Sayfa 123 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 23 73 113 121 122 123 124 SonuncuSonuncu
Toplam 3078 adet sonuctan sayfa basi 3,051 ile 3,075 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: þikebahçe 0 - 0 Trabzonspor | Maç Sonucu...

sasort - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    38

ya kadir oynatýlmalý sol bekte yetiþmediyse arada bir sol bek bulunmalý
    yasin gitti volkan kadro dýþý yolcu sayýlýr
    açýk yok takýmda onun içindir ki mesela henrique kanat oynatýlabilir tabi forvet alýnýnca4(mesela ) ndoye olabilir

DEEP BLUE
    Ziyaretçi

Koruma refleksi içgüdüleriyle yazýlmýþ garip yazýlarý ve içinde barýndýrdýðý ''biz de kimiz, bir hoca bile olamadýk ki söz hakkýmýz olsun'' kompleksine sýrtýný yaslamýþ zavallý mantýk örgüsünün post modern temsilcilerinin, sadece bire kadar sayabiliyor olmasýna þaþýrmam... Gayet normaldir... Rüzgara karþý uzun iþeme yarýþmasýnýn gazete kaðýdýna sarýlmýþ altýn külah ödülünü ellerimle teslim ediyorum kendilerine...Hayrýný görsünler...

Hocayý eleþtirmek için Pro lisans sahibi teknik adam olmak gerektiði teziyle, forumda intihar rüzgarlarý estiren bilim adamý kýlýklý adamlarý ciddiye almak, iktidarý eleþtirmek için ''iþletme doktorasý yapmýþ sosyoloji profesörü'' olmak noktasýna kadar süründüðü için, kendimden utandým... Yapmamalýydým... Ölümüne_TS rumuzu altýnda, ölmekle bayýlmak arasýndaki farkýn karekökünden spagetti yaparak höpürten Tanrýlaþtýrma Pollyana'larý bilsinler ki, önümüze konulan kurumuþ samana eyvallah ederek bereket okumak, Trabzonspor'u sevme kriterlerimizde yoktur... Hiç bir zaman da olmayacaktýr... Trabzonspor'u sýradan Anadolu kulübü - sýradan Anadolu takýmý eksenine çekecek her hamle, kimden geldiðine bakmaksýzýn anýnda karþýlýk bulacaktýr...

MRA, Korkak ve sünepe futbol oynatýyor dediðim için, mazoþist, adi ve kirli olduðumu ifþaa ederek(!) hakaret kitabýnýn ortasýndan dalan ''Stockholm sendormlu kýzýlaðaç fidanlarý'' için ayýracak daha fazla deðerli vaktim yok... Puan fetiþizminin kýllý kollarýnde ahenkle dans ettikleri ''zamane pistinde'' iyi eðlenceler diliyorum... Futboldan ve Trabzonspor kavramýndan ''baþka þeyler'' anlayan gerçek futbol sevdalýlarýnýn lanetinde kývranarak, kaçýnýlmaz sonu görecekleri o malum ana kadar...
    Konu DEEP BLUE tarafýndan (09.10.2013 Saat 10:24 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Güney Amerika

Lig tv'deki macin öyküsünde izledim simdi. Elemanlar mactan once yapilan isinma calismalarinda 7 tane topumuzu calmislar.

Böyle hirsiz bir topluluk olamaz.
    Gecti, istemem gelmeni.

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý MaEsTrO Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Lig tv'deki macin öyküsünde izledim simdi. Elemanlar mactan once yapilan isinma calismalarinda 7 tane topumuzu calmislar.

Böyle hirsiz bir topluluk olamaz.
    Yok artýk
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

okg_53 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    39

Son 3 maçtýr oyuncu deðiþiklikleri facia. Oynattýðý kötü futbolun üstüne bu yanlýþ hamleler tuz biber oluyor.

Bakalým. Onur daha ne kadar kurtaracak bizi.
    Teþekkürler cesur insanlar Erman Toroðlu ve Uður Meleke
    Gâfil ne bilir neþ've-i pür þevk-i vegâyý, Meydân-ý celâdetteki envar-ý sefâyý.
    Merdân-ý gazâ aþk ile tekbirler alýnca, Titretti yine rûyý zemin arþ-ý semâyý.
    Allah yolunda cenk edelim, þan alalým þan. Kur'an da zafer vâdediyor hazreti Yezdân.

