Sayfa 13 Toplam 64 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 11 12 13 14 15 23 63 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1597 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsunspor

Mira_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu an burayı eziğin biri okuyorsa eğer.Birbirlerini yiyorlar ne güzel diye pis pis sırıtıyordur.Birilerinin gazına gelip birbirimizi kırma konusunda üstümüze yok.Çok üzülüyorum bu duruma.Ben gerçek Karadeniz Birliği istiyorum.İmkansız olduğunu düşünmeye başlasam bile
    Sadece Şenol Güneş,bir tek Şenol Güneş

Hakan Kazdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Bende İsterim Tabiki Tüm Karadeniz Takım'ları Süper Liq'de Şampiyonluk Yarışı Yapsın .. Ama Biz Dostluk Yapmaya Calısırken , Bazıları Bozuyor ..
    Rizespor Rizelilerin değil Rizesporlularındır !

Samsun İl Temsilcisi aktan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Standart zeytin dalı

SAMSUNSPOR TARAFTARLARINA

Geçmişte her iki taraftanda kaynaklanan hatalardan dolayı Samsunspor-Trabzonspor arasındaki gerginlikler bir türlü son bulmadı.Biz BMN SAMSUN olarak geçmişi bir tarafa bırakıp iyi ilişkiler kurmak için size zeytin dalı uzattık.Yapmış olduğumuz yemek organizasyonunda TRABZONSPOR ile birlikte SAMSUNSPOR'u da konuştuk.Bizler Samsun'da yaşayan Trabzonspor'lular olarak Samsunspor'un başarılı olmasını isteyen bir grubuz.Aramızda birbirinden değerli arkadaşlar bulunmakta.Bizler Samsunspor'a nasıl katkı sağlarız diye düşünürken sizlerden bazıları BMN' ye üye olarak kendilerini TS'lu olarak gösterip yok abi maça pankart getirmeyelim samsunsporlular bizi döver gibi mesajlar yazmaktadırlar.Bizler isteriz ki BMN SAMSUN pankartının yanında SAMSUNSPOR taraftarlarının da sizlerinde pankartı olsun,birlikte maç yapalım,beraber yemek yiyelim.
    Sevgili SAMSUNSPOR'lular
    Burayı sık sık takip ettiğinizi biliyoruz.Samsunspor'un başarılı olması,Süper lige çıkması bizleri de mutlu edecektir.Bizim kavgayla,gereksiz tartışmalarla işimiz yok.Geçmişte yaşanılan yanlışlıklara son vermek taraftarıyız.
    Halı saha maçımıza gelmek isterseniz buyrun gelin.maçtan sonra tatlı yiyeceğiz,beraber yeriz.

BMN SAMSUN
    TRABZON

Mira_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hırçındır Karadeniz,dağlari sabir taşi
    Birlik olsak kimsenunda ağururmiydi başi
    Aramuzdaki nifak tohumlarini kirsak
    Ne kadar güzel olur dargunlukları silsak
    Bir ortak nokta bulsakda omuz omuza dursak
    Herkes güven içinde da daha sağlam yürisak.
    Sadece Şenol Güneş,bir tek Şenol Güneş

mehmetali61_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

aramızdaki fitne çıkartanları bulalım arkdaşlar ve dışlayalım ve yönetime belirtelim benim önerimi yeniliyorum altay maçına gidelim liste yapalım ne kadar erken başlarsak o kadar iyi olur diye düşünüyorum ben benim yanımda trabzonsprlu olmasalarda +3 olur samsunsporu her maçta destekliyourz biz

