Sayfa 2 Toplam 30 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 743 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Akvaryum

lakerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Cikletin beyaz prensesinden besliyorum balık beslemenin dışında 7 adet köpekte beslemekteyim.1 dalmaçyalı 3 labrador 2 işkoç terriyeri 1 adette labrador terriyer kırması var.Az kaldı hayvanat bahçesi açıcam
    HERYERDE YILDIZ VARDIR AMA AY BIR TANEDIR.....

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı lakerta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cikletin beyaz prensesinden besliyorum balık beslemenin dışında 7 adet köpekte beslemekteyim.1 dalmaçyalı 3 labrador 2 işkoç terriyeri 1 adette labrador terriyer kırması var.Az kaldı hayvanat bahçesi açıcam
    naaptin abicim yaa nasıl bakıyorsun o kadar şeye. çok zor görünüyor , bakması kolay deme sakın

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ivam odrob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün brichardilerin yanına 4 tane de albino brichardi koydum daha ufaklar resimlerini büyüyünce koyarım

bunlarda önceki balıklarım şu anda bunlara bir arkadaşım bakıyor bende ise yavruları kaldı ufak akvaryumda

http://img62.imageshack.us/img62/7821/sv5000063ah.jpg

ayrıca fanusta balık beslenmez bir hafta 10 günde telef olurlar akvaryum için iyi filtreleme ve havalandırma gereki 50-60 milyona japon balığı lepistes vs beslenecek akvaryumlar kurabilirsiniz
    Öyle heveslendirdin ki beni... Ben de yıllar üzerine kurdum akvaryumumu. Özlemişim bee

http://img172.imageshack.us/img172/2149/ak11ui4.jpg

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (Bu arada Japonya'da japon balığı diye bişey yok )
    Ya Emrah bak bu soru hep kafamı kurcalamıştır,Japonya'da Japon balığı yokmuş bunu öğrendim,peki Japonya'da "Japon ayçekirdeği" ve "Japon tipi lüks kürdan" var mı?..
    Yelkenimizdeki rüzgarı çaldılar, yılmadık...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vallahi yok Kaan Ben çekirdek diye papağan yemi aldım bi keresinde. Sonra kavurup yediğimde millet şaşırdı baya. Ye ye bitmiyodu zaten, 10 kg koca poşet Japon kürdanı da yok ama bu konuya girmeyelim, aklıma Tigana geliyor. Böğğkk!!!

İşin komikliği bi tarafa, malı satmak için alakasız ürünlerin üzerine Japon yazmak nasıl bir komplekstir böyle? Hadi telefon yapar üzerine de "Pekpanasonic" yazarsın anlarım. Çekirdek bu yaw! Üstelik de adamlar papağan yemi olarak kullanıyor. Zaten hiç bi Japon'un da çekirdek yiyecek vakti yok

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu konuyu ta lisedeyken irdelemeye çalışmıştım ben,ama bir sonuca varamamıştım...Bir de Japon kol tişört var di mi?..

Papağan yemi olayının aynısı Ferhan Şensoy'un "Şans Kapıyı Kırınca" adlı filminde vuku buluyor
    Yelkenimizdeki rüzgarı çaldılar, yılmadık...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır MrbLack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

la bi günde 7 tane lepistes birden öldürülür mü?

Nereden
    Ankara

bu konu çok pasif kalmış arkadaşlar . canlandıralım biraz :tsmeşale: .

benimde sorum olacak . bu aralar elma salyangozu diye bir tür duydum bildiğimiz salyangoz gibi suda yaşıyor bu . aynı zamanda vatoz görevide görüyor yosunları yiyor onun dışında yem artıkları , ölü balıklarıda yiyor çok balığı olanların akvaryumunda güzel bir temizleme elemanı olabiliyor yani . üremeside baya kolay diye bilgiler aldım , okudum ...

bu elma salyangozu hakkında bilgisi olan varsa konuşalım açılsın konu baya işe yarayabiliyor akvaryumcularada duyurulur . bende almayı düşünüyorum akvaryumuma ...

bendede bir tane var sanırım japon balığı ama türünden tam emin değilim
    (Başarı Trabzonspora Layıktır)=BTL

PRANHA KOVALAYAN ÇILGIN HAMSİİİ

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende 85lt tank var;
    3 büyük boy japon
    2 orta boy japon
    2 küçük boy japon
    1 teleskop
    2 köpek balığı
    1 beta
    2 çöpçü
    1 vatoz
    1 melek
    1 henüz adını bilmediğim yassı bi balık var 40ytlik bişii cins balık dediler resmini koyarım adını bilen söyler umarım

ama işin aslı chicklet türü balıklara geçmek istiyorum fakat balıklarım çok güzeller bunlardan da vazgeçemiyorum
    0II0II0I I00I0I0I 0III00II0 00II0I0I II0I0II0