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý okg_53 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Son 3 maçtýr oyuncu deðiþiklikleri facia. Oynattýðý kötü futbolun üstüne bu yanlýþ hamleler tuz biber oluyor.

Bakalým. Onur daha ne kadar kurtaracak bizi.
    Evet Lazio maçýnda da Onur kurtardý bizi.
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

AyhanPe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

Takimin kondisyon sorunu azaldiginda, güzel futbol sergileyen bir takim da izleyecegiz..Lazio macinda Onur kurtardi bizi, ama Lazio nun kalecisi kimi kurtardi..odami bizi?
    Konu AyhanPe tarafýndan (09.10.2013 Saat 23:04 ) deðiþtirilmiþtir.
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

"Trabzonspor'u art niyetli insanlara yedirmeyiz"
    Metin Kara, esnaf þehri Trabzon'un, 52 bin esnafý ve 49 oda baþkaný ve yönetimiyle Trabzonspor'un yanýnda yer almaya, kulübe omuz vermeye ve takýmý sahiplenmeye devam edeceðini bildirdi.

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odalarý Birliði (TESOB) Baþkaný Metin Kara, esnaf þehri Trabzon'un, 52 bin esnafý ve 49 oda baþkaný ve yönetimiyle Trabzonspor'un yanýnda yer almaya, kulübe omuz vermeye ve takýmý sahiplenmeye devam edeceðini bildirdi.

Kara, Fenerbahçe-Trabzonspor maçýnda yaþanan olaylara iliþkin yaptýðý yazýlý açýklamada, Trabzonspor'un, Trabzon halký ve esnafý için en büyük deðerlerden biri olduðunu belirterek, "Kim bu deðerimize ihanet ediyor ve zarar veriyorsa bedelini aðýr öder. Biz tahriklere gelmeyiz ama yapýlaný da sindirmeyiz" ifadesini kullandý.

Türk futbolunun içinde olduðu karanlýk günlerden aydýnlýða çýkma noktasýnda sýkýntý yaþadýðýný savunan Kara, þunlarý kaydetti:

"Þike süreciyle daha da zorlaþan bu süreçte temiz futbol, ahlaklý ve adaletli futbol anlayýþýný baþýndan beri savunan Trabzonspor'a yönelik baþlatýlan karalama ve linç kampanyasýnýn asla bir parçasý olmayacaðýz. Bu oyunu bozacaðýz. Trabzonspor ve Trabzon halkýnýn tek bir derdi ve isteði vardýr, o da futbolda adalet, barýþ ve sevgi anlayýþýnýn hakim olmasý. Esnaf þehri Trabzon, 52 bin esnafý ve 49 oda baþkaný ve yönetimiyle Trabzonspor'un yanýnda yer almaya, omuz vermeye ve sahiplenmeye devam edecektir. Fenerbahçe karþýlaþmasý sonrasý Trabzonspor Kulübü Baþkaný Ýbrahim Hacýosmanoðlu ile yönetim kurulu üyelerine yapýlan çirkin saldýrýyý esefle kýnýyor, Futbol Federasyonu'nu bir kez daha istifaya davet ediyoruz. Trabzonspor'u üç beþ art niyetli insanlara yedirmeyiz, herkes bunu iyi bilsin."
    Ajansspor
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

Alýntý DEEP BLUE Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Koruma refleksi içgüdüleriyle yazýlmýþ garip yazýlarý ve içinde barýndýrdýðý ''biz de kimiz, bir hoca bile olamadýk ki söz hakkýmýz olsun'' kompleksine sýrtýný yaslamýþ zavallý mantýk örgüsünün post modern temsilcilerinin, sadece bire kadar sayabiliyor olmasýna þaþýrmam... Gayet normaldir... Rüzgara karþý uzun iþeme yarýþmasýnýn gazete kaðýdýna sarýlmýþ altýn külah ödülünü ellerimle teslim ediyorum kendilerine...Hayrýný görsünler...

Hocayý eleþtirmek için Pro lisans sahibi teknik adam olmak gerektiði teziyle, forumda intihar rüzgarlarý estiren bilim adamý kýlýklý adamlarý ciddiye almak, iktidarý eleþtirmek için ''iþletme doktorasý yapmýþ sosyoloji profesörü'' olmak noktasýna kadar süründüðü için, kendimden utandým... Yapmamalýydým... Ölümüne_TS rumuzu altýnda, ölmekle bayýlmak arasýndaki farkýn karekökünden spagetti yaparak höpürten Tanrýlaþtýrma Pollyana'larý bilsinler ki, önümüze konulan kurumuþ samana eyvallah ederek bereket okumak, Trabzonspor'u sevme kriterlerimizde yoktur... Hiç bir zaman da olmayacaktýr... Trabzonspor'u sýradan Anadolu kulübü - sýradan Anadolu takýmý eksenine çekecek her hamle, kimden geldiðine bakmaksýzýn anýnda karþýlýk bulacaktýr...

