm gibi bir seyler görüyor musunuz diye sormak istiyorum dagerçekten hepsi de tezahürat yapmaktan maça bakamamislar...

ve bir baska konu volkan meselesi... su sitede anket açsak kaç kisi volkan, kaç kisi lee der merak ediyorum.. iste volkan in lee için harcanmasi bence türk futbolu adina yazik.. ayni sekilde adem in thijs için harcanmasi da yazik olur.. fakat mehmet yilmaz ve hasan için ayni seyleri söyleyemiyorum.. yattara nin ikisi için harcanmasi yaziktan öte cinayet olur fikrimce..

daha baska görüsü ve tesbiti olan arkadaslarin da katkisiyla geliebilir bu konu.. aslinda belki de birbirimizin dikkat etmedigi yönleri böyle bir baslik altinda toplayabiliriz.. ama sadece takim,hoca,yönetim ile ilgili olursa daha fazla yayilmaz konu herhalde..

Besinci Mevsim nickli arkadasimizin çogu tesbitine aslinda katiliyorum.Bu konuda daha önce de bazi seyler yazmistim.Yattara ile bazi oyuncular(özellikle Gökdeniz)arasinda bir sogukluk oldugunu ben de düsünüyorum.Ama özellikle kendi sahamizda en son oynadigimiz Diyarbakir maçinda bizzat bu konuda olumlu gelismeler gözlemlemistim.Maçin ikinci yarisi baslarken top santraya konulmadan(ki bu görüntüler Tv'de görülmemistir)Gökdeniz ve Yattara ellerini birbirlerinin bellerine atarak saha içinde ikinci yari taktigi konusunda birbirleriyle fikir alisverisinde bulundular.Bu görüntü benim galibiyet kadar çok hosuma gitmisti.

Aslinda bu konuda taraftar olarak bizlerin de dikkatli olmasi lazim.Daha önce; "Yattara'ya sevgimizi gösterirken diger oyuncularimizi da unutmayalim ve onlara da ilgimizi eksik etmeyelim" diye yazdigimda bazi arkadaslar "Ne yani, sevgimize gem mi vuralim ?"diye tepki göstermislerdi.Ben kimseye, "sevgimize gem vuralim" demiyorum.Yattara'yi en çok seven ,onun oyunundan haz duyan ve ona en çok tezahürat eden kisilerden biri de benim.Ona ilgimizi azaltalim demiyorum ama ötekilere de özel olduklarini hissettirelim.Takim komple sahaya çikince bir alkis oluyor,Yattara çiktiginda apayri bir destek oluyor.Diger oyuncularimiz bundan olumsuz etkilenebilirler, bu konuda dikkatli olmak lazim.Bu konuda oyuncularimizin da dikkatli olmalari ve takim içinde ayrilik oldugu yönündeki söylentilerin çikmasina firsat verebilecek davranislardan kaçinmalari gerekiyor.

Thijs konusunda gelince kesinlikle bizde oynayacak bir yabanci oyuncu degil.Tipki diger Belçika'lilar gibi.Bence de Adem ondan çok daha iyi.Zaten formayi da Adem kapmis durumda.Hasan ilk 11 oyuncusu degil,Adem'in yoklugunda takima girdi.Ha "Adem yokken Thijs mi oynamali, Hasan mi" derseniz orasi tartisilir.Ben sahsen Hoca'nin bu konudaki kararina saygi duyuyorum.

Mehmet Yilmaz'in oynasa da oynamasa da lazim oldugunu düsünüyorum.Bazen saç bas yoldursa da hücum presi ve hava toplarinda etkili olmasiyla gerekli bir adam.Fatih'i de rahatlattigina inaniyorum.Ama halâ daha istenilen ve beklenilen kivama gelemedi.Hakan Sükür'ün alternatifi oldugu yönündeki açiklamalarini ben de okudum.Potansiyel olarak olabilir ama Besinci Mevsimin de dedigi gibi bu konuda daha çok ekmek yemesi lazim.

Volkan konusu ise benim de en çok elestirdigim konu.Bu çocuk bir an önce takima adapte edilmeli.Hem seri,hem güçlü, hem de sert sutlar atabilen bir adam.Kesinlikle takima kazandirilmali.Volkan'in, sezon basinda kardesinin önce alinip arkasindan da sakat denilerek gönderilmesinden de etkilendigini düsünüyorum.Edited by: Tandogan

Punisher-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

Takimda kiskanclik var hemde cok...Bence Taraftarin Yattarayi cok sevmesi ve her olayda yattaranin arkasinda olmasini diger oyuncular kiskaniyor....

Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

ya bir konu açtik ne hale gelmis.. gerekli temizlikler yapilsa iyi olur bu sayfada..

yine unuttugum bir konu da -baska konularda var gerçi- takimda yattara hariç penalti atacak adam olmamasi.. o da her zaman oynamiyor.. bu konuda ziya hocaya sitem ediyorum.. hiç penalti çalisiliyor mu acaba idmanlarda? yani bir kiside yogunlasilabilir en azindan.. pen. olsa kim atacak diye bekliyoruz merakla.. ya da fatih acaba bu sefer kaçiracak mi diyerek... forvetlerden olmasi sart degil.. bence adem ve celo da uygun gibi bu ise bilemiyorum tabi.. ama denizli de kratochvil, gençlerde deams gibi defans oyunculari atiyor ve kaçirdiklarini görmedim simdiye kadar..

l-m - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hamsi_Fileto isimli kullanicinin üyeligisahte kimlikle giris yaptigi ve provakatif amaçli yazilari nedeniyle süresiz kapatilmis ve ip adresi banlanmistir.

Guests
    Ziyaretçi

birakin o salagi onlar burda ortaya bi konu atar sonra kendi forumlarinda akillari sira dalga geçerler halbuki konuyu açanda yorum yapanda onlar.

besinci mevsimin güzel tespitleri onlar hakkinda konusalim.

konularin çogu dogru özellikle thisj bizim sisteme uymuyor kosmayan tek pas yapan bir oyuncu bizde is yapmaz. adem ibo gibi oyuncular daha faydali olur tabiki.

TORUN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Beyler Yattara çok suratli oldugu için arkadaslari onun pesinden kosmaya cesaret edemiyorlar. O da tek seviniyor...........

BÜYÜTMEYIN.............. Yazacakkonumu bulamadiniz. Ayrica sunuda belirtmek isterimki 6. hislerinizde bayagi güçlüymüs.

Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

aferin.. tebrik ediyorum seni torun.. mükemmel bir yorum yapmissin...

ewt yazacak konu bulamadik...

yasça da büyügümsün.. bir sey demiyorum.. zaten konu açanda kabahat buraya.. oruç tartismasina girmek vardi aslinda..

adamin birinin tüm ramazan boyu konusulan konuyu getirip ramazan biterken belki de cani sikildi diye hiç alakasi olmamasina ragmen trabzonspor la ilgili köseye koymasi ve dedigim gibi simdiden 3 sayfaya ulasmasi.. -hatta özel mesajda analyzer e yazdigim gibi en asagi 6 sayfaya ulasacagini bekliyorum ben- daha önemli bu konulardan... ne yapalim yazacak konu bulamadik iste.. trabzonspor forumunda trabzonspor la ilgili gözlemledigimizi yazdik..

keske 6. hissiniz güçlüymüs, yattara çok süratli oldugu için millet yetisemiyor türü dalga geçen seyler yazacagina su su nedenlerle ben böyle düsünmüyorum yazsaydin..

yoksa sen de sirf mesaj olsun diye mi yazdin buraya? baktin hosuna gitmedi hiç yazmasaydin?

neyse.. evet oruç mevzuu trabzonspor için daha önemli.. adminler silsin bu konuyu zaten saçma sapan atismalarla dolu oruç tutup tutmamayi tartisalim bir 10 sayfa daha.. ramazan bitti ama... neyse.. su foruma girip disardan bakanlar bunlarin akli 12 den sonra çaisiyor yahu ramazan bitti bunlarda yeni baslamis bu tartisma demediyse sasarim!!

Punisher-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

bence bu konu cok önemli...lig basinda takimin havasi iyidi herkes iyi anlasiyordu takim iyi gidiyordu...

sonra bi düsüs vardi takimda...

bizim takimimizin icinde bize hissettirilmemek icincalisilan ama kardeslerimizin gozunden kacmayan bir sey var oda takinmda adam kayirma olaylari bence takimin ilk onbirini biz degil ziya dogan dusunsun ziya hoca kim formundaysa onu ilk onbirde surer sahaya biz bunu yadirgayamayiz(taraftar ve futbolcular)o ziya hocanin bilecegi bir is onun isi bu vede ben bariz bir hata yaptigina inanmiyorum sayet varsa benide bilgilendirin

Ben takim sampiyonluga oynarken maç içinde adam kayirma olabilecegine inanmiyorum. Herkes takimi için en iyisi olacagini düsündügü isi yapacaktir. Sonra bu takimin basinda disiplini ve taviz vermezligiyle meshur bir hoca var. Kolay mi Thijs'i kestirecegim takimdan diye oyunu baltalamak. Otorite ve hedef yoklugunda olabilecek seyler bence söyledigin.