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı MuratJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gercekten örnek bir davranış ancak değermi bilinmez ...
    Değer değer emin ol ben 20 yıldır bu Samsun'dayım..
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Alıntı Hakan Kazdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Yorma Kendini Boşuna , Siz Bize Geldiqinizde Biz Sizi Yedirdik İcirdik , Dostuk , Maclarda Bile Rize Samsun Trabzon Baqırıyorduk .. Gecen Sene Eziktaş Macını Bilen Bilir , Samsundan & Trabzondan Yardım'a Adam Gelmişti , Gelenlerin Ayaklarına Seslerine Saqlık , Karadeniz Birliqi Vardı .. Biz Size Gidip Neden Küfür Edip Taşlayalım , Bi Mantıklı Düşün Bakalım .. Siz Bize Küfür & Taşlamalar Olunca Bizde Boş Boş Durmayacaktık Tabiki .. Ben Yine İsterim Rize Samsun Trabzon Baqırmayı Ama Rize Ordu Trabzon Baqırıyoruz Şimdi .. Samsunla Bu İşler Olmuyormuş ..
    Kardeşim "Biz size gidip neden küfür edip taşlayalım" diyorsun da hala yakın zamandan bahsediyorsun.Benim yazdıklarım benim hatırlayabildiğim dönem olan 1980 lerden bu yana yaşananlara ilişkin.O günden bugüne neler oldu iki takım taraftarı arasında.Trabzon'da az mı taşlandık biz.Hatta Tanju'nun dev posteri bile elimizden zorla alındı bir şekilde hiç unutmam.Samsun'da da olaylar olmadı mı karşılıklı.Sen diyorsun ki "Taşlamalar olunca biz de boş boş durmayacaktık tabiki" doğru haklısın işte bu taşlamalar her yerde olmadı mı hem Samsun'da hem Trabzon'da hem Bursa'da hem Antep'te.Her yerde her deplasmanda olur bu işler.

Şimdi sen diyorsun ki "Geçen sene bjk maçına Samsun'dan yardıma adam gelmişti yedirdik içirdik ağırladık" Peki bu gelenler kimdi SAMSUN'lu değil miydi?Size desteğe gelen adamları tabiki ağırlayacaksınız.Bizim çocuklar buradan Rize'ye de gittiler destek için zamanında.Bunlar iyi de yada böyle iyi hareketler varda neden hala siz şöyle yaptınız biz böyle yaptık muhabbetine dalıyorsun.İyileri ön plana çıkarıp kötülükleri bitirmeye çalışalım.

Senin cevap verdiğin mesajımda söylenmek istenen bu konuda kimsenin kimseden farkı olmadığı biraz dikkat edersen.Çünkü iki camia içinde de problemli insan ve gruplar var.Ne yani ben bile bir SAMSUNSPOR'lu olarak bu insanlardan çekiniyorum zaman zaman.

Kaptan Ogün bile demecinde söylüyor iki taraftan kaynaklanan hatalardan geçmişten gelen bazı çekişmelerin olduğunu.Bunu yok saymak kendini sütten çıkmış ak kaşık görmek biraz mantıksızlık değil mi madem bana mantıklı olmam öğütünü veriyorsun.Dediğim gibi kimsenin kimseden farkı yok.Sağduyulu adamların girişimleriyle bu işler çözülecektir zamanla ama biz böyle yaptık siz böyle edebiyatıyla değil

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

bu bölümde ceza yediğimden bu yana yazamıyordum
    adminlerden bir ricam var;şu ceza sürelerini kısa tutsunlar.
    neyse bu haftaki samsun maçında stadda yerimizi alıyoruz...

Nereden
    Sinop

bu gün altayı yeniyoruz arkadaşlar skor tahminimde 1-0 veya 2-1 yazın bir kenera

OnOuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

BMN Samsun olarak Samsunspor taraftarına yapabileceğimiz en güzel çağrıyı yaptık. Lakin olumlu bir geri dönüş yaşanmadı. Bu durum bizi etkilemez. Hiç bir menfaatimiz yok bu istediğimiz yakınlaşmada. Sonuçta bizler Samsunda yıllardır varız. Organizasyonlarımızı rahatlıkla yapıyoruz. Destek olalım dedik istemediler. Keyifleri bilir. Bu tavır karşısında maça dahi gitmemizin anlamı yok. Bizleri düşman olarak gören insanlarla paylaşacak çok şeyimiz kalmadı bana göre. Dostluk elimiz havada kaldı. Biz hiç bir şey kaybetmedik...
    TRABZON için 3G = Gıymalı, Guymak, Gaygana

BMN - SAMSUN

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Samsunspor'a bugünki Altay karşılaşmasında başarılar diliyorum...Bu şehir süper ligi hakediyor..Bu sene olmadı ama seneye mutlaka tepeye oynaması lazım Samsunspor'un...