MRA, Korkak ve sünepe futbol oynatýyor dediðim için, mazoþist, adi ve kirli olduðumu ifþaa ederek(!) hakaret kitabýnýn ortasýndan dalan ''Stockholm sendormlu kýzýlaðaç fidanlarý'' için ayýracak daha fazla deðerli vaktim yok... Puan fetiþizminin kýllý kollarýnde ahenkle dans ettikleri ''zamane pistinde'' iyi eðlenceler diliyorum... Futboldan ve Trabzonspor kavramýndan ''baþka þeyler'' anlayan gerçek futbol sevdalýlarýnýn lanetinde kývranarak, kaçýnýlmaz sonu görecekleri o malum ana kadar...
    ilginc..özelden yazdigim tek BIR mesajdan sonra, sanki,,sürülerce'' hakaret iceren mesajlar yazmisim gibi burda lanse eden ve posta kutusunun ,,kirlendigini'' söyleyen bir kisiye hangi cevabin verilmesini bekliyordun? ,,ifsaa'' eden ben degilim, kendine borclusun bunu..kaldiki o özel mesaj da herhangi bir kisilestirme de yoktu..hakarette..

''isletme doktorasý yapmýþ sosyoloji profesörleri nin'' bu kadar dogmatik oldugu bi yerde intikam, kin, nefret, cehalet, sosyal sapkinlik icinde saplanip kalmis bir toplumun olusmasi kadar dogal birsey yoktur herhalde..sosyologlarin yetismedigi, sosyoloji okuyanlarin ,,tembel'' ögrenci muamalesi gördügü bir toplum..,,filozof'' kelimesini asagalamak icin kullanan bireylerden olusan bir toplum..bundan 3 sene önce bolca yazisiyorduk..güzel fikir alisverislerimizde oldu (ben hatirliyorum)..akademik bir kariyerin oldugunu söyledigini animsiyorum..akademisyenler topluma örnek olmasi gerekir..en azindan benim akademik kariyerimi borclu oldugum ülkede bu böyle..almanya da hicbir sosyologun ,,..hatta halamýn toptoplarý olsa, o da amcam olacaktý.'' diye bir tabir kullandigini ne okudum ne duydum..belki Tr dekiler arasinda cok yaygindir bu..emege zerre kadar saygisi olmayan insan yiginindan bahsediyorum..MRA nin mesleginde vermis oldugu emegi, almis oldugu teknik direktörlük diplomasini hice sayabilecek kadar ileri giden bir insanin akademik kariyeri boyunca almis oldugu diplomalarin ne anlami olabilir ki? tüm akademik ünvalari dahi almis olsa bile kisi, adalet bilinci gelismedikten sonra ne önemi var bunun? bu kadar basit mi bir insanin emegini yok saymak? bu kin, bu nefret niye? oralarda böyle, dogru..

anadolu insaninin biraz mazosist agirlikli bir egilimi var...bunu özellikle yöre insaninda görmek mümkün..bunu illede hakaret unsurü olarak kullanmadim..,,illede bu kadar mazosist'' olmak zorundamiyIZ'' diye bir cümle kullanmistim..zaten yasadigimiz kötü günlerin haddi hesabi yok..senelerimiz zindan edilmis..biraz umuta ihtiyacimiz var, tekrar kenetlebilme adina..biraz empatiye ihtiyacimiz var..,,süslü cümlelerin'' arasinda insanlara yagdirdigin hakaretlerden sonra kalkipta seni takdir etmelerini bekleyemezsin..narsizm karsisinda mazosizm sempatik duruyor hatta..

teknik direktörü elestirmene tepki vermiyor ki kimse burda..hatta cogumuzun katildigi noktalar var..dikkat edersen burda bircok insana itici gelen, daha 3-4 aydir takimin basinda olan bir insanin bu kadar acimasizca, orantisiz bir sekilde elestirilmesi, hakarete ugramasi..olay tavir olayi yani..artik kendi degerlerimizi param parca etmekten kendimizde yorulmus olmaliyiz ki, bu kadar acimasizlik tepki aliyor bir cogundan..isin en trajikomik tarafida bu iste..