Serap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

naptın sen kuğu bi ben eksikmişim... o yassı balıkda ben olim barim

bende balık besliyorumm bizimkiler sarı prenseslerle beyaz prenseslerrr güzeller

ehe ehe ehe
    serap küçülde cebime gir

Nereden
    Ankara

Alıntı KuGu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 85lt tank var;
    3 büyük boy japon
    2 orta boy japon
    2 küçük boy japon
    1 teleskop
    2 köpek balığı
    1 beta
    2 çöpçü
    1 vatoz
    1 melek
    1 henüz adını bilmediğim yassı bi balık var 40ytlik bişii cins balık dediler resmini koyarım adını bilen söyler umarım

ama işin aslı chicklet türü balıklara geçmek istiyorum fakat balıklarım çok güzeller bunlardan da vazgeçemiyorum

bendede 6 tane japon balığı var ve 1 tanede vatoz var . daha değişik türlere geçmek istiyorum ama bunlar baya sağlıklı onun için olanların içine yeni şeyler eklemek istiyorum .

bide bu arada melek hemde 1 tane meleği japon balıklarının arasında nasıl sağlam tutuyorsun anlayamadım . bende gurami vardı 1 tane japon balıkları onun antenlerini yoldular ve öldürdüler malesef . biraz psikopat gibi bzimkiler .

bu arada arkadaşlar " elma salyangozu " hakkında bilgisi olan varsa burada bizle paylaşırsa iyi olur . çoğu kişinin işine yarayacağını düşünüyorum çünkü ...
    Konu Ozan tarafından (11.02.2007 Saat 20:33 ) değiştirilmiştir.

Serap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı KuGu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehe ehe ehe
    serap küçülde cebime gir
    ben illada akvaryumuna gircem neysem konuyu dağıtmıyak bende kendi evim olursa şöle salonun duvarına gömme şık bişiy istiyorum..oturup keyfle izleyebileceğim..

Alıntı SeRaP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben illada akvaryumuna gircem neysem konuyu dağıtmıyak bende kendi evim olursa şöle salonun duvarına gömme şık bişiy istiyorum..oturup keyfle izleyebileceğim..

ehe ehe scartlı yaptır bari balıklardan sıkılırsan lig tv paketi alıp maçta izlersin sen

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aha da benim balık buda
    Her Asker Kısa Dönem olamaz :)

Nereden
    Ankara

konu dağılıyor arkadaşlar biraz daha dikkatli olalım . ilginç resimleride "günün eğlencesi" başlığına koyarsak daha yararlı olabilir . en azından konuyu pek dağıtmamış olur ...

doğru diyorsun ozi bencede burada bu resimler olmazzzz

Nereden
    Ankara

Elma Salyangozları (Pomacea bridgesii)

Elma salyangozları bakması kolay hayvanlardır. Saldırgan olmayan sakin balıkların olduğu akvaryumlarda bulunabilirler ve yosunları tüketip akvaryum ve havuzlarda faydalı olurlar.Pomacea canaliculata gibi bazı türler bitkilere zarar verebilir onun için onlar tavsiye edilmez . Fakat ben bitkili bir tank için mükemmel bir tür elma salyangozu olan Pomacea bridgesii’yi öneririm. Sağlıklı bitkileri yemezler ve sebzeye ve pul yeme bayılırlar. ayrıca akvaryumunuzda bol bitkili ve kalabalık balık türleri yaşıyorsa ölümlerini farkedemediğiniz zamanlar olabilir ama bu salyangozlar koku duyuları ile hareket ederler ve ölü balıklarıda yerler . tam bir temizleme aracı yani .

BESLENME

Pul yem ile dip balıkları için olan tablet yemler elma salyangozları için uygundur.taze fasulye, ıspanak, daha çok koyu yeşil yapraklı salata ve kabuklu bezelyeyle de beslersek kabuğunun daha sağlam olmasını sağlamış oluruz .

SU

Ph 7 veya üstü olmalıdır. Daha düşükse, kabukta hasar meydana gelir. Aşınma işaretleri ve delikler görülecektir.

ISI

Elma salyangozları birçok ortama uyum sağlayabilir. 22 ile 28 derece arasında herhangi bir değer uygundur.