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Altay coştu!

Bank Asya 1. Lig'de son 5 haftada galibiyeti unutan Altay, Samsunspor deplasmanında coştu! Rakibini farklı mağlup eden İzmir ekibi önemli bir galibiyete imza attı: 0-4!
    SAMSUNSPOR: 0 - ALTAY: 4

Stat: 19 Mayıs

Hakemler: Özgür Yankaya xxx, Neşet Merdin xxx, Baki Yiğit xxx

Samsunspor: Eray x, Gökhan Kolomoç xx, Turgay xx, Burhan xx, Turgut xx, Oktay xx, Murat xx, Can Ulun xx, Volkan xx (Dk. 56 Ömür xx), Kenan xx, Sefa xx (Dk. 75 Hakan Akman xx)

Altay: Gökhan Değirmenci xx, Onur xx, Erdi xx (Dk. 42 Mehmet xx), Merter xxx, Yasin xx, Ercan xx, Erdal xx, Yiğit xx, Burak xxx (Dk. 76 Serkan xx), Mesut xx (Dk. 70 İsa xx), Can Erdem xxx

Goller: Dk. 5, Dk. 31, Dk. 74 Burak, Dk. 79 Can Erdem (Altay)

Sarı Kart: Dk. 72 İsa (Altay)

Samsun'da maç sonu!

Bank Asya 1. Lig'de kendi sahasında Altay'a 4-0 mağlup olan Samsunspor'un teknik direktörü Ercüment Coşkundere, iç sahada böylesine mağlubiyetlere alışık olmadıklarını söyledi.
    Coşkundere, maçın ardından yaptığı açıklamada, maç sonucunun son derece üzücü olduğunu belirtti.

Karşılaşmanın başında yedikleri gol sonrası oyuncuların disiplinden koptuklarını ifade eden Coşkundere, şöyle konuştu:
    ''İç sahada böylesine mağlubiyetlere alışık değiliz. Maçın daha başında yediğimiz ilk gol ile oyun disiplininden koptuk ve sonrasında toparlayamadık. İkinci yarıda skoru kurtarmaya çalıştık. Fakat pozisyon üretemedik. Altay, haklı bir galibiyet aldı.''

Altay Teknik Direktörü Tahir Karapınar ise galibiyete ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, ''5 haftadır galip gelemiyorduk. Bizim açımızdan fantastik bir sonuç oldu. Kritik bir viraja girmiştik. Samsunspor maçı bizi rahatlattı. Artık her maç final. Kalan maçlarımızı kazanarak ligde istediğimiz sonucu elde edeceğiz'' dedi.

''Samsun'u Samsunspor ile bütünleştirmeliyiz''

Bank Asya 1. Lig ekibi Samsunspor'da, başkan Hakkı Tomaç, "Samsun'u Samsunspor ile bütünleştirmeliyiz" dedi..
    Tomaç, Nuri Asan Tesisleri'nde yaptığı basın toplantısında, cuma günü yapılacak Olanğanüstü Genel Kurul'da yeni bir yönetim kurulunun oluşmasını arzu ettiklerini söyledi.

Cuma günkü Olağanüstü Genel Kurul'da hazırlanacak makul bir liste ile görevi devretmek istediklerini ifade eden Tomaç, ''Geçen Olağan Genel Kurul'da kulübün kayyuma kalmaması için mecburen bir liste oluşturmuştuk. Aldığımız Olağanüstü Genel Kurul kararı ile de görevi devretmek istiyoruz'' diye konuştu.

