Sayfa 11 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 SonuncuSonuncu
Toplam 308 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UEFA'dan 1 Maç Seyircisiz Oynama Cezası

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Lig tv'de Can Karyağdı cezanın sebeplerinden birinin üzerinde durdu.Taraftarların yeterince aranmaması.Güney kıbrıstaki maçta laptopların bile içi açıldı ama Trabzonda hiçbir önlem alınmadı dedi.Bu önlemi de Başkanın tezcanlı dediği taraftar değil Yönetim yapacaktı.Maçta ne olay çıktıysa artık(ben maçtayken göremedim)onun da önlemi alınmış olur ceza da alınmazdı

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

maça girerken beni bir kere bile aramadılar sadece benide degil arkadaşlar kimseyi aramadılar benim gibi kaç kişiyi merdiveneler tıklım tıklım doluydu sonra rum taraftarlara şişeler yagmur gibi yağdı bende biz bu cezayı hakettik açıkcası emniyet hiç bir önlem dahi almamış
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

korkarım bu cezadan geri dönüş olmayacak. inşallah seyircinin yokluğunu hissetmez takım. işimiz zordu, daha da zorlaştı. ama zoru başarmanın zevki bir başkadır...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır aleminkrali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

trabzondaki cekirdekci seyirceler icin bu ceza iyi oldu.bu sefer cekirdegi evde yiyecekler.maalesef avni akerdeki trabzonspor seyircisi trabzonsporun buyuklugune yakisan taraftarlik yapamiyor,
    TRABZONSPORU BUYUK YAPAN TARAFTIRIDIR.

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu çekirdek olayını ne kadar abartıyorsunuz arkadaşalr ne demek çekirdekci iin iyi oldu bunun için kötü oldu yeter bırakın bu lafları maça bağırmak için gelen var oturup izlemek için gelen var kimseye neden oturuyorsun diyeemzsiniz bun kimsenin yetkisi yok
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Nereden
    İstanbul

Alıntı aleminkrali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trabzondaki cekirdekci seyirceler icin bu ceza iyi oldu.bu sefer cekirdegi evde yiyecekler.maalesef avni akerdeki trabzonspor seyircisi trabzonsporun buyuklugune yakisan taraftarlik yapamiyor,
    çok haklısın kardeşim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

maçta bir şey olmadı... hatta rumlarla değil aramızda kavga ettik.. bir de rumların bayrağına meşale atıldı o kadar..
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

biz cazaya itiraz etmiş miyiz?etmişsek ne demişiz.?cevap verildiyse ne demişler?sonra biz nedemişiz ?velhasıl nedir sonuç?
    uefa zaten türk düşmanı karar mercileri isviçreli ne beklenir ki zaten?Gözünün üstünde kaş var olayı yani.
    ama bizim kalın kafalılara ne demeli?sahaya yabancı madde atanı öyle dövecen ki stat değil uzunsokağa bile çıkamayacak.

Alıntı aleminkrali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taktınız bi cekirdekci seyirci lafına yaa. ne büyük taraftarsınızda cekirdek yiyeni begenmiyorsunuz.. iki işi bir arada yapamıyorsan bu senin sorunun hem cekirdek yenilerek hemde mac izleme cok zevkli bu iki işi aynı zamanda yapamadıgın içinmi bu cekirdek yiyenlere davrın yoksa nee zorun ne yaaa.. sanki kendisi her mac 90 dk bagıran biriymiş gibi cekirdekten bahsetiyor ya ayıp ya.. önce kendi kendimizle bütün olalım millete laf sokacana cekirdek diye avni akerde olan ilk maca bi büyük paket cekirdekle git bak ne kadar zevkli oluyor gör...
    Trabzonspor

