Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 91 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sizce Lübnan'a asker gönderilmeli mi?

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Türkler korktu gelemediler dedirtmek dahamı iyi.Çanakkale ye sarıkamışa gidenler bizden dahamı az biliyodular.Bu savaş dinler savaşıdır ve bizde müslüman olduğumuza göre bu savaşın içinde olacağız.
    Özkan SÜMER

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı saglam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende "Çıkarsa tezkere, Bilal gitsin askere" diyenlerdensin anlaşılan . Bilal'in durumunu bilmiyorum ancak her Türk genci n baskerliğini yapmak durumundadır, bir ayrıcalık yapılması düşünülemez.

ayrıcalık yapılmamalı zaten..vatan bu sonucata nerde olursa olsun yapılır ama kendi ogullarına cıfte standart uygulayıp paşalar gibi askerlik yaptırılmasını karsıyım.bole gitsin demekle olmuyor malesef ben bilala ozel demiyorum millet vekillerin ogulları hep torpilliler..buna uyuz oluyorum
    "t®ß" Biz TRABZON'luyuz; Susarsak Güneş Doğar, Konusursak Ay yanar, İsyanımızda Kıyamet Kopar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tansu Çiller'in oğlu villasının önünde askerliğini yapmıştı..."Çıkarsa tezkere, Bilal gitsin askere"

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkler korktu gelemediler dedirtmek dahamı iyi.Çanakkale ye sarıkamışa gidenler bizden dahamı az biliyodular.Bu savaş dinler savaşıdır ve bizde müslüman olduğumuza göre bu savaşın içinde olacağız.
    Güzel kardeşim, böyle bir mantık olamaz. Oraya asker gönderiyorsak prestijimiz açısındandır, bölgedeki etkinliğimizi ve dış siyasette elimizi gülendirmek içindir (bkz. pkk, kuzay ırak) "korktu" demelerinden çekinmemizle Lübnan'a gitmemizin bir alakası yoktur. Ayrıca oraya savaşmaya da gitmiyoruz.

Alıntı antagonist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tansu Çiller'in oğlu villasının önünde askerliğini yapmıştı..."Çıkarsa tezkere, Bilal gitsin askere"
    Kaç tane oğlu var bilemiyorum ancak, bir tanesinin S.A.T. komandosu olduğunu hatırlıyorum.
    Konu saglam tarafından (06.09.2006 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

merak etme oda yapar kemerde!!!
    "t®ß" Biz TRABZON'luyuz; Susarsak Güneş Doğar, Konusursak Ay yanar, İsyanımızda Kıyamet Kopar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Hayırlısı olsun. Bence Türk askerinin o bölgede bulunması gerekiyordu. Ortadaoğu stratejik bir bölge ve burada söz sahibi olmak istiyorsanız, bir şekilde ağırlığınızı koyacaksınız. Keza Türk askerinin silahlı bir çatışmaya girmeyeceği, Hizbullah'ı silahsızlandırma gibi bir görev almayacağı hatta istediğimiz an askerimizi geri çekebileceğimiz de teskere şartları altında belirtildi.
    O bölgeye asker göndererek söz sahibi olabileceğimizi hiç sanmıyorum. Kendi çıkarlarımız adına biz orada ne için bulunuyoruz Allah aşkına. Bizim pkk pisliğini temizlememiz için Kuzey Irak'a girişimiz AB ve ABD tarafından engellenirken elalemin topraklarında ne işimiz var. Bunun yanında Türk askerinin silahlı çatışmaya girmeyeceği garantisi verilmemiş durumda.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güzel kardeşim, böyle bir mantık olamaz. Oraya asker gönderiyorsak prestijimiz açısındandır, bölgedeki etkinliğimizi ve dış siyasette elimizi gülendirmek içindir (bkz. pkk, kuzay ırak) "korktu" demelerinden çekinmemizle Lübnan'a gitmemizin bir alakası yoktur. Ayrıca oraya savaşmaya da gitmiyoruz.

Kaç tane oğlu var hatırlamıyoum ancak, bir tanesinin de S.A.T. komandosu olduğunu iyi biliyorum.

Bakınız:http://sourtimes.org/show.asp?t=mert+ciller
    http://msgs.securepoint.com/cgi-bin/...0607/88/2.html
    Konu antagonist tarafından (06.09.2006 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Doğrusu ya tam villasının önü değildi. Onlarca arkadaşım o günlerde üniversite sonrası Hakkari'de, Şırnak'da, Van'da vs. askerliğini yaparken, kendisi Yeniköy'deki evlerinin TAM KARŞISINDA, Çubuklu'da askerdi. Kendisinin scuba (balıkadam) ehliyeti olduğu için denizci olmuştu. Ama SAT komandosu hikayesi, adı üstünde tam bir hikaye..!