Sevinme isini irdelerken is arkadasi ile dost ayrimini da yapmak lazim. Bir kisiyle anlasamasan da profesyonel hayatta birlikte çalismak zorundasin, saygi mecburi sevgi istege bagli bir seydir is hayatinda. Is arkadasinla dostluk kurabildiysen tadindan yenmez artik o is. Gökdeniz-Fatih'de oldugu gibi. Ben de takimim öne geçtiginde golü dostum attiysa daha çok sevinirim ama öncelik elbette takimimin öne geçmesindedir.

Bir de Volkan meselesi var. Bizde gördügüm genel bir hata var. Sahadakinin o anki oyunuyla, kenardakinin iyi ya da hadi ortalama performansini karsilastiriyoruz. Böyle yapinca da Yattara, Volkan hep oynasin, Adem Thijs'den iyi oyuncuya dönüyor is. Halbuki futbolcunun dönemlik performansi oyununu etkileyebiliyor ve bunu da sadece idmanlari takip edenler ölçebiliyor. Ben sanmiyorum ki Ziya Hoca geçen seneki formundaki Volkan'i, sene basi formundaki Emrah'i ya da Malatya, Diyarbakir, Riga maçlarindaki Yattara'yi kessin.

Aslinda eski sikintili günlerimizi sebepleriyle irdelemenin bu günümüze büyük katkisi olacagini düsünüyorum. Takimdan ayni dönemde Oktay, Fatih ve Saffet'in yollanmasi, yillarca orta sahaya adam alinamamasi gibi konularin sebepleri simdi açiklanirsa su an takimdaki veya tribündeki gençler de ders çikartabilir.

Saygilar

Sinan

schumi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

olay taraftarin abartili ilgisinden kaynaklaniyor birazda, takim sahaya çikarken alkis ve tezahurat basliyor tam o anda yattara görülüyor ve ibrahim yattara tezahuratlari basliyor...

e bu durumda bizim gökdenizi biraz incitiyor tabii!!!

biz tribünde önce kaptanlara tezahurat yapar sorada yabancilara yaparsak hem bu sorun kapanmis olur hemde yattara simarmaz!!

FEDAÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Sahurda CNN sporda dinledim.This in gönderilmesi düsünülüyor diye söyledi.Ne derece dogru bilemiyorum.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

takimda gökdenizin yattara yi kiskandigi gerçegini kimse gözardi edemez..

gökdenizin agzindan '' golleri ben atiyorum seyirci yattarayi seviyor,deli olacam''

bu cmle gökdenizin agzindan çikmis bi cümle...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý BesinciMevsim Nickli Üyeden Alýntý

yasça da büyügümsün.. bir sey demiyorum.. zaten konu açanda kabahat buraya.. oruç tartismasina girmek vardi aslinda..

adamin birinin tüm ramazan boyu konusulan konuyu getirip ramazan biterken belki de cani sikildi diye hiç alakasi olmamasina ragmen trabzonspor la ilgili köseye koymasi ve dedigim gibi simdiden 3 sayfaya ulasmasi.. -hatta özel mesajda analyzer e yazdigim gibi en asagi 6 sayfaya ulasacagini bekliyorum ben- daha önemli bu konulardan... ne yapalim yazacak konu bulamadik iste.. trabzonspor forumunda trabzonspor la ilgili gözlemledigimizi yazdik..

keske 6. hissiniz güçlüymüs, yattara çok süratli oldugu için millet yetisemiyor türü dalga geçen seyler yazacagina su su nedenlerle ben böyle düsünmüyorum yazsaydin..

yoksa sen de sirf mesaj olsun diye mi yazdin buraya? baktin hosuna gitmedi hiç yazmasaydin?

neyse.. evet oruç mevzuu trabzonspor için daha önemli.. adminler silsin bu konuyu zaten saçma sapan atismalarla dolu oruç tutup tutmamayi tartisalim bir 10 sayfa daha.. ramazan bitti ama... neyse.. su foruma girip disardan bakanlar bunlarin akli 12 den sonra çaisiyor yahu ramazan bitti bunlarda yeni baslamis bu tartisma demediyse sasarim!!

