Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bjk'lilerin Kazım Koyuncu Sevgisi

ARAF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Standart bjk'lilerin Kazım Koyuncu Sevgisi

arkadaşlar bjk sitesine bakarken kazım koyuncuyu bizden çok sevdiklerini gördüm geçenlerde bizde yeniden kazım koyuncu posteri asılsın diye bi başlık vardı orda bile karşı çıkanlar olmuştu beşiktaşlı bir arkadaşın yazısından alıntı yaptım aşağıda ortak bir eylem yapılırsa çok şık olur bence

"Hani derler ya her ölüm erkendir diye ama onun gidişi bize yaşadığımız ama ateş düşmedikçe kulak asmadığımız bir yerden geldi Karadeniz'den. Kanserden ölürken insanlar kimsenin pek umursamadığı ; ama topluma mal olmuş birinin öldüğünü görünce insanın gözünü biraz olsun oraya çevirdiği sonra da unuttuğu fakat şiddetle hatırlatılması gerektiği için bu konuyu açtım.

Ben Erzurum'luyum çoğu akrabamı ve köylümü kanser denen illet yüzünden kaybettim. Bu konuda çok duyarlıyım. O yüzden bu konunun tekrardan hatırlatılması gerektiğini ve Trabzon maçının hem Kazım Koyuncu'yu rahmetle anmak hem de Karadeniz de daha çok insanın ölmesini engellemek için bir nebze de olsun oradaki acılı yüreklere stadda sesimiz ile pankartımız ile merhem olmaya çalışmak gerekir.

Trabzon maçında bence bu konu ile ilgili pankart hazırlamak en basit düşüncem. Diğer düşüncem bir dakikalık sessizlik veya bir dakika boyunca bu konu hakkında bir tezahurat olsun ve bunu Trabzonlu taraftarla birlikte yapalım.

Zor dönemlerdeyiz çoğu yerde müslüman kardeşlerimiz ölüyor savaşta kimi kardeşlerimiz akrabalarımız eşimiz dostumuz kanser denen illet yüzünden can veriyor yürekler yanıyor.Devir birlik beraberlik devridir Bu konuda bir kez daha herkese hatırlatalım. Yeni öneriler getirelim ve uyguluyalım

Sen bizden onu alan sahte oyuncu
    Gittin ama acılı yürekler bıraktın Kazım Koyuncu

Not: Daha önceden de açıldı pankart ama tekrar hatırlatılması gerekiyor bu konunu unutturmamalı"
    ve burdada diğer bjk lıların yazıları var bence güzel bir ortak eylem yapılabilir maçta
    [ayrıca bizden çok çekiniyorlar maç için
    Konu ARAF tarafından (08.09.2006 Saat 00:57 ) değiştirilmiştir.
    BANA HER YER TRABZON
    ALPER DALKIRAN

Semih GÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Angry

Yönetim el koy bu konuya, bu haftada bu başlık olacak iş değil.

Ne ayaksın sen
    38 yıldır olduğu gibi yine buradayız,
    Küllerinden doğmanı bekliyoruz...?
    " Gülüşümüzü astık intehar koğuşlarına,ya ölelim yada görelim artık...?.."

Nereden
    İzmir

adam çoğu akrabasını kanserde kaybetmiş ve kanserden ölen kazım koyuncu anısına maçta ortak bir eylem yapalım diyor bu hafta maçımız var diye diyor ne kötülük var bun da anlamadım ayrıca "ne ayaksın sen" diye hitap etmen hiç hoş değil karşında senden kaç yaş büyük biri var onu biliyormusunda böyle laubali konuşuyorsun
    Konu ARAF tarafından (08.09.2006 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.
    BANA HER YER TRABZON
    ALPER DALKIRAN

kutoz
    Ziyaretçi

Arkadaşım, konu hassas bir konu. Bizler Kazım Koyuncu'ya olan sevgimizi, birşekilde her platformda göstermesini biliriz. Bunun için, bjk'nın önerisine ihtiyacımız yok.

Burası Trabzonsporluların buluşma yeridir. Lütfen, vermiş olduğun linki silermisin. Onlar önce, stadlarında öldürdükleri gencin ailesine diyet borçlarını ödesinler ondan sonra butür manevi hususlara yönelsinler.