DEKORASYON

Elma salyangozları tırmanmaya bayılır bu yüzden keskin kenarların olmadığı bir dekorasyon harikadır.Akvaryumun üstüne çıktıklarını ve balıksı solungaçlarıyla sualtında da solunum yapabilmelerine rağmen, tüpleri vasıtasıyla hava aldıklarını göreceksiniz. Üstte biraz yer bırakmak çok önemlidir. su seviyesinin üstünde akvaryumda 5-10 cm yer bırakmanız daha iyi olur . gezinirler ve su seviyesinin üstüne yumurta bırakırlar .Eğer su çizgisini aşağıya çekmezseniz, salyangozlarınız strese girecek ve öleceklerdir.Ayrıca tankın üstü kapalı olmalıdır çünkü çok aktiftirler. Düzenli olarak beslenmezlerse ve tankın kapağı açıksa, yem aramak için evlerini terkedeceklerdir.

YUMURTA KÜMELERİ

Su çizgisinin üzerinde küme halinde yumurtlarlar. Yumurtalar suya düşerse boğulacaklardır ama kururlarsa yine öleceklerdir o yüzden nemli bir ortam oluşturmalısınız.
    Yumurtalar 2-3 hafta içinde çıkacaklardır, çok küçük salyangozların suya girdiklerini gördüğünüzde. Yosunla ve küçük yem artıklarıyla beslenirler.Eğer balığınız varsa (mesela japon balığı) problem şudur ki, bunlar yavru salyangozları yiyeceklerdir.bu yüzden küçük fileli tankların içinde yetiştirebilirsiniz küçük salyangozları .Yavrular 10 cent boyutuna geldiklerinde nakil için hazırdırlar, buna karar verdiyseniz .
    Bir küme, herhangi bir yerde 30-100 yavru üretir.

ÖLÜM

Elma salyangozları 2-3 yıl yaşar.Bazıları zaman zaman uyuşuk olabilir bu yüzden ölü olup olmadığını anlamak için bir kalem alın ve ‘kapısı’ yakınına dokunun, eğer sıkıca kapanırsa hala yaşıyor demektir.

DİĞER BALIKLARLA UYUMU

Çoğu balık salyangozları rahatsız etmez ama bazıları eder . Gurami ler saldırır. japon balıkları cama çarpabilir salyangozları ama japon balıklarıyla beslenebilir . cikletlerin çoğu türüyle anlaşamazlar . Frenetus larda saldırır salyangozlara . vatoz larda salyangozların içini boşaltıyor malesef .

--- ”Altın elma salyangozu” olarak bilinen sarı bir ‘Pomacea bridgesii’ çeşidi

--- Pomacea bridgesii, mavi çeşidi

---yumurta kümeleri

kaynak:www.akvaryum.com
    - - - - - - - - - -

evet bu kadar açıklamadan sonra kendi yorumumu söyleyeyim. bende almayı düşünüyorum başkalarından aldığım görüşler çok olumlu yönde . çok tatlı hayvanlar olduğu söylediler ve balıkların bu salyangozların gölgesinde kaldığını söylediler . sizin görüşlerinizide bekliyorum bu konuda . belki aranızda iğğrreennnç diyenlerde olacak ama bence güzel hayvanlar ...
    Konu Ozan tarafından (12.02.2007 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Özellikle sarısı çok şirin görünüyor Akvaryuma renk katar bence
    Fanatik Pacci

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

bizim şirketteki akvaryumda bir kaç adet vardı.

akvaryumda çeşitli boy ve türde ciklet var.şuan salyangozların kabuklarının içleri boş. evi barkı bırakıp kaçmadılar ise balıklar onları bir güzel yemiş. çok kereler izlememe rağmen saldırıken hiç görmemiştim ama hangi ara yedi bilmiyorum.

ilgililere duyurulur.

not: salyangozlar küçük boy ceviz kadar.
    balıklar 12-13 cm.

Nereden
    Ankara

evet çoğu ciklet türü salyangozları yiyor kabukları hatıra olarak kalıyor

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı AtalaY_BuğrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aha da benim balık buda

kalkana benziyor bu yaw

yaklaşık 6 yıl japon balığı besledim....daha sonra japonlar ölünce ya tutarsa deyip akvaryuma dereden yakaladığım sazanları doldurdum.. ilk başta biraz uyum sorunu yaşadılar ama sonradan 40 yıllık japon gibi oldular

fakat sazanların akvaryum ömrü 2-3 yıldan fazla olmuyor...kendiliğinden ölüyorlar.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

bazı akvaryumcular dişi lepistes diye derelerden topladıkları (türünü bilmiyorum) akavaryum işine yeni girene satıyorlar.

garibim erkek lepisteste görücü usulü , bu evllikte psikolojik bunalıma girip dertten ölüyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)