Hesaplipazar
Sayfa 124 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 24 74 114 122 123 124
Toplam 3078 adet sonuctan sayfa basi 3,076 ile 3,078 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: ikebahe 0 - 0 Trabzonspor | Ma Sonucu...

ibrahim - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.09.2007
    Nereden
    Almanya
    Ya
    29

Alnt hamdi akko Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Brakn u gemiin safsatalarn. Tarkdan m medet umuyorsunuz artk. Adam glerek anlatyor yaptklarn , kaale almamak gerek.
    Yok biz ana avrat din iman seref svecegiz kendisine. Beddualar edecegiz falan. iyyiz byle.
    Milli Takmm TRABZONSPOR
    Al aaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Gn, gelecek; Hak gelecek, batl zail olacak. Haramiler sersefil, ikeciler yerle bir olacak!

AyhanPe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.07.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    38

Alnt DEEP BLUE Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Akademik kariyerim yok... Sadece sradan bir niversite mezunuyum. Kendi iimin sahibiyim. Bu temel zerinden sryle cmle kurup yazk etmisin. Bir kere de tuttur be kardeim... Neyse, dzeltmek istedim...

Sonu izm'lerle biten varyasyonlara dalmayalm yeniden... Alasn bilir, tabanca gibi sayarm. Yllardr hakaret ve kfrn en babasna maruz kaldm bu namert arenada, bunlar vz gelir, trs gider... My my Paazade olan deilim. Trabzon'lu ve Trabzonspor'luyum... Anarist ruhluyum. Hayatmda, iki ayr seferde, toplam 4 gece olmak zere, sadece Trabzonspor iin nezaret yz grdm... Gururumdur...

yl nce gzel fikir alverilerinin olduu adam, bugn adi, kirli, narsist ve mazoist oldu ise, ya sen adamdan anlamyordun, ya da ben deitim... Muhasebesini sen yap artk...

Daha fazlasna gerek yok.
    Daha fazlasina gerek varmis demek ki, hemde cok daha fazlasina..ama muhasebe tek tarafli olunca olmuyor byle!..

sunu belirteyim..yazinin temeli herhangi birinin kisiligi yada olasi bir akademik kariyeri zerine kurulu degildi..neyin zerine kurulu oldugunu gayet iyi biliyorum! insan sosyal sorumlulugunun bilincine varmasi icin illede akademik bir kariyeri olmasi gerekmiyor..bunu ,,siradan'' niversite mezunlarida basarabilir..kaldi ki akademisyen olmayipta bu onurlu sorumlulugu stlenebilme cesaretini gstermis yaprak dkm gibi aramizdan ayrilan ,,ilk okul mezunlari'' cinarlarimizla dolu tarihimiz (bir avuc kalmis olsada sayilari)..demek ki bu adalet bilincinin gelismesiyle orantili icsel bir srec..

sanirim yine hafizam beni yaniltmiyorsa ki emin degilim Petrol zerine bir is yapiyordun..sosyoloji profesor bir abimizle karistirmis olmaliyim..ayni zamanda burda onlada tartisiyordum..kisilestirilmemis sekilde!

tekrar ve defalarca altini cizeyim..,,kirli'' yakistirmasini yapan kisi ben degilim, SENSIN..zelden sana yazdigim kisa mesaj sadece kendi insanimiza yaptigimiz haksizliklari konu alan elestirisel bir yaklasim iceriyordu..bir isyani..o masaji burda karalayip propaganda araci olarak kullanip posta kutununun ,,kirlettigini'' iddia eden sensin..alkislamami mi bekliyordun? mazosistlik konusuna aciklik getirdim..kesinlikle hakaret unsur olarak kullanmadim..anadolu insaninin bu yn , idealistligiyle, mertligiyle, bir bakima ,,safligiyla'' orantilildir..kresel dnyanin yozlastirdigi, maalesef gecen yzyilda kalan deger yargilarinin yerle bir edildigi popler kltrn iliklerimize kadar islendigi su dnemlerde bunun lafda degil zde oldugunu anlamak bile cok degerledir..

meslegim geregi genclerin gelisimiyle cok yakindan ilgiliyim..bu,,gurbette'' mcadelemin temeli, birilerinin basardigi gibi ,,anadolumun bagrindan kopan insanlarimda imkan verildiginde en iyilerini basarabilecegi'' gercegi zerine kuruludur ve asla dn vermem..bazen bir glmseme, bazen ictenlikle ,,sana gveniyorum'' demek bile yeni bir fidanin yesermesinde itici gc olabilir..onlarin gzlerinde ki umut benim vicdanimin aynasidir..kisa srede onlari yeterliliklerine, yeteneklerine gre analiz edip bir strateji belirlemem gerekiyor ve bunun icin sadece bir saat kaliyor bana..tek dayanagim ise bazen onlarin gzlerinde ki o umut oluyor iste..hayatlarini mafetmeyeceklerine, damga yemeyeceklerine dair umut..sert ve acimasiz uslp sadece gerektiginde kullanilmasi gerekir..yoksa fidan yesermeden lr..bazen gerektiginde giri olabilmeli yani

rnek verdigim sonu izm'le biten kelimeleri sosyo-psikolojik acidan kullanmistim ama herhalde sen popler ,,siyasi '' acidan kastediyorsun..bu tip kavramlari cehalet ve kin dolu, ayristirmak amacli, dsnce tembeli toplumlar yaratma adina tek bir kelime anlamina indirgenmis popler sekliyle degilde bilimsel olarak ele almak gerekir..bu siyasal teoriye cok iyi bir sekilde hakim olmayi gerektirir..buda cok gcl felsefik bir alt yapinin rndr..kck yaslarda cocuklara asilanmalaridir, yoksa bydklerinde ve yaslandiklarinda ,,filozof'' kelimesini asagalamak icin kullanabiliyorlar..itiraf edeyim senelerimi vermeme ragmen, alasini bilemiyorum..

bahsettigin deger yargilari yre insaninda var..merttir yre insani, acimasizdir kendine karsi, mazosisttir belkide ama merttir..bunlarin kendinde olduguna iddia ediyorsunda MRA da olabilecegini neden dsnemiyorsun, anlayamiyorum? 1461 Trabzon sampiyon oldugunda uzatilan mikrofonlara hedeflerini anlatirken masum, mahcup ama gururlu bir sekilde..HEDEFIM TRABZONSPOR' U AVRUPA SAMPIYONU YAPMAKTIR'' dediginde tylerim diken diken olmustu..sana birsey itiraf edeyim mi..anarsizimin bir cok cesidi vardir ama grdgm en anarsist adam MRA' dir..ve idealisttir..sonuna kadar hemde..sence saha sonuclarina gremi byle konusuyorum? stelik herkesin elestiri yagmuruna tuttugu yilmis, takim karekterini kaybetmis bir kadroya, yrenin karekterini yansitamadigi icin onu elestirecek vicdansizligi yapamiyorum..ne yapabilirim? IHO gibi belli bir kapisteyi gecemeyecek bir adamin baskanliginda takimin basina gecmesini onun sansizligi olsada bunu avantaja dnstrecegini dsnyorum..ayrica IHO nun yetersiz kapasitesine ragmen oraya baskan olarak secilmesinde bir sucu yok haliyle..bunu bile bile secen yelere sormak gerekir..kaldiki IHO disinda oraya gelebilecek hic kimse ona bu sansi vermeyecekti..buda bizim sansimiz, onca olumsuzlukta..

ayrica belirttigin idealist deger anlayisini, daha nce yazdigin su cmleleri temel alarak uyarladigimizda muhabesinini benim yapmami mi istersin? yoksa kendin mi yapacaksin ?!

Alnt DEEP BLUE Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben adalet tanrs deilim... Sradan bir taraftarm... Adalet kavramndan soslu rizotto yapmak iin her cmleye adalet katmann, adalet duygusuna vurulabilecek en byk haner olduunu dnrm... Ben drstm, ben adaletliyim, ben zarifim, ben ben ben ben... Aslnda olmayan ey iin kandrrz kendimizi... O nedenle ben adil deilim... Adalet aramyorum... Sadece gol iin oynayan bir takm istiyorum... Hepsi bu.
    idealistligin temelinde ,,vicdan'' vardir, asil bir adelet bilinci vardir..kresellesen dnyada artik MRA gibi insanlara ,,enayi'' de diyorlar !! itiraf ediyorum..bende ayni gruptayim..o insan bizden birisi ve bu kadar acimasizca elestirilmesine stelik hic hak etmedigi halde, dayanamiyorum..ben asagilik kompleksinin iliklerine kadar empoze edilen,,bizden bir bok olmaz'' anlayisina katlanamiyorum..duydugum derin zntnn kaynagidir bu..

bundan sonrada tm insanlarimi adam yerine koydugum gibi senide adam yerine koyup karsilik vermekten, dsncelerimi dile getirmekten kacinmayacagim sayin abim ama sunu itiraf edeyim..sana zelden yazdigim o ,,hakaret'' dolu yazidan dolayi utandirmayi basardin beni..senden zr diliyorum..hayir cevap olarak ,,zldm. ne anlattm bile anlamamssiniz. Daha fazlasna gerek yok.'' dedigin icin degil..inan ondan dolayi degil..ve sayet ''yasina hrmeten diye baslayan vck vck eyyam cmleleri'' sylememi bekliyorsan, hic bekleme..SY - LE - MEM

,,hatta halamn toptoplar olsa, o da amcam olacakt'' diye yakisiksiz bir sekilde hic geregi olmadigi halde bel altindan vurdugun icin bunu sylemeyi kendime grev gryorum..anadolu kadini biliyoruz ki yeri geldiginde ,,toptoplari'' olan adamlardan bile daha adamdir/ di..

asla bilgi ve donanimina saygizlik etmedim ben..bunu benim belirtmeme ihtiyacin yok kesinlikle ama yle oldugunu biliyorum..istemdisi da olsa bu bilgi, donanim ve retorik gcn bu forumda Trabzonspor degerinin etrafinda birlesen yreminin insanlarina karsi kullanilmasini hos bulmuyorum..acimasizca kullanilan, ORANTISIZ GC olarak grnce zoruma gidiyor..buna neden ihtiyac duyulur ki, anlamiyorum ??? isin pedagojik boyutunu ihmal etmemeliyiz kesinlikle, cnk burdakiler bizim insanlarimiz, genclerimiz..,,Yillardr hakaret ve kfrn en babasna maruz'' kalmana zldm ve tasvip etmiyorum ama ,,bu namert arenada'' gcn altinda ezilen insanlarimiz birer fail degil kurbandir..bunu dsnerek hareket etmek gerekir..belliki son yasadigimiz haksizlikla dolu srec sinirlerimizi cok yipratmis..fazla tahamml edemiyoruz..hepimiz icin gecerli..sonuc itibariyle kol kirilir yen icinde kalir..tartissakta, bazen cok kizsakta biz BIRIZ..birlik oldugumuzda nmzde kimse duramaz bizim..ama cok inatci ve asiyiz..ne yapalim..kendimize karsi tolerans gsterme konusunda da cok cimriyiz..ne olur su adami fazla acimasizca elestirdigini kabul etsen, teknik elestirilerinde haklilik payin olsada cok mu zor?

olayin kisilestirilmesi ynnde katkilarimdan dolayi forum ahalasinden zr diliyorum..ictenlikle..

rumuzum ,,lmne_ts'' ve bununla gurur duyuyorum..lmekle bayilmak arasindaki farkin diye baslayan cmlene ithafen..kendi insanimi asalayacagima (cogu kez baskalarinin nnde dahil), yceltmeyi tercih ederim..almanlar byle yapiyor, imreniyorum onlara.

sevgilerimle..(zira ,,sevgisiz'' bir saygiyi dsnemiyorum)
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ZGRSNDR

,,Cogu insan dsnmektense lmeyi yegliyor; gercekte de byle oluyor zaten...''(B. Russell)

yelik tarihi
    10.06.2008
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    38

Standart ikebahe 0 - 0 Trabzonspor | Ma Sonucu...

@lmne_ts gzel bir makaleymi. Bir nefeste okudum

Loading %61..

Niin mi fikir deitiriyorum? nk ben fikirlerimin sahibiyim; klesi deil! Cenap ahabettin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)