Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 6 7 8
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 176 ile 196 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TED Ank.Kolejliler 91 - 80 Trabzonspor| BBL 1. Hafta

Trabzonspor Kongre Üyesi

SEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sacit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Cahiller ile söze girme''

Şu 166 numaralı mesajın yöneticiler tarafından silinmesini rica ediyoruz
    kardeş neden silinsin. arkadaş kapatılsın dedi diye kapatılacak değil ya.düşünceye saygılı olmalıyız.belliki sonuca üzülmüş kızmış söylemiş. abartmaya gerek yok bence..
    Hemşeri: Trabzonlu Olan Değil, TRABZONSPOR'lu Olandır.

serk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye kupasında çeyrek finaldeyiz.Çok sağlam bir kadromuz var ve play off oynama ihtimalimiz çok yüksek.Bugün yenildik haklısın şimdi yerin dibine sok iyi günde gelip kutlama yaparsın.İyi gün taraftarı.
    Ben bugünden bahsetmiyorum.Bu şube neden kuruldu.Kaç kişinin umrunda futbol dışındaki branşlar.Sırf İstanbul kulüplerine özenti olsun diye kurulmuş gereksiz bir şube.İsterse Türkiye kupasını alsınlar umrumda değil,Trabzonun sadece futbola odaklanmasını,parasını,vaktini,enerjisini sadece futbola harcamasını istiyorum.Hepsi bu.

Nereden
    İstanbul

''Cahiller ile söze girme''

Şu 166 numaralı mesajın yöneticiler tarafından silinmesini rica ediyoruz
    Fikrin varsa fikrini söyle yoksa sus.

Nereden
    İstanbul

Dikkat çekici istatistikler;
    (-)
    Penney 33 dk 10 sayı 1/3 ikilik 2/5 üçlük 2/4 ft
    Kaya 8 dk 0 sayı 0/5 ikilik
    Maxim 22 dk 1 sayı 0/2 ikilik 0/4 üçlük 1/2 ft

(+)
    Tutku 30 dk 15 sayı 1/1 ikilik 4/6 üçlük 10 asist 1/2 ft
    Cooley 28 dk 18 sayı 8/9 ikilik 2/5 ft
    Katelynas 22 dk 12 sayı 6/6 ikilik 0/3 üçlük 6 rib
    Alper 21 dk 10 sayı 3/5 ikilik 1/4 üçlük 1/1 ft
    Önder 13 dk 8 sayı 2/2 ikilik 1/1 üçlük 1/2 ft

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Alıntı champions Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dikkat çekici istatistikler;
    (-)
    Penney 33 dk 10 sayı 1/3 ikilik 2/5 üçlük 2/4 ft
    Kaya 8 dk 0 sayı 0/5 ikilik
    Maxim 22 dk 1 sayı 0/2 ikilik 0/4 üçlük 1/2 ft

(+)
    Tutku 30 dk 15 sayı 1/1 ikilik 4/6 üçlük 10 asist 1/2 ft
    Cooley 28 dk 18 sayı 8/9 ikilik 2/5 ft
    Katelynas 22 dk 12 sayı 6/6 ikilik 0/3 üçlük 6 rib
    Alper 21 dk 10 sayı 3/5 ikilik 1/4 üçlük 1/1 ft
    Önder 13 dk 8 sayı 2/2 ikilik 1/1 üçlük 1/2 ft
    Biz darbeyi maxim ve kaya'dan yemişiz.
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı SEDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş neden silinsin. arkadaş kapatılsın dedi diye kapatılacak değil ya.düşünceye saygılı olmalıyız.belliki sonuca üzülmüş kızmış söylemiş. abartmaya gerek yok bence..
    Sonuca hepimiz üzüldük. fakat üzüldük diye ''kapatın'' mı diyeceğiz, her yenilgi sonrası ''kapatın kulübü'' mü diyeceğiz, bunu aklın alıyor mu ? sence saçma değil mi böyle bir tepki ?

eleştiri yapacaksan daha olumlu cümleler kurarsın ama buradaki durum çok başka..
    tepkinin de bir ölçüsü var.

böyle saçma akıl dışı bir söze saygılı olmam.

Mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Haftaiçi yoğun bir kupa mesaimiz vardı.Yorgunlukta vardı yerden yere de vurmayalım takımı
    Tribünde Küfüre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Maçın özetini izledim, Aykon'un yaptığı her hücum basket olmuş neredeyse.
    Tutku ve Cooley'ın bu kadar iyi oynadığı bir maçta üstelik 80 sayı atmamıza rağmen yenilmek tehlikeli.
    Hücuma bir şekilde çare bulunur da, 4 maçtır yaptığımızı kötü savunmaya hala çare bulunamadı.
    Hani 61-50 yenilmek, 91-80 yenilmekten daha rahatlatıcı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dun yenildigimiz Ted 'i 2007'de playoffa tasiyan Hasan Ozmeric'ti.

O takimin mac basina yedigi sayý 76 civariydi.

Her hocanin bir oyun felsefesi var, buna saygi duymak lazim. Gecen sene lige cikarken de benzer sistemi kullaniyordu.

Ben de savunma oncelikli oyundan keyif aliyorum. 91 yerken uzuluyorum. Ama ilk hafta kaybettik diye hedeften sasmadik.

Hedef nedir? Bugune dek yapilan aciklamalardan, playoff ve Avrupa Kupalarina katilim.

Bu iddia devam edecektir. Once Olin, ardindan Mersin deplasmanindan galibiyet cikarsa 4.-5. haftaya dogru form tutariz.

Tersi olursa?

Kimseyle katolik nikâhi kiymadik. Oturur, dusunurler.

Geride 29 hafta var.

1) Takim savunmasini yukseltecek, defansif karakterli SG takima katilmali.

2) Hazirlik sureci, kupa maclari ve dunku Ted maci gosterdi ki pnr oyunumuzda sorun yok. Bir de Cooley'nin postupindan ara sira faydalanmaliyiz.

3) Penney iyi savunuldu ama biz de onu oyuna sokamadik, sogudu adam.

4) Zone sonrasi adam adama savunöaya gectigimizde iki pozisyon var : Biri herkes adamini almis,Katelynas ise zone'a yerlesmis, tepede Plisnic'den bos ucluk yedik. Digeri yine herkes adamini almis, yari sahada 5'e 5 yerlesmisiz, ama cember altinda Caner bos kalip sayi yapiyor.

Mudafaa konsantrasyonumuzun dusuklugunu acik acik gosteren pozisyonlar.

5) Kaya'nin sikintisini anlayamadik. O oyunda kalsaydi, takim suphesiz daha sert olurdu.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (14.10.2013 Saat 03:55 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Esmoface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Maçtaydım, takımı çıplak gözle izleme fırsatım oldu. Gözlemlerim şu şekildedir:

1. Savunmamızı mutlaka sertleştirmeliyiz, 15 numaralı Litvanyalı ve Cooley haricinde sert savunma yapan birisini göremedim.
    2. Ne zaman alan savunmasına döndüysek üç sayı yedik, alan savunmasının zafiyeti bu olsa da neredeyse her seferinde boş 3'lük attırdık adamlara.
    3. 3 numara eksiğimiz ayan beyan ortada.
    4. Bugüne mahsustur diye tahmin ediyorum; fakat Kaya rezil üssü rezildi; ama uzun vadede tecrübesinden yararlanacağımızı ümit ediyorum.
    5. Hücumdaki bütün türetkenliğimiz sadece Tutku'ya bakıyor, El-Amin'in eksikliği ziyadesiyle hissedilecek gibi.
    6. Sağlam bir savunma yapan 2 numaraya da ihtiyacımız var gibi duruyor.

TED her ne kadar çok iyi bir üçlük yüzdesi yakalamış olsa da bunların hemen hepsi alan savunmamızdaki zafiyetlerimizden dolayı. Onlarda da en çok göze batan oyuncular da 5 forma numaralı PG'leri, ince kıyım SF'leri ve 21 numaralı pivotlarıydı.