Kardes, benim amaçim dalga falan degil; sadece takima zarar verecek hertürlü konunun gereksiz ve yersiz olugunu biraz abartili birazda igneleyici bir sekilde dikkat çekmek.

Oruç konusunda yazdiklarimda ayni tarz. Yorum gerktiren konularda yorum ve elestirimi yaparim. Ancak, bu tür konular tamamen sükülatif göreceli ve bizlerin uzaktan fikir belirtmemizi gerektirecek seyler olmadigi için böyle yazdim.

Bunlar çok ciddi iddalar.Bir takimda düsünülecek ve gündemegetirilecek en son konular. Bu iddalarin oldugu yerde sportif basarinin olmasiçok zor. GS'nin son senelerdeki basarirsizliginin altinda yatan gerçek sebeb bu idalardir.Geçen yillarda ayni seyler bizde yazilip çizilmedimi?Hami nasil takimdan uzaklastirildi?Ogün konusu böyle islenmedimi? HattaFatihhakkinda ayni seyler yazilmadimi? Bütün bunlarin sonucunda kim kazandi?

Bu tarihi takimilütfen yipratmayalim sadece ve sadece destek olalim.

ibrahim_yattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Alýntý TORUN Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý BesinciMevsim Nickli Üyeden Alýntý

Kardes, benim amaçim dalga falan degil; sadece takima zarar verecek hertürlü konunun gereksiz ve yersiz olugunu biraz abartili birazda igneleyici bir sekilde dikkat çekmek.

Oruç konusunda yazdiklarimda ayni tarz. Yorum gerktiren konularda yorum ve elestirimi yaparim. Ancak, bu tür konular tamamen sükülatif göreceli ve bizlerin uzaktan fikir belirtmemizi gerektirecek seyler olmadigi için böyle yazdim.

Bunlar çok ciddi iddalar.Bir takimda düsünülecek ve gündemegetirilecek en son konular. Bu iddalarin oldugu yerde sportif basarinin olmasiçok zor. GS'nin son senelerdeki basarirsizliginin altinda yatan gerçek sebeb bu idalardir.Geçen yillarda ayni seyler bizde yazilip çizilmedimi?Hami nasil takimdan uzaklastirildi?Ogün konusu böyle islenmedimi? HattaFatihhakkinda ayni seyler yazilmadimi? Bütün bunlarin sonucunda kim kazandi?

Bu tarihi takimilütfen yipratmayalim sadece ve sadece destek olalim.

besinci mevsim'in bu yazisi görülen bir problemi masaya yatirip çözmek amaciyla açilmistir. bu ayan beyan ortadadair.. torun kardes sence ne yapalim takim içinde birseyler var besinci mevsimin tespitlerine hiç kimse yanlis tespit diyemez. es mi geçelim?

es geçtigimiz bütün problemlerimiz yatir gibi üzerimize çöküyor biz bu konuyu açip kendi içimizde çözebilirsek büyümez ha yok basinda böyle seyler artinca yapsin propagandasini versin veristirsin trabzonspora diyorsan orasi baska..

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Alýntý Uni_Ts_Ytu Nickli Üyeden Alýntý

gökdenizin agzindan '' golleri ben atiyorum seyirci yattarayi seviyor,deli olacam''

ayrica bu yorumada dikkat diyorum.

bu gerçekten dogru ise gökdeniz büyük yanlis içerisindedir. bakin gökdeniz akrabam oluyor yani benim kanimdan ama bu yorumu yapmis ise henüz olgunlasamamis diyorum ve büyük ayip etmis. trabzonsporda kendisini bir hami bir ünal yerine koyupta '' bu camiaya ne büyük hizmetler ettim'' diyen bir adam allahin ginelisini elestirmek yerine geçen seneki kadar kosacak bu bir demekki bende bir yetersizlik var diye özelestri yapacak buda iki.. saygilar..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Sevgili Cenk?in açtigi bu güzel baslik talihsiz bir sekilde oradan oraya savruldu, dogrusu benim de yazmayi düsündügüm cevabim hayli gecikti. Son derece önemli bir konuyu tartismaya açtigi için Cenk?e çok tesekkür ettikten sonra, sirayla maddelere deginmeye çalisalim.
    fficeffice" />
    Bir kere, 20 küsur futbolcunun ayni samimiyet derecesinde arkadas olmasi beklenemez. Bununla birlikte takim içinde gruplasmalar olmasi durumuna mesruiyet kazandirmaya çalismiyorum. Bir takimin gerçek anlamda ?takim[/B]? olabilmesi böylesi gruplasmalarin hiç olmamasi ya da asgarî düzeyde tutulabilmesine baglidir. Elbette bu görüsün tam tersi de geçerlidir, yani bir takim için gruplasmalardan daha büyük bir tehlike yoktur. Futbol tarihinde pek çok kaliteli kadro böylesi hastaliklara teslim olmustur.