Nereden
    Giresun

Alıntı cIlgInIm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taktınız bi cekirdekci seyirci lafına yaa. ne büyük taraftarsınızda cekirdek yiyeni begenmiyorsunuz.. iki işi bir arada yapamıyorsan bu senin sorunun hem cekirdek yenilerek hemde mac izleme cok zevkli bu iki işi aynı zamanda yapamadıgın içinmi bu cekirdek yiyenlere davrın yoksa nee zorun ne yaaa.. sanki kendisi her mac 90 dk bagıran biriymiş gibi cekirdekten bahsetiyor ya ayıp ya.. önce kendi kendimizle bütün olalım millete laf sokacana cekirdek diye avni akerde olan ilk maca bi büyük paket cekirdekle git bak ne kadar zevkli oluyor gör...
    sen niye öyle diyosun ya maçta deli gibi bağırılacak bağırmayanın yedi sülalesine sövülecek. geçen yıl gurbetçi arkadaşım geldi anortosis maçına geldik. bilet yok neyse 4 kişi 7,5 milyonluk bilete verdik 25 er milyon girdik adamlar yanımda uslu başlı adamlar ön tarafta kendini bilmezler bağırmayana sövüyor. yerin dibine battım.
    bence bu ceza haklıdır. trabzon taraftarı ilk önce maç izlemeyi öğrensin ondan sonra gelen cezaya hepberaber itiraz ederiz.

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Nytre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maçta bir şey olmadı... hatta rumlarla değil aramızda kavga ettik.. bir de rumların bayrağına meşale atıldı o kadar..
    Sütten çıkmış ak kaşık değil yani
    keyif adamı ..

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

şimdi bu konu çok karışık. bazı arkadaşların dediği gibi kimseyi zorla bağıramaz. oraya her yaştan insan geliyor. 40 yaşındaki 50 yaşındaki bi insanın genç bi taraftar gibi bağırması beklenmemeli. kalkıp zıplayıp tezahürat yapamaz. maçı izlemeye gelmiştir. ve kendine göre haklı olarak önünde ayağa kalkan kişilere otur göremiyorum der. çünkü izlemeye gelmiştir.

yapılması gereken maraton özel denen yerin bir an önce kaldırılıp o maratonun orta kısmının taraftara bırakılması. pınar başı yapmak isteyen zaten oraya gider. kimsede engellenmemiş olur. pınar başı yapmadan sadece tezahürata katılmak isteyenler zaten bunu oturarakta yapabilir. sorun çıkmaz böylece. bu bütün statlarda aynı. bjk nın tribünleri örnek veriliyor yer yer . ama sanıyomusunuzki bütün stat ayakta 90 dakka . .değil.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

BOZOHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

vay be apoel maçında cinayet işledik. bu kadar ceza alacağımızı bilseydim bir kaç rumu ağız burun karışık yiğardık olduğu yere. yapmadık yapmış kadar ceza aldık. ne yazıkkı uefanın bu kararında haklı olduğunu söyleyen arkadaşlarda var içimizde yazık.
    KAHROLSUN LİG TV !!!

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapılması gereken maraton özel denen yerin bir an önce kaldırılıp o maratonun orta kısmının taraftara bırakılması. pınar başı yapmak isteyen zaten oraya gider. kimsede engellenmemiş olur. pınar başı yapmadan sadece tezahürata katılmak isteyenler zaten bunu oturarakta yapabilir. sorun çıkmaz böylece. bu bütün statlarda aynı. bjk nın tribünleri örnek veriliyor yer yer . ama sanıyomusunuzki bütün stat ayakta 90 dakka . .değil.

Geçen yıl Manisa'da oynanan maçta, "Pınarbaşı" yapılacaktı ve "çök çök" dendi. Bu söylemi anlayamayan bir taraftarımız çökmeyince, olan oldu ve o taraftar vurulmaya başlandı...

Sen "Pınarbaşı" yazınca, acaba dedim bu maçtada "pınarbaşı" kavgası mı yaşandı. Şayet öyleyse, "Pınarbaşını" literatürümüzden kaldırmalıyız.

Aslında, biz hep bütün stadyumun aynı anda hareket etmesini istiyoruz. oysa, oturan stadyuma göre birşeyler geliştirsek, belki de katılım daha fazla olur. İsteyen ayakta, isteyen oturarak bu ambiansa eşlik edebilir. Ama bu ambians nasıl yaratılabilir, bunun üzerinde düşünmek gerek.