Benimde ailemden 2 kişi kanserden vefat etti. Ve emin olki, buraya üye olan birçok arkadaşımızın da ailesinde kanserden vefat eden vardır. Ama kimse, bunu bu tür platformlarda dile getirmiyor.

oguzkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu konuyu önceden bende belirtmiştim ve uzun süre tartışmıştık. konuyla ilgili daha detaylı tartışmayı http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4399&page=2 bu linkten takip edebilirsiniz. bencede üzerinde durulması gereken bi konuydu.... tekrardan teşekkürler ARAF
    VERENA (KIRANKAŞ)

Nereden
    İzmir

sana bana radyasyonlu çayları içirenleri ve hala bunlar radyasyondan değil diye pişkin pişkin gülenlere erzurumla veya bjk li biri ortak eylem yapalım dikkat çekelim demiş bu kötü birşeymi anlamadım güzel bir fikir kimden gelirse gelsin güzeldir bence bu tür platformda dile getirilecek ki kansere karşı birşeyler yapılsın
    BANA HER YER TRABZON
    ALPER DALKIRAN

kutoz
    Ziyaretçi

Bu konuda eksiğin var. BMN bu konu üzerinde ciddi olarak duruyor. Site yöneticilerinden Perhaps'la irtibata geçersen, sana onların Trabzon'da Kanserle Mücadele Derneğiyle ne tür ortak faaliyetlerde bulunduklarını öğrenebilirsin.

Fikir kimden gelirse gelsin güzeldir... Elbette, buna kimsenin itirazı yok. Perhaps'ların Trabzonda yaptıkları faaliyetle ilgili başlık BMN'de geçmiş dönemlerde vardı. Hatta yaptıkları ziyaretlerin resimleri de. Acaba, senin linkini koyduğun site sakinleri, bizlerin çabasına ne kadar destek oldular. Yada hangisi bizim faaliyetlerimizi alıp kendi sitelerinde yayınlayıp, "Karadeniz kararmasın" dedi.

Erzurum'lu arkadaş, belki duyarlı bir davranış yaptı. Ailesinde yaşamış olduğu acılarda bunun en büyük sebebidir. Dedim ya, bizler yalnız yürüyoruz bu yolda. Radyasyonlu çaya gelince. Kazım benimle aynı yaşta. O facia olduğu zaman, bende Trabzon'da yaşıyordum. Anlayacağın o çayı, fındığı bende yedim. Yarın benim ne olacağım da belli değil. Öyle bir yazdın ki, sanki ben o bakanı içtiği için alkışlıyorum.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

başlığı ''... Kazım Koyuncu ...'' olarak düzeltirseniz sevinirim.

bjk li taraftarların geçen yıl inönüde yaptıkları jest gerçekten güzeldi.

Özgür Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Semih(TS) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ne ayaksın sen
    Adam Kazım Koyuncu diyor sen hala fanatizmin peşinden bir değeri göz ardı ediyorsun. Hem bu değer belli bir dava ve insanlık için göğsünü gere gere mücadele eden kişi. Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Her konuda futbol takımlarının fanatizm duygularını ön plana çıkarmayalım....
    "Ben TRABZONSPOR kaptanıyım, başka kaptanların arkasında sahaya çıkmam." Dozer Cemil

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

adamların düşünmesi bile yeterli.Bu konuyada kulp takmayın artık.uNUTMAYIN BİZ RAKİBİZ DÜŞMAN EĞİL.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu Beşiktaş ve Çarşı gurubunu evvelden beri sevemedim bir türlü. Ama inanın geçen sene o pankart açılınca da gözlerim dolmadı değil. Maalesef ki aralarından pek çoğu Karadenizli, belki bu duyarlılıkta onun da payı vardır.

Kazım yaşarken onu çok fazla insanın anladığını söyleyemem. Onu en çok anlayanlardan biri şüphesiz Karadenizlilerdir, ama sebebi Kazım Karadenizce konuştuğu için.

Onu unutmamak demek, Karadeniz ve kanser vakalarını unutmamak demek, bu yöreye ilgi duymak, duyarsız kalmamak demektir. Dolayısıyla yaşasın Beşiktaş diyecek halimiz yok ama, bu duyarlılıkları için onlara ve bu duyarlılığı gösteren herkese de teşekkür edebilmeliyiz.

Zaten politik, sosyal açıdan birbirimizden çok uzaklaşan bir toplum olduk. Hiç olmazsa bu tür konularda birbirimize yaklaşacak yer ve zemin bulduğumuzda yaklaşalım.