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı serk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ediyorum,ne yaptılar kurulduğundan beri?
    Şampiyon olarak lige çıktılar. İlk sezonda play-offun kapısından döndüler. İkinci sezonda sıfır taraftar desteği ve maddi imkansızlık yüzünden düştüler. Yine şampiyon olarak lige çıktılar. Geç kalınmasına rağmen iyi bir kadro kurup 9 hazırlık maçının 7'sini kazandılar. TR kupasında Antep ve karşıyakayı yenip çeyrek finale çıktılar.

Oldu mu? İnanmıyorsan gölge etme, hadi.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Gecen haftaki gorusmemizde maclarimizin yayin programina dahil edilecegini ogrenmistim. Ancak LigTv 3'un yayin akisinda Olin macimiz gorunmuyor.

TBF mac saatlerinde gerekli duZenlemeyi yapmali.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Ender Kuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Maçı seyredemedim ama 91 sayı yediğimize ve yapılan yorumlara bakacak olursak neredeyse savunma yapmamışız diyebiliriz.

Takımın karakteri hocadan da kaynaklı olarak hücum üzerine kurulu ve savunması da oldukça yumuşak.

Yaşlı oyuncuların fazlalığı da savunma ve süreklilik anlamında sıkıntı olacak gibi ama eldeki malzeme de bu.

Diğer yandan bu sene düşme tehlikesi yaşamayacak gibi görünüyoruz ve geç kurulmuş bir takım olduğumuz da göz önüne alındığında ilerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı düşünüyorum.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR Taraftarı

Nereden
    İstanbul

Takımda bazı oyuncuların kötü oynama gibi bir şansı yok,elbette bazen böyle günler olacaktır ama birkaç oyuncu bu kervana aynı gün katılırsa dünkü gibi kolay maç kaybederiz.

Tutku,Can Maxim,Penney ve Kaya dörtlüsü bu gruba giriyor.Dün Tutku dışında hepsi iyi gününde dğildi...

Çok önemli değil 1 maç kaybedildi sadece Kolej geçen sezon play off oynayan hatta Efes'e karşı bie galibiyet alan ilk beşinin tamamını kaybetti ama yine benzer basketbolu oynayacak bir kadro kurdular onlara yenilmek anormal değil...

Dün Tutku-Cooley ikilisi geleceğe dair umut verdi.Tutku geçen sene birlikte oynadığı Vidmar'ı asistleriyle hem Slovenya milli takımına hem de fb ülker'e gönderdi...Onunla oynamak bir uzun için şans...Hele de ikili oyuna uygun,hareketli top aldığı zaman bitirme yüzdesi çok yüksek olan Cooley gibi bir oyuncu için...Tutku bu tip oyuncuları oynatma uzmanı...Cololey topu kesin hareketli alacak ama yoksa hata yapma olasılığı çok yüksek,klasik bir pivot değil undersize bir oyuncu...

Bütün skorerlerin kötü olduğu bir gün her zaman olmaz dün öyle bir gündü ama bunlar düzelir...Peki ya savunma? Asıl sorun burada ya Can Maxim savunmanın direksiyonuna geçecek ya da savunması olan yabancı bir combo guard alınacak...
    Konu winner tarafından (14.10.2013 Saat 12:19 ) değiştirilmiştir.
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

İzlediğim kadarıyla takımda inanılmaz bir savunma zaafiyeti vardı. Dış atışlardan, pota altına hiçbir şeye engel olamadık. Ribaundları bile zaman zaman rahatça alabildiler. Zira bir gerçek TED'in oyuncuları da günündeydi. Herifler tam bir farkı kapattığımız anlarda kritik atışların neredeyse hepsini sokup farkı tekrar açabildiler. En skorer oyuncu olan Plisnic'te de sağlam bal vardı. Önü açık ya da kapalı fark etmedi, 3'lüklerde 5'te 5 yaptı. Golubovic gibi sıradan bir görüntü çizen Center'ı da pota altında durdurmakta zorlandık. Pota altı eksiğimiz olduğunu belli oluyordu, hala da devam ediyor. Tutku da gerçekten formundaydı. El Amin'in sakatlığından sonraki ilk maçta, Cooley ile birlikte direndi aslında. Özellikle Can Maxim ve Penney kötü günündelerdi...
    Konu Erkin tarafından (14.10.2013 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir.
    Bu yolda asla yalnız yürümeyeceksin!