Müsaadenizle sizi biraz geçmise götürmek istiyorum. 1985-1986 sezonu? Sezonun ilk maçi? Takimin basina Jürgen Sundermann getirilmis. Trabzon?da Bursaspor ile oynuyoruz. O gün, Trabzonspor benim sahit oldugum en muhtesem oyunlarindan birini ortaya koyuyor. Maç 3-0 bitiyor ama bir yorumcunun ertesi günkü yazisinda ifade ettigi gibi, ?kaçan golleri kimse sayamiyor[/B].?

?Tamam[/B]? diyoruz. ?Bu sene kesin sampiyonuz[/B].? Haftalar ilerliyor, takim anlasilmaz bir biçimde istikrarsiz sonuçlar aliyor. Zamanin baskani Mehmet Ali Yilmaz?in gazetelere yansiyan ?Kimse Trabzonspor?dan büyük olamaz. Gerekirse sahaya Trabzonspor?un E takimini çikaririz[/B]? seklindeki demecine bir anlam veremiyoruz. Daha sonralari, futbolcularin, o ilk Bursaspor maçindaki muhtesem futbolu kastederek, ?Biz istersek böyle oynariz ama oynamayacagiz[/B]? mesaji verdikleri kulaktan kulaga yayiliyor. Sebebi de Sundermann?a duyulan tepki olarak gösteriliyor. Olaylarin daha sonraki gelisimini biliyorsunuzdur.

Ilerleyen yillarda, Trabzonspor?da neler olup bittigi daha ayan beyan gözler önüne serildi. ?Ünalcilar[/B]?, ?Hamiciler[/B]? vs. vs? Isin daha da vahimi, taraftar ve yöneticiler de bu gruplasmalara istirak etti. ?Filan futbolcu takimda yer alsin da basari önemli degil[/B]? gibi tüyler ürpertici zihniyetlere sahit olduk.

Bu konuda baska ve çarpici bir örnek vermek istiyorum. 1992-1993 sezonunun ilk maçi? Agustos ayi findik ayi oldugu üzere biz de memleketteyiz. O zamanlar PAF takimin maçi ayni sahada A takimin maçindan hemen önce oynaniyor. Bizim PAF takimda bir santrfor dikkat çekiyor. Boylu poslu, her iki ayagina da, hava toplarina da son derece hakim? Hücum pres yapiyor, adam geçiyor, mükemmel frikik atiyor? Yani arayip da bulamayacaginiz özelliklere sahip bir hücum oyuncusu? Biz tabii tribünde zevkten dört köseyiz? ?Trabzonspor?un on senesi kurtuldu[/B]? diye düsünüyoruz. Bu büyük yetenegin adini sorup sorusturuyoruz ve ?Ilker[/B]? oldugunu ögreniyoruz. Sonraki haftalarda Istanbul?a dönüyoruz ve Ilker?in A takima alinmasini bekliyoruz. Yok? Bekle bekle, bir gün gazetelerde bir haber: ?Ilker Rizespor?a verildi![/B]? Aklimiz basimizdan gidiyor?

Birkaç yil sonra, Karadeniz FM radyosunda sali geceleri spor programi yapan gazeteci Kemal Aydogdu ?Hami?nin oynadigi mevkiie Romario alinsa takima giremezdi o zamanlar?[/B]? diye agzinin içinde yuvarliyor.

Iste böyle arkadaslar? Tüm bu olup bitenlerin Trabzonspor?u getirdigi yerleri hep birlikte gördük. Böylesi tehlikeli çetelesmeleri önlemek öncelikle idari ve teknik kadronun, daha sonra da taraftarin görevidir diye düsünüyorum.

