Sayfa 64 Toplam 64 Sayfadan BirinciBirinci ... 14 54 62 63 64
Toplam 1597 adet sonuctan sayfa basi 1,576 ile 1,597 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsunspor

Fatih ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu başlığın böylesine sessiz kalmasında hem iki takım arasında var olduğu sanılan husumet hem de takımın başarısızlığı etkili oldu galiba.

Elimden geldiğince Samsunspor'u merak edenler ve ilgisi olanalr için bilgilendirme yapayım:

Samsunspor ikinci lige düştükten sonra -bu yıl- yıllardır beklediği yönetime sahip oldu. Klubün 2000'li yılların başındaki efsane başkanı İsmail UYANIK ile YILPORT firması klübü şirketleştirerek yönetime geldi. Bu vesileyle Samsunspor hem başındaki borç yükünden kurtuldu hem de ciddi bir bütçe kadrosunu oluşturabilme şansı buldu.

YILPORT, dünya genelinde liman işletmeciği yapan maddi açıdan çok kuvvetli bir firma. Öyle ki Samsunspor'un bu yıl ikinci ligde mücadele etmek için kurduğu kadronun maliyeti 40 milyon lirayı buldu. Mali gücün yanında Türk futbolunun aradığı vizyona da sahipler. Geride bıraktığımız süreçte başkanın ve klüp sahibinin söylemlerinden ve klüpte çalışan bazı kişilerden aldığım bilgiler ışığında;

Öncelikle mümkün olan en kısa sürede Süper Lig'e çıkmayı hedefliyorlar.
    Futbolumuz için değerli bir altyapı madeni olan Samsunspor'u bu konuda tekrar canlandırmak istiyorlar.
    Sürdürülebilir bir yapı oluşturarak yaptıkları yatırımın karşılığını almak istiyorlar.

Bu doğrultuda 150 dönümlük bir arazi için girişimde bulunuyorlar. Peki bu arsaya neden ihtiyaç duydular?

Samsunspor'un her alanına hakim bir şehir. Karadeniz'in en çok göç alan şehirlerinden biri olduğu için spora yönelebilecek genç nüfus konusunda da bir sorun yaşamıyorlar. Yolspor, Kadıköyspor gibi çok nitelikli amatör takımları var. Bu takımlar Türk futboluna yalnızca futbolcu değil pek çok antrenör ve hoca da kazandırdı. İşte klübe maledilmesi planlanan bu arazi ile birlikte şehrin farklı yerlerinde dağınık olarak bulunan ve maddi güçlüklerle boğuşan amatör takımların bir araya getirilmesi amaçlanıyor. Bu sayede hem Samsunspor bu önemli altyapı gücünü yanına alacak hem de amatör takımları maddi külfet ve imkan boyutunda rahatlatacak.

Yönetimin diğer çalışmalarını ve takımın içinde bulunduğu durumu tümden ele alacak olursak;
    Futbola böylesine profesyonelce bakmaya başlamaları beni mutlu ediyor. Ancak "futbolun cehennemi" olarak nitelendirebileceğim ikinci ligde olmaları sebebiyle elleri kolları bağlı.

Devre arasında başta Aytaç Sulu olmak üzere takıma yine çok iyi takviyeler yapmalarına karşın bir türlü takım olamıyorlar. Bu durumun sorumlusu olarak teknik direktör Taner Taşkın görüldü ve Ocak ayının sonunda hoca ile yollar ayrıldı. Ankaragücü'nü birinci lige çıkaran hoca ile anlaştılar ancak bu değişiklik de takımın üstündeki karabulutları dağıtmaya yetmedi. Öyle ki takımda sıkıyönetim ilan edildi. Haftaarasında -dün- Çarşambaspor ile yaptıkları hazırlık maçını 4-1 kaybettiler.

Samsunspor şu an bulunduğu kümede 4. sırada ve liderle arasında 4 puan fark var. Takımda mutlak hedef doğrudan üst lige çıkabilmek zira play-off mücadelesi hem Samsunspor'un play-off konusunda geçmiş yıllarda yaşadığı şanssızlıkları hem de muhtemel rakiplerin çok güçlü olması sebebiyle klüp taraftarları korkutuyor.

Özetlemek gerekirse büyük ve doğru yatırımların yapıldığı takımda işler şu an istenildiği gibi gitmiyor. Mutlak şampiyonluk parolasıyla başlanan ligde liderden 4 puan uzağa düşülmüş olması ve ligde yarıştıkları diğer takımların nispeten daha olumlu bir hava yakalamış olmaları kafalarda soru işareti bırakıyor.

Dilerim bu durumun temel sorumlusu olan futbolcular bir an önce kendilerini toparlar ve İsmet Taşdemir önderliğinde hakettiği yere doğru ilerler.
    Konu Fatih ÖZDEMİR tarafından (07.02.2019 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Geçen hafta kader maçında Manisa FK deplasmanından 3-1'lik galibiyetle döndüler. Puan farkını 5'e çıkardılar zirvede. TFF 1.Lig'e direkt çıkamamaları sürpriz olur burdan sonra.

Bir üstteki mesajdan yaklaşık 1 yıl sonra atmışım mesajı ve takım 5 puan farkla lider bu sefer

@Fatih ÖZDEMİR
    Konu Faruk BERBER tarafından (18.02.2020 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Çılgın ve zengin başkanları ile birlikte neler yapacaklarını çok merak ediyorum. Adam bütün servetimi Samsunpor için harcamaya hazırım diyor ve çok yüksek hedefleri var. Altyapı tesisleri tamamen yenilendi. Bütün şehir transferleri bekliyor ve herkes havaya girmiş durumda.