Unutmayalım ki bu ülke ve onun güzel insanları olduğu sürece Trabzonspor var.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

FERO61
    Ziyaretçi

imkan varsa dostca girin dostca bjk taraftariyla hareket edin dostca cikin ..macin sonucu ne olursa olsun..artik bazi seyleri asmamiz gerekiyo....el ele verip bazi serefsizlerin 100.yilinda beraber hareket etmemiz gerekio..

cabri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Thumbs up Tebrikler

Alıntı ARAF Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana bana radyasyonlu çayları içirenleri ve hala bunlar radyasyondan değil diye pişkin pişkin gülenlere erzurumla veya bjk li biri ortak eylem yapalım dikkat çekelim demiş bu kötü birşeymi anlamadım güzel bir fikir kimden gelirse gelsin güzeldir bence bu tür platformda dile getirilecek ki kansere karşı birşeyler yapılsın
    Arkadaşım, bu anlamlı ve güzel yaklaşımından dolayı seni tebrik ederim. Umarım böyle bir organizasyon yapılır. Bu konuya kamuoyunun dikkati bir kez daha çekilir.
    Bu ülkede en büyük reklam futbol yolu ile yapılıyor malesef. O yüzden bir futbol maçında böyle bir halk tepkisi yetkilileri daha duyarlı olmaya itecektir. Futbol ve Trabzonspor hepimizin az-çok yaşam tarzı ama futboldan ve takım taraftarlığından daha önemli şeylerde var.
    Vatan Toprağı Kutsaldır, Kaderine Terk Edilemez. M. K. ATATÜRK

hakanhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kazim koyuncunun trabzonsporlu oldugunu belirtmişler forumlarında. ama yınede fanatızme sıgınarak hakaret etmıyorlar bır degere sahıp cıkıyorlar bazıları ise fanatızm yapıyor. beşiktas bızım dusmanımız degıl rakıbımızdır. insanca uzatılan ele trabzonlu cevap verir bizim örfümüzde bize uzatılan ele ters elle cevap vermek degildir. bjklileri kutluyorum bu duyarlılıklarından dolayi..
    Trabzonspor, çiçegin kokusunun yaziya dökülememe halidir benim icin.. twitter @hakankont

golebshera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar biz Çanakkalede yaralı düşmanlarını sırtlarında taşıyan ataların evlatlarıyız. Biz farklı kutuplar değiliz, hep bu memleketin çocuklarıyız. Rekabetle düşmanlığı karıştırmasın kimse. Önce insan olup, sonra takım tutmak lazım..
    SADECE DİK DURAN, CESUR BİR TRABZON..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bjk.lilerin kazım sevgisinin olmasının iki nedeni var bence.. 1.çoğunun karadenizli olması 2.si kazımın dünya görüşüne paralel olmaları.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı ARAF Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bjk sitesine bakarken kazım koyuncuyu bizden çok sevdiklerini gördüm geçenlerde
    Beşiktaş taraftarına gösterdikleri hassasiyet için teşekkür edebilirsin, aynı zamanda bizde ederiz. Buraya yeni önerilerde getirebilirsin bu konuda ama yukarıdaki cümleye şiddetle karşıyım.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Araf yazdıkların için bir kaç şey söylüyeceğim. Ama sözlerime başlamadan önce eksik bilgilerinin olduğunu yani bu konuda bayağı bilgisiz olduğunu söylemek istiyorum.

"arkadaşlar bjk sitesine bakarken kazım koyuncuyu bizden çok sevdiklerini gördüm"

Bu kanıya nasıl vardın ? Kazım bizden bir insandı, yöremizin insanıydı, müziğimizi yapıyordu,Trabzonsporluydu. O da kendine has uslubu ve bakış açısıyla 3 istanbul takımından nefret ediyordu. Diğer takım taraftarlarının bizim hissettiklerimizin yanına yaklaşmaları bile mümkün değil. Çünkü biz onun her halini kabul etmiş ve sevmiştik. Trabzonspor forması ile sahneye çıkan Kazım Koyuncuya nasıl bakmışlar ? neler söylemişlerdir nerden biliyorsun ? emin olabilirmisin ?
    O bizim bir değerimizdi.

"geçenlerde bizde yeniden kazım koyuncu posteri asılsın diye bi başlık vardı"

Onlar tartışa dursun Kazım Koyuncu hakkındaki bu zamana kadar ki en büyük pankartı hangi grup yaptırıp 1 yıl önce stadına astırmıştır ?

http://img222.imageshack.us/img222/9...cilis54wi8.jpg

Hangi takımın taraftarlarının sitesinin ana sayfasında Kazım Koyuncu Özel Alanı vardır?