Samsunspor'un bir güven erozyonu yaşadığını ve bu nedenle son birkaç yılını yönetim arayışıyla geçirdiğini belirten Tomaç, şunları kaydetti:
    ''Artık bu genel kurullar gına getirmeye, sıkıntı vermeye başlamış, genel kurulun özelliği kaybolmuş durumdadır. Bu tür durumlar bizleri yaralamaktadır. Samsun'un bir araya gelmesi gerekmektedir. Cemiyetler, dernekler, bir araya gelerek küçük de olsa bir bütçe oluşturarak Samsun'u harekete geçirmemiz gerekir. İnanın bu sorunlar uykularımızı kaçırır hale geldi. İdari kriz maddi sıkıntıyı, maddi sıkıntı ise yönetim krizini doğuruyor. Samsun'u Samsunspor ile bütünleştirmeliyiz.''

Tomaç, sorunların çözümü için seçilmiş belediye başkanları ile bir araya geldiklerini de vurgulayarak, ''Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, görüşmemizde seçim öncesi Samsunspor'u konuşmanın yanlış anlaşılacağını, bunun bir seçim malzemesi olarak değerlendirilebileceği belirterek bu yüzden biraz uzak kalmayı tercih ettiğini söyledi. Bu tavrının hiçbir zaman Samsunspor'a sahip çıkılmayacağı anlamına gelmemesi gerektiğini de vurgulayan Yılmaz, Samsunspor'un bu şehrin bir markası olduğunu ve bu markaya sahip çıkma adına Büyükşehir Belediyesi olarak destek olacaklarını ifade ettiler. Diğer belediye başkanlarımızda destek olacaklarını söylediler. Bu oluşacak yönetime ümit verecek bir gelişmedir. Temenni ederim yeni bir yönetim oluşur'' diye konuştu.

ajansspor
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Samsun, Diyar'a dur dedi!

Bank Asya 1. Lig'de haftanın kapanış maçında düşme potasından uzaklaşmak isteyen Samsunspor, Süper Lig yolunda avantajlı olan Diyarbakırspor'u konuk etti.. Ev sahibi, ikinci yarıda bulduğu tek golle 9 hafta sonra rakibine yenilgiyi tattırıp, rahat bir nefes alırken, konuk ekip cepten yemiş oldu!

SAMSUNSPOR: 1 - DİYARBAKIRSPOR: 0

Stat: 19 Mayıs

Hakemler: İlker Meral xxx, Hakan Yemişken xxx, Mehmet Kaan Bingül xxx

Samsunspor: Hasan xxx, Veysel xx, Turgay xx, Kenan xxx, Can xx, Sefa xx (Dk. 86 Hakan ?), Ömür xx, Murat xxx, Turgut xx (Dk. 90 2 Gökhan Kolomoç ?), Oktay xxx, Burhan xxx (Dk. 77 Volkan xx)

Diyarbakırspor: Fevzi xx, Ulaş xx, Ersin xx, Zafer xx, Gökhan Kek xx, Mithat xx, Engin xx, Şenol xx (Dk. 67 Ömer xx), Erhan xx, Emrah xx (Dk. 75 Barış xx), Coşkun xx (Dk. 84 Mutlu ?)
    Gol: Dk. 60 Burhan (Samsunspor)
    Sarı Kart: Dk. 52 Kenan (Samsunspor)[/quote]Kaynak: http://www.ajansspor.com/futbol/tff1..._dur_dedi.html

söğütlübahçeli çılgınlardan fotolar
    Konu s.B.ç tarafından (14.04.2009 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir.

kudu_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

diyara çelme taktınız ya size helal olsun durdunuz durdunuz turnayı gözünden vurdunuz
    UEFA KANIRTA KANIRTA AÇTI ŞEMSİYEYİ....ARTIK UEFA DAN TESCİLLİ BİR HIRSIZIMIZ, BİR DE ŞAMPİYONUMUZ VAR....82 HELAL PUAN ALIN TERİYLE ŞAMPİYON TRABZONSPOR....TEŞEKKÜRLER SADRİ BAŞKAN VE EKİBİ, TEŞEKKÜRLER BATMAYAN GÜNEŞİMİZ, TEŞEKKÜRLER YÜREKLİ FUTBOLCULARMIZ, TEŞEKKÜRLER PAYDAŞLAR.....