Olayin baska boyutlari da var. Yattara?nin Trabzonspor?a Thijs?den daha fazla faydali oldugu konusunda herkes müttefiktir zannediyorum. Fakat, Yattara?nin stili ne kadar gösterisli ve göz alici ise, Thijs?in stilinin de o kadar sade ve gösterissiz oldugu su götürmez bir gerçektir. Thijs?in çok faydali bir oyuncu oldugunu iddia etmeyecegim elbette ama sakin su bizim ?illüzyon[/B]? meselesinde oldugu gibi bir parça göz yanilmasina düsüyor olmayalim?

Öte yandan, bir futbolcu ne kadar kaliteli olursa olsun, oynadigi takimla doku uyusmazligi yasiyorsa -ki bunun örneklerini geçmiste çok gördük- çok fazla kasilmaya, gerilmeye gerek yoktur. Danimarka Milli Takimi kaptani Lars Olsen geldi bu takima geçmiste? Olmadi? Sonra gitti, takim kaptani sifatini tasidigi Milli Takim ile 1992?de Avrupa Sampiyonasi?nda sampiyonluk kupasini kaldirdi.

Yabanci transferinin ne kadar riskli oldugunu sanirim herkes teslim eder. Bu risk Trabzon sehri ve Trabzonspor kulübü için çok daha yüksek oranlarda seyreder. Bir yabanci önce Türkiye?ye uyum saglayacak, sonra bir de Trabzon?a uyum saglayacaktir. Bir de bastan beri konu ettigimiz gruplasmalar söz konusu ise varin bu adamin basari sansini siz degerlendirin?

Simdilik söyleyeceklerim bu kadar? Gerekirse daha sonra ilave yapariz?

Kalin saglicakla?

Kiskançlik vardir veyayoktur, o konuda futbolcularin içine girmedikten sonra kesin birsey söylenemeyecegini düsünüyorum. Eger varsada çok büyük bir yanlistir bence. Bence her futbolcunun yeri farklidir, yapabilecekleri farklidir, götürüleride olsa her futbolcunun getirisi de birbirinden farklidir. Örnegin M.Yilmaz - Yattara kiyasi; M.Yilmaz yetenek olaraksonuca etki etme açisindan Yattara kadar etkili degildir belki ama su kesinki bir Yattara da bir M.Yilmaz'in yerini kesinlikle dolduramaz.

Yukarida BesinciMevsim kullanici adli abimiz, maçtan sonraki yorumlari okuyarak ve hakli olarak yaptigi degerlendirmede galip gelinen bir maçtan sonra M.Yilmaz'i kimsenin sormadigini söylemis ama inanin benim A.Gücü maçindan sonrakiyorumumda ilk cümlem "M.Yilmaz nerede?"cümlesiydi.Ayrica M.Yilmaz'in, Ziya Hoca'nin elinde eskiye nisbeten faydalanilabilirligi çok daha yüksek bir futbolcu haline geldigini düsünüyorum.

Biraz konu disina dogru kaymis olabilirim, laf lafi açiyor. Kusuruma bakmayin, saygilar.

Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

nafiz e, bülent abi ye tesekkürler yorumlari için.. torun un-gerçek adini bilmedigimden böyle hitap ediyorum- yazisi için de ayrica tesekkürler.. kanaatimce ilk yorumu bu sekilde olsa gereksiz bir polemik yasanmayacakti aramizda...

bu konuyu çok düsündükten sonra tasidim buraya.. hersey iyi giderken iyi.. fakat mühim olan satir aralarini okuyabilmek.. yattara basit bir örnekti.. yattaraya -kisisel fikrim- sürekliligi olmadigi için hep tereddütle bakmistim.. hala da öyle aslinda.. ama meselenin yattara olmadigi anlasiliyor herhalde o bir örnek... çok eski tartismalara kadar gidebilir bu konu.. zaten bülent abi de bahsetmis yukarida... bir zamanlar ünal-hami sultasi vardi takimda.. ben bunun bir gökdeniz ve dahi fatih sultasina dönüsmesinden korktugumu belirtmek istedim aslinda.. ki isin ileri safhasi trabzonlu-trabzonlu olmayana kadar gidebilir... bugün hasan üçüncü ve m. yilmaz için yattara yi ikinci plana iten yaklasim yarin hasan için adem i iter.. neden olmasin... dedigim gibi ben ufakta olsa takimda böyle bir sey görüyorum gibi.. ama hüsnü kuruntum da oilabilir.. öyle olursa ne mutlu.. çünkü hiç bir sekilde takimimizda olumsuz hava yoktur ve ben duygusal yaklasmisim der geçerim..