Kendimi bildim bileli Avni Aker tribününden kavga eksik olmuyor. Sebeplerine girip, konuyu dağıtmak istemiyorum ama birşekilde bunun önüne de geçilmesi gerek. Hiç hoş durmuyor...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

bence yenı yapılan stadta bu dusunulerek sahaya yakın olan alt katlarda ayakta durmak ısteyenler.ust katta oturup mac ızlemek ısteyenler olabılır.

tabıkı tum stadtan bagırması beklemek olmaz.simdi ben babamla gıtsem maca adam 55 yasında 90 dakka bagırsa mac bıtımı onu oraya gomerız allah korusun.1,5 -2 saat tempo tutmak herkese gore degıl. tezahurata en fazla 35 bılemdın 40 yasındakı katılır (ıstısnalar kaıdeyı bozmaz.) ama stadın % 90 oturup cecırdek cıtlarsa buda olmaz be kardesım.

iyi bir oragnızasyonla sureklı bagıranlarla onemlı anlarda ve gollerde bagıranlar ayrı oturursa sorun kalmaz.

kaldıkı oturarak mac ızlemek ıstedıgı ıcın dayak yıyen ve artık maca gıtmeyen bır kac kısı tanıyorum.boyle olursa herkes bır bır kacacak stadatan ozaman macları kım gelecek.
    nasıl ınsan kendı taraftarına vuru anlaamıs degılım.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

"bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı ........" benim iş tam buna benzedi. ömrümde ilk defa avni akerde maç seyredecektim herşeyi hazırlamıştım ama ceza geldi böyle şans olmaz yaaa
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tamer olmadı kardeşim protokole veririz seni
    "t®ß" Biz TRABZON'luyuz; Susarsak Güneş Doğar, Konusursak Ay yanar, İsyanımızda Kıyamet Kopar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kim ne derse desin her sene Trabzon'da maçlarda gerek kale arkası gerekse Maratonda olmak üzere heryerde yer almışımdır alıyorumda..
    Gerçekten taraftarlık bilincinin hiçbirimizide olmadığı kanaatindeyim ne oturanlarda nede ayakta bağırıp coşan arkadaşlarımızda kalkmayanalrı zorlamak hakaret etmek dövmek bir insanlık ayıbı ancak gelip oturan amcalarımızında bağırmaya eşlik etmemesinin yanında (sadece örnektir) Hüseyin'e-Gökdeniz'e yada herhangi bir futbolcuya yüksek sesle bağırıp küfür edebiliyor olması ironik bişeydir sanırım..Velhasıl stadımızdaki ambians olmamasının ana sebebi stdımızın ta kendisidir eğer gerçekten bir futbol mabedimiz yapılsa şöle 40-45 bin kişilik stada full yakın dik..kutu gibi bişey..stadda yer alan 0 40 bin kişiden 5 bini bağırsa yeter zaten diğerleri de el çırpar heralde..ancak bunalr olmicak şeyler değildir yeterki önce insanca maç seyretmeyi öğrenelim..Hem sahada emek sarfedenlere hemde trbünde yanında oturanlara saygılı olalım..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Nereden
    İstanbul

Bak Bozohan kardeşim, hem adam gibi taraftarlık nedir haberin yok, hem de çıkmış 'UEFA'nın cezası haklıdır diyen kişiler var aramızda yazık' gibi talihsiz ifadeler kullanıyorsun.

Ne kadar sağlıklı düşündüğün yaptığın yorumdan da belli, neymiş ceza alacağımızı bilseymiş gider birkaç Rum dövermiş!

Aferin sana, bravo, senin gibilerin bu kafasıyla daha çok işi var bu takımın..
    Söyle bakalım iki üç Rum döverek neyi kanıtlayacaksın? Kulübüne nasıl bir faydan olacak? Madem bu kadar inanıyordun bu işe hiç beklemeyip yapsaydın o zaman.

UEFA'nın kararı haklı derken burada somut birtakım verilere göre konuşuyoruz. Kaynağımız da hem UEFA'nın gerekçeli kararı(İngilizcen olmayabilir ama bari yazılan tercümeleri oku) hem de maça giden bazı arkadaşlarımızın bizzat burada yazdığı olaylar.

Senin gibiler yüzünden yakında hepten Avrupa kapıları bize kapanır, sen de gider artık Karadeniz TSYD kupasında Giresunsporluları falan döver rahatlarsın...

Nereden
    Giresun

Trabzonspor cezaya doymuyor
    Trabzonspor, geçen sezon ve bu sezon taraftarlarının neden olduğu kötü ve çirkin tezahüratlar ve saha olayları nedeniyle oynadığı resmi müsabakalarda toplam 332 bin YTL para cezası ile bir maç saha kapama, bir maç da seyircisiz oynama cezası aldı.