Nereden
    Sinop

şirinlerin orda bende vardım hasta olduğum için çok bağıramadım ama diyarı yendik yene takıma destek verilirse güzel olur her sefer samsun maçlarına gitmiyorum diyorum ama nedense her seferde gidiyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Geçtiğimiz hafta sonu Samsunspor antrenürünü radyoda dinlemiştim.O kadar kendinden emin konuşuyorduki şaşırmadım desem yalan olur.Adamın bir bildiği varmış demekki.Tebrikler Samsunspor

Sampiyonluga oynayan Sivassporun bile böyle taraftari yok... Samsunsporumuzun ise iddaasi bile yok. Hedef ilk 10 belirlenmis...

Iste Sivassporu 5. büyük takim olarak gören zihniyete kiniyorum.
    Bizde zamaninda firtina estirdik. Sivasspor da kim ?! Samsunsporun yanina bile gelemez.

Lafim size degil Sivaslilara !

Geceyi süsleyen video.

http://www.dailymotion.com/video/x8y...lik-meya_sport

Nereden
    Sinop

bir trabzonsporlu olarak samsunsporuda destekliyorum gerçi samsunsporlu bazı taraftarlar bizi sevmesede biz samsunsporu seviyoruz ve destekliyoruz süper ligde görmek isteriz şirinler samsunda en iyi taraftar grubu gerçi diyar maçında çok kalabalık yoktu ama başları bu işi biliyor gerçekten resmen kendinden geciyor çiçoydu sanırım ismi öle bağırıyorlardı

Alıntı mehmetali61_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir trabzonsporlu olarak samsunsporuda destekliyorum gerçi samsunsporlu bazı taraftarlar bizi sevmesede biz samsunsporu seviyoruz ve destekliyoruz süper ligde görmek isteriz şirinler samsunda en iyi taraftar grubu gerçi diyar maçında çok kalabalık yoktu ama başları bu işi biliyor gerçekten resmen kendinden geciyor çiçoydu sanırım ismi öle bağırıyorlardı
    yapma kardeşim şirinler bu düşmanlığı körükleyen insanlardan değil mi
    ama yeni liderlerini ben de duydum değişik bir amigo diyorlar.eğer övdükleri kadar efendi ise tribün çok şey kazanır

Nereden
    Trabzon

Alıntı otuken55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapma kardeşim şirinler bu düşmanlığı körükleyen insanlardan değil mi
    ama yeni liderlerini ben de duydum değişik bir amigo diyorlar.eğer övdükleri kadar efendi ise tribün çok şey kazanır

ArkadaşLar yeter bırakın bu nefreti.Olayı sadece TRABZON taraftarına ya da SAMSUN taraftarına mal etmek ne derece doğru bilemiyorum.İlla ki içimizde oLacak bu tür bozuk davranış sergileyecekler.
    Geçen ŞirinLerin sitesinde dolaşırken bir yazı gördüm.Diyordu ki konuyu açan arkadaş:
    "Geçen gün TS-Gs macını izlerken BMN SAMSUN yazan bi pankart gördüm ve BMN SAMSUN'u araştırdım.Bu grup 15-20 kişiden oLuşsan zaman zaman Trabzonspor'u desteklemek için Trabzon'a giden kişilerden oluşuyor.BMN Samsun'a karşı tavrımızı koymalıyız."Bu mesaja karşı Liseli Şrinler'in çoğunun cevabı şu şekilde:"Bırakın onLarda takımını desteklesin.Olaylar yaşanmış bitmiş uzatmaya gerek yok." Bu Mesajdan anlaşılacağı gibi yeni nesilde Trabzonspor düşmanlığı yok.Hee oLanLar iLLa ki vardır.[Topici açan kişi gibi]Ama liseli şirinLer tavrını koymus ve sonrasında topici açan kardeşimiz hatasının farkına varmıştır.
    Şunu da unutmayalım.Samsun'da çok sayıda Trabzonsporlu var.Samsun'u yönetenlere baktığımızda çoğu Trabzonlu.Artık Trabzonlular ile SamsunLular kardeşçe yaşıyor.
    Bunun en güzel örneği;Geçen sene 3.Lige terfi maçları vardı 19 mayıs stadyumunda.Beşikdüzüspor iLe Zonguldak Bld. arasında.Bende bir Beşikdüzü'lü oLarak maçı izlemeye gittim.Yanıma 6-7 tane samsunsprlu genç geldi ve sordular kimle kim oynuyor diye.Dedim Trabzon takımı iLe zonquLdak takımı.Çocuklar ekledi"Trabzon taraftarı hangisi?"Birlikte gittik ve B.düzü spor'u destekledik.Maç sonunda yenildik ancak onlar alkışladı bizi.Bu sende B.düzü Samsun'a gelecek.İşte o zamn görün Samsun-Trabzon dayanışmasını.