Ben bile 3-4 yıl sonrasını merak etmeye başladım. Bu girişimlerin çoğunun sonu hüsranla bitiyor ama tesis için bu kadar para harcanması gerçekten güzel.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Fatih ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Seneye Süperlig'de...

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Samsunspor gelsin ya. İstanbul takımları deplasman diye 15 dakikalık yol gidiyor.
    Giresunspor da gelsin.

Geçenlerde twitter da İstanbulspor yöneticisi ile atışmaları vardı konu nedir biliyor musunuz?
    İstanbulspor ile atışırken Trabzonspor taraftarı da olaya dahil oldu . o nedenle merak ettim.

Başkanlarını tanımıyorum ama profiline bakınca biraz tuhaf adam gibi geldi bana

Biraz ciddi olun lütfen arkadaşlar. Beni yormaya başladınız bu gereksiz aptalca mesajlarınızla. Gidin başkaları ile uğraşsanıza. Bune terbiyesizlik. Artık sizleri ciddiye almıyorum, cevapta yazmıyorum. Diyalog yok, Monolog var! Sözün bittiği yer! Samsun'da kalite bu kadarmış!
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

az önce istanbulsporu deplasmanda 1-0 yendiler süper lig hayırlı olsun.

bu iş bitti artık.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Dün Samsun'da Eskişehirspor'u 6-1 ile geçtiler. Süper Lig hayırlı olsun.

mkmoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

taraftarlarımız arasında bazı tipler var karadeniz takımlarında nefret ediyor..sanki bölücü gibiler..

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Burdan bir sürpriz yapıp süper lig biletini vermezler umarım. Giresun'la beraber gelsinler.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Enes Ünal Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı mkmoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taraftarlarımız arasında bazı tipler var karadeniz takımlarında nefret ediyor..sanki bölücü gibiler..
    Ben karadeniz takımlarını seviyorum . güzel ve keyifli deplasmanlarda olur ancak Giresun olsun Samsun olsun sövmekten başka yaptıkları iş yok.

Bi Kayseri Bi Ankaragücü gibi karşılama göremiyorsun. Oysaki Karadeniz takımları daha da birlik olması gerekirdi
    ...Allah'm Niyet Ettik 9.Şampiyonluğa...

Onur Recep Kıvrak !
    Yer Bordo Gök Mavi Biz Çıkınca Sahaya

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Enes Ünal Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben karadeniz takımlarını seviyorum . güzel ve keyifli deplasmanlarda olur ancak Giresun olsun Samsun olsun sövmekten başka yaptıkları iş yok.

Bi Kayseri Bi Ankaragücü gibi karşılama göremiyorsun. Oysaki Karadeniz takımları daha da birlik olması gerekirdi
    Biz maçlarımızı kazanalım da sövüp saymaları önemli değil. Futbolda yer var böyle şeylere, hatta bana sorarsan futbolun ruhuna karşılama, çiçek vermek vs. gibi şeylerden daha uygun geliyor agresiflik. O yüzden yakın deplasman olsun, diğer takımlara zor deplasman (en azından mesafe olarak) olsun yeterli. Samsunspor'un gelmesini de isterim tıpkı Giresunspor gibi.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz maçlarımızı kazanalım da sövüp saymaları önemli değil. Futbolda yer var böyle şeylere, hatta bana sorarsan futbolun ruhuna karşılama, çiçek vermek vs. gibi şeylerden daha uygun geliyor agresiflik. O yüzden yakın deplasman olsun, diğer takımlara zor deplasman (en azından mesafe olarak) olsun yeterli. Samsunspor'un gelmesini de isterim tıpkı Giresunspor gibi.
    Aynen öyle. En yakın arkadaşıma derim mesala tribünde söverim sana diye rakipsen.

ama dışarısı başka.

Rekabetin olduğu yerde çiçek böcek vs bunlar saçma sapan şeyler dediğiniz gibi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Şu son iki haftalık gidişat her ne kadar kötü olsa da bu akşam 2 farklı galibiyet alınırsa takım liderlik koltuğuna oturuyor. Yine de çok zor maç. 1-0 olsun bizim olsun mantığı hakim olabilir.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Erhan Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Doğup büyüdüğüm yerdir.

Atatürk'ün şehridir.

Ama hiçbir istanbul takımına karşı yapmadıklarını, şampiyonluk kutlamamızdaki ezikliklerini gördükten sonra bedduamdır: inşallah futbol takımları günyüzü görmez.

Azabınız bol olsun, şeytan azapta gerek !
    Sonsuza dek hep sürecek, oğlum da seni sevecek

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Erhan Sezer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğup büyüdüğüm yerdir.

Atatürk'ün şehridir.

Ama hiçbir istanbul takımına karşı yapmadıklarını, şampiyonluk kutlamamızdaki ezikliklerini gördükten sonra bedduamdır: inşallah futbol takımları günyüzü görmez.

Azabınız bol olsun, şeytan azapta gerek !
    Samsunspor Yüksel Yildirimin malidir istedini yapar.Ama o ego ile daha cok altligte sürünür.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Afrika Diğer

Nihayet geliyorlar...

Bize büyüklük taslasalar da 1 Karadeniz takımını 10 İstanbul takımına her türlü yeğlerim.

Şimdiden hoş gelmişler.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Hosgeldin Samsunspor İstanbul takımları geleceğine Karadeniz takımları gelsin.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

hoş geldin be samsun çok şükür.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Bir yandan sevindim ama bunlar yine vakitlerini bize küfür ederek harcayacaklar, gelmeselerdi de olurdu yâni
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

şöyle bir olay bizim maçta olmuş olsa
    düşünemiyorum neler olurdu
    Samsun bize savaş ilan ederdi
    bk. rize (anahtar kelimeler: Abdullah Durak, Ömür, ersun, hikmet karaman)
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)