aslinda bu fikre birden varmadim ben de.. mesela serbest vurus konulari.. ne zaman güzel bir yerde serbest vurus olsa gelip fatih ve gökdeniz ikilisi topun basindakini uzaklastiriyor.. ve klasik olarak aut ile sonuçlaniyor vurus.. bu aslinda ziya dogan i ilgilendiren bir konu bence -ki dogan in hatalari konusuna yazmistim- bildigim maça çikarken penaltici, frikikçi v.b hepsi belirlenir... ama bizde öyle bir sey yok.. bakiyorsunuz fatih veya gökdenizden topun basina önce kim gelmisse o vuruyor.. hatta biraz daha namüsait açi falan olursa -büyüklük gösterip- thijs e birakiyorlar topu! en azindan simdiye kadar öyle oldu maçlarda...

demek istedigim bazi seyleri önceden tartismakta yarar olabilir.. ve biraz da dikkat çekmek istedim ne yalan söyleyim.. belki izlerken siz de dikkat edersiniz bu durumlara ve hep beraber ulastigimiz kanaatleri paylasiriz burada.. sonuçta belki de dedigim gibiaçiklanan görüslerden dolayi ben konuyu çok abarttigimi kabul ederim..

ha Allah göstermesin pespese bir kaç kötü sonuç aldiktan sonra açsam bu konuyu asil o zaman provakatör ce hareket etmis olurdum.. ve belki de sirf bu kötü sonuçlarin verdigi etkiyle ister istemez fikrim büyük destek görürdü gerçekte böyle bir sey yokken.. ve yanlis kanaatler sonucu futbolculara degisik gözle bakmaya baslardik...

tekrardan yorumda bulunan herkese teskkür ediyorum... torun adli arkadasa da özellikle sert bir cevap yazip konuyu dah da çetrefilli hale getirmedigi için tesekkür ediyorum..

selamlar..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Beyler helal olusun size. Madem böyle sorunlar var o zaman çözümünü yazin. Kusura bakmayin ama benbu konudaki görüsleriniziihtiyatla karsiliyorum. Yoksa sizde malum basinin yaptigi gibi ben dememismiydim, ben yazmamismiydimin pesindemi kosuyorsunuz. Bunlarin varligini yazan ve onaylayan arkadaslarin, sorunu tekrar tekrar yazmalarini degil,çüzüm konusunuyazmalarini öneriyorum. Çözümü nedir? yazin bakalim yolun sonu nereye çikiyor.

Kaçiniz takima ne kadar yakinsiniz? Bu kadar ciddi bir konuyu kusura bakmayin ama yine söylüyorum 6. hislerinizlemi, yoksa ciddi gözlem ve tespitlerin sonucundami yaziyorsunuz.

Söyle düsünün;sabah kalktiniz ve bu konununmalum medyada yer aldigin okudunuz. Ne tepki verecektiniz?Ben size yaziyim burda yazan arkadaslardan biri, hemen bir konu basligi ser........ medya, yine karistirmaya çalisiyor vs. Konunun altina, bu yazdiklarinizin tam karsiti olan bir sürü yorum.

Onlara niye kiziyoruz. Ben hep önce kendime sonra baskalarina bakarim. Galiba sorunumuz bu. Biraz palazlandinmi veya baskalari bir seyler üretmedimi bizler üretmeye kalkisiyoruz. Malesef bunuda erken teshis diye adlandirip tedavi etmeye kalkisiyoruz.Hasta olmadan alinan ilaçlarin yan etkileri bizi gerçekten hasta ediyor. Allahtan basimizda akli selim biri var. Bir kisim eski baskanlarda tipki sizin gibiydi.

Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

EVET HAKLISIN TORUN.. BU KONU KAPATILSIN... BIR DAHA DA KONUSULMASIN...

Bu konuyu açan kisi olarak kapatilmasini istiyorum.. Lütfen online olan admin arkadaslar ilgilensin...

Sevgili Cenk,

Basligi açip, sonra kaçmak yok[img]smileys/smiley2.gif[/img]. Açtin basligi sonuçlarina katlanacaksin. Sana gelen yazilara tek tek, sakin sakin cevap yazacaksin. Hem buraya biz de birseyler yazdik. Baslik artik bizim de malimiz oldu. Topumu alir giderim demek yok öyle.

Sevgiler

Sinan

TSMareNero - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý Uni_Ts_Ytu Nickli Üyeden Alýntý

sana cok tesekkür ederim. bu yazdiklarini ziganoyli-61 ve ben daha önce bir baskabaslik altinda yazdigimizda herkes kafa yapmayin yazmisti bize ama gercek bu.

tüm problem bizim gökdenizde. bakin bizim diyorum. efendi cok alingan, ah bir bilse dere akar kumu kalir diye...