eet Ötüken kardeşim Çiço son derece karakterli bir kişiliğe sahip.Sadece takımını destekliyor ve bizlere çok güzel örnek oLuyor.Son derece bilinçli bir taraftar grubu başkanı.Ne hakemlerle ne rakip takım taraftarı iLe işi oLur.

Hee bu arada...SamsunBasKet-Mersin B.B maçı var SaLı günü saat 6'da.Yaşardoğu spor salonunda.Yarı final maçı kazanırsak %80 Finaldeyiz.Rakibimizde FinaLde ya Gs yada Fb olacak.Tüm Samsunda yaşayan kardeşlerimi Bekliyorum.
    Konu Burçak tarafından (19.04.2009 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir.

Lazigo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar ben Of kökenli ama memleketi Samsun olan biriyim. Bizim dedelerimiz zamaninda Samsuna geldi ve ben Of kökenli oldugumuzu 14 yasinda ögrendim
    cok saglam bir samsunspor taraftari idim fakat trabzona edilen küfürler yüzünden suan neredeyse nefret ediyorum samsunspordan.
    adamlar hic alakasi olmayan birseye bile trabzonu karistiriyorlar suan ki fuat köktas trabzon kökenli - samsun sehrinin önde gelenlerinin 90% oldugu gibi!
    bsta adamlar bas bas bagirdi yok yapamaz edemez bi trabzonlu daha geldi yine küme düsecezdenildi. noldu fuat köktas en az ismail uyanki kadar sahip cikti samsunspora. sehrin dinamiklerini toplamaya calisti ama nafile.

zaten sehir merkezi ya trabzonlu ya rizeli yada artvinlidir. yerlisineraslamazsiniz pek.samsunun cok enteresan bir yapisi vardir. sehirin okuyani yazani dogu karadenizlidir iscisi veya issisi ipsizi sapsizi samsunun yerlisidir ve trabzona olan bu düsmanlik burdan beri gelmektedir. adamlara kac sefer yalvardim yakardim yahu küfretmeyin niye böyleyapiyosunuz etmeyin ne alip veremediginiz var dedim. yok! adamlar bildigini okuyor!

1987-1988 sezonunda samsunspor sampiyonluga gidiyordu. samsunsporun basinda hasbi mentesoglu adli carsambali hakiki yerli bir adam vardi. adamin toptan anladigi yok. samsunun yerli sivesi ile "dobi dekmükle" fln dermis bu adam.
    herneyse o sezonda samsunspor gs ile samspiyonluk yarisini götürüyor ama samsunun sampiyon olma olasiligi nerdeyse 100%. hasbi mentesoglunun da bi dünya vergi borcu var. olay bu ya. ali tanriyar da ozamanlarin ya icisleri bakani yada bakanin kayincosu. adam metesogluna bi teklif geitir: sampiyonlugu bize ver vergi borclarini sileyim! Galatasaray 14 seneden beri sampiyon olamamistir. ve o sezon firtinalar gibi esen tanju galatasaraya transfer olur orta saha oyuncusu savas ile. savas bir milli takim kampindan "sakatim" diye geri gelmez. o tarnsferden sonra tanju birakin gol atmayi gol pozisyonuna bile giremez. simdi bunlari tesadüf sayalim. amenna! ama cereyan etmis su ilginc olaya bakin siz simdi:

hasbi mentesoglunun sirketlerinin vergi evraklarini yüklemis bir kamyon samsundan sitanbula yola cikar. evraklar istanbulda incelenip maliye bakanligina ankaraya yollanacak. kamyon bolu daginda kaza yapar ve bütün evraklar yanar nasil ama hollywood filmi sanki degilmi?
    ve bunu yapan trabzonlu rizeli artvinli degil bunu yapan CARSAMBALI!! yani samsunun yerlisi!
    bunu yine dogu karadenizli bi arkadas konu etmisti forumda
    anket actii ve dediki düsman kim: trabzonmu malatyami yoksa bize tarihimizde en büyük kazigi atan Galatasaray mi?
    sonuc ne oldu dersiniz? anket büyük bir cogunluk ile trabzona gitti. neymis ligden düsürmüs trabzon samsunu ulan be adam trabzon seni isterse 10 kez düsürsün ligden senin alacagin 1 sampiyonluk seni türkiyenin 5. büyük takimi yapacakti. sirtin yere gelmiicekti. 2. lige düsemiyecektin lobin olacakti taraftarin ve hersene saglam bi gelirin olacakti. ama olmadi neden? hincal uluc ve ali tanriyar yüzünden.
    trabzon yüzünden degil. maalesef bunu anlamiyorlar ve ben bir samsunlu olarak lanet okuyorum bu insanlara
    trabzonu ermeni ve rumdan asagi görmelerine kiziyorum
    yaaa her laf dönüp dolasip trabzona gelirmi allah askina?
    böyle birsey olmazki?

ben darginim samsuna. karadenizin baskentiyiz diyor samsunlular ama kemenceyi, kolbastiyi, tulumu, horonu, hatta karadeniz sivesini bile kabul etmiyorlar.
    soru: ankara, ben türkiyenin baskentiyim diyecek ama cami yerine kiliseler yaptiracak, türkce yerine yunanca veya ermenice konusturacak, sazi, halayi, türk örf ve adetlerini kabul etmeyecek? osmanli yerine bizim atalarimiz bizans ve romalilardir diyecek? böyle bile düsünülebilirmi?

samsun bu sorunlari ve dogu karadeniz fobisini asmadigi sürece karadenizin baskenti olamaz!
    Konu Burçak tarafından (20.04.2009 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Lazigo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben Of kökenli ama memleketi Samsun olan biriyim. Bizim dedelerimiz zamaninda Samsuna geldi ve ben Of kökenli oldugumuzu 14 yasinda ögrendim
    cok saglam bir samsunspor taraftari idim fakat trabzona edilen küfürler yüzünden suan neredeyse nefret ediyorum samsunspordan.
    adamlar hic alakasi olmayan birseye bile trabzonu karistiriyorlar suan ki fuat köktas trabzon kökenli - samsun sehrinin önde gelenlerinin 90% oldugu gibi!
    bsta adamlar bas bas bagirdi yok yapamaz edemez bi trabzonlu daha geldi yine küme düsecezdenildi. noldu fuat köktas en az ismail uyanki kadar sahip cikti samsunspora. sehrin dinamiklerini toplamaya calisti ama nafile.

zaten sehir merkezi ya trabzonlu ya rizeli yada artvinlidir. yerlisineraslamazsiniz pek. samsunun cok enteresan bir yapisi vardir. sehirin okuyani yazani dogu karadenizlidir iscisi veya issisi ipsizi sapsizi samsunun yerlisidir ve trabzona olan bu düsmanlik burdan beri gelmektedir. adamlara kac sefer yalvardim yakardim yahu küfretmeyin niye böyleyapiyosunuz etmeyin ne alip veremediginiz var dedim. yok! adamlar bildigini okuyor!