Bir Türk yazarını arabasıyla çiğneyerek öldüren ve bu olaydan en ufak bir ceza almadan kurtulan Bilal mi askere Lübnan'a gidecek? Peh..!
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O bölgeye asker göndererek söz sahibi olabileceğimizi hiç sanmıyorum. Kendi çıkarlarımız adına biz orada ne için bulunuyoruz Allah aşkına. Bizim pkk pisliğini temizlememiz için Kuzey Irak'a girişimiz AB ve ABD tarafından engellenirken elalemin topraklarında ne işimiz var. Bunun yanında Türk askerinin silahlı çatışmaya girmeyeceği garantisi verilmemiş durumda.
    Dış politika dengeleri böyle bir şey olsa gerek Kaya. Sen 1 martta tezkereyi çıkartıp Amerika'nın işgaline ortak olmayınca, haliyle o kadar can ve para kaybeden zat seni oraya sokmaz. Orası artık Amerika, ne yapabilirsin ki?

Bulunduğun coğrafyada söz sahibi olmak istiyorsan, politikada aktif rol oynaman gerekli. Oyunun kuralı bu! Kabuğuna çekilip beklemek, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" gibi düşünmek bize bir yarar sağlamaz.

"Çatışmaya girmeme garantisi" kaynaklı bir sıkıntı olmayacağını, hükümetten yapılan "istediğimiz an askerimizi geri çekeriz" cümlesine istinaden tahmin ediyorum.

Alıntı Şimal Yıldızı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrusu ya tam villasının önü değildi. Onlarca arkadaşım o günlerde üniversite sonrası Hakkari'de, Şırnak'da, Van'da vs. askerliğini yaparken, kendisi Yeniköy'deki evlerinin TAM KARŞISINDA, Çubuklu'da askerdi. Kendisinin scuba (balıkadam) ehliyeti olduğu için denizci olmuştu. Ama SAT komandosu hikayesi, adı üstünde tam bir hikaye..!

Bir Türk yazarını arabasıyla çiğneyerek öldüren ve bu olaydan en ufak bir ceza almadan kurtulan Bilal mi askere Lübnan'a gidecek? Peh..!
    Doğrudur, ben de düzeltiyorum. Havuzda gösteri yaptığını görmüştüm.

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok ayrıntıya girmeden düşüncemi söyleceğim ama tezkere oylandıktan sonra bişey değişmeyecek tabii ki.Kesinlikle gönderilmemeli.
    keyif adamı ..

Nereden
    İstanbul

İsmini ilk defa duyduğum bilal bi anda toplist oldu.Ne bilalmiş beaaa.Futbol oynuyomu acaba.Albayrak son bombası olur bakarsınız.
    Özkan SÜMER

Murat Hızal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Türk halkının tek çıkarı kendi toprakları içindedir.Sağa sola asker yollayarak hiç bir fayda sağlayamayız.Lübnana asker gönderilmesi avrupa devletlerinin ve amerikanın göz boyama stratejisidir

Her şey olup bitmiş kimse israile ses çıkaramamış,şimdide sözde barış için düzeni sağlamaya gidiyoruz.Açın gözünüzü arkadaşlar Türk ordusu kimsenin askeri olmamalıdır.

Bu kararın çıkmasına vesile olan bütün herkes,şehitlerimiz er ya da geç sizlerden hesap soracaktır.

Bilal konusuna gelirsek,bırakın dokunmyın bilale mazallah okulu bitirir türkiyeye döner babsının koltuğuna göz koyar.O bulaşmasın buralara,mümkünse hiç gelmesin bu ülkeye.
    ''Üzgün olmaktansa öfkeli olmayı yeğlerim'' (Hodus)

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu çok hassas bir konu üzerinde düşünürsek lübnan halkı arap,kürtler de var az biraz..diycem o ki hangisinden fayda geldi ki araplar bizi kurtuluş savaşında vurdular arkadan şeyh sait isyanları mı dersiniz bi sürü olay çıkartıp binlerce osmanlı askeri şehit oldu..kürtler derseniz 22 senedir pkklılarla uğraş,barzaniyle,talabaniyle..binlerce insanımız öldü..sadece biz mi varız askeri olan arabistanın askeri yok mu biz kendi işimizle ilgilenelim türkiye'nin ab sorunu var,ekmek sorunu var,memur sorunu var var oğlu var..biz ilk önce kendi doğu sorunumuzu çözelim derim ondan sonra yollayalım askeri kendi halkın orda ölüyor hedef saptırarak başarılı olduğunu mu sanıcaksın sayın erdoğan!!
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki,padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Bu tezkereye karşı basın ve muhalefet amansız bir karşıt kampanya başlattı. Basın dünden razı ki; bir olay çıksa da ortalık hareketlense diye avuçlarını ovuşturmakta, muhalalefetimiz ki; öyle yapıcı(!) bir muhalefet ki -sağolsunlar-, hükümetin ak dediğine kara demeyi muhalefetin en büyük düsturu sayıyorlar. Böyle bir kutuplaşmanın olduğu memleketimde halkımızın kafasının karışması gayet doğal. Başbakan "evet" diyor, diğer güruh "hayır" diyor. İnternet sitelerinde anketler dönüyor. Sizin de kafanız karışmadı mı?