Bordo-mavili Karadeniz temsilcisi, geçen sezon ve bu sezon taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle en çok yanan kulüplerden biri oldu. Bordo-mavili takım, Turkcell Süper Ligi, Fortis Türkiye Kupası ve UEFA Kupası maçlarında taraftarlarının neden olduğu olaylar sebebiyle toplam 332 bin YTL para cezası alırken, 1 maç saha kapama ve UEFA tarafından da bir maç seyircisiz oynama cezasına çarptırıldı.

İşte Trabzonspor'un 2005-2006 sezonunda oyanyıp ceza aldığı karşılaşmalar:

1. Hafta: Trabzonspor-Kayserispor: 5 bin YTL,
    5. Hafta: Trabzonspor-Gaziantepspor: 15 bin YTL,
    6. Hafta: Sivasspor-Trabzonspor: 5 bin YTL,
    7. Hafta: Trabzonspor-Vestel Manisaspor: 5 bin YTL,
    8. Hafta: Galatasaray-Trabzonspor: 12 bin 500 YTL,
    9. Hafta: Samsunspor-Trabzonspor: 15 bin YTL ,
    10. Hafta: Trabzonspor-Kayseri Erciyesspor: 30 bin YTL,

Fortis Türkiye Kupası: Trabzonspor-Kayserispor: 15 bin YTL,

12. Hafta: Trabzonspor Gençlerbirliği: 20 bin YTL,
    14. Hafta: Trabzonspor-Çaykur Rizespor: 6 bin YTL,
    15. Hafta: Fenerbahçe-Trabzonspor: 2 bin 500 YTL,
    16. Hafta: Trabzonspor-Ankaraspor: 7 bin 500 YTL,

Fortis Türkiye Kupası: Fatih Karagümrük-Trabzonspor: 3 bin YTL,
    20. Hafta: Trabzonspor-Malatyaspor: 3 bin YTL,
    Fortis Türkiye Kupası: Trabzonspor-Denizlispor: 7 bin YTL,

22. Hafta: Trabzonspor-Sivasspor: 5 bin YTL,
    24. Hafta: Trabzonspor-Galatasaray: 7 bin YTL,
    29. Hafta: Gençlerbirliği-Trabzonspor: 5 bin YTL,
    30. Hafta: Trabzonspor-Diyarbakırspor: 5 bin YTL ,
    31. Hafta: Çaykur Rizespor-Trabzonspor: 2 bin 500 YTL ve 1 maç saha kapatma cezası,
    32. Hafta: Trabzonspor-Fenerbahçe: 70 Bin YTL,
    33. Hafta: Ankaraspor-Trabzonspor: 2 bin 500 YTL,
    34.Hafta: Trabzonspor-Beşiktaş: 5 Bin YTL".

2006-2007 Sezonu
    :

2. Hafta: Trabzonspor-Vestel Manasispor: 50 bin YTL (Nuri Albayrak'a 10 Bin YTL ve 1 ay hak mahrumiyeti),
    UEFA Kupası: Trabzonspor-Apoel: 10 bin İsviçre Frangı (18 Bin 500 YTL) ve 1 maç seyircisiz oynama cezası".

taraftar bişey yapmadı diyen masum arkadaşlar şu tabloya bi baksın ve ben utanılmasını tavsiye ediyom.

Nebiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Valla ne yalan diim anlatılanların hiç birini görmemişim ben o maç demekki. Zaten öyle bi yerde seyrettikdi sahayı zor görmüştük.
    Yukardaki cezalar hakkında bişi demiyommm.
    Maraton özel konusunda yazılanlara aynen katılıyorum.En iyisi o olur bencede.
    Vee gelelim Osasuna maçına.Gidişat cezamızın değişmeyeceğini gösteriyo.Bari belediye başkanımız geçen apoel maçında yaptığı gibi meydana büyük perde kurdursa,maçı seyretmek için.Bordo mavi balonlar süslemeler olsa bide havai fişek.
    Çok şey mi istedim acaba.