1987-1988 sezonunda samsunspor sampiyonluga gidiyordu. samsunsporun basinda hasbi mentesoglu adli carsambali hakiki yerli bir adam vardi. adamin toptan anladigi yok. samsunun yerli sivesi ile "dobi dekmükle" fln dermis bu adam.
    herneyse o sezonda samsunspor gs ile samspiyonluk yarisini götürüyor ama samsunun sampiyon olma olasiligi nerdeyse 100%. hasbi mentesoglunun da bi dünya vergi borcu var. olay bu ya. ali tanriyar da ozamanlarin ya icisleri bakani yada bakanin kayincosu. adam metesogluna bi teklif geitir: sampiyonlugu bize ver vergi borclarini sileyim! Galatasaray 14 seneden beri sampiyon olamamistir. ve o sezon firtinalar gibi esen tanju galatasaraya transfer olur orta saha oyuncusu savas ile. savas bir milli takim kampindan "sakatim" diye geri gelmez. o tarnsferden sonra tanju birakin gol atmayi gol pozisyonuna bile giremez. simdi bunlari tesadüf sayalim. amenna! ama cereyan etmis su ilginc olaya bakin siz simdi:

hasbi mentesoglunun sirketlerinin vergi evraklarini yüklemis bir kamyon samsundan sitanbula yola cikar. evraklar istanbulda incelenip maliye bakanligina ankaraya yollanacak. kamyon bolu daginda kaza yapar ve bütün evraklar yanar nasil ama hollywood filmi sanki degilmi?
    ve bunu yapan trabzonlu rizeli artvinli degil bunu yapan CARSAMBALI!! yani samsunun yerlisi!
    bunu yine dogu karadenizli bi arkadas konu etmisti forumda
    anket actii ve dediki düsman kim: trabzonmu malatyami yoksa bize tarihimizde en büyük kazigi atan Galatasaray mi?
    sonuc ne oldu dersiniz? anket büyük bir cogunluk ile trabzona gitti. neymis ligden düsürmüs trabzon samsunu ulan be adam trabzon seni isterse 10 kez düsürsün ligden senin alacagin 1 sampiyonluk seni türkiyenin 5. büyük takimi yapacakti. sirtin yere gelmiicekti. 2. lige düsemiyecektin lobin olacakti taraftarin ve hersene saglam bi gelirin olacakti. ama olmadi neden? hincal uluc ve ali tanriyar yüzünden.
    trabzon yüzünden degil. maalesef bunu anlamiyorlar ve ben bir samsunlu olarak lanet okuyorum bu insanlara
    trabzonu ermeni ve rumdan asagi görmelerine kiziyorum
    yaaa her laf dönüp dolasip trabzona gelirmi allah askina?
    böyle birsey olmazki?

ben darginim samsuna. karadenizin baskentiyiz diyor samsunlular ama kemenceyi, kolbastiyi, tulumu, horonu, hatta karadeniz sivesini bile kabul etmiyorlar.
    soru: ankara, ben türkiyenin baskentiyim diyecek ama cami yerine kiliseler yaptiracak, türkce yerine yunanca veya ermenice konusturacak, sazi, halayi, türk örf ve adetlerini kabul etmeyecek? osmanli yerine bizim atalarimiz bizans ve romalilardir diyecek? böyle bile düsünülebilirmi?

samsun bu sorunlari ve dogu karadeniz fobisini asmadigi sürece karadenizin baskenti olamaz!
    ben yerlisiyim ben çingen miyim
    adam gibi konuşmayı öğren
    birisi şu mesajı silebilir mi?
    Konu Burçak tarafından (20.04.2009 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Samsunun yerLisi çingenler sözüne katılmıyorum.Samsun yerlisinin yarısı Kavaklı zaten.Geriye kalanların önemli bir bölümünüde Çarşamba-Bafra ve Termeliler oluşturuyor.Ne yalan söylim alaçamllı-Yakakent li vs. görmedim hiç...

Lazigo sen Samsunspor.bizdeki Lazoli degilmsin ?
    iste nasil taraftar oldgun belli oldu...
    senin gibi samsunspor taraftari istemeyiz zaten meraklanma...
    senin bu yazini samsunspor.bize koyalim
    Konu s.B.ç tarafından (20.04.2009 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)