Trabzonspor hayatimizin bir parcasi olsada, futbol SADECE BIR OYUN sadece sadece bir oyun..burda bu isler farkli yürüyor..stada gidenler arasinda koro halinde ana avrat küfreden insanlar bulmak zor..ve bunu legalize eden ,,sosyologlara'' da rastlayamazsin..basarisiz olan adam yollanir ama emegine, kisiligine de saygisizik edilmez..oda teknik direktör mü diye asagalanmaz mesela..tamam MRA yi eninde sonunda kovmaktan beter edecegiz, tipki digerlerini yaptigimiz gibi..senin replik olayi

PS.: normalde kisilestirme benim tarzim degil..8 senedir bu forumdayim..suana kadarda olmadi..bu hos olmayan bir istisna oldu aslinda..bazilari icin anlamsiz ama ahenkli süslü cümlelerinin altindaki sayisiz hakaretlerin onda birini iade ettigim icin bile üzgünüm..
    Konu AyhanPe tarafýndan (09.10.2013 Saat 23:06 ) deðiþtirilmiþtir.

DEEP BLUE
    Ziyaretçi

Akademik kariyerim yok... Sadece sýradan bir üniversite mezunuyum. Kendi iþimin sahibiyim. Bu temel üzerinden sürüyle cümle kurup yazýk etmiþsin. Bir kere de tuttur be kardeþim... Neyse, düzeltmek istedim...

Sonu izm'lerle biten varyasyonlara dalmayalým yeniden... Alasýný bilir, tabanca gibi sayarým. Yýllardýr hakaret ve küfürün en babasýna maruz kaldýðým bu namert arenada, bunlar výz gelir, týrýs gider... Mýy mýy Paþazade oðlaný deðilim. Trabzon'lu ve Trabzonspor'luyum... Anarþist ruhluyum. Hayatýmda, iki ayrý seferde, toplam 4 gece olmak üzere, sadece Trabzonspor için nezaret yüzü gördüm... Gururumdur...

Üç yýl önce güzel fikir alýþveriþlerinin olduðu adam, bugün adi, kirli, narsist ve mazoþist oldu ise, ya sen adamdan anlamýyordun, ya da ben deðiþtim... Muhasebesini sen yap artýk...

Daha fazlasýna gerek yok.
    Konu DEEP BLUE tarafýndan (10.10.2013 Saat 11:50 ) deðiþtirilmiþtir.

Bahadýr Þimþek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Bence olayý kiþiselleþtirmeden fikirlerini sunmalý herkes ve sonunda fikirler birleþemese de gönüller birleþerek saygýyla ayrýlmasýný bilmeli burdan herkes.

Nacizane görüþümdür. Saygýlar.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

DEEP BLUE
    Ziyaretçi

Alýntý Bahadýr Þimþek Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence olayý kiþiselleþtirmeden fikirlerini sunmalý herkes ve sonunda fikirler birleþemese de gönüller birleþerek saygýyla ayrýlmasýný bilmeli burdan herkes.

Nacizane görüþümdür. Saygýlar.
    Kavganýn her türlüsüne varým. Nereye kadar gittiði umurumda deðil... Bu benim yaþam tarzým...

Üslubum serttir, acýmasýzdýr... En çok da kendime karþý... Grilerin hakimiyetini bilir, ama yaþamýmýn hiç bir zerresine sokmam. Beni ben yapanlardýr bunlar... Kimse beni sevmek zorunda deðil... Ben kimseyi sevmek zorunda deðilim... ''Yaþýna hürmeten'' diye baþlayan výcýk výcýk eyyam cümlelerinden hazzetmem... Ýtici olmak gibi bir endiþem olmaz... Tanrýlaþtýrma seanslarýna prim vermem... Arkadan, yandan sataþmam... Buradayým, iliklerime kadar açýðým... Rakkaselerden nefret ederim. Çapsýz heriflerin makam iþgallerine ilk laneti okumak genetik þifremin gereðidir...

Herkesin, düþmanýmýn bir özürü bile diz çökmeme yeter... Ya da, insaniyet sihrine bulanmýþ minik bir zeytin dalýna olan hürmetim, lal eder zalim dilimi...