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Alýntý TORUN Nickli Üyeden Alýntý

Beyler helal olusun size. Madem böyle sorunlar var o zaman çözümünü yazin. Kusura bakmayin ama benbu konudaki görüsleriniziihtiyatla karsiliyorum. Yoksa sizde malum basinin yaptigi gibi ben dememismiydim, ben yazmamismiydimin pesindemi kosuyorsunuz. Bunlarin varligini yazan ve onaylayan arkadaslarin, sorunu tekrar tekrar yazmalarini degil,çüzüm konusunuyazmalarini öneriyorum. Çözümü nedir? yazin bakalim yolun sonu nereye çikiyor.

Kaçiniz takima ne kadar yakinsiniz? Bu kadar ciddi bir konuyu kusura bakmayin ama yine söylüyorum 6. hislerinizlemi, yoksa ciddi gözlem ve tespitlerin sonucundami yaziyorsunuz.

Söyle düsünün;sabah kalktiniz ve bu konununmalum medyada yer aldigin okudunuz. Ne tepki verecektiniz?Ben size yaziyim burda yazan arkadaslardan biri, hemen bir konu basligi ser........ medya, yine karistirmaya çalisiyor vs. Konunun altina, bu yazdiklarinizin tam karsiti olan bir sürü yorum.

Onlara niye kiziyoruz. Ben hep önce kendime sonra baskalarina bakarim. Galiba sorunumuz bu. Biraz palazlandinmi veya baskalari bir seyler üretmedimi bizler üretmeye kalkisiyoruz. Malesef bunuda erken teshis diye adlandirip tedavi etmeye kalkisiyoruz.Hasta olmadan alinan ilaçlarin yan etkileri bizi gerçekten hasta ediyor. Allahtan basimizda akli selim biri var. Bir kisim eski baskanlarda tipki sizin gibiydi.

kardes yazdiklarinin çoguna katilmiyorum ve cevaplarimi karismasin diye sirasiyla vereyim..

1. biz buraya biz dememismiydik demek için yorumda bulunmuyoruz. sen yorumlarini sadece önceden tespit edip ''ben dememismiydim''diyebilmek için yapiyorsanve bu konudan ekmek çikaramayacaksan baska topiclerle ilgilen derim...

2. ''sabaha kadar yazsaniz çözüm bulamazsiniz'' gibisinden bir cümle ile bitirmissin ilk paragrafini. sabaha kadar yazip çizip sorunla ilgili bir çözüm bir fikir üretemezsek öteki sabaha veya daha sonraki sabahlara kadar tartisir fikir alisverisinde bulunuruz. ha oda olmadi degilmi beceremedik der kapatiriz.. bundan birsey olmaz deyip kasimaya devam edip yara yapacagimiza en azindan kasimayi birakmis oluruz..

3. bide söyle yazmissin, (Kaçiniz takima ne kadar yakinsiniz? Bu kadar ciddi bir konuyu kusura bakmayin ama yine söylüyorum 6. hislerinizlemi, yoksa ciddi gözlem ve tespitlerin sonucundami yaziyorsunuz) ben buna araliksiz yarim saat gülerim iste senin bmn de yapmis oldugun yorumlarin hiçbirisine bakmadim ama bakar arastirir incelersem ''ciddi gözlem ve tespitler''in sonucu yazmadigin yazilari bulurum diye tahmin ediyorum. yanlismiyim acaba yahu her tartisacagimiz seyi profesöremi inceletecegiz evet arkadaslar takimda akrabasi tanidigi veya habercisi olmayan artik bmn ye yorum yapmasin.. haddinizi bilin!!

4. medya olayina geleyim bahsettigin gibi sabah gazetede bu yaziyi görsem hemen bende derdim se.. medya diye.. çünkü onlarin niyetlerini trabzonspora bakis açilarini biliyoruz.. ama bu konuyu bir trabzonsporlu rahatsiz oldugu için açmissa saygi duyarim..

4. bu konuyu açan kardesime tesekkür ediyorum. bu takimda gerçekten boy göstermeye baslamis olumsuz bir etkendir ama tedavisi bir o kadarda zordur o yüzden bu sorunu çözmeye çalisacak arkadaslara allah kolaylik versin diyorum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)