Asker gönderme gibi bir kararın T.S.K. ve hükümet arasında varılan uzlaşma neticesinde çıktığını biliyoruz. Bu kararı alan makamlar ülkemizin stratejik gücünü ve stratejilerini en iyi bilen kurumlar. Peki biz hala neden çekiniyoruz? Ortalığı velveleye veren, bugüne kadar "etkisiz" muhalefet yapan partiler ve felaket tellalığıyla çıkar sağlamayı amaçlayanların ekmeğine yağ mı sürmeliyiz?

Bugüne kadar UNIFIL'e katkı yapmaya hazır olduklarını açıklayan ülkeler: İtalya, İspanya, Almanya, Bangladeş, Belçika, Hırvatistan, Bulgaristan, Çin, Danimarka, Endonezya, Finlandiya, Fransa, Gana, Hindistan, Hollanda, İrlanda, İsveç, Malezya, Lüksemburg, Nepal, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Ukrayna ve Yunanistan.

Düşünüyorum da, Kıbrıs ile ilgili tezkere "bugün" meclise gelse, bu ortamda sonuç ne olurdu?
    Konu saglam tarafından (06.09.2006 Saat 01:05 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Düşünüyorum da, Kıbrıs ile ilgili tezkere "bugün" meclise gelse, bu ortamda sonuç ne olurdu?
    Kıbrıs bu hükümetten tarafından satıldı. Satılmış basın ise bu durumu bir bayram gibi Türk milletine sundu. Tamamen bir kandırmaca söz konusu. Şuan bile Türk askeri Kıbrıs'ta işgalci durumunda...

Ya arkadaşlar anlaşılacağı üzere ortada bir düzmece var ve malı götüren Türkiye değil ABD ve AB. İstedikerini rahat bir şekilde yaptırıyorlar. İstemedikleri bir durumu da engelliyorlar...

Bu ülke teröre ilk şehidini 84 senesinde verdi. Yıl 2006 hala şehitler geliyor doğudan. Değişen hiçbir şey yok. Yönetenler(yönetilenler) hep aynı...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

tamuğ yamtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@saglam:

Arkadaşım, ezberini boz istersen.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli...

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs bu hükümetten tarafından satıldı. Satılmış basın ise bu durumu bir bayram gibi Türk milletine sundu. Tamamen bir kandırmaca söz konusu. Şuan bile Türk askeri Kıbrıs'ta işgalci durumunda...

Ya arkadaşlar anlaşılacağı üzere ortada bir düzmece var ve malı götüren Türkiye değil ABD ve AB. İstedikerini rahat bir şekilde yaptırıyorlar. İstemedikleri bir durumu da engelliyorlar...

Bu ülke teröre ilk şehidini 84 senesinde verdi. Yıl 2006 hala şehitler geliyor doğudan. Değişen hiçbir şey yok. Yönetenler(yönetilenler) hep aynı...
    Bakın hükümeti savunuyor değilim, ama akp hükümeti işe el attığında artık çok geç olmuştu. Yapabilecekleri tek şey; maalesef taviz vererek, bazı haklar kopartmaya çalışmak oldu. Sıkışmıştık bir nevi. Bir dönem İsmail Cem; "Kıbrıs'ta dönüşü olmayan kötü şeyler oluyor, gelecekte zor durumda kalabiliriz" dediğinde kimse umursamamıştı. Bunu "Madem sorun vardı neden gitti de Yunanistan'da sirtaki oynadı" diye de geçiştirebilirsiniz.
    "Ya arkadaşlar anlaşılacağı üzere ortada bir düzmece var ve malı götüren Türkiye değil ABD ve AB. İstedikerini rahat bir şekilde yaptırıyorlar. İstemedikleri bir durumu da engelliyorlar..."

Bu sözlerin kesinlikle doğru. Şu an Irak pastasından pay alamayanların üşüştüğü bir Lübnan var. Biz elbette oraya bir sırtlan edasıyla gitmeyeceğiz. Türk askerinin daha önceki görevlerinde aldığı tepkiler bellidir.
    Ayrıca buraya yazılan tüm şüphelerde haklılık payının olduğu da benim kabulümdür.

Terör konusunda da biliyoruz ki, kilit ülke Amerika. Sorunumuzu çözmek için ne kadar çaba sarfettiği(!) ise ortada.