Hakedenleri, Cümle Mühendisliði Akademisinden mezun etmenin mahur hazzýný yaþamak da var bu hayatta... Ya da bazý beklenmedik ricalarýn hatýrýna susabilmek... Ýkincisini tercih ediyorum gül hatýrýnýza...Hak veriyor ve susuyorum...

Saygýlarýmla...

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Bu sezon Mustafa Hoca nýn oynatmaya çalýþtýðý oyun ve oyuncu tercihi açýsýndan ( sonuç endeksli olarak ) en verimli maç þikecilerle olan maçtý.
    Bu maçta bile hoca bu þekilde eleþtirilere maðruz kalýyorsa demek ki öncelikle biz ön yargýlarýmýzý , duvarlarýmýzý yýkmamýz gerekiyor.
    Belki Yusuf deðilde Olcan cýksaydý daha iyi olabilirdi vs vs diye sýralayarak gidebiliriz ama þikeciler deplasmanýndan alýnan 1 puanýn kýymetini belkide ilerleyen zamanlarda göreceðiz.

Futbolun altýn kuralýný Mustafa hoca bu maçta sergiledi.Yenemiyorsan, yenilmeyeceksin.

Ama, elbetteki Mustafa Hoca nýn tercihleri, oyun anlayýþý açýsýndan herkesi memnun etmesi beklenilemez lakin bu kadar acýmasýzca eleþtirilere de özellikle bu maçta gerek yok diye düþünüyorum.
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

demir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    42

kendý adýma soyluyorum ;

ben teknýk direktoru elestýrmenýze tabýký karsýyým ama bunun býr sebebý var... elestirmek ýsýn en kolay kýsmýdýr ve konu baskasý olunca dahada kolaydýr bu.. ben dýyorumký hep beraber sampýyonluk yoluna cýkmak ýstýyorsak elestýrmeye teknýk kadrodan degýl kendýmýzden baslayalým.. takýmýmýz yada sahada býr oyuncumuz kotu oynadýgýnda koro halýnde kufurler savurabýlýyorsak takýmýmýzýn guzel marslarýný neden býrlýkte soylemeyelým ?? yaramazlýk yapan cocugumuzu doverek ve soverek egýtmeye calýsmak yerýne neden ona destek olarak hatalarýný gormesýný saglamaya calýsýmýyoruz ?? oynadýgýmýz maclarda stadýmýzý býle dolduramayýp ýstanbul basýnýn býzýmle dalga gecmesýne canak tutuyorken ( madem seyýrcý gelmýyor ozman býz seyýrcýye gýderýz gýbý baslýklar) býzým teknýk kadro elestýrmek NEYIMIZE ????? yolda yurumesýnden habermýz yok kosmaya calýsaný elestýrýyoruz

2007 den berý bu forumdayým kendýmý býldým býlelý bu takýmý tutuyorum bu takýmda hersey elestýrýlýr ama taraftar ASLAAAA...!

her zaman soyluyorum ve yýne tekrar edýyorum

IDMAN OCAGI VE IDMAN GUCU BIRLESTI EFSANE DOGDU SU TARAFTAR BIR BIRLESSIN VALLAHA SAMPIYONLAR LIGI BIZIMDIR..
    Konu demir tarafýndan (10.10.2013 Saat 15:44 ) deðiþtirilmiþtir.
    Turkýyede adalet 12 yasýnda kýz cocugudur, O nun da kendý Rýzasý vardýr.... Turk mahkemeleri..

"Adaletýn Temelý Mulktur"

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

1996 yýlýnda olaylý Fenerbahçe - Trabzonspor maçýnda kafasýndan yaralanan ve bütün suç Trabzonspor'a mal edilen olayýn futbolcusu Aygün'un takým arkadaþýndan itiraflar geldi. Eski futbolcu Aygün’ oda arkadaþý Tarýk, yýllar sonra gerçeði açýkladý: “Kafasýna yumurta gelmiþti ama kýzarýklýk bile yoktu. Durumu kurtarmak için kül tablasýyla kafasýna vurdum. Sonra yine sargý sardýk.”

Tarýk Daþgün büyük bir yetenek olmasýna raðmen Türk futbol tarihinde yýldýzý parlayamadan sönen futbolcular arasýnda yer aldý. Fenerbahçe’ye 21 yaþýnda transfer olduðunda yer yerinden oynamýþtý. Gençlerbirliði formasýyla bir sezonda 13 gol atan ve yaptýðý asistlerle Türkiye’nin yeni starý olarak gösterilen Sarý Tarýk sonraki yýllarda futbolundan çok çapkýnlýklarý ve saha dýþý olaylarýyla iz býraktý.

Jay Jay Okocha’nýn transfer edilmesiyle Fenerbahçe’de yedek kulübesine demir atan ünlü futbolcu, aktif spor yaþamýna son verdikten sonra kendisini genç yýldýzlarý Türk futboluna kazandýrmaya adadý. Çiçeði burnunda teknik adam Tarýk’la futbola baþladýðý ve futbolu býraktýðý kent olan Ankara’da görüþtük.

Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

Nereden
    Almanya

Alýntý Armaðan Dere Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1996 yýlýnda olaylý Fenerbahçe - Trabzonspor maçýnda kafasýndan yaralanan ve bütün suç Trabzonspor'a mal edilen olayýn futbolcusu Aygün'un takým arkadaþýndan itiraflar geldi. Eski futbolcu Aygün’ oda arkadaþý Tarýk, yýllar sonra gerçeði açýkladý: “Kafasýna yumurta gelmiþti ama kýzarýklýk bile yoktu. Durumu kurtarmak için kül tablasýyla kafasýna vurdum. Sonra yine sargý sardýk.”

Tarýk Daþgün büyük bir yetenek olmasýna raðmen Türk futbol tarihinde yýldýzý parlayamadan sönen futbolcular arasýnda yer aldý. Fenerbahçe’ye 21 yaþýnda transfer olduðunda yer yerinden oynamýþtý. Gençlerbirliði formasýyla bir sezonda 13 gol atan ve yaptýðý asistlerle Türkiye’nin yeni starý olarak gösterilen Sarý Tarýk sonraki yýllarda futbolundan çok çapkýnlýklarý ve saha dýþý olaylarýyla iz býraktý.

Jay Jay Okocha’nýn transfer edilmesiyle Fenerbahçe’de yedek kulübesine demir atan ünlü futbolcu, aktif spor yaþamýna son verdikten sonra kendisini genç yýldýzlarý Türk futboluna kazandýrmaya adadý. Çiçeði burnunda teknik adam Tarýk’la futbola baþladýðý ve futbolu býraktýðý kent olan Ankara’da görüþtük.

Kaynak ile beraber verirseniz,daha iyi olur....
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Resmin olduðu site ihsan
    unuttum kopyalamayý..
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

demir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    42

hemen hemen butun haber sýtelernde var bu haber
    haber7
    ensonhaber
    spor3
    haberts

hepsýnde okudum kaldýrýlmadýysa

http://kralspor.ensonhaber.com/tarik...013-10-10.html
    Konu demir tarafýndan (10.10.2013 Saat 16:50 ) deðiþtirilmiþtir.
    Turkýyede adalet 12 yasýnda kýz cocugudur, O nun da kendý Rýzasý vardýr.... Turk mahkemeleri..

"Adaletýn Temelý Mulktur"

Ahmet Kuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Bakalým bu olaylarla alakalý yýllar sonra kim itirafta bulunacak.
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir þeye, bedel neyse onada katlanýr. Yarabbi Kahrýnda hoþ, Lütfunda hoþ dedik… iki saniye sonrasýna garantimiz olmayan bir hayatýmýz için fýrýldak olmaya gerek yok, ben fýrýldaklýk istemem…( M . Y )

Nereden
    Trabzon

Maçý izlemedim.
    Maç sonu olaylarýný izledim.
    Bir kez daha o takýmda insan olmadýðýný gördüm.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Rize
    Yaþ
    32

Alýntý Sibel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maçý izlemedim.
    Maç sonu olaylarýný izledim.
    Bir kez daha o takýmda insan olmadýðýný gördüm.
    insan olsalar ne yazar ki? televizyonda gördüklerim doðruysa böyle insanlýk mý olur?

maymun desen olmaz!
    uzaylý desen olmaz!

çünkü fenevbahçe takýmý uzaylýdan daha yaratýkýmsý bir þeylerle ve maymunluktan da daha evrilmiþlerle doludur! Ýstediðim bu gezegeni derhal terk etmeleri!! Onu ne zaman yaparlar bilmiyoruz daha!!
    Konu Derbeder-53 tarafýndan (10.10.2013 Saat 20:47 ) deðiþtirilmiþtir.

GencZonguldak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

evet malesef cezalar belli oldu ve her zamanki gibi istanbul takýmý haklý bulundu.

cezalar þöyle;

þikebahçeye:
    40 bin saha içi olaylarýndan
    70 bin çirkin tezahürat toplam 110 bin TL

Trabzonspor'a:
    hacýosmanoðlu'na 30 gün hak mahrumiyeti
    bizim resmi web sitesinde yayýnlanan yazý için 70 bin
    talimatlara aykýrý hareketler nedeniyle 22 bin lira toplam 92 bin TL

þikecilere saha kapatma veya herhangi bir þikeci yöneticiye ceza verilmedi.

ülke futbolu bunlarýn elinde olduðu sürece haklý olsak da haksýz sayýlmaya devam edicez.

TFF'ye 13 ekimde yapýlacak yürüyüþte ses getirmemiz yetmez bunlardan baþka türlü intikam almak þart.

geçmiþ olsun.
    Konu GencZonguldak tarafýndan (10.10.2013 Saat 20:54 ) deðiþtirilmiþtir.
    BMП TЯΛBZOПGЦLDΛΚ

Oðuzhan Fidan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla

Alýntý GencZonguldak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    evet malesef cezalar belli oldu ve her zamanki gibi istanbul takýmý haklý bulundu.

cezalar þöyle;

þikebahçeye:
    40 bin saha içi olaylarýndan
    70 bin çirkin tezahürat toplam 110 bin TL

Trabzonspor'a:
    hacýosmanoðlu'na 30 gün hak mahrumiyeti
    bizim resmi web sitesinde yayýnlanan yazý için 70 bin
    talimatlara aykýrý hareketler nedeniyle 22 bin lira toplam 92 bin TL

þikecilere saha kapatma veya herhangi bir þikeci yöneticiye ceza verilmedi.

ülke futbolu bunlarýn elinde olduðu sürece haklý olsak da haksýz sayýlmaya devam edicez.

TFF'ye 13 ekimde yapýlacak yürüyüþte ses getirmemiz yetmez bunlardan baþka türlü intikam almak þart.

geçmiþ olsun.
    tamamiyle bizi tahrik etmeye yönelik kararlar. iyice olaylarý zývanadan çýkatacaklar. birileri kan dökülmesini istiyo. baþkan 30 gün hak muhrumiyeti alacak ne yaptý ? yada orada saldýrý yapanlardan hangisi gözaltýnda þuan veya kim bu insanlar ? herþekilde bizi zararlý çýkartmaya devam ediyolar

Courage - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Tarýk Daþgün'den 17 yýl sonra gelen itiraf

Tarýk Daþgün, 1996'daki Trabzonspor-Fenerbahçe maçý öncesinde büyük tartýþmalara yol açan olaya açýklýk getirdi.

"Trabzon'da Aygün'ün kafasýný ben þiþirdim"
    Fenerbahçe’nin 1995-1996 sezonu þampiyonu olmasýný saðlayan 2-1’lik galibiyeti aldýðý Trabzon maçý öncesi, saldýrýda yaralandýðý söylenen Aygün’ün kafasý baþkan Ali Þen tarafýndan sardýrýlmýþtý. Aygün’ün oda arkadaþý Tarýk, yýllar sonra gerçeði açýkladý: “Kafasýna yumurta gelmiþti ama kýzarýklýk bile yoktu. Durumu kurtarmak için kül tablasýyla kafasýna vurdum. Sonra yine sargý sardýk.”
    Tarýk Daþgün büyük bir yetenek olmasýna raðmen Türk futbol tarihinde yýldýzý parlayamadan sönen futbolcular arasýnda yer aldý. Fenerbahçe’ye 21 yaþýnda transfer olduðunda yer yerinden oynamýþtý. Gençlerbirliði formasýyla bir sezonda 13 gol atan ve yaptýðý asistlerle Türkiye ’nin yeni starý olarak gösterilen Sarý Tarýk sonraki yýllarda futbolundan çok çapkýnlýklarý ve saha dýþý olaylarýyla iz býraktý.
    Jay jay Okocha’nýn transfer edilmesiyle Fenerbahçe’de yedek kulübesine demir atan ünlü futbolcu, aktif spor yaþamýna son verdikten sonra kendisini genç yýldýzlarý Türk futboluna kazandýrmaya adadý. Çiçeði burnunda teknik adam Tarýk’la futbola baþladýðý ve futbolu býraktýðý kent olan Ankara’da görüþtük.

TRABZON HEDÝYE ETTÝ
    “Parreira ile 1995-1996 sezonunda büyük bir hava yakaladýk ve gerçek bir takým hüviyetine büründük. Herkes çok baþarýlý oynuyordu ancak o sezon yakaladýðýmýz þampiyonluk bize Trabzonspor’un bir hediyesidir.”
    “Trabzon’da oynadýðýmýz þampiyonluk maçýný hiç unutamam.. Bu kadar mantýksýz bir futbol oynanamaz. Ben kalecimiz Rüþtü’nün arkasýnda ilk 10 dakikadan itibaren ýsýnmaya baþladým. Trabzonspor bir top oynuyor akýllara zarar. Bir de golü bulunca iki pas dahi yapamayan Fenerbahçe’nin üzerine yaðmur gibi gelmeye devam ettiler. Direkten dönen toplar, karþý karþýya kaçan goller, Rüþtü’nün hayatýnýn maçýný ortaya koymasý onlarý durdurdu.”

ÖNCE OÐUZ, SONRA AYKUT
    “Niye böyle yaðmur gibi atak yaparsýn ki. 1-0 sana yetiyor hatta beraberlik dahi yetiyor. Pas trafiðini çoðalt, Fenerbahçe’yi uyut ve þampiyonluðu kap. Ama o gün sanki 5-0 yapmak istediler. Oysa rakibin Fenerbahçe. Bunu nasýl unutursun?
    “Taraftar sahaya adeta çökmüþtü. Trabzon saldýrdýkça pas yaptýkça ‘Oley’ çekiyorlardý. Oðuz düþürülünce frikikten durumu 1-1 yaptýk. Ben oyuna sonlara doðru girdim. Erol orta sahadan bir topu kaptý ve ileri doðru taþýdý. Ben de ceza sahasýnda ön direðe doðru koþu yaptým. Trabzonspor’un stoperi ve liberosu beni marke etmek için yanýma koþu yaptý. O sýrada arka taraf boþaldý. Erol topu boþ bölgeye kesince Aykut Kocaman topla buluþup durumu 1-2 yaptý.”

ALÝ ÞEN ÇOK AKILLI DAVRANDI
    “O golde büyük payým vardýr. Maç bittikten sonra 3 saat sahada ve soyunma odasýnda mahsur kaldýk. Polis panzerleriyle havalimanýna gittik ve askeri bir tesiste uyuyarak sabah uçaðýyla Ýstanbul’a döndük. Ertesi hafta Van’ý yenip þampiyon olduk. O maç Trabzon’un teknik, taktik hatasýyla kaybedildi.”
    “O maçýn öncesinde baþkanýmýz Ali Þen ve camia akýllý davandý. Önemli bir pskolojik avantaj saðlandý. Havalimanýndan itibaren takim otobüsü taþlandý. Rize sýnýrýna gelene kadar takým otobüsünde tek saðlam cam dahi kalmadý hepsi kýrýldý.”

OÐLUM, BÝR ÞEYLER YAPMALIYIZ
    “Aygün’ün kafasýna bir yumurta isebet etti ama hiçbir iz yoktu. otele yerleþince bütün televizyon kanallarý alt yazýyla Fenerbahçeli futbolcularýn Trabzon da saldýrýya uðradýðýný otobüsün camlarýnýn kýrýldýðýný Aygün’ün de kafasýndan yaralandýðýný geçmeye baþladý. Aygün benim oda arkadaþýmdý. Ama kafasýna dikkatli baktýðýmda kýzarýklýk dahi olmadýðýný gördüm.”
    “Aygün’e ‘Olðum bir þeyler yapmalýyýz yoksa tüm olaylarýn sebebi senin olduðun yazýlýp çizilir. Futbol hayatýn biter’ dedim.
    “Aygün’e birez diþini sýkmasýný tembihleyip otel odasýndaki cam kül tablasýný elime aldým ve var gücümle yumurtanýn geldiði yere vurdum. Aygün’ün kafasý þiþti. Ardýndan sargýya alýp yazýlanlarý doðru çýkardýk. Baþka çaremiz yoktu.”

(.....)

RÖPORTAJIN TAMAMI ;

http://tr.eurosport.com/futbol/super...27/story.shtml
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduðunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

gecmisi anmak iyidir zaman zaman
    Konu AyhanPe tarafýndan (11.10.2013 Saat 00:06 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)