Bir daha ki sefere konu hakkında yorum yaparken bu gerçekleri de göz önünde bulundurursanız daha doğru ve adaletli bir iş yapmış olursunuz.
    Konu Külünkoğlu tarafından (08.09.2006 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

bence hep düşük cümleler kullanıdlığı için bu tür tartışmalar yaşanıyor,besiktasların kazım koyuncu bizden coık ssevdiği kriterler neler,

ne mutluki bizlere onlarda seviyor, güzel bir olay ,o sadece karadenizin trabzonsporun sanatcısı degildi,herkez dinlemne ozgurluğu var,

diğer takımlara düşman gözüyle degil ,rakip gözüyle baskmak gerekiyor,
    çünkü onlarda bizim insanımız ,
    arkadaşımız eşimiz dostumuz,
    lütfen sporu bu tür şeylere alet etmeyelim

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bizden fazla sevmelerine imkan yok, zira kazım koyuncu biz'di, biz kazım koyuncu'yuz.

çarşı grubu; ona karşı buna karşı diyerek, barış, anti-nükleer gibi konularda slogan üreterek, siyah-beyaz ikilemini kullanarak felsefi bir söylem geliştirmeye çalışıyor.

ist. takımları içinde tutarlı taraftar grubu bunlar diye düşünüyorum. trabzonda boş kahveyi basmaları bize büyük yanlış ama herhangi bir menfaatleri yokken 2 sene önce trabzonsporu tribünlere çağırıp alkışlamaları olumlu ve sıcak bir hareketti...
    Rüyaları gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktır...

Barış Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Semih(TS) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ne ayaksın sen

bu nasıl bir bi hitap herşeyden önce efendi olmayı öğren

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hayatım boyunca tanıdığım , bildiğim tek HARBİ TRABZONSPOR lu sensin KAZIM USTA!
    Karadeniz'in hırçın ve asi evladı . Seni hiç ama hiç unutmayacağız .
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Değerli arkadaşım, Kazımı bir tek Beşiktaşlılarmı seviyor?Böyle bir mantık olabilirmi?Herkesin onu sevmek için bir bahanesi olabilir ama onun kendisi İstanbul takımlarını sevmeyişini iyi incelemek lazım.

Geçen sene İnönüdeki maçta Beşiktaş taraftarının ''Karadeniz ölmesin ulan'' birde Kazım Koyuncu'nun posterini açtıkları maçta 70.dakikadan sonrada Trabzonspor taraftarına küfür ettiler.Nasıl olacak bu iş?.Bumudur Karadeniz ve Kazım sevgisi?

Ordusporda seviyor Kazımı kardeşim,başka takım taraftarlarıda...

Kazım Koyuncunun hayat görüşüne göre 3 İstanbul takımını sevmiyordu.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yapmayın arkadaşlar,

konuyu açan arkadaş, BJK'lileri sevelim, ya da Trabzonsporluların BJK sevgisi demedi ki. Ayrıca Karadenizlilerin Kazım'a vefa göstermeleri de çok doğal.

Ancak hanginiz o pankartı BJK tribünlerinde görünce şaşırmadı? Ben çok şaşırdım. Çünkü Kazım vefat edeli yaklaşık 6 ay olmuştu ve bu pankartı herhangi bir maçta değil de, Trabzonspor maçında açmaları çok anlamlı olmuştu. Neden mi?

Çünkü Trabzonspor'un Karadeniz'i temsil ettiğini tescillemişler ve bu misyonun Trabzonspor'da olduğunu da göstermişlerdi. Yani orada saygı gösterilen sadece Kazım koyuncu değil, aynı zamanda Trabzonspor'du.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tungacığım, bende bir soru sordum.Madem Trabzonspor'a saygı gösteriyorlardı da o maçta bize ne diye bize küfür ettiler.

Onların Kazımı sevmesi tamamen İdeolojiktir.Haaa...içlerinde müziğini seven Karadenizlilerde vardır muhakkak ama bir çoğu tanımaz bile...

Beşiktaş tribünleri sosyal olaylara karşı durmak gibi kendilerine bir misyon üstlenmişlerdir.Yani beşiktaş taraftarı Türkiyenin Livornosu, ya da St.Paulisi olma eğilimindedir.Bu şekilde anlımak istediklerinden; ''çarşı, her şeye karşı'' hikayesi doğmuştur.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)