Alıntı tamug yamtar Nickli Üyeden Alıntı
    @saglam:

Arkadaşım, ezberini boz istersen.
    Aynı sorulara, aynı cevabı veriyorum maalesef. Bir kısır döngüde dolaştıysam kusuruma bakmayınız.

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

İtalya, İspanya, Almanya, Bangladeş, Belçika, Hırvatistan, Bulgaristan, Çin, Danimarka, Endonezya, Finlandiya, Fransa, Gana, Hindistan, Hollanda, İrlanda, İsveç, Malezya, Lüksemburg, Nepal, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Ukrayna ve Yunanistan.
    Arkadas o saydin 3.Dünya Ülkeri Para icin Askerlerini oraya yolluyor.Misal Banglades adamlar her asker icin günde 3 Dollar aliyorlar ve bu 3 Dollardan 2 dollarini kendi cebine atiyorlar.Yani kendi Askerini satiyorlar.Ve bu askerlerin tesisati okadar kötü ki adamlari kimse istemiyor artik ve is zora girerse bunlar seni orta yerde birakip kaciyorlar.

Gelelim su Avrupa Ülkelerine bu Ülkelerin cogu Insani yardim ve Deniz Kuvetleri göndermek istiyor.Bu Fransa ve Italia niye birden atilip da Libanon komandosunu almak istiyorlar bilmiyorum.Belki Fransa kendisini hala "Grand Nation" saniyor bilmiyorum.

Gelelim Almanya ya.Bunlarda anca bir Deniz gücü göndermek istiyorlar ama Teskere halan Meclisden gecmedi ve bu hafta cikmassa Almanya hic bir Askeri güc göndermicek.

Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

işte çıktı tezkere, haydi bilal askere...........

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Şimal Yıldızı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

SAT komandolarının yeri bizim hemen birliğin çok yakınında idi,bende muhafız olduğumdan deniz piyade eğitimi aldım.SAT'larla arada birde ortak eğitim (daha çok gece) eğitimi yapardık.Gerçi onlar yapardı biz hayretle izlerdik.
    Mert Çiller'in, 2 metrelik havuza tüple dalış yaptığı ve annesininde havuzun başında onu alkışlaması görüntüsü daha gözümün önünden gitmedi.
    Bu vatana 4 ay fazladan askerlik yaptım, helali hoş olsun ama bu insanları ömrümün sonuna kadar affetmeyeceğim.Şehit düşen askerlerimizin yetim kalan çocuklarının gözyaşlarını televizyon ekranlarından izlerken içim parçalanıyor.Ahirette iki elim yakalarında olacak.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Türk askeri Kuzey Irağa gitmeli Lübnan'a değil.İsrail 2 askeri kaçırıldı diye Lübnanı yerle bir etti.Bizim binlerce askerimiz ve vatandaşımız şehit oldu hala Amerika babamızın yüksek talimatları doğrultusunda beklemedeyiz.Barzani Kuzey Iraktaki Irak Bayraklarını indirdi,kendi bayraklarını çekti.tabiri caiz ise kürt devletini ilan etti!!Yakında refarandumla Iraktan ayrılma peşindeler tabi bizim zavallı Türkmenler yoksayılıyor orda arkalarında adam gibi bir ülke yok ki veya Adam gibi bir ülkenin hükümeti...Amerika bunlardan bihaber mi?!Bizzat kendisi yürütüyor herşeyi.Hükümet amerikan mandasını kabul etmiş görünüyor.yazık çok yazık.Lübnan mı Kuzey Irak mı Arkadaşlar.SİZ NEDERSİNİZ?
    SELAMLAR

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ya dün meclisi 5-6 saat dur duraksız seyrettim...gönderilsin diyen birisi çıkıyor bir açıklama yapıyor bende içimden diyorum ki evet gönderilmeli...gönderilmesin diyen birisi çıkıyor bu çok haklı diyorum gönderilmemesi gerekir...

gönderilsin mi gönderilmesinmi konusunda birşey diyemeyeceğim ama milletvekillerinin dünküğ ikna edici konuşmaları beni çok etkiledi gerçekten işlerinde mükemmeller...(ağızları sadece laf yapıyor)

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

gönderilmemeliydi.
    elbet bir gün toprak olup gideceğiz...
    TRABZONLU DOĞDUK TRABZONSPORLU ÖLECEĞİZ...
    legends never die ...

Nereden
    İstanbul

Deniz baykalın aslında umrunda değil sadece muhalefet olmak için muhalefet ediyor.
    Özkan SÜMER

Nereden
    İstanbul

Alıntı fromTheRApBZONe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz baykalın aslında umrunda değil sadece muhalefet olmak için muhalefet ediyor.

eee baska nasıl gozunune girecek insanların?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)