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti.” K.K.

Julen Guerrero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

dun ankara da maca gittim, macla ilgili izlenimlerimi aktariyim size,
    herseyin basinda Kaya Peker birakin takima birsey katmayi, acik sekilde zarar verdi, sanki basketbol
    oynamayi unutmus gibi.
    mac boyunca o kadar basit sayilar yedik ki, oynadigimiz oyun ve savunmayla maci almayi hic hak etmedik,
    ornegin iki senedir kolejde oynayan berent mac basina 3 sayi ortalamasiyla oynarken bize karsi 15 sayi 2 asis 1 top calma ile oynadi
    kisaca bu savunma anlayisiyla ligde ilk 10 icinde olmamiz zor gibi gorunuyor

Nereden
    İstanbul

Sonuca hepimiz üzüldük. fakat üzüldük diye ''kapatın'' mı diyeceğiz, her yenilgi sonrası ''kapatın kulübü'' mü diyeceğiz, bunu aklın alıyor mu ? sence saçma değil mi böyle bir tepki ?

eleştiri yapacaksan daha olumlu cümleler kurarsın ama buradaki durum çok başka..
    tepkinin de bir ölçüsü var.

böyle saçma akıl dışı bir söze saygılı olmam.
    Birincisi demagoji yapıyorsun.Söyleneni çarpıtıyorsun.Basketbol şubesinin en baştan gereksiz olduğunu söylüyorum,sen onu her yenilgiden sonra "kapatın kulübü"ne çeviriyorsun.

İkincisi söylediklerinde mantık hatası var.Kendi söylediklerinle çelişiyorsun.
    Benim "gereksiz,kapatılsın" dememe "beğenmiyorum,yorum silinsin" diyorsun.
    Benden ne farkın var o zaman zeki çocuk.

Son olarak "burdaki durum başka" demişsin.Bi zahmet o başka olan "durumu" da açıklayıver.

erolizmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

@serk hocam kendini burada parçalamana gerek yok. Sana göre gereksiz bana göre gerekli. Basketbol takımını takip etmezsin olur biter. Spor'un birçok branşında Trabzon şehrinin de olması kötü mü? Ne gerek var deyip geçme bence. Spor bile bir şehrin insanını çok değiştirebilir, onlara çok şey katabilir. Mesela atıcılık takımımız varmış. Pek alakam yoktur atıcılıkla, o yüzden takip etmiyorum. Ama takip edenler vardır, gidip çemkirsem mi o sayfada?
    Konu erolizmts tarafından (14.10.2013 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.
    "get up, stand up: don't give up the fight!"

twitter

Nereden
    İstanbul

Herkes her branşı takip etmek zorunda değildir. Gereksiz, kapatılsın gibi söylemler kusura bakmayın ama bu spora ilgili olan taraftarımıza karşı terbiyesizliktir. Taraftarımızın basketbola futbol kadar ilgi göstermediği gerçektir. Fakat başarı geldikçe ilginin artacağı da diğer bir gerçektir. Madem Trabzon bir spor şehri, madem Trabzonspor bu ülkenin 4 büyük kulübünden biri o zaman Trabzonspor' un basketboldaki varlığını tartışmak bile dar görüşlülüktür.

Nereden
    Ankara

Trabzonspor büyük bir kulüptür. her spor dalında en yukarıyı hedefleyen takımlar kurmalıdır. basketbol şubesi de giderek bu yolda ilerliyo. sabırlı olmak gerek. bir kaç seneye basketbol liginde de Trabzonspor farkını koyacaktır.
    TRABZON SPOR

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Köy takımı dediğiniz Ted Koleji ligdeki 7. galibiyetini aldı, Eurocup'tada yollarına devam ediyorlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)