Alıntı the cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor cezaya doymuyor
    Trabzonspor, geçen sezon ve bu sezon taraftarlarının neden olduğu kötü ve çirkin tezahüratlar ve saha olayları nedeniyle oynadığı resmi müsabakalarda toplam 332 bin YTL para cezası ile bir maç saha kapama, bir maç da seyircisiz oynama cezası aldı.

Bordo-mavili Karadeniz temsilcisi, geçen sezon ve bu sezon taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle en çok yanan kulüplerden biri oldu. Bordo-mavili takım, Turkcell Süper Ligi, Fortis Türkiye Kupası ve UEFA Kupası maçlarında taraftarlarının neden olduğu olaylar sebebiyle toplam 332 bin YTL para cezası alırken, 1 maç saha kapama ve UEFA tarafından da bir maç seyircisiz oynama cezasına çarptırıldı.

İşte Trabzonspor'un 2005-2006 sezonunda oyanyıp ceza aldığı karşılaşmalar:

1. Hafta: Trabzonspor-Kayserispor: 5 bin YTL,
    5. Hafta: Trabzonspor-Gaziantepspor: 15 bin YTL,
    6. Hafta: Sivasspor-Trabzonspor: 5 bin YTL,
    7. Hafta: Trabzonspor-Vestel Manisaspor: 5 bin YTL,
    8. Hafta: Galatasaray-Trabzonspor: 12 bin 500 YTL,
    9. Hafta: Samsunspor-Trabzonspor: 15 bin YTL ,
    10. Hafta: Trabzonspor-Kayseri Erciyesspor: 30 bin YTL,

Fortis Türkiye Kupası: Trabzonspor-Kayserispor: 15 bin YTL,

12. Hafta: Trabzonspor Gençlerbirliği: 20 bin YTL,
    14. Hafta: Trabzonspor-Çaykur Rizespor: 6 bin YTL,
    15. Hafta: Fenerbahçe-Trabzonspor: 2 bin 500 YTL,
    16. Hafta: Trabzonspor-Ankaraspor: 7 bin 500 YTL,

Fortis Türkiye Kupası: Fatih Karagümrük-Trabzonspor: 3 bin YTL,
    20. Hafta: Trabzonspor-Malatyaspor: 3 bin YTL,
    Fortis Türkiye Kupası: Trabzonspor-Denizlispor: 7 bin YTL,

22. Hafta: Trabzonspor-Sivasspor: 5 bin YTL,
    24. Hafta: Trabzonspor-Galatasaray: 7 bin YTL,
    29. Hafta: Gençlerbirliği-Trabzonspor: 5 bin YTL,
    30. Hafta: Trabzonspor-Diyarbakırspor: 5 bin YTL ,
    31. Hafta: Çaykur Rizespor-Trabzonspor: 2 bin 500 YTL ve 1 maç saha kapatma cezası,
    32. Hafta: Trabzonspor-Fenerbahçe: 70 Bin YTL,
    33. Hafta: Ankaraspor-Trabzonspor: 2 bin 500 YTL,
    34.Hafta: Trabzonspor-Beşiktaş: 5 Bin YTL".

2006-2007 Sezonu
    :

2. Hafta: Trabzonspor-Vestel Manasispor: 50 bin YTL (Nuri Albayrak'a 10 Bin YTL ve 1 ay hak mahrumiyeti),
    UEFA Kupası: Trabzonspor-Apoel: 10 bin İsviçre Frangı (18 Bin 500 YTL) ve 1 maç seyircisiz oynama cezası".

taraftar bişey yapmadı diyen masum arkadaşlar şu tabloya bi baksın ve ben utanılmasını tavsiye ediyom.
    Diger takimlarin cezalarini da yazip oyle degerlendirme yapmak gerek
    kimse trabzon taraftarini canavar gostermeye calismasin !!!

Nereden
    Giresun

burdan alman gereken karalanmaya çalışılman falan değil burdan ders alman gerek bunun bize ders olması lazım.

Alıntı the cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burdan alman gereken karalanmaya çalışılman falan değil burdan ders alman gerek bunun bize ders olması lazım.
    turkiye'nin gercekleri aci
    trabzon ders alsin tamam ama ya diger takimlar ?
    onlar nelere yapiyor da gorulmuyor,gosterilmiyor ?
    trabzon taraftari cilgindir belki ama kendini yenen takimi dahi yeri gelir alkislar

Kobalas61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

cok kötü